Μεταγραφές καλοκαιριού 2012

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2012

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 17 Αύγ 2012, 01:01

angelheart έγραψε:Καλύτερος δλδ από Tsigalko και Braaten ;

αν εννοείς τον Daniel Braaten αν ερθει αυτος αρα φευγει ο σαλπι. ο παικτης παιζει στο 4-3-3 σε ολες τις θεσεις ειναι παικουρα κα δεν πιστευω οτι ο ΠΑΟΚ μπορει να φερει τετοιο παικτη, μακαρι βαβαια.
οσο για τον Tsigalko δεν τον ξερω.για την ακρυβια δεν τον εχω ουτε ακουστα.
υγ angelheart εισαι μεγαλη κουφαλα :D
υγ2 οσο για τον Medunjanin ειναι πολυ καλη περιπτωση, και αν πραγματικα ο δωνης θελει να παιξει ρομβο ειναι το στυλ του παικτη που λειπει για να μπορεσει να το υλοποιήσει
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2012

Δημοσίευσηαπό DigitalFan » Παρ 17 Αύγ 2012, 01:07

paoki19 έγραψε:
DigitalFan έγραψε:Τελικά εμείς οι οπαδοί εκτός από προπονηταράδες/λογισταράδες/προεδράρες είμαστε και σπουαδαίοι ρεπόρτερ! :opaokara:



Ο παίκτης παίζει σε όλες τις θέσεις του κέντρου, όπως ο Λορενς... Γι' αυτόν η Μακάμπι έδωσε 2.000.000 euros...!!!



συμφωνα με το fm12 η μεταγραφη κοστισε 800Κ.Τωρα τι ισχυει...?

Εγώ από εδώ τα είδα τα 2 μύρια... http://www.transfermarkt.de/de/haris-me ... 30666.html
Μια χώρα, μια ομάδα!

"Θέλω να πω στον Υπουργό πως υπάρχουν πολλές ομάδες στον κόσμο αλλά μόνο ένας ΠΑΟΚ. Στο λόμπι του Μακεδονία Παλλάς υπάρχει ένα ειδικό τραπέζι στο οποίο θέλουμε να βάλουμε την κούπα του πρωταθλήματος, του Τσάμπιονς Λιγκ" τόνισε ο Σαββίδης με τον γνωστό του τρόπο.
Άβαταρ μέλους
DigitalFan
 
Δημοσιεύσεις: 1233
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 22:08
Τοποθεσία: Πόντος

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2012

Δημοσίευσηαπό xavakhs » Παρ 17 Αύγ 2012, 01:11

Και μια μικρη αναλυση για τον παικτη..Ειναι ιδανικος για τη θεση του 10 στο 4-2-3-1 και στο 4-4-2 με ρομβο. Αξιζει να σημειωθει οτι παιζει και ως δευτερος επιθετικος, οποτε θα μπορει να βοηθησει στο 4-4-2 σε ευθεια στην θεση του Γιαννου πχ. Φοβερη τεχνικη, δυσκολα χανει την μπαλα, ξερει να υποδεχεται την μπαλα και να παιζει με πλατη. Πολυ γλυκο αριστερο, λατρης του φαλτσου και των καλων εκτελεσεων φαουλ. Παρολο που ειναι ψηλος δεν εχει το γκολ με το κεφαλι σε σχεση με τον Ιβιτς. Τα 2 βασικα ελαττωματα του ειναι σχετικα αργος και δεν μαρκαρει, συνεπως στον ρομβο με 10ρι αυτον και 6αρι τον Παυλαρα χρειαζομαστε 2 πολυ γρηγορα 8αρια box to box..Λαζαρ και Κατσε μου ρχονται στο μυαλο ο Βιτολακος θα ηταν ιδανικος εδω.Η ηλικια του ειναι πολυ καλη (27), κατα ποσο προσιτη ειναι η τιμη του δεν ξερω για τα δεδομενα μας. Παντως το συμβολαιο του παικτη κυμαινεται γυρω στα 250-300 χιλιαρικα. Τεσπα αυτα ηθελα ν αναφερω για να σας βαλω λιγο στο κλιμα του παικτη, σε περιπτωση που κινηθουμε για την αποκτηση του. Υ.Γ Ειναι απο τις πιο must κινησεις στο manager στην θεση του 10ριου μαζι με τον stilic που απ' οτι ειδα με μεγαλη μου λυπη υπεγραψε πριν ενα μηνα ως ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ...Κριμα που δεν κινηθηκαμε..
Άβαταρ μέλους
xavakhs
 
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Σάβ 30 Ιούλ 2011, 14:52

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2012

Δημοσίευσηαπό theoPAOK » Παρ 17 Αύγ 2012, 01:11

To transfermarkt είναι ένα τίποτα μπροστά στο fm.. :twisted:
Tottenham 1-2 Π.Α.Ο.Κ

30/11/2011
Άβαταρ μέλους
theoPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 19:18
Τοποθεσία: Πέραμα, Μπειραιάς

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2012

Δημοσίευσηαπό DigitalFan » Παρ 17 Αύγ 2012, 01:13

sporos123 έγραψε:οποιος θελει μπορει να δει στο youtube το ματς της βοσνιας με το μεξικο.το ματς εγινε τον ιουνιο.ο μεντουνγιανιν παιζει βασικος κ φορει το 18.ετσι για να εχουμε μια ολοκληρωμενη αποψη κ οχι μονο αποσπασματα σε βιντεακια.

http://www.youtube.com/watch?v=j0IRMggJQnw 1ο ημιχρονο

http://www.youtube.com/watch?v=4C2FFrXp ... ature=plcp 2ο ημιχρονο

Είμαστε ΚΑΙ σκάουτερς...! :mrgreen: :opaokara:
Μια χώρα, μια ομάδα!

"Θέλω να πω στον Υπουργό πως υπάρχουν πολλές ομάδες στον κόσμο αλλά μόνο ένας ΠΑΟΚ. Στο λόμπι του Μακεδονία Παλλάς υπάρχει ένα ειδικό τραπέζι στο οποίο θέλουμε να βάλουμε την κούπα του πρωταθλήματος, του Τσάμπιονς Λιγκ" τόνισε ο Σαββίδης με τον γνωστό του τρόπο.
Άβαταρ μέλους
DigitalFan
 
Δημοσιεύσεις: 1233
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 22:08
Τοποθεσία: Πόντος

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2012

Δημοσίευσηαπό sporos123 » Παρ 17 Αύγ 2012, 01:17

στην προσωπικη του σελιδα παντως λεει οτι η μεταγραφη του απο της βαγιαδολιδ κοστισε 1.800.000 ΕΥΡΩ.επισης σε ενα βλογκ σχετικα με το ισραηλιτικο ποδοσφαιρο διαβαζω οτι εφαγε 15.000 προστιμο για ξεσπασμα(outburst) στον προπονητη του.κ οτι προπονουνταν με την αλκμααρ κ ενδιαφερει συλλογους του εξωτερικου,οπως ντιναμο ζαγκρεμπ,αιντχοβεν κ αλλες ολλανδικες
sporos123
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 15 Ιαν 2011, 00:52

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2012

Δημοσίευσηαπό xavakhs » Παρ 17 Αύγ 2012, 01:19

Ριξτε μια ματια εδω οσοι μπορειτε..ανεβηκε 23 ωρες πριν αρθρο που λεει για Π.Α.Ο.Κ αν ξερει καποιος και μπορει ας μεταφρασει https://www.facebook.com/harismedunjanin.officialpage
Άβαταρ μέλους
xavakhs
 
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Σάβ 30 Ιούλ 2011, 14:52

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2012

Δημοσίευσηαπό DigitalFan » Παρ 17 Αύγ 2012, 01:20

Κάποιος από το site αυτό xxxx πρέπει να μπαίνει εδώ και να διαβάζει τι γράφουμε... :P

Nice try μικρέ :D :D . Ποντάρεις στην πρεσβυωπία που έχω λόγω ηλικίας :nairepaok: :nairepaok: . Έξυπνο, δε λέω αλλά το είδα...
Angelheart
Μια χώρα, μια ομάδα!

"Θέλω να πω στον Υπουργό πως υπάρχουν πολλές ομάδες στον κόσμο αλλά μόνο ένας ΠΑΟΚ. Στο λόμπι του Μακεδονία Παλλάς υπάρχει ένα ειδικό τραπέζι στο οποίο θέλουμε να βάλουμε την κούπα του πρωταθλήματος, του Τσάμπιονς Λιγκ" τόνισε ο Σαββίδης με τον γνωστό του τρόπο.
Άβαταρ μέλους
DigitalFan
 
Δημοσιεύσεις: 1233
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 22:08
Τοποθεσία: Πόντος

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2012

Δημοσίευσηαπό DigitalFan » Παρ 17 Αύγ 2012, 01:27

χαχαχαχα angelheart, δεν το σκέφτηκα ακριβώς έτσι, αλλά... περίπου! Αλλά εσύ είσαι γάτα τελικά! :D
Μια χώρα, μια ομάδα!

"Θέλω να πω στον Υπουργό πως υπάρχουν πολλές ομάδες στον κόσμο αλλά μόνο ένας ΠΑΟΚ. Στο λόμπι του Μακεδονία Παλλάς υπάρχει ένα ειδικό τραπέζι στο οποίο θέλουμε να βάλουμε την κούπα του πρωταθλήματος, του Τσάμπιονς Λιγκ" τόνισε ο Σαββίδης με τον γνωστό του τρόπο.
Άβαταρ μέλους
DigitalFan
 
Δημοσιεύσεις: 1233
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 22:08
Τοποθεσία: Πόντος

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2012

Δημοσίευσηαπό theoPAOK » Παρ 17 Αύγ 2012, 01:28

OF TOPIC..
ΠΑΟΚ είναι :twisted:
Tottenham 1-2 Π.Α.Ο.Κ

30/11/2011
Άβαταρ μέλους
theoPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 19:18
Τοποθεσία: Πέραμα, Μπειραιάς

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2012

Δημοσίευσηαπό DigitalFan » Παρ 17 Αύγ 2012, 01:32

Εδώ λέει ότι η Λάτσιο και η Στουτγγάρδη ενδιαφέρθηκαν τον περασμένο Ιανουάριο για να τον αποκτήσουν! http://www.transfermarketweb.com/index. ... dsel=96702 Όλες οι ενδείξεις παιδιά είναι θετικές... Ας ελπίσουμε ότι θα τον κλείσουμε, πριν καν το πάρουν χαμπάρι τα ενημερωτικά μας μέσα...
Μια χώρα, μια ομάδα!

"Θέλω να πω στον Υπουργό πως υπάρχουν πολλές ομάδες στον κόσμο αλλά μόνο ένας ΠΑΟΚ. Στο λόμπι του Μακεδονία Παλλάς υπάρχει ένα ειδικό τραπέζι στο οποίο θέλουμε να βάλουμε την κούπα του πρωταθλήματος, του Τσάμπιονς Λιγκ" τόνισε ο Σαββίδης με τον γνωστό του τρόπο.
Άβαταρ μέλους
DigitalFan
 
Δημοσιεύσεις: 1233
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 22:08
Τοποθεσία: Πόντος

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2012

Δημοσίευσηαπό xavakhs » Παρ 17 Αύγ 2012, 01:34

23 ωρες πριν δημοσιευτηκε το αρθρο
"U moru špekulacija i najava o eventualnom transferu bh. reprezentativca Harisa Medunjanina iz izraelskog Maccabija, na adresu tima iz Tel Aviva prije par dana stigla je zvanična ponuda iz Grčke.
Solunski PAOK je poslao ponudu Maccabiju za dovođenje Medunjanina nakon koje su Izraelci stupili u pregovore sa grčkom momčadi. Maccabi je zatražio dodatno poboljšanje ponude kako bi se transfer napokon i realizirao.
Ukoliko čelnici PAOK-a budu financijski spremni da ispune date zahtjeve od strane Maccabija, onda ćemo Harisa Medunjanina od nadolazeće sezone gledati u dresu tima iz Soluna, gdje je do prošle sezone igrao napadač naše reprezentacije Zlatan Muslimović.
Kako saznajemo Haris Medunjanin se ponovo vratio u Holandiju gdje čeka na poziv od strane Maccabija koji i dalje pliva u problemima."

Αγγλικη Μεταφραση
In the sea of ​​speculation and announcements about the possible transfer of BH Haris Medunjanin national team from Israel's Maccabi, to address the team from Tel Aviv a few days before the official offer came from Greece.
PAOK Thessaloniki has sent the offer to bring Maccabi Medunjanin after which the Israelites entered into negotiations with the Greek team. Maccabi has requested further improve the offer to transfer, and finally realized.
If the leaders of PAOK to be financially prepared to meet the requirements given by Maccabi, then we Haris Medunjanin the upcoming season to watch the team's jersey from Salonika, where until last season, our team played striker Zlatan Muslimovic.
To learn Haris Medunjanin again returned to Holland where he was awaiting a call from the Maccabi who still swims in trouble.

Με λιγα λογια καναμε προταση και μας εστειλαν αντιπροταση με βελτιωμενες οικονομικες απολαβες λεει το αρθρο, αν δεχτουμε τοτε ο παικτης θα ενταχθει στο δυναμικο μας.
Υ.Γ1 Αμεση ενημερωση, οχι μ@κιες..
Υ.Γ2 Κουφαλες κανατε ντου στην προσωπικη του σελιδα και αρχισατε τα like στα σχολια για την Π.Α.Ο.Κ.Α.Ρ.Α!!
Άβαταρ μέλους
xavakhs
 
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Σάβ 30 Ιούλ 2011, 14:52

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2012

Δημοσίευσηαπό sporos123 » Παρ 17 Αύγ 2012, 01:41

χαχαχχαχα εγω ηδη του εγραψα.οτι οι οπαδοι ειναι πολυφανατικοι κ υποστηριζουν με παθος την ομαδα τους,οτι ειναι η μεγαλυτερη ομαδα στην ελλαδαοτι η ομαδα θα παιζει ευρωπη,οτι εχει νεο ιδιοκτητη,κ οτι υ θεσσαλονικη ειναι μια υπεροχη πολη.κ τελος για να επιβεβαιωσει τα λεγομενα μου του προτεινα να παρει μαι συμβουλη για ολα αυτα απο τον ζλαταν...... :opaokara:
sporos123
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 15 Ιαν 2011, 00:52

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2012

Δημοσίευσηαπό DigitalFan » Παρ 17 Αύγ 2012, 01:53

Η σημερινή βραδιά μου θυμίζει εκείνες τις παλιές καλές βραδιές του καλοκαιριού του μακρινού 2008, που μαθαίναμε τις μεταγραφές του Κοντρερας, του Βιτόλο, του Μουσλίμοβιτς, του Ίβιτς και ειδικά του Πάμπλο Γκαρσία και πλέαμε σε πελάγη ευτυχίας... :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Μια χώρα, μια ομάδα!

"Θέλω να πω στον Υπουργό πως υπάρχουν πολλές ομάδες στον κόσμο αλλά μόνο ένας ΠΑΟΚ. Στο λόμπι του Μακεδονία Παλλάς υπάρχει ένα ειδικό τραπέζι στο οποίο θέλουμε να βάλουμε την κούπα του πρωταθλήματος, του Τσάμπιονς Λιγκ" τόνισε ο Σαββίδης με τον γνωστό του τρόπο.
Άβαταρ μέλους
DigitalFan
 
Δημοσιεύσεις: 1233
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 22:08
Τοποθεσία: Πόντος

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2012

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 17 Αύγ 2012, 09:33

Μάλιστα.

Προσωπικά τον παίκτη ΔΕΝ τον ξέρω. Οπότε σχημάτισα άποψη απο τις τρεις προηγούμενες σελίδες.

Αρκετά καλή κίνηση φαίνεται, αλλά αν εξαιρέσουμε τα πολύ καλά στατιστικά απο fm κλπ, τότε μένουν μόνο τα βίντεο. Στα οποία τί φαίνεται; Πως έχει ΠΟΛΥ καλό και "γλυκό" μακρινό σουτ (όλα τα γκολ μπαίνουν 5-6 μέτρα εκτός περιοχής), ενώ έχει και καλά στημένα.

Στα αρνητικά όμως, φαίνεται η παντελής έλλειψη κεφαλιάς, καθώς και το γεγονός οτι τρέχει λίγο "ατσούμπαλα". Απο τρίπλες λίγα πράματα.

Τα βίντεο δεν ξέρω αν θα επαληθευθούν. Αυτό που εξ ορισμού μου φαίνεται παράξενο, είναι το γεγονός πως παίκτης απο καλό πρωτάθλημα και σε άριστη ηλικία, παίζει στο Ισραήλ και με μέτριες ομάδες στο παρελθόν του.

Γενικά μου έχει μείνει μια μέτρια εντύπωση, αλλά για τα λεφτά που ακούγονται είναι μάλλον ταβάνι..
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13126
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες