Ποιοί παίχτες πιστεύετε ότι πρέπει να φύγουν?

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Χαλκιάς

Δημοσίευσηαπό teacher » Κυρ 25 Μάιος 2008, 10:45

Ψήφισα υπέρ και θα εξηγήσω το γιατί. Πρώτα απ΄ όλα δεν θεωρώ ότι ο Ντάνι ήταν κάποιος τεράστιος τερματοφύλακας που θα αφήσει πίσω κενό δυσαναπλήρωτο. Ο Χαλκιάς , αν κοιτάξουμε τα τελευταία χρόνια της καριέρας του μάλλον καλή εικόνα αφήνει μιας και με εξαίρεση τη χρονιά στην Αγγλία , τις υπόλοιπες ήταν πολύ καλός. Το 2001 δόθηκε από το βάζελο ως αντάλλαγμα για την μεταγραφή του Μιχάλη Κωνσταντίνου στον Ηρακλή. Στον Ηρακλή είχε 50 εμφανίσεις μέσα σε δύο χρόνια. Τη σεζόν 2003-2004 επέστρεψε στο βάζελο για το υπόλοιπο της σεζόν 2003-2004 και κέρδισε ξανά το Πρωτάθλημα αγωνιζόμενος πάλι ως αναπληρωματικός πίσω από τον Αντώνη Νικοπολίδη. Τον Ιανουάριο του 2005 μεταγράφηκε στην Αγγλική Πόρτσμουθ. Οι συμμετοχές του με την Πόρτσμουθ υπήρξαν λιγοστές λόγω των μέτριων εμφανίσεών του αλλά και της γενικότερης κακής πορείας της ομάδας , και έγιναν ακόμη λιγότερες μετά τον Ιούλιο του 2005 όταν υπέγραψε στην ομάδα ο Σάντερ Βέστερφελντ. Γύρισε στην Ελλάδα και από τον Ιούλιο του 2006 και μέχρι σήμερα αγωνίζεται με επιτυχία με τα χρώματα του σκουληκιού, του οποίου αποτελεί βασικότατο και αναντικατάστατο μέλος όπως άλλωστε και της Εθνικής. Την αγωνιστική σεζόν 2006-07 αναγνωρίστηκε ως ο καλύτερος τερματοφύλακας του Ελληνικού Πρωταθλήματος και παράλληλα πήρε αρκετές φορές την φανέλα του βασικού και στο Εθνικό συγκρότημα με πιο χαρακτηριστικές τις συμμετοχές του στα 2 κρισιμότερα παιχνίδια της Εθνικής Ελλάδος για τα προκριματικά του EURO 2008, αρχικά με την Νορβηγία στο Όσλο (2-2) και κατόπιν στην Κωνσταντινούπολη εναντίον της Τουρκίας (0-1), το οποίο αποτέλεσε την πρώτη εκτός έδρας νίκη της Εθνικής Ελλάδος εναντίον της Τουρκίας από το 1952.
Ότι και να πούμε δεν είναι ¨νάνος ποδοσφαιρικά ¨, ούτε αμελητέα ποσότητα. Σίγουρα έχει 2 χρόνια μπροστά του
.
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2220
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Δημοσίευσηαπό savic » Κυρ 25 Μάιος 2008, 11:32

Τεο έγραψε
Σαφως και ειμαι υπερ αφου ειναι ο δευτερος καλυτερος τερματοφυλακας στην ελλαδα...και βεβαια ξερει να διωχνει με τα ποδια σε αντιθεση με τον φερναντεζ...

Σωστός... + 1000.000.000.000.000.000.000

:) :) :) :)
savic
 
Δημοσιεύσεις: 1259
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 15:31

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Κυρ 25 Μάιος 2008, 11:53

fcpaok εκλεισε???

Αν ειναι στην μερα του δεν παιζετε οταν δεν ειναι στην μερα του ομος μπορεις να χασεις ματς μονο γιαυτον.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Κυρ 25 Μάιος 2008, 14:17

axl4,

Έχουμε ΤΟ ΑΝΑΦΑΙΡΕΤΟ δικαίωμα να εκφράζουμε την άποψή μας.

Δεν ζούμε σε Εποχές Χούντας.

Προσωπικά σέβομαι αυτούς που θεωρούν το Χαλκιά καλό παίκτη, απλά διαφωνώ μαζί τους γιατί τον θεωρώ ΚΟΥΝΕΛΑ και κάνουμε ΣΥΖΗΤΗΣΗ επι του θέματος....

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ κακό να συζητάμε....
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Κυρ 25 Μάιος 2008, 14:28

"............Στη Γερμανία για εξατάσεις
Στον Φερνάντες δόθηκε η άδεια να μεταβεί σήμερα στη Γερμανία για να περάσει ιατρικές εξετάσεις και εφ' όσον τις περάσει με επιτυχία να προχωρήσει η μεταγραφή του στη Μπόχουμ. Εφ' όσον πάνε όλα καλά αύριο Δευτέρα θα συζητηθούν οι τελικές λεπτομέρειες για την καταβολή των χρημάτων και θα ολοκληρωθεί η μετακίνησή του Φερνάντες στη Μπόχουμ."

^^^^^^^^^^^

Απο το www.metropolisradio.gr

.....ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ.....Ο "Προπαγανδουλάκης" δεν ήταν που έγραφε στο ΊΔΙΟ SITE πριν απο λίγες μέρες τις ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ, οτι ο Ντάνι είχε ΗΔΗ απο μόνος του χωρίς να τα έχει ο ΠΑΟΚ βρεί με τη Bochum, περάσει Ιατρικές εξετάσεις στην Γερμανία, περιμένοντας τον ΠΑΟΚ να τα βρεί με τους Γερμανούς, κατι το οποίο ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΙΣ UEFA....?????? :roll: :roll: :roll:

Για να καταλάβεται την Ποιότητα της Πληροφόρησης που παρέχουν......

ΟΥΣΤ!
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Δημοσίευσηαπό KROTIDAS » Κυρ 25 Μάιος 2008, 15:42

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΛΙΟΚΑΜΗΛΑ!!!ΣΑΒΟΥΡΑ..ΧΩΜΑΤΕΡΗ!!
ΡΟΥΦΑΧΤΕΝ!!!

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
Άβαταρ μέλους
KROTIDAS
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:31

Δημοσίευσηαπό Retzi » Κυρ 25 Μάιος 2008, 15:43

Αυτή η μουρμούρα θα μας φάει... Να είχαμε λίγη εμπιστοσύνη στον Τεο και να μην κάναμε τους ξερόλες καλά θα ταν...
Και όταν θα πάω στον τρελογιατρό...
Άβαταρ μέλους
Retzi
 
Δημοσιεύσεις: 1052
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 18:43
Τοποθεσία: Εύοσμος

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Κυρ 25 Μάιος 2008, 16:12

Προσωπικά προτιμώ Χαλκιά από Κηπουρό (έλεος)-Μιχαηλίδη (όχι ελεύθερος και επίσης μεγάλος)-Σηφάκη (δεν μπορώ άλλα ταλέντα)!
Περιμένω τη στιγμή όπου θα γυρνάει η μπάλα στον τερματοφύλακά μου και δεν θα με λούζει κρύος ιδρώτας.
Όσο για τα μεγάλα ματς που γίνεται υπερκούνελος (Μπάγιερν-ΠΑΟΚ) .. πιστεύω ότι τώρα που θα βρίσκεται σε μία πραγματικά μεγάλη ομάδα δεν θα έχει αντίστοιχες επιδόσεις στα "μεγάλα" ματς!
Πάντως ας παίξει στα 25 παιχνίδια με τους μικρομεσαίους όπως έπαιζε και με τον Άρη και χαλάλι του να κάνει και κάποια παιχνίδια για τον πέο!
Μήπως έχω συνηθίσει σε τερματοφυλακάρες σαν Παοκτσής; Κόρνερ έκανε ο Κορακάκης και χεζόμουν πάνω μου για την έξοδο που θα δω από το τέρμα μου .. σουτ έκανε ο Βενγκλίνσκι και το σκατό πήγαινε στην κάλτσα! (Τυχαία παραδείγματα παιχτών)
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Geroplatanos » Κυρ 25 Μάιος 2008, 16:18

Παιδιά εγώ είμαι κατά αυτής της μεταγραφής και ψήφισα και έτσι για πολλούς λόγους. Τον έχω δει να κάνει τρομερές γκέλες και δεν του έχω εμπιστοσύνη. Δεν πρόκειται όμως να δείξω την αντίθεση μου γιατί έχω εμπιστοσύνη στη διοίκηση Ζαγοράκη. Αυτό δεν σημαίνει ότι η διοίκηση έχει το αλάθητο είναι όμως η πιο ΠΑΟΚτσήδικη διοίκηση που είχα εδώ και πολλά χρόνια και θέλω να μείνει.


:P
Geroplatanos
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 14:32

Δημοσίευσηαπό ZOZE G4 » Κυρ 25 Μάιος 2008, 17:05

NTEK OLE
ZOZE G4
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 20:12

PAOK

Δημοσίευσηαπό paokaras17 » Κυρ 25 Μάιος 2008, 17:26

paidia iremiste... dn mas noiazei pou epeze prin! to paidi einai paoktsaki! einai kai kalos termatofulakas! mia xara 8a ta paei stin PAOKARA mas...! egw proswpika ton paw ton xalkia![/u]
Άβαταρ μέλους
paokaras17
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 14:46

Δημοσίευσηαπό remalopaido » Κυρ 25 Μάιος 2008, 17:44

αμα καταφερουν και τον στρωσουν λιγο ψυχολογικα ειναι καλη επιλογη
remalopaido
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί 18 Δεκ 2007, 10:33

Δημοσίευσηαπό Retzi » Κυρ 25 Μάιος 2008, 17:50

Kostomanolis έγραψε:Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν τον πάρουμε στην πρώτη στραβή θα υπάρχει μουρμούρα...


Ο Τεο το ξεκαθάρισε... "Άμα δεν στηρίζετε τις επιλογές μου είναι σαν να μη στηρίζετε εμένα..." Και για να τον εμπιστεύετε κάτι παραπάνω θα ξέρει και αυτός αλλά και ο Βρυζας που είναι ουσιαστικά το δεξί του χέρι στα μεταγραφικά. Όσον αφορά τις λόμπες που κάνει κατα καιρούς πιστεύω οτί μόνο που θα μπεί στον ναό και θα δεί αυτόν τον λαό θα πορωθεί και θα ξεπεράσει τις όποιες φοβίες έχει :wink:
Και όταν θα πάω στον τρελογιατρό...
Άβαταρ μέλους
Retzi
 
Δημοσιεύσεις: 1052
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 18:43
Τοποθεσία: Εύοσμος

Δημοσίευσηαπό Biv » Κυρ 25 Μάιος 2008, 18:00

Ψηφισα κατα γιατι δεν τον γουσταρω καθολου τον Χαλκια.
Ελπιζω να μην τον παρουμε για βασικο.. αν και με 300.000 συμβολαιο λιγο δυσκολα να κατσει στον παγκο..
Το μονο θετικο απο αυτη την υποθεση ειναι τα συν 1,2εκ ευρω της μεταγραφης του Ντανι.. περνουμε εναν ιδιου επιπεδου(ισως και χειροτερου) τερματοφυλακα με τον Φερναντεζ και βαζουμε στα ταμεια λεφτα που λογικα θα χρησιμοποιηθουν για αλλες μεταγραφικες κινησεις..

ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΔΙΝΑΜΕ 400.000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΟΝ ΤΖΟΡΒΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΦΗ... Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ 26 ΧΡΟΝΩΝ!
Άβαταρ μέλους
Biv
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 02:56
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Petm » Κυρ 25 Μάιος 2008, 18:03

Εγώ είμαι από αυτούς που πιστεύουν ότι ο Χαλκιάς είναι μια από τις εναλλακτικές λύσεις τερματοφύλακα για το ΠΑΟΚ από Ελλάδα. οι aλλες ήταν οι μιχαηλίδης, σηφάκης, τζόρβας, μαλαρτζ. Αν εξαιρέσουμε του μαλαρτζ, πιστεύω ότι είναι πιο έμπειρος από τους άλλους και σύμφωνw με τι διοίκηση στη πρόθεση τις να τον φέρει στο ΠΑΟΚ.

Παρολαυτά στο δημοψήφισμα ψήφισα ότι είναι θέμα τις διοίκησις. Dιαφωνώ κάθετα ότι το option αυτό είναι ύπουλο η εκράζει τι δυσαρέσκεια κάποιον για το poll. Δε νιώθω ότι οφείλω να απολογηθώ για το ότι ψήφισα το option 3.

Εγώ δε θα κριθώ μετά από 12 μήνες για το αν έβρισα το Χαλκιά , για το αν είμαι αντίθετος με το να έρθει όπως και για το αν είμαι υπέρ του να έρθει. Δεν είμαι εγώ αυτός που θα πρέπει να ζητήσει συγγνώμη από το κόσμο αν δεν πάει καλά, θα πρέπει να ζητήσει τα ρέστα από το κόσμο εάν πάει καλά η θα πρέπει να παραιτηθεί αν η ομάδα πέσει B εθνική.Και γιαυτο το λόγο κύριος οφείλω να σεβαστό τις αποφάσεις τις.

Με το να πω ότι ο Χαλκιάς είναι καλός πάρτε τον και να μου βγει πατάτα εγώ δε θα χάσω τίποτε, αλλα ο ΠΑΟΚ και η διοίκηση θα χάσει πολλά. Το ίδιο και στην αντίθετη περίπτωση. Αν δηλαδή ο Χαλκιάς έρθει στο ΠΑΟΚ και κάνει super πρωτάθλημα, θα βγει κανεις από αυτούς που είναι κατά του να πει εγώ δεν ξανασχολούμαι με το ΠΑΟΚ γιατί αυτά που λέω αποδείχθηκαν λάθος?

Καλός η κακός ο ΠΑΟΚ έχει διοίκηση και αυτή αποφασίζει και αυτή παίρνει τις ευθύνες τον αποφάσεων τις. Εγώ θα περιμένω και θα κρίνω τον προπονητή και τι διοίκηση στο τέλος τις χρονιας για το αν πήγε καλά η όχι στον αγωνιστικό τομέα. Εγώ με το να πω ναι η όχι γίνομαι τζάμπα μάγκας γιατί απλός κανεις δε θα έρθει μετά να μου ζητήσει εξηγήσεις.

Και εκτος από αυτού υπάρχει και το ηθικό θέμα. δηλαδή ας βγει ένας από σας που δουλεύετε και πέστε με ότι αν για κάθε κίνηση που κάνατε στη δουλειά σας είχατε 200 άτομα από πίσω σας να σαs lene τι γνώμη τους , αν θα σιχαινόσασταν τον εαυτό σας η όχι.

Και εν πάση περιπτώσει τι γνώμη του ο καθένας τι λέει στο poll. τι πρόβλημα υπάρχει με εμάς που πιστεύουμε ότι δεν είναι δικό μας θέμα αλλα τις διοίκησις να κάνει ότι θέλει στο ποιος τερματοφύλακας θα φορα τι φανέλα του ΠΑΟΚ?

φιλικά πάντα
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες