Τηλεοπτικά δικαιώματα

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τρί 20 Αύγ 2019, 07:31

συναντηθηκε λεει και ο αφραγκουζος να πιεσει να μη μειωθουν τα συμβολαια των υπολοιπων..ξετσουτσουρωσαν οι φιλελεδες ναρκοδοτουμενοι προσκυνημενοι.

αν και καταλαβαινω τις οικονομικες δυσκολιες, θα ηθελα να δω ΟΛΕΣ τις αστεγες στο Open.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 20 Αύγ 2019, 07:39

savvastheod έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Που μπορω να βρω στο φβ την ανακοινωση τους???

Πρεπει ολοι να περασουμε και να αφησουμε το μνμ μας!!!


Κανονικά υπάρχει... Μόνο 70 like πήρε το σχόλιο μου :lol: :lol: :lol: :lol:

Το βρηκα και γω
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τρί 20 Αύγ 2019, 08:36

jibbie έγραψε:συναντηθηκε λεει και ο αφραγκουζος να πιεσει να μη μειωθουν τα συμβολαια των υπολοιπων..ξετσουτσουρωσαν οι φιλελεδες ναρκοδοτουμενοι προσκυνημενοι.

αν και καταλαβαινω τις οικονομικες δυσκολιες, θα ηθελα να δω ΟΛΕΣ τις αστεγες στο Open.


Και εγώ αυτό ελπιζω και χαίρομαι που ο Ιβάν κρατάει ακόμα κλειστά τα χαρτιά του ενόψει του σημερινού ΔΣ της Λίγκας. Δεν θα ήθελα να δω καμία ομάδα να αποδέχεται μείωση, περιμένω σκληρή στάση και φυσικά να αποδειχθεί ότι όλα αυτά έγιναν μόνο και μόνο για τον ΠΑΟΚ... Αν δεν κάνει πίσω η ΕΡΤ, μακάρι όλοι ΟΠΕΝ, για να τσούξει! Είναι λίγα τα λεφτά, για ένα τόσο μεγάλο κέρδος μη οικονομικό, αλλά επικοινωνιακό και στήριξης των ομάδων ενάντια στο μαντρί της Νόβας και της παράγκας...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό icue » Τρί 20 Αύγ 2019, 08:46

Εγω θα ηθελα να παρει και τον ΟΦΗ το οπεν. Αλλα νομιζω οτι παραπανω απο δυο ομαδες δεν μπορουν να χωρεσουν σε ενα καναλι, λογω χρονου. Παντως ειμαι σιγουρος οτι οι μπαγλαμαδες της νοβα μιλανε εκ του ασφαλους γιατι ετσι και αλλιως οποιος εχει νοβα (ή οτε) θα βλεπει και το οπεν. Τα γιδια που πληρωνουν δεν προκειται να αναρωτηθουν γιατι δεν πεφτει η συνδρομη ενω χασαν τον ΠΑΟΚ.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 20 Αύγ 2019, 09:05

Ο αφραγκουζος με εντολή του πρεζεμπορα ζήτησε από την ερτ να μην γίνει μείωση..... Ακολουθεί ξεβράκωμα ερτ που θα πει δεν κάνω μείωση....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 20 Αύγ 2019, 09:38

Αξιοσημείωτη η εκ νέου ενεργοποίηση του ισχυρού άνδρα του ΠΑΟ.
Επιστροφή στη κανονικότητα , αργά αργά.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Τρί 20 Αύγ 2019, 09:43

Εγω παντως το σεναριο μου το εγραψα εδω κ βδομαδες.

Το κακο ειναι οτι στη χωρα που κυριαρχει ο τζογος κ το στησιμο δεν μπορουσα να το παιξω καπου, οπως Αγγλια .....
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό apple64 » Τρί 20 Αύγ 2019, 09:50

Όποιος έχει Twitter και θέλει κάπου να τα χώσει...

https://twitter.com/windhellas/status/1 ... 1365881856
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1305
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό kos » Τρί 20 Αύγ 2019, 09:54

Τα τηλεοπτικά είναι πρωτίστως οικονομικό θέμα.
Μέρος του παζλ του φετινού πρωταθλήματος.
Υπάρχει η δήλωση για λιγότερους ξένους διαιτητές, η αλλαγή κυβέρνησης που μπορεί να επηρεάσει τα νομικά προβλήματα του χοντρού, τα πιθανά στραβά μάτια σε τζηλους, το αν περάσει από τους Ρώσους και κάνει μεταγραφές, οι δικές μας μεταγραφές, το ότι μειώσαμε τους δανεικούς, το που θα δώσει δανεικους.

Από μέρους μας διακρίνω στάση αναμονής την οποία δεν μπορώ να ερμηνεύσω ακόμη. Είμαστε σίγουροι? Είμαστε μαζεμένοι? Θα φανεί.

Από πλευράς τους περιμένω τέτοια τρομοκρατία που δεν έχουμε ξαναζήσει.

Θα γίνει της πουτανας φέτος.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4908
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Isi4 » Τρί 20 Αύγ 2019, 10:21

Είπα εδώ στην Γερμανία τα τεκταινόμενα με τα τηλεοπτικά.
Δεν με καταλάβαιναν...Αλήθεια.
Απορουσαν πως μπορεί να γίνει αυτό παίρνοντας σαν γνώμονα το sky sports το δικό τους.
Αμάν έκανα να μάθω την σκ@τογλωσσα τους...Δεν με καταλαβαίνουν κιόλας.

Στα δικά μας...Εγώ πάντως χαίρομαι με όλο αυτό το πατιρντι διότι ξεβρακωθηκαν. Βγήκαν απ τις τρύπες τους και εκδηλώθηκαν. Τόσα χρόνια που είμασταν γι αυτούς το παοκακι όλα πήγαιναν προς το συμφέρον τους.
Τώρα μας έβαλαν απέναντι. Κανένας δεν τα έβαλε με τον ΠΑΟΚ και τον λαό του και βγήκε νικητής.
Isi4
 
Δημοσιεύσεις: 359
Εγγραφή: Τρί 11 Ιουν 2019, 15:28

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό tzelas » Τρί 20 Αύγ 2019, 10:52

Η μία από τις δημοφιλέστερες ομάδες της νόβα ανακοίνωσε ότι έφτασε τα 4000 διαρκείας, η χάρτινη δεν θυμάμαι αν έπιασε τις 10000 διαρκείας. Νομίζω ότι το γεγονός ότι οι 2 τους μαζί δεν φτάνουν τα δικά μας διαρκείας είναι σφαλιάρα που πρέπει να ρίξουμε στα μούτρα της νόβα και της ανακοίνωσης της.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 20 Αύγ 2019, 10:56

Ξεφτιλες!!!!!
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 20 Αύγ 2019, 10:58

Ίσα ίσα αφού έχουν λιγότερα διαρκείας , θα έχουν περισσότερους τηλεθεατές.
Ξέρει τι κάνει η νόβα.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό invincible » Τρί 20 Αύγ 2019, 11:24

Και να πας στο Οpen την οικονομική ζημιά το παιδοβουβαλο μας την έκανε για φέτος και για τα επόμενα 2-3 χρόνια τουλάχιστον, με όργανα φυσικά την προηγούμενη και την τωρινή κυβέρνηση και την ΕΡΤ και την ΝΟΒΑ. όλοι αυτοί μαζί. Μιλάμε για ζημιά εκατομμυρίων.

Οι μόνες λύσεις είναι ή PAOK TV, pay TV (pay per view) στυλ UFC. ή Οpen όπου νικάς στο επικοινωνιακό αλλά η ζημιά δεν βγαίνει από διαφημίσεις κακά τα ψέματα και φυσικά όλα αυτά σε συνδυασμό με cosmote TV για Ευρώπη.

Εγώ πιστεύω ο συνδυασμός και των τριών είναι το καλύτερο PAOK TV για μεγάλα ντερμπι (καντους να πληρώσουν όλους για να δουν pay per view) και Open τα μικρά παιχνίδια. Και cosmote TV Ευρώπη. ;)
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό tzelas » Τρί 20 Αύγ 2019, 11:25

navigator11 έγραψε:
Besuch 2 έγραψε:Σημερα επεσαν κ οι τελευταιες μασκες!!! Γαμω τι$ μ@νες σ@ς παλιοπουστες!
Χωρα μπουρδελο που τα σκατα επιβιωνουν χερι χερι κ οι λοιποι ιθαγενεις αδιαφοροι....
Παιρνουμε ιδεα τι θα δουμε φετος.

Μονο μια ερωτηση εφοσων καποιος ξερει....

Η nova εχει καποια σχεση με τη forthnet ή ειναι ανεξαρτητες εταιριες που απλα συνεργαζονται στο πακετο που δινουν;;

Ρωταω γιατι η νοβα θα κοπει πλεον αμεσα. Θελω να ξερω αν θα αλλαξω κ τηλεφωνικο παροχο.

Οποιος μπορει ας ενημερωσει...


Εννοειται ο Ιβαν θα κανει το κομματι του μεσα στα νομιμα πλαισια. Απο κει κ περα αν εγω δεν καμω το δικο μου θα νιωσω κατι που δεν ειμαι. Μπουλο λοιπον.


Έχω την αίσθηση ότι είναι ένα και το αυτό.


Forthnet και Nova είναι ίδια εταιρεία πλέον:

"Στις 14 Απριλίου 2008, η Forthnet υπέγραψε σύμβαση με τις εταιρείες Myriad International Holding B.V. και Teletypos Cyprus Limited για την εξαγορά του συνόλου των μετοχών των αλλοδαπών εταιρειών Netmed Ν.V. και Intervision (Services) B.V., έναντι συνολικού ανταλλάγματος ίσου προς την επιχειρηματική αξία τους ύψους 490.000.000 ευρώ βάσει των οικονομικών καταστάσεών τους με ημερομηνία 31 Δεκεμβρίου 2007, αναφέρει η Forthnet σε συνέχεια της από 10 Απριλίου ανακοίνωσή της.

Η εκ των εξαγοραζόμενων εταιρειών, Netmed N.V., αποτελεί τη μητρική των, μεταξύ άλλων εταιρειών, Netmed Hellas A.E. και Multichoice Hellas A.E. οι οποίες παρέχουν υπηρεσίες συνδρομητικής τηλεόρασης στην Ελλάδα και στην Κύπρο. "
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες