Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό DimisK » Δευτ 01 Νοέμ 2010, 16:20

Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι απλά θέμα λάθους. Κάτι παίζει με την ΑΜΚ...Κάτι που ίσως και να είναι καλό. 8-)
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Δευτ 01 Νοέμ 2010, 17:15

Μπα, δε νομίζω ότι είναι κάτι καλό. Πρέπει να είναι όντως όπως τα λένε. Θυμίζω ότι η ΑΜΚ δεν είναι για μια μέρα αλλά τρέχει για αρκετό καιρό. Μακάρι να βγει κάτι καλό από την ιστορία αλλά όταν έχεις καεί απ' το χυλό, φυσάς και το γιαούρτι.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό dimbar » Δευτ 01 Νοέμ 2010, 17:26

Η ΓΣ ανακοινώθηκε 3 μέρες πριν ενώ η κατάθεση μετοχών ήθελε τουλάχιστον 5 μέρες, όπότε ή κάποιος από τα στελέχη πετούσε αετό (ελπίζω όχι δικέφαλο), ή κάτι άλλο παίζει για το οποίο δεν μας έχω ικανούς.
:opaokara:
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 01 Νοέμ 2010, 19:40

Και δε μου λέτε; Αφού, το μπελά μου μέσα, είχε ξανα-αναβληθεί επειδή δε συγκετρώθηκε το 51% των μετόχων (νομίζω πριν κανα 15νθήμερο) πως στο π@υτσο δε κατάφεραν να ανακοινώσουν έγκαιρα αυτή την συνέλευση;
Δε ξέρω τι γίνεται αλλά πολύ προχειρότητα μυρίζει η φάση και δε λέει. Αν κρίνω και από το στυλ των προηγούμενων γενικών συνελεύσεων που είχα παραβρεθεί και οι οποίες ήταν τυπικές και με έγκριση ΑΜΚ για όλο το λαό, τότε ναι μεν είναι διαδικαστικού χαρακτήρα όλα αυτά, αλλά ρε πούστη μου τουλάχιστον να γίνονται σωστά....Όχι λάθη και στις διαδικασίες....είπαμε...και αν φταίει η εταιρία που αποφασίστηκε να αναγγείλει την ΓΣ (;) τότε πρόχειρη ήταν και η επιλογή της εταιρίας αυτής...χρονοτριβούμε άσχημα...μην πω μαλακιζόμαστε...
μακάρι να είναι κάτι καλό...

υγ. ενημέρωση στη ΓΣ για το θέμα της πολιτείας και των χρεών θα υπάρξει;
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό 4444 » Τετ 03 Νοέμ 2010, 04:35

ΚΥΡΙΟΙ Ο ΠΑΟΚ ΜΑΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΣΕΛΙΔΑ
τοσο καιρο αγωνες υπομονη αγαπη στηρηξη ΤΩΡΑ ΔΙΚΑΙΟΝΟΜΑΣΤΕ
ο προεδρος μας που πηρε ενα καραβι τεραστιο που εμπαζε το εφτιαξε το εβαψε σιγα σιγα το επισκευαζε με την αγαπη και την προσπαθια μας και ρε την τρελα μου γιαυτο τον γουσταρο τον προεδρο ολους αυτους τους αγονες μας δεν τους παρατησε ΤΩΡΑ ΔΙΚΑΙΟΝΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ τωρα ηρθε η ωρα το καραβι αυτο να σαλπαρει να παει μακρια και χρειαζομαστε πραγματα σημαντηκα μαζι μας που κοστιζαν και ηταν ακριβα αλλα βρεθηκαν και το καραβι σαλπαρει και θα κανει τρελα ταξιδια στο αγνοστο θα ερθουν και μπορες αλλα εχουμε πλεον τα εργαλια να της αντιμετοπησουμε θα ερθουν ομως και χαρες και θα ειναι πολλες μαγκες
καλο ταξιδι λοιπον και
τακαλυτερα ερχοναι
προερδε σε αυτο το ταξιδη εσυ θα εισαι αρχηγος με σε να γουσταρουμε να ταξιδευουμε παρεα
σε ευχαρηστουμε καλο αγωνα λοιπον
Άβαταρ μέλους
4444
 
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 03:12
Τοποθεσία: katerini

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τετ 03 Νοέμ 2010, 11:41

με προεδρο παντα τον ζαγορ ........
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό PARASANDALOS » Τετ 03 Νοέμ 2010, 14:07

αρα προπονητη θα παρουμε το 2011
Άβαταρ μέλους
PARASANDALOS
 
Δημοσιεύσεις: 5255
Εγγραφή: Παρ 14 Νοέμ 2008, 05:15
Τοποθεσία: ΔΕΝΤΡΟΠΟΤΑΜΟΣ

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Realcon » Τετ 03 Νοέμ 2010, 14:48

4444 έγραψε:ΚΥΡΙΟΙ Ο ΠΑΟΚ ΜΑΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΣΕΛΙΔΑ
τοσο καιρο αγωνες υπομονη αγαπη στηρηξη ΤΩΡΑ ΔΙΚΑΙΟΝΟΜΑΣΤΕ
ο προεδρος μας που πηρε ενα καραβι τεραστιο που εμπαζε το εφτιαξε το εβαψε σιγα σιγα το επισκευαζε με την αγαπη και την προσπαθια μας και ρε την τρελα μου γιαυτο τον γουσταρο τον προεδρο ολους αυτους τους αγονες μας δεν τους παρατησε ΤΩΡΑ ΔΙΚΑΙΟΝΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ τωρα ηρθε η ωρα το καραβι αυτο να σαλπαρει να παει μακρια και χρειαζομαστε πραγματα σημαντηκα μαζι μας που κοστιζαν και ηταν ακριβα αλλα βρεθηκαν και το καραβι σαλπαρει και θα κανει τρελα ταξιδια στο αγνοστο θα ερθουν και μπορες αλλα εχουμε πλεον τα εργαλια να της αντιμετοπησουμε θα ερθουν ομως και χαρες και θα ειναι πολλες μαγκες
καλο ταξιδι λοιπον και
τακαλυτερα ερχοναι
προερδε σε αυτο το ταξιδη εσυ θα εισαι αρχηγος με σε να γουσταρουμε να ταξιδευουμε παρεα
σε ευχαρηστουμε καλο αγωνα λοιπον

+1926
“Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με”.
ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Realcon
 
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 01:48

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό IKARIA_4 » Τετ 03 Νοέμ 2010, 15:25

Η καθυστερηση στην Γ.Σ. της ΠΑΕ ΠΑΟΚ εγινε σκοπιμα,ωστε να κερδιθει χρονος για νεους επενδυτες και τις διαπραγματευσεις...

απλα τα πραγματα ΄)
IKARIA_4
 
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 17:21
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΙΟ ΠΕΛΑΓΟΣ

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Federacion » Τετ 03 Νοέμ 2010, 16:33

4444 έγραψε:ΚΥΡΙΟΙ Ο ΠΑΟΚ ΜΑΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΣΕΛΙΔΑ
τοσο καιρο αγωνες υπομονη αγαπη στηρηξη ΤΩΡΑ ΔΙΚΑΙΟΝΟΜΑΣΤΕ
ο προεδρος μας που πηρε ενα καραβι τεραστιο που εμπαζε το εφτιαξε το εβαψε σιγα σιγα το επισκευαζε με την αγαπη και την προσπαθια μας και ρε την τρελα μου γιαυτο τον γουσταρο τον προεδρο ολους αυτους τους αγονες μας δεν τους παρατησε ΤΩΡΑ ΔΙΚΑΙΟΝΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ τωρα ηρθε η ωρα το καραβι αυτο να σαλπαρει να παει μακρια και χρειαζομαστε πραγματα σημαντηκα μαζι μας που κοστιζαν και ηταν ακριβα αλλα βρεθηκαν και το καραβι σαλπαρει και θα κανει τρελα ταξιδια στο αγνοστο θα ερθουν και μπορες αλλα εχουμε πλεον τα εργαλια να της αντιμετοπησουμε θα ερθουν ομως και χαρες και θα ειναι πολλες μαγκες
καλο ταξιδι λοιπον και
τακαλυτερα ερχοναι
προερδε σε αυτο το ταξιδη εσυ θα εισαι αρχηγος με σε να γουσταρουμε να ταξιδευουμε παρεα
σε ευχαρηστουμε καλο αγωνα λοιπον


μη σαλπάρουμε ακόμη, κρατα μικρό τιμόνι (εεε καλάθι...)
εκεί που μας χρωστούσανε μας παίρνουν και το βόδι.
Άβαταρ μέλους
Federacion
 
Δημοσιεύσεις: 1682
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 09:53

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό koskir » Τετ 03 Νοέμ 2010, 17:06

Η διαφαινόμενη εισροή κεφαλαίων (περιπου 6 εκ. σύμφωνα με τα ρεπορταζ) σε πρώτη φάση νομίζω ότι συμβαδίζει με τη συνολικη στάση της διοίκησης μέχρι τώρα. Δηλαδή βήματα μικρά αλλά σταθερά χωρίς φαμφάρες και διατυμπανισμούς (του στύλ μεγαλοεπένδυτής βάζει 50 εκ και φέρνει Μουρίνιο για προπονητη και παικταράδες πολλών εκετομυρίων). Χωρίς πολλά ρίσκα με συνετή διαχείρηση των κεφαλαίων σε όλα τα ανοικτά μέτωπα (χρέη, ολοκλήρωση προπονητικού κέντρου, ενίσχυση της ομάδας). Όπως ταιριάζει με την φιλοσοφία της ομάδας και του λαού. Γιατί εμείς ποτέ δε θελήσαμε να γίνουμε ολυμπιακός ή παναθηναϊκος με όλες τις αμαρτίες που κουβαλάνε.

ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ.

:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
koskir
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Τετ 04 Ιουν 2008, 21:17
Τοποθεσία: Πτολεμαϊδα, Δυτική Μακεδονία

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό fuzztone » Δευτ 20 Δεκ 2010, 22:54

Αν υπάρχει κάπου η παρούσα μετοχική σύσταση της ΠΑΕ μετά την ΑΜΚ του Φεβρουαρίου, ας δώσει ένα λινκ.

Θα είχε ενδιαφέρον να δούμε τι ποσό ΑΜΚ απαιτείται για να φτάσει κάποιος νέος επενδυτής το 67%...
Άβαταρ μέλους
fuzztone
 
Δημοσιεύσεις: 1209
Εγγραφή: Τρί 26 Φεβ 2008, 21:11

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Petm » Τρί 21 Δεκ 2010, 03:22

6.7 εκ. euro είναι για το 51% οποτε για το 67% θα είναι γύρο στο 8 με 9ek euro. δε θα είναι περισσότερα. εκτος αν πάρει και τις μετοχές του γούμενου που είχαν δεσμευτεί ηθικά οι κατέχοντες τους ότι θα τις δώσουν στον επόμενο επενδυτη αν αυτός βρεθεί οποτε τα λεφτά που χρειάζονται θα είναι λιγότερα. αυτές οι μετοχές του γούμενου που τώρα βρίσκονται αριστερά και δεξιά είναι γύρw στο 18% , με την αύξηση που θα γίνει θα έχουν μια αξια γύρο στο 9%.
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό fuzztone » Τρί 21 Δεκ 2010, 09:37

Αν ισχύει αυτό με τα 6.7εκ που λες, τότε με 0.3 € τη μετοχή σημαίνει ότι αγοράζοντας 22.333.333 μετοχές παίρνεις το 51%. Οι υπόλοιπες 21.457.516 παραμένουν στους προηγούμενους κατόχους, δηλαδή τον Α.Σ. 10%, τους μικρομετόχους, τον Παγώνη κτλ.

Για να φτάσει τώρα στο "μαγικό" 67% θα πρέπει ο επενδυτής να έχει ουσιαστικά διπλάσιο αριθμό μετοχών από τους υπόλοιπους (πάνω από τα 2/3 δηλαδή). Άρα θα πρέπει να βάλει άλλα τόσα (και μάλλον και παραπάνω λόγω υποχρεωτικής συμμετοχής σε κάθε ΑΜΚ του ΑΣ με το 10%).

Με άλλα λόγια, αν είχαν μειωθεί τα χρέη της ΠΑΕ ή είχαν χαριστεί οι προσαυξήσεις και κάποια πρόστιμα όπως γίνεται σήμερα με ΟΛΕΣ τις εταιρείες, τότε θα ήταν πρακτικά ΑΔΥΝΑΤΟ να έπαιρνε ένας επενδυτής το 67% γιατί η όποια ΑΜΚ θα αφορούσε ποσά μικρότερα των 13-14 εκ € που απαιτούνται (χωρίς τη συναίνεση της πλειοψηφίας των μετόχων).

Υ.Γ. τα παραπάνω είναι μια πολύ πρόχειρη ανάλυση, επιδέχονται διορθώσεις από κάποιον γνώστη. Κραυγές και αφορισμοί ας λείπουν. Υπάρχουν τα vote down στην κεντρική για αυτό. Εδώ μόνο με στοιχεία και αριθμούς για να ξέρουμε τι μας γίνεται.
Άβαταρ μέλους
fuzztone
 
Δημοσιεύσεις: 1209
Εγγραφή: Τρί 26 Φεβ 2008, 21:11

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τρί 21 Δεκ 2010, 10:08

Όταν κάποιος βάζει ''καθαρά'' συνεχώς χρήματα σε μία Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου, τότε πως μπορείς να τον αποτρέψεις;
Ο κόσμος βοήθησε και νομίζω έφτασε ταβάνι με τις δύο αυξήσεις και μάλιστα σε περίοδο ''προ κρίσης'' (και καλά)
και δε νομίζω θα βοηθούσε αρκετά κι άλλο...
Από την άλλη αν του έλεγες ότι οι μετοχές σου έχουν κάποια αξία και δύναμη τότε ίσως να βοηθούσε...
Θα δείξει η όλη φάση, απλά πρέπει να προχωράμε προσεκτικά και σταθερά...
Δυστυχώς ο ΑΣ δεν έχει δείξει και τα καλύτερα δείγματα για να μπορείς να βασιστείς στις σωστές κινήσεις του...Θυμίζω πρωτοσέλιδα εφημερίδων αγκαλιά γού και κάτσα να μιλάνε για τη ''Νέα Τούμπα''... :lol:
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες