Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Νεάπολης "Μπέλλος"

Όλοι οι ασπρόμαυροι σύνδεσμοι του νομού Θεσσαλονίκης

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Νεάπολης "Μπέλλος"

Δημοσίευσηαπό vasilis.A » Παρ 13 Ιαν 2012, 13:33

μονο ΠΑΟΚ ρε!ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΟΤΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΑ ΠΑΛΙΑ!
ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
vasilis.A
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν 2012, 23:56

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Νεάπολης "Μπέλλος"

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Παρ 13 Ιαν 2012, 13:59

Sera4 έγραψε:
λαθος quote εκανες μπαφε δεν ειναι λογια μου αυτα... ;)


Δεν το εκανα εσκεμμενα.Εαν σε ενοχλησε,συγγνωμη.
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Νεάπολης "Μπέλλος"

Δημοσίευσηαπό theoPAOK » Παρ 13 Ιαν 2012, 15:34

Εγώ που είμαι αισιόδοξος για τον ΠΑΟΚ, μήπως έχω πρόβλημα??
Να ξέρω δηλαδή να πάω σε κανα γιατρό..
Ο φετινός ΠΑΟΚ, και χωρίς Βιειρίνια, μου αρέσει περισσότερο απο τους προηγούμενους ΠΑΟΚ...
Και στην τελική, ξέρω οτι ούτε αυτοί που είναι εκει πάνω τα κάνουν όλα αυτά με χαρα..
Ξέρω οτι πρέπει, και γι αυτό το δέχομαι...Δυστυχώς έγιναν λάθη, και αυτά τα λάθη γίνονται πιο αισθητά όταν δεν έχεις να φας....
Το οτι έγιναν όμως πωλήσεις και αποδεσμεύσεις δεν το βλέπω σαν τραγικό λάθος..
Έφυγε ο Βιειρίνια...αλλα τα λεφτά που θα πάρουμε είναι καλά..
Διάβαζα προχτές ένα άρθρο σε ενα αγγλικό σαιτ για τον Τοροσίδι..
Αλλα και πάλι, απο τα χριστούγεννα μπορούσε να υπογράψει όπου θέλει...
Θα προτιμούσατε να τον χάσουμε τζάμπα????
Έναν απο τους πιο γνωστούς έλληνες παίχτες, σε ομάδα με πρωταθλήματα, Τσου λου..
Έλεγε οτι τα χρήματα που θα δωθούν εφόσον τον αγοράσουν είναι περίπου 6εκ...
Τα οποία μπορεί να πέσουν ακόμα περισσότερο λόγω της οικονομικής κατάστασης της Ελλάδας....
Έφυγε και ο Κοντρέρας, αλλα είπε στην συνέντευξη αλλα είπε οτι το κάνει και για να βοηθήσει τον ΠΑΟΚ όσο μπορεί, αλλα και γιατί είναι άρρωστη η μητέρα του στην Χιλή...
Έφυγε ο Αρίας, τον οποίο όλοι δεν τον θέλαμε, αλλα και πάλι ορισμένους τους κακοφάνηκε....
Έφυγε ο Σπαντάσιο..Γιατί?? 'Ίσως να μην τον ήθελε ο κοουτς...
Τέλοσπάντων, αυτό που θέλω να πω είναι πως δεν έγινε κάτι τόοοοοοοσο τραγικό που να έχουμε φέρει τα πάνω κάτω.....
Τουλάχιστον έτσι πιστεύω..
Και στην τελική... κάτι έπρεπε να κάνουμε για την αδειοδότηση της ΟΥΕΦΑ...
Έπρεπε να μπουν άμεσα χρήματα στα ταμεία...Και πολλά μάλιστα..
Αυτά τα λεφτά εκτός του Βιειρίνια ποιος θα μπορούσε να τα φέρει??
Τώρα όμως που καταφέραμε και περάσαμε το τεστ του ffp, έρχεται η σειρά των παο,γκευ,κουλα κλπ κλπ..
Για να δούμε αυτοί τι θα καταφέρουν...

Γιατί θέλουμε να τρωγόμαστε μόνοι μας???
Χαλαρώστε λιγάκι και απολαύστε την ζωη...
Tottenham 1-2 Π.Α.Ο.Κ

30/11/2011
Άβαταρ μέλους
theoPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 19:18
Τοποθεσία: Πέραμα, Μπειραιάς

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Νεάπολης "Μπέλλος"

Δημοσίευσηαπό _sleeper » Σάβ 14 Ιαν 2012, 01:17

Εγώ θα τρολάρω λίγο ακόμα και θα πω ότι κατήντησε το thread άλλα 'ντ' άλλων. Κριτικάραμε μια ανακοίνωση και οι μισοί νομίζουν ότι αρχίσαμε ιερό πόλεμο κατά των συνδέσμων.Και ενώ στην αρχή δεν το σχολίασα, και ήδη το μετανιώνω καθώς γράφω τις γραμμές αυτές, συνεχίζω επί προσωπικού το τρολάρισμα, διότι φίλε Emprosthsghs, scripta manent. Το να βάζεις εισαγωγικά, να παίζεις με λογοπαίγνια και να βάζεις χαριτωμένες κίτρινες φατσούλες δίπλα από μια πρόταση, δεν αφαιρεί το περιεχόμενο, όταν χαρακτηρίζεις κάποιον που δεν ξέρεις. Εσύ πειράχτηκες που είπα ότι η ανακοίνωση δεν είναι ιδιαίτερα ευφυής (που δεν είναι) και ότι το επίπεδο του συγκεκριμένου συνδέσμου δε μου φαίνεται της προκοπής. Πες ότι δε γουστάρεις και δεν συμφωνείς μαζί μου κι άσε τον πρόλογο με εισαγωγικά και παιχνιδάκια του λόγου, γιατί τα όποια επιχειρήματά σου, εφόσον είχαν το όποιο δίκιο, έπαψαν να ισχύουν για μένα από εκείνο το σημείο και μετά. Οπότε το "από τη συζήτηση θα βγούμε κερδισμένοι" κι άλλα τέτοια χαριτωμένα, πήγε περίπατο.

Επίσης μετά το trolling να βγω και offtopic και να δηλώσω το προφανές: Η συζήτηση είναι ότι πλησιέστερο στον αυνανισμό. Το κάνουμε γιατί μας αρέσει να ασχολούμαστε με τον εαυτό μας, όχι με τον άλλον. Προσπαθούμε να επιβάλλουμε ποιος την έχει πιο μεγάλη την άποψη και ποτέ δεν παραδεχόμαστε κάτι, εφόσον έχουμε καθαρή και τεκμηριωμένη άποψη για αυτό. Οπότε καλό είναι να έχετε υπόψιν ότι σε μια συζήτηση με καθαρές και πάγιες θέσεις, όπως αυτή των συνδέσμων, είναι αδύνατο να πείσει ο ένας τον άλλο. Άρα, λέω, λες, λέει, ο καθένας ότι γουστάρει και τέλος. Υγρά φιλάκια σε όλους.
fuck you, i won't do what you tell me..
Άβαταρ μέλους
_sleeper
 
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Πέμ 03 Ιούλ 2008, 13:40
Τοποθεσία: fuck

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Νεάπολης "Μπέλλος"

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Σάβ 14 Ιαν 2012, 21:42

Damnant quod non intellegunt.

Καταδίκασες κάτι ως "όχι ιδιαίτερα εφυές","αρκετά χαμηλού επιπέδου" χωρίς ,προφανώς, να έχεις ιδέα από συνδεσμιακό κίνημα όταν ανοιχτά και απρόσκοπτα υποστηρίζεις ότι έκρινες δείκτη νοημοσύνης από σχόλια μελών στο facebook.
Μιας και έχεις ψηλά τις ανακοινώσεις της Θ4,σε καλώ (ξανά) να κρίνεις με τον ίδιο τρόπο ,την νοημοσύνη από σχόλια μελών στο facebook στο αντίστοιχο profile της Θ4.

Χαρακτήρισες και ειρωνεύτηκες λοιπόν ή απλά συμπέρανες ;
Hic Rhodus, hic salta Κοιμώμενε (χωρίς εισαγωγικά και χαριτωμένες φατσούλες,γιατί έτσι σου αρέσει).



Scripta manent λοιπόν.
_sleeper έγραψε:Η ανακοίνωση έχει ψήγματα αλήθειας, αλλά όταν βλέπω ορθογραφικά λάθη σε κείμενο με πιάνει ένα κάτι που δεν μπορώ να ανεχτώ. Θα την χαρακτήριζα ως μονόπλευρη και όχι ιδιαίτερα ευφυή, αλλά έχουμε να κάνουμε με ανακοίνωση συνδέσμου, άρα οι απαιτήσεις δεν είναι και πολλές. Από την άλλη, βλέπεις ανακοινώσεις της Θ4 και χαίρεται το μάτι σου και ο εγκέφαλός σου. Γενικά, παρά την ιστορική σημασία του συνδέσμου, το επίπεδο του είναι αρκετά χαμηλό κρίνοντας και από τα σχόλια των μελών του στο facebook. Βέβαια, το ότι ο Μπέλλος ανήκει στο πάνθεον του ΠΑΟΚτσήδικου οπαδικού κινήματος, δε σημαίνει και αυτόματα ότι όπου μπαίνει το όνομά του, αυτό αποκτά αντανακλαστική αξία. Συμπερασματικά, μιλάμε για μια μέτρια ανακοίνωση, που δεν προσφέρει τίποτα ούτε στην ομάδα, ούτε στους οπαδούς, παρά μόνο τροφή για να τρωγόμαστε μεταξύ μας. Το "Θοδωράκη φύγε", τα υπονοούμενα, κλπ είναι να 'χαμε, να λέγαμε. Θεσμικό όργανο υπάρχει, λέγεται Α.Σ. ΠΑΟΚ, αυτός προτείνει την διοίκηση, αυτός την απομακρύνει άμα λάχει. Ο νοών, νοείτω.


"Εγώ γάρ δη οίμαι και εμέ και σε και τους άλλους ανθρώπους το αδικείν του αδικείσθαι κάκιον ηγείσθαι" έλεγε ο Σωκράτης.
Για μένα, ευφυία δεν σημαίνει απαραιτήτως και ορθογραφία. Αν και υποψιάζομαι ότι τα "Σαλπιγγίδι" και "Βιολίδι" παραπέμπουν σε λογοπαίγνιο και παραλληλισμό με σημείο του σώματος.
Όπως και να χει,δεκτό και σεβαστό το ότι θεωρείς μέτρια την ανακοίνωση αλλά δεν μπορείς να μειώνεις κάτι το οποίο αγνοείς και μάλιστα με μοναδικά επιχειρήματα την ανορθογραφία της και το fb.
Πάντως, το θεσμικό σου όργανο μάλλον βρισκόταν σε διακοπές όταν οι "Θοδωράκη φύγε" ," Θοδωράκη φέρναν" . Και βέβαια τώρα στα σκούρα ποιεί την νύσσαν. Ο νοών.. νοείτω.

OΦΤΟΠΙΚ
_sleeper έγραψε:να δηλώσω το προφανές: Η συζήτηση είναι ότι πλησιέστερο στον αυνανισμό (ΕDIT: :o ). Το κάνουμε γιατί μας αρέσει να ασχολούμαστε με τον εαυτό μας, όχι με τον άλλον. Προσπαθούμε να επιβάλλουμε ποιος την έχει πιο μεγάλη την άποψη και ποτέ δεν παραδεχόμαστε κάτι, εφόσον έχουμε καθαρή και τεκμηριωμένη άποψη για αυτό.


Το παραθέτω προς γενική βρώση ,ως το πλέον άστοχο σχόλιο κατ' εμέ.
Και αντιπαρέρχομαι:

"There are two things which cannot be attacked in front: ignorance and narrow-mindedness. They can only be shaken by the simple development of the contrary qualities. They will not bear discussion."

John Emerich Edward Dalberg ,κατά κόσμον Λόρδος Acton.
Γιατί θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε.

Ελπίζω σε απάντηση κι όχι σε "Διαβάζεις αυτό που θέλεις να διαβάσεις".

ΥΓ. Παρεμπιπτόντως, εννοείται πως 'δε γουστάρω και δεν συμφωνώ μαζί σου',νομίζω φάνηκε από την πρώτη στιγμή, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να κάνουμε διάλογο.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Νεάπολης "Μπέλλος"

Δημοσίευσηαπό _sleeper » Σάβ 14 Ιαν 2012, 22:56

Δεν καταδίκασα τίποτα, αυτό είναι το λάθος που κάνεις. Διάβασα κάτι, το οποίο μου φάνηκε επιφανειακό και ισοπεδωτικό, αφήνοντας ανόητα υπονοούμενα και έκανα λίγη (πολλή, όπως θες πάρ'το) ειρωνεία. Επειδή η ανακοίνωση ενός συνδέσμου υποτίθεται ότι βρίσκει σύμφωνα όλα τα μέλη του, γι' αυτό τους πήρε όλους η μπάλα. Κι έτσι πρέπει να είναι. Επίσης, ο σύνδεσμος είναι τρόπον τινά κάτι θεσμικό, οπότε οι λέξεις και οι πράξεις πρέπει να είναι μετρημένες κι όχι "άιντα πιάσε keyboard και γράφε". Από την άλλη, αν δεν έκανες επιλεκτικό διάβασμα, όπως σου είπα, θα έβλεπες ότι το πρώτο πράγμα που γράφω είναι ότι η ανακοίνωση έχει δόσεις αλήθειας, οι οποίες όμως, χάνονται σε μια θάλασσα εμπάθειας. Είναι προφανές ότι δεν ανήκω ενεργά στο συνδεσμιακό κίνημα, αλλά αυτό δεν μου απαγορεύει να το κρίνω, ναι? Ποτέ δεν το καταδίκασα άλλωστε.

Αναφορικά με τον ΑΣ, δεν είναι δικό μου θεσμικό όργανο, είναι του ΠΑΟΚ.

Υ.Γ. ποιείται τη νήσσαν

Υ.Γ2. Ποτέ δεν είπα ότι δε γουστάρω τη συζήτηση-διάλογο. Αντίθετα. Αυτό που λέω (ξανά) είναι ότι όσο και να χρησιμοποιείς (ο οποιοσδήποτε) quotes άλλων επικαλούμενος την αυθεντία τους, η αλήθεια είναι ότι ούτε εγώ δεν πρόκειται να σου αλλάξω τη γνώμη, ούτε εσύ τη δική μου. Αυτό δε σημαίνει ότι θα σταματήσουμε να κάνουμε διάλογο.

Υ.Γ3. Άλλο "Κοιμώμενε" κι άλλο "Κοιμισμένε". (Insert cute yellow smiley here)
fuck you, i won't do what you tell me..
Άβαταρ μέλους
_sleeper
 
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Πέμ 03 Ιούλ 2008, 13:40
Τοποθεσία: fuck

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Νεάπολης "Μπέλλος"

Δημοσίευσηαπό Stallion » Κυρ 15 Ιαν 2012, 23:01

Ή θα μάθετε να μιλάτε όμορφα, ή θα πέσει λουκέτο....
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Stallion
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Τρί 04 Δεκ 2007, 05:01
Τοποθεσία: Salonica

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Νεάπολης "Μπέλλος"

Δημοσίευσηαπό Kranatos » Κυρ 15 Ιαν 2012, 23:06

Σουπεράς είναι αυτός που βρίζει κάποιον πίσω από ένα κάγκελο αλλά όταν καλείται να του το πει και μπροστά του αναγκάζεται να κάνει τη διαδρομή κάγκελο 4/5 - κάγκελο 6/7 σε 10 δευτερόλεπτα..
ΠΑΟΚ Θρησκεία Γκοντζάρεβα Μαρία :.
Kranatos
 
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 04:48

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Νεάπολης "Μπέλλος"

Δημοσίευσηαπό Photis » Κυρ 15 Ιαν 2012, 23:06

Stallion έγραψε:Ή θα μάθετε να μιλάτε όμορφα, ή θα πέσει λουκέτο....
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8694
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Νεάπολης "Μπέλλος"

Δημοσίευσηαπό cristiano4 » Κυρ 15 Ιαν 2012, 23:07

Πιστευω ένα λουκέτο εδω θα ηταν καλο μεχρι το παιχνιδι με κουλα...
Άβαταρ μέλους
cristiano4
 
Δημοσιεύσεις: 1272
Εγγραφή: Δευτ 10 Νοέμ 2008, 15:21
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Νεάπολης "Μπέλλος"

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Κυρ 15 Ιαν 2012, 23:08

Καλά κόψτε τις ανοησίες και τις εξυπνάδες. Και επιτέλους σταματήστε να αναφέρεστε στους συνδέσμους λες και είναι στρατοί απο μπαρουτοκαπνισμένους πεζοναύτες.

Κακό στους ίδιους κάνετε και μετά στο φορουμ παρτε το χαμπάρι.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13119
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Νεάπολης "Μπέλλος"

Δημοσίευσηαπό dimbar » Κυρ 15 Ιαν 2012, 23:16

Kranatos έγραψε:Σουπεράς είναι αυτός που βρίζει κάποιον πίσω από ένα κάγκελο αλλά όταν καλείται να του το πει και μπροστά του αναγκάζεται να κάνει τη διαδρομή κάγκελο 4/5 - κάγκελο 6/7 σε 10 δευτερόλεπτα..


Οταν έχεις απέναντι σου κάποια φχχχχιδή που είναι λυώμα και δίπλα σου παιδάκια με τους γονείς τους δεν κάνεις διάλογο
Όχι χαρακτηρισμούς!!!!Φώτης!
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Νεάπολης "Μπέλλος"

Δημοσίευσηαπό Kranatos » Κυρ 15 Ιαν 2012, 23:44

Ρε αδερφέ με την ίδια λογική και όταν έχεις παιδάκια δίπλα σου δεν κάθεσαι να βρίσεις από μακριά τους συνοπαδούς σου.
Την φάση την ξεκίνησαν αυτοί που στη συνέχεια έτρεξαν.
Αν θυμάσαι στην πρώτη γιούχα ούτε κίνηση προς την 5 έγινε, ούτε τίποτα.
Εκεί σεβάστηκα τη θέση σου γιατί έδειξες να με σέβεσαι με τη στάση σου.
Όταν όμως τσάκαλε κάποιος δεν με σέβεται θα του συμπεριφερθώ και αναλόγως.

Τώρα τους χαρακτηρισμούς σου δεν τους σχολιάζω καν.
Αν για σένα όποιος έχει αντίθετη άποψη είναι φασίστας και κομμάτιας μάλλον το πρόβλημα το έχεις εσύ.
ΠΑΟΚ Θρησκεία Γκοντζάρεβα Μαρία :.
Kranatos
 
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 04:48

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Νεάπολης "Μπέλλος"

Δημοσίευσηαπό dimbar » Κυρ 15 Ιαν 2012, 23:54

αδερφέ δεν ξεκίνησε απο την 4?
αυτοί που ήρθαν στην 5 απ την 4 ήρθαν για διάλογο?
τους είδες πώς ήταν?
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Νεάπολης "Μπέλλος"

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 15 Ιαν 2012, 23:55

Δηλαδη εσυ ησουν απο αυτους που κυνηγισαν αυτους που εβρισαν και μπηκες εδω γραφωντας τα πρωτα σου ποστ για να μας πεις οτι δε σηκωνεις και πολλα πολλα και οτι γ$%#% και δερνεις?
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Θεσσαλονίκης

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες