Τηλεοπτικά δικαιώματα

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό giwrgos04dex » Τρί 23 Ιούλ 2019, 13:47

gika έγραψε:
giwrgos04dex έγραψε:Ή ΠΑΟΚ Τv με μειωμένη συνδρομή για κατόχους διαρκείας .
Ετήσια συνδρομή και ανα αγώνα πχ 10 ευρο έτσι ώστε να εκμεταλευτει τις κφετεριες
Και πάλι το ποσό δεν θ ανεβεί πάνω από 2-3 εκατομμύρια λογικά


Φαντάσου η κάθε καφετέρεια να πρέπει να στριμάρει από 5-10 μηχανάκια με τέλεια έξοδο εικόνας σε 1 ή 2 τηλεοράσεις το καθένα. Μόνο για να τα ανοίξει και να τα βάλει να παίξουν θα υπάρχει πρόβλημα. Να μη μιλήσουμε για το άθλιο broadband στη μεγαλύτερη ελληνική επικράτεια. Πες το στον καφενέ του χωριού αυτό.

Το ΠΑΟΚτβ θα ήταν λύση αν έβγαζε δορυφορικό πακέτο, ή αν έκλεινε κάποια συμφωνία με ΟΤΕ και Νόβα για να παίζει μέσω των δορυφόρων τους όπως πχ κάνει το Fox. Αυτά τα πράγματα θέλουν χρόνο. Μία λύση θα ήταν Nova/OTE και PAOK TV ταυτόχρονα, με αντικειμενική και μη αντικειμενική μετάδοση αντίστοιχα. Σε φάση, Νόβα πάρε τα δικαιώματα μας με 4, αλλά δεν έχεις αποκλειστικότητα στην Ελλάδα. Και ταυτόχρονα PAOKTv για τους ΠΑΟΚτσήδες με 2-3-4 ευρώ ανά παιχνίδι.

Την παράμετρο με το Ίντερνετ ομολογώ δεν τη σκέφτηκα καν
Η ιδέα σου μετά μου αρέσει πολύ
ΠΑΟΚ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ. .
Άβαταρ μέλους
giwrgos04dex
 
Δημοσιεύσεις: 1724
Εγγραφή: Τρί 27 Φεβ 2018, 00:30

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό T16 » Τρί 23 Ιούλ 2019, 13:50

τα πραγματα σχεον ειναι απλα
η νοβα με 4,5-5,0 η open
T16
 
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2019, 23:00

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Τρί 23 Ιούλ 2019, 14:01

Τα πράγματα είναι απλά... ή 7-7,5 όποιος θέλει ή Open.
Με ποια λογική να πέρνει 5 η ζέλα ή να ζητά η κούλα 7 και εμένα να μου τσινάνε και να μου δίνουν 5-5,5?
Τίτλους? Οπαδούς? τι?
Είτε αρέσει είτε όχι το ΜΟΝΟ που μετράει στα τηλεοπτικά είναι το τωρινό brandname και το δυναμικό τηλεοπτικό κοινό!
Αυτό δεν μπορούν να καταλάβουν οι ΠΟΚιτες. Αυτή την στιγμή -και όχι το '90- ο ΠΑΟΚ είναι το μεγαλύτερο brandname άρα εκεί θα πάει το μαρούλι. Στην τελική ελεύθερη αγορά έχουμε, είμαστε free και κοστολογούμε όσο θέλουμε τον εαυτό μας. Τι τους νοιάζει? Ας μείνουν ελεύθεροι και ας ψάξουν και αυτοί αντίστοιχο συμβόλαιο. Ποιος τους δίνει το δικαίωμα να απαιτούν για μένα χαμηλότερο ή ίδιο συμβόλαιο με αυτούς?
Δηλαδή αν εγώ είμαι ελεύθερος και διαπραγματευτω μια δουλειά και συμφωνήσω σε κλειστό συμβόλαιο στα 1.000 EUR θα πρέπει ο συνάδελφός μου που έχει ήδη συμφωνήσει σε 900 EUR να απαιτήσει να μη με υπογράψουν ή να του δώσουν παραπάνω επειδή είναι πχ. παλιότερος ή επειδή νομίζει/πιστεύει ότι είναι καλύτερος από μένα?
Τι μ@λακία είναι αυτό???

Αμ το άλλο?
Τι με νοιάζει αν η ζέλα ή η κούλα πχ. έχει ιστορικά παραπάνω τίτλους, οπαδούς κτλ.
Δηλαδή οι οπαδοί αυτών δεν θα βλέπουν πχ. το gay - ΠΑΟΚ?
Δηλαδή η Marseille με μεγαλύτερη οπαδική βάση και τίτλους ή η Saint Ettienne με τους περισσότερους τίτλους στην Γαλλία από την PSG πρέπει να πάρουν μεγαλύτερο τηλεοπτικό συμβόλαιο από τους Παριζιάνους?

Αν η Saint Ettienne πήγαινε και ζήταγε το ίδιο συμβόλαιο με την PSG επειδή έχει περισσότερους τίτλους... θα σκαγανε στα γέλια και μετά θα τους κλείνανε την πόρτα στα μούτρα.
Εδώ το θεωρούνε νορμάλ.
Τελευταία επεξεργασία από GiorgosAtha και Τρί 23 Ιούλ 2019, 14:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3687
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 23 Ιούλ 2019, 14:12

@GiorgosAtha ναι ρε φίλε αλλά η αναλογία PSG - Saint Etiene δεν έχει καμία σχέση με το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ/ Ολυμπιακός. Δεν έχω δημογραφικά στοιχεία για να σου πω ποιος έχει πιο πολλούς οπαδούς. Αλλά νομίζω και το ΠΑΟΚ - γαύρος και το αεκ - γαυρος και το ΠΑΟΚ- αεκ πάνω κάτι ίδια δημοφιλία έχουν.

Με την ίδια λογική τη χρονιά που η Ατλέτικο πήρε τον τίτλο απο Ρεάλ και Μπάρτσα θα έπρεπε να παίρνει 20% παραπάνω από τους άλλους στα τηλεοπτικά;

Κάπου στη μέση είναι η φάση.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Τρί 23 Ιούλ 2019, 14:24

@gika

Η Atletico πήρε έναν τίτλο και μετά γύρισε στην 3ο-4η θέση, αντίστοιχα και η Leicester. Φωτοβολίδες και τέλος. Όπως και η κούλα.

Αυτή την στιγμή ο ΠΑΟΚ είναι σταθερα τα τελευταία χρόνια σε θέσεις πρωταθλητισμού παίρνοντας πλέον σταθερά και τίτλους. Άρα δεν μπορεί να αντιμετωπιστεί όπως πχ. η Leicester στην Αγγλία.
Λογικό να ζητήσει/ψάξει/απαιτήσει μεγαλύτερο συμβόλαιο από πχ. την ζέλα ή την κούλα που αν εξαιρέσεις την προπέρσινη κλοπή δεν θεωρούνται καν διεκδικητες του πρωταθληματος τα τελευταία χρόνια από έναν 3ο παρατηρητή (σταθερά διαφορές 10-15+ βαθμών από την κορυφή).
Το κέρδισε αυτό το δικαίωμα να πάρει/ζητήσει παραπάνω. Οι άλλοι όμως τι ζητάνε? Να πάρουν παραπάνω γιατί δεν είναι λογικό μια ομάδα εκτος από το ΠΟΚ να πάρει κάτι παραπάνω από αυτούς και όχι γιατί το κερδίσαν.
Τόσα χρόνια μας λένε πως πρέπει να παίρνουμε χαμηλότερο τηλεοπτικό από τους 3 του ΠΟΚ γιατί δεν θεωρούμαστε διεκδικητές του τίτλου όσο αυτοί.
Τώρα που πλέον είμαι σταθερά διεκδικητής και κάτοχος μου λένε πως πρέπει να παίρνουμε χαμηλότερο τηλεοπτικό από τους 3 του ΠΟΚ γιατί... έτσι έχουν μάθει πως πρέπει να γίνεται.
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3687
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 12:01

obanebane έγραψε:
giapas έγραψε:Αηδία άρθρο Κόλκα . Μας πολεμάνε , δε θέλουν να μας δείξουν στη τηλεόραση και δεν έχουμε λεφτά για προκαταβολή στις μεταγραφές. Μετά από διάλειμμα μιας χρονιάς ας ξαναμπουν οι φουστανέλες. Δε ξέρω τι είναι πιο τρομακτικό για αυτή την έκρηξη κλάψας , να είναι αλήθεια ή απλά να τα γράφει για να κερδίσει κλικς. Έχουνε συνωμοτήσει τα νεφελιμ και τα ελοχιμ για να μην έχουμε συμβόλαιο.



Αποκλείεις το γεγονός να μη μας προσφέρει κάνεις συμβόλαιο αυτή τη στιγμή που μιλάμε;
Αν η Νόβα αποφάσισε να πάρει πίσω τον βαζελο,πιθανόν να μην έχει άλλο μπάτζετ να προσφέρει και σε εμάς αντίστοιχο συμβόλαιο με του γαύρου πχ η και της κουλας ακόμα.
Με το άκυρο της ΕΡΤ,είναι πολύ πιθανό να είμαστε εντελώς στον αέρα και να οδηγούν τον Ιβάν στην λύση να βγάλει χρήματα από την μια τσέπη για να τα βάλει στην άλλη (Open).


Μπανε μου αν η νοβα αποφάσισε να πάρει πίσω το βάζελο και όχι εμάς , αυτό συνέβη γιατί έκρινε ( λάθος ή σωστό δεν έχει σημασία) ότι είναι πιο εμπορικός. Υπάρχουν 3-4 ελεύθερα κανάλια και 2 συνδρομητικά εντός Ελλάδας. Όλοι στο κόλπο , λίγο δύσκολο είναι . Επίσης γιατί η λύση του οπεν είναι από τη μια τσέπη στην άλλη , δεν υπάρχουν διαφημίσεις , δεν υπάρχουν έσοδα στο κανάλι που θα δείχνει τα παιχνίδια; Δηλαδή η νοβα χάρη θα μας έκανε ; Όσο κίνητρο έχει μια ιδιωτική εταιρεία - νοβα να επενδύσει σε ένα προϊόν ( ποδοσφαιρικά παιχνίδια ΠΑΟΚ) , άλλο τόσο έχει και το οπεν
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 12:02

και εδώ για το παοκοβιο


paokovios1974 έγραψε:Για δώσε μας τα φώτα σου giapas γιατί δεν έχουμε συμβόλαιο.


Δε ξέρω αδερφέ , ελεύθερη αγορά είναι εκεί έξω , όποιος κρίνει ότι ένα προϊόν αξίζει 100 ευρώ τα δίνει και το παίρνει. Η αγορά τηλεοπτικών δικαιωμάτων είναι μια επενδυτική απόφαση για ένα τηλεοπτικό δίκτυο ( πλην κρατικής τηλεόρασης φυσικά) , όποιος κρίνει ότι τον συμφέρει η επένδυση θα προχωρήσει σε αυτήν.

Θα χαρώ να διαβάσω και τη δική σου άποψη.

ΥΓ : Επίσης να ξέρεις , εμένα το πρόβλημά μου είναι ο κόλκας που το λέει ως δικαιολογία και δε ντρέπεται. Ότι η ερτ δε θα σου δώσει επί κούλη αυτά που θα σου έδιναν οι προηγούμενοι το ξέρουμε όλοι και δε χρειάζεται iq 180 να καταλάβουμε ότι αυτό γίνεται λόγω χοντρού. Είπαμε η ερτ είναι όχημα εξυπηρετήσεων και άλλαξαν τα κοζια πλέον. Αλλά όπως είπε και ο αλαστορ πιο πάνω , κανείς δε σε εμποδίζει να κλείσεις κάπου αλλού , έστω με ένα 15-20% χαμηλότερα. Άρα μη μου το λες φόρα παρτίδα ως δικαιολογία το ότι δε κάνεις μεταγραφές γιατί δε πήρες το κρατικό χρήμα. Δηλαδή η πουτάνα η Αθήνα έπιασε όλους τους καναλάρχες της γης και είπανε μη δείξετε ΠΑΟΚ γιατί να ζορίσετε το ποδοσφαιρικό cash flow του Ιβαν ; Sorry μαν αλλά είναι για γέλια η κατάσταση και μη το παίρνεις προσωπικά.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 12:16

giapas ξέρεις πολύ καλά ότι το ελληνικό πρωτάθλημα ήταν μονοπώλιο, μπήκε και η ΕΡΤ μολις εσπασε ο συνεταιρισμός και μεχρι εκεί,κανένας άλλος δεν δίνει ούτε πρόκειται να δώσει τα ποσά που απαιτούνται, με τη Νόβα υπάρχει και αυτή η ανακοίνωση αν θυμάσαι που έλεγε ότι η προθεσμία της να ματσαρει την προσφορά της ΕΡΤ ήταν μετά τις εκλογές.
Όλα τυχαία;
Οι θεωρίες συνωμοσίας δεν μου αρέσουν και συνήθως γελάω με αυτές, στην περίπτωση μας όμως,αυτή τη στιγμή που μιλάμε,ο ΠΑΟΚ είναι η μόνο άστεγη τηλεοπτικά ομάδα.
Όπως φαίνεται για τον Α,Β δεν έχουμε πρόταση ή τέλος πάντων πιθανόν να έχουμε κάποια εξευτελιστική επιπέδου ΟΑΡΗΣ.
Τελευταία επεξεργασία από obanebane και Πέμ 25 Ιούλ 2019, 12:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 12:17

Κατ αρχάς είμαι από κινητό και δεν μπορώ να εμπλακώ σε διάλογο που απαιτεί λεπτομερή παράθεση επιχειρήματων αυτό που ξέρω εν συντομία είναι ότι υπήρχε συμφωνία που ανακοινώθηκε κιόλας για 7,5 εκατομμύρια και κατόπιν άνωθεν παρεμβάσεων πάγωσε, αυτο είναι γεγονός που δεν αμφισβητείς και μου δίνει το πάτημα να πω ότι με πολεμάνε, εσύ πες ότι όλα είναι φυσιολογικά.
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 12:21

Μεχρι και συμμαχια κάνανε οι κιτρινογαβροι εναντίον μας την κρατική ερτ ανεξαρτήτως κόμματος την θεωρούν και είναι τσιφλίκι τους..... Όταν είμασταν αδύναμοι μας θελαν δυνατούς τώρα που δυναμωσαμε μας κάνουν πόλεμο σε όλα τα επίπεδα..... Γενικά γιαυτους είμαστε γραφικοί επαρχιώτες και έτσι θα είμαστε στο μυαλό τους.... Εδώ κάποτε έπαιξε μπάσκετ λύκειο της Πτολεμαΐδας στην Αθήνα σχολικό βουλγαροι μας ανεβάζαν χωριάτες μας κατέβαζαν..... Αυτή η αντίληψη ότι αιλαδα είναι η Αθήνα και μόνο και οι άλλοι είναι συμπλήρωμα υπάρχει και το λέω γιατί έχω ζήσει και παω συχνά εκεί..... Οι εξουσίες φοβούνται μόνο το ποκ κανέναν άλλο γιαυτό τους κάνουν και τα χατηρια.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό deep_gia_deep » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 12:22

giapas έγραψε:και εδώ για το παοκοβιο


paokovios1974 έγραψε:Για δώσε μας τα φώτα σου giapas γιατί δεν έχουμε συμβόλαιο.


Δε ξέρω αδερφέ , ελεύθερη αγορά είναι εκεί έξω , όποιος κρίνει ότι ένα προϊόν αξίζει 100 ευρώ τα δίνει και το παίρνει. Η αγορά τηλεοπτικών δικαιωμάτων είναι μια επενδυτική απόφαση για ένα τηλεοπτικό δίκτυο ( πλην κρατικής τηλεόρασης φυσικά) , όποιος κρίνει ότι τον συμφέρει η επένδυση θα προχωρήσει σε αυτήν.

Θα χαρώ να διαβάσω και τη δική σου άποψη.

ΥΓ : Επίσης να ξέρεις , εμένα το πρόβλημά μου είναι ο κόλκας που το λέει ως δικαιολογία και δε ντρέπεται. Ότι η ερτ δε θα σου δώσει επί κούλη αυτά που θα σου έδιναν οι προηγούμενοι το ξέρουμε όλοι και δε χρειάζεται iq 180 να καταλάβουμε ότι αυτό γίνεται λόγω χοντρού. Είπαμε η ερτ είναι όχημα εξυπηρετήσεων και άλλαξαν τα κοζια πλέον. Αλλά όπως είπε και ο αλαστορ πιο πάνω , κανείς δε σε εμποδίζει να κλείσεις κάπου αλλού , έστω με ένα 15-20% χαμηλότερα. Άρα μη μου το λες φόρα παρτίδα ως δικαιολογία το ότι δε κάνεις μεταγραφές γιατί δε πήρες το κρατικό χρήμα. Δηλαδή η πουτάνα η Αθήνα έπιασε όλους τους καναλάρχες της γης και είπανε μη δείξετε ΠΑΟΚ γιατί να ζορίσετε το ποδοσφαιρικό cash flow του Ιβαν ; Sorry μαν αλλά είναι για γέλια η κατάσταση και μη το παίρνεις προσωπικά.


το γεγονός πως θυμόμαστε την "ελεύθερη αγορά" όταν ο ΠΑΟΚ είναι στο πικ και στα ντουζένια του με ξεπερνάει.. προφανώς και οι νόμοι της ελεύθερης αγοράς ισχύουν μόνο για εμάς.. εκεί κάτω ισχύουν οι νόμοι των άσπρο πόλο..
ψιλοχέστηκα για το τι λέει ο Κόλκας κι ο κάθε αρδ.. αλλά το συγκεκριμένο σενάριο εμένα προσωπικά μου φαίνεται να έχει μια στέρεη βάση.. εκτός κι αν νομίζουμε πως ο Ιβάν (σε αντίθεση με ότι πιστεύουμε για τους νόμους της ελεύθερης αγοράς..) έχει κάπου ευρώδεντρα που κρέμονται λεφτά και πάει και μαζεύει..και όχι η πουτάνα η αθήνα δεν χρειάζεται να πιάσει όλους τους καναλάρχες της γης.. της αρκούν δυο - τρείς..
Άβαταρ μέλους
deep_gia_deep
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Τετ 29 Ιαν 2014, 13:41

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Azrael » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 12:26

χιλιες φορες στο Οπεν.

αληθεια ξερουμε ποιος θα δειξει τους αγωνες με τον Αγιαξ;
Stare in the raven's eye
Your time has come to die
Welcome to my world
Άβαταρ μέλους
Azrael
 
Δημοσιεύσεις: 4648
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 21:03
Τοποθεσία: Dagobah

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Anthimox » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 12:31

Αν και το ποσό των τηλεοπτικών είναι σημαντικό κομμάτι του ετήσιου προϋπολογισμού μιας ομάδας, τον ΠΑΟΚ νομίζω δεν τον επηρεάζει τόσο σημαντικά. Και αυτό οφείλεται αποκλειστικά στον Ιβάν.
Είναι δεδομένο πως η ΕΡΤ θα κάνει πίσω στην σύμβαση με τον ΠΑΟΚ. Θα προτείνει ένα μικρό ποσό και, μετά την άρνηση του ΠΑΟΚ, θα πληρώσει την όποια ρήτρα την υποχρεώσουν τα δικαστήρια λόγω της αθέτησης της προσφοράς προς τον ΠΑΟΚ.
Επίσης είναι δεδομένο πως η εδρεύουσα στην Αθήνα NOVA, καθοδηγούμενη από το ΠΟΚ, θα κάνει προσφορά αρκετά χαμηλότερη αυτής προς Ολυμπιακό και ΑΕΚ. Θεωρώ σίγουρο πως ο Ιβάν θα αρνηθεί και αυτή την προσφορά.
Πιο πιθανό θεωρώ το ενδεχόμενο του OPEN, έστω σε ενδιάμεσο στάδιο και μέχρι να ετοιμαστεί κάποια συνδρομητική πλατφόρμα.

Έχω όμως μία απορία σχετικά με την στάση της NOVA. Θεωρώντας πως από συνδρομητή η NOVA βγάζει μέσο όρο 25€ το μήνα, μιλάμε για 300€ τον χρόνο ανά συνδρομητή. Τα 6.000.000€ τον χρόνο που δεν δέχεται να προσφέρει η NOVA στον ΠΑΟΚ αντιστοιχούν σε 20.000 συνδρομητές. Χωρίς να υπολογίζονται όλα τα παράπλευρα οφέλη.
Πιστεύεται πως δεν θα βρεθούν 20.000 άνθρωποι ή επιχειρήσεις να διακόψουν την συνδρομή τους μόνο και μόνο λόγω ΠΑΟΚ;
Anthimox
 
Δημοσιεύσεις: 609
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Azrael » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 12:35

Εδω πανω κυριως, γιατι να εχει καποιος νοβα αν δεν δειχνει ΠΑΟΚ; αρα μην σου πω και περισσοτεροι θα την κοψουν
Stare in the raven's eye
Your time has come to die
Welcome to my world
Άβαταρ μέλους
Azrael
 
Δημοσιεύσεις: 4648
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 21:03
Τοποθεσία: Dagobah

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 12:37

Azrael έγραψε:χιλιες φορες στο Οπεν.

αληθεια ξερουμε ποιος θα δειξει τους αγωνες με τον Αγιαξ;



Ωραία,όπως μας βολεύει, να βλέπουμε και ΠΑΟΚαρα τζαμπε και ο μ@λ@κ@ς να πληρώνει.
Και αυτοί που παίρνουν παίχτες με το κιλό να παίρνουν τα λεφτά που πληρώνει και ο ΠΑΟΚτσης στο κρατικό μπουρδελο.
Ίσοι όροι για όλους,ξέχασα έχουμε ελεύθερη αγορά, που κρίνει ότι ο ΠΑΟΚ δεν αξίζει μία.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες