Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Σάβ 09 Ιαν 2010, 13:39

eorptol έγραψε:
ronaldo έγραψε:
Tetradje έγραψε:Το θεμα ειναι οτι ενας παιχτης επιπεδου Νουνο Γκομες, ακομα και στα 33 του, θα ειχε 12-13 γκολ στο ελληνικο πρωταθλημα! Ηρθε ο Ζουραφσκι και ξανανιωσε. Ηρθε ο Μπαλαμπαν και επισης τα βαζει τα γκολακια του! Ακομα και ο Κονσεισαο εγινε MVP περσυ στα 34!

Το να μη μας αρεσει ειναι δεκτον. Το να τον βγαλουμε ομως αχρηστο παιχτη, παραειναι υπερβολη... Ο Νουνο Γκομες ειναι, οχι ο Οκουκβανε!


το κακο δεν ειναι να ερθει ο γκομεζ το κακο ειναι να αποριπτεις τον κεζμαν για να παρεις τον γκομεζ
δηλαδη εμενα σαν να γινονται μεταγραφες μονο απο φιλους και γνωστους μου φαινεται

καλες και αυτες οι μεταγραφες οχι ομως να αποριπτεις καλυτερους παιχτες για να παρεις τον φιλο σου κυριε κονσεισαο


οτι να ναι .....ξερεις σε τι κατασταση ειναι ο κεζμαν σε τι ο γκομες εβγαλες και συμπερασμα οτι παιρνουν μονο φιλους τους ε να ρωτησουν τον κοντη κατι παραπανω ξερει....
ο σαντος ειπε "δεν θα παρουμε παικτη απλα για να παρουμε μονο αν μπορει να βοηθησει αμεσα θα ερθει καποιος" και προφανως τον γκομες τον ξερει ξερει σε τι κατασταση ειναι τωρα και δεν ειναι μεγαλο ρισκο γιαυτον ....τελος παντων να δουμε ....
ο μαραντονα ο λεοναρντο τι κανει ρoναλτο στην αεκ ? που θα ερχοταν σε μας και θα χτυπουσαμε πρωταθλημα ? ετσι δεν ελεγες.....? :)


ελα σου θιξαμε την πορτογαλια και αμεσως να μας την πεις
ο σαντος ειπε και κατι τρεχει στα γυφτικα
το θεμα ειναι τι κανει ο σαντος και οχι τι λεει

λεω καλος και ο γκομεζ αλλα απο ολες τις πλευρες για μενα ο κεζμαν ειναι καλυτερος
σαν αξια παιχτη αλλα και σαν ηλικια

ο γκομεζ ηταν παντα απλα ενας εκτελεστης
ο κεζμαν ηταν εκτελεστης με ατομικη ενεργεια κιολας
ο γκομεζ ειναι 34 ο κεζμαν 30

και οσο για τον λεοναρντο να εισαι σιγουρος οτι ειναι καμια πενηντα φορες καλυτερος απο τον φωτακη που φεραμε και αν παρακολουθεις στα τελευταια παιχνιδια που επαιξε ηταν καλος
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό eleos » Σάβ 09 Ιαν 2010, 13:41

Ο φωτάκης είναι έλληνας και σε 100% διαφορετική θέση...

ΕΛΕΟΣ
Άβαταρ μέλους
eleos
 
Δημοσιεύσεις: 2398
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 13:56
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη - Northshire Abbey

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό Lord » Σάβ 09 Ιαν 2010, 13:53

Παιδιά συγγνώμη αλλά για εκτελεστή δεν ψάχνουμε??
Έναν παίκτη που να την πετάει εύκολα στο πλεκτό κοινώς..
Και ο Γκόμεζ και ο Κέζμαν πληρούν τις προϋποθέσεις μόνο που ο Σέρβος βρίσκεται σε αγωνιστική απραξία..
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό arisk » Σάβ 09 Ιαν 2010, 13:54

Φίλε teod1980 δεν κατηγορώ κάποιον για οτιδήποτε... Αν το ξαναδιαβάσεις θα δεις ότι δεν διατυπώνω ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. Απλά λέω ότι έχουν χαμηλό πνευματικό επίπεδο. Αυτό δεν είναι κατηγορία, είναι άποψη. Κατηγορία θα ήταν να πω ότι είναι αλήτες, πρεζόνια, ότι επωφελούνται απο τον ΠΑΟΚ ή οτιδήποτε παρόμοιο. Εγω δεν λέω κάτι τέτοιο γιατί δεν πιστεύω κάτι τέτοιο, κάθε άλλο, πιστευω ότι αυτά τα παιδιά αγαπάνε τον ΠΑΟΚ και προσπαθούν να τον βοηθήσουν με όποιο τρόπο κρίνουν σωστό, όπως κάνουμε και όλοι μας. Επαναλαμβάνω, λέω απλά ότι η πλειοψηφία αυτών έχουν χαμηλό πνευματικό επίπεδο. Δεν λέω κάτι κακό, την αλήθεια λέω και μιας και είσαι σοβαρό παλικάρι (απ'όσο σε ξέρω απο εδω μέσα) πιστεύω ότι μπορείς να το δεις ξεκάθαρα είτε ακούγοντάς τους, είτε μιλώντας μαζί τους...
Άβαταρ μέλους
arisk
 
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 21:32
Τοποθεσία: Ακριβώς απο πίσω σου...

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό kos » Σάβ 09 Ιαν 2010, 13:59

ελα τωρα ρε αρη, μπορει να μην ειναι κατηγορια αλλα ειναι προσβολη.
αντε και εχουν, τι κερδισες τωρα που το εγραψες?
εχουν καλες προθεσεις? ειναι γνησιοι?
αυτο μετραει.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4933
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 09 Ιαν 2010, 14:07

arisk έγραψε:Φίλε teod1980 δεν κατηγορώ κάποιον για οτιδήποτε... Αν το ξαναδιαβάσεις θα δεις ότι δεν διατυπώνω ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. Απλά λέω ότι έχουν χαμηλό πνευματικό επίπεδο. Αυτό δεν είναι κατηγορία, είναι άποψη. Κατηγορία θα ήταν να πω ότι είναι αλήτες, πρεζόνια, ότι επωφελούνται απο τον ΠΑΟΚ ή οτιδήποτε παρόμοιο. Εγω δεν λέω κάτι τέτοιο γιατί δεν πιστεύω κάτι τέτοιο, κάθε άλλο, πιστευω ότι αυτά τα παιδιά αγαπάνε τον ΠΑΟΚ και προσπαθούν να τον βοηθήσουν με όποιο τρόπο κρίνουν σωστό, όπως κάνουμε και όλοι μας. Επαναλαμβάνω, λέω απλά ότι η πλειοψηφία αυτών έχουν χαμηλό πνευματικό επίπεδο. Δεν λέω κάτι κακό, την αλήθεια λέω και μιας και είσαι σοβαρό παλικάρι (απ'όσο σε ξέρω απο εδω μέσα) πιστεύω ότι μπορείς να το δεις ξεκάθαρα είτε ακούγοντάς τους, είτε μιλώντας μαζί τους...



Το κατηγορία πάει σε όλους που εχουν εκφραστεί με κατηγορίες πάντως όχι σε σένα, οκ λάθος διατύπωση......αλλά όπως και να έχει, και άποψη σου που είναι, το θέμα είναι ότι τους μειώνεις...εκτός αν ξέρεις όλα τα στελέχη των συνδεσμιτών ενα προς ένα..και τότε γιατί κάθετε στο ίδιο τραπέζι ο Ποικιλίδης, ο Βρύζας, ο Ζαγόρ αν είναι τόσο ανάξιοι και συζητάει μαζί τους ...εγώ δε ξέρω κανέναν τους αλήθεια...
πάντως θα μπορούσες να πεις τα επιχειρήματα σου όπως κάνεις πάντα και να αφήσεις τις κρίσεις γιατί στο κάτω κάτω πολλές φορές δε φταίμε οι ίδοι αλλά γενικότερα το περιβάλλον στο οποίο μεγαλώνουμε για το τι είμαστε....

Εγώ τα είχα πει εδώ και ένα χρόνο αλλά δε με παίρνατε στα σοβαρά....15/01 νομίζω είναι η ΑΜΚ και θα πάει ο καθένας και θα πληρώσει αλλα μόλις δει έναν δίπλα του που θεωρεί ''κατώτερο'' και δαφωνούντα θα τον ειρωνευτεί γιατί θα νομίζει ότι είναι συνδεσμίτης;...Κοινός αγώνας....άλλωστε τα κάστρα πέφτουν από μέσα και αυτό πάει για όλους σας...

προσωπικά εγώ δε θα πάω στο ματς με το βάζελο γιατί βλέπω τι πάει να γίνει...όπως δεν έπρεπε να είχα πάει 5 χρόνια πίσω πάλι με το λαγό....

εικονολάτρες και εικονομάχοι .......ΤΡΑΓΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!
υγ. το να διαφωνούμε είναι θεμιτό, το να αλληλοσπαραζόμαστε είναι τραγικό....

υγ2. από τη στιγμή που έχουμε περάσει την 01/01/2010 και δεν υπάρχει θέμα από την ΠΑΕ είτε εμείς είμαστε καραγκιόζηδες που μαλώνουμε είτε η διοίκηση εξακολουθεί να κάνει λάθη...ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ μας τάξατε σε όλα τα επίπεδα και ντομπροσύνη...δεν είναι κακό να πουνε ναι , οχι, ισως μιας και που αυτό θα μετρήσει πιο πολυ
Τελευταία επεξεργασία από teod1980 και Σάβ 09 Ιαν 2010, 14:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό arisk » Σάβ 09 Ιαν 2010, 14:14

Τα δέχομαι αυτά που λές και σαφώς και δεν έχω να κερδίσω τίποτα, απλώς αιτιολογώ γιατί για μένα δεν έχει βαρύτητα ή όποια άποψή τους... Η άποψη ανθρώπων που το καλοκαίρι είπαν επώνυμα σε εκπομπή τους ότι θα πρέπει να φύγει ο Ζαγοράκης επειδή ξεγελάστηκαν απο μια γελοία φήμη και νόμιζαν ότι θα έφερνε εκείνη τη στιγμή τον κοντό... Και η άποψή μου για αυτούς δεν έχει να κάνει με τοι θέμα του κοντού... Γι'αυτό και απέφυγα τόσα χρόνια να ενταχθώ σε σύνδεσμο... Αν οι κεφαλές των συνδέσμων είχαν το πνευματικό επίπεδο και την εφυία παιδιών όπως ο hideguti και ο olivares τότε όλα θα ήταν διαφορετικά... Αυτό μόνο...
Και συγνώμη για το offtopic που ξεκίνησα
Άβαταρ μέλους
arisk
 
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 21:32
Τοποθεσία: Ακριβώς απο πίσω σου...

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό arisk » Σάβ 09 Ιαν 2010, 14:20

Teod τώρα είδα αυτό που έγραψες, σαφώς και δεν μιλάω για όλους, άλλωστε έχω και αρκετούς φίλους που ανήκουν στο "συνδεσμιακό κίνημα"... Αλλά ρε φίλε, δεν μπορώ να βλέπω άνθρωπο που μέχρι πριν έλάχιστα χρόνια την έπεφτε στα παρκάκια σε παιδιά γυμνασιου και τους έλεγε βγάλε ένα κατοστάρικο γιατί αλλιώς θα στα πάρω όλα, πλάκωνε πιτσιρικάδες στις φάπες για να πάρει με το ζόρι βόλτα το μηχανάκι τους, τρομοκρατούσε και έψαχνε εξονυχιστικά μαθητές για να τους πάρει το χαρτζηλίκι τους, πρωτοστατούσε σε ότι επεισόδιο υπήρχε ακόμα και σε σχολικούς αγώνες και τώρα να είναι εξέχον στέλεχος ιστορικού συνδέσμου και να κάνει και κερκίδα στο πέταλο... 'Οσο για το θέμα του πνευματικού επιπέδου, επιμένω ότι δεν το θεωρώ προσβολή ή κατηγορία και δεν το ανακαλώ, είναι απλά μια άποψη και σαφώς δεν περικλείει το σύνολο... Και ο Βρύζας δεν κάθεται στο ίδιο τραπέζι με τα συγκεκριμένα άτομα, αλλά με το θεσμό που εκπροσωπούν... Δεν κάθεται "να τα πεί" με τον Άρη, τον Γιώργο, το Μήτσο και τον Κίτσο, αλλά με τους εκπροσώπους του οργανωμένου λαού του ΠΑΟΚ... Και γι'αυτό γκρινιάζω, γιατί θεωρώ ότι αυτοί εκλέγονται συνήθως με βάση το αν είναι καλοί στις μανούρες...
Άβαταρ μέλους
arisk
 
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 21:32
Τοποθεσία: Ακριβώς απο πίσω σου...

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 09 Ιαν 2010, 14:33

arisk επειδή ξέρω που αναφέρεσε και εγώ μεγάλωσα στην περιοχή της Τούμπα, καταλαβαίνω τι λες...
εμείς απλά τους λέγαμε ψάξτε μας και αν βρείτε δώστε και σε μας... :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
σοβαρά τώρα σαφώς και δεν εννοείς όλους..

anyway εγώ στο είπα γιατί είχα συνηθίσει να διαβάζω ποιοτικά κείμενα εδω μέσα γενικά και τώρα βλέπω όλοι γίναμε δικαστές και κριτές των άλλων, και ποιος τον έχει μεγαλύτερο.......... το δικέφαλο...
Στην τελική γιατί δεν κρίνουμε και όσους απαξιώνουν τους ποδοσφαιριστές μας και τον προπονητή μας...γιατί κι εγώ και δεν αναφέρομαι σε όλους μπορώ να σου πω αρκετά (τες παντων θα ειμαι ηρεμος) άτομα εκεί πίσω από τον πάγκο που επειδή έχουν φράγκα νομίζουν ότι κυβερνάνε τον κόσμο και τα ξέρουν όλα...άλλωστε οι πρώτοι που την πέφτουν στη διοίκηση είναι εκείνοι γιατί μετράνε τον ΠΑΟΚ με το βαλάντιο που δίνουν...

παρασύρθηκα κι εγω τελικά :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:

Νούνο Γκόμεζ και Κέζμαν περιμένουμε και θα μας έρθει κάνας μυταράς ή κάνας μπουζουκοπαίκτης και πάλι από την άρχή....

υγ περιμένω το ματς στο καρατηγάνι για να θάψουμε πάλι εκείνον τον κακομοίρη που μας λέει μόνο αλήθειες..ο μοναδικός νομίζω...που το κάνει αυτό
Τελευταία επεξεργασία από teod1980 και Σάβ 09 Ιαν 2010, 14:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό logios » Σάβ 09 Ιαν 2010, 14:36

+ΑΠΕΙΡΟ στον arisk
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
logios
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Πέμ 20 Νοέμ 2008, 22:01

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό delmuslimovic » Σάβ 09 Ιαν 2010, 14:43

Ρε σεις δεν έχετε καταλάβει κάτι!Κουμάντο στην ομάδα δεν κάνουμε εμείς αλλά οΤεο,ο Ζήσης και ο Σάντος!Προσωπικά στα λαλάρια μου ποιος θα έρθει γιατί όποιος έρθει σημαίνει ότι τον ΄χουν εγκρίνει αυτοι οι τρεις!Ούτε πρόκειται να χρεώσουν την ομάδα ούτε να πάρουν παίκτη που δε τους παίξει αυτούς τους 6 μήνες!Εγώ το μόνο που θέλω είναι να σταματήσει η ομάδα να παίζει με 10 παίκτες γιατί εδώ και 12 αγωνιστικές παίζει χωρίς σεντερ φορ!Τώρα αν οι τριάδα κρίνει ότι όλοι αυτοί που προτάθηκαν δεν κάνουν για τη δουλειά που τους θέλουν τότε δεν θα πάρουν σέντερ φορ...
delmuslimovic
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 01:30

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό PABLO GARCIA1 » Σάβ 09 Ιαν 2010, 14:45

teod1980 έγραψε:υγ περιμένω το ματς στο καρατηγάνι για να θάψουμε πάλι εκείνον τον κακομοίρη που μας λέει μόνο αλήθειες..ο μοναδικός νομίζω...που το κάνει αυτό

ένας αυτός και ένας ο Ιησούς...
The future is uncertain and the end is always near.
Allahu akbar
Άβαταρ μέλους
PABLO GARCIA1
 
Δημοσιεύσεις: 1449
Εγγραφή: Τετ 02 Σεπ 2009, 23:09
Τοποθεσία: Round and round.....

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 09 Ιαν 2010, 14:48

καλό, ομολογουμένως, το χιούμορ σου φίλε... ;)
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 09 Ιαν 2010, 15:54

"μακαρι" να σκονταψει στο καραισκακη να του σουρουμε βρε αδερφε καμμιαν αραδα!να βγουμε να πουμε "0/20,που θα παει αυτη η βαλιτσα,δεν κανει ο ανθρωπος,να φυγει και να ερθει κανενας ολλανδος στη θεση του λουζερ" κι αλλες σοφιστειες!εκτος και αν σημερα "ξυπνησει" ο θεος και στραβοπατησει ο "φιλαληθης".λετε "καλοπροαιρετα" συνπαοκια??
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό pagotatzis » Σάβ 09 Ιαν 2010, 17:38

«Στέλνουν» Κέζμαν στην Κύπρο

Για την απόκτηση του Ματέγια Κέζμαν ενδιαφέρεται ο ΑΠΟΕΛ σύμφωνα με το «Europa League News». Ο Σέρβος επιθετικός δεν «χωράει» στα πλάνα του τεχνικού της Παρί Σεν Ζερμέν, Αντουάν Κομπουαρέ και αναζητείται η φόρμουλα με την οποία θα αποχωρήσει (δανεισμός ή πώληση).

Σε περίπτωση που οι περσινοί πρωταθλητές Κύπρου κινηθούν για να τον εντάξουν στο δυναμικό τους, θα πρέπει να ξεπεράσουν το εμπόδιο της Παρτιζάν που επίσης εξετάζει την περίπτωσή του. Ο Κέζμαν προτάθηκε πρόσφατα στον ΠΑΟΚ, ωστόσο οι Θεσσαλονικείς δεν ασχολήθηκαν, αφενός γιατί πλέον δεν θυμίζει τον στράικερ του παρελθόντος που «φόρτωνε» με γκολ τα αντίπαλα δίχτυα, αφετέρου λόγου του υψηλού του συμβολαίου.

http://www.sport-fm.gr/article/212328
Άβαταρ μέλους
pagotatzis
 
Δημοσιεύσεις: 3418
Εγγραφή: Σάβ 21 Ιουν 2008, 12:38
Τοποθεσία: Oberderdingen

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες