Τηλεοπτικά δικαιώματα

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Τετ 21 Αύγ 2019, 15:21

Προσκυνώ Sick με τον δεκάλογο!!!!!
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3688
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Alastor » Τετ 21 Αύγ 2019, 15:23

Sick Bastard έγραψε:Πουθενά.
Μόνο αν τίθεται όπως είπα σε άλλο ποστ, θέμα επιβίωσης.
Αλλά υπό νορμάλ συνθήκες δεν υπάρχει κανένα θέμα.

[/b]


Ακομα και θεμα επιβιωσης να υπαρχει,να μας εξηγησουν ,αν μπορουν, πως τους εφερε το ΠΑΟΚ TV σε δυσχεροτερη θεση αποτι ηταν πριν και χαλαστηκαν
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6225
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Slade » Τετ 21 Αύγ 2019, 15:31

skalon έγραψε:
Kap έγραψε:
joshua έγραψε:Εγω παντως πηγα μια βολτα σημερα απο λοιπους παροχους και νοβα.Το πεναλτι δεν το γλυτωνεις, αρα υπομονη μεχρι τον Δεκεμβριο που ληγει το συμβολαιο.Το αστειο ειναι οταν με ρωτησε η πωλητρια της νοβα γιατι,της απανταω μαντεψε,μου λεει ΠΑΟΚ και αρχιζει να κραζει τον Σαββιδη και την ΕΡΤ.Στη συνεχεια αφου την εκραξα και εγω και γιναμε μια ωραια ατμοσφαιρα μου ζητησε να κανω υπομονη, να δουμε αν θα αποτυχει το πειραμα μηπως και τρεξουμε με την ουρα στα σκελια πισω και δεχτουμε την προταση της νοβα.Παραδεχτηκε βεβαια και η ιδια πως πιο πιθανο ειναι να παμε στο open αν κατι δεν παει καλα με το εγχειρημα και δωσαμε ραντεβου τον Δεκεμβρη.


Δες στο συμβόλαιο που έχεις τον Πίνακα με το τέλος διακοπής της σύμβασης για να δεις ποιο είναι το ποσό που υποτίθεται ότι πρέπει να πληρώσεις.

Από υποθέσεις πελατών μου (κάποιοι είχαν επαγγελματικές συνδέσεις) αποκόμισα την εντύπωση ότι εκτοξεύουν απειλές (μέσω κάποιων δικηγορικών γραφών που συνεργάζονται) στέλνοντας μία απλή επιστολή (το εξώδικο κοστίζει) για να δουν εάν τσιμπήσεις, μετά αρχίζουν τα γραφεία αυτά (όχι δικηγόροι αλλά απλοί υπάλληλοι στο call center) να σε παίρνουν τηλέφωνο και να σε απειλούν ότι θα σε πάνε δικαστικά, αλλά για υποθέσεις € 150 και € 200 ευρώ μέχρι σήμερα δεν θυμάμαι να υπήρξε κάποια αγωγή.

Προφανώς δεν μπορώ να γνωρίζω ποια θα είναι η συμπεριφορά τους στην παρούσα φάση όπου θα υπάρξουν μαζικές διακοπές συνδέσεων και δεν σου συνιστώ να πράξεις αυτό. Απλώς καταθέτω την γνώση μου από άλλες υποθέσεις.

Ότι άλλο θες να ρωτήσεις στην διάθεση σου αδελφέ


Από προσωπική εμπειρία με τηλεφωνικές εταιρίες (εκτιμώ ότι δεν υπάρχει διαφορά):

Όταν με παίρνουν τηλέφωνο από άλλες εταιρίες για να αλλάξω τον πάροχό μου, και τους λέω ότι έχω συμβόλαιο που τρέχει και θα έπρεπε να πληρώσω πέναλτυ, μου λένε ότι αυτό δεν ισχύει (δηλαδή δεν μπορούν να με αναγκάσουν να πληρώσω), παρά μόνον αν στο μέλλον πάω να ξανααποκτήσω σύνδεση εκεί...


Προσωπικά πήγα σε κατάστημα της forthnet τον Ιούνιο και διέκοψα το συμβόλαιο με την nova. Δυο εβδομάδες αργότερα μου έστειλαν επιστολή και λογαριασμό με τα τέλη διακοπής συμβολαίου. Τους τα έστειλα πίσω συστημένα με απόδειξη παραλαβής ως μη αποδεκτά. Μου τηλεφώνησαν ζήτησαν συγγνώμη και μου έκαναν νέα προσφορά που απέρριψα. Το συστημένο μου κόστισε 3 ευρώ με ελτα.
Σε περίπτωση που σας καλέσει εισπρακτική εταιρία για είσπραξη οφειλών να τους ρωτήσετε από που έλαβαν τα στοιχεία σας, να ζητήσετε τα δικά τους και να τους απειλήσετε με καταγγελία και μήνυση όπως ορίζει ο νόμος για την προστασία δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα.
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 21 Αύγ 2019, 15:35

Darklord67 έγραψε:OK,το αγόρασα το ματσάκι!
Όχι γιατί θα το δω,θα είμαι στη δουλειά,αλλά για τη στήριξη στην ομάδα.
Πλούσιος δεν είμαι,έχω 6 μήνες στη δουλειά με βασικό μισθό μετά από 1 χρόνο ανεργίας,γυναίκα άνεργη και 2 παιδιά,το μικρότερο 2,5 ετών.
Nova & otetv δεν έχω και δεν είχα ποτέ.Πιο πολύ σκέφτηκα ότι με 5 ευρώ ούτε πιό πλούσιος ούτε πιό φτωχός γίνομαι και στηρίζω και την ομάδα.
Αυτά και μην το σκέφτεστε πολύ,κάντε το!

++++++++
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 21 Αύγ 2019, 15:36

Τον εαυτό σας υποτιμάτε με τις μαλακοειρωνειες και τις εξυπνάδες. Όλοι όσοι μπήκαν στο τρυπάκι να γράψουν εξυπνάδες και στραβοστομιες. Εκτίμηση κάνει ο καθένας και η πράξη θα δείξει τι θα γίνει.
Θα βγάλουμε τα παοκομετρα ; Αλλεργία έχετε στη διαφορετική άποψη ; Είπαν 2 άνθρωποι(στους 30) ότι τους φάνηκαν πολλά τα 5 ευρώ και λες και σας έθιξαν τη μάνα. Σιγά τα αίματα κιόλας
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9433
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 21 Αύγ 2019, 15:41

Νταξει μην τσακωθουμε για το ταλιρο παιδια!

Ημαρτον!!

Ο καθενας το βλεπει οπως θελει!αλλο το οτι δε θα πετυχει το εγχειρημα λογω 5€ και αλλο το οτι τα 5€ ειναι πολλα.

Επισης καλο θα ειναι να δουμε και το αποτελεσμα γιατι ουσιαστικα θα μιλαμε για ενα 3 ωρο καθαρο Μονο ΠΑΟΚ,ισως και παραπανω απο 3 ωρες.

Αλλος βεβαια θελει να δει μονο το ματς, αλλα θεωρω πως θα ειναι ψιλο-υπερπαραγωγη.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό trouman » Τετ 21 Αύγ 2019, 15:48

Darklord67 έγραψε:OK,το αγόρασα το ματσάκι!
Όχι γιατί θα το δω,θα είμαι στη δουλειά,αλλά για τη στήριξη στην ομάδα.
Πλούσιος δεν είμαι,έχω 6 μήνες στη δουλειά με βασικό μισθό μετά από 1 χρόνο ανεργίας,γυναίκα άνεργη και 2 παιδιά,το μικρότερο 2,5 ετών.
Nova & otetv δεν έχω και δεν είχα ποτέ.Πιο πολύ σκέφτηκα ότι με 5 ευρώ ούτε πιό πλούσιος ούτε πιό φτωχός γίνομαι και στηρίζω και την ομάδα.
Αυτά και μην το σκέφτεστε πολύ,κάντε το!



Με "αναγκάζεις" να συνδεθώ και να σχολιάσω μετά από πολύ καιρό...για να βάλω

πολλά ++++
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τετ 21 Αύγ 2019, 15:53

Το πήρα το ματσάκι.
Το ίδιο και τα αδέρφια μου θα κάνουν, ο ένας θα πάει και γήπεδο.
Όποιος μπορεί κ έχει τη διάθεση να το πάρει.
Να τους την μπούμε κ να δούμε κ πως θα παει.
Εύκολη υπόθεση κ το βλέπεις κ στην τουαλέτα δε περιμένεις το ημίχρονο. Το τελευταίο για αλλόθρησκους που θα έχουν χεστει από την ομάδα μας.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 21 Αύγ 2019, 15:58

giapas έγραψε:Τον εαυτό σας υποτιμάτε με τις μαλακοειρωνειες και τις εξυπνάδες. Όλοι όσοι μπήκαν στο τρυπάκι να γράψουν εξυπνάδες και στραβοστομιες. Εκτίμηση κάνει ο καθένας και η πράξη θα δείξει τι θα γίνει.
Θα βγάλουμε τα παοκομετρα ; Αλλεργία έχετε στη διαφορετική άποψη ; Είπαν 2 άνθρωποι(στους 30) ότι τους φάνηκαν πολλά τα 5 ευρώ και λες και σας έθιξαν τη μάνα. Σιγά τα αίματα κιόλας

Να σου πω εγώ γιατί θιγομαι
Γιατί δημιουργείται θέμα χωρίς λόγο για το 5ευρω.
Και τι εννοώ
Υπάρχουν δύο κατηγορίες.
Η μία κατηγορία είναι όπως ένας γνωστός μου που μου είπε ότι είναι ακριβό το 5ευρω αλλά όταν βλέπουμε τον ΠΑΟΚ στο καφέ πίνει 4 μπύρες,στον οποίο και λες σάλτα και γ@μησου
Και υπάρχει και η δεύτερη κατηγορία,ανθρώπων που το 5ευρω αυτό θα το στερηθεί η οικογένεια τους.
Αλλά και για αυτούς υπάρχει λύση, είτε να μοιραστούν τα έξοδα με κάποιον φίλο τους, ή στην χειρότερη να το δουν σε κάποιο καφέ όπως έκαναν τόσα χρόνια αφού ο ΠΑΟΚ δεν ήταν σε ελεύθερο κανάλι.
Άρα τα ακριβό το 5ευρω είναι μια υπεραπλουστευμενη κρίση η οποία το μόνο που κάνει είναι να αναπλάθει μια αρνητικοτητα χωρίς λόγο.

Υγ βέβαια τώρα που το καλοσκεφτομαι υπάρχει και μια τρίτη κατηγορία στην οποία ανοίκουν καταστηματάρχες ( οι οποίοι θα χάσουν πολύ ψωμί) και περιστασιακοι οπαδοί οι οποίοι ήταν βολεμενοι με την νόβα παρακολουθοντας τα οποία προγράμματα της και με την ευκαιρία έβλεπαν και ΠΑΟΚ.
Ε τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τους έχουμε όλους ικανοποιημένους
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14436
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τετ 21 Αύγ 2019, 16:07

Κλασικοί ΠΑΟΚτσηδες... Κρίνουν πρόσωπα και καταστάσεις (ειτε θετικά, είτε αρνητικά) από ένα ματς...

Καθηστε να δούμε πως θα πάει ρε μάγκες!
Θα κολλάει ή δεν θα έχει απολύτως καμία διαφορά με την τηλεόραση?
Θα προσελκύσει κόσμο?
Θα βγάλουν "πακέτα" για παραπάνω αγώνες, άρα ουσιαστικά δεν θα μιλάμε για 5ευρω?
Θα καταλήξουμε όπεν?

Χαλαρώστε. Ο χρόνος είναι ο καλύτερος σύμβουλος και δίνει όλες τις απαντήσεις, αργά ή γρήγορα. Για το τίποτα μαλώνετε.

5 ευρώ μεθαύριο και βλέπουμε...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό epitropos » Τετ 21 Αύγ 2019, 16:08

panta έγραψε:οι της νοβα ακόμα δε με πήραν τηλ για τη διακοπή.... θα με πάρουν οταν θα είμαι στη δουλειά και δεν θα μπορώ να εκφραστώ....
αυτο το σπορτζουν θα δείχνει τα εκτός έδρας να κάνω τα κουμάντα μου?
το ματς το αγόρασα αλλά δεν κατάφερα να προβάλω βιντεο εκτος γιουτιουμπ απο το κινητό στην σμαρτ με βλέπω να ξεθάβω το καλώδιο και να συνδέω το λαπτοπ όπως τον παλιό καλό καιρό


Και το λαπτοπ και τα κινητα εχουν wireless mirroring στις ρυθμισεις απλως χανει λίγο στον συγχρονισμο οποτε εγω προτιμω καλωδιο. Σε σμαρτ τβ μπορεις βα τσεκαρεις ακομα και youtube app αρκει να εισαι συνδεδεμενος με wifi και ολα κομπλε
epitropos
 
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 22:14

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό PAOK LARISSA » Τετ 21 Αύγ 2019, 16:12

Έχω διαρκείας, Θεσσαλονίκη δε θα ανέβαινα λόγω οικονομικών, το ματς δε θα το δω γιατί έχω γάμο αλλά το ματσάκι το αγόρασα. Γιατί εδώ είναι θέμα αξιοπρέπειας και οπαδικης μαγκιάς. Ακούω για ακριβό το 5ευρω... Γιατί ρε αρχηγέ η καφετέρια 3 ευρώ δε θα σου βγει; Αν εσύ τον πόλεμο που σου κάνουν και ειδικά στο Σαββίδη που τα χώνει το βλέπεις πως θα βάλω 2 ευρώ από την τσέπη είσαι άξιος της μοίρας σου. Γούμενος και πολύ σου πέφτει... Υπάρχει πόλεμος από πολλές μεριές στον Σαββίδη γιατί τους χάλασε τη σούπα. Πολεμήστε τους οικονομικά κι εσείς. Εγώ 4/10 που τελειώνει η σύμβαση με νόβα/forthnet τους κόβω. Αν το κάνετε όλοι τότε θα πονέσουν. Αλλιώς γίνεστε έμμεσα χρηματοδότες του ΠΟΚ που τους χρυσοπληρωσε τα τηλεοπτικά και στον ΠΑΟΚ έκανε μικρότερη προσφορά κι από το βαζελο. Τότε περαστικά σας... Το θεμα δεν είναι το 5ευρω ή αν τρέχει το ίντερνετ ή αν είναι hd η εικόνα αλλά η δύναμή σου. Όποιος κατάλαβε κατάλαβε...
PAOK LARISSA
 
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Σάβ 21 Ιουν 2008, 13:36
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΛΑΡΙΣΑ

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Jipakos » Τετ 21 Αύγ 2019, 16:20

epitropos έγραψε:
panta έγραψε:οι της νοβα ακόμα δε με πήραν τηλ για τη διακοπή.... θα με πάρουν οταν θα είμαι στη δουλειά και δεν θα μπορώ να εκφραστώ....
αυτο το σπορτζουν θα δείχνει τα εκτός έδρας να κάνω τα κουμάντα μου?
το ματς το αγόρασα αλλά δεν κατάφερα να προβάλω βιντεο εκτος γιουτιουμπ απο το κινητό στην σμαρτ με βλέπω να ξεθάβω το καλώδιο και να συνδέω το λαπτοπ όπως τον παλιό καλό καιρό


Και το λαπτοπ και τα κινητα εχουν wireless mirroring στις ρυθμισεις απλως χανει λίγο στον συγχρονισμο οποτε εγω προτιμω καλωδιο. Σε σμαρτ τβ μπορεις βα τσεκαρεις ακομα και youtube app αρκει να εισαι συνδεδεμενος με wifi και ολα κομπλε


Καλησπέρα. Μήπως ξέρεις αν σε Android TV που έχει YouTube θα παίζει μέσα από το YouTube? Γιατί δεν έχουν browser. Σε ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Jipakos
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Δευτ 01 Σεπ 2008, 20:11

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 21 Αύγ 2019, 16:27

Maximus έγραψε:Κλασικοί ΠΑΟΚτσηδες... Κρίνουν πρόσωπα και καταστάσεις (ειτε θετικά, είτε αρνητικά) από ένα ματς...

Καθηστε να δούμε πως θα πάει ρε μάγκες!
Θα κολλάει ή δεν θα έχει απολύτως καμία διαφορά με την τηλεόραση?
Θα προσελκύσει κόσμο?
Θα βγάλουν "πακέτα" για παραπάνω αγώνες, άρα ουσιαστικά δεν θα μιλάμε για 5ευρω?
Θα καταλήξουμε όπεν?

Χαλαρώστε. Ο χρόνος είναι ο καλύτερος σύμβουλος και δίνει όλες τις απαντήσεις, αργά ή γρήγορα. Για το τίποτα μαλώνετε.

5 ευρώ μεθαύριο και βλέπουμε...


Συμφωνώ, παππού. Απλά δεν καταλαβαίνω την κάψα για το 5ευρω. Εκτός αν πια τόσο υπήρχε κόσμος, που τα άκουγε μέχρι πέρσι από το ραδιόφωνο αποκλειστικά τα παιχνίδια του ΠΑΟΚ, ελπίζοντας ότι πλέον ήρθε η ώρα φέτος να τα παρακολουθούν από ελεύθερη συχνότητα, και τους "έκατσε" στραβά το όλο θέμα. Ειλικρινά, αν την έβγαζαν ούτως ή άλλως σε κάποιο καφέ για να δουν ΠΑΟΚ, πόσο "μέσα" θα μπούνε με τα νέα δεδομένα; Τέλος πάντων, από Κυριακή βράδυ θα είμαστε σε θέση για να κουσκουσάρουμε πάνω σε πιο χειροπιαστή βάση.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τετ 21 Αύγ 2019, 16:42

Αγόρασα μόλις τον αγώνα.

Αθήνα γαμιολα ο ΠΑΟΚ πάνω από όλα!

Όλοι PAOKTV την Κυριακή!

Οι 100.000 εγγραφές είναι λίγες.

Όποιος θέλει τον ΠΑΟΚ θα ξεκινάει από τα 10 εκ. την προσφορά του. Εμείς θα το καθορίσουμε φέτος αυτό!

ΟΡΜΑΤΕ!

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!
Τελευταία επεξεργασία από V-olakiotis και Τετ 21 Αύγ 2019, 18:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6131
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: giatros_g4 και 9 επισκέπτες