Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (μέρος δεύτερο ΛΑΙΜΑΙ)

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό moican4 » Τετ 26 Μάιος 2010, 22:19

Για κανεναν παικτη πλεον μην υπολογιζετε τιποτα..Ειλικρινα..Οσο για τον Μανιατη , αν γινει η μεταγραφη του ,εγω θα διαγραφω οριστικα απο το σαιτ. ....1 εκ ευρω ζηταει ο νιονιος...Τοσα μας περισευανε ε.? :lol: :lol: :lol:

Δεξι μπακ θα παρουμε αλλα οχι αυτον...

ΥΓ,. Φαντομα, για αργεντινικο με τον Βερον ειναι πολυ καλη παρεα... :lol: :lol: :lol:
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό Bono » Τετ 26 Μάιος 2010, 22:20

Fantomas έγραψε:
niko70 έγραψε:Φαντομά, Δερμιτζάκη τον λένε τον άνθρωπο...

Α θα είναι και από τζάκι φένετε.... :lol:

Μετά το όνομα του Δερμιτζάκη, δολοφόνησες και το φαίνεται...έχεις πάρει το Καλάσνικοφ σήμερα και δε χαμπαριάζεις τίποτε. :lol: :lol:

υ.γ.Ο προπονητής δεν είναι δάσκαλος ποδηλάτου ή ξένων γλωσών που άμα τα μάθεις δεν τον χρειάζεσαι πλέον.....
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό arisk » Τετ 26 Μάιος 2010, 22:20

Και κάτι άλλο... Ποιοί ήταν οι καλύτεροι (εξ Ελλάδος προερχόμενοι) προπονητές (βάση αποτελεσμάτων) που εμφανίστηκαν τα τελευταία χρόνια στο Ελληνικό ποδόσφαιρο...?? Ο Μπάγεβιτς και ο Αναστασιάδης (ο Σάντος είναι πορτογάλλος με μεγάλη καριέρα στη χώρα του)...
Λοιπόν...
Μπάγεβιτς - ΑΕΚ
Αναστασιάδης - ΠΑΟΚ
Το κοινό τους...?? Χωρίς να έχουν ουσιαστική καριέρα προπονητή με διακρίσεις και σπουδαία εμπειρία στους πάγκους ανέλαβαν κατεθυείαν τις ομάδες της καρδιάς τους όπου και μεγαλούργησαν... Οπότε ας μην καταδικάζουμε απο τώρα τον Δερμιτζάκη... Το παλικάρι έχει δείξει καλά στοιχεία και έχει τις πιθανότητες με το μέρος του... Επίσης είναι πολύ σοβαρές και οι δηλώσεις του όσον αφορά το πώς βλέπει τον ΠΑΟΚ και ποιόν δρόμο θεωρεί ότι πρέπει να ακολουθήσει η ομάδα... Οπότε ας μην τον καταδικάζουμε εκ των προτέρων...
Ας μην γελιόμαστε... Και εγώ θα ήθελα τον Ζεσουάλδο Φερέιρα, τον Χαβιέ Ιρουρέτα, τον Σέρζε Κόσμι, τον Ερνέστο Βαλβέρδε, τον Πολ Λεγκέν, κτλπ... Και μακάρι τελικά να παρουμε έναν απο αυτούς... Αλλά δεν ξέρω ούτε αν έρχονται στον ΠΑΟΚ, ούτε πόσα λεφτά θέλουν, ούτε τι μπάτζετ απαιτούν (φανταστείτε τα μούτρα τους μόλις ακούσουν ότι ο ΠΑΟΚ έχει μπάτζετ για μεταγραφές και συμβόλαια λιγότερο απο 2εκ. ευρώ και συνολικό μπάτζετ περι τα 10εκ. ευρώ, όσο δηλαδή κόστιζε ένας παίκτης απο τις προηγούμενες ομάδες τους, πολύ γέλιο λέμεεεεεεεεεεε), ούτε καν αν είναι διαθέσιμοι αυτή τη στιγμή ή τι έκαναν τα τελευταία χρόνια στην καριέρα τους (ορισμένοι απο δαύτους)...
Αφήνω λοιπόν τον Ζαγοράκη και τον Βρύζα να αποφασίσουν αυτοί που ξέρουν καλύτερα και έχουν στα χέρια τους όλα τα δεδομένα...

Όταν έρθει η ώρα της κρίσης θα κρίνω και εγώ όπως όλοι... Μέχρι τότε παρέχω την έμπρακτη στήριξή μου στο Ζαγοράκη και τη διοίκηση... Τη στήριξη αυτή θα την παρέχω όσο ο Ζαγοράκης και ο Βρύζας κρατούν στα χέρια τους τις τύχες του ΠΑΟΚ και ασκούν τη διοίκηση της ομάδας... Αν ποτέ πάψουν να ασκούν τη διοίκηση είναι σαφές ότι θα αρθεί και η εμπιστοσύνη και η στήριξη... Σε εμπιστεύομαι και πληρώνω ότι έχω και δεν έχω (τα λίγα που έχω δηλαδή) για να διοικείς όπως εσύ κρίνεις... Στο τέλος θα σε κρίνω και εγώ βάση αποτελεσμάτων...
Άβαταρ μέλους
arisk
 
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 21:32
Τοποθεσία: Ακριβώς απο πίσω σου...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τετ 26 Μάιος 2010, 22:21

το θα διαγραφώ απο το σαιτ εκτός του οτι έχει γίνει σαν την καλημέρα,αποτελεί πλέον και μέτρο πίεσης για την διοίκηση όπως τα φειγ βολαν πχ?
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό arisk » Τετ 26 Μάιος 2010, 22:21

Ρε γέλιο που θα κάνουμε αν μια στις χίλιες έρθει ένας νέος προπονητής και κρατήσει και επανεργοποιήσει το Βερόν... Θα κλάψουμε απο τα γέλια... :lol:
Άβαταρ μέλους
arisk
 
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 21:32
Τοποθεσία: Ακριβώς απο πίσω σου...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό moican4 » Τετ 26 Μάιος 2010, 22:24

Το μεγαλυτερο ονομα προπονητικο αυτη την στιγμη στην ελλαδα ειναι ο κουπερ του ρουλη...2 τελικους c.l εχει ,εχει παιξει με μεγαλες ομαδες αλλα εχει παρει τα @rxidi@ μας μεχρι τωρα..Οποτε ας περιμενουμε...
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό fanis » Τετ 26 Μάιος 2010, 22:24

arisk έγραψε:Ρε γέλιο που θα κάνουμε αν μια στις χίλιες έρθει ένας νέος προπονητής και κρατήσει και επανεργοποιήσει το Βερόν... Θα κλάψουμε απο τα γέλια... :lol:


μακαρι να μπορουσε ενας προπονητης να βγαλει το βερον που ειχαμε δει πριν 2 χρονια...
κι αν ζω στην ξελογιαστρα την αθηνα, για σενα τραγουδω καθε βραδια...

...και προλογο μην τρως.
Άβαταρ μέλους
fanis
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ 27 Σεπ 2009, 21:37

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό niko70 » Τετ 26 Μάιος 2010, 22:24

moican, νομίζω ότι θα βρεθεί η φόρμουλα, είτε με έμψυχα ανταλλάγματα, είτε με συνιδιοκτησία είτε με τα δύο. Είναι θέση που υστερεί πολύ η ομάδα.
Άβαταρ μέλους
niko70
 
Δημοσιεύσεις: 1670
Εγγραφή: Σάβ 14 Φεβ 2009, 21:32
Τοποθεσία: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό paok kerkyra » Τετ 26 Μάιος 2010, 22:25

Tίποτα ανακοινώσημο θα έχουμε απόψε η να την πέσω να ονειρευτώ τον ΠΑΟΚ στ'αστέρια του τσου λου??
Άβαταρ μέλους
paok kerkyra
 
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 22:18
Τοποθεσία: Kerkyra

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό ABALAEA2 » Τετ 26 Μάιος 2010, 22:26

Λοιπόν,

Μόλις μίλησα με έναν παλιό συμφοιτητή πορτογάλο, που ασχολείται πλέον με το αθλητικό management στην Ποστογαλία και δη το ποδοσφαιρικό. Τι μου λέει λοιπόν. Πρώτον, ο Σάντος έφυγε λόγω οικογενειακών προβλημάτων. Είχε τεράστιο πρόβλημα με τη γυναίκα του, η οποία του ανακοίνωσε ότι μετά το πρςτάθλημα αναχωρεί για Πορτογαλία. Οπότε είχε την επιλογή είτε να μείνει εδώ και να ζούνε απο απόσταση, είτε να πάει κι αυτός εκεί, είτε να ασχοληθεί με την προπονητική Εθνικών Ομάδων, κάτι που δεν απαιτεί να μένεις μακρυά απο την Πορτογαλία.
Δεύτερον, για τον Ζόρζε Κόστα μου λέει ότι πράγματι ήταν στόχος του ΠΑΟΚ και ότι πρόκειται για έναν πάρα πολύ καλό προπονητήσύμφωνα με τα δείγματα γραφής του, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα τον θεωρούσε ιδανικό αυτή τη στιγμή για μία ομάδα που αγωνίζεται στα προκριμματικά του CH.LEAGUE. Τρίτον, για το Ζεσουάλντο, λέει ότι το θεωρεί δύσκολο, είναι καλός προπονητής, αλλά τον έχουν για looser στην Πορτογαλία.
Τα συμπεράσματα δικά σας...
Άβαταρ μέλους
ABALAEA2
 
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2008, 20:14
Τοποθεσία: Gerakas Attika

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 26 Μάιος 2010, 22:29

μονο που καθισε πανω στο συμβολαιο ο βερον και δεν εφυγε...νομιζω δεν εχει θεση στην ομαδα αλλα ποτε δεν ξερεις.....


Χαιρομαι που χαλαρωσε το κλιμα....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 26 Μάιος 2010, 22:30

ABALAEA2 έγραψε:Λοιπόν,

Μόλις μίλησα με έναν παλιό συμφοιτητή πορτογάλο, που ασχολείται πλέον με το αθλητικό management στην Ποστογαλία και δη το ποδοσφαιρικό. Τι μου λέει λοιπόν. Πρώτον, ο Σάντος έφυγε λόγω οικογενειακών προβλημάτων. Είχε τεράστιο πρόβλημα με τη γυναίκα του, η οποία του ανακοίνωσε ότι μετά το πρςτάθλημα αναχωρεί για Πορτογαλία. Οπότε είχε την επιλογή είτε να μείνει εδώ και να ζούνε απο απόσταση, είτε να πάει κι αυτός εκεί, είτε να ασχοληθεί με την προπονητική Εθνικών Ομάδων, κάτι που δεν απαιτεί να μένεις μακρυά απο την Πορτογαλία.
Δεύτερον, για τον Ζόρζε Κόστα μου λέει ότι πράγματι ήταν στόχος του ΠΑΟΚ και ότι πρόκειται για έναν πάρα πολύ καλό προπονητήσύμφωνα με τα δείγματα γραφής του, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα τον θεωρούσε ιδανικό αυτή τη στιγμή για μία ομάδα που αγωνίζεται στα προκριμματικά του CH.LEAGUE. Τρίτον, για το Ζεσουάλντο, λέει ότι το θεωρεί δύσκολο, είναι καλός προπονητής, αλλά τον έχουν για looser στην Πορτογαλία.
Τα συμπεράσματα δικά σας...

Α ρε Σαντος σε φαγανε οι γυναικες..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό niko70 » Τετ 26 Μάιος 2010, 22:30

arisk έγραψε:...Αφήνω λοιπόν τον Ζαγοράκη και τον Βρύζα να αποφασίσουν αυτοί που ξέρουν καλύτερα και έχουν στα χέρια τους όλα τα δεδομένα...

Όταν έρθει η ώρα της κρίσης θα κρίνω και εγώ όπως όλοι... Μέχρι τότε παρέχω την έμπρακτη στήριξή μου στο Ζαγοράκη και τη διοίκηση... Τη στήριξη αυτή θα την παρέχω όσο ο Ζαγοράκης και ο Βρύζας κρατούν στα χέρια τους τις τύχες του ΠΑΟΚ και ασκούν τη διοίκηση της ομάδας... Αν ποτέ πάψουν να ασκούν τη διοίκηση είναι σαφές ότι θα αρθεί και η εμπιστοσύνη και η στήριξη... Σε εμπιστεύομαι και πληρώνω ότι έχω και δεν έχω (τα λίγα που έχω δηλαδή) για να διοικείς όπως εσύ κρίνεις... Στο τέλος θα σε κρίνω και εγώ βάση αποτελεσμάτων...


Τα είπες ΟΛΑ
Άβαταρ μέλους
niko70
 
Δημοσιεύσεις: 1670
Εγγραφή: Σάβ 14 Φεβ 2009, 21:32
Τοποθεσία: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 26 Μάιος 2010, 22:31

ο Σαλπι σε μας για δεξια προοριζεται?
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό Realcon » Τετ 26 Μάιος 2010, 22:37

arisk έγραψε:Ρε γέλιο που θα κάνουμε αν μια στις χίλιες έρθει ένας νέος προπονητής και κρατήσει και επανεργοποιήσει το Βερόν... Θα κλάψουμε απο τα γέλια... :lol:

Κανένα γέλιο, ο ΠΑΟΚτσης έχει μάθει την κολοτουμπα καλά. Ο δάσκαλος που έφυγε μας το έμαθε και αυτό. :opaokara: :opaokara:
“Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με”.
ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Realcon
 
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 01:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 29 επισκέπτες