Mario Branco

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 03 Σεπ 2019, 21:07

Gospi έγραψε:Εγω λέω να σε κανουμε μοντ με δικαίωμα ελεγχου των ποστ, για να τα κόβεις ολα αυτα χωρις να δημοσιευονται για να τελειωνουμε!
Να γινεις επισημα αστυνομια του φορουμ να ηρεμησεις.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έχεις υπόψη ότι ακόμα η ... μοίρα του Μπράνκο σε σχέση με τον ΠΑΟΚ, επίσημα τουλάχιστον, δεν έχει κριθεί, υποθέτω. Το να επιχειρείται να "ανοίξει" θέμα συζήτησης τέτοιο, τη δεδομένη χρονική στιγμή, για το συγκεκριμένο πρόσωπο, μπορεί και να είναι ... περίεργο. Λέω εγώ. Σε τι ακριβώς βοηθάει η α πριορι κατακεραύνωση της διοίκησης για το ότι "φέρεται να μπλα μπλα μπλα τον Βρύζα"; Πέραν της καλλιέργειας κλίματος, ώστε να συντηρείται ... φαγούρα στον κόσμο;
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 03 Σεπ 2019, 21:15

Και δικιο να εχεις ο τροπος που το εκφραζεις ειναι επιθετικος και ειρωνικος. Εδω μεσα υπάρχουμε για να ανταλλασσουμε αποψεις. Οχι να λοιδορουμε την αποψη του αλλου.
Βγες και πες αυτο που εγραψες κι ασε τον καθενα να πει τα δικα του.
Με το ζορι δλδ να τους βαλουμε όλους στην ιδια γραμμη?
Και για να βγαινει το θεμα εντονα στα ραδια κλπ κατι παιζεται...
οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια.
Αλλα δεκτο να θεωρεις οτι δεν υπαρχει τπτ.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10923
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 03 Σεπ 2019, 21:31

Στον αρενα, όπου το άκουσες περί Βρύζα, να θυμηθούμε ότι οι προβλέψεις τους επί των μετεγγραφικών του ΠΑΟΚ έπεσαν όχι απλά έξω αλλά ναυάγησαν κανονικότατα; Προσωπικά, είμαι τρομερά επιφυλακτικός, δεδομένου ότι βρίσκεται σε φάση ανατάραξης η ομάδα, ως προς το τι κοινωνείται προς τα έξω ότι δήθεν σκέφτονται να πράξουν ή πράττουν οι της διοίκησης. Δε βάζω τον Τσορμπατζόγλου ή τον Τζαντζαρά στην ίδια μοίρα, σε επίπεδο πρόθεσης εννοείται, κ στο ίδιο τσουβάλι με χαβουζοαρδζ του φωτος, της γαζελας, του σπορνφμ κοκ. Αλλά σε επίπεδο ενημέρωσης δε νομίζω ότι έχουν αποδείξει ότι το πολυκατέχουν το σπορ.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 03 Σεπ 2019, 21:36

Εδω ζησαμε τον Κολκα ως υπαλληλο της ΠΑΕ να κανει αναμεταδοσεις (ακουσον ακουσον! αυτον π εκραζε ο Γιωργης στο ινστα), οπότε τα περιμενω ολα και με εχω ικανους για ολα...


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10923
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Τρί 03 Σεπ 2019, 21:54

Μεγάλο λάθος είναι αν αποχωρήσει από την ομάδα ο Πορτογάλος ίδιο οπως εκείνο με την απόλυση του Άρνενσεν!
Ειδικά αν πάρει την θέση του Ο Βρύζας
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό renegade » Τρί 03 Σεπ 2019, 21:58

Gospi έγραψε:Φερνεις πισω τον Μιχελ σε θεση αντιπροεδρου ή Προεδρου. Κρατάς Μπρανκο αφου κρατας και στηριζεις Φερέιρα και παιρνεις εξωτερικο συνεργατη τον Αρνεσεν να σου φερνει ταλεντακια με το καταλληλο αντιτιμο.
Ταυτοχρονα τσεκαρεις την αγορα των στελεχων για να βρεις ποδοσφαιρανθρωπους με διοικητικα προσοντα και προσωπικοτητα για να τους ενταξεις σταδιακα στον οργανισμο του ΠΑΟΚ με σκοπο να κανεις ενα δυνατο τιμ.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πουτ@να όλα με λίγα λόγια.

Όταν θα αποφασίσει η διοίκηση ποιον δρόμο θέλει να χαράξει και προπάντων ποιος δρόμος ταιριάζει στον ΠΑΟΚ και το ελληνικό ποδόσφαιρο όλα θα βρουν το δρόμο τους.
Όνειρο του Σαββίδη είναι να κάνει αυτόνομο οικονομικά τον ΠΑΟΚ, αλλά πρέπει οι παρατρεχαμένοι δεξιά και αριστερά να του πουν ότι αυτό δεν συμβαίνει πουθενά για ομάδες που έχουν αποκλειστικό στόχο το πρωτάθλημα...άντε σε κάτι Ολλανδίες και βελγια που είναι έτη φωτός μακριά από την δική μας ιδιοσυγκρασία.
Καλά τα ταλέντα αλλά χωρίς κωλοπετσομενους δεν πας πουθενά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14451
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τρί 03 Σεπ 2019, 22:01

ron-swanson έγραψε:Πω θυμάμαι καλοκαιρι του 2014 με Άγγελο να έχουμε περάσει ομίλους Europa League, με ρόστερ αστειο, με βασική τριάδα στο κέντρο Τζιολη-Κατσε-Τζανδαρη με επιθετικά οπλα τους Μακ-Σαλπι-Κλαους-Δημ. Παπαδόπουλο-Φακουντο, στην ουσία δηλαδή κέντρο με τρία αμυντικά χαφ και επίθεση με 4 φορ ή δεύτερους επιθετικούς και ένα εξτρέμ. Δεκαρι ούτε για αστείο δεν είχε η ομάδα (είχε Μάρτενς-Γκολασα, δεν είχε δηλαδή). Και θυμάμαι έκανε ο Τζακ Αγγελίδης μια συνέντευξη τύπου κάπου αρχές Σεπτεμβρίου τέτοιες μέρες ήτανε. Και είχε γεμίσει το τοπικ των μεταγραφών με βιντεάκια από όποιον ελεύθερο κυκλοφορούσε. Και όλοι αφηνιασμενοι εδώ, ότι σίγουρα δεν θα μείνουμε έτσι κάτι θα ανακοινώσει. Και βγαίνει ο παλικαρος ο Τζακ και μας λέει κάτι παπαριές καμαρωτες για financial fair play και για την οργάνωση της ΠΑΕ. :lol:

Γι'αυτό σε σχέση με αυτά που έχουμε ζήσει το φετινό ρόστερ μαγεία ειναι. Γκαλακτικος.


Οι Μακ, Σαλπι, Κλάους, Φακούντο παίζονατς ένα ιδιόρυθμο ρολόι μπροστά είχαν ξεσκιστεί να ρίχνουν ντόρτια και 5άρες παρακαλώ!
Άσε που έβαλες τέσσερα (4) στο τηγάνι χαλλλλαρά (σου μέτρησε ο Καλογερόπουλος τα 2) τελειώνοντας με Σάλπι δεξί μπακ και Δημ. Παπαδόπουλο λίμπερο!
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6107
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 03 Σεπ 2019, 22:03

ilovegame27 έγραψε:Μεγάλο λάθος είναι αν αποχωρήσει από την ομάδα ο Πορτογάλος ίδιο οπως εκείνο με την απόλυση του Άρνενσεν!
Ειδικά αν πάρει την θέση του Ο Βρύζας


Πάντα, υπάρχει και το ενδεχόμενο βέβαια να μη θέλει ο ίδιος να συνεχίσει. Δε γίνεται και με το ζόρι. Μπορεί το κλίμα στις σχέσεις των εμπλεκομένων πλευρών πλέον να μην επιτρέπει συνέχιση της συνεργασίας. Ούτε εγώ είμαι, θεωρητικά, σύμφωνος να φύγει ο Μπράνκο. Αλλά, καλώς ή κακώς, δεν έχουμε δεδομένα για να αξιολογήσουμε την κατάσταση. Εικασίες μόνο γίνονται και αυτές βάσει προδιάθεσης απέναντι στους Σαββίδηδες, προδιάθεσης είτε αυτόφωτης είτε και διαμορφωθείσας από εξωτερικές πηγές.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό renegade » Τρί 03 Σεπ 2019, 22:39

Μιλάμε για τον ίδιο άνθρωπο που παραδέχθηκε ότι μιλούσε με άλλη ομάδα.
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14451
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Τετ 04 Σεπ 2019, 16:46

Παντως στα αρθρα για Μελιοπουλο λεει οτι ο Branco μιλησε με τον παιχτη... ως τεχνικος διευθυντης που εχει υποβαλει παραιτηση που περιμενει να εγκριθει... Μιλησε για το μελλον ενος μικρου παιχτη στην ομαδα ο τεχνικος διευθυντης πόυ εχει υποβαλει παραιτηση.. σε ενα παιχτη που 19 χρονων μετα απο μεταγραφη αποφασισε να παει να σπουδασει.... ΠΑΟΚΑΡΑ μας εχεις τρελανει ολους :opaokara: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Argaliad
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 18:36

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 04 Σεπ 2019, 18:45

Και ο ΓΧ που σήμερα έμαθα ότι είναι scouter.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47054
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Τετ 04 Σεπ 2019, 19:41

Σε λιγο θα μας πουνε οτι ο καρυπιδης ειναι μελος αυτης της τραγικης παε
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό berry » Τετ 04 Σεπ 2019, 22:09

Μα απο το καλοκαιρι ειναι μελος της παε ο καρυπιδης....
...γιατι απο παιδια μας παλαβωσε η ασπρομαυρη στολη! ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ
berry
 
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Τρί 04 Φεβ 2014, 21:08

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό karl » Τετ 04 Σεπ 2019, 22:47

Διαβάζω με αφορμή την μπρανκιαδα ιστορίες από τα παλιά ... για Μπόλονι, Βρύζα, ΓΧ, Σαλπι,
ακόμη και για Τσιστιακοφ και Αγγελιδη (με Ζαντο-Λεζάντα όλα τα λεφτά, αν και εγω θα έγραφα για βαθύ ΠΑΟΚ :mrgreen:) τέλος πάντων και ξαφνικά πήγα 35/36 χρόνια πίσω, 1984/85, και νοστάλγησα τις εποχές που πήγαινα γήπεδο βλέποντας και γουστάροντας ΠΑΟΚ χωρίς να έχω την παραμικρή ιδέα για το ποιος είναι ο Τεχνικός Διευθυντής.
Αληθεια ποιος ήταν τότε;
Αν ξέρει κανείς ας μου λύσει την απορία!
Η μπάλα είναι στρογγυλή για να αλλάζει η τροπή του παιχνιδιού
Άβαταρ μέλους
karl
 
Δημοσιεύσεις: 2268
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιαν 2011, 23:32
Τοποθεσία: Αμβούργο

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό elvetos » Τετ 04 Σεπ 2019, 23:38

Τεχνικός διευθυντής γιόκ το 1985, τέτοια φρούτα εμφανίστηκαν τα τελευταία 15, άντε 20 τόσα χρόνια.
Υπήρχαν scouters, όπως ο Καίσαρας, Σάραφης που μας έφερε τον Βολτέζο (αντί για τον Ντέμη) και τον αλήστου μνήμης Βόσνιο Karalic.
Γενικός Αρχηγός ο Μεγαλέξανδρος Γιώργος Κούδας, πρ. τερματοφυλάκων o Φούκι, Μπλάντεν Φόρτουλα.
Μεταγραφές του καλοκαιριού, επιλογή και πληρωμή. είχε κάνει ο συγχωρεμένος μεγάλος Παντελάκης, όπως πάντα.

ο ελβετος

karl έγραψε:Διαβάζω με αφορμή την μπρανκιαδα ιστορίες από τα παλιά ... για Μπόλονι, Βρύζα, ΓΧ, Σαλπι,
ακόμη και για Τσιστιακοφ και Αγγελιδη (με Ζαντο-Λεζάντα όλα τα λεφτά, αν και εγω θα έγραφα για βαθύ ΠΑΟΚ :mrgreen:) τέλος πάντων και ξαφνικά πήγα 35/36 χρόνια πίσω, 1984/85, και νοστάλγησα τις εποχές που πήγαινα γήπεδο βλέποντας και γουστάροντας ΠΑΟΚ χωρίς να έχω την παραμικρή ιδέα για το ποιος είναι ο Τεχνικός Διευθυντής.
Αληθεια ποιος ήταν τότε;
Αν ξέρει κανείς ας μου λύσει την απορία!
elvetos
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Πέμ 24 Απρ 2008, 00:04

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: buffalobill4, Google Adsense [Bot], Tolaros και 24 επισκέπτες