Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό alp920 » Τρί 13 Μαρ 2018, 23:05

Παιδιά το μετέφερα αυτούσιο.Εχει και πολιτική χροιά, αλλά δυστυχώς το θέμα είναι βαθύτερο.Οποιον αδελφό τον ενοχλεί ας αγνοήσει το πολιτικό κομμάτι,δεν είχα την άνεση να το επεξεργαστώ
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 2004
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Hermann » Τρί 13 Μαρ 2018, 23:08

eorptol1 έγραψε:Δείτε το άρθρο: http://inpaok.com/432410/%ce%bd%cf%84%c ... %bb%ce%b5/

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μάγκας πειραιώτης ο κύριος Ανδριανόπουλος. Τι σύμπτωση...
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3493
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τρί 13 Μαρ 2018, 23:12

φοβερα πραγματα
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Kap » Τρί 13 Μαρ 2018, 23:12

Νίκησα; Νικήθηκα; Ούτε που ξέρω. Το μόνο που ξέρω είναι ότι είμαι όρθιος γεμάτος πληγές (Καζαντζάκης). Ιβάν γραφτους στα αρκιντια σου. Οι Αθηναίοι δεν μπορούν να καταλάβουν. Νομίζουν ότι όλοι είμαστε σαν τα μούτρα τους

Όσο για τα κωλοκαναλα υπάρχει ένα τραγουδι του Μάλαμα που λέει "όλοι οι καριοληδες μια εταιρεία". Αυτό βλέπουμε δύο μέρες τώρα.

ΠΑΟΚ
Kap
 
Δημοσιεύσεις: 447
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 10:39

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 13 Μαρ 2018, 23:13

alp920 έγραψε:Παιδιά το μετέφερα αυτούσιο.Εχει και πολιτική χροιά, αλλά δυστυχώς το θέμα είναι βαθύτερο.Οποιον αδελφό τον ενοχλεί ας αγνοήσει το πολιτικό κομμάτι,δεν είχα την άνεση να το επεξεργαστώ
Ήρθε για να μείνει και ας ουρλιάζουν οι πρεζεμποροι

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kalamata4 » Τρί 13 Μαρ 2018, 23:16

Βέβαιαααα ο κος Ανδριανοπουλος της συνομοταξιας γαύρων περήφανων πολιτικών, βλέπε σίχαμα Λοβέρδο. Τι να πούμε, τι να συζητήσουμε; Όλοι είναι γνωστοί για το παρελθόν, το παρόν και εννοείται για το μέλλον τους. Έχουμε να ακούσουμε ακόμα πολλά για τον μακελάρη Ιβάν, το κατεστημένο και δεν εννοώ την αθλητική έκφανσή του μόνο, είναι πλέον σε πλήρη σύμπνοια και συσπείρωση.
kalamata4
 
Δημοσιεύσεις: 285
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 22:46

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Τρί 13 Μαρ 2018, 23:17

Η ιστορία επαναλαμβάνεται. Ένας άνθρωπος από την ομογένεια, με πρόσφυγες προγόνους, αντιμετωπίζει τα ίδια που αντιμετώπισαν κάποτε κι αυτοί, όταν πάτησαν στην Ελλάδα. Οι άνθρωποι αυτοί έφτιαξαν τον ΠΑΟΚ και τα όσα πρεσβεύει. Κάποτε πίστευα ότι ήρθε καθαρά για επιχειρηματικούς λόγους. Πλέον, όμως αντιλαμβάνομαι πως τίποτα δεν είναι τυχαίο, τελικά.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6284
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό paok x.m. » Τρί 13 Μαρ 2018, 23:21

Θα ηθελα , πραγματικα θα ηθελα να μπορεσω αυτην την ωρα να μιλησω απο κοντα στον κ. Σαββιδη. Και να του πω 2 πραγματακια!!! Να του πω οτι τον ΜΙΣΩ !! Ναι ρε τον ΜΙΣΩ!!!
Τον μισω που με εκανε μετα απο 20 χρονια να ονειρευομαι.
Που ειδα την τουμπα να εκσυχρονιζεται.
Που βλεπω στην ΠΑΟΚαρα μου παιχταραδες να φορανε την φανελα που λατρεψα απο μικρος.
Που περιμενω σαν μικρο παιδι να δω τον ΠΑΟΚ και μετραω τις ωρες για το επομενο αγωνα. Τον ΜΙΣΩ που μου εδωσε πλεον οραμα και το εχω ακομα και τωρα στις δυσκολες ωρες...

Καλα δεν ημουνα τοσα χρονια στην σφαλιαρα ;
Καλα δεν ημουνα που ειχαμε ξενερωσει και πηγαινε τρεις και ο κουκος στην τουμπα;
Καλα δεν ημασταν που βλεπαμε αλλοι να πρωταγωνιστουν και εμεις απλα να λεμε την γνωμη μας. Τουλαχιστον τοτε το ειχαμε παρει χαμπαρι το ειχαμε εμπεδωση και δεν ημασταν μεσα στην καταθλιψη ....

Και στο τελος να του πω να αφησει τις μαλακιες και τις συγνωμες και να με κανει να τον «μισησω» ακομα περισσοτερο χανοντας και αλλους τιτλους παλευοντας τους .... χεστηκα να παρω τα βρωμοκυπελλα τους και τα πρωταθληματα τους ... χεστηκα τι λενε αυτοι οι υπανθρωποι .... με νοιαζει οτι η ομαδα μου , ο ΠΑΟΚ μου εχει οραμα και χαιρομαι να τον βλεπω. Και να ξερει οτι αν ειμαι απο την στεναχωρια αυτες τις μερες σαν ετοιμοθανατος ειναι γιατι με εκανε να ζησω !!!
Σε ευχαριστουμε ζαγορακη για ολα!!!!
paok x.m.
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Πέμ 28 Φεβ 2008, 22:00

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 13 Μαρ 2018, 23:22

johnys999 έγραψε:Παιδιά δεν καταλάβατε τι έγραψα, προφανώς δεν καθίσατε να σκεφτείτε αρκετά αυτά που είπα, κολλήσατε στη λέξη υποβιβασμός και το ρίξατε στις προσβολές και τις ειρωνείες. Κι ας έκανα τρία υστερόγραφα ακριβώς για να μην παρεξηγηθώ γι αυτό το λόγο. Δεν πειράζει. Καλή καρδιά.
Θα τα σβήσω τα ποστ μου αφού ενοχλούν.



Να τα σβήσεις φίλε μου,πολύ καλά θα κάνεις.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Maniaq@Deepwood » Τρί 13 Μαρ 2018, 23:23

ωραίο το άρθρο του Κυρίου Μπεκιάρη ,ο επίλογος όλα τα λεφτά ...λέτε να ξέρει κάτι παραπάνω γι 'αυτά που έρχονται?
Maniaq@Deepwood
 
Δημοσιεύσεις: 648
Εγγραφή: Δευτ 28 Απρ 2014, 20:41

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ramboutla » Τρί 13 Μαρ 2018, 23:26

Kap έγραψε:Νίκησα; Νικήθηκα; Ούτε που ξέρω. Το μόνο που ξέρω είναι ότι είμαι όρθιος γεμάτος πληγές (Καζαντζάκης). Ιβάν γραφτους στα αρκιντια σου. Οι Αθηναίοι δεν μπορούν να καταλάβουν. Νομίζουν ότι όλοι είμαστε σαν τα μούτρα τους

Όσο για τα κωλοκαναλα υπάρχει ένα τραγουδι του Μάλαμα που λέει "όλοι οι καριοληδες μια εταιρεία". Αυτό βλέπουμε δύο μέρες τώρα.

ΠΑΟΚ


Πολύ σωστος.

Και να συμπληρώσω τους στιχους του Αγγελάκα για το αυριο

Μα όσο κι αν θες να το πιστεύεις
πως μου `χεις πάρει κιόλας την ψυχή
Κι όταν ακόμα θα νομίζεις
πως μια για πάντα έχω χαθεί

Εγώ θα φλέγομαι
Θα ανθίζω
Θα γιορτάζω
Θα ανατέλλω
Θα σε καίω...
Θα καταστρέφω με τραγούδια της ψυχής σου το μπουρδέλο
Θα ανατέλλω...
Άβαταρ μέλους
ramboutla
 
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 22:17

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τρί 13 Μαρ 2018, 23:34

Mīngus έγραψε:Η ιστορία επαναλαμβάνεται. Ένας άνθρωπος από την ομογένεια, με πρόσφυγες προγόνους, αντιμετωπίζει τα ίδια που αντιμετώπισαν κάποτε κι αυτοί, όταν πάτησαν στην Ελλάδα. Οι άνθρωποι αυτοί έφτιαξαν τον ΠΑΟΚ και τα όσα πρεσβεύει. Κάποτε πίστευα ότι ήρθε καθαρά για επιχειρηματικούς λόγους. Πλέον, όμως αντιλαμβάνομαι πως τίποτα δεν είναι τυχαίο, τελικά.

ευπατριδης ειναι(προφανως και ως επιχειρηματιας αν βρει κατι καλο θα το προχωρησει,γιατι οχι;αλλα π.χ ποιος θα αγοραζε ΣΕΚΑΠ;σοβαρα τωρα) και αγορασε την μεγαλη προσφυγικη ομαδα που διατηρει ατοφιο το dna της σε μια περιοχη με πολλους απογονους προσφυγικης καταγωγης (και δη και ποντιους)οπως αυτος
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 13 Μαρ 2018, 23:37

obanebane έγραψε:
johnys999 έγραψε:Παιδιά δεν καταλάβατε τι έγραψα, προφανώς δεν καθίσατε να σκεφτείτε αρκετά αυτά που είπα, κολλήσατε στη λέξη υποβιβασμός και το ρίξατε στις προσβολές και τις ειρωνείες. Κι ας έκανα τρία υστερόγραφα ακριβώς για να μην παρεξηγηθώ γι αυτό το λόγο. Δεν πειράζει. Καλή καρδιά.
Θα τα σβήσω τα ποστ μου αφού ενοχλούν.



Να τα σβήσεις φίλε μου,πολύ καλά θα κάνεις.

+ 1...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό seaman » Τρί 13 Μαρ 2018, 23:38

Maniaq@Deepwood έγραψε:ωραίο το άρθρο του Κυρίου Μπεκιάρη ,ο επίλογος όλα τα λεφτά ...λέτε να ξέρει κάτι παραπάνω γι 'αυτά που έρχονται?

Είναι από τις λίγες φορές που συμπάσχω με κείμενο του Μπεκιάρη και αυτό είναι άκρως ανησυχητικό, καθώς είναι παραπάνω από γνωστό ότι είναι κατευθυνόμενη και καλά αμοιβόμενη συριζοπένα
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό alp920 » Τρί 13 Μαρ 2018, 23:45

αλήθεια είναι αυτό seaman.
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 2004
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες