Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Ελευθέριου-Κορδελιού

Όλοι οι ασπρόμαυροι σύνδεσμοι του νομού Θεσσαλονίκης

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Ελευθέριου-Κορδελιού

Δημοσίευσηαπό Federacion » Σάβ 26 Φεβ 2011, 14:44

σοβαρά ρε Γκίκα;
την ίδια αναγνωρισιμότητα, προβολή κ δημόσια δύναμη έχει η ΠΑΕ ΠΑΟΚ κ ο περιπτεράς της γειτονιάς σου, ο Μπαμπης;
μήπως τα παιδιά που είναι μεσα ανήκουν και στον συνδεσμο φιλων ΜΠΑΜΠΗ;
δηλαδη θελετε να μου πειτε πως η ΠΑΕ ΠΑΟΚ κ η διοικηση της αναγνωρίζει πως έχει αδικα κ πέρα απο οποιαδήποτε λογική μεσα στη φυλακη οπαδούς της κ κανει την πάπια γιατι θα της πουν (αληθεια ποιοι-και με ποιο δικαίωμα) οτι συναναστρεφεται κ στηρίζει ταραξίες;

μπορείτε να μου πείτε άλλο δυνατότερο μέσο απο τη φωνή της ΠΑΕ ΠΑΟΚ να προβληθει το ζήτημα;
μπορείτε να μου πείτε άλλο πιο άμεσο μεσο ώστε κ η τελευταία γραμμή της ανακοίνωσης (που δεν εβγαλε) να βρεθει σε ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ σε καθε εντυπο κ ηλεκτρονικο μεσο στην Ελλάδα;

Οχι μαγκες η σιωπή είναι συνενοχη, κ η σιωπή είναι μη στηριξη στη συγκεκριμενη,
Μη στηριξη απο τη ΠΑΕ σημαινει κ ΠΡΑΣΙΝΟ ΦΩΣ στα όργανα της χουντοδικαιοσύνης τους να παρατείνουν ΣΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΠΛΑΙΣΙΑ την φυλάκιση των συνοπαδων μας.
Μη στηριξη απο την ΠΑΕ πολύ απλα σημαίνει οτι είναι σαν να λεει η ομαδα μας με τη σιωπή της οτι τα παιδια είναι χουλιγκάνια κ καλά να πάθουν.

Τωρα αν η αποχή είναι η καταλληλότερη πραξη για να αντιδρασει κανεις στην εγκληματικη αποστασιοποιηση της ΠΑΕ απο την υπόθεση, αυτό δεν μπορώ να το κρίνω. Το εκρινε όμως ο συνδεσμος κ τα μέλη του κ πρεπει αν είναι απολύτως σεβαστο.
Δεν πιστεύω οτι υπάρχει ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ εδω μέσα που ΥΠΟΝΝΟΕΙ πως ο συγκεκριμένος σ.φ. ανακινει το θέμα με τους φυλακισμένους συνοπαδούς μας, όχι για να τους απελευθερώσει αλλα για να στριμωξει τον Ζαγοράκη... Θα λείψουν δηλαδη οι συνοπαδοι του Κορδελιου απο τη Τουμπα, θα ζημιώσουν τους ίδιους τους εαυτούς κοβοντας την εβδομαδιαία τους τρέλα γιατι εξυφαίνουν συνομωτικά σχεδια ανατροπής της διοικησης της ΠΑΕ. Κ την ίδια στιγμη δηλαδή δεν δίνουν ΔΕΚΑΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΕΛΙΑ..........
ΑΝ υπαρχει εστω ΕΝΑΣ για μενα που το πιστεύει αυτο ειναι (στη καλύτερη) ΒΛΑΚΑΣ..
εκεί που μας χρωστούσανε μας παίρνουν και το βόδι.
Άβαταρ μέλους
Federacion
 
Δημοσιεύσεις: 1682
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 09:53

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Ελευθέριου-Κορδελιού

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Σάβ 26 Φεβ 2011, 14:45

novito έγραψε:
PAOK LARISSA έγραψε:Παιδες ολοι πισω απο το πληκτρολογιο μπορουμε να λεμε οτι θελουμε αλλα αν ειχαμε ενα φιλαρακι φυλακη αλλιως θα μιλουσαμε. Μην βλεπετε αυτην την αποφαση του Κορδελιου σαν κραξιμο στο Ζαγορακη. Κι' εγω που ειμαι 100% υπερ του Θοδωρου ειμαι και 100% συμφωνος με την αποφαση.Ο προεδρος πρεπει να δειξει μεγαλυτερη πυγμη και να απαιτει πραγματα γιατι πολυ απλα ειναι προεδρος του 70% του κοσμου της Β. Ελλαδας. Ο πολεμος εναντιον μας δεν εχει τελειωμο. Εγω δεν γουσταρω να τρωω καθε ΣΚ τα λυγμενα απο τους μπατσους με το παραμικρο, δεν γουσταρω να μην μπορω να πλησιασω την Τουμπα σε αποσταση 2χλμ επειδη ο απογονος του αμερικανικου στολου γουσταρει, δεν γουσταρω να τρωνε φαπες 15χρονα απο 40ρηδες ρουληδες και να μην εχει γινει καμια συλληψη και οταν τρωνε την απαντηση στα ισα και τις αρπαζουν να πιανουν 10 ατομα με ψευτοκαταθεσεις μπατσων. Ακομη και οι γριες με αυτο που κανανε με τον οπαδο μας εχουν μεγαλυτερη δυναμη και ειναι εξω ενω τα αδερφια μας για ενα τζαμι στον Αγ. Αθανασιο ειναι 5 μηνες μεσα!!! Θελω τον προεδρο κουμαντο και δυναμικοτερο γιατι πολυ απλα ειναι προεδρος του μεγαλυτερου συλλογου...


Αυτο ακριβως. Η γρια (ποιος?? Η ΓΡΙΑ!!! ΠΑΕ,ΚΑΕ,ΑΣ μαζι...) καταφερε και ξεσηκωσε τον κοσμο το καλοκαιρι (για τη συμμετοχη ή όχι στο πρωταθλημα) και πριν λιγο καιρο (για τα επεισοδια) και μεις σα καλοι χριστιανοι σε καθε χαστουκι γυρναμε και το αλλο μαγουλο... Και δεν ειναι μονο για το συγκεκριμενο θεμα, αλλα για τα παντα! Να δεχτω οτι καποιους δε τους απασχολουν οι συλληψεις... Σκεφτειτε απλα την αντιδραση που ειχαμε (?) με τον Σπαθα στο χαριλαου, με τον γαυρο στο ματς κυπελλου, με, με, με....


το θεμα ειναι το κλιμα που υπαρχει στη μια περιπτωση και στην αλλη...στη μια περιπτωση υπαρχει συσπειρωση(αλλωστε ενας καφενες ειναι οι γριες ολοι γνωστοι μεταξυ τους) ενω σε εμας εχει βγει προς τα εξω η εικονα των δολοφονων απο τους ιδιους τους ''φιλαθλους'' μας...πιστευεις οτι υποστηριζουν πολλοι αυτα τα παιδια???εδω απο την πρωτη στιγμη βγαλανε και πορισμα...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13637
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Ελευθέριου-Κορδελιού

Δημοσίευσηαπό gika » Σάβ 26 Φεβ 2011, 15:04

Federaction...

Αυτοί που πρέπει να κάνουν αγώνα είναι οι οπαδοί και όχι οι διοίκησεις. Αλλά στις πορείες, ήταν 300 άτομα. Όταν οι σύνδεσμοι καλούν τον λαό σε πορεία και ο κόσμος δεν πηγαίνει σημαίνει ότι οι σύνδεσμοι δεν εμπνέοουν. Και για αυτό δεν ευθύνεται η ΠΑΕ. Όταν οι σύνδεσμοι βρίζουν τους μη συνδεσμίτες. Όταν μπαίνουν στα φόρουμ και νομίζουν ότι όλοι πρέπει να κάθονται σούζα μπροστά τους, όταν στο γήπεδο φωνάζουν συνθήματα (πχ πέρσυ για τον κοντό) που προκαλούν δυσφορια στον περισσότερο κόσμο, όταν, όταν, όταν, γίνεται αυτομάτως αδύνατο το να σε ακολουθήσει ο κόσμος.

Επειδή αυτοί φερονται στους υπόλλοιπους με τέτοιο τρόπο (λες κι οι μη συνδεσμίτες είναι κατώτεροι), κι ο κόσμος δεν ασχολείται πια με αυτούς. Και αυτό φαίνεται με τη συμμετοχή σε πορείες κτλ.

Κι όσο συνεχίζουν αυτή τη στάση όλο και θα κλείνονται στους εαυτούς τους.

Κι επειδή πλέον ο κόσμος δεν τους ακολουθεί απαιτούν από τη διοίκηση να "βγάλει" τον κόσμο στους δρόμους. Λες κι η διοίκηση πρέπει να καλύπτει την ανυπαρξία μερικών...

Το θέμα αυτό τονίζει την ανοργανωσιά μας και ξίνει πληγές. Άμα τα πεις τα παραπάνω σε συνδεσμίτες σε κράζουν γιατί δεν βλέπουν τα πράγματα από έξω. Εγώ δεν έχω κανένα κέρδος από το να λέω τη γνώμη μου. Ειδικά όταν ξέρω ότι οι περισσότεροι με βρίσκουν λάθος και εκτείθομαι. Απλά ελπίζω ότι όταν καταλάβουν κάποιοι τι εννοώ, το αύριο για τον ΠΑΟΚ θα είναι καλύτερο.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Ελευθέριου-Κορδελιού

Δημοσίευσηαπό Federacion » Σάβ 26 Φεβ 2011, 15:09

δεν απαντας....
εκεί που μας χρωστούσανε μας παίρνουν και το βόδι.
Άβαταρ μέλους
Federacion
 
Δημοσιεύσεις: 1682
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 09:53

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Ελευθέριου-Κορδελιού

Δημοσίευσηαπό Taseos » Σάβ 26 Φεβ 2011, 15:12

Καταρχην σε αυτα που ειπα εγω δεν κατηγορησα κανεναν οπαδο μας. Αλλα ειπα αλλου τα πηγατε. Αλλα ακομη κ σαυτα που λετε να ρωτησω κατι απλο. Ζητατε απτην παε και τον απλο κοσμο να κανει κατι που δεν εκαναν ουτε οι συνδεσμιτες αυτων των συνδεσμων; Ποσους συνδεσμους εχει εκει γυρω η ομαδα 5; 10; Κ ολοιιι μαζι κατεβαζουν 200 ατομα για τα αδερφια τους; Κ φταιει η ΠΑΕ κ ο κοσμος;μηπως να μας πειτε κ τα στρατοπαιδα ιδεολογικα που διαχωριστηκαν οι συνδεσμοι εκει; Που ξεκινησαν αρχικα σαν westside omospondia? παλι ο κοσμος φταιει; Φταιει ο ζαγορακης που η αυτονομη μαζευει σε πορεια ολα τα μελη των συνδεσμων της κ συ μαζευεις μονο 10 παρεες; Κ γι αυτο φταιει η ΠΑΕ;;;
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3859
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Ελευθέριου-Κορδελιού

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Σάβ 26 Φεβ 2011, 15:15

το ειπα και πριν δεν υπαρχει οργανωση....η αυτοματη και καθε αυτοματη εχει μεγαλυτερη οργανωση !
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Ελευθέριου-Κορδελιού

Δημοσίευσηαπό gate4mitsos » Σάβ 26 Φεβ 2011, 15:15

Ρε gika σε παρακαλω μολις τωρα ξυπνησα και μετανιωνω την ωρα και τη στιγμη που ανοιξα τον υπολογιστη..σε παρακαλω οτι πινεις κοψτο..
gate4mitsos
 
Δημοσιεύσεις: 2113
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 19:46

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Ελευθέριου-Κορδελιού

Δημοσίευσηαπό gika » Σάβ 26 Φεβ 2011, 15:15

@Federaction
Σε ποιο θες απάντηση;

Θεωρώ σωστή την σιωπή της ΠΑΕ, κι εντελώς λάθος την απαίτηση από τη διοίκηση να πάρει θέση.

Επίσης θεωρώ ότι η αιτία της αποχής είναι όντως η διαφωνία με την ΠΑΕ για την πολιτική της στο θέμα με τα δύο αδέρφια μας. Δεν ξέρω αν το κάνουν γιατί νομίζουν ότι θα πιέσουν -ποιον;- για την απελευθέρωση των παιδιών, ή για να την πουν σε κάποιους. Ή απλά επειδή δεν έχουν διάθεση να έρχονται γήπεδο χωρίς τα δύο παιδιά-φίλους τους.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Ελευθέριου-Κορδελιού

Δημοσίευσηαπό gika » Σάβ 26 Φεβ 2011, 15:16

gate4mitsos έγραψε:Ρε gika σε παρακαλω μολις τωρα ξυπνησα και μετανιωνω την ωρα και τη στιγμη που ανοιξα τον υπολογιστη..σε παρακαλω οτι πινεις κοψτο..

Nα σε παρακαλέσω και γω να ξανακοιμηθείς; Ή ξεπερνάω τους κανόνες του φόρουμ; Ας με ενημερώσει κάποιος για το αν επιτρέπεται...
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Ελευθέριου-Κορδελιού

Δημοσίευσηαπό gika » Σάβ 26 Φεβ 2011, 15:18

tigon4 έγραψε:το ειπα και πριν δεν υπαρχει οργανωση....η αυτοματη και καθε αυτοματη εχει μεγαλυτερη οργανωση !

αυτό είπα και γω στο ποστ μου. Μάλλον κάποιοι είναι προκατηλειμένοι και κράζουν συγκεκριμένα άτομα κι όχι απόψεις. Εκτός αν έχω γυρισμένο το πληκτρολόγιο μου σε καμιά άλλη γλώσσα και δεν αντιλαμβανεστε αυτά πυο λέω...
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Ελευθέριου-Κορδελιού

Δημοσίευσηαπό gika » Σάβ 26 Φεβ 2011, 15:19

Taseos έγραψε:Καταρχην σε αυτα που ειπα εγω δεν κατηγορησα κανεναν οπαδο μας. Αλλα ειπα αλλου τα πηγατε. Αλλα ακομη κ σαυτα που λετε να ρωτησω κατι απλο. Ζητατε απτην παε και τον απλο κοσμο να κανει κατι που δεν εκαναν ουτε οι συνδεσμιτες αυτων των συνδεσμων; Ποσους συνδεσμους εχει εκει γυρω η ομαδα 5; 10; Κ ολοιιι μαζι κατεβαζουν 200 ατομα για τα αδερφια τους; Κ φταιει η ΠΑΕ κ ο κοσμος;μηπως να μας πειτε κ τα στρατοπαιδα ιδεολογικα που διαχωριστηκαν οι συνδεσμοι εκει; Που ξεκινησαν αρχικα σαν westside omospondia? παλι ο κοσμος φταιει; Φταιει ο ζαγορακης που η αυτονομη μαζευει σε πορεια ολα τα μελη των συνδεσμων της κ συ μαζευεις μονο 10 παρεες; Κ γι αυτο φταιει η ΠΑΕ;;;

Ααα.. Εσύ δεν παίζεσαι.. Εξορία για τον κύριο...

ΥΓ: +1000
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Ελευθέριου-Κορδελιού

Δημοσίευσηαπό novitok » Σάβ 26 Φεβ 2011, 16:15

<<το θεμα ειναι το κλιμα που υπαρχει στη μια περιπτωση και στην αλλη...στη μια περιπτωση υπαρχει συσπειρωση(αλλωστε ενας καφενες ειναι οι γριες ολοι γνωστοι μεταξυ τους) ενω σε εμας εχει βγει προς τα εξω η εικονα των δολοφονων απο τους ιδιους τους ''φιλαθλους'' μας...πιστευεις οτι υποστηριζουν πολλοι αυτα τα παιδια???εδω απο την πρωτη στιγμη βγαλανε και πορισμα...>>

+oo στον sera.
Άβαταρ μέλους
novitok
 
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: Παρ 02 Μάιος 2008, 10:21
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Ελευθέριου-Κορδελιού

Δημοσίευσηαπό emeissaspsirizoume4 » Σάβ 26 Φεβ 2011, 16:16

κλειδωστε το τοπικ,παιδικη χαρα το κανατε
Άβαταρ μέλους
emeissaspsirizoume4
 
Δημοσιεύσεις: 535
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 03:00

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Ελευθέριου-Κορδελιού

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Σάβ 26 Φεβ 2011, 16:31

Federacion έγραψε:Δεν πιστεύω οτι υπάρχει ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ εδω μέσα που ΥΠΟΝΝΟΕΙ πως ο συγκεκριμένος σ.φ. ανακινει το θέμα με τους φυλακισμένους συνοπαδούς μας, όχι για να τους απελευθερώσει αλλα για να στριμωξει τον Ζαγοράκη... Θα λείψουν δηλαδη οι συνοπαδοι του Κορδελιου απο τη Τουμπα, θα ζημιώσουν τους ίδιους τους εαυτούς κοβοντας την εβδομαδιαία τους τρέλα γιατι εξυφαίνουν συνομωτικά σχεδια ανατροπής της διοικησης της ΠΑΕ. Κ την ίδια στιγμη δηλαδή δεν δίνουν ΔΕΚΑΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΕΛΙΑ..........
ΑΝ υπαρχει εστω ΕΝΑΣ για μενα που το πιστεύει αυτο ειναι (στη καλύτερη) ΒΛΑΚΑΣ..


Το γεγονος οτι καποιος μπορει να ειναι υποψιασμενος μετα απο μια σειρα ανακοινωσεων,με αποκορυφωμα το ελεεινο "Θοδωρακη",δεν τον καθιστα αυτοματα και βλακα.

Με την ιδια ευκολια,θα μπορουσα να σου πω πως αν υπαρχει εστω ΕΝΑΣ που πιστευει πως με την αποχη θα κερδισουν κατι τα παιδια που ειναι "μεσα",ειναι (στην καλυτερη)βλακας.Αλλα,επειδη εχω γνωρισει καποια παιδια απο το Κορδελιο,που μονο βλακες δεν ειναι,προσωπικα,θα πω οτι θεωρω λαθος αυτη τους την αποφαση.

Οσο για τα περι σιωπης και συνενοχης,διαφωνω με ολο το σκεπτικο σου,επομενως δεν υπαρχει λογος να το συνεχισω.
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Ελευθέριου-Κορδελιού

Δημοσίευσηαπό sakisxxx » Σάβ 26 Φεβ 2011, 16:51

Ελεος........Φτανει πια........Σεβασμο σε ενα απο τους πιο ιστορικους συνδεσμους της ομαδας μας.........
Άβαταρ μέλους
sakisxxx
 
Δημοσιεύσεις: 711
Εγγραφή: Τρί 11 Μαρ 2008, 02:57
Τοποθεσία: ΟΡΥΧΕΙΟ ΝΟΤΙΟΥ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Θεσσαλονίκης

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες