Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Αθηνών "Πανελλήνιος"

Όλοι οι ελληνικοί σύνδεσμοι του δικεφάλου, εκτός του νομού Θεσσαλονίκης

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Αθηνών "Πανελλήνιος"

Δημοσίευσηαπό PAOKpanta » Τρί 11 Σεπ 2018, 19:45

Καθαρά, ΠΑΟΚτσηδικα, ανιδιοτελή, οπαδικά μηνύματα από την ΠΑΟΚτσηδικη συνδεσμαρα των Αθηνών.

Καλύτερο και πιο σοβαρό ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗ σύμβουλο δεν είχε πότε η παε ΠΑΟΚ.
μεγαλε ΠΑΟΚ η δυναμη σου ειμαστε εμεις οι οπαδοι σου
Άβαταρ μέλους
PAOKpanta
 
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Πέμ 03 Ιουν 2010, 13:27

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Αθηνών "Πανελλήνιος"

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Τρί 11 Σεπ 2018, 20:06

Δεν με εχει συνηθισει σε...μπερδεμενες ανακοινωσεις ο Πανελληνιος.

Ολα καλα στην ουσια της ανακοινωσης.

Που κολλαει η αναφορα στην φωτοβολιδα;
Τι σχεση εχει η φωτοβολιδα με ολα τα υπολοιπα;
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Αθηνών "Πανελλήνιος"

Δημοσίευσηαπό stelyk » Τρί 11 Σεπ 2018, 20:13

Εικόνα
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Αθηνών "Πανελλήνιος"

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 11 Σεπ 2018, 20:15

Μικρό το ανάστημα σε σχέση με αυτό που συμβαίνει στην ομάδα τα τελευταία χρόνια.

Γεμάτη κόμπλεξ ανακοίνωση , πραγματικός αχταρμάς σκέψεων .
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Αθηνών "Πανελλήνιος"

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Τρί 11 Σεπ 2018, 20:29

Το κομπλεξ το εχουν αλλοι,οι οποιοι οταν ακουν για συνδεσμους σταζουν χολη.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Αθηνών "Πανελλήνιος"

Δημοσίευσηαπό Asimos » Τρί 11 Σεπ 2018, 20:54

Sekeris, κανείς δεν έχει πρόβλημα με κανέναν σύνδεσμο, μέχρι να αρχίσουν οι χοντρές μαλακίες.
Asimos
 

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Αθηνών "Πανελλήνιος"

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 11 Σεπ 2018, 21:15

Sekeris έγραψε:Το κομπλεξ το εχουν αλλοι,οι οποιοι οταν ακουν για συνδεσμους σταζουν χολη.


Μπορεί φίλε να έχεις δίκιο.

Αλλά κατά τη γνώμη μου η ανακοίνωση είναι κομπλεξική. Μπορεί να είμαι κι εγώ ποιος ξέρει.

Ο καθένας έχει τη γνώμη του.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Αθηνών "Πανελλήνιος"

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Τρί 11 Σεπ 2018, 22:09

Διαφωνώ 100% στο θέμα φωτοβολίδα. Και δεν είδα καμία καταδίκη της ενέργειας από κανένα οπαδικό κίνημα.

Συμφωνώ 98% στα υπόλοιπα. Το 2% αφορά την τελευταία πρόταση και το γήπεδο. Το γήπεδο, η αδειοδότηση, οι εργασίες, είναι θέματα που έχουν πολλές παραμέτρους και σίγουρα δεν μπορούν να αξιολογηθούν με μία εν μέρει αφοριστική ανακοίνωση.

ΥΓ. Η Θ4 γνωρίζει πολύ καλά ότι πάμπολλοι εκμεταλλεύτηκαν τον ΠΑΟΚ για πολιτικούς λόγους. Από την εκδίωξη του κουκουέ Παντελάκη από Βεζυρτζή, Αλεξόπουλο, Καλαφάτη και λοιπούς, από το λιβάνισμα της Φάνης Πάλλη-Πετραλιά από Βεζυρτζή και Βασιλόπουλο στην τότε TV100, από Τσοχατζόπουλους και Βενιζέλους, από τον προδότη που εκλέχθηκε δημοτικός σύμβουλος, από τον ευρωβουλευτή, από την προσπάθεια του σαχπατζίδη να υφαρπάξει την ομάδα με ψίχουλα, μέχρι τη σημερινή αγωνιώδη προσπάθεια των χρυσαύγουλων να εισχωρήσουν στο οπαδικό κίνημα εκμεταλλευόμενοι το θέμα της Μακεδονίας, η ιστορία του ΠΑΟΚ έχει έντονη πολιτική χροιά. Η πικρή αλήθεια είναι ότι κανένας δεν πήρε την απάντηση που θα του άρμοζε.
Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Αθηνών "Πανελλήνιος"

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 11 Σεπ 2018, 22:19

goran 64 έγραψε:Ανακοίνωση-"καμπάνα των Παρισίων" για την συνέχεια, στην οποία (ίσως επειδή ήταν απών απ όλα αυτά τα φαιδρά) διακρίνω κάποιου είδους διαχωρισμό της διοίκησης απ τον Ιβάν, ψυχανεμιζόμενος μια απόπειρα "ειδοποίησης" του...

Μια ανακοίνωση, η οποία, δίχως να αφορίζει κανέναν, απλά επισημαίνει, μέσω συγκεκριμένων γεγονότων μάλιστα, κάποιες υφέρπουσες καταστάσεις στην ΠΑΕ μας, στο ελληνικό ποδόσφαιρο, αλλά και στην σύγχρονη ελληνική κοινωνία, που προσωπικά με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο, σε όσα τονίζει, έστω και με αυτόν τον καυστικό τρόπο...


+++++
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Αθηνών "Πανελλήνιος"

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 11 Σεπ 2018, 23:27

Sekeris έγραψε:Το κομπλεξ το εχουν αλλοι,οι οποιοι οταν ακουν για συνδεσμους σταζουν χολη.


Εγω βλεπω πως επι σαββιδη η πλειοψηφια των ανακοινωσεων ειναι απειλητικες "θα θα θα" λες και ηρθε ο ληστης να μας παρει την περιουσια. Κομπλεξ βγαινει καθε τρεις και λιγο απο καποια μπερδεμενα που χαντακωνουν την ομαδα ενω νικαει και πετανε φωτοβολιδες. Μεχρι να καθαρισουν οι συνδεσμοι αυτους που τα προκαλουν, ειναι συνυπευθυνοι
Dimg4
 

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Αθηνών "Πανελλήνιος"

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τρί 11 Σεπ 2018, 23:46

Προσωπικα δεν θεωρουσα υπευθυνους τους συνδεσμους για τη φωτοβολιδα γιατι δεν θεωρω οτι δουλεια τους ειναι να κανουν τους μπατσους, ουτε ηξερα με σιγουρια αν ο μ@λακας ηταν συνδεσμιτης ή σκετος. Με τις ανακοινωσεις ομως ειναι σαν να αναλαμβανουν την ευθυνη.

Δεν γνωριζω προσωπα και πραγματα για τα συνδεσμιακα. Ο Πανελληνιος ειναι ο μονος συνδεσμος που με εκανε να νιωθω περηφανος τις περισσοτερες φορες που διαβαζα ανακοινωση του (αν και θεσσαλονικιος PAOKpanta. Δεν παιζει αυτο που λες). Η τελευταια, προσωπικα δεν μου θυμιζει ουτε στο ελαχιστο παλαιοτερες τους ανακοινωσεις. Ουτε το υφος, ουτε η θεματολογια. Δεν θα τους βαλω στο ιδιο τσουβαλι επειδη εχουν δειξει σοβαρη και ουσιαστικη σταση επι χρονια. Το σιγουρο ειναι οτι το τελευταιο που χρειαζοταν η ομαδα στην φαση που βρισκεται ηταν ενας τετοιος διχασμος και μια τετοια αναμπουμπουλα απο το πουθενα. Γιατι ουτε το σκηνικο με τις γαμωφανελες (οκ, το 12 κι εμενα με ενοχλησε) νομιζω οτι ειναι αρκετο να δικαιολογησει τετοια σοβαρη πληγη στη σαρκα της ομαδας, ουτε το οτι δεν μπορει να καθαρισει την μαφια μισου αιωνα με ενα κλικ η αχρηστη ΠΑΕ (και να πεις οτι δεν εχουν γινει προσπαθειες και βηματα προς αυτην την κατευθυνση; οσα δεν εγιναν τα τελευταια 50 χρονια).

edit: Οι ξεκαρφωτες αναφορες στη φωτοβολιδα, μου φαινονται να ειναι τα πιο ουσιαστικα σημεια των ανακοινωσεων. Αν ειναι ετσι, αυτο δειχνει οτι οι επιθεσεις ειναι "αντεπιθεσεις" πικαρισματος για το "κουνημα δαχτυλου" για τη φωτοβολιδα. Αν ισχυουν τα παραπανω, η σταση των συνδεσμων ειναι εντελως λαθος, θα πρεπει να σταματησουν να καλυπτουν τα καθαρματα που κανουν τετοια πραγματα και ζημιωνουν την ομαδα αλλα και βαζουν σε κινδυνο ζωες. Επειδη το κανουν φορωντας κασκολ ΠΑΟΚ δεν σημαινει οτι πρεπει να τους θεωρουμε αδερφια και να τους καλυπτουμε. Καθαρματα ειναι που για να κανουν το κοματι τους, γραφουν στα π@παρια τους την οποια ζημια μπορει να προκαλεσουν.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5902
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Αθηνών "Πανελλήνιος"

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 12 Σεπ 2018, 00:09

giapas έγραψε:Μικρό το ανάστημα σε σχέση με αυτό που συμβαίνει στην ομάδα τα τελευταία χρόνια.

Γεμάτη κόμπλεξ ανακοίνωση , πραγματικός αχταρμάς σκέψεων .


Τείνω να συμφωνήσω. Σέβομαι απεριόριστα την παρουσία των ανθρώπων αυτών μέσα στη φωλιά των τεράτων και αναγνωρίζω πως νιώθουν, σκέφτονται και δρούνε αγνότερα σε σύγκριση με πολλούς από εμάς ως προς τον ΠΑΟΚ και ο,τιδήποτε αφορά αυτός ο σύλλογος σε πάμπολλα επίπεδα. Πλην όμως, χωρίς να βγάλω την ουρά μου από έξω ότι δεν με ενόχλησε κι εμένα να βλέπω άθλιους τσιπρες, καμμένους και το άλλο το @@ την πρέσβειρα με φανέλες της ομάδας μας, την οποία ομάδα μας δε σέβονται, συμβάλλοντας αποφασιστικά το κυβερνητικό παρακράτος στο περσινό αίσχος, κάπου βρίσκω να υπάρχουν "ομορφιές" στην τοποθέτηση.

Το θέμα της φωτοβολίδας δε βλέπω να έχει απολύτως καμία σχέση με το περιεχόμενο της ανακοίνωσης. Προς τι μπήκε στο κάδρο; Έπρεπε δηλαδή ο επίσημος ΠΑΟΚ να το παραβλέψει τελείως, σαν να μην έγινε; Κι εγώ δεν πολυσυμφώνησα με την τάχιστη δημόσια απεύθυνση συγγνώμης προς τους Πανιώνιους, μη γνωρίζοντας ποιός πραγματικά υπήρξε ο δράστης της συγκεκριμένης ηλιθιότητας. Διότι παραήταν περίεργο και ακατανόητο σαν συμβάν. Άλλο αυτό όμως. Κι άλλο να επιχειρείται να χωθεί στο άσχετο στο πλαίσιο της εν λόγω ανακοίνωσης.

Κι αντε, ας μη δοθεί ιδιαίτερα σημασία σε αυτήν την παραφωνία. Δεν κατάλαβα προς τι η ... προειδοποίηση, ας μην τη χαρακτηρίσω διαφορετικά, σχετικά με το διασφαλιστικό ρόλο του ΑΣ για το γήπεδο. Ότι δηλαδή; Υπάρχει κάποια αίσθηση ότι ο Σαββίδης υπάρχει περίπτωση να τη "δει" ο γρανιτσας του ΠΑΟΚ; Έχει κρυφή ατζέντα να μας κάνει κι εμάς περιπλανώμενους γηπεδικά επαίτες; Ή, στο ευνοϊκό για αυτόν σενάριο, είναι απλώς ηλίθιος και θα αρχίσει το γκρέμισμα χωρίς να παραχωρηθεί με κάθε επισημότητα ο περιβάλλων χώρος στον ΑΣ; Η δε κατακλείδα της ανακοίνωσης κατά την εκτίμησή μου είναι άθλια. Όταν δε θες να σου κουνάει η παε το δάχτυλο, σαν να είσαι εχθρός της, δε νομιμοποιείσαι να της απευθύνεσαι "απειλητικά". Τραμπούκα τέτοιου ύφους για έμενα είναι απόλυτα αποδοκιμαστέα.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Αθηνών "Πανελλήνιος"

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Τετ 12 Σεπ 2018, 01:15

Dimg4 έγραψε:
Sekeris έγραψε:Το κομπλεξ το εχουν αλλοι,οι οποιοι οταν ακουν για συνδεσμους σταζουν χολη.


Εγω βλεπω πως επι σαββιδη η πλειοψηφια των ανακοινωσεων ειναι απειλητικες "θα θα θα" λες και ηρθε ο ληστης να μας παρει την περιουσια. Κομπλεξ βγαινει καθε τρεις και λιγο απο καποια μπερδεμενα που χαντακωνουν την ομαδα ενω νικαει και πετανε φωτοβολιδες. Μεχρι να καθαρισουν οι συνδεσμοι αυτους που τα προκαλουν, ειναι συνυπευθυνοι


Σωστός

Όταν ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ - όχι του ΠΑΟΚ προφανώς, ο σύλλογος ανήκει σε όλους μας - είναι τόσο εντάξει στις υποχρεώσεις του, τοτε οι σύνδεσμοι και γενικά οι οπαδοί μπορούμε επιτέλους να κάτσουμε να το απολαύσουμε.

Νταξ ΠΑΟΚ είμαστε ρε γαμωτο, μην αναμένουμε οι επενδύσεις του Σαββίδη να μας δώσουν τόσο γρήγορα πρωτάθλημα. Το Ελαντα έτσι λειτουργεί, το αδηφάγο κέντρο - του οποίου το όνομα ουδεμία σημασία έχει, θα μπορούσαν να το λένε Αθήνα, Σπάρτη, Θήβα κτλ. - θα προσπαθήσει να μας εμποδίσει του κερατά.

Όλοι μαζί μπορούμε όμως . Όλοι μα όλοι όμως. Και οι σύνδεσμοι. Ας απομακρύνουμε από το γήπεδο ανθρώπους που βάζουν το εγώ τους πάνω από την τρέλα μας για τον ΠΑΟΚ και πάνω από το σεβασμό προς κάθε ανθρώπινη ύπαρξη. Ας μάθουμε από τα λάθη μας.

:pano:
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Αθηνών "Πανελλήνιος"

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 12 Σεπ 2018, 06:22

Dimg4 έγραψε:
Sekeris έγραψε:Το κομπλεξ το εχουν αλλοι,οι οποιοι οταν ακουν για συνδεσμους σταζουν χολη.


Εγω βλεπω πως επι σαββιδη η πλειοψηφια των ανακοινωσεων ειναι απειλητικες "θα θα θα" λες και ηρθε ο ληστης να μας παρει την περιουσια. Κομπλεξ βγαινει καθε τρεις και λιγο απο καποια μπερδεμενα που χαντακωνουν την ομαδα ενω νικαει και πετανε φωτοβολιδες. Μεχρι να καθαρισουν οι συνδεσμοι αυτους που τα προκαλουν, ειναι συνυπευθυνοι
Δυστυχώς είναι αλήθεια

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Αθηνών "Πανελλήνιος"

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 12 Σεπ 2018, 06:25

elvetos giatros έγραψε:
Dimg4 έγραψε:
Sekeris έγραψε:Το κομπλεξ το εχουν αλλοι,οι οποιοι οταν ακουν για συνδεσμους σταζουν χολη.


Εγω βλεπω πως επι σαββιδη η πλειοψηφια των ανακοινωσεων ειναι απειλητικες "θα θα θα" λες και ηρθε ο ληστης να μας παρει την περιουσια. Κομπλεξ βγαινει καθε τρεις και λιγο απο καποια μπερδεμενα που χαντακωνουν την ομαδα ενω νικαει και πετανε φωτοβολιδες. Μεχρι να καθαρισουν οι συνδεσμοι αυτους που τα προκαλουν, ειναι συνυπευθυνοι


Σωστός

Όταν ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ - όχι του ΠΑΟΚ προφανώς, ο σύλλογος ανήκει σε όλους μας - είναι τόσο εντάξει στις υποχρεώσεις του, τοτε οι σύνδεσμοι και γενικά οι οπαδοί μπορούμε επιτέλους να κάτσουμε να το απολαύσουμε.

Νταξ ΠΑΟΚ είμαστε ρε γαμωτο, μην αναμένουμε οι επενδύσεις του Σαββίδη να μας δώσουν τόσο γρήγορα πρωτάθλημα. Το Ελαντα έτσι λειτουργεί, το αδηφάγο κέντρο - του οποίου το όνομα ουδεμία σημασία έχει, θα μπορούσαν να το λένε Αθήνα, Σπάρτη, Θήβα κτλ. - θα προσπαθήσει να μας εμποδίσει του κερατά.

Όλοι μαζί μπορούμε όμως . Όλοι μα όλοι όμως. Και οι σύνδεσμοι. Ας απομακρύνουμε από το γήπεδο ανθρώπους που βάζουν το εγώ τους πάνω από την τρέλα μας για τον ΠΑΟΚ και πάνω από το σεβασμό προς κάθε ανθρώπινη ύπαρξη. Ας μάθουμε από τα λάθη μας.

:pano:
Έτσι πρέπει να καταλάβουν κάποιοι ότι είναι κομμάτι του ΠΑΟΚ όχι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ δεν έχουν την αποκλειστικότητα..... Τους ηλιθιους με τις φωτοβολίδες στον τελικό τους απομάκρυνσμε; όχι..... Με τόσα που παίχτηκαν πέρσι πήγαν να καταστρέψουν και τον τελικό όπως πήγε να γίνει ζημιά και στην νέα Σμύρνη......ας κάνουμε την αυτοκριτική μας και μετά να κουνάμε το δάχτυλο πού η παε δεν έκανε εκείνο το άλλο κλπ.
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Λοιπής Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες