Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Όλοι οι ασπρόμαυροι σύνδεσμοι του νομού Θεσσαλονίκης

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό Enide » Τετ 15 Δεκ 2010, 15:16

Μη σπρώχνεστε ένας ένας :twisted:
Αν είχε "χέρια" και "πόδια" το καλό του ΠΑΟΚ θα μας είχε ταράξει στις κλωτσιές και τις μπουνιές
Άβαταρ μέλους
Enide
 
Δημοσιεύσεις: 234
Εγγραφή: Τρί 12 Ιαν 2010, 16:11

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 15 Δεκ 2010, 15:21

free4 έγραψε:ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ CLUB ΠΑΟΚ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ

Γλύφτες του ευρώ και προδότες συνειδήσεων δεν είμασταν και δεν θα γίνουμε ποτέ. Δεν γεννήθηκε ο άνθρωπος που θα παίξει με την περηφάνεια του λαού του Π.Α.Ο.Κ μέσα σε ένα μεσημέρι στέλνοντας γυναικόπαιδα σαν πρόβατα στην σφαγή.

Το πρότυπο του οπαδού-τουρίστα και του ευρώ-φιλάθλου που θέλετε να δημιουργήσετε είναι βουτιά στο κενό.

Η διάσταση απόψεων και η αδιαφορία σας στις απαιτήσεις του κόσμου είναι ένα ακόμα αγκάθι στις τόσες πληγές που έχει ο ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΜΑΣ.

Υ.Γ.1: ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ !!!!!!

Υ.Γ.2: ΠΡΟΣ ΠΑΙΚΤΕΣ Π.Α.Ο.Κ: ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΚΕΙ ΠΛΕΟΝ ΜΟΝΟ Η ΠΡΟΚΡΙΣΗ - ΠΑΙΞΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΜΑΣ - ΞΕΦΤΥΛΙΣΤΕ ΤΟΥΣ

http://www.makedonespaok.gr/gr/news.asp?news_id=119


Σόρρυ ρε παιδιά αλλά γιατί πηγαίνετε στο γήπεδο;;

Για να δείτε ποδόσφαιρο, για να γουστάρετε την αγαπημένη σας ομάδα, για να πανηγυρίσετε, για να φωνάξετε τα συνθήματα μας και τα σχετικά...

Δηλαδή εσείς τι πρότυπο οπαδού γουστάρετε;;; Κάτι σε PSG 18 χρόνια μετά είναι καλό;;

Ζαγοράκη τζάμπα σάλιο χαλάς ρε αδερφέ.

Στο επόμενο ευρωπαικό άστους να τα γ@μήσουν όλα. Κι όταν μετά φάμε κανα δυο αγωνιστικές κεκλεισμένων και την αξία δύο-τριών συμβολαίων σε πρόστιμο, να δω τις μούρες του να σε ξανακατηγορούν που δεν προστάτεψες την ομάδα. Κι εσύ τότε να γελάς.

Απειλούν κι όλας... :lol:

Πόσα μέλη έχετε στο σύνδεσμο σας; Τι ποσοστό του λαού του ΠΑΟΚ εκπροσωπείτε; Δεν χρειάζεται να αναφέρω τίποτα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό cylon » Τετ 15 Δεκ 2010, 16:08

το θεμα δεν ειναι απλως ποσα μελη εχει ο καθε συνδεσμος...οι ανακοινωσεις βγαινουν χωρις να εγκρινονται,μεσα απο ψηφοφορια,απο τα μελη.... :redcard:
cylon
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:39

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό WestBlock4 » Τετ 15 Δεκ 2010, 16:09

Ποσα μελη εχετε στο συνδεσμο?????
Για να ρωτασ φανταζομαι δεν ξερεισ κ δεν εχεις ιδεα..

περιμενα πωσ κατι ατομα σαν κ εσενα θα βγουνε κ θα κραξουν μιασ κ το μονο που ξερεις καλα ειναι το αραλικι εξω απο τουσ αγωνες κ μεχρι εκει....

Αν εισουν αναμεσα στους 50 του λεωφορειου ειμαι σιγουρος οτι θα ειχεσ σταματησει να πηγαινεις γηπεδο κ θα εκραζες τον ζαγορακη που δεν σε προστατεψε... τωρα ομως που ο κωλος σου ειναι καλα εχουμε κ γνωμη...

Αν ειχαμε νεκρο ποιος θα εφταιγε????? ξερω τι θα μου πεις οι συνδεσμοι που βγαλανε ανακοινωσεις κατα του ζαγορακη
Άβαταρ μέλους
WestBlock4
 
Δημοσιεύσεις: 1775
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 23:19

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 15 Δεκ 2010, 16:16

Κατ' αρχήν ούτε εσύ ήσουν εκεί για αυτό άστο.

Επειδή έχω γνωστό που ταξίδεψε και ήταν στο λεοφορείο, το κλίμα που επικρατεί στους 80 φιλάθλους μας μόνο άσχημο δεν είναι. Και κανείς δεν ρίχνει ευθύνη στον Ζαγοράκη.

Όσο για το ότι δεν ξέρω...

Όσοι και να ναι στον σύνδεσμο αυτό, μπροστά στο σύνολο των ΠΑΟΚτσήδων δεν είναι τίποτα. Αν σκεφτείς ότι 10.000 άτομα είναι το 1 εκατοστό του λαού μας (μπορεί και λιγότερο...), θα καταλάβεις πως εκφράζεις μόνο την άποψη ΜΙΑΣ ΠΑΡΕΟΥΛΑΣ και τίποτα παραπάνω.

Όσοι παλεύουν για τον ΠΑΟΚ -συνδεσμίτες ή μη- έχουν κερδίσει τον σεβασμό.

Όσοι προσπαθούν να βλάψουν τον ΠΑΟΚ -συνδεσμήτες ή μη, ΠΑΟΚτσήδες ή αλλόθρησκοι- κάνουν μπαμ από μακριά.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τετ 15 Δεκ 2010, 16:20

γουεστ οπως και να εχει το να κατηγορεις τη διοικηση για μετρα ασφαλειας σε μια ξενη χωρα ειναι τραγικο και νομιζω το καταλαβαινουμε ολοι αυτο...στο θεμα των εισητηριων το εχω ξαναπει πιστευω πως η παε θα επρεπε να πιεσει οσο το δυνατον περισσοτερο να παρουμε εισητηρια κατι που δεν εκανε πιστευω αλλα με τις πρωτες συστασεις εσκυψε το κεφαλι...αλλα αλλο το ενα αλλο το αλλο...τωρα το να κατηγορεις την παε επειδη σε ξενη χωρα επιτεθηκαν στο πουλμαν με τους βιπ φιλαθλους και να βγαζεις και ανακοινωσεις που πυροδοτουν το κλιμα και αποπροσανατολιζουν τον κοσμο ειναι κωμικο τουλαχιστον...εγω δε θα ασχοληθω παραπανω με αυτο αυτο πιστευαν αυτο ειπαν και απο εκει και περα κρινονται...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13637
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό DC » Τετ 15 Δεκ 2010, 16:23

Είχαμε δεν είχαμε, τρεισίμισι ώρες πριν την μεγάλη μάχη ασχολούμαστε με παπαριές.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τετ 15 Δεκ 2010, 16:26

Εν τέλει έχω μπερδευτεί λιγάκι.
Το ζήτημα είναι το ότι δεν προστατεύτηκαν επαρκώς οι επιβαίνοντες στο λεωφορείο?
Αν είναι έτσι, ΟΚ (άσχετα που είναι λίγο αστείο το να ζητάμε από την ΠΑΕ να τραβήξει το αυτί της κροατικής αστυνομίας), αλλά οι ανακοινώσεις δυστυχώς άλλο ύφος έχουν.
Δεν νομίζω ότι κόπτεται κανένας ουσιαστικά για αυτούς του λεωφορείου, όταν μάλιστα χαρακτηρίζονται εμμέσως πλην σαφώς ως
Το πρότυπο του οπαδού-τουρίστα και του ευρώ-φιλάθλου
Μπορέι να επικαλεστεί κάποιος ότι δεν αναφέρεται σε αυτούς η πρόταση, αλλά δεν πολυισχύει.
Το συνολικό νόημα των ανακοινώσεων είναι ότι δεν μπορείτε να στέλνετε όποιον κι όποιον, πρέπει να είμαστε οι μάχιμοι παρόντες. Δεκτό αυτό αλλά ποιο είναι εν τέλει το σκεπτικό?
Νιώθω πως λέμε πως ο ΠΑΟΚ πρέπει να παίζει παντού με κόσμο, όχι για να μην αφήσουμε ποτέ την ομάδα μόνη, όχι για να έχουμε το θρυλικό μας πέταλο που έχει γράψει παντού ιστορία, αλλά απλώς για να διασφαλίσουμε ότι δεν θα μας πουλήσει κανείς τρέλα και ότι δεν θα πει κανείς ότι φάγαμε ξύλο.
Όταν θίγεται τόσο έντονα από τους Συνδέσμους το ζήτημα της περηφάνιας
πιο πολύ μου κάνει ότι θίχτηκε το αίσθημα υπεροχής μας κι η μόστρα του "όπου και να πάμε τα σπάμε" και όλα τα σχετικά.
Υποψιάζομαι λοιπόν πως απλώς το θεωρούμε "οπαδική ήττα" και δεν το καταλαβαίνω.
Αν εγώ δηλαδή ταμπουρωθώ και ρίξω έναν όλμο σε ένα λεωφορείο είναι μαγκιά ή αδερφίστικη δολοφονική απόπειρα?
Τέλος πάντων, γενικά είναι φοβερό λίγες ώρες πριν ένα τέτοιο ματς να πέφτουν βροχή οι ανακοινώσεις και με τέτοιο μάλιστα ύφος.
Οι Σύνδεσμοι αντιδρούν δυστυχώς και μιλούν σκληρά μόνο για ζητήματα που αφορούν το μικρόκοσμό τους και τις δικές τους προτεραιότητες.
Για άλλα πολύ σημαντικά, για τα οποία μάλιστα δόθηκαν αφορμές τις τελευταίες μέρες, δεν ορθώνουν λόγο και φωνή, ενώ θα ήταν καλοδεχούμενο αυτό.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 15 Δεκ 2010, 16:30

Aureliano Buendia έγραψε:Οι Σύνδεσμοι αντιδρούν δυστυχώς και μιλούν σκληρά μόνο για ζητήματα που αφορούν το μικρόκοσμό τους.
Για άλλα πολύ σημαντικά, για τα οποία μάλιστα δόθηκαν αφορμές τις τελευταίες μέρες, δεν ορθώνουν λόγο και φωνή, ενώ θα ήταν καλοδεχούμενο αυτό.



Γιαυτό και πλήν ελαχίστων ( αλλά ευτυχώς σημαντικών) εξαιρέσεων έχουν πάψει πλέον να εκφράζουν το μέσο ΠΑΟΚτση
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9430
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό WestBlock4 » Τετ 15 Δεκ 2010, 16:30

θα μπορουσε να παρει μετρα αν ηθελε μην ακουω μαλακιες ρε παιδια.... οσο για σενα gika αυτοι η παρεουλα που λες τρεχει σε οτι γινει πορειες κ αλλα τοσα αυτοι τα διοργανωνουν εσυ που κραζεισ τα περιμενεις ολα ετοιμα κ ειναι λογικο... οποτε επειδη δεν εχεις ιδεα παρα μονο απο αυτα που σου λενε μην κραζεις συνδεσμους που σημαινουν πολλα για τον ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
WestBlock4
 
Δημοσιεύσεις: 1775
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 23:19

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό Jordi_ 04 » Τετ 15 Δεκ 2010, 16:31

DC έγραψε:Είχαμε δεν είχαμε, τρεισίμισι ώρες πριν την μεγάλη μάχη ασχολούμαστε με παπαριές.


Μα τοσο σωστος...
Αντε ρε Παοκαρα... :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
ΝΟΗΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΣΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.
Άβαταρ μέλους
Jordi_ 04
 
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: Παρ 14 Μάιος 2010, 10:43

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 15 Δεκ 2010, 16:39

WestBlock4 έγραψε:θα μπορουσε να παρει μετρα αν ηθελε μην ακουω μαλακιες ρε παιδια.... οσο για σενα gika αυτοι η παρεουλα που λες τρεχει σε οτι γινει πορειες κ αλλα τοσα αυτοι τα διοργανωνουν εσυ που κραζεισ τα περιμενεις ολα ετοιμα κ ειναι λογικο... οποτε επειδη δεν εχεις ιδεα παρα μονο απο αυτα που σου λενε μην κραζεις συνδεσμους που σημαινουν πολλα για τον ΠΑΟΚ

Όταν ένας σύνδεσμος βγάζει ανακοίνωση που ξεκινάει "Δεν έχει γεννηθεί ακόμα άνθρωπος που..." αναφερόμενος στον μόνο άνθρωπο που, θυσιάστηκε για να μας βγάλει από το αδιέξοδο και μας έσωσε από σίγουρη καταστροφή, και τελειώνει με το "ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ" καταλαβαίνεις τη σοβαρότητα και τα κίνιτρα του συνδέσμου.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό WestBlock4 » Τετ 15 Δεκ 2010, 16:42

Ρε σταματα να τον κανεις θεο... κανεις δεν λεει οτι δεν βοηθησε κ βοηθαει κ μπραβο του αλλα δε σημαινει οτι δεν κανει λαθη .... κ πρεπει να κρινεται ... Φτανει πια.. τα λεφτα μας διαχειριζεται απλα....

100000 μπραβο του

αλλα πρεπει κ να κρινεται..
δεν ειμαστε γαυρος που η θυρα 7 δεν μιλαει
Άβαταρ μέλους
WestBlock4
 
Δημοσιεύσεις: 1775
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 23:19

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό PRAKTORINOS » Τετ 15 Δεκ 2010, 16:44

Διαβάστε όσα αναφέρει λίγο πιο πάνω ο senior Buendia,
σταματείστε να ασχολείστε με το διαγωνισμό
"νά'χαμε-να'λέγαμε-και-φυτρώνω-εκεί-που-δε-με-σπέρνουν ανακοινώσεων"
και αφοσιωθείτε στο μεγάλο παιχνίδι που έρχεται.
Άβαταρ μέλους
PRAKTORINOS
 
Δημοσιεύσεις: 2081
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 10:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, μεταξύ αράουτ και μπενάλντ.

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τετ 15 Δεκ 2010, 16:48

Aureliano Buendia έγραψε:Εν τέλει έχω μπερδευτεί λιγάκι.
Το ζήτημα είναι το ότι δεν προστατεύτηκαν επαρκώς οι επιβαίνοντες στο λεωφορείο?
Αν είναι έτσι, ΟΚ (άσχετα που είναι λίγο αστείο το να ζητάμε από την ΠΑΕ να τραβήξει το αυτί της κροατικής αστυνομίας), αλλά οι ανακοινώσεις δυστυχώς άλλο ύφος έχουν.
Δεν νομίζω ότι κόπτεται κανένας ουσιαστικά για αυτούς του λεωφορείου, όταν μάλιστα χαρακτηρίζονται εμμέσως πλην σαφώς ως
Το πρότυπο του οπαδού-τουρίστα και του ευρώ-φιλάθλου
Μπορέι να επικαλεστεί κάποιος ότι δεν αναφέρεται σε αυτούς η πρόταση, αλλά δεν πολυισχύει.
Το συνολικό νόημα των ανακοινώσεων είναι ότι δεν μπορείτε να στέλνετε όποιον κι όποιον, πρέπει να είμαστε οι μάχιμοι παρόντες. Δεκτό αυτό αλλά ποιο είναι εν τέλει το σκεπτικό?
Νιώθω πως λέμε πως ο ΠΑΟΚ πρέπει να παίζει παντού με κόσμο, όχι για να μην αφήσουμε ποτέ την ομάδα μόνη, όχι για να έχουμε το θρυλικό μας πέταλο που έχει γράψει παντού ιστορία, αλλά απλώς για να διασφαλίσουμε ότι δεν θα μας πουλήσει κανείς τρέλα και ότι δεν θα πει κανείς ότι φάγαμε ξύλο.
Όταν θίγεται τόσο έντονα από τους Συνδέσμους το ζήτημα της περηφάνιας
πιο πολύ μου κάνει ότι θίχτηκε το αίσθημα υπεροχής μας κι η μόστρα του "όπου και να πάμε τα σπάμε" και όλα τα σχετικά.
Υποψιάζομαι λοιπόν πως απλώς το θεωρούμε "οπαδική ήττα" και δεν το καταλαβαίνω.
Αν εγώ δηλαδή ταμπουρωθώ και ρίξω έναν όλμο σε ένα λεωφορείο είναι μαγκιά ή αδερφίστικη δολοφονική απόπειρα?
Τέλος πάντων, γενικά είναι φοβερό λίγες ώρες πριν ένα τέτοιο ματς να πέφτουν βροχή οι ανακοινώσεις και με τέτοιο μάλιστα ύφος.
Οι Σύνδεσμοι αντιδρούν δυστυχώς και μιλούν σκληρά μόνο για ζητήματα που αφορούν το μικρόκοσμό τους και τις δικές τους προτεραιότητες.
Για άλλα πολύ σημαντικά, για τα οποία μάλιστα δόθηκαν αφορμές τις τελευταίες μέρες, δεν ορθώνουν λόγο και φωνή, ενώ θα ήταν καλοδεχούμενο αυτό.


συμφωνώ μέχρι τελείας...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Θεσσαλονίκης

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες