Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό banis » Δευτ 28 Δεκ 2009, 02:15

Fantomas έγραψε:
DJMARVIN έγραψε:Δεν μπορω να καταλαβω μερικους ρε φαντομα πανε εσυ ρε φιλε τεχνικος διευθυντης που τα ξερεις καλυτερα τα πραγματα δεν ειπαμε οτι αυτοι(βρυζας,ζαγορακης)ειναι τελειοι θα κανουν και λαθοι ουτε αυτοι το θελουν και πολλες φορες ειναι και συγκυριες μονο οι νεκροι δεν κανουν λαθοι χαλαρωστε 2 φορες το χρονο το μακρυ σας και το κοντο σας ολοι αγαπαμε τον ΠΑΟΚ αλλα πανω στη τρελα μας και την γκαυλα μας το κραταμε και λιγο κλειστο

U L T R A S N E V E R D I E
4-10-99


Σε καταλαβαίνω...αλλά προτιμώ να με βρίζουν τώρα και να με λένε γκρινιάρη τώρα....παρά να με λένε αύριο ‘ δίκιο είχες τότε φαντομά’....Τι να κάνω το δίκιο μετά...Τους έχω δώσει ευκαιρίες κάναν λάθη και το βούλωσα....αλλά κάπου πρέπει να αρχίσουμε να μιλάμε για να ξυπνάνε λιγάκι.....Προτιμώ να κάνω κριτική σήμερα.....καλοπροαίρετη πάντα....Εντάξει... το βουλώσαμε αρκετές φορές.....
Φίλε εγώ δεν θέλω να κυνηγάω αύριο μεθαύριο τον κάθε Βρύζα και τον κάθε Ζαγοράκη ...όπως έκανε η original με τον Νικολαίδη....και ο Νικολαίδης τατουάζ τον δικέφαλο είχε και τον κάνανε ντου στο Nova πριν κάτι μέρες η original....άσε καλύτερα γκρινιάρης και μίζερος και με μικρό καλάθι ....παρά να λουστώ αυτά που κοροϊδεύω σε άλλους.....Εγώ δεν θέλω να βγαίνω δεύτερος στην κανονική περίοδο και μετά τέταρτος στα πλέι οφ και να βγαίνω και να λέω ότι ο Σαντος με έβγαλε δεύτερο....δηλαδή αν φέτος βγούμε τέταρτη στην κανονική περίοδο και μετά δεύτερη στα πλέι οφ (και πάμε ΤΣΟΥ ΛΟΥ), θα βγω μετά και θα πω ότι ο Σαντος με έβγαλε τέταρτο?ή δεύτερο? :lol: μάλλον θα κάνω κολοτούμπα και θα πω αυτή την φορά την αλήθεια (δεύτερο) γιατί έτσι με συμφέρει...τέλος πάντων . Εγώ δεν γουστάρω να ξανά βγω τέταρτος ....Δηλαδή δεν έμειναν λεφτά να πάρουμε δανεικό ένα καλό παίχτη για 6 μήνες και έχω και την ευκαιρία του κυπέλλου μπροστά μου.....Μετά θα φταίμε εμείς που θα γκρινιάζουμε...μακάρι να βγει παικταράς ο μαύρος και όλα να πάνε καλά στην ομάδα γιατί μπούχτισα με τα λάθη....

Πρέπει να εκμεταλλευτούμε φέτος την ευκαιρία με το κύπελλο και το γεγονός ότι η αεκ παραπαίει.....Φέτος θέλω κύπελλο και τουλάχιστον τρίτος....είναι ευκαιρία....Μην αναπαύεστε με την τέταρτη θέση .....Πρέπει ο κόσμος να ξανά βγει στους δρόμους για τα χρέη.....


αυτό το τελευταίο ξαναπέστο...........

Πρέπει ο κόσμος να ξανά βγει στους δρόμους για τα χρέη..
ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ Ή ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ Ή ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ .....................
Άβαταρ μέλους
banis
 
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 20:06
Τοποθεσία: Salonica

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό ilias4_koufalia » Δευτ 28 Δεκ 2009, 02:16

Απο δω το πατε απο κει το πατε ολο στν κοντο καταληγετε.... :twisted:


Καλα ε ζω για την στιγμη που θα ακουσω το ονομα του μαυρουκου απο το στομα του γιωργαρα!!!!
Forza Μινο!!!!! Εχει πολλα ονοματα δεν ειναι μονο αυτα τα τρια!!!! ;)

Ρε σεις, αφρικανος αυτος πως δεν εχει πει κανεις για την ηλικια του....
Πρεπει να ναι πατημενα 30 :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:



Παντως εχω την εντυπωση οτι ειναι συγγενης του πουλεν μου! BAKAYOKO!!!!! :mrgreen:
Π.Α.Ο.Κ. πάνω απ' όλα
Άβαταρ μέλους
ilias4_koufalia
 
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Κυρ 08 Νοέμ 2009, 22:27

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό PARASANDALOS » Δευτ 28 Δεκ 2009, 02:16

χρονια πολλα κ καλη χρονια.... :D :D :D


ΠΑΟΚ για Μάντζιο

Στο μεταξύ, σύμφωνα με πληροφορίες από τη Θεσσαλονίκη, ο ΠΑΟΚ είναι μεταξύ των ομάδων που έχουν δείξει ενδιαφέρον για να αποκτήσουν τον Βαγγέλη Μάντζιο. Το θέμα το χειρίζεται αποκλειστικά ο εκπρόσωπος του παίκτη, ο οποίος έχει κάνει και το? κονέ του Έλληνα επιθετικού με τον δικέφαλο του Βορρά.

Με τον Παναθηναϊκό δεν έχει γίνει επί του παρόντος κάποια επαφή (οι «πράσινοι» περιμένουν πρόταση της Κιέβο), ωστόσο αν οι άνθρωποι του «τριφυλλιού» καλυφθούν σ’ αυτά που ζητάνε δεν θα έχουν πρόβλημα να τον παραχωρήσουν στον ΠΑΟΚ.


http://www.sentragoal.gr/article.asp?ca ... id=6754157
Άβαταρ μέλους
PARASANDALOS
 
Δημοσιεύσεις: 5255
Εγγραφή: Παρ 14 Νοέμ 2008, 05:15
Τοποθεσία: ΔΕΝΤΡΟΠΟΤΑΜΟΣ

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό ilias4_koufalia » Δευτ 28 Δεκ 2009, 02:27

Ο παιχτης ειναι ακομα του βαζελου???? Και ποτε τελειωνει το συμβολαιο!!!

Παντως για μενα ειναι παρα πολυ καλη μεταγραφη ειτε τωρα ειτε το καλοκαιρι αν τελειωνει το συμβολαιο του....
Π.Α.Ο.Κ. πάνω απ' όλα
Άβαταρ μέλους
ilias4_koufalia
 
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Κυρ 08 Νοέμ 2009, 22:27

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό banis » Δευτ 28 Δεκ 2009, 02:33

όντως καλή κίνηση φαίνεται.........αν και πιστέυω πως όποιον παίκτη και αν πάρουμε.......κάτι με λέει πως θα το ακούσουμε εντελώς ξαφνικά όπως του Βραζιλιάνου.......και ότι το όνομα του δεν θα έχει βγει προς τα έξω........για να δούμε........
ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ Ή ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ Ή ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ .....................
Άβαταρ μέλους
banis
 
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 20:06
Τοποθεσία: Salonica

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό Alastor » Δευτ 28 Δεκ 2009, 02:34

Οχι μαντζιο.......εχουμε τον παπαζογλου για αυτον το ρολο.Δε πιστευω η δοιηκηση ουδεποτε να κινηθει για αυτον τον παικτη και πιστευω ειναι ακομα ενας παπας

oxi allo karvoyno!!


Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6232
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό olaf1987 » Δευτ 28 Δεκ 2009, 03:09

Καλησπερα παιδια,
βλεπω οτι μαλωνουμε χωρις λογο και μαλιστα για υποθετικες καταστασεις.Καθιστε να δοκιμαστει ο παιχτης, να αποκτηθει πρωτα και μετα θα τον δουμε κι εμεις.Kaθιστε να ερθει πρωτα ο σαλπιγγιδης και βλεπουμε μετα.Πρεπει να ειμαστε προσεχτικοι στις κινησεις μας σαν ομαδα για να εχουμε θετικο ισολογισμο στο τελος της χρονιας.Αυτο προεχει.....!!!!!!Σιγουρα βρυζας,σερτζιο,σαντος πιστευω και ειμαι σιγουρος να παρουν την καλυτερη αποφαση σχετικα με την ενισχυση της ομαδας μας.Σχετικα με το το αν ποιανει θεση ξενου ο παιχτης η λογικη λεει ναι γτ δεν εχει διαβατηριο χωρας της ευρωπαικης ενωσης.Κι αν αποκτηθει λογικα αμπου δανεικος,και μπιζερα στο καλο... για να αδειασουν θεσεις εκτος κι αν ο κριστιανο παρει διαβατηριο.Απο το λιγο που τον ειδα τον παιχτη στο βιντεο, μου κανει για τσεζαρεκ του βελγιου.Μακαρι το παοκτσακι να ερ8ει να και να πεταει τα γκολακια το ενα μετα το αλλο...
olaf1987
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ 08 Αύγ 2008, 00:09

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 28 Δεκ 2009, 03:11

Ο μαντζιος είναι τελειωμένος. Οχι ως ποδοσφαιριστής αλλά ως άνθρωπος. Άτομο που λέει οτι βαριέμαι που παίζω μπάλα και το κάνω μόνο για τα λεφτά (το δήλωσε πέρυσι σε συνέντευξη του)και οτι όταν τελειώσει η καριέρα του δεν θέλει να έχει σχέση με το άθλημα, νομίζω πως κάτι τρέχει,έχει πρόβλημα..
Κατα τα λοιπά, όντως ξέρει μπάλα. Και κρίμα για τις αντιλήψεις του δηλαδή γιατί έχει όλα τα φόντα να παίξει σε υψηλό επίπεδο. Στον ΠΑΟΚ ΔΕΝ τον θέλω με τίποτα κ ελπίζω να είναι το κλασσικό παραμύθι το ρεπορτάζ.. :redcard:
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13147
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό soflodoras » Δευτ 28 Δεκ 2009, 08:19

Fantomas έγραψε:Η γκρίνια έχει να κάνει και με την ηλικία ξέρεις ένα τριαντάρης δεν μπορεί να έχει την ίδια υπομονή με ένα εικοσάρι.... το έχει δει το έργο πολλές φορές.....κάπου αρχίζει να σε κουράζει.....

Κάλα που μπήκε ο Κονσεισάο τεχνικός διευθυντής και θα κάνουμε και λίγο εξυγίανση ...γιατί με τις επιλογές και τα λάθη του Βρύζα και με κάποια συμβόλαια παιχτών τύπου Σαβίνι (1,200,000 για 3 χρόνια) και Μουσλίμοβιτς (2,500,000 για τρία χρόνια) και Κουτσιανικούλιδες κτλ... Το καλοκαίρι τι σχεδιασμός ήταν αυτός μιλάμε....τρομερό project Ζαγοράκη….πιάσαμε πάλι πάτο στα οικονομικά....2 χρόνια πίσω ξανά πήγαμε...άκου θα δοκιμάσουμε παίχτη από το Μπαχρέιν....έτσι θα πάρουμε πρωτάθλημα ....α καλά....25 χρόνια η ίδια ιστορία επαναλαμβάνετε...Έδιωξες τον Αναστασάκο για να δοκιμάζεις επιθετικούς από το Μπαχρέιν επειδή δεν έχεις λεφτά....Και παρακαλάς τον Μπιζέρα που παίρνει 300,000 χιλιαρικα τον χρόνο να φύγει τώρα....Και διώχνεις τον Βερον να φέρεις Μπαλάφα.... α καλά.... :lol:


:opaokara:


http://www.youtube.com/watch?v=Zksu2gRqUEA

Ειναι απιστευτο το ποσο κωλοτουμπες μπορουμε να γινουμε.
Αλεφαντομα σε περιμενω σε 2 χρονακια τι εχεις να πεις για τους Παπαζογλου-Κουτσιανικουλη.

http://www.youtube.com/watch?v=Zksu2gRqUEA
τςκαλημερεσμ
Άβαταρ μέλους
soflodoras
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 14 Ιούλ 2008, 23:44

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό arisk » Δευτ 28 Δεκ 2009, 09:26

Το θέμα Μάντζιου δεν είναι απλά και μόνο παπάς μιάς αθλητικής εφημερίδας... Δεν το έβγαλε κάποιος δημοσιογράφος απο το μυαλό του... Το θέμα βγήκε απο τον παναθηναϊκό... Δεν ξέρω αν όντως είναι υπαρκτό το ζήτημα ή αν το υποκινούν μέσα απο τον παναθηναϊκό ώστε να δημιουργηθεί "τζέρτζελος" γύρω απο το ξεχασμένο όνομα του παίκτη, πάντως δεν είναι κλασσικός δημοσιογραφικός παπάς... Δεν ξύπνησαν σήμερα όλοι οι ρεπόρτερ του παναθηναϊκού έχοντας δει το ίδιο όνειρο, ότι ο Μάντζιος ενδιαφέρει τον ΠΑΟΚ, απο την παε παναθηναϊκός τους δόθηκε... :mrgreen:

Α, αυτές τις μέρες θα απαιτήσει και η παε παναθηναϊκός να λάβει απάντηση απο τον Σαλπιγγίδη στην πρόταση ανανέωσης που του κατατέθηκε... Οπότε σύντομα θα ξεκαθαρίσει και αυτό το θέμα (τουλάχιστον κατα το ήμιση)... :D
Άβαταρ μέλους
arisk
 
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 21:32
Τοποθεσία: Ακριβώς απο πίσω σου...

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό Maximus » Δευτ 28 Δεκ 2009, 09:44

Τα παιδια που ξερουν λιγο απο Μεταγραφολογια Ιανουαριου 2010 και οχι απο Παπαρολογια Ιανουριου 2010, ας δωσουν τα φωτα τους! Ευχαριστουμε τους ''συγκεκριμενους'' που ποσταρουν καθε τοσο και ανοιγει λιγο το ματι μας απο το παραμυθι και το copy-paste (εγχωριο αλλα και international) που γραφεται καθε τοσο στα αθλητικα site...

Στο θεμα των ημερων τωρα...Σαλπιγγιαδα....! :mrgreen:

«Σαλπιγγίδης οε οε οε»

Ο Σαλπιγγίδης καθόταν πρώτο τραπέζι πίστα μαζί με κάτι φίλους του από τη Θεσσαλονίκη και ο Νίκος Βουρλιώτης (ΝiVo) έκανε μέσω μικροφώνου γνωστή την παρουσία του διεθνή φορ στο μαγαζί. Τότε ήρθε η αποθέωση για τον παίκτη με τους φίλους του ΠΑΟΚ να φωνάζουν: «Σαλπιγγίδης οε οε οε». Οταν ο ποδοσφαιριστής έφυγε από το μαγαζί τον σταμάτησαν φίλοι του δικεφάλου και του τόνισαν: «Ασε τον Παναθηναϊκό και έλεγε στον ΠΑΟΚ» με τον Σαλπιγγίδη να χαμογελά και να κουνάει καταφατικά το κεφάλι του.

Αξιοσημείωτο είναι ότι ο παίκτης είχε αφήσει άφωνο τον Θοδωρή Ζαγοράκη, όταν ήταν στην προεδρία του ΠΑΟΚ του είχε πει ότι θέλει να επιστρέψει στην Τούμπα επειδή κάτι χρωστάει. Πλέον η επιστροφή του Σαλπιγγίδη στην Θεσσαλονίκη φορώντας την φανέλα με τον δικέφαλο στο στήθος είναι πιο κοντά από ποτέ αν και ο ΠΑΟΚ δεν του έχει κάνει ακόμα πρόταση και ο μάνατζερ του παίκτη θέλει να τον στείλει σε ομάδα του εξωτερικού.

http://www.gazzetta.gr
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό soflodoras » Δευτ 28 Δεκ 2009, 10:40

Kαι εγω θελω να ερθει ο Σαλπι αλλα καλο ειναι να μην πανηγυριζουμε προκλητικα γιατι υπαρχουν πολλα αδερφια-συνοπαδοι που για τους λογους τους δε θελουν.Ιδιως απο τη στιγμη που ακομα δεν εχει ερθει.
Αλλωστε οι πανηγυρισμοι θα ειναι το επιχειρημα των βαζελοδημοσιογραφων να μειωσουν την αξια αυτης της μεταγραφης.
Άβαταρ μέλους
soflodoras
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 14 Ιούλ 2008, 23:44

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 28 Δεκ 2009, 10:44

+39

δεν χρειαζεται να προκαλουμε αλλωστε πανω απο ολα ειμαστε ΠΑΟΚ οχι σαλπιγγιδικοι και αντι σαλπιγγιδικοι....αυτο που μας ενωνει ειναι πιο δυνατο απο ο,τι μας χωριζει... :nairepaok: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 28 Δεκ 2009, 10:49

Είναι???
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17226
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό Realcon » Δευτ 28 Δεκ 2009, 10:54

Δυστυχώς αδέρφια όσο και να μην θέλουμε να μιλάμε για τον Σαλπιγγίδη, τελικά δεν γίνετε και εγώ που τον θέλω τον παίκτη αναγουλιάζω μόνο που ξανά έγραψα τον επίθετο του. Αλλά είναι στην επικαιρότητα και μάλιστα από την εφημερίδα του Παναθηναϊκού «πράσινη»
Εκεί λοιπόν μιλάει για ώρα μηδέν και μάλιστα αναφέρεται και το όνομα του Μάντζιου.
Αυτό που με εκπλήσσει με τους οπαδούς του Παναθηναϊκού είναι ότι τους έχει πάρει από κάτω και βρίσκονται σε πανικό. Αν δει κανείς την εφημερίδα θα καταλάβει γιατί μιλάω. Ο Παναθηναϊκός με τα εκατομμύρια ευρώ φοβάται. Που αν η δική μας ομάδα είχε τα λεφτά τους σήμερα για πλάκα θα φέρναμε παίκτες που θα παραμιλούσε όλη η Ελλάδα και όχι μόνο.
Εύχομαι ο ΠΑΟΚ να είναι σε ήρεμη κατάσταση και να μην παρασυρθούνε από τις δικές μας φωνές και να κάνουνε αυτό που ξέρουνε καλά.

Εδώ είναι το λίνκ της εφημέριδας

http://www.sport24.gr/svc/npc/coverNew. ... 009&cid=12

ΥΣ. Σεβασμό και στα αδέρφια μας που έχουνε αντίθετη απόψη για το θέμα του Σαλπιγγίδη. Όπως και αυτοί με την σειρά τους στα αδέρφια που είναι υπέρ. Ο ΠΑΟΚ πάνω απ΄όλα!!!
Τελευταία επεξεργασία από Realcon και Δευτ 28 Δεκ 2009, 10:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
“Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με”.
ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Realcon
 
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 01:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες