Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Πέμ 09 Ιουν 2011, 08:10

Η αρπαγή του Ρομπέρ

Ο Αρης δεν έχασε από τον ΠΑΟΚ μόνο τη θέση που οδηγεί στην Ευρωλίγκα του μπάσκετ. Εχασε και έναν ποδοσφαιριστή που θεωρούσε δικό του, αφού είχε υπογραφεί προσύμφωνο συνεργασίας. Ο λόγος για τον 28χρονο αριστερό χαφ του Πανθρακικού Μπερτράν Ρομπέρ, ο οποίος μόλις άκουσε πως θέλει να τον εντάξει στο δυναμικό του ο ΠΑΟΚ ξέχασε τα προσύμφωνα και ό,τι άλλο είχε στο μυαλό του για το μέλλον της καριέρας του.

«Θα αποφασίσω μέσα στην επόμενη εβδομάδα», δήλωσε, αλλά μάλλον κάτι τέτοιο έγινε για να προστατεύσει τους ανθρώπους που κίνησαν την προφορική συμφωνία με τον Αρη, αλλά εντέλει ο ίδιος καταλήγει στον ΠΑΟΚ. Ο Γάλλος αγωνίζεται στα αριστερά της μεσαίας γραμμής και ο Παντελής Κωνσταντινίδης μίλησε με συμπαίκτες του, αλλά και πολλούς άλλους που τον έχουν παρακολουθήσει, αποκτώντας πολύ καλή άποψη γι' αυτόν. Εννοείται πως τον έχει δει και ο ίδιος, ενώ στη χθεσινή κουβέντα με τον Λάζλο Μπόλονι αναφέρθηκε επιφανειακά στο θέμα. Ο Ρουμάνος τεχνικός ισχυρίστηκε πως τον γνωρίζει από τη θητεία του στο Σαμπιονά, σε Μονπελιέ και Λοριάν.

Ο ΠΑΟΚ θα δώσει στον Ρομπέρ περίπου 150.000 ευρώ τον χρόνο σε διετές συμβόλαιο και η χρησιμότητα του Γάλλου στην ομάδα θα είναι απλή. Είναι ένας καθαρός αριστερός χαφ, κάτι που ο ΠΑΟΚ δεν διέθετε, είναι κοντρολαρισμένος και δημιουργικός ποδοσφαιριστής, έχει γεμάτες σεζόν, έχει εγκλιματιστεί στη χώρα και ξέρει τη νοοτροπία της, ενώ οι πληροφορίες αναφέρουν έναν εξαιρετικό χαρακτήρα, κάτι που τονίζουν και όσοι μίλησαν για την αξία του.

Ο Ρομπέρ αναμένεται να είναι η πρώτη προσθήκη του ΠΑΟΚ ώστε να υπάρχουν λύσεις και να μπορεί το ρόστερ να αντεπεξέλθει καλύτερα στον όγκο των αγώνων που αναμένεται να έρθουν στην επόμενη σεζόν. Η επίσημη ανακοίνωση θα γίνει από βδομάδα και αμέσως μετά θα παρουσιαστεί από την «ασπρόμαυρη» ΠΑΕ.

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/16250-arpagh.html

αν ειναι 150000 ειναι μια χαρα...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό cristiano4 » Πέμ 09 Ιουν 2011, 08:15

μια χαρα συμφωνια,τον βλέπω να ανακοινωνεται αμέσως μετα τον μπόλονι η αυριο μευθαυριο το πολυ. :panoή
Άβαταρ μέλους
cristiano4
 
Δημοσιεύσεις: 1273
Εγγραφή: Δευτ 10 Νοέμ 2008, 15:21
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό andreas.0511 » Πέμ 09 Ιουν 2011, 08:18

Καλημερα παιδες...Κανενα pm δεν εχει για μας?
Άβαταρ μέλους
andreas.0511
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ 07 Μάιος 2008, 08:21
Τοποθεσία: Stockholm

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 09 Ιουν 2011, 08:19

Αν αποκτηθει να κριθει οπως ολοι στο χορτο, και οχι με βαση την κατηγορια και την ομαδα που επαιζε. :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό cristiano4 » Πέμ 09 Ιουν 2011, 08:28

το μετροσπορτ λέει για ζαιρι σημερα....παπάτζα μου μυριζει γιατι ολοι οι ελευθεροι προτεινονται σε όλες τις ομάδες,τώρα αν ενδιαφερθηκαμε άλλο θέμα....εκτος αν τον θυμαται ο μπόλονι απο γαλλια που έπαιζε...βέβαια τωρα ειναι αλλος παιχτης,πιο πολυ για αλλαγη χρησιμος..κατι σαν αντι ελ ζαρ , συμβολαιο 250 νομιζω ζητουσε στον γαυρο,άντε να δουμε θα ακουσουμε πολλά αλλά πάλι. :opaokara:
Άβαταρ μέλους
cristiano4
 
Δημοσιεύσεις: 1273
Εγγραφή: Δευτ 10 Νοέμ 2008, 15:21
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό Besuch » Πέμ 09 Ιουν 2011, 08:36

Μια χαρα μπορει να βγει ο Ρομπερ για αυτο που τον θελουμε...αν δε και τα λεφτα ειναι τοσα πραγματικα λαχειο. Παιρνεις και παιχτη για μια θεση που δεν εχεις και εξοικονομεις και χρηματα για αυτους που θα κανουν τη διαφορα.
Παρεπιπτοντως, σημερα ο Μετρουλακης εχει στο πρωτοσελιδο του στοχο του ΠΑΟΚ (ισως και για να κανει τη ρελανς στα σπορ που χθες ηταν τα μονα που ειχαν Ρομπερ). Δεν ξερω αν οντως μενει ελευθερος, δεν ξερω αν μας ενδιαφερει σοβαρα οπως λεει το ρεπορταζ οτι ειναι "βασικος στοχος" (φιλολογικα θα ενδιεφερε σιγουρα) αλλα το πουλεν μου οταν επαιζε Τριπολη θα το θελα σαν τρελος. Ειμαι παντως σιγουρος οτι αν μεινει ελευθερος θα πεσουν πανω του και ο βαζελος με τις αφραγκιες που εχει και η ΑΕΚ...Αν τον θελουμε (σιγουρα θα τον ξερει καλα ο Μπολονι παντως απο τα χρονια που εβγαζε ματια στη γαλλια) και αν τον αποκτησουμε θα ειναι μεγαλη κινηση, οσο και αν ειμαι σιγουρος για να συνεχισω αυτα που εγραφα χθες, πως θα αρχισουμε ξανα τα "τι τον θεελουμεε αυτοοον ρεεε;"!!

υγ1 φιλε cristiano, δεν ειναι "αλλος παιχτης" ο ζαιρι. Μια χαρα εμφανισεις εκανε με γαυρο και αυτα τα 2 χρονια που πηγε οσο επαιζε. Για Τριπολη πριν δεν το συζηταω...το καλυτερο εξτρεμ του πρωταθληματος ηταν την χρονια που ηρθε. Αλλα βλεπεις στο γαυρο δεν γινοταν να παιζει βασικος τα 2 αυτα χρονια γιατι επρεπε να παιζουν τα πανακριβα παλτα που αγοραζε ο κοκκαλης κ ο μαριδακης βασικοι.......δεν το ξερα πως εμεινε ελευθερος!!

υγ2 παιζει να ειμαι ο μονος που δεν ξερει ποιος ειναι ο παιχτης για τον οποιον μιλατε απο χθες :lol:
Τελευταία επεξεργασία από Besuch και Πέμ 09 Ιουν 2011, 08:43, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
ΟΙ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΣΟΥ,ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΦΥΓΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΙ...ΕΣΥ ΘΑ ΠΕΙΣ ΣΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΔΕΣ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΕΙ ΠΙΣΩ ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΗΣ.
ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ ΜΟΥ, ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΟΔΩΡΗ ΜΟΥ...
SUPER4
Besuch
 
Δημοσιεύσεις: 904
Εγγραφή: Κυρ 31 Μάιος 2009, 01:21

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό cristiano4 » Πέμ 09 Ιουν 2011, 08:39

ελευθερος ειναι αδερφε
Άβαταρ μέλους
cristiano4
 
Δημοσιεύσεις: 1273
Εγγραφή: Δευτ 10 Νοέμ 2008, 15:21
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό MacTiger » Πέμ 09 Ιουν 2011, 08:45

Ενα pm και για μενα guys...ποιός είναι αυτός ο μήτσος οεο;;;;
Άβαταρ μέλους
MacTiger
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ 20 Μαρ 2008, 02:51
Τοποθεσία: St Paul, Salonica

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 09 Ιουν 2011, 08:46

Besuch έγραψε:Μια χαρα μπορει να βγει ο Ρομπερ για αυτο που τον θελουμε...αν δε και τα λεφτα ειναι τοσα πραγματικα λαχειο. Παιρνεις και παιχτη για μια θεση που δεν εχεις και εξοικονομεις και χρηματα για αυτους που θα κανουν τη διαφορα.
Παρεπιπτοντως, σημερα ο Μετρουλακης εχει στο πρωτοσελιδο του στοχο του ΠΑΟΚ (ισως και για να κανει τη ρελανς στα σπορ που χθες ηταν τα μονα που ειχαν Ρομπερ). Δεν ξερω αν οντως μενει ελευθερος, δεν ξερω αν μας ενδιαφερει σοβαρα οπως λεει το ρεπορταζ οτι ειναι "βασικος στοχος" (φιλολογικα θα ενδιεφερε σιγουρα) αλλα το πουλεν μου οταν επαιζε Τριπολη θα το θελα σαν τρελος. Ειμαι παντως σιγουρος οτι αν μεινει ελευθερος θα πεσουν πανω του και ο βαζελος με τις αφραγκιες που εχει και η ΑΕΚ...Αν τον θελουμε (σιγουρα θα τον ξερει καλα ο Μπολονι παντως απο τα χρονια που εβγαζε ματια στη γαλλια) και αν τον αποκτησουμε θα ειναι μεγαλη κινηση, οσο και αν ειμαι σιγουρος για να συνεχισω αυτα που εγραφα χθες, πως θα αρχισουμε ξανα τα "τι τον θεελουμεε αυτοοον ρεεε;"!!

υγ1 φιλε cristiano, δεν ειναι "αλλος παιχτης" ο ζαιρι. Μια χαρα εμφανισεις εκανε με γαυρο και αυτα τα 2 χρονια που πηγε οσο επαιζε. Για Τριπολη πριν δεν το συζηταω...το καλυτερο εξτρεμ του πρωταθληματος ηταν την χρονια που ηρθε. Αλλα βλεπεις στο γαυρο δεν γινοταν να παιζει βασικος τα 2 αυτα χρονια γιατι επρεπε να παιζουν τα πανακριβα παλτα που αγοραζε ο κοκκαλης κ ο μαριδακης βασικοι.......δεν το ξερα πως εμεινε ελευθερος!!

υγ2 παιζει να ειμαι ο μονος που δεν ξερει ποιος ειναι ο παιχτης για τον οποιον μιλατε απο χθες :lol:



Επειδη ειναι σιγουρο οτι τον ξερει ο μπολονι, ειναι επισης σιγουρο οτι δεν θα ερθει.
Οχι τοσο για αγωνιστικους λογους (παντως δε δινει τη μπαλα απο το δεξι στο αριστερο) οσο για οικονομικους.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό sernikos » Πέμ 09 Ιουν 2011, 08:49

λετε να φερει το σορλεν πισω ο λαζλος;
μιας και μιλαμε για φτηνες και αξιοπιστες λυσεις..

διαβαζα τωρα το βιογραφικο του και ελεγε οτι ανεδειξε τον ροναλντο (παλιοτερα ειχα διαβασει οτι ο σαντος τον ειχε αναδειξει) και οταν πηγε στη ρεν εβγαλε ταλεντακια ενα εκ των οποιων ο ολιβιε..
λετε;
αν χαλασει του ρομπερ θα ειναι σημαδι; :shock:
:opaokara:
Άβαταρ μέλους
sernikos
 
Δημοσιεύσεις: 803
Εγγραφή: Πέμ 19 Μαρ 2009, 00:25
Τοποθεσία: Serres

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 09 Ιουν 2011, 08:50

Για να το πω αλλιως γιατι να δωσεις 400 για τον ζαιρι και να μην κρατησεις τον ελ ζαρ? δε λεω οτι ειναι καλυτερος αλλα εχει σιγουρα πολυ περισσοτερα χρονια μπαλας μπροστα του αρα και δυνατοτητες εξελιξης.
Ο ζαιρι οτι ηταν να δωσει το εδωσε εχει πιασει ταβανι.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό Rizla » Πέμ 09 Ιουν 2011, 08:54

DaFFy_NaSH έγραψε:εχω στείλει πμ σε 2 ατομα να μου πουν αλλα δεν είδα φως. Βασικά έχω καταλάβει ποιος είναι κατα 99,9% και το 0,01% οφείλετε στο οτι οι πατεράδες μας με αυτον τον παίκτη είναι καλοί φίλοι κ αν ήξερε κάτι θα μου το έλεγε (αλλα δεν νομίζω να έχουν βρεθεί τις τελευταίες μέρες)... Θα τηλεφωνήσω αύριο τον γέρο μου κ θα μάθω...

Δεν τρελάθηκα, αλλα δεν είναι και χάλια. Εφόσον αποκαλύφθηκε η θέση του να πώ οτι είναι σαφώς καλύτερος απο Σαβίνι δεν θυμάμε βέβαια τις επιδόσεις του στις άλλες θέσεις.

Όσο για τον φίλο που έγραψε οτι είναι χειρότερος του Μουν, φίλε αυτό με την μπάλα και τα δύο τέρματα στην πισίνα είναι γουότερ πόλο όχι ποδοσφαιρο! μπερδέυεσε... Χωρίς να είμαι εμπαθής με κανέναν αλλα κάποιες φορές βλέπω κατι άτομα να γράφουν κάποια πράγματα και σκέφτομε "τωρα αυτος αν βρει μια μπάλα στην αυλή του, σίγουρα θα φωνάξει το δασαρχείο..."
ηρεμήστε λίγο, δεν γίναμε μπάρτσα να παίρνουμε μέσι και ινιέστα... χαλαρά...


Mε εστειλες με τον Σαβινι...και εγω να παιξω καλυτερος θα ειμαι... :lol: :lol: :lol:
Το οτι δεν ειμαστε Μπαρτσα(σιγα την ομαδα στο κατω,κατω),δεν σημαινει πως πρεπει να περνουμε καθε παλτο που κυκλοφορει ελευθερο.ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΧΟΥΜΕ ΛΑΙΜΑΙ...
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό Rizla » Πέμ 09 Ιουν 2011, 08:57

obanebane έγραψε:Για να το πω αλλιως γιατι να δωσεις 400 για τον ζαιρι και να μην κρατησεις τον ελ ζαρ? δε λεω οτι ειναι καλυτερος αλλα εχει σιγουρα πολυ περισσοτερα χρονια μπαλας μπροστα του αρα και δυνατοτητες εξελιξης.
Ο ζαιρι οτι ηταν να δωσει το εδωσε εχει πιασει ταβανι.


Μπανε δεν νομιζω να δινουμε πανω απο 200.οοο για τον Ζαιρι...οσο θα παιρνει και ο πομπερ.
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 09 Ιουν 2011, 08:58

Αυτη η εμπαθεια για τον σαβινι.

Υ.Γ Μια χαρα παιχτης ειναι ο ιταλος, στοπερ ομως τιποτα αλλο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 09 Ιουν 2011, 08:59

Και πιστευεις οτι με 200 θα ερθει η οτι δεν θα βρει παραπανω απο αυτα?


Υ.Γ Η αληθεια παντως ειναι οτι δεν αξιζει και παραπανω, ειδικα στη περιοδο που βρισκομαστε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 29 επισκέπτες