Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τρί 13 Μαρ 2018, 20:34

:lol: :lol: :lol:
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kos » Τρί 13 Μαρ 2018, 20:34

johnys999 έγραψε:Τότε η νέα αδικία θα γεννάει ΠΑΟΚτσάκια για άλλα σαράντα χρόνια.


εγω λεω ετσι για αλλαγη να γεννηθει κανενα Παοκτσακι λογο πρωταθληματος. για να σπασει λιγο η μονοτονια ρε τζονι :lol:
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4924
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 13 Μαρ 2018, 20:34

Ιβάν, μαζί σου. :pano:
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29881
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό giwrgos04dex » Τρί 13 Μαρ 2018, 20:36

Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:Φοβερή ανακοίνωση από την λέσχη φίλων ΠΑΟΚ Γρεβενών. Από τις καλύτερες που έχω διαβάσει,ελπίζω να ανεβεί στην κεντρική.

ανεβηκε , πολυ καλη μπραβο στα παιδια καλυπτει πιστευω την πλειοψηφια
ΠΑΟΚ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ. .
Άβαταρ μέλους
giwrgos04dex
 
Δημοσιεύσεις: 1725
Εγγραφή: Τρί 27 Φεβ 2018, 00:30

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Τρί 13 Μαρ 2018, 20:39

Δεν πρόκειται να ρίξουνε κανέναν ΠΑΟΚ ούτε να τιμωρηθεί η ομάδα ξεκόλληστε! Θα σας το Πω απλά ΠΑΟΚ είναι η μισή Ελλάδα ΠΑΟΚ δεν είναι ούτε αεκ ούτε αρης ούτε ηρακλης οι συνέπειες θα είναι τεράστιες και δραματικές για αυτούς!ΑΦΟΎ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΉΝΕΤΕ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΕΜΕΊΣ ΜΈΣΑ ΣΤΟ ΓΉΠΕΔΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΆ ΚΑΙ ΝΑ ΠΆΡΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΆΘΛΗΜΑ ΔΕ ΘΑ ΧΑΜΟΓΕΛΆΣΕΤΕ ΟΎΤΕ ΕΣΕΙΣ!Εδώ και χρόνια χογελουσανε αυτοί συνέχεια και το ΠΟΚ έπαιρνε τίτλους και λεφτά τώρα τελείωσαν αυτά!
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gpap » Τρί 13 Μαρ 2018, 20:40

navigator11 έγραψε:
teod1980 έγραψε:Εσυ ολο αναμενεις τιμωρια
Μοιρολατρικά κιολας


Γούστα είναι αυτά, ρε συ Τεο. Με το ζόρι δηλαδή; Μπααααα. Θέλει να τιμωρηθεί! Υπάρχουν πολλά πεδία για κάτι τέτοιο. Αν δε λάχει με τον ΠΑΟΚ, βλέποντας μετά και κάνοντας.


διαφωνούσαμε και για τον γαύρο, επειδή κάποιοι έλεγαν ''θα πάρουμε τον αγώνα στα χαρτιά και θα τιμωρηθεί ο γαύρος'' και εγώ έλεγα πως θα χάσουμε το παιχνίδι στα χαρτιά και θα φάμε -3.

Γενικά δεν θέλω να είμαι υπεραισιόδοξος.
Απλά πλέον τα πράγματτα είναι πολύ δύσκολα. Μακάρι να είμαι ο μοιρολάτρης και να δικαιωθούμε πλήρως.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Τρί 13 Μαρ 2018, 20:42

Αυτό με τον υποβιβασμό ούτε για γέλια δεν είναι. Όνειρο απατηλό των υποβιβασμένων κιτρινόμαυρων ομάδων, το οποίο δεν μπορεί να συμβεί με κανέναν τρόπο.

Αυτοί που "δικάζουν" τον Ιβαν μπορούν να ονειρεύονται ότι θέλουν. Αυτοί που θα τον δικάσουν όμως, θα πρέπει να δουν το βίντεο με την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο. Άντε πέστε μου εσείς, τί τιμωρία μπορεί να σηκώσει το βίντεο αυτό...
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5758
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Τρί 13 Μαρ 2018, 20:42

Ο Ιβάν, λοιπόν, χαλάει το γλυκό του Ελληνικού ποδοσφαίρου. Αυτό που τόσα χρόνια έχουν επιμεληθεί οι καλύτεροι μάγειρες:
- Ο ευερέθιστος καπετάνιος που του έθιξαν την οικογένεια με συνθήματα και τράβηξε πιστόλι.
- Ο μέγας ευεργέτης της ομάδας του που την έριξε στο ερασιτεχνικό και φέσωσε τον κόσμο καμιά διακοσαριά –και βάλε- μύρια. Που στο τσακίρ κέφι, έριξε και κάτι κουμπουριές στα επίσημα του Γκούμας. Που φώναζε ότι θα πνίξει διαιτητή αλλά δεν τιμωρήθηκε επειδή ενήργησε ως απλός φίλαθλος μια που δεν είναι τίποτα για την κούλα.
- Ο ευτραφής κατατρεγμένος της μοίρας που είχε την ατυχία να του πάρει ο χάρος 8 στενούς συνεργάτες (από φυσικά αίτια), πάνω που ετοιμαζόταν να πάρει δίπλωμα ευρεσιτεχνίας για το πρώτο drone πλοίο παγκοσμίως. Που μπαούλιασαν κάτι παικτάκια της σειράς, αλλά όχι και τόσο. Μπορούσαν να περπατήσουν οι αχάριστοι.

Ένα ποδόσφαιρο που τίμησαν προσωπικότητες όπως ο μποροβύλος (αήθεια, ο αστήρ φαντάζομαι δεν εμπλέκεται σε θέμα υποβιβασμού), ο ψωμιάδης και άλλοι που άσπιλοι μπήκαν και αμόλυντοι βγήκαν.

Ένα ποδόσφαιρο που οι ομάδες του επιβεβαιώνουν τον Κοέλιο παραφράζοντάς τον, καθώς «όταν επιθυμείς να στήσεις αγώνα πάρα πολύ, το σύμπαν συνωμοτεί ώστε να το πετύχεις χωρίς να το γνωρίζει ο αντίπαλος» και παράλληλα μας ανοίγουν τα μάτια διαψεύδοντας το παλιό «it takes two to tango». Πιονιέροι στον έλεγχο νου όπου ομάδες (αντίπαλοι λιμανίσιας ομάδας κυρίως) επηρεάζουν τη θέληση των αντιπάλων τους, ώστε το αποτέλεσμα να είναι το ποθούμενο (CIA likes this).

Στους αντιπάλους του ΠΑΟΚ, λοιπόν, που χαλιούνται από το συστατικό που χαλάει το γλυκό, έχω να τους πω το εξής:
Το συστατικό αυτό, παιδιά, λέγεται υγεία και φρεσκάδα και δεν είναι αυτό που χαλάει τη γεύση. Η γεύση σας έχει αλλοιωθεί τόσο πολύ 40 χρόνια τώρα που τρώτε το σάπιο και το χαλασμένο, που σας ξενίζει το καλό και το απορρίπτει ο οργανισμός σας.
Και, παιδιά, η απάντηση στην ερώτηση «σε ποιο πρωτάθλημα ο διαιτητής αλλάζει απόφαση στα αποδυτήρια» είναι: σε αυτό που ο διαιτητής και ο επόπτης τρέχουν στη σέντρα μετρώντας το γκολ και μετά το παίρνουν πίσω. Χαίρομαι που δεν είμαι σαν εσάς και είμαι ΠΑΟΚ. Και ευτυχώς που δεν υπήρχαν πολλοί σαν εσάς πριν 200 χρόνια γιατί θα μιλούσαμε άπταιστα την τουρκική τώρα.


ΥΓ. Συγγνώμη για το σεντόνι παιδιά, αλλά εδώ κάτω κοντεύω να παρανοήσω.
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 13 Μαρ 2018, 20:42

johnys999 έγραψε:Τότε η νέα αδικία θα γεννάει ΠΑΟΚτσάκια για άλλα σαράντα χρόνια. Κοιτάξτε, σας είπα, δεν περιμένω από κανέναν να συμμεριστεί την άποψή μου. Απλά κάθισα και τα σκέφτηκα και είμαι σίγουρος ότι και η επόμενη χρονιά χαμένη θα είναι. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Και επίσης, πρέπει να βρεθεί ένας τρόπος να καθαρίσει το όνομά του ο Ιβάν στην Ευρώπη, για να γίνει κάποτε ο ΠΑΟΚ πραγματικά μεγάλος και γι αυτούς. Είδατε ποιοι μας απέβαλλαν σήμερα? Οι εξής:
Ανδρέα Ανιέλι (Γιουβέντους), ο Πέδρο Λόπες Χιμένεθ (Ρεάλ Μαδρίτης), ο Εντβιν φαν ντερ Σαρ (Αγιαξ), ο Εντουαρντ Γουντγουορντ (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ), ο Ιβάν Γκαζίδης (Αρσεναλ), ο Μπερτομέου (Μπαρτσελόνα), ο Νασέρ Αλ Κελαϊφί (Παρί Σεν Ζερμέν), ο Ζαν Μαρί Ολας (Λιόν), ο Μίκαελ Κέρλινγκερ (Μπάγερν Μονάχου)
Νομίζω ότι πρέπει να μας νοιάζει η άποψη των προέδρων αυτών των ομάδων για την ομάδα μας. Αν θέλουμε να πλησιάσουμε κάποτε στο επίπεδό τους. Και δεν βρίσκω άλλο τρόπο να αντιστρέψουμε το κλίμα.

Απλά η άποψή μου είναι, ξέρω ότι είναι αιρετική, δεν θέλω να την επιβάλλω ούτε θα τη συζητήσω άλλο. Απλά την κατέθεσα.
Και το ξαναγράφω: Δεν ζητάω να πέσουμε. Ζητάω να ζητήσουμε τον υποβιβασμό μας. Δεν είναι το ίδιο.


Δεν είναι θέμα απόπειρας πειθούς ή αντιπειθούς. Είναι ζήτημα λογικής. Μιλάμε, όντως, όπως γράφει ο μινγκους, για προέδρους ομάδων, που σίγουρα έχουν εμπλακεί, εμφανώς ή αφανώς, σε πολύ χειρότερα σκάνδαλα και βούρκους. Απλά λόγω μεγέθους κανείς δεν κοτάει, επειδή μιλάμε για ΑΡΧΙΜΠΙΖΝΑ, να τους ακουμπήσει. Μια μεγεθυμένη εικόνα της ασυλίας του γκει στα εγχώρια ύδατα κοινώς η φάση. Αν, στο φινάλε, προτιμούν οι πρόεδροι των συγκεκριμένων ομάδων να συνδιαλέγονται με καραπ@@ρια, κυρ σαββες, τιγρηδες ή ο,τι άλλο λόγω εικονικού εντιμου βίου, ας το κάνουν. Γιατί θα πρέπει να μας αφορά ιδιαίτερα αυτό; Αν ή όταν παίξουμε ομίλους τσου λου και τύχει κάποιος εξ αυτών μαζί μας, ας μην προσέλθει να παίξει ή να μην κάτσει στην ίδια σουίτα με τον Ιβάν για να δει τον αγώνα.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τρί 13 Μαρ 2018, 20:45

για μια εικονα μιλαμε

για την ουσια δεν μιλαει κανεις,την παραβλεπουμε

καλα τα λεει ο πελκας

βεβαια δεν ειναι παντα τυχαιο ολο αυτο..
Τελευταία επεξεργασία από Παλαιολόγος και Τρί 13 Μαρ 2018, 20:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Maniaq@Deepwood » Τρί 13 Μαρ 2018, 20:45

Mīngus έγραψε:
johnys999 έγραψε:Τότε η νέα αδικία θα γεννάει ΠΑΟΚτσάκια για άλλα σαράντα χρόνια. Κοιτάξτε, σας είπα, δεν περιμένω από κανέναν να συμμεριστεί την άποψή μου. Απλά κάθισα και τα σκέφτηκα και είμαι σίγουρος ότι και η επόμενη χρονιά χαμένη θα είναι. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Και επίσης, πρέπει να βρεθεί ένας τρόπος να καθαρίσει το όνομά του ο Ιβάν στην Ευρώπη, για να γίνει κάποτε ο ΠΑΟΚ πραγματικά μεγάλος και γι αυτούς. Είδατε ποιοι μας απέβαλλαν σήμερα? Οι εξής:
Ανδρέα Ανιέλι (Γιουβέντους), ο Πέδρο Λόπες Χιμένεθ (Ρεάλ Μαδρίτης), ο Εντβιν φαν ντερ Σαρ (Αγιαξ), ο Εντουαρντ Γουντγουορντ (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ), ο Ιβάν Γκαζίδης (Αρσεναλ), ο Μπερτομέου (Μπαρτσελόνα), ο Νασέρ Αλ Κελαϊφί (Παρί Σεν Ζερμέν), ο Ζαν Μαρί Ολας (Λιόν), ο Μίκαελ Κέρλινγκερ (Μπάγερν Μονάχου)
Νομίζω ότι πρέπει να μας νοιάζει η άποψη των προέδρων αυτών των ομάδων για την ομάδα μας. Αν θέλουμε να πλησιάσουμε κάποτε στο επίπεδό τους. Και δεν βρίσκω άλλο τρόπο να αντιστρέψουμε το κλίμα.

Απλά η άποψή μου είναι, ξέρω ότι είναι αιρετική, δεν θέλω να την επιβάλλω ούτε θα τη συζητήσω άλλο. Απλά την κατέθεσα.
Και το ξαναγράφω: Δεν ζητάω να πέσουμε. Ζητάω να ζητήσουμε τον υποβιβασμό μας. Δεν είναι το ίδιο.


Ο Ανδρέα Ανιέλι και το κάθε μουναρέλι, τη Γιουβέντους την απέβαλλαν; Την Μπάγερν όταν μπήκε φυλακή ο πρόεδρός της την απέβαλλαν; Τον γαύρο τόσα χρόνια τον κούνησε κανείς; Όταν καταδικαστεί ο χοντρός, που έστω και για πλημμέλημα θα καταδικαστεί, θα τον αποβάλλουν; Μια μαφία είναι όλοι που κάνουν αλλαξοκωλιές.

ο άλλος της Λυών δεν είναι με τα στημένα ματς στο τσουλου? κι ο φαν ντε σαρ δεν είχε κάτι θέματα με στημένα ή με λυγμένα δεν θυμαμαι ...καλά για ανιελι τι να λέμε ο δον κορλεονε ήταν τσατσάκι μπροστά του
Maniaq@Deepwood
 
Δημοσιεύσεις: 648
Εγγραφή: Δευτ 28 Απρ 2014, 20:41

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 13 Μαρ 2018, 20:51

Παλαιολόγος έγραψε:για μια εικονα μιλαμε

για την ουσια δεν μιλαει κανεις,την παραβλεπουμε

καλα τα λεει ο πελκας

βεβαια δεν ειναι παντα τυχαιο ολο αυτο..


Καλα πες του Πελκα, στο κρισιμοτερο ματς της 10ετιας ηταν σε αλλο γηπεδο
Dimg4
 

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kos » Τρί 13 Μαρ 2018, 21:00

διαβαζω ανακοινωσεις συνδεσμων, συνδεσμιτων, ΑΣ ΠΑΟΚ, ΚΑΕ ΠΑΟΚ κτλ κτλ κτλ. ολοι στηριζουν ιβαν.
εμενα να σας πω την αληθεια αυτο που με φτιαχνει αφανταστα ειναι οτι εχω προεδρο που δεν τις εχει αναγκη.
ο μικρος ναι, μπορει να εχει αναγκη να νοιωσει οτι ο κοσμος στηριζει τον μεγαλο. μπορει να χαρει, να πορωθει ακομη περισσοτερο με το κλιμα συμπαραστασης. ο μεγαλος ρε παιδια ειναι απο αλλο υλικο... δεν παιρνει χαμπαρι. ψυχρος. ακουει, ζυγιζει, αποφασιζει. δεν μου μοιαζει να επιτρεπει στον ευατο του απογοητευσεις και οπισθοχωρησεις. Παοκτσακι απο τα παλια :lol:
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4924
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό omerta76 » Τρί 13 Μαρ 2018, 21:01

Ρε τι παπαριες διαβάζουμε εδώ μέσα....άκου να πέσει ο ΠΑΟΚ

Γιατι;

Για να λένε οτι καθάρισε το ποδόσφαιρο; Πάτε καλα ρε κ γράφετε τέτοιες μαλακιες; Θέλετε να μας τρελανετε;

Εδώ μας ζουν βιάσει την λογική τόσα χρονια κ επίσημα ζει κ βασιλεύει η Ε.Ο του χοντρού κ θα την πληρώσει ο ΠΑΟΚ;;;


Αιντε σοβαρευτείτε καλύτερα που θα γίνουμε η κολυμπήθρα του Σιλωαμ για να κυκλοφορούν ανενόχλητοι οι γκάνγκστερ κ οι εγκληματίες...
Ευχαριστούμε για την υπέροχη ομάδα των δυο Νταμπλ!
Άβαταρ μέλους
omerta76
 
Δημοσιεύσεις: 2077
Εγγραφή: Δευτ 05 Ιαν 2015, 15:36
Τοποθεσία: Ελλαδα

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Βαθύ Mαύρο » Τρί 13 Μαρ 2018, 21:06

Όταν θα παίξει η εθνική αθηνών και περιχώρων στην ΤΟΥΜΠΑ το φιλικό, φρόντισε να είσαι εκεί να χαιρετήσεις ο ίδιος με χειραψία τα μ...πανα τους δημοσιογράφους των εφημερίδων του κρατιδίου τους.
Βαθύ Mαύρο
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Κυρ 25 Φεβ 2018, 22:25

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες