Μεταγραφές Ιανουαρίου 2011

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Τετ 05 Ιαν 2011, 17:42

Μπορεί ο Μάριο Μπερέτα να έμεινε πολύ λίγο στον ΠΑΟΚ, ωστόσο κάτι... πήρε πέραν της αποζημίωσης από τον Δικέφαλο. Η νέα του ομάδα, Μπρέσια, απέκτησε τον ταλαντούχο Κρίστιαν Μίλιεβιτς, ο οποίος είχε επικαλεστεί προσωπικούς λόγους για να λυθεί το συμβόλαιό του με τον ΠΑΟΚ, τον περασμένο Σεπτέμβρη.
Ο νεαρός Σέρβος παίκτης δηλώθηκε και επίσημα στο ρόστερ της ιταλικής ομάδας και μένει να δούμε αν θα προοριστεί για την ομάδα νέων του συλλόγου.

ΕΛΕΟΣ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΕ..
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7326
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 05 Ιαν 2011, 17:44

Για 4 χρόνια θα πάρει 39 εκατομμύρια + μπόνους, και η Βολφσμπουργκ 35 εκατομμύρια..............................

Επειδή δεν τον ξέρω, αξίζει 70 εκατομμύρια ευρώ;;;; Όσα δηλαδή επενδύουν για να τον φέρουν;
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17136
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τετ 05 Ιαν 2011, 18:03

Το χαβαλέ τους κάνουν εκεί στη City. Πέρσυ έδωσαν πάνω από 200 εκ. σε μεταγραφές και φέτος 100εκ. χωρίς τη μεταγραφή του Djeko.... :shock:
Εννοείται οτι δεν πρόκειται ποτέ να βγάλουν αυτά τα λεφτά.. Όσο βγάζει η πετρελαιοπηγή δεν υπάρχει πρόβλημα..
Παίζει live football manager ο πρόεδρος με cheat και δεν τον νοιάζει...
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό Lord » Τετ 05 Ιαν 2011, 18:21

gika έγραψε:Για 4 χρόνια θα πάρει 39 εκατομμύρια + μπόνους, και η Βολφσμπουργκ 35 εκατομμύρια..............................

Επειδή δεν τον ξέρω, αξίζει 70 εκατομμύρια ευρώ;;;; Όσα δηλαδή επενδύουν για να τον φέρουν;


Κοίτα ο τύπος είναι σέντερ φορ με @@,αλλά 70 μύρρια συνολικά δν νομίζω να αξίζει..
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Πέμ 06 Ιαν 2011, 00:10

εχει ποσα χρονια θελουμε επ χαφ και δεν παιρνουμε δεξι μπακ και παιρνουμε για να χουμε να λεμε.....

ο σαλπι ηταν πολυ σωστη κινηση ασχετα αν δεν εχει βγει τοσο μεχρι τωρα αλλα απο κει και περα....τα χρονια προβληματα συνεχιζουν και ειναι κριμα γιατι μεχρι να λυσουμε αυτα θα πρεπει να αλλαξουμε και αυτους που εχουμε ως δεδομενους για τον ΠΑΟΚ οπως ον θεμε π.χ Γκαρσια κοντρε ιβιτς λογω ηλικιας, βιερι λογω πωλησης κα..... :


και βλεποντας τα οικονομικα δε θελω να σκεφτω τι θα ειχε γιναε αν ειχαμε αποκλειστει απο φενερ ή απο διναμο τωρα....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό xrictoforoc » Πέμ 06 Ιαν 2011, 01:19

Μπορειτε να φερετε εναν Κοντρερας νεοτερο 10 χρονια???
Αν οχι εναν Γκαρσια νεοτερο 10 χρονια?
Αν οχι εναν Ιβιτς νεοτερο 10 χρονια?

Δεν μπορει,καποιος διαολοπαικτης θα υπαρχει που να μοιαζει σε καποιον απο τους παραπανω.
Εχουμε προβλημα στην αμυνα Ζαγορ,φερε εναν ηγετη,οπως ειναι ο Κοντρερας να τους κανουμε 2 :twisted:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrictoforoc
 
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Δευτ 15 Νοέμ 2010, 22:30
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό Lord » Πέμ 06 Ιαν 2011, 01:21

Μπορώ να τον φανταστώ τον Γκαρσία νεότερο κατά 10 χρόνια,μόνο που φοράει μία άσπρη φανέλα αντί για την δική μας την ριγέ.. :?


ΥΓ Επίσης καλό θα ήταν μου φαίνεται να συμβιβαστούμε με την ιδέα ότι το τόπικ θα πάει άκλαφτο και θα μείνει γεμάτο μόνο με ευσεβείς πόθους,γιατί μεταγραφές προσωπικά δεν βλέπω να έρχονται.. :?
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Πέμ 06 Ιαν 2011, 02:04

Δεν ειναι ετσι..

Απογοητευμενος και εγω και προβληματισμενος ειχα μια ωραια συζητηση αποψε...Η ομαδα δυστυχως υπολειτουργει εδω και λιγο καιρο και το πληρωνει..Αλλα καταλαβαινω το γιατι.

Ο Προεδρος παει να τα κανει ολα ταυτοχρονα.

Γιατι απλα κερδιζει χρονο..Θα σχεδιαστει ομαδα νεας τριετιας.Διαφορετικα την χτιζεις με καποια τουβλα στην ακρη ομως και διαφορετικα με το αβγο στο λοκο..

Τουλαχιστον ενα σχεδιο υπαρχει και για τα 2.Φυσικα το ενα θα αρεσει,το αλλο θα στεναχωρησει(αλλα ειναι σωστο και ρεαλιστικο)

Οποτε μαγκες,ας τελειωσει επιτελους με τον εναν ή τον αλλον τροπο(καλως ή κακως) αυτη η ιστορια για να ξεκινησει ξανα η λειτουργια που θελουμε.Να εχει ο καθενας το ποστο και εμεις να κριτικαρουμε για νορμαλ πραγματα και οχι για νηπιακα.
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Πέμ 06 Ιαν 2011, 02:32

Βάσει της αξιοπιστίας σου σε όσα έχεις αναφερθεί εώς τώρα, πάω να κοιμηθώ ήσυχος!
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό Parolos » Πέμ 06 Ιαν 2011, 02:52

DAAT τα μισά κατάλαβα... Μπορείς να τα πεις λίγο πιο αναλυτικά...?
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Πέμ 06 Ιαν 2011, 03:01

Αδερφέ, χωρίς παρεξήγηση, αυτό είναι το βασικό μας πρόβλημα. Ότι θέλουμε να τα ξέρουμε όλα, και να έχουμε άποψη για όλα!

Αγωνιστικά, οικονομικά, γηπεδικά, οπαδικά..

Γι'αυτό και έχουμε δώσει τόση αξία στους αρδ.

Φιλικά.
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Πέμ 06 Ιαν 2011, 19:03

διαβασα οτι και ΠΑΟΚ παει για μιτρογλου

τη λετε βρε...αντε μην σας πω... τη να τον κανω? δεν εχω επιθετικους?
και αντε δεν ειχα τον μιτρογλου θα παρω? να βαζει γκολ και να μας δειχνει τα tatoo του γαυρου και να το αφηερωνει στην θυρα 7 της τουμπας?

τη βλακες
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό xrictoforoc » Πέμ 06 Ιαν 2011, 19:11

Mην ανυσηχεις,ειπαν οτι δεν υπαρχει κανενα ενδιαφερον,αλλωστε παει Πανηθρονιο :twisted:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrictoforoc
 
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Δευτ 15 Νοέμ 2010, 22:30
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό paok87 » Πέμ 06 Ιαν 2011, 19:28

D.A.A.T. έγραψε:Δεν ειναι ετσι..

Απογοητευμενος και εγω και προβληματισμενος ειχα μια ωραια συζητηση αποψε...Η ομαδα δυστυχως υπολειτουργει εδω και λιγο καιρο και το πληρωνει..Αλλα καταλαβαινω το γιατι.

Ο Προεδρος παει να τα κανει ολα ταυτοχρονα.

Γιατι απλα κερδιζει χρονο..Θα σχεδιαστει ομαδα νεας τριετιας.Διαφορετικα την χτιζεις με καποια τουβλα στην ακρη ομως και διαφορετικα με το αβγο στο λοκο..

Τουλαχιστον ενα σχεδιο υπαρχει και για τα 2.Φυσικα το ενα θα αρεσει,το αλλο θα στεναχωρησει(αλλα ειναι σωστο και ρεαλιστικο)

Οποτε μαγκες,ας τελειωσει επιτελους με τον εναν ή τον αλλον τροπο(καλως ή κακως) αυτη η ιστορια για να ξεκινησει ξανα η λειτουργια που θελουμε.Να εχει ο καθενας το ποστο και εμεις να κριτικαρουμε για νορμαλ πραγματα και οχι για νηπιακα.


Επιτέλους κάτι αισιόδοξο. :)
Αν και το "Θα σχεδιαστει ομαδα νεας τριετιας" μου ξυπνά μνήμες 2007.Θέλω να ελπίζω οτι είμαστε πλέον σε τέτοιο επίπεδο ώστε να διεκδικήσουμε πιο άμεσα υψηλούς στόχους, σε σχέση με το προηγούμενο πλάνο.
Εκτός αν το καταλαβαίνω αλλιώς.
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Μεταγραφες Ιανουαρίου 2011

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Πέμ 06 Ιαν 2011, 19:48

Προς χωρισμό με Ζουέλα και Μπουσαίντί

06 Ιαν 2011 19:34, Από PAOK24


Λίγο η μουρμούρα του ατζέντη τους Ντιμίτρι Σέλουκ, λίγο η μέτρια απόδοσή τους, λίγο οι συχνοί μυϊκοί τραυματισμοί τους, οδηγούν τον ΠΑΟΚ στην αναζήτηση μία συμφέρουσας λύσης όσον αφορά στις περιπτώσεις του Ζουέλα Ντος Σάντος και Ανίς Μπουσαϊντί.

next on the list
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες