Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Petm » Τρί 21 Δεκ 2010, 15:50

fuzztone έγραψε:
Για να φτάσει τώρα στο "μαγικό" 67% θα πρέπει ο επενδυτής να έχει ουσιαστικά διπλάσιο αριθμό μετοχών από τους υπόλοιπους (πάνω από τα 2/3 δηλαδή). Άρα θα πρέπει να βάλει άλλα τόσα (και μάλλον και παραπάνω λόγω υποχρεωτικής συμμετοχής σε κάθε ΑΜΚ του ΑΣ με το 10%).

Με άλλα λόγια, αν είχαν μειωθεί τα χρέη της ΠΑΕ ή είχαν χαριστεί οι προσαυξήσεις και κάποια πρόστιμα όπως γίνεται σήμερα με ΟΛΕΣ τις εταιρείες, τότε θα ήταν πρακτικά ΑΔΥΝΑΤΟ να έπαιρνε ένας επενδυτής το 67% γιατί η όποια ΑΜΚ θα αφορούσε ποσά μικρότερα των 13-14 εκ € που απαιτούνται (χωρίς τη συναίνεση της πλειοψηφίας των μετόχων).



για το πρώτο που λες fuzz έχεις δίκιο.

για το δεύτερο έχεις απόλυτο δίκιο
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό fuzztone » Παρ 24 Δεκ 2010, 18:15

Άβαταρ μέλους
fuzztone
 
Δημοσιεύσεις: 1209
Εγγραφή: Τρί 26 Φεβ 2008, 21:11

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Παρ 24 Δεκ 2010, 18:47

μπορεί ο κάτοχος του 51% να ξεκινήσει τη διαδικασία για νέα ΑΜΚ;

αν μπορεί δε νομίζω ότι χρειάζεται να υπάρχουν χρέη, γίνεται νέα ΑΜΚ βάζει ο μεγαλομέτοχος μόνο λεφτά και αυξάνει το ποσοστό του.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό fuzztone » Δευτ 03 Ιαν 2011, 00:55

e8nos έγραψε:εγω αδερφια αποφασισα να κοψω μια δυο εξοδους μου και να βαλω 30 ευρωλακια εψησα και τον αδερφο μου και απο 50 θα βαλει 100 γιατι στην αρχη ηθελε να παρει και μια μπλουζιτσα απο την μπουτικ.τον επεισα τελικα οτι με την αυξηση θα πανε ολα τα λεφτα στην ομαδα και δεν θα παρει κανεις αλλος!συμφωνησε και αυτος και μου λεει<<ενταξει καθε χρονο μπλουζες θα παιρνω?>>

ΟΛΟΙ ΜΕΤΟΧΕΣ Ο ΠΑΟΚ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ Ή ΕΠΕΝΔΥΤΗΣ!!!


Έψαχνα για λίγη ώρα το ιστορικό των μηνυμάτων στο θέμα της ΑΜΚ...

Πέτυχα το παραπάνω μήνυμα και από τη μια συγκινήθηκα από το αγνό ΠΑΟΚτσήδιλίκι, και από την άλλη εκνευρίστηκα γιατί όλα τα παραπάνω ξεχάστηκαν μονομιάς με το "αραβικό όραμα".

ΟΛΟΙ ΜΕΤΟΧΕΣ...τι ειρωνικό που ακούγεται σήμερα. Και πόσο ειρωνικό θα ακούγεται σε λίγο καιρό έτσι όπως πάνε τα πράγματα.

Φέρτε μας "μνημόνια" και πάρτε μας και την ψυχή.

Εμείς βλέπεις δεν είμαστε ικανοί να φτιάξουμε ένα ζωντανό σωματείο που να είναι υγιές, να έχει αυτάρκεια και να ανεβαίνει σιγά σιγά και με ασφάλεια προς την κορυφή, χωρίς να έχει ανάγκη κανέναν.

ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ...

Όμως, απ' ότι φαίνεται τα χέρια ήταν λαδωμένα...
Άβαταρ μέλους
fuzztone
 
Δημοσιεύσεις: 1209
Εγγραφή: Τρί 26 Φεβ 2008, 21:11

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Δευτ 03 Ιαν 2011, 00:57

Kαι το άλλο το ωραίο.. Μοναδικός επενδυτής του ΠΑΟΚ ο Λαός του!
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Δευτ 03 Ιαν 2011, 01:31

fuzztone έγραψε:
e8nos έγραψε:εγω αδερφια αποφασισα να κοψω μια δυο εξοδους μου και να βαλω 30 ευρωλακια εψησα και τον αδερφο μου και απο 50 θα βαλει 100 γιατι στην αρχη ηθελε να παρει και μια μπλουζιτσα απο την μπουτικ.τον επεισα τελικα οτι με την αυξηση θα πανε ολα τα λεφτα στην ομαδα και δεν θα παρει κανεις αλλος!συμφωνησε και αυτος και μου λεει<<ενταξει καθε χρονο μπλουζες θα παιρνω?>>

ΟΛΟΙ ΜΕΤΟΧΕΣ Ο ΠΑΟΚ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ Ή ΕΠΕΝΔΥΤΗΣ!!!


Έψαχνα για λίγη ώρα το ιστορικό των μηνυμάτων στο θέμα της ΑΜΚ...

Πέτυχα το παραπάνω μήνυμα και από τη μια συγκινήθηκα από το αγνό ΠΑΟΚτσήδιλίκι, και από την άλλη εκνευρίστηκα γιατί όλα τα παραπάνω ξεχάστηκαν μονομιάς με το "αραβικό όραμα".

ΟΛΟΙ ΜΕΤΟΧΕΣ...τι ειρωνικό που ακούγεται σήμερα. Και πόσο ειρωνικό θα ακούγεται σε λίγο καιρό έτσι όπως πάνε τα πράγματα.

Φέρτε μας "μνημόνια" και πάρτε μας και την ψυχή.

Εμείς βλέπεις δεν είμαστε ικανοί να φτιάξουμε ένα ζωντανό σωματείο που να είναι υγιές, να έχει αυτάρκεια και να ανεβαίνει σιγά σιγά και με ασφάλεια προς την κορυφή, χωρίς να έχει ανάγκη κανέναν.

ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ...

Όμως, απ' ότι φαίνεται τα χέρια ήταν λαδωμένα...



Ρε fuzztone.
Θα βγουν και θα πουν δεν εχουμε λεφτα, και στερεψε ο λαος.
Να σου πω κατι , θα συμφωνουσα.

Αλλα υπαρχει μια χοντρη μαυρη γραμμη.
ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΕΚΤΗΜΕΝΑ ΠΟΥ ΣΤΕΡΕΩΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΤΙΣ ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ, ΠΟΥ ΧΥΘΗΚΕ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΙΔΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΘΕΜΕΛΙΩΘΟΥΝ.
ΟΠΩΣ ΟΙ ΕΚΔΡΟΜΕΣ, Η ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΤΗΣ ΤΟΥΜΠΑΣ, Η ΙΔΙΑ Η ΤΟΥΜΠΑ, Η ΝΤΟΜΠΡΟΣΥΝΗ, Η ΜΑΓΚΙΑ,Η ΑΝΤΙΔΑΡΣΤΙΚΟΤΗΤΑ, Ο ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠ ΟΥΔΕΝΗ ΛΟΓΟ ΝΑ ΑΓΓΙΖΟΝΤΑΙ.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΟΚ,ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ.
ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΟΣΥΝΗ.

ΙΣΩΣ ΟΜΩΣ ΑΝ ΠΑΡΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΘΡΕΦΤΗ, ΘΑ ΔΟΥΝ ΜΙΑ ΤΑΜΠΕΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΦΕΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ Η ΕΥΚΟΛΗ ΛΥΣΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΘΥΣΙΑΣΩ ΚΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΑΙΜΑ ΑΔΕΡΦΩΝ ΠΟΥ ΞΟΔΕΞΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ , ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Ο ΠΑΟΚ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΞΕΡΟΥΜΕ, ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ.

ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΙ ΕΠΕΝΔΥΤΕΣ, ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΧΟΝΤΡΗ ΜΑΥΡΗ ΓΡΑΜΜΗ.
ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΑΓΓΙΖΟΥΝ.
ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΟΚ.
ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΠΑΟΚΤΣΑΚΙΑ.
ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΕΓΙΝΑ ΚΙ ΕΓΩ, ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ Π.Α.Ο.Κ

ΚΑΙ Σ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΝ Ο ΠΑΟΚ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ
ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ
Η ΤΟΥΜΠΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ.

ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΟΜΟΙΑ ΤΗΣ ΔΕ ΘΑ ΝΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΓΗΠΕΔΟ.

ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ
ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΗΣ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑΣ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΜΑΣ, ΒΡΑΖΕΙ.ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΟΧΕΣ
ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΚΟΥΡΑΤΗΚΑΝ ΑΣ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΔΥΝΑΜΗ.
ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ.
ΠΑΟΚ ΔΕΝ ΓΙΝΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΕΥΚΟΛΑ.
ΝΑΙ ΣΤΟΥΣ ΕΠΕΝΔΥΤΕΣ.


ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ.

ΕΜΕΝΑ ΑΜΑ ΜΕ ΡΩΤΟΥΣΕΣ ΑΝ ΔΙΑΛΕΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΑ ΤΟΠΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΩ , ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΟΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΘΕΛΩ ΑΠ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.... ΘΑ ΛΕΓΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ.

ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.
ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΝ TOTENAM , CHELSEA , LIVERPOOL, ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΓΙΟΥΒΕNΤΟΥΣ,REAL, KAI TA ΛOIΠA.


ΟΧΙ!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΟΚ.ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΟΚ, ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ, ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΑ ΑΛΛΟΥ , ΟΣΟΙ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ( ΕΔΩ
viewtopic.php?f=5&t=4509&start=60 αλλα και δω
viewtopic.php?f=5&t=4509&start=75)

Μπορει οι περοσσοτεροι, ή ακομη και ολοι οσοι διαβασουν το παρων ποστ, να απαντουσαν ΠΑΟΚ.
Αυτοι που ομως δεν θα απαντουσαν , να κανουν με ολο το σεβασμο τουμπεκι, γιατι εγω τον ΠΑΟΚ δεν τον φανταζομαι σαν παρκο και παιδικη χαρα, αλλα σαν ΙΔΕΑ,
και το γηπεδο, σαν τροπο εκφρασης αυτης της ΙΔΕΑΣ.

Οι υπολοιποι τωρα, αν απαντουσαν ΠΑΟΚ και θελουν ακομα παρκα και τα λοιπα, μετα χαρας να συζητησουμε.
Ομως αν ο λαος του ΠΑΟΚ δεν εχει φραγκα για την αυξηση και την μπουτικ, σιγουρα δεν θα χει για να τα δινει στα παρκα,και τις πισινες.

ΤΟ ΠΟΥΤΣΑ ΞΥΛΟ ΣΟΥΒΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΠΙΣΙΝΑ,ΠΑΡΚΟ, ΚΟΥΡΑΜΠΙΕΣ
ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ.

ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΤΟ ΓΡΑΨΑ ΣΤΟ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ.
ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΞΕΤΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Τελευταία επεξεργασία από guardian4 και Δευτ 03 Ιαν 2011, 14:27, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Δευτ 03 Ιαν 2011, 01:32

ΑΜΑ ΘΕΛΕΤΕ ΡΕ ΑΝΤΜΙΝΣ ,
ΚΛΕΙΔΩΣΤΕ ΤΟ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΑΛΛΟ.
ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΟΝ ΤΟΠΙΚ
ΣΤΟ ΠΑΡΩΝ ΣΤΑΔΙΟ ΤΑ ΤΟΠΙΚ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗΛΕΝΔΕΤΑ.

edit:εμεινε το caps lock πατημενο απο πριν

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μη γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, AdminTeam
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό babisgia » Παρ 25 Φεβ 2011, 12:34

Τι έγινε με τους Άραβες; Κάτι για 20 Φεβρουαρίου δεν έλεγαν;
Άβαταρ μέλους
babisgia
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 10:03
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό gash04 » Παρ 25 Φεβ 2011, 12:49

Καλή ερώτηση χωρίς απάντηση όμως ακόμα.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Moko » Παρ 25 Φεβ 2011, 12:51

Το θέμα προχωράει καλά και αθόρυβα. Μην το σκαλίζετε μια χαρά πάει. Υπομονή λίγους μήνες.
Άβαταρ μέλους
Moko
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: Πέμ 30 Δεκ 2010, 01:57

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό paok87 » Παρ 25 Φεβ 2011, 13:40

Εικόνα


Βέβαια, ας μην αποκλείουμε και το ενδεχόμενο ο Μουαμάρ Καντάφι να ζητήσει πολιτικό άσυλο στην Ελλάδα...
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Παρ 25 Φεβ 2011, 13:55

Το κύπελλο, το κύπελλο μας νοιάζει τώρα, ημερομηνίες έρχονται και παρέρχονται, ας μην αποπροσανατολιζόμαστε, μας περιμένουν ημιτελικοί με την πιο τσάτσικη ομάδα και πλεη ωχ που θα προσπαθήσουν να μας κλαδέψουν για να σώσει τη χρονιά η αλογοτροφή.

Εύλογο ερώτημα για τις 20/2, αλλά αυτά τα πράγματα δουλεύονται καλύτερα χωρίς πολλές φωνές και φώτα πάνω τους. Ό,τι είναι να γίνει, θα γίνει, εμείς κοντά στην ομάδα και οι εξελίξεις θα μας βρουν μόνες τους όταν πρέπει.
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4093
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό paok_athens_g4 » Τετ 02 Μαρ 2011, 00:10

Έρχεται νέα αύξηση στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ
Από Απόστολος Παγώνης | Τετάρτη, 02 Μαρτίου 2011 00:04

Μέγεθος κειμένου: Εκτύπωση Email
Super League
ΠΑΟΚ
Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ αποφάσισε να προχωρήσει σε έκτακτη γενική συνέλευση με βασικό θέμα την αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου του συλλόγου. Η αύξηση θα είναι για όλους, ακόμα και για τους Άραβες επενδυτές.



Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ αποφάσισε να πραγματοποιήσει έκτακτη γενική συνέλευση στις 28 Μαρτίου και ανάμεσα στα άλλα θα αποφασίσει να υπάρξει νέα αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου της.



Η ανακοίνωση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ:

«ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΤΩΝ ΜΕΤΟΧΩΝ ΤΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ «ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΩΝ» «ΠΑΟΚ» - ΠΑΕ ΣΕ ΕΚΤΑΚΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΤΗΝ 28.03.2011

Το Διοικητικό Συμβούλιο της «ΠΑΕ ΠΑΟΚ», Αρ. ΜΑΕ 99130/06/Β/86/77, σύμφωνα με το Νόμο 2190/20 «Περί Ανωνύμων Εταιριών» όπως ισχύει και το Καταστατικό της, καλεί τους κ.κ. Μετόχους της Εταιρίας σε Έκτακτη Γενική Συνέλευση την 28η Μαρτίου 2011, ημέρα Δευτέρα και ώρα 17.00 στα επί της οδού Μικράς Ασίας - Γήπεδο Τούμπας γραφεία της ΠΑΕ ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη.

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1.Διερεύνηση δυνατότητας εκλογής αιρετής διοίκησης – εκλογή αιρετής διοίκησης.
2.Αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου της εταιρίας με καταβολή μετρητών και την έκδοση νέων μετοχών με την επιφύλαξη του άρθρου 13α Κ.Ν. 2190/20 και κατάργηση του δικαιώματος προτίμησης των παλαιών μετόχων στη νέα αύξηση του Μετοχικού Κεφαλαίου σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 13 παρ. 6 Κ.Ν. 2190/20.
3.Τροποποίηση του άρθρου 7 (μετοχικό κεφάλαιο) του καταστατικού της εταιρείας.
4.Διάφορα θέματα και ανακοινώσεις

Στη Συνέλευση αυτή έχουν δικαίωμα να λάβουν μέρος και να ψηφίσουν, είτε αυτοπροσώπως είτε με αντιπρόσωπο, όλοι οι Μέτοχοι της Εταιρίας. Κάθε μετοχή δίνει δικαίωμα μιας ψήφου. Για να λάβουν μέρος στη Γενική Συνέλευση οι κύριοι Μέτοχοι, πρέπει σύμφωνα με τις διατάξεις του Νόμου 2190/20 «Περί Ανωνύμων Εταιριών», όπως ισχύει και το Καταστατικό της Εταιρίας να καταθέσουν τις μετοχές τους ή τους προσωρινούς τίτλους τους, πέντε τουλάχιστον ημέρες πριν από την οριζόμενη για τη συνεδρίαση της Γενικής Συνέλευσης στα γραφεία της Εταιρίας στη Θεσσαλονίκη (Μικράς Ασίας- Γήπεδο Τούμπας) ή στο Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων ή σε οποιαδήποτε αναγνωρισμένη Ελληνική Τραπεζική Εταιρία.

Εντός της ίδιας προθεσμίας πρέπει να κατατεθούν στην Εταιρία και οι σχετικές αποδείξεις κατάθεσης μετοχών καθώς και τα τυχόν νομιμοποιητικά έγγραφα και έγγραφα αντιπροσώπευσης. Σε περίπτωση που στην Έκτακτη Γενική Συνέλευση διαπιστωθεί έλλειψη απαρτίας των μετόχων, θα συγκληθεί 1η Επαναληπτική Έκτακτη Γενική Συνέλευση στις 8 Απριλίου 2011 ημέρα Παρασκευή και ώρα 17.00 στα επί της οδού Μικράς Ασίας - Γήπεδο Τούμπας γραφεία της ΠΑΕ ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη. Σε περίπτωση που στην 1η Επαναληπτική Έκτακτη Γενική Συνέλευση διαπιστωθεί έλλειψη απαρτίας των μετόχων , θα συγκληθεί 2η Επαναληπτική Έκτακτη Γενική Συνέλευση στις 19 Απριλίου 2011 ημέρα Τρίτη και ώρα 17.00 στα επί της οδού Μικράς Ασίας - Γήπεδο Τούμπας γραφεία της ΠΑΕ ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη.
Θεσσαλονίκη, 28.02.2011

ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ»
...Κ ΣΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΕΩ..................
Άβαταρ μέλους
paok_athens_g4
 
Δημοσιεύσεις: 392
Εγγραφή: Δευτ 10 Αύγ 2009, 19:33
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Lord » Τετ 02 Μαρ 2011, 00:14

Here we go again..
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό nikos55 » Τετ 02 Μαρ 2011, 00:20

Αρχιζω και το διασκεδαζω..
Άβαταρ μέλους
nikos55
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Πέμ 25 Σεπ 2008, 23:36

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: ΑποστόληςΑ και 13 επισκέπτες