Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό Alastor » Παρ 29 Ιαν 2010, 13:44

οποτε να ηρεμησουν τα πνευματα σχετικα με σαλπι,γιατι το καλοκαιρι ερχεται!!!!
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6219
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό lion » Παρ 29 Ιαν 2010, 16:28

Σημαιοφόρος

Ληξιαρχικά 35χρονος, ποδοσφαιρικά 25χρονος, συντηρημένος... σαν καινούργιος, δίχως ποτέ να έχει ξοδέψει τον εαυτό του αριστερά και δεξιά (αλλά, πάντοτε και μόνον, επί) του αντικειμένου του, στα φτωχά μάτια μου ο Νίκος Λυμπερόπουλος εξακολουθεί ώς και σήμερα να είναι, απλώς, ο κορυφαίος Ελληνας ποδοσφαιριστής.

Καμία έκπληξη ότι, δύο χρόνια τώρα, βρίσκει πρωταγωνιστικό ρόλο σε καλό κλαμπ της Μπουντεσλίγκα. Καμία έκπληξη, επίσης, ότι το κλαμπ επεξεργάζεται την ιδέα να του δώσει άλλο ένα συμβόλαιο. Φυσικά, καμία έκπληξη ότι τον σκέφτονται, και καλώς τον σκέφτονται όσοι τον σκέφτονται, εδώ στην πατρίδα.

Μακάρι να τον σκέφτονταν, και όσοι (στην Εθνική) δεν τον πολυσκέφτονταν ή τον μέτρησαν λάθος, «όταν έπρεπε». Οταν είχε σημασία. Τώρα, στα ίδια φτωχικά μάτια, «εδώ στην πατρίδα» ένας και μοναδικός ρόλος μοιάζει να είναι κομμένος και ραμμένος επάνω του. Σημαιοφόρος, το καλοκαίρι, στον αγιασμό ενόψει της επόμενης σεζόν του ΠΑΟΚ...

http://www.exedrasports.gr/default.aspx ... &aid=52367

Τάδε έφη Αλεξης Σπυρόπουλος για τον Λυμπερόπουλο σε άρθρο του στην Εξέδρα...
Και ειδικά αν δεν μπορέσουμε να πληρώσουμε την ρήτρα του Εντίνιο δεν το θεωρώ καθόλου κακή ιδέα...
Το ξέρω δεν τον γουστάρετε οι πολλοί γιατί μας έκλασε δύο φορές...Αλλά άλλος ο ΠΑΟΚ τότε και άλλος σήμερα...
Άβαταρ μέλους
lion
 
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Παρ 29 Ιαν 2010, 15:24

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό gate4mitsos » Παρ 29 Ιαν 2010, 16:29

Λιγος για τον τωρινο ΠΑΟΚ :nairepaok:
gate4mitsos
 
Δημοσιεύσεις: 2113
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 19:46

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό Billy4 » Παρ 29 Ιαν 2010, 16:34

Μπα δεν με ψήνει. Και μεγάλος και αντιπαθητικός μετά το διπλό κλάσιμο αλλά κυρίως χωρίς κίνητρο.
Αλλά η διοίκηση ξέρει καλύτερα και σίγουρα παρακολουθεί πολύ περισσότερο μπάλα απ' ότι εγώ. Αν κρίνουν ότι αξίζει τότε ας τον φέρουν.
ΠΑΟΚ, γιατί τα μυαλά μας πονάνε...!
Άβαταρ μέλους
Billy4
 
Δημοσιεύσεις: 1702
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ 2008, 12:06
Τοποθεσία: Manchester, UK

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό lion » Παρ 29 Ιαν 2010, 16:48

Δεν νομίζω να είναι λίγος για τον ΠΑΟΚ ένας ποδοσφαιριστής που τον τελευταίο 1,5 χρόνο είναι πιο παραγωγικός από οποιονδήποτε επιθετικό μας για το ίδιο χρονικό διάστημα, αγωνιζόμενος κιόλας σε ποιοτική ομάδα της Μπουντεσλίγκα..Σίγουρα αυτήν την στιγμή προτιμώ να μπορέσουμε να κρατήσουμε τον Εντίνιο αλλά πιστεύω είναι καλή λύση αν δεν μπορέσουμε να πληρώσουμε την ρήτρα...Δεν λέω είναι λίγο θέμα η ηλικία, αλλά σίγουρα μιλάμε για παίκτη αθλητικό και όπου κιαν παίζει δίνει τα πάντα και είναι επαγγελματίας...Τουλάχιστον αν κάνει rotation με τον ivic, μπες-βγες την βγάζουν την επόμενη χρονιά σε υψηλό επίπεδο για πλάκα..!!!
Άβαταρ μέλους
lion
 
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Παρ 29 Ιαν 2010, 15:24

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό gash04 » Παρ 29 Ιαν 2010, 16:54

Καλός για να δουλέψει στον καθαρισμό πυρηνικών αντιδραστήρων.
Και έχει και πολλούς εκεί.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό lion » Παρ 29 Ιαν 2010, 17:39

Τον αγαπάμε βλέπω τον Νικαλάκι!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
lion
 
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Παρ 29 Ιαν 2010, 15:24

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό DimisK » Παρ 29 Ιαν 2010, 18:57

Δεν θέλω άλλη μεταγραφή....
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό gash04 » Παρ 29 Ιαν 2010, 19:26

Ναι Λιοντάρι γιατί έτυχα να μιλήσω πολύ λίγο καιρό μετά που έφυγε για Γερμανία με κοντινό του πρόσωπο.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό paok87 » Παρ 29 Ιαν 2010, 19:28

Νίκολα, στη Μαύρη Θύελλα να τελείωσεις την καριέρα σου.
Μη μας μπερδεύεις.
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 29 Ιαν 2010, 19:54

Ποιος λυμπεροπουλος ουστ με το φλωρο τον μεσσηνιο ουτε καν επρεπε να συζητιετε το ονομα του εδω μεσα που πατε και τους βρισκετε απορω αυτος νομιζει οτι ειναι ο μαραντονα της ελλαδας δεν ξερετε γιατι ψωνιο μιλαμε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό kos » Παρ 29 Ιαν 2010, 20:04

αμαν καναμε για να δουμε 2-3 γρηγορους παικτες, θα γυρισουμε παλι στα ιδια? δεν νομιζω
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4926
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Παρ 29 Ιαν 2010, 20:07

π@παδόυλος και λυμπερόπ@υλος να πάνε να γ@μηθουν...μακρια απο τον ΠΑΟΚ μας...
όχι τίποτα άλλο αλλά και αγωνιστικά είναι κάτω ακόμη και απο μούσλι...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό DaFFy_NaSH » Παρ 29 Ιαν 2010, 21:55

Μα το προβλημα του μουσλι δεν ειναι αγωνιστικο, οταν αγωνιζετε μια χαρα ειναι το προβλημα ειναι οτι τραυματίζετε.. Τεσπα.. Αυτο με τον Λυμπε πισωγύρισμα μου φένετε..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
DaFFy_NaSH
 
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Δευτ 23 Ιουν 2008, 20:43
Τοποθεσία: N. Σερρών

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό arisk » Σάβ 30 Ιαν 2010, 01:09

sidpanos έγραψε:π@παδόυλος και λυμπερόπ@υλος να πάνε να γ@μηθουν...

Βάλε και τον Μάντζιο στη λίστα... Είναι και πιο πρόσφατη η άρνησή του να ανηφορίσει στη Θεσσαλονίκη... Ενώ το να πάει στην αεκ το συζητούσε σαν ενδεχόμενο, σε εμάς είπε ότι έψαχνε κάτι καλύτερο... Μόλις ένα μήνα πρίν (υπάρχουν και οι σχετικές δηλώσεις στον Κυπριακό τύπο πρίν κανα δεκαήμερο)... Έλεος ρε ταγάρι ασχημομούρη, πάνε τώρα στην Κύπρο και ρούφα το αυγό σου εκεί παρέα με τους παλαίμαχους ποδοσφαιριστές που παίζουν εκεί (Κόντης, Χιώτης, Κωνσταντίνου, Οκκάς, Γιασεμάκης, Φρούσος, κτλπ)...

Πάντως ο Σπυρόπουλος ώς γνωστόν έχει φιλικές σχέσεις και επαφές με ορισμένους ποδοσφαιριστές ειδικά Αθηναϊκών ομάδων (όπως πχ Κατσουράνης) και αυτό είναι που με ανησυχεί, μήπως πήρε τίποτα το αυτί του... Και δεδομένου ότι κατά 80% η διοίκηση παίρνει παίκτες που (με τον ένα ή τον άλλο τρόπο) τους ξέρει απο πρώτο χέρι και συνυπολογίζοντας ότι συχνότατα κάνουν μεταγραφές που καταρχήν τουλάχιστον (μιας και μετά συνήθως δικαιώνεται η διοίκηση) δεν γεμίζουν το μάτι μεγάλης μερίδας του κόσμου (πχ Χαλκιάς, Ίβιτς, Μπακαγιόκο, Αναστασάκος, Φωτάκης, κτλπ, δεν συνεχίζω γιατί θα ξημερώσουμε), μου έβαλε ψύλους στα αυτιά ο Σπυρόπουλος βραδυάτικα... Ελπίζω μόνο να μείνουν στα αυτιά και να μην πάνε και αλλού ως το καλοκαίρι, μιας και δεν τον θέλω (αν και δεν έχει σημασία η δική μου άποψη), εκτός αν έρθει ως αναπληρωματικός του τρισμέγιστου Σάκη Παπάζογλου... :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
arisk
 
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 21:32
Τοποθεσία: Ακριβώς απο πίσω σου...

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες