Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό Lord » Δευτ 04 Απρ 2011, 22:08

Καλύτερα να μείνει ο Μάκης. :shock: :roll: :?
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό Alienaras » Δευτ 04 Απρ 2011, 22:38

Κουμμούνια και Ναζί, το ίδιο μαγαζί!
Άβαταρ μέλους
Alienaras
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν 2008, 22:42
Τοποθεσία: Again$t Mod€rn Football

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 05 Απρ 2011, 15:58

Ακουγα τον Τζορμπατζογλου να μιλαει σημερα στον σπορ-φμ και ομολογω πως αγχωθηκα περισσοτερο απο οσο φοβομουν καθως ειναι και απο τους σχετικα πιο σοβαρους δημοσιογραφους με καλες πηγες στην παε.Οι φωστηρες λεει της διοικησης βλεπουν την χαμηλη προσελευση του κοσμου στους τελευταιους αγωνες και συνηδοτοποιουν οτι τα εσοδα απο διαρκειας και εισητηρια την νεα χρονια θα ειναι αρκετα μειωμενα.Λογω αυτου του συμπερασματος θα προχωρησουν σε εντυπωσιακη μειωση του budget της ομαδας εγκαταλειπωντας τα μεγαλα συμβολαια,αποκτωντας νεους, φτηνους και ελπιδοφορους.Μυρωδια δεν εχουν παρει, αν ισχυουν προφανως αυτα, οτι ο κοσμος ο οποιος μεχρι και πριν λιγο καιρο γεμιζε το γηπεδο, πλεον δεν το κανει, οχι τοσο λογω των ασχημων οικονομικων του, αλλα κυριως λογω κακης εικονας της ομαδας σε ολα τα επιπεδα.Αν πιστευουν οτι με την εντυπωσιακη μειωση του budget απλα θα συντηρηθουμε στα τελευταια μειωμενα επιπεδα προσελευσης κοσμου και κατεπεκτασην εσοδων κουνια που τους κουναγε.Αν ο κοσμος δεν δει καποιες κινησεις, οχι εντυπωσιασμου αλλα τουλαχιστον ουσιας,αν ο κοσμος δεν δει ενα σαφες αγωνιστηκο πλανο με ελευση σοβαρου προπονητη και παικτων οχι απαραιτητα ακριβων αλλα τουλαχιστον ελπιδοφορων και οχι λιμα στυλ εττο και μπουσαιντι με προπονητη τον χαβο, οχι την μειωμενη προσελευση των τελευταιων αγωνων δεν θα εχουμε, αλλα θα ψαχνει ο Ζαγορ τον κοσμο με το κυαλι.

Υ.Γ1 Αν τα λεγομενα μου θεωρουνται οφτοπικ σορρυ μεταφερτε το στο Ζαγορακης και εκει μου κανει :D .
Υ.Γ2 Αυτο ειναι σιγουρα οφτοπικ αλλα δεν μπορω να μην σχολιασω οτι ενας ενας ολοι οι ΠΑΟΚΑΡΕΣ παικτες μας και σημαιες για πολλους, οταν μιλουν τελευταια κραζουν ''διακριτικα''.Μετα τον τουρκοφαγο μας προεκυψε το γαλλικο κλειδι και φοβαμαι οτι ερχονται και αλλοι.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 05 Απρ 2011, 18:19

Τα μεγαλύτερα συμβόλαια είναι Κοντρέρας, Μουσλίμοβιτς, Σαλπιγγίδης.

Ο Μουσλίμοβιτς φεύγει... Ε αν πουληθεί κι ο Σάλπι, μια χαρά και το μπάτζετ θα μειωθεί θεαματικά (πάνω από 2 εκατομμύρια με φόρους) και παίκτες που δεν πρόσφεραν θα φύγουνε δίνοντας τόπο στα νιάτα (Κλάους). Ομοίως θα μπορούσαν α φύγουνε και Φιλομένιδες Σαβίνιδες που κοστιζούν μαζί ένα εκατομμυριάκι. Αν μιλάνε για αποδεσμεύσεις ή μεταγραφές, υπαρχούν αρκετοι για να φύγουν χωρίς να επιρρεαστεί η ομάδα.

Επίσης τα διαρκείας φέτος ήταν ήδη μειωμένα. Του χρόνου ακόμα πιο πολύ. Και σε αυτό οφείλεται η φυγή των πανηγυρτζίδων, των ξενερωμένων λόγο μερικών μαλακισμένων και αυτών που δεν βγαίνουν οικονομικά (έτσι πως είναι η οικονομία δεν θα έχουν όλοι ένα 200άρι)...

Τζόσουα αν κάποιος περιμένει μεταγραφές και μπαμ μπουμ για να παει στην Τούμπα καλύτερα να μην παει ποτέ. Απο πανηγυρτζίδες χορτάσαμε.

ΟΦ ΤΟΠΙΚ: Προσωπικά, από τότε που έγιναν αυτά του κυπέλου με τα 50 μαλακισμένα, δεν πάτησα στο γήπεδο. Έφαγα μόνος μου μερικά κεκλεισμένων μπας και ηρεμίσω. Του χρόνου ξανά Τούμπα και για διαρκείας βλέπουμε.. Όχι από τις μεταγραφές αλλά από διοικιτικές και οπαδικές κινήσεις. Παράδειγμα: Αν συνεχίσουν ορισμένοι σύνδεσμοι στο ίδιο τέμπο, ουσιαστικά απομακρύνουν εμένα και πολλούς άλλους από το γήπεδο (οπαδικό πρόβλημα). Αν συνεχίσει να μπαίνει τζάμπα όποιος κρατάει ρετσίνα, μ@λάκας είμαι να πάρω διαρκείας για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά ενώ αυτοί μπαίνουν τζάμπα;; (διοικιτικό πρόβλημα)
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17144
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τρί 05 Απρ 2011, 18:45

Όπως είχα πει και προ τριμήνου για τον Ελ Ζαρ το ίδιο λέω και τώρα για τον Σαλπιγγίδη. Το να τον διώξεις είναι έγκλημα. Μπορεί και θα γίνει η αιχμή του δόρατος της ομάδας όταν αυτή ξεκινήσει να παίζει μπροστά με κάποιο γα***** σύστημα και όχι σαν ασκέρι.

Όπως είχα πει πάλι προ τριμήνου για τον Μουσλίμοβιτσ.....το ίδιο λέω τώρα για τον Ίβιτσ...πρέπει να φύγει το καλοκαίρι......αν είχαμε αφήσει στην άκρη τις μαλακίες και τους συναισθηματισμούς το Γενάρη, τώρα θα είχαμε 650 στο χέρι από Μούσλι (400 μεταγραφή + 250 υπόλοιπο συμβολαίου) αντί να τον βλέπουμε να σέρνεται περιμένοντας τη μεταγραφή του σε κανά δίμηνο.....χώρια που θα έπαιζε και ο Κλάους.

Τέλος πάντων....διαβάζω τα όσα γράφονται εδώ να φύγουν 14 παίκτες, να έρθουν 8 καινούριοι, να προωθηθούν 5 μικροί.......με πιον προπονητή θα γίνουμε ομάδα και σε πόσα χρόνια μπορεί να μου πει κάποιος? Εκτός, αν έχουμε τα κάκαλα να βολευτούμε με τις θέσεις 5-8 τρία χρόνια μπας και δρέψουμε καρπούς μετά. Αλλά πάλι με ένα κακό αποτέλεσμα τα σπάμε και πάμε την ομάδα δέκα χρόνια πίσω.....

Το κακό με τον ΠΑΟΚ που τον αγαπάω 40 χρόνια τώρα είναι πως ποτέ δεν έχει πιάσει πάτο πάτο...να εμφανιστούν υγιείς δυνάμεις που πάντα κάνουν την εμφάνιση τους σε αυτές τις περιπτώσεις και στις μεγάλες ομάδες.....το πρόβλημα μας είναι η παρατεταμένη μετριότητα την οποία φίλαθλοι και κυρίως η διοίκηση μοιάζουν να προτιμούν από μια καταστροφή και μια επικείμενη (σίγουρη) ανάσταση....αυτά.
:pano:
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3106
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 05 Απρ 2011, 19:18

Ο πατος πατος φιλε σελοφαν δεν μας ειπες ποιος ειναι κατα τη γνωμη σου, γιατι εγω στα λιγοτερα ομολογουμενως χρονια που τον παρακολουθω απο εσενα (20-25) τον εχω δει να πιανει πατο πολλες φορες.


Υ.Γ Αν για σενα πατος ειναι ο αγωνιστικος υποβιοβασμος ε αυτο δεν το εχω δει και να σου πω και κατι ουτε θελω να το δω ποτε γιατι αυτο θα ειναι καταστροφη.

Υ.Γ Βγηκαμε πολυ εκτος θεματος εδω μεταγραφες :opaokara:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τρί 05 Απρ 2011, 19:39

obanebane έγραψε:Ο πατος πατος φιλε σελοφαν δεν μας ειπες ποιος ειναι κατα τη γνωμη σου, γιατι εγω στα λιγοτερα ομολογουμενως χρονια που τον παρακολουθω απο εσενα (20-25) τον εχω δει να πιανει πατο πολλες φορες.


Υ.Γ Αν για σενα πατος ειναι ο αγωνιστικος υποβιοβασμος ε αυτο δεν το εχω δει και να σου πω και κατι ουτε θελω να το δω ποτε γιατι αυτο θα ειναι καταστροφη.

Υ.Γ Βγηκαμε πολυ εκτος θεματος εδω μεταγραφες :opaokara:


Ο πάτος πάτος είναι η καταστροφή όπως τη φαντάζεσαι, ναι. Μόνο μετά από μια καταστροφή όταν τα πράγματα είναι σάπια και λάθος μπορείς να φτιάξεις κάτι πραγματικά καλό και υγείες. Τα μεγάλα έθνη. οι μεγάλοι οργανισμοί, οι μεγάλοι άνθρωποι είναι αξιωματικά σίγουρο πως θα επανέλθουν πιο δυνατοί. Θεωρητικά λοιπόν, ίσως ένα τέτοιο μεγάλο κακό, που μας φαίνεται ανήκουστο σήμερα, να αποτελέσει την αναγέννηση μας, και αν θέλεις την επιβεβαίωση των όσων πιστεύουμε για το μεγαλείο του συλλόγου που αγαπάμε.....

Υ.Γ. Εγώ θέλω τον Τάτο (μπας και μπούμε στο θέμα του νήματος).
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3106
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 05 Απρ 2011, 19:42

Εγω θελω τον δωνη γιατι για καταξιομενο ξενο λιγο χλωμο το κοβω :opaokara:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 06 Απρ 2011, 01:02

Ζαιρι τελος....
Καλη επιλογη για 10αρι!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 06 Απρ 2011, 11:20

Παίκτες όπως ο Τάτος, ο Γεωργιάδης, ή ο Αμπτούν, εφόσον έχουν μπει στο στόχαστρο Αθηναϊκών ομάδων δεν υπάρχει περίπτωση να έρθουν προς τα εδώ.
Έλεος με την αφέλεια ορισμένων που πίστευαν ότι θα έρθει ο Βύντρα επειδή είναι ΠΑΟΚτσάκι (!).
Εκτός από τα μεγάλα συμβόλαια υπάρχουν και τα ενδιάμεσα, όπως αυτό του El Zhar, ο οποίος παίρνει 500 ετησίως. Αδύνατον να παραμείνει, εκτός και αν δεχθεί να πέσει στα 300 - 350 πράγμα που δεν το πολυπιστεύω. Αν του χρόνου δεν θα έχουμε Contreras, Vieirinha και Σαλπι, θα παλεύουμε για να σωθούμε.
Όχι βέβαια ότι και οι άλλοι θα είναι πολύ καλύτερα οικονομικά. Μόνον ο Ολυμπιακός ίσως αντέξει για κανα χρόνο ακόμη κι αυτό λόγω του ελεύθερου του Βαγγέλα να κάνει ό,τι γουστάρει. Ο Παναθηναϊκός αν δεν βγει Ch. L. έχει βαρέσει κανόνι, ενώ η ΑΕΚ είναι σαν την Ελλάδα. Έχει ήδη χρεωκοπήσει, απλά δεν της το έχουν πει ακόμη...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89920
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό Lord » Τετ 06 Απρ 2011, 11:33

Ο Ελ Ζαρ 250 χιλιάρικα παίρνει.
Τα άλλα 250 τα πληρώνει η Λίβερπουλ.
Εφόσον θέλουμε να τον κρατήσουμε και μετά το καλοκαίρι μπορούμε να αναδιαπραγματευτούμε τους όρους του συμβολαίου του.


ΥΓ Αν όπως λέει ο Αποστόλης μείνει με 300 χιλιάρικα τότε πραγματικά κατ'εμέ θα είναι μία πάρα πολύ καλή κίνηση.
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 06 Απρ 2011, 15:49

gika έγραψε:Τα μεγαλύτερα συμβόλαια είναι Κοντρέρας, Μουσλίμοβιτς, Σαλπιγγίδης.

Ο Μουσλίμοβιτς φεύγει... Ε αν πουληθεί κι ο Σάλπι, μια χαρά και το μπάτζετ θα μειωθεί θεαματικά (πάνω από 2 εκατομμύρια με φόρους) και παίκτες που δεν πρόσφεραν θα φύγουνε δίνοντας τόπο στα νιάτα (Κλάους). Ομοίως θα μπορούσαν α φύγουνε και Φιλομένιδες Σαβίνιδες που κοστιζούν μαζί ένα εκατομμυριάκι. Αν μιλάνε για αποδεσμεύσεις ή μεταγραφές, υπαρχούν αρκετοι για να φύγουν χωρίς να επιρρεαστεί η ομάδα.

Επίσης τα διαρκείας φέτος ήταν ήδη μειωμένα. Του χρόνου ακόμα πιο πολύ. Και σε αυτό οφείλεται η φυγή των πανηγυρτζίδων, των ξενερωμένων λόγο μερικών μαλακισμένων και αυτών που δεν βγαίνουν οικονομικά (έτσι πως είναι η οικονομία δεν θα έχουν όλοι ένα 200άρι)...

Τζόσουα αν κάποιος περιμένει μεταγραφές και μπαμ μπουμ για να παει στην Τούμπα καλύτερα να μην παει ποτέ. Απο πανηγυρτζίδες χορτάσαμε.

ΟΦ ΤΟΠΙΚ: Προσωπικά, από τότε που έγιναν αυτά του κυπέλου με τα 50 μαλακισμένα, δεν πάτησα στο γήπεδο. Έφαγα μόνος μου μερικά κεκλεισμένων μπας και ηρεμίσω. Του χρόνου ξανά Τούμπα και για διαρκείας βλέπουμε.. Όχι από τις μεταγραφές αλλά από διοικιτικές και οπαδικές κινήσεις. Παράδειγμα: Αν συνεχίσουν ορισμένοι σύνδεσμοι στο ίδιο τέμπο, ουσιαστικά απομακρύνουν εμένα και πολλούς άλλους από το γήπεδο (οπαδικό πρόβλημα). Αν συνεχίσει να μπαίνει τζάμπα όποιος κρατάει ρετσίνα, μ@λάκας είμαι να πάρω διαρκείας για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά ενώ αυτοί μπαίνουν τζάμπα;; (διοικιτικό πρόβλημα)



Συμφωνω.. αποχωρηση Μουσλι, πωληση Σαλπι, Βιερινια, Βιτολο θα αλαφρυνει ακομα περισσοτερο το μπατζετ ρε συ Γκικα? Καλα δε λεω????
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό monopaokre » Τετ 06 Απρ 2011, 17:05

Ζήτησε καμιά ομάδα να ΑΓΟΡΑΣΕΙ τον Σάλπι και δεν το ξέρω?? Απο μόνος του θα πουληθεί??
Επίσης ποια ομάδα θα αγοράσει τερματοφύλακα στα 36 του(Χαλκιάς) Αριστερό μπακ στα 34(Λίνο)?
Ίσως ήρθε η ώρα να σταματήσουμε λίγο το pro όπου προσωπικά έχω πάρει πρωτάθλημα με Ρούντι Κνολ σεντερ μπακ και Μουσλίμοβιτς πρώτο σκόρερ....
Επίσης Γκίκα αυτό που λέει ο Τζόσουα δεν είναι ότι θέλουμε να δούμε τον Κριστιάνο Ρονάλντο στον ΠΑΟΚ για να πάμε γήπεδο αλλά να έχουμε έναν υποτηπώδη σχεδιασμό επαγγελματικής ομάδας γιατι φέτος απο ΠΑΕ ΠΑΟΚ καταλήξαμε Κωλοχανείο Α.Ε. ΠΑΟΚ....

Και για να προσπαθήσω να μπω ον-τόπικ δεν θέλω με τίποτα Ζαιρί...Μια προσπάθεια για Μπλάνκο πιστεύω αξίζει τον κόπο αλλά μονο αν συνδυαστεί επιτέλους με έναν καλο οργανωτή αλλιώς πάει στράφι...Αν και πολύ δύσκολο αυτό που λέω..
"Η μπάλα παίζεται στις αλάνες. Στα γήπεδα παίζουμε ποδόσφαιρο" Fernando Santos
monopaokre
 
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ 16 Ιούλ 2010, 18:12

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 06 Απρ 2011, 17:44

dj_timo έγραψε:
Συμφωνω.. αποχωρηση Μουσλι, πωληση Σαλπι, Βιερινια, Βιτολο θα αλαφρυνει ακομα περισσοτερο το μπατζετ ρε συ Γκικα? Καλα δε λεω????


ΌΧΙ φίλε... Βιειρίνια Βιτόλο έχουν προσφέρει στην ομάδα και μπορούν να προσφέρουν κι άλλα. Ο Μούσλι κι ο Σάλπι με την καμία δεν αξίζουν από 1 εκατομμύριο (με εφορίες) έκαστος. Ο Κλάους για παράδειγμα με το 1/10 του μισθού των άλλων 2 έχει ένα γκολ λιγότερο από Σάλπι -για το Μούσλι δεν μιλάω καν-...

Ο Μουσλίμοβιτς ούτως ή άλλως θα φύγει μιας και το συμβόλαιο λήγει. Το ιδανικό θα ήταν να πουληθεί ο Σάλπι. Να φέρει κανα φράγκο στην ομάδα, και να έρθει και κάποιος που σκοράρει. Αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος να τον αγοράσει μετά από τέτοια σεζόν.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17144
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 06 Απρ 2011, 17:49

monopaokre αυτοί που αναφέρεις δεν χρειάζεται να πουληθούν. Απλά να αδειάσουν χώρο στο μπάτζετ φεύγοντας.. Ας πάνε όπου θέλουνε χωρίς να διεκδικίσει λεφτά ο ΠΑΟΚ.

ΥΓ: Το να παραδεχόμαστε ότι από ολόκληρο ΠΑΟΚ μόνο 3 παίκτες μπορούν να πουληθούν και να φέρουν κάποια χρήματα στην ομάδα, δείχνουν την "ποιοτητα" του ρόστερ μας.
ΥΓ2: Μα καλά να μην υπάρχει ούτε μία πρόταση για τον καλύτερο έλληνα επιθετικό, των σκόρερ των ονείρων μας, που όπου βλέπει μπάλα την στέλνει στα δίχτυα;
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17144
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες