Μεταγραφές Ιανουαρίου 2011

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 08 Δεκ 2010, 16:15

DC έγραψε:Εγώ το αρχίδι που έκλεινε το μάτι στον σπάθα όταν έπαιρνε τα αβαβά του, ΔΕΝ το θέλω στον ΠΑΟΚ.

+1
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89362
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό Federacion » Τετ 08 Δεκ 2010, 16:16

2 επιλογές υπάρχουν:
ή παιρνουμε προπονητη κ τεχν.διευθυντη κ αυτοί πλεον αποφασίζουν για τις μεταγραφές
ή απαιτούμε απο τη Διοίκηση να διαβάζει paokmania (με ιδιαίτερη προσοχη στα σχόλια του Olivares)
εκεί που μας χρωστούσανε μας παίρνουν και το βόδι.
Άβαταρ μέλους
Federacion
 
Δημοσιεύσεις: 1682
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 09:53

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 08 Δεκ 2010, 16:20

Το σωστό είναι να αποφασίσει ο νέος προπονητής. Αν δεν υπάρξει τότε δεν πάμε ούτε για Χάνκε ούτε για Μάνκε, αλλά το πολύ για κάνενα Ονουάτσι.
Το να δώσουμε όλα τα λεφτά και να πάρουμε καλό επιθετικό, με το κέντρο που διαθέτουμε, είναι σαν να αγοράζουμε την 911 Carrera RS Targa για να πηγαίνουμε στο χωράφι να μαζέψουμε ελιές...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89362
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Τετ 08 Δεκ 2010, 18:19

DC έγραψε:Εγώ το αρχίδι που έκλεινε το μάτι στον σπάθα όταν έπαιρνε τα αβαβά του, ΔΕΝ το θέλω στον ΠΑΟΚ.


Δε λεω ότι διαφωνώ, αλλά θυμάσαι κι εκείνο το αρχίδι που παρ' ολίγον να κόψει τη μπάλα στον Βιερίνια; Τώρα είναι απο τους καλύτερους παίκτες μας!
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5756
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τετ 08 Δεκ 2010, 18:44

Ή παίρνεις παίχτη να κάνει τη διαφορά ή μένεις όπως είσαι... Εδώ προσπαθούν ακόμη να δέσουν το υπάρχον ρόστερ.. φαντάσου να προσθέσουμε κι άλλους ρολίστες...
Ποιος Κάλβο ρε παιδιά, η μετριότητα η ίδια... και ποιος Μπλάνκο που περσυ χωρίς Λυμπερόπουλο, τον κατάπινε και η άμυνα του Πανθρακικού...

Διώχνεις κάποιους μέτριους από την ομάδα και φέρνεις παίχτες τύπου Ντεφεντερίκο (ξέρω έχω κολλήσει μ'αυτόν :P, αλλά θα μείνει ελεύθερος κρίμα είναι ) για επιτελικό που παίζει παντού, Σουαζό (τον Χιλιανό) επιθετικάρα που κι αυτός μένει ελεύθερος και αλλάζεις επίπεδο...
1,5 εκ. max συμβόλαια και οι δύο μαζί... απλά τα πράγματα...
Στην τελική φέρε μόνο τον Σουαζό... με καμιά 800-900αρα έρχετε για πλάκα...
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Τετ 08 Δεκ 2010, 18:58

Τρελη παικτουρα ο Σουαζο...Μενει ελευθερος???
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 08 Δεκ 2010, 19:01

Parolos έγραψε:Ή παίρνεις παίχτη να κάνει τη διαφορά ή μένεις όπως είσαι... Εδώ προσπαθούν ακόμη να δέσουν το υπάρχον ρόστερ.. φαντάσου να προσθέσουμε κι άλλους ρολίστες...
Ποιος Κάλβο ρε παιδιά, η μετριότητα η ίδια... και ποιος Μπλάνκο που περσυ χωρίς Λυμπερόπουλο, τον κατάπινε και η άμυνα του Πανθρακικού...

Διώχνεις κάποιους μέτριους από την ομάδα και φέρνεις παίχτες τύπου Ντεφεντερίκο (ξέρω έχω κολλήσει μ'αυτόν :P, αλλά θα μείνει ελεύθερος κρίμα είναι ) για επιτελικό που παίζει παντού, Σουαζό (τον Χιλιανό) επιθετικάρα που κι αυτός μένει ελεύθερος και αλλάζεις επίπεδο...
1,5 εκ. max συμβόλαια και οι δύο μαζί... απλά τα πράγματα...
Στην τελική φέρε μόνο τον Σουαζό... με καμιά 800-900αρα έρχετε για πλάκα...

πολυ manager παιζεις μου φαινετε :opaokara:
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τετ 08 Δεκ 2010, 19:03

ρε παιδια διαβαζω που ολοι λετε για σεντερ φορ...το γεγονος οτι σκασαμε 800 το καλοκαιρι για να αποκτησουμε δε σας λεει οτι δεν γινεται να παρουμε και αλλον????
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τετ 08 Δεκ 2010, 19:08

Mmmmm..... Τώρα που βλέπω το transfermarkt λέει οτι έχει συμβολαιο μέχρι το 2013... Τον Αύγουστο που το είχα κοιτάξει έλεγε 30/06/11...
Οπότε λογικά ανανέωσε... Άκυρος λοιπόν... Πάμε γι'άλλα...
Defederico πάντως φεύγει σίγουρα από την Κορίνθιανς το καλοκαίρι...

@ Desperado... Τους ήξερα τους παίχτες, όταν έψαχνα τον Αύγουστο για το ποιοι μένουν ελεύθεροι απο Αμερική.... αλλά η αλήθεια είναι οτι τα συμβόλαια από το μάνατζερ τα τσέκαρα :lol: για να δω αν είναι προσιτοί... δεν βρήκα κάποιο site που να τα γράφει !!

@ Sera.. γίνεται αν διώξεις (που θα διώξουμε) μερικά αχρείαστα συμβόλαια των 300χιλ., και το καλοκαίρι αναπροσαρμογή συμβόλαιο Σάλπι... (δεν του φτάνει το Tribecca??)...
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό ioanmits » Τετ 08 Δεκ 2010, 19:20

Sera4 έγραψε:ρε παιδια διαβαζω που ολοι λετε για σεντερ φορ...το γεγονος οτι σκασαμε 800 το καλοκαιρι για να αποκτησουμε δε σας λεει οτι δεν γινεται να παρουμε και αλλον????


Λογικό το ερώτημά σου.. σέντερ φορ θα πάρουμε μόνον αν φύγουν ο Φιλομένο και ο Παπάζογλου... Έτσι θα έχουμε Μούσλι, Σάλπι, μεταγγραφή και Κλάους... μια χαρά τετράδα είναι... αυτό που επείγει είναι ένας χαφ (διότι ο Σορλέν δεν αντικαταστάθηκε ποτέ) και ένας μεσοεπιθετικός, που όλοι μας το βλέπουμε εδώ και 3 χρόνια ότι λείπει, εκτός από τη διοίκηση... μάλλον το βλέπει, αλλά επειδή αδυνατεί να αποκτήσει, βάφτίζει μέσω των ΑΡΔ τους Κριστιάνο και Ελ Ζαρ ως δεκάρια, ενώ είναι εξτρέμ οι άνθρωποι...
Ψυχή που δεν αμάρτησε ποτέ της δεν αγιάζει...
Άβαταρ μέλους
ioanmits
 
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 13:56
Τοποθεσία: Στο πιο ψηλότερο βουνό...

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τετ 08 Δεκ 2010, 19:24

Parolos έγραψε:@ Sera.. γίνεται αν διώξεις (που θα διώξουμε) μερικά αχρείαστα συμβόλαια των 300χιλ., και το καλοκαίρι αναπροσαρμογή συμβόλαιο Σάλπι... (δεν του φτάνει το Tribecca??)...


ε αλλο να τα λες αυτα και αλλο να τα κανεις...για ομαδα μιλαμε δεν παιζουμε μανατζερ ουτε φευγουν ετσι ευκολα παιχτες ουτε δεχονται μειωσεις συμβολαιων ιδιως οταν εχουν και αλλα 3 χρονια διαρκεια.... ;)

ιοανμιτς καλο το λες αλλα δε γινεται να εχεις 1 επιθετικο των 800000 και 2 των 600000 στον παγκο για τα σημερινα μας δεδομενα ειναι λιγο μαζοχισμος αυτος απο τη στιγμη που υπαρχουν θεσεις που δεν εχουμε ποιοτικες(ή και καθολου) λυσεις...και επειδη μιλαμε για μεταγραφες ιανουαριου εγω λεω πως ειναι απιθανο να παρουμε και αλλον στραικερ... :ugeek:
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 08 Δεκ 2010, 19:30

Για μενα το μεγαλητερο ισως κενο αυτη τη στιγμη της ομαδας ειναι ο σεντερ φορ καθως δεν ξερω κατα ποσο μπορουμε να υπολογιζουμε στο να ειναι υγιης στο υπολοιπο της σεζον ο μουσλι.Εχουμε μεινει μονο με τον κοντο που καταληξαμε οτι δεν κανει για κορυφη και ελπιζουμε στο θαυμα του Αθανασιαδη.Κατα δευτερο λογο ενα τουλαχιστον χαφ αξονα και ενα δεξι μπακ.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τετ 08 Δεκ 2010, 19:36

Αφού κάπου είχα διαβάσει οτι θα λυθούν συμβόλαια παιχτών το Γενάρη... και μάλιστα 2-3 θα φύγουν... και ψιλιάζομαι Σαββίνι,Φιλομένο, Κουτσια(δανεικός).. Μάνι μάνι στο έβγαλα το εκατομυρριάκι (μισό για μισή σεζόν)..

Πάντως αν θέλει η διοίκηση μπορούμε να κάνουμε μια λίστα από transfermarkt με δεξι μπακ, επιτελικούς , και επιθετικούς που είναι στο τέλος του συμβολαίου.. Καλύτερο από το να περιμένουν αραχτοί στο γραφείο τον κάθε τυχάρπαστο μανατζερ να στείλει φαξ με προτάσεις.... :lol: :lol:
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό khaledfreepaok » Τετ 08 Δεκ 2010, 20:08

ξερουμε αν οντως εχουμε ασχοληθει σοβαρα με την περιπτωση χανκε η ειναι χριστουγενιατικος παπας?παντως αν αληθευει καλυπτουμε πληρως το κενο στα σεντερ φορ με ακριβος αυτο που χρειαζομαστε.μακαρι να ισχυουν τα δημοσιευματα
ΖΑΡΟΡΑΚΗ ΓΥΡΝΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΑΜΕ
Άβαταρ μέλους
khaledfreepaok
 
Δημοσιεύσεις: 1111
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Τετ 08 Δεκ 2010, 20:45

Διωχνεις τσιριλο-φιλομενο-Σαβινι. Αυτα ειναι περιπου 1,1 εκ. Των δυο πρωτων ληγουν τα συμβολαια το καλοκαιρι, ο τριτος ειχε ηδη δεχτει να φυγει για Ιταλια.
Διωχνεις Φιλομενο και κρατας Μουσλι με το συμβολαιο του Παυλαρα η του Ιβιτς (350χιλ).
Εχεις να δεις τι θα κανεις με Κριστιανο( 300χιλ) , Κουτσια, Σακη, Μπαλαφα.
Ακομα και να τους κρατησεις αυτους, τα ανωτερω 1,5 εκ περιπου σου φτανουν για να παρεις Μπλανκο-Ναφτι και Ντουγκλαο ( ακριβος) ή Μαρκαντωνη (φτηνοτερος).

Μακρια απο λυσεις αμφιβολες και απο μεταγραφες νεων Ελληνων. Καλυτερα να δωσουμε ευκαιριες στα δικα μας παιδια ( Αθανασιαδη, Γεωργιου ) παρα σε στοιχηματα
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3475
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες