Μεταγραφές χειμώνα 2012-13

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2012-13

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Παρ 01 Φεβ 2013, 09:31

Το 95% των ποστ εδώ μέσα είχε ως στόχο την προϋφιστάμενη κατάσταση περί των μεταγραφικών διαδικασιών.

Ο Ρώσος δεν επικρίθηκε, ως επί το πλείστω, και αν κάτι περιμέναμε είναι από αυτόν, με τη μεθοδικότητα που αποδεδεγμένα σε προηγούμενες θέσεις του έχει δείξει.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2012-13

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 01 Φεβ 2013, 10:20

Νομίζω πως αυτή η μεταγραφική περίοδος ήταν από τις πιο πετυχημένες στα χαρτιά τουλάχιστον. Μένει να επαληθευτεί και στην πράξη.
ΕΡΩΤΗΣΗ: Ο Κατσουράνης υπέγραψε συμβόλαιο μέχρι την 30.06.2014;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89363
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2012-13

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 01 Φεβ 2013, 10:34

Νομίζω ναι.
Και δεν ξέρω αν δικαιούμαστε ή όχι την αποζημίωση από τυχούσα συμμετοχή του στο μουντιάλ. Αν προκριθούμε .... :)
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2012-13

Δημοσίευσηαπό amanaoua4 » Παρ 01 Φεβ 2013, 10:58

για τον κατσουρανη παιδια σε οσα αρθρα εχω διαβασει γραφουν ξεκαθαρα πως αν περασουμε περνουμε 200 χιλ ... δεν νομιζω να γραφουν παπαδες

παντως βλεπω την κατασταση στην αεκ και στο βαζελο και θελω να πω ενα ευχαριστω στον βανια !!!!!! :mrgreen: :mrgreen:
και τα κουκια μπαγκλαν ...
Άβαταρ μέλους
amanaoua4
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Πέμ 12 Φεβ 2009, 22:44

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2012-13

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 01 Φεβ 2013, 12:30

Μα εδώ πανυγηριζουν οι χαμουτζοφυλαδες για τις μεταγραφές λέει της αεκ .....τι μεταγραφές έκανε ρε παιδια ?


ΚΆΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΓΑΒΡΟΒΑΖΕΛΩΝ
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2012-13

Δημοσίευσηαπό jibbie » Παρ 01 Φεβ 2013, 13:29

ανανεωσε και ο μικρος :D
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2012-13

Δημοσίευσηαπό amanaoua4 » Παρ 01 Φεβ 2013, 13:45

eorptol έγραψε:Μα εδώ πανυγηριζουν οι χαμουτζοφυλαδες για τις μεταγραφές λέει της αεκ .....τι μεταγραφές έκανε ρε παιδια ?


ΚΆΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΓΑΒΡΟΒΑΖΕΛΩΝ



πραγματικα ρε φιλε , εκει στην αεκ νομιζω το εχουνε χασει εντελως.. καταντια ..πανηγυρια για το αιωνιο υπερ ταλεντο ανακογλου ... και στον ζελο κλεισανε τον τεραστιο Ντινα
και τα κουκια μπαγκλαν ...
Άβαταρ μέλους
amanaoua4
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Πέμ 12 Φεβ 2009, 22:44

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2012-13

Δημοσίευσηαπό danirifle » Παρ 01 Φεβ 2013, 17:23

εκεί στην καβάλα, το ίντερνετ το περνάτε στα σπίτια σε 20 μέρες?
προσοχή μην πάθετε καμιά κράμπα γιατί η διαδικασία είναι πολύ επίπονη!
α ρε Ελλαδάρα...


και πάμε τώρα ον-τόπικ.

η άποψή μου θα βρει τους περισσότερους, αν όχι όλους, αντίθετους
το ξέρω προτρέχω, αλλά δε μπορώ να μη γράψω το ρεζουμέ των μεταγραφών όπως το αντιλαμβάνομαι

ΙΤΑΝΖ : μεταγραφάρα, πήραμε τον καλύτερο τερματά της σουπαλίγκ με διαφορά. επιτέλους έφυγε η μίρλα για τη θέση 1

ΣΙΛΝΤΕΦΕΛΝΤ : με ενθουσίασε, ψηλός αμυντικός με τεχνική και μεταβίβαση. κοντρέρας σε ψηλό μου έκανε. η αξία του είναι δεδομένη καθώς είναι διεθνής με την εθνική κροατίας

ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗΣ : βγαίνει πολύ καλά προς στιγμήν, ίσως είναι καλύτερα να αγωνίζεται ως σέντερ μπακ για να ανεβάζει τη μπάλα από πίσω. πιστεύω με τον κροάτη θα κουμπώσουν άψογα. το θέμα είναι να μην τη δει στραβά και μας στραβώσει και μας τα αποδυτήρια

ΟΛΙΣΕ : κάτι σε στυλ ελ ζαρ μου κάνει. γρήγορος, τριπλέρ, φαντεζί εξτρεμάκι, χωρίς ιδιαίτερη συμμετοχή στην τακτική και με μέτριο τελείωμα. ήταν απαραίτητη η μεταγραφή 2 εξτρεμ. πιστεύω θα βγει καλή περίπτωση

ΚΑΜΑΡΑ : δεν τον ξέρω σχεδόν καθόλου, αλλά από όσο τον έχω δει, το κύριο θετικό του είναι ότι κάνει και για δρομέας. σαίτα το μαυράκι, αλλά ελπίζω να δείξει και κάτι εκτός από αυτό. ας μη βιαστούμε να πανηγυρίσουμε. πάντως από ρομπέρ και γεωργιάδη, χειρότερος δύσκολα να είναι

ΒΟΥΚΙΤΣ : στυλ ίβιτς σε λίγο πιο γρήγορο και πιο κοντό. θα χρειαστεί σίγουρα αρκετό χρόνο μέχρι να βρει φόρμα.

ΕΝΣΤΑΣΗ νο1 : τον ΒΟΥΚΙΤΣ τον χρειαζόμαστε? χρειαζόμαστε 10άρι? και αν ναι, ο λόρενς πού θα παίξει? γιατί μέχρι τώρα η μόνη θέση που έδειξε πράγματα ήταν πίσω από το φορ.

ΕΝΣΤΑΣΗ νο2 : ποιος είναι το δεύτερό μας σέντερ φορ? ο κοντός? ακόμα και αν τον θεωρήσουμε σέντερ φορ, θα κάτσει πάγκο? ή μήπως θα κάτσει πάγκο ο κλάους? και αν τραυματιστεί ένας από τους 2, ποιός θα είναι ο αναπληρωματικός μας φορ? εκτός και αν μπει εκεί ο λόρενς

:redcard: λοιπόν για το δανεισμό του γιάννου. μακάρι να μη μας στοιχίσει
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2012-13

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 01 Φεβ 2013, 18:07

Ωραια τοποθετηση...

Καπως ετσι ειναι τα πραγματα.Ο κατσουρανης για να βγαζει ολοκληρο 90λεπτο ας κατσει πισω με το σιντεφελντ μιας και ο κατσικας δεν εχει ακομα πειρα.Τα εξτρεμακια λογικα θα βοηθησουν.

Τωρα για λορενς δε θεωρω οτι ο παιχτης εχει παρα πολλα να δειξει.Ειναι αρκετα αργος και αναθεμα αν σε ολα τα παιχνιδια μαζι εβγαλε 5-6 "πονηρες" μπαλιες.Βεβαια τον εβαλε και σε 2 ματς σαν αριστερο χαφ και πατωσε αλλα και παλι πισω απο τον φορ δε δειχνει κατι ιδιαιτερο.Αρα, ο βουκιτς αν ειναι επιπεδου ιβιτς ειναι πολυ καλυτερος απο το λορενς κατ'εμε.

Το προβλημα σου με τα φορ δεν το καταλαβαινω.Για μενα ξεκινα με ενα φορ.Βαλε τα 2 εξτρεμακια στα πλαγια και το λορενς απο πισω απο τον επιθετικο και στο κεντρο εχεις λαζαρ-φωτακη-κατσε-γκαρσια.
Τα φορ μας εκτος περιοχης,οταν παιζουνε και οι 2 μαζι, δεν προσφερουν κατι.Επομενως,χωσε τον εναν βαθια μεσα στην περιοχη και με μπαλιες απο τα εξτρεμ θα πεταγονται στις φασεις.

Ασε που ο παγκος δεν κανει κακο σε κανεναν.Αυτο το οτι ταχα μου παιζουμε με 2 φορ δε λεει τιποτα.2 φορ χωρις καμοια τελικη στα 2 παιχνιδια πρωταθληματος.Ας μπαινει ο ενας και αναλογα με τη ροη του ματς μπαινει και ο δευτερος ή τον κανει αλλαγη.

Λιγη σοβαροτητα θελει και να μπορουν να γυρνανε με καποιο τροπο τη μπαλα στην περιοχη τα εξτρεμ.και ο σαλπι και ο αθανασιαδης ξερουν να πεταγονται μεσα στη φαση.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2012-13

Δημοσίευσηαπό danirifle » Παρ 01 Φεβ 2013, 18:52

οπότε πάμε σε λόρενς και σάλπι πάγκο?
εγώ συμφωνώ, αλλά θα γίνει?
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2012-13

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 01 Φεβ 2013, 19:07

Εναλλαξ τα φορ και αναλογα με το ματς...
Βεβαια ο βουκιτς ακομα δεν μπορει να παιξει.Αρα ο λορενς διεκδικει θεση στην 11αδα.

Τον κλαους π.χ. εγω δε θα τον εβαζα βασικο την κυριακη.Ειναι πολυ ντεφορμε.
Βαλε τον κοντο μπροστα να τους ανακατεψει.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2012-13

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Παρ 01 Φεβ 2013, 20:34

danirifle έγραψε:εκεί στην καβάλα, το ίντερνετ το περνάτε στα σπίτια σε 20 μέρες?
προσοχή μην πάθετε καμιά κράμπα γιατί η διαδικασία είναι πολύ επίπονη!
α ρε Ελλαδάρα...


και πάμε τώρα ον-τόπικ.

η άποψή μου θα βρει τους περισσότερους, αν όχι όλους, αντίθετους
το ξέρω προτρέχω, αλλά δε μπορώ να μη γράψω το ρεζουμέ των μεταγραφών όπως το αντιλαμβάνομαι

ΙΤΑΝΖ : μεταγραφάρα, πήραμε τον καλύτερο τερματά της σουπαλίγκ με διαφορά. επιτέλους έφυγε η μίρλα για τη θέση 1

ΣΙΛΝΤΕΦΕΛΝΤ : με ενθουσίασε, ψηλός αμυντικός με τεχνική και μεταβίβαση. κοντρέρας σε ψηλό μου έκανε. η αξία του είναι δεδομένη καθώς είναι διεθνής με την εθνική κροατίας

ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗΣ : βγαίνει πολύ καλά προς στιγμήν, ίσως είναι καλύτερα να αγωνίζεται ως σέντερ μπακ για να ανεβάζει τη μπάλα από πίσω. πιστεύω με τον κροάτη θα κουμπώσουν άψογα. το θέμα είναι να μην τη δει στραβά και μας στραβώσει και μας τα αποδυτήρια

ΟΛΙΣΕ : κάτι σε στυλ ελ ζαρ μου κάνει. γρήγορος, τριπλέρ, φαντεζί εξτρεμάκι, χωρίς ιδιαίτερη συμμετοχή στην τακτική και με μέτριο τελείωμα. ήταν απαραίτητη η μεταγραφή 2 εξτρεμ. πιστεύω θα βγει καλή περίπτωση

ΚΑΜΑΡΑ : δεν τον ξέρω σχεδόν καθόλου, αλλά από όσο τον έχω δει, το κύριο θετικό του είναι ότι κάνει και για δρομέας. σαίτα το μαυράκι, αλλά ελπίζω να δείξει και κάτι εκτός από αυτό. ας μη βιαστούμε να πανηγυρίσουμε. πάντως από ρομπέρ και γεωργιάδη, χειρότερος δύσκολα να είναι

ΒΟΥΚΙΤΣ : στυλ ίβιτς σε λίγο πιο γρήγορο και πιο κοντό. θα χρειαστεί σίγουρα αρκετό χρόνο μέχρι να βρει φόρμα.

ΕΝΣΤΑΣΗ νο1 : τον ΒΟΥΚΙΤΣ τον χρειαζόμαστε? χρειαζόμαστε 10άρι? και αν ναι, ο λόρενς πού θα παίξει? γιατί μέχρι τώρα η μόνη θέση που έδειξε πράγματα ήταν πίσω από το φορ.

ΕΝΣΤΑΣΗ νο2 : ποιος είναι το δεύτερό μας σέντερ φορ? ο κοντός? ακόμα και αν τον θεωρήσουμε σέντερ φορ, θα κάτσει πάγκο? ή μήπως θα κάτσει πάγκο ο κλάους? και αν τραυματιστεί ένας από τους 2, ποιός θα είναι ο αναπληρωματικός μας φορ? εκτός και αν μπει εκεί ο λόρενς

:redcard: λοιπόν για το δανεισμό του γιάννου. μακάρι να μη μας στοιχίσει



για σου ρε δασκαλε....ολα τα ειπες....''ξεμπουκωσες'' :mrgreen: :mrgreen: καλη αρχη ρε τσακαλε.....
θα διδαξεις παλι το μεγαλειο του ΠΑΟΚ στα πιτσιρικια :opaokara:
εξαλλου τι να λεμε τωρα...απο την χαβουζα η Καβαλα ειναι ''μπερεκετι'' ...
.ενα τσιγαρο δρομος απο τηνΤουμπα :opaokara:
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2012-13

Δημοσίευσηαπό danirifle » Παρ 01 Φεβ 2013, 20:52

όντως ένα τσιγάρο. επιτέλους χρονιά που δε θα χάσουμε ματς.

τάγμα, έλλειψες φίλε...
να σαι γερός να δίνεις τα φώτα σου άρχοντα
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2012-13

Δημοσίευσηαπό arrwstos » Παρ 01 Φεβ 2013, 21:48

Danirifle σε ζηλεύω.

ΥΓ. Κοντά στην ΠΑΟΚάρα πλέον, ποιός την χάρη σου! Απόλαυσέ το! :opaokara:
Άβαταρ μέλους
arrwstos
 
Δημοσιεύσεις: 883
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 12:05
Τοποθεσία: Salonika

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2012-13

Δημοσίευσηαπό angelheart » Παρ 01 Φεβ 2013, 22:44

ΟΚ παίδες. Αυτό ήταν και για τον Δεκέμβρη. Πάμε για καλοκαίρι τώρα. Τα υπόλοιπα περί μεταγραφών μπορείτε να τα λέτε στο "ποιον παίκτη θέλετε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ"
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες