Τηλεοπτικά δικαιώματα

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Τετ 21 Αύγ 2019, 16:44

Έχω απορήσει γιατί γίνεται λόγος για το 5ευρω.
Όποτε πάω να δω ματς, ελάχιστοι είναι αυτοί που τη βγάζουν με ένα καφέ. Και πάλι το κόστος είναι 3 ευρώ περίπου.
Δηλ για το 2ευρω της διαφοράς γίνεται θέμα;
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3530
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Τετ 21 Αύγ 2019, 16:51

η οποια συζητηση γινεται εκ του πονηρου και απο αλλοθρησκα σαιτ επηρεασμενη.
Η ομαδα μας χρειαζεται για να παρουμε το πανω χερι σε οποιες διαπραγματευσεις και εμεις αυτην την στιγμη θα πουμε οχι γιατι ειναι ακριβο το 5€ ???????
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό tad » Τετ 21 Αύγ 2019, 16:57

Darklord67 έγραψε:OK,το αγόρασα το ματσάκι!
Όχι γιατί θα το δω,θα είμαι στη δουλειά,αλλά για τη στήριξη στην ομάδα.
Πλούσιος δεν είμαι,έχω 6 μήνες στη δουλειά με βασικό μισθό μετά από 1 χρόνο ανεργίας,γυναίκα άνεργη και 2 παιδιά,το μικρότερο 2,5 ετών.
Nova & otetv δεν έχω και δεν είχα ποτέ.Πιο πολύ σκέφτηκα ότι με 5 ευρώ ούτε πιό πλούσιος ούτε πιό φτωχός γίνομαι και στηρίζω και την ομάδα.
Αυτά και μην το σκέφτεστε πολύ,κάντε το!


εντάξει με ανθρώπους σαν εσένα τι να καταλάβει αυτή η ομάδα ... να είσαι γερός και να σου πάνε όλα καλά
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Τετ 21 Αύγ 2019, 17:11

kos έγραψε:
Έχει πάνω από 10% προμήθεια το PayPal? Κάποιο λάθος κάνεις. Επίσης με αυτούς του τζίρους οι τραπεζικές προμήθειες θα είναι ελάχιστες.

το πνεύμα του ποστ είναι σωστό. Άλλο τζίρος άλλο κέρδος. Στα 4,99 είναι μέσα ο ΦΠΑ που λογικά είναι 24%.

Γενικά υπάρχει μπακαλισμος μπόλικος. Συγκρίνουμε μεικτούς τζίρους από ppv με καθαρά έσοδα από συμβάσεις ή προτάσεις ερτ/νοβα χωρίς να έχουμε πραγματικά δεδομένα ούτε από έναν αγώνα με 5ευρο και βγάζουμε από τώρα συμπέρασμα ότι είναι μια γαμάτη κίνηση που θα αποφέρει μεγαλύτερα κέρδη.
Μέχρι και για μεταγραφές έχω διαβάσει λόγο ppv. Τέτοιος ενθουσιασμός.....


Είναι 3.2% + 35 λεπτα ανά συναλλαγή, δηλαδή στα 5€ πάει στα 48 λεπτά προμήθεια

Και όταν μιλάω για προμήθειες δε μιλάω για τραπεζικές προμήθειες αλλά για έξοδα e-commerce πλατφορμων τύπου Stripe, Alpha e-commerce ή ότι επιλεξει η ΠΑΕ, γιατί δεν έχουμε POS εδώ, και είναι επικίνδυνο να το διαχειριζονται οι ιδιοι
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11449
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 21 Αύγ 2019, 17:29

Για να μην παρεξηγηθώ, που είναι εξαιρετικά εύκολο.
Αν και το χω ήδη γράψει 3 φορές όσον αφορά το τάληρο. Δεν τίθεται θέμα όταν υπάρχει πρόβλημα επιβίωσης, αλλά απ την άλλη όταν υπάρχει ζήτημα επιίβωσης, (δηλαδή δεν μου περισστεύει ούτε ένα τάληρο την εβδομάδα μόνος ή με άλλους) τότε σημαίνει ότι δεν έχω ούτε ιντερνετ, ούτε κινητό, ούτε τίποτα απ όσα καλώς ή κακώς θεωρούμε δεδομένα για να γίνει βάση μίας κουβέντας.
Όσον αφορά τις σκέψεις και τις προβλέψεις του καθένας μας για το εγχείρημα, τώρα, Τετάρτη 21/8/19 και ώρα 6 και 25, πριν το ματς της Κυριακής, είναι κατανοητές, είναι απαραίτητες αλλά δεν είναι επί του παρόντος. Τώρα, βοηθάμε όλοι την κατάσταση. Αυτό έχει σημασία.
Γιατί πρώτον το εγχείρημα είναι πολύ μεγάλο για να κολλάμε σε άγνωστες λεπτομέρειες που δεν ξέρουμε ή/και στην προσωπική μας ατολμία/απαισιοδοξία κι όσα επίπεδα έχουν αυτές και δεύτερον οι ενστάσεις δεν είναι επί του παρόντος κι επί του θέματος. Δεν είναι το θέμα η εύρεση πλατφόρμας τηλεθέασης. Είναι το ουσιαστικό ζήτημα κι απάντηση σε μια ακόμα κλοπή που πάει να συντελεστεί εναντίων του συλλόγου. Αυτό είναι το ζήτημα. Αυτό είναι το δάσος. Το δέντρο είναι τα 5ευρα, οι παππούδες κι όλα τα άλλα που μπορούν να περιμένουν. Γι αυτό το έγραψα έτσι, για να καταδείξω μέσω της υπερβολής την αναγκαιότητα άμεσης και μεγάλης αντίδρασης και κυρίως, ενωμένης αντίδρασης.
Κανονικά δεν θα έπρεπε να το εξηγήσω καν. Τέλος πάντων.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό pk77 » Τετ 21 Αύγ 2019, 17:38

Πρόβλεψη σχετικά με τα τηλεοπτικά τρίλεπτα:
Ξεκινάει η αθλητική Κυριακη και όταν έρχεται η ωρα για τα στιγμιότυπα του πρωταθλητή ο Λυκουροπουλος με το γνωστό ειρωνικό αντιπαοκτσήδικο ύφος ανακοινώνει ότι δεν θα μεταδοθούν γιατί δεν υπήρξε συμφωνία λόγω παράλογων απαιτήσεων των πρωταθλητών Ελλάδας κτλ κτλ.
ΥΓ. Δεν μπορώ να προβλέψω τι θα πει ο τεράστιος Μινος στην παρέμβαση του
pk77
 
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Δευτ 25 Φεβ 2019, 19:55

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Τετ 21 Αύγ 2019, 17:39

gika έγραψε:
Αφήνοντας τώρα στην άκρη τις τεχνικές δυσκολίες από την πλευρά της μετάδοσης, ένας πολύ σημαντικός παράγοντας είναι κατά πόσο το κοινό των αγώνων είναι έτοιμο για ένα τέτοιο εγχείρημα. Πως μπορεί να δει ο κόσμος το παιχνίδι με δυο λόγια. Πρώτη κύρια περίπτωση είναι το να θέλει κάποιος να δει το παιχνίδι από το σπίτι του. Θεωρώ πως να το streamάρει στο κινητό ή το tablet του δεν είναι επιλογή. Την εποχή που οι τηλεοράσεις των 50" κοστίζουν 400 και 500 ευρώ δεν πιστεύω πως κάποιος θα ήθελε να δει το παιχνίδι σε 4 ή 10 ίντσες. Ακόμα και από το laptop το experience θα είναι μετριότατο. Επίσης απευθείας σε Smart TV από όσο ξέρω δεν μπορεί να το δει κάποιος. Τουλάχιστον στη δική μου δεν μπόρεσα καθώς δεν υπάρχει διαθέσιμος browser. Λογικό αν σκεφτείς τι επεξεργαστή και μνήμη έχει μέσα της η τηλεόραση. Οπότε μας μένουν οι επιλογές a) Desktop, b) Laptop με HDMI συνδεδμένο στην τηλεόραση, c) Android Box/Apple TV με browser διαθέσιμο, d) Screen Mirroring από κινητό/tablet για κάποιες λίγες τηλεοράσεις καθώς δεν παίζει παντού.

Και εδώ έρχεται η ερώτηση. Ποιο είναι το κοινό που θα θέλει να δει το παιχνίδι; Τι εξοπλισμό διαθέτει κατά βάση; Έχει την γνώση να συνδεθεί ανάλογα και να μπορέσει να παρακολουθήσει *εύκολα* το παιχνίδι; Θέλεις να κάνεις τη ζωή του κόσμου εύκολη και επ' ουδενί να έχεις αγχώσει ή αγανακτήσει κάποιον που σου έδωσε χρήματα λίγα λεπτά πριν. Και αυτό μας φέρνει και στο κομμάτι των καφετερειών. Η εύκολη περίπτωση είναι οι "εντός-πόλης" καφετέρειες. Πως θα δείξουν το παιχνίδι σε 5 και 10 τηλεοράσεις ταυτόχρονα; Τι εξοπλισμό χρειάζονται γι' αυτό; Θα χρειαστούν έναν κωδικό και μία συσκευή "αναπαραγωγής" ανά τηλεόραση ή θα πρέπει να βρουν εξοπλισμό που να μοιράζει την εικόνα σε 5 τηλεοράσεις από έναν υπολογιστή; Η δύσκολη περίπτωση είναι οι "εκτός-πολης" καφετέρειες. Πως θα δείξεις το παιχνίδι σε χωριά χωρίς ίντερνετ ή με πολύ κακές ταχύτητες ίντερνετ; Θα ρίξεις αναγκαστικά την ανάλυση, βάζοντας τον κόσμο να βλέπει το παιχνίδι σε 480p;

Οι ερωτήσεις είναι πάρα πολλές. Οι προβληματισμοί το ίδιο.


Ρε συ Γκικα, γιατί πάλι αυτό με τις 10 τηλεορασεις; Έχεις δει ποτέ σου μαγαζί με 10 δεκτες nova και 10 δορυφορικα πιάτα;

1 δεκτη έχουν, 1 υπολογιστή θα έχουν. Απλά πράγματα. Και μαγαζί χωρίς VDSL δε νοειται, αν έχει η περιοχή. 5€ διαφορά έχουν.

Όσο για τα αλλα, υπάρχει και το YouTube. Μπορείς να βάλεις stream επί πληρωμή
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11449
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τετ 21 Αύγ 2019, 18:10

navigator11 έγραψε:
Maximus έγραψε:Κλασικοί ΠΑΟΚτσηδες... Κρίνουν πρόσωπα και καταστάσεις (ειτε θετικά, είτε αρνητικά) από ένα ματς...

Καθηστε να δούμε πως θα πάει ρε μάγκες!
Θα κολλάει ή δεν θα έχει απολύτως καμία διαφορά με την τηλεόραση?
Θα προσελκύσει κόσμο?
Θα βγάλουν "πακέτα" για παραπάνω αγώνες, άρα ουσιαστικά δεν θα μιλάμε για 5ευρω?
Θα καταλήξουμε όπεν?

Χαλαρώστε. Ο χρόνος είναι ο καλύτερος σύμβουλος και δίνει όλες τις απαντήσεις, αργά ή γρήγορα. Για το τίποτα μαλώνετε.

5 ευρώ μεθαύριο και βλέπουμε...


Συμφωνώ, παππού. Απλά δεν καταλαβαίνω την κάψα για το 5ευρω. Εκτός αν πια τόσο υπήρχε κόσμος, που τα άκουγε μέχρι πέρσι από το ραδιόφωνο αποκλειστικά τα παιχνίδια του ΠΑΟΚ, ελπίζοντας ότι πλέον ήρθε η ώρα φέτος να τα παρακολουθούν από ελεύθερη συχνότητα, και τους "έκατσε" στραβά το όλο θέμα. Ειλικρινά, αν την έβγαζαν ούτως ή άλλως σε κάποιο καφέ για να δουν ΠΑΟΚ, πόσο "μέσα" θα μπούνε με τα νέα δεδομένα; Τέλος πάντων, από Κυριακή βράδυ θα είμαστε σε θέση για να κουσκουσάρουμε πάνω σε πιο χειροπιαστή βάση.


Δεν θέλω να φανταστώ τι θα γίνει στην περίπτωση, που όπως είπε ένας φίλος προηγουμένως, ότι τα ντέρμπι πχ θα τα δείξουν με παραπάνω ευρώ... ! :opaokara:
Και δίκιο θα εχουν, αν θέλεις την ταπεινή μου γνώμη, καθώς είναι πολύ αρχή ακόμα στην Ελλάδα για PPV και είναι βασική αρχή του μάρκετινγκ, ότι στην αρχή προσελκύεις με προσφορές, χαμηλές τιμές κλπ και αφού μετρηθείς και μπεις στην αγορά, τότε χτυπάς αβέρτα!
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 21 Αύγ 2019, 18:12

Στα ντέρμπι θα μας κάνουν τζίρο οι γαβροβαζελοι
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3859
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τετ 21 Αύγ 2019, 18:17

Εχει να πέσει λινκ από τους γαυροβάζελους...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 21 Αύγ 2019, 18:31

Με χάρτινη θα παραθέσει ένα από τα κλασικά ... λουκούλεια γεύματα στους αρδζ του ο μελισσ@@ης, με ένα συμβολικό όμως αντίτιμο για τα έξοδα της σύνδεσης στο ΠΑΟΚτβ. :lol: :lol:
Να δω τους κλεφτετζογλοτσακίρηδες και λοιπά χαρτοκοπρόσκυλα να ψάχνουν κέρματα πριν ξεκινήσει η μετάδοση και τι στον κόσμο!
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό kostasAthens » Τετ 21 Αύγ 2019, 18:47

Alastor έγραψε:Πραγματικα αυτο με το ακριβο πενταευρω δεν υπαρχει σε κανενα συμπαν,απορω πως το σκεφτηκατε μερικοι?

- Ακριβο για αυτους που πανε γηπεδο και το φθηνοτερο εισητηριο ειναι 10 ευρω ?

-Ακριβα τα 90 ευρω για οσους ειχαν νοβα με 350 τον χρονο?

- ακριβα για οσους εδιναν 5 ευρω για μπυρα η καφε να το δουν εξω ? Αφου παλι θα μπορουν να το δουν σε καφετερια.

Στην χειροτερη μαζευτειτε με εναν φιλο σας και δωστε απο 2μιση. Σε ποιον πλανητη ειναι ακριβο το 5ευρω εξηγηστε μου
Στον αρη

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
kostasAthens
 
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Κυρ 21 Οκτ 2018, 17:31

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό panta » Πέμ 22 Αύγ 2019, 13:23

οι της π@στρονοβα απο χτες το πρωί που τους πήρα τηλέφωνο για διακοπή κάνουν καθηστερήσεις για να περάσει ο μήνας και να μη χρειαστεί να μου επιστρέψουν χρήματα. ενώ είπαν οτι θα επικοινωνήσει άμεσα ένας αρμόδιος συνεργάτης τους με έχουν πάρει 4 μη αρμόδιοι. Η τελευταία μάλιστα ενώ με ξύπνησε το πρωί με έκραξε κιόλας οτι πήρα σε λάθος τμήμα :?
αφού αυτή με πήρε τηλέφωνο
με πήραν 2 φορές να επιβεβαιώσουν οτι θέλω διακοπή ώστε να προωθήσουν το αίτημα στο κατάλληλο τμήμα και μετά μου κάνουν φάρσες απο τα μη αρμόδια τμήματα...
:roll:
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 22 Αύγ 2019, 13:56

της μάνας σου το μουνί, είναι η απάντηση σ αυτή που σε πήρε
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 22 Αύγ 2019, 14:01

'Ελεος τι προτροπές είναι αυτες;

report και ban.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9432
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Psaras και 24 επισκέπτες