Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό DaFFy_NaSH » Δευτ 04 Ιαν 2010, 11:11

@Γκικα
Αυτο ειναι το θέμα, δεν σκονταψε, πανω στο πλασέ την τρώει στο άλλο πόδι... Αλλο σκόνταψε και άλλο σκονταψε ο αμυντικός της ρέγγας και επεσε η σκαριά στο πόδι του μούσλι... Και που κολλάει αν το έβλεπα σε Μπάρτσα - Ρεαλ η σε καποιο άλλο ματς; Δεν καταλαβαίνω τη λογική σου... Τον χτυπησε, πόνεσε, ούρλιαξε, απλό... Δεν είναι αυτό το θέμα, το θέμα είναι οτι όσο είναι παίκτης μας και ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ να μην κάνουμε ασκοπη κριτική για θέματα τα οποία ειναι ΑΣΤΟΧΑ... Οπως η συγκεκριμένη φάση.. Πολύ σωστά επισήμανες την εξωγηπεδικη του ζωη, που αν οντως είναι έτσι, ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ... Ναι να λέμε τα στραβά, αλλα οχι τωρα να μου λες οτι φταίει επειδη τραυματίστηκε σε αυτη τη φάση.. αυτο είναι παράλογο... Δεν διαφωνώ, να λέει ο καθένας την αποψή του, αυτο είναι και το θεμιτό βεβαιως-βεβαιως, αλλα όχι αρλούμπες! Το μαγαζάκι δεν κλεινει αν εμπιστευτείς ατομα που θέλουν το καλό σου, αλλα αν προσπαθήσεις να περάσεις αυτο που θέλεις εσυ (εγω και ο καθένας), που το πιο πιθανο ειναι οτι αν ημασταν στη θέση αυτών θα το κλείναμε το μαγαζάκι σιγουρα.. Οποτε ας εμπιστευτούμε αυτους εκει πάνω, οπως εχει ξαναειπωθει, λάθη θα γινουν, ειτε πολλά, ειτε λίγα, το θέμα είναι να τα διαχειριστουμε σωστα ωστε να μην βγούμε 100% χαμενοι απο αυτά, να μαθουμε και να μην τα ξανακάνουμε...

Στο θέμα μας γιατι παραβγήκαμε off, πιστεύω πως και να φύγει, είναι λαθος χρόνος τωρα που με τους υπάρχοντες χρειαζόμαστε αλλον 1... Πρέπει να μείνουμε οπως είμαστε (στην επιθεση) και να πάρουμε και αυτο που ψάχνουμε τοσο καιρό, ακομα 1 επιθετικο, αλλα γρήγορα γιατι τελη γεναρη αν δεν κανω λάθος παίζουμε με τον πεοστεφανομένο στο τηγανι και πρεπει να είμαστε υπερπλήρεις μπροστά, και εφοσον εχουμε Βιειρι - Κριστιανο (αν αποδειχτει οτι ειναι αυτο που περιμένουμε να ειναι) στα πλάγια, δεν τον φοβάμε το γαύρακι, απλά να υπάρχει ενας παστελοτής μεσα στην περιοχή...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
DaFFy_NaSH
 
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Δευτ 23 Ιουν 2008, 20:43
Τοποθεσία: N. Σερρών

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό Zorro4 » Δευτ 04 Ιαν 2010, 11:19

ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΧΑΦΑΡΕΣ ... ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΓΚΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΟΡΓΚΕΛΕ ... :mrgreen:
CLUB Π.Α.Ο.Κ. ΡΟΔΟΥ | Το κύτταρο του Π.Α.Ο.Κ. στη Ρόδο
Άβαταρ μέλους
Zorro4
 
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 13:30
Τοποθεσία: HELL-AS

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό arisk » Δευτ 04 Ιαν 2010, 11:21

Κουίζ...
Βαθμός δυσκολίας 1/10...
Δηλαδή πανεύκολο...

Στην ερώτηση "θα έρθεις Θεσσαλονίκη ??"... Απάντησε "έχω φτάσει ήδη στα Τέμπη"... Ποιός είναι...??

Όποιος δεν το βρεί κερδίζει μια αυθεντική φανέλα απο τη μπουτίκ του ΠΑΟΚ με το όνομα του ποδοσφαιριστή στην πλάτη...
Άβαταρ μέλους
arisk
 
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 21:32
Τοποθεσία: Ακριβώς απο πίσω σου...

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό jimpapa » Δευτ 04 Ιαν 2010, 11:22

Ελα ρε φιλε που περπαταει ο Ζλαταν ! Τρεχει και ΠΑΡΑ πολυ για την θεση που παιζει , μηπως δεν Βλεπεις οτι Γυρναει Μεχρι το Κεντρο για να παρει Μπαλιες ? Μηπως δεν βλεπεις οτι ΠΕΡΑ απο τον Βιερινια ΚΑΝΕΝΑΣ δεν βγαζει ΜΙΑ σωστη ΣΕΝΤΡΑ ?
Απορω , βλεπεις την ομαδα σου οκ ? Εχεις καταλαβει με ποιο τροπο αναπτυσεται επιθετικα η ομαδα ? Εχεις μετρησει τα πλαγια ΜΠΑΚ μας τι σεντρες βγαζουνε ? το ποσοστο το εχεις αναλογιστει ? μιλαω για το ποσες σεντρες φτανουνε στην καρδια τις ΜΙΚΡΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ , εκει που ΠΡΕΠΕΙ να ειναι το ΦΟΡ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ... τι να λεμε τωρα δηλ. ?
Φυσικα Για ολα φταιει ο Μουσλι ...αλλα η αληθεια ειναι ΠΕΡΑ ΜΑ ΠΕΡΑ ΑΛΛΟΥ ....δεν λεω οτι ειναι ΣΟΥΠΕΡ παιχταρας και ουτε ειναι σο φορμα , δεν παυει ΟΜΩΣ να ειναι ο καλυτερος που εχεις ...και σε ΡΩΤΑΩ ...με ΠΟΙΑ ΛΟΓΙΚΗ να φυγει ? απαντησε μου φιλε , ποιος ο λογος να φυγει τωρα ? με ποιο σκεπτικο ?

Το πρβλημα του ΠΑΟΚ ειναι η αναπτυξη ...για αυτο πηραμε και τον Cristiano των Φτωχων ....μπας και δουμε και εμεις ΜΙΑ καθετη μπαλια ..... :opaokara:


Το αλλο το ακυρο για τα 16χρονα δεν νομιζω να το ειπες στα σοβαρα !!! εγω τον εχω πετυχει σε εξοδο του και πραγματικα ΤΟΝ ΕΙΧΑΝΕ ΖΑΛΙΣΕΙ !! συνεχεια κοριτσακια για φωτογραφιες , αυτογραφα , με κινητα οτι θες ...ημαρτον δηλ . Τι ειναι ΠΟΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ? μια ψωνισμενη γκομενιτσα να ειπε "Αχχχχ μου την επεσε ο μουσλιμοβιτς ...με ρωτησε πως με λενε :lol: " για να κανει το κομματι της , η να Πηγε ο ΖΛΑΤΑΝ ....ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΟΣΜΟ ...ΠΟΥ ΛΟΓΙΚΑ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΞΕΡΟΥΝΕ ...ΝΑ ΜΙΛΗΣΕ ΕΝΑ 16ΧΡΟΝΟ !!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Θεε μου τι αλλο θα δω εδω μεσα ......δεν υπαρχει
Άβαταρ μέλους
jimpapa
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Πέμ 26 Ιουν 2008, 08:57
Τοποθεσία: Thessaloniki ! Toumba city !

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 04 Ιαν 2010, 11:24

arisk έγραψε:Κουίζ...
Βαθμός δυσκολίας 1/10...
Δηλαδή πανεύκολο...

Στην ερώτηση "θα έρθεις Θεσσαλονίκη ??"... Απάντησε "έχω φτάσει ήδη στα Τέμπη"... Ποιός είναι...??

Όποιος δεν το βρεί κερδίζει μια αυθεντική φανέλα απο τη μπουτίκ του ΠΑΟΚ με το όνομα του ποδοσφαιριστή στην πλάτη...



Απ την παρακαμψη ερχεται?
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό DaFFy_NaSH » Δευτ 04 Ιαν 2010, 11:26

arisk έγραψε:Κουίζ...
Βαθμός δυσκολίας 1/10...
Δηλαδή πανεύκολο...

Στην ερώτηση "θα έρθεις Θεσσαλονίκη ??"... Απάντησε "έχω φτάσει ήδη στα Τέμπη"... Ποιός είναι...??

Όποιος δεν το βρεί κερδίζει μια αυθεντική φανέλα απο τη μπουτίκ του ΠΑΟΚ με το όνομα του ποδοσφαιριστή στην πλάτη...



Ρε θες να με διωξει το αφεντικο μου; Να κάνω 100 λάθη επειδη θα σκέφτομε ποιος νάναι.. Για μένα ειναι δυσκολο :P (θελω τη φανέλα! τα στοιχεία θα στα στειλω με ΠΜ :P )
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
DaFFy_NaSH
 
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Δευτ 23 Ιουν 2008, 20:43
Τοποθεσία: N. Σερρών

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 04 Ιαν 2010, 11:27

jimpapa έγραψε:Ελα ρε φιλε που περπαταει ο Ζλαταν ! Τρεχει και ΠΑΡΑ πολυ για την θεση που παιζει , μηπως δεν Βλεπεις οτι Γυρναει Μεχρι το Κεντρο για να παρει Μπαλιες ? Μηπως δεν βλεπεις οτι ΠΕΡΑ απο τον Βιερινια ΚΑΝΕΝΑΣ δεν βγαζει ΜΙΑ σωστη ΣΕΝΤΡΑ ?
Απορω , βλεπεις την ομαδα σου οκ ? Εχεις καταλαβει με ποιο τροπο αναπτυσεται επιθετικα η ομαδα ? Εχεις μετρησει τα πλαγια ΜΠΑΚ μας τι σεντρες βγαζουνε ? το ποσοστο το εχεις αναλογιστει ? μιλαω για το ποσες σεντρες φτανουνε στην καρδια τις ΜΙΚΡΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ , εκει που ΠΡΕΠΕΙ να ειναι το ΦΟΡ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ... τι να λεμε τωρα δηλ. ?
Φυσικα Για ολα φταιει ο Μουσλι ...αλλα η αληθεια ειναι ΠΕΡΑ ΜΑ ΠΕΡΑ ΑΛΛΟΥ ....δεν λεω οτι ειναι ΣΟΥΠΕΡ παιχταρας και ουτε ειναι σο φορμα , δεν παυει ΟΜΩΣ να ειναι ο καλυτερος που εχεις ...και σε ΡΩΤΑΩ ...με ΠΟΙΑ ΛΟΓΙΚΗ να φυγει ? απαντησε μου φιλε , ποιος ο λογος να φυγει τωρα ? με ποιο σκεπτικο ?

Το πρβλημα του ΠΑΟΚ ειναι η αναπτυξη ...για αυτο πηραμε και τον Cristiano των Φτωχων ....μπας και δουμε και εμεις ΜΙΑ καθετη μπαλια ..... :opaokara:


Το αλλο το ακυρο για τα 16χρονα δεν νομιζω να το ειπες στα σοβαρα !!! εγω τον εχω πετυχει σε εξοδο του και πραγματικα ΤΟΝ ΕΙΧΑΝΕ ΖΑΛΙΣΕΙ !! συνεχεια κοριτσακια για φωτογραφιες , αυτογραφα , με κινητα οτι θες ...ημαρτον δηλ . Τι ειναι ΠΟΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ? μια ψωνισμενη γκομενιτσα να ειπε "Αχχχχ μου την επεσε ο μουσλιμοβιτς ...με ρωτησε πως με λενε :lol: " για να κανει το κομματι της , η να Πηγε ο ΖΛΑΤΑΝ ....ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΟΣΜΟ ...ΠΟΥ ΛΟΓΙΚΑ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΞΕΡΟΥΝΕ ...ΝΑ ΜΙΛΗΣΕ ΕΝΑ 16ΧΡΟΝΟ !!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Θεε μου τι αλλο θα δω εδω μεσα ......δεν υπαρχει



+39
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13637
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό arisk » Δευτ 04 Ιαν 2010, 11:29

Παλικάρια είπαμε να μην κράζουμε το Μουσλίμοβιτς, αλλά όχι ότι φταίνε τα χαφ για τα χάλια του... Έχει χάσει 10 τετ α τετ, τα χαφ φταίνε για αυτά...?? Αν δεν έπαιρνε μπαλιές όπως ειπώθηκε, οκ θα έφταιγε η συνολική λειτουργία της ομάδας, αλλά αυτός και όσες παίρνει τις αχρηστεύει εδώ και 13 μήνες... Είναι γεγονός ότι δεν του δίνονται όσες ευκαιρίες δίνονται στο Σισέ για να σκοράρει αλλά του δίνονται αρκετές και του Ζλάταν και υπο καλές προϋποθέσεις... Δεν είναι κακός παίκτης, κάθε άλλο, μια χαρά είναι, αλλά ας μην κλείνουμε τα μάτια και τα βλέπουμε όλα μέλι γάλα... Απλώς ο Ζλάταν είναι παίκτης ψυχολογίας, με τα κάτω του και τα πάνω του... Αυτό ήταν γνωστό στην Ιταλία και το γνώριζαν και οι δικοί μας... Όταν είναι "on fire" μπορεί να σκίσει κώλους... Όταν είναι "down" σέρνεται... Αυτό είναι το μεγαλύτερο ελάττωμά του, οι μεταπτώσεις στην απόδοσή του...
Ο παίκτης έχει ένα παρατεταμένο ντεφορμάρισμα... Ότι περισσότερο ή ότι λιγότερο είναι να'χαμε να λέγαμε...
Άβαταρ μέλους
arisk
 
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 21:32
Τοποθεσία: Ακριβώς απο πίσω σου...

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 04 Ιαν 2010, 11:34

αρη το μονο σιγουρο ειναι οτι η επιθετικη λειτουργεια της ομαδας δεν βοηθαει το σεντερ φορ μας...και καλο ειναι να μη χρησιμοποιουμε τη περυσινη χρονια γιατι ειναι αρκετα παραδειγματα παιχτων που περυσι ηταν χωμα και φετος βαζουν καπελα...φετος δε μπορεσε να παιξει ο μουσλι ακομα...δεν ειναι κανενας σουπερ επιθετικος ειμαι της αποψης να πουληθει και να παρουμε ενα καλυτερο αλλα οχι παλτουδια 16χρονες γκομενες και ειρωνιες που γραφονται εδω...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13637
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό DaFFy_NaSH » Δευτ 04 Ιαν 2010, 11:36

Συμφωνω Αρη (ονομα κι αυτό! :P )... Αλλα πιστεύω πως κάποιες φορές "αδικείτε" με πάσες που ΔΕΝ του δίνοντε, και εννοείτε πως δεν φταιν τα χαφ μας.. Θα μας πεις ποιος ειναι στα Τέμπη; :P
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
DaFFy_NaSH
 
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Δευτ 23 Ιουν 2008, 20:43
Τοποθεσία: N. Σερρών

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 04 Ιαν 2010, 11:43

ΓΙα μενα φταινε και τα χαφ μας....Στην πργωγη φασεων πρεπει να συμμετεχουν ολοι...Τα χαφ να παταν περιοχη, τα εξτρεμ να κανουν μπουκες(ευτυχως πλεον εχουμε 2 πλαγιους μπακ να ανεβαινουν)....
Ο μουσλι κανει κτ απαραδεκτο για φορ ,πολλες φορες δεν ειναι καν στην περιοχη ή αργει να μπει...χανει ευκαιριες ,ναι ειναι παικτης ψυχολογιας δεν τον βοηθαει τοσο η ομαδα αλλα κυριως αυτος δε βοηθαει τον εαυτο του....τοσο με αυτα που χανει , τους τραματισμους, κπς ατομιστιες απ το αγχος του να σκοραρει...Κανει πολλες δουλειες στο γηπεδο αλλα εμεις θελουμε γκολ....ζλαταν αλανι....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό PABLO GARCIA1 » Δευτ 04 Ιαν 2010, 12:11

Οπως και σε πολλά άλλα θέματα έτσι και με τον Μούσλι είναι εκπληκτικό το πόσο εύκολο είναι να χωριστούμε σε 2 στρατόπεδα και να ταμπουρωθούμε πίσω από θέσεις όπως "είναι παιχταράς" ή "είναι παλτό" που προφανώς είναι άκυρες και οι δύο και κανένας από αυτούς που τα λέει δεν τα πιστεύει αλλά πες, πες, πες εκεί καταλήγει.

Προφανέστατα ο Μούσλι είναι σέντερ-φορ από τα λίγα που έχουν περάσει απ' τον ΠΑΟΚ και σε κάποιες περιπτώσεις έδειξε πολύ καλά στοιχεία ΟΜΩΣ εξίσου προφανέστατα έχει και πολλές μεταπτώσεις-ας το πω και γω έτσι-ενώ και οι τραυματισμοί του δεν έχουν προηγούμενο...είναι εξωπραγματικά πολλοί.
Η αλήθεια είναι ότι και χαφ ικανά στην παραγωγή φάσεων και ΚΥΡΙΩΣ στη βοήθεια τους στον φορ που έχουμε-πράγμα υπεραπαραίτητο όταν παίζεις με ένα φορ-ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ αλλά και αρκετές φορές αυτός είναι και εκτός φάσης και έχει αρκετά χαμένα τετ-α-τετ και μιά εντυπωσιακά μηδενική ικανότητα στο ξεμαρκάρισμα μέσα στην περιοχή.
Για μένα όποιος δεν βλέπει και τα μεν και τα δε είναι εκτός πραγματικότητας...

Τα θετικά με τα αρνητικά ίσως θα μπορούσαν να είναι ισοσκελισμένα αλλά όταν μιλάμε για το πιό βαρύ συμβόλαιο σου αλλά και για τη θέση που καλώς ή κακώς απ' την οποία περιμένεις τα γκολ-πρέπει να είμαστε η ομάδα με την λιγότερη προσφορά απ' τους φορ της ασχέτως λόγου-οι τόσο συχνοί τραυματισμοί αποτελούν σοβαρό-σοβαρότατο πρόβλημα...και φυσικά αν ερχόταν μιά πρόταση κοντά στο εκατομμύριο είμαι απολύτως σίγουρος ότι θα εξεταζόταν σοβαρά...μόνο τρελός θα την απέρριπτε χωρίς σκέψη...όπως και είμαι σίγουρος ότι ο μεγαλύτερος πονοκέφαλος σε διοίκηση και Σάντος είναι η περίπτωση του Μούσλι.

Πριν από λίγο καιρό είχα γράψει σ' αυτό το topic ότι για να γίνει η όποια μεταγραφή μπροστά πρέπει να ξεκαθαριστεί στο μυαλό του Σάντος το σύστημα που θα παίζει η ομάδα και στο μυαλό και του Βρύζα ή του Ζαγοράκη ασφαλώς τι θα γίνει με τον Μούσλι...καθώς αν έρθει και ο Σάλπι δεν χωράει και τρίτο μεγάλο συμβόλαιο στην επίθεση.
Αλλά απ' την άλλη η ομάδα δεν ξέρω για πόσο καιρό μπορεί να περιμένει τον Σάλπι που θα έρθει το καλοκαίρι ή τον Μούσλι να σταματήσει να τραυματίζεται και να συνέρθει αγωνιστικά, γιατί το υπόλοιπο της σεζόν απαιτεί φορ που να σκοράρει.
Τα πράγματα εκτός απ' το οικονομικό σφίξιμο είναι για μένα αρκετά μπερδεμένα και δεν ξέρω γιατί, αλλά έχω την εντύπωση ότι κάπως έτσι είναι και στο μυαλό αυτών που θα αποφασίσουν......
The future is uncertain and the end is always near.
Allahu akbar
Άβαταρ μέλους
PABLO GARCIA1
 
Δημοσιεύσεις: 1449
Εγγραφή: Τετ 02 Σεπ 2009, 23:09
Τοποθεσία: Round and round.....

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 04 Ιαν 2010, 12:11

οσο αναφορα το φορ μην ξεχνατε και οτι περιμενουμε και τη δοση απο τα τηλεοπτικα που θα ειναι μεγαλη και την αμκ οποτε περιμενουν τα λεφτα για να κινηθουν οι ανθρωποι της παε...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13637
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό paoklarisa » Δευτ 04 Ιαν 2010, 12:22

Orwell έγραψε:Οπως και σε πολλά άλλα θέματα έτσι και με τον Μούσλι είναι εκπληκτικό το πόσο εύκολο είναι να χωριστούμε σε 2 στρατόπεδα και να ταμπουρωθούμε πίσω από θέσεις όπως "είναι παιχταράς" ή "είναι παλτό" που προφανώς είναι άκυρες και οι δύο και κανένας από αυτούς που τα λέει δεν τα πιστεύει αλλά πες, πες, πες εκεί καταλήγει.

Προφανέστατα ο Μούσλι είναι σέντερ-φορ από τα λίγα που έχουν περάσει απ' τον ΠΑΟΚ και σε κάποιες περιπτώσεις έδειξε πολύ καλά στοιχεία ΟΜΩΣ εξίσου προφανέστατα έχει και πολλές μεταπτώσεις-ας το πω και γω έτσι-ενώ και οι τραυματισμοί του δεν έχουν προηγούμενο...είναι εξωπραγματικά πολλοί.
Η αλήθεια είναι ότι και χαφ ικανά στην παραγωγή φάσεων και ΚΥΡΙΩΣ στη βοήθεια τους στον φορ που έχουμε-πράγμα υπεραπαραίτητο όταν παίζεις με ένα φορ-ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ αλλά και αρκετές φορές αυτός είναι και εκτός φάσης και έχει αρκετά χαμένα τετ-α-τετ και μιά εντυπωσιακά μηδενική ικανότητα στο ξεμαρκάρισμα μέσα στην περιοχή.
Για μένα όποιος δεν βλέπει και τα μεν και τα δε είναι εκτός πραγματικότητας...

Τα θετικά με τα αρνητικά ίσως θα μπορούσαν να είναι ισοσκελισμένα αλλά όταν μιλάμε για το πιό βαρύ συμβόλαιο σου αλλά και για τη θέση που καλώς ή κακώς απ' την οποία περιμένεις τα γκολ-πρέπει να είμαστε η ομάδα με την λιγότερη προσφορά απ' τους φορ της ασχέτως λόγου-οι τόσο συχνοί τραυματισμοί αποτελούν σοβαρό-σοβαρότατο πρόβλημα...και φυσικά αν ερχόταν μιά πρόταση κοντά στο εκατομμύριο είμαι απολύτως σίγουρος ότι θα εξεταζόταν σοβαρά...μόνο τρελός θα την απέρριπτε χωρίς σκέψη...όπως και είμαι σίγουρος ότι ο μεγαλύτερος πονοκέφαλος σε διοίκηση και Σάντος είναι η περίπτωση του Μούσλι.

Πριν από λίγο καιρό είχα γράψει σ' αυτό το topic ότι για να γίνει η όποια μεταγραφή μπροστά πρέπει να ξεκαθαριστεί στο μυαλό του Σάντος το σύστημα που θα παίζει η ομάδα και στο μυαλό και του Βρύζα ή του Ζαγοράκη ασφαλώς τι θα γίνει με τον Μούσλι...καθώς αν έρθει και ο Σάλπι δεν χωράει και τρίτο μεγάλο συμβόλαιο στην επίθεση.
Αλλά απ' την άλλη η ομάδα δεν ξέρω για πόσο καιρό μπορεί να περιμένει τον Σάλπι που θα έρθει το καλοκαίρι ή τον Μούσλι να σταματήσει να τραυματίζεται και να συνέρθει αγωνιστικά, γιατί το υπόλοιπο της σεζόν απαιτεί φορ που να σκοράρει.
Τα πράγματα εκτός απ' το οικονομικό σφίξιμο είναι για μένα αρκετά μπερδεμένα και δεν ξέρω γιατί, αλλά έχω την εντύπωση ότι κάπως έτσι είναι και στο μυαλό αυτών που θα αποφασίσουν......

+1000000000000000000000000
Άβαταρ μέλους
paoklarisa
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 12:18
Τοποθεσία: LARISA

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό DaFFy_NaSH » Δευτ 04 Ιαν 2010, 12:24

Παμε τέμπη να φωτογραφηθούμε όλοι μαζί;;; :mrgreen: :mrgreen:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
DaFFy_NaSH
 
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Δευτ 23 Ιουν 2008, 20:43
Τοποθεσία: N. Σερρών

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Mathousalem4 και 19 επισκέπτες