Λευτέρης Δούκας

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό paoki_ » Παρ 13 Σεπ 2019, 13:40

buffalobill4 έγραψε:Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος δεν μπορεί απλά να πει την γνώμη του περί ενός θέματος γύρω από τον Σαββίδη.

Οι μόνιμες απαντήσεις είναι ειρωνικες και του στυλ "μην τα λες αυτά μην ξενερώσει ο μεγάλος, φύγει και πέσουμε" και "ο μαρινακης καλύτερος είναι;"

Κατά πρώτον δεν θα ξενερώσει. Η στήριξη που έχει επί του πρακραιου (βλέπε διάρκειας και ΠΑΟΚ τιβι) είναι τεράστια. Αν ξενερώσει θα είναι για δικούς του λόγους.

Κατά δεύτερον ο μαρινακης φυσικά και δεν είναι καλύτερος αλλά αν φτάνω να συγκρίνω τον μαρινακη με τον Σαββίδη κάπου λάθος βαδίζουμε. Επιπλέον προσωπικά πιστεύω ότι η πλατιά μάζα οπαδών του ΠΑΟΚ είναι πιο σκεπτόμενη από την αντίστοιχη των γαυρων οποτε δεν μπορώ να δεχτώ πρακτικές λιμανιού προς όσους έχουν αντίθετη άποψη. Αυτό το βουλωνε γιατί έχουμε πόλεμο είναι άτοπο καθώς πάντα πόλεμο είχαμε. Δηλαδή να μην μιλούσαμε κ για τους προηγούμενους.

Τέλος, όπως κάθε άνθρωπος έτσι κ οι άνθρωποι της παε κάνουν κ λάθος επιλογές. Το να τους λιβανιζουμε ακόμη και για κάτι που μας φαίνεται λάθος δεν μας κάνει σωστούς απέναντί τους

Νομίζω πως όλοι δικαιούνται να λενε την γνώμη τους, αλλά όταν την εκφράζουν δημόσια σε ένα φόρουμ θα πρέπει να είναι έτοιμοι για την κριτική. Φυσικά και μπορεί να λέει ο καθένας ότι θέλει, φυσικά και οι υπόλοιποι μπορούν να το κρίνουν! Αυτό είναι και το ωραίο εδω μέσα!
Άβαταρ μέλους
paoki_
 
Δημοσιεύσεις: 928
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2010, 11:08

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Παρ 13 Σεπ 2019, 13:49

Το ωραίο αδερφέ μου παοκι θα ήταν να παραδέχεσαι κάποιον όταν κάνει κάτι σωστά και να καυτηριάζεις τα λάθη του. Τώρα και αυτοί που μονίμως γκρινιάζουν για το κάθε τι χωρίς να δίνουν κανένα κρεντιτ για τα σωστά και αυτοί που θεωρούν ότι δεν έχει κάνει ο Σαββίδης ποτέ λάθος καθώς ποτέ δεν έκριναν καμία του αποφαση δεν νομίζω να προάγουν καμία συζητηση.

Τώρα σε σένα πτολ τι να απαντήσω. Θα σου απαντήσω μόνο στο τελευταίο σκελος. Ο λαός του ΠΑΟΚ τα τελευταία χρόνια αποδεδειγμένα στηρίζει. Το αγωνιστικό και οποίες αποφάσεις παίρνονται σ αυτό βαραίνουν την παε κ μόνο. Είτε σωστές είτε λανθασμένες
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό zissos » Παρ 13 Σεπ 2019, 14:43

Είναι δυνατόν να κάθεται ο Βιεϊρίνια και να βλέπει τον μ@λ@κ@ τον Ραπτόπουλο να τον εκμεταλλεύεται και να κάνει σόου? Ο Δούκας που είναι? Για αυτό το επίπεδο δεν έχουμε πει ότι είναι και χρειάζεται? Ας αρχίσει να δικαιολογεί λίγο την πρόσληψη του, αρχίζοντας καταρχήν να θωρακίζει την ομάδα από το κάθε λογής γελοίο υποκείμενο που προσπαθεί να αποσπάσει δημοσιότητα σαν το παράσιτο. Η θέση έχει και ευθύνες.
Άβαταρ μέλους
zissos
 
Δημοσιεύσεις: 1991
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 01:38

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό trouman » Παρ 13 Σεπ 2019, 15:37

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά το κείμενο του Δούκα είναι πολύ καλό. Οξυ και μετριοπαθες όπου πρέπει. To the point.
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 13 Σεπ 2019, 15:37

Σε μακροσκελή του ανάρτηση στο Facebook, ο Λευτέρης Δούκας έγραψε:

«Οι εξελίξεις στην υπόθεση εξαγοράς της Nova από τον Μαρινάκη, δείχνει πόσο εύκολο είναι να πέσεις στο λάκκο που σκάβεις για τους άλλους.

Στην εποχή που «είδηση δεν είναι αυτό που συμβαίνει, αλλά εκείνο που δείχνει η τηλεόραση», ο έλεγχος της εικόνας είναι πιο ασφαλής από όλα τα υπόλοιπα, που πολλές φορές είναι και απρόβλεπτα.

Πρόκειται για το μετέωρο βήμα του κόκκινου εργολάβου των παραγκών, για μετάβαση στη νέα εποχή.

Οι παράγκες χάριζαν τίτλους η εικόνα τον διέσυρε όμως, οπότε ήρθε η ώρα του εκσυγχρονισμού.

Για το καθαρό γκολ του Πανιωνίου που ακυρώθηκε πέρσι στη Ν. Σμύρνη, δε θα υπήρχε replay. Ο τηλεσκηνοθέτης θ΄ αρκούνταν σε φευγαλέο πλάνο, με την προϋπόθεση πως δε θα είχε μαγευτεί από το φεγγάρι.

Για το χέρι του Βιειρίνια στην Λαμία, θα καθιέρωναν ποδοσφαιρικά time out ώστε η φάση να προβάλλεται ξανά και ξανά την ώρα του αγώνα.
Ταυτόχρονα, θα συνιστούσε και οριστική κατάργηση κατακτήσεων που συνιστούσαν πραγματική πρόοδο, για το άθλημα.

Αχρείαστο το VAR και οι ξένοι διαιτητές, όταν η εικόνα που θα τους σερβίρεται θα περνάει από το φίλτρο ιδιοκτήτη μιας ΠΑΕ.

Για φάσεις σαν του Μπαράλες στη φετινή πρεμιέρα, τα πλάνα θα ήταν από τη Google earth.

Στα γεγονότα της 25ης Φεβρουαρίου του 2018 δε, αντί για ρεπορτάζ θα βλέπαμε live την προσπάθεια των διασωστών να επαναφέρουν στη ζωή τον Όσκαρ Γκαρσία.
Βάσει και των παραπάνω θα αποφασίζουν οι δικαστές για επιβολή ποινών, μεταξύ αυτών και αφαίρεσης βαθμών.

Με πρόσφατες τις αναμνήσεις από την αλλοίωση του πρωταθλήματος όχι από γκολ αλλά από εικόνες, τα επίπεδα αλχημείας όταν μιλάμε για ατελείωτες ώρες ποδοσφαιρικών μεταδόσεων, φτάνουν σε δυσθεώρητα ύψη.
Ο ΠΑΟΚ έδειξε το δρόμο με τη δημιουργία του PAOK TV και οι τάσεις φυγής άλλων ομάδων επιβεβαιώνουν το ορθό της απόφασης.

Περισσότερο τεκμαίρεται από τον εκνευρισμό των εμπνευστών του ελέγχου της εικόνας, που έφτασαν στο σημείο να επιτίθενται ακόμα και σε πρωτάρες ΠΑΕ, που κάνουν σκέψεις απόδρασης από τα μονοπωλιακά δεσμά.

Δεν είναι εύκολο, από το αρχικά εύκολα πραγματοποιήσιμο σχέδιο «αγοράζω τη Νova και ελέγχω την εικόνα», να διαπιστώνεις πως μόλις την αγοράσεις, υπάρχει κίνδυνος να μείνεις χωρίς εικόνα άρα και αντικείμενο ελέγχου.
Στράφι η επένδυση, μαζί το σχέδιο που προέβλεπε τη μετατροπή του συνδρομητικού σε καθοριστικό διαμορφωτή του πρωταθλήματος.
Κι επειδή ένα τόσο δραματικό σενάριο μπορεί να ισορροπήσει μόνο με κωμικό επίλογο, μόλις συνέλθουν από το κακό που θα τους βρει, θα συνειδητοποιήσουν πως είναι μονόδρομος να στραφούν στη λύση που λοιδορούσαν, δημιουργώντας το δικό τους pay per view.

ΥΓ. Τα παραπάνω δεν έχουν την παραμικρή σχέση με την περσινή προοπτική αγοράς των τηλεοπτικών δικαιωμάτων των άστεγων ΠΑΕ από το Open.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση οι ομάδες απευθύνθηκαν στο κανάλι, όχι το αντίστροφο.

Αν υπήρχε πρόθεση πόσο δε υστεροβουλία από πλευράς Σαββίδη, θα πρότεινε χρήματα που θα ξεπερνούσαν την εμπορική αξία του προϊόντος, μπαίνοντας σε λογική πλειστηριασμού.

Όλα θα ήταν πιο απλοποιημένα τελικά αν ο ΠΑΟΚ είχε πάει στην ΕΡΤ ή δεχόταν από τη Νova προσφορά αντάξια της δυναμικής του.
Καλό κυρίως για τους άλλους, μια και το σχέδιο θα προχωρούσε με τους πάντες ανυποψίαστους και χωρίς εναλλακτικές διαφυγής.
Όπως δείχνουν τα πράγματα τελικά, υπάρχουν φορές που πέφτεις στο λάκκο, πριν ακόμα τον ολοκληρώσεις.

Το PAOK TV είναι κάτι περισσότερο από τηλεοπτικό εγχείρημα, όπως ίσως νομίζαμε ακόμα κι εμείς οι ίδιοι.

Πρόκειται για τον ιδεώδη τρόπο απεγκλωβισμού από την πανουργία φαινομενικά αθώων επενδύσεων.

Συμβολίζει τη στήριξη στην ομάδα, αλλά και την διέξοδο από ένα καλά καμουφλαρισμένο ναρκοπέδιο».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 13 Σεπ 2019, 15:54

Πολύ σωστός!!

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 13 Σεπ 2019, 16:27

Αυτο το κειμενο ΔΕΝ ειναι λογος εκπροσωπου τυπου μιας ΠΑΕ.Εχει τεραστια διαφορα να εκπροσωπεις μια ομαδα απο το να αρθρογραφεις και αυτο ειναι αρθρογραφια.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό Taseos » Παρ 13 Σεπ 2019, 16:43

Δεν το εγραψε στο site της παε νομιζω.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό Slade » Παρ 13 Σεπ 2019, 16:47

Αρθρογράφος σε παρακμιακά σάιτ-φυλλάδες είναι, έτσι ξέρει έτσι γράφει.
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 13 Σεπ 2019, 16:48

Οταν αποκτας θεσμικο ρολο σε μια ομαδα ο ρολος αυτος σε ακολουθει σε καθε σου δραστηριοτητα και καθε σου κειμενο στη συγκεκριμενη περιπτωση.Και ο Κυριακος με προσωπηκες αναρτησεις σχολιαζε την επικαιροτητα οχι με αναρτησεις στο σαιτ της ΠΑΕ.
Τελευταία επεξεργασία από joshua και Παρ 13 Σεπ 2019, 16:52, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 13 Σεπ 2019, 16:51

Όταν τα γεγονότα είναι υπέρ σου, αφήνεις να μιλήσουν εκείνα για 'σένα και απλώς κάνεις αναφορά αυτών. Δεν χρειάζεται να μεγαλοστομήσεις, να φωνάζεις και να φανφαρολογείς γενικώς.

Αυτά τα λέω γενικά, για τον Δούκα και τον κάθε Δούκα, χωρίς να έχω διαβάσει το κείμενο (που ο ίδιος έβαλα στο topic :mrgreen: ), ήταν μεγάλο και βαριόμουν να το διαβάσω.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Παρ 13 Σεπ 2019, 19:53

Εγώ το διάβασα.δεν κατάλαβα που θέλει να καταλήξει.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 13 Σεπ 2019, 19:55

Ότι ο βαγγελας θα πέσει στον λακο που εσκαψε για άλλους;

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό jibbie » Παρ 13 Σεπ 2019, 20:08

Κυριακο γυρνα πισω... :(
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 13 Σεπ 2019, 20:31

Για να τον βρίζουμε λίγα άκουσε και αυτός και εδώ;

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες