Γενικά νέα & σχόλια περί Παλαιμάχων ΠΑΟΚ

Οτιδήποτε αφορά παίκτες και προπονητές που τίμησαν (ή και ατίμασαν...) τη φανέλα με το δικέφαλο...

Re: Γενικά νέα & σχόλια περί Παλαιμάχων ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό nirvana4 » Τρί 18 Οκτ 2011, 19:16

ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Την επόμενη που θα χαρακτηρίσεις μοντ ή μέλος ......θα υποστείς τις συνέπειες!
Argonaut4
nirvana4
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 18:33

Re: Γενικά νέα & σχόλια περί Παλαιμάχων ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 19 Οκτ 2011, 03:33

Ενημερώθηκα για όσα ειπώθηκαν στο συγκεκριμένο τόπικ και νομίζω ότι μπορώ να δώσω κι εγώ τη δική μου εξήγηση αναφορικά με το δικό μου ερώτημα..

Καταρχάς να πω ότι το όνομα του ποδοσφαιριστή που πέρασε από την ομάδα μας το γνώριζα μόνο ως όνομα, χωρίς περαιτέρω λεπτομέρειες.. Δεν ήμουν σε θέση να γνωρίζω πότε αγωνίστηκε και τι πέτυχε με την ομάδα μας. Τώρα έμαθα ότι ο συγκεκριμένος άνθρωπος δεν έχει κάποια σχέση με τον εκλιπόντα. Από κει και πέρα, με προξενεί ιδιαίτερη εντύπωση το γεγονός ότι κάποιοι βρήκαν την ευκαιρία να πουν κάποια πράγματα, οι περισσότεροι υπερβαίνοντας τους ισχύοντες κανόνες και να καταφερθούν επί προσωπικού προς αρκετούς από εδώ μέσα μη έχοντας καθαρό μυαλό και σωστή κρίση..

Eπειδή δεν είχα τη δυνατότητα να παρακολουθήσω το φόρουμ την προηγούμενη ημέρα κι έχασα κάποια σχόλια, θα ήθελα, όσο μπορεί ο καθένας, να βοηθάει την υπάρχουσα κατάσταση δίχως να επαναφέρει ζητήματα για τα οποία δόθηκαν κάποιες εξηγήσεις και νομίζω ότι, σαν μεγάλα παιδιά, έχουμε όλοι μας τη δυνατότητα να κρίνουμε πιο είναι το καλύτερο τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή και για το φόρουμ και για τους εαυτούς μας!

Επαναφέροντας και πάλι συζητήσεις που έχουν γίνει πολλάκις στο παρελθόν, το μόνο που καταφέρνουμε είναι να αναπαράγουμε τα ίδια και πάλι, χάνοντας την ουσία και χαλώντας τη ζαχαρένια μας.. Βοηθήστε την κατάσταση για να μην ξεφύγουμε πάλι!!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γενικά νέα & σχόλια περί Παλαιμάχων ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 04 Νοέμ 2011, 17:34

«Καλύτερα Μπόλονι, παρά Σάντος»

Ο παλαίμαχος άσος του ΠΑΟΚ, Κώστας Ορφανός μίλησε για τον «δικέφαλο» του Λάζλο Μπόλονι και τόνισε πως του αρέσει περισσότερο η φιλοσοφία του Ρουμάνου παρά του Φερνάντο Σάντος.



Πάντως, ο Ορφανός παραδέχτηκε πως ο Πορτογάλος προπονητής ήταν απόλυτα πετυχημένος. Αναλυτικά όσα δήλωσε στον Sentra 103,3:

Για τη διακοπή της μετάδοσης του αγώνα με την Σάμροκ: «Ο κόσμος βλέπει το ποδόσφαιρο, εκτός από θέαμα και ως μια εναλλακτική διέξοδο από τα προβλήματά του. Δεν ήταν καλό αυτό που έγινε με τη διακοπή, καθώς ο ΠΑΟΚ είναι καλή εικόνα και είχε «καθαρίσει» το παιχνίδι. Ήταν λίγο υπερβολικό. Βέβαια, θα πρέπει να πούμε πως τα γεγονότα ήταν σοβαρά. Πιθανότατα κάποιοι οπαδοί του ΠΑΟΚ να ενοχλήθηκαν, αλλά τα γεγονότα ήταν σημαντικά».

Για την εικόνα του ΠΑΟΚ: «Είμαι ευχαριστημένος από το ποδόσφαιρο που προσπαθεί ο κ. Μπόλονι να παίξει με τον ΠΑΟΚ. Μου αρέσει πολύ η φιλοσοφία του, περισσότερο από του κ. Σάντος. Βέβαια, επειδή όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος, ο κ. Σάντος ήταν απόλυτα πετυχημένος. Όμως, τώρα χαιρόμαστε να βλέπουμε την εικόνα που έχει ο ΠΑΟΚ σε μερικά παιχνίδια, όπως με την ΑΕΚ, όπου είχε ένα εύκολο απόγευμα. Υπάρχουν όμως και παιχνίδια που δεν παίρνει το αποτέλεσμα που θέλει, όπως με τον ΟΦΗ, αλλά και τον Παναθηναϊκό. Ανεξαρτήτως του γεγονότος πως ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ καλός, η Τούμπα είναι πάντα Τούμπα και δεν μπορεί να περνάει κανείς εύκολα. Αυτό πρέπει να το δουν οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ. Πρέπει να… ρίχνουμε και λίγο νερό στο κρασί μας. Να πηγαίνουμε σε μία λογική… Ντόρτμουντ.

Είδατε κόντρα στον Ολυμπιακό, ότι μόλις έβαλε το γκολ, προσπάθησε να διαχειριστεί το αποτέλεσμα, γιατί αυτό είναι σημαντικό. Πρέπει καμιά φορά να αλλάζεις κάποιες καταστάσεις. Να έχουμε ένα εναλλακτικό πλάνο στο παιχνίδι. Ο Παναθηναϊκός, για παράδειγμα, δεν έχει επιθετικούς. Ο Λέτο που σκοράρει ανελλιπώς είναι μεσοεπιθετικός».

Για το ότι ο ΠΑΟK αγωνίστηκε με… κοντό σχήμα στην επίθεση: «Ο Γεωργιάδης ήταν πολύ καλός. Είναι ένας πολύ χρήσιμος παίκτης και φάνηκε και στο παιχνίδι με την Ρούμπιν στο Καζάν. Πρέπει να μάθει να λειτουργεί και μέσα στην Τούμπα. Καμιά φορά ο τρόπος που αγωνίζεσαι είναι ενδεικτικός για το τι θέλεις να πάρεις, ανάλογα με το υλικό που έχεις. Ο ΠΑΟΚ ήταν πολύ καλός με τρεις κοντούς επιθετικούς και ευτυχήσαμε να βάλουμε ένα γρήγορο γκολ και να «καθαρίσουμε» το παιχνίδι, γιατί αυτά τα ματς είναι μερικές φορές παιχνίδια-παγίδες, που μόνο να χάσεις έχεις».

Για την παρουσία του Δημήτρη Σαλπιγγίδη: «Ο Δημήτρης είναι ένας παίκτης που τον ξέρω πολύ καλά. Είναι μερικές φορές που αδικείται, ενώ έχει μεγάλα κενά στην απόδοσή του. Ένιωσε πως πηγαίνοντας στα άκρα… παραγκωνίζεται. Δεν του αρέσει να αγωνίζεται εκεί γιατί δεν είναι ακραίος φορ, αλλά περιοχής».

Για το γεγονός πως έγινε ο πρώτος σκόρερ όλων των εποχών για τις ελληνικές ομάδες στην Ευρώπη: «Αυτό κάτι λέει. Όταν πήγε στα άκρα… βολεύτηκε να λένε όλοι ότι ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης βοήθησε στην επίθεση και στην άμυνα. Όμως, είναι μακριά από αυτό που… έχει. Και αυτό είναι η καλή επαφή με το γκολ, μέσα στην περιοχή. Αν δείτε και στην εθνική, όλα τα γκολ ήταν μέσα απ’ την περιοχή. Έχει αυτό που χρειάζεται ο επιθετικός, να στείλει εύκολα τη μπάλα στα δίχτυα. Ο Δημήτρης… βολεύτηκε και στον Παναθηναϊκό στα άκρα, αλλά αυτή δεν είναι η δουλειά του. Έχω παίξει αυτή τη θέση. Δεν είναι αυτό το στοιχείο που είναι το ατού του. Είναι κεντρικός επιθετικός και το αποδεικνύει κάθε φορά που αγωνίζεται εκεί. Πρέπει να βλέπουμε κι αυτή την παράμετρο.

Όπως για παράδειγμα ο Μιραλάς στον Ολυμπιακό, ο οποίος δεν είναι το ίδιο… χρήσιμος, όσον αφορά στο σκοράρισμα, όπως ήταν πέρυσι που ήταν το κεντρικό πρόσωπο. Ήταν ο παίκτης που θα έπαιρνε την μπάλα, θα περνούσε δύο ή τρεις αντιπάλους και πετύχαινε ένα καταπληκτικό γκολ. Θα δημιουργούσε ευκαιρίες, είτε από τα άκρα, είτε από τον άξονα. Είχε ελευθερία κινήσεων. Μπορεί ο Ολυμπιακός να χάνει από τον Μιραλάς κάτι, αλλά το παίρνει από τον Τζεμπούρ».





Παλαιότερα, ήταν κάτι που είχα εγώ με τον Αναστόπουλο. Ο Νίκος ήθελε την μπάλα να την στέλνει στα δίχτυα. Δημιουργεί πρόβλημα στον προπονητή κάτι τέτοιο. Στις μεγάλες ομάδες μπορεί να συμβαίνει αυτό. Θεωρώ ότι ο Σαλπιγγίδης θα ήθελε να αγωνίζεται στην κορυφή, γιατί έχει λιγότερη δουλειά εκεί και ευκολότερες επιτυχίες. Όμως, η ομάδα είναι πάνω από τους παίκτες».

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www.gazzetta.gr/article/item/238087-kalutera-mpoloni-para-sados
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γενικά νέα & σχόλια περί Παλαιμάχων ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Παρ 27 Απρ 2012, 16:03

Ο Γ.Γούναρης ''ξέχασε'' να βάλει στο φυλλάδιό του το πέρασμα απ' τον ΟΣΦΠ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: Γενικά νέα & σχόλια περί Παλαιμάχων ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 28 Απρ 2012, 02:58

Που κατεβαινει ειπαμε?? ;)
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γενικά νέα & σχόλια περί Παλαιμάχων ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό paok87 » Δευτ 24 Δεκ 2012, 17:27

Εικόνα
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Γενικά νέα & σχόλια περί Παλαιμάχων ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό moican4 » Δευτ 24 Δεκ 2012, 17:33

Το είδα από το πρωί, γι αυτό και δεν μπήκε πουθενά στην κεντρική, ούτε στα ΜΜΕ, όπως πάντα δηλ του συκγεκριμένου..
Δεν αξίζει να ασχοληθείς με αυτόν τον γελοίο..
Έχει διαγραφεί από τους παλαιμάχους εδώ και χρόνια..
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΟΚ, απλά..
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: Γενικά νέα & σχόλια περί Παλαιμάχων ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό eorptol » Δευτ 24 Δεκ 2012, 17:40

Χαχα ρουφιανευει τι λένε στην θεσσαλονικη ....το νου σου γαβρε ο γουναρης ξέρει και ΦΟΒΑΤΕ .....ρε τον γουναρη λίγη τσιπα ρε κοπριτη λίγη τσιπα ....


ΚΆΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΓΑΒΡΟΒΑΖΕΛΩΝ
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Γενικά νέα & σχόλια περί Παλαιμάχων ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Δευτ 24 Δεκ 2012, 18:26

Εδώ ο Ανατολάκης, (γέννημα-θρέμα Μακεδόνας) θα πάει να κατέβη στο ΕΠΣ Πειραιά. Βέβαια δεν έχει σχέση με τον ΠΑΟΚ αλλά με την γριά, όμως το πιάνεται το νόημα.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Γενικά νέα & σχόλια περί Παλαιμάχων ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό DigitalFan » Παρ 11 Ιαν 2013, 21:47

Μια χώρα, μια ομάδα!

"Θέλω να πω στον Υπουργό πως υπάρχουν πολλές ομάδες στον κόσμο αλλά μόνο ένας ΠΑΟΚ. Στο λόμπι του Μακεδονία Παλλάς υπάρχει ένα ειδικό τραπέζι στο οποίο θέλουμε να βάλουμε την κούπα του πρωταθλήματος, του Τσάμπιονς Λιγκ" τόνισε ο Σαββίδης με τον γνωστό του τρόπο.
Άβαταρ μέλους
DigitalFan
 
Δημοσιεύσεις: 1233
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 22:08
Τοποθεσία: Πόντος

Re: Γενικά νέα & σχόλια περί Παλαιμάχων ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Παρ 11 Ιαν 2013, 22:41

το thiloi αντί για thriloi το έχουν επίτηδες λάθος; :opaokara:
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8365
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Γενικά νέα & σχόλια περί Παλαιμάχων ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Παρ 08 Φεβ 2013, 19:16

ΠΡΟΣΟΧΗ οι εικόνες που ακολουθούν ειναι ακρως ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ
\

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.







Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: Γενικά νέα & σχόλια περί Παλαιμάχων ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό zissos » Παρ 08 Φεβ 2013, 19:47

:? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Άβαταρ μέλους
zissos
 
Δημοσιεύσεις: 1986
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 01:38

Re: Γενικά νέα & σχόλια περί Παλαιμάχων ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Παρ 08 Φεβ 2013, 20:30

τελικά μάθαμε πως τον λένε; όταν ήταν σε εμάς κάθε χρόνο άλλαζε όνομα :opaokara:
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8365
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Απ: Γενικά νέα & σχόλια περί Παλαιμάχων ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Παρ 08 Φεβ 2013, 21:04

Αυτή με τα ποδάρια είναι όλα τα λεφτά,
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παλαίμαχοι Π.Α.Ο.Κ.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης