Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό dimbar » Κυρ 27 Μάιος 2018, 15:38

Jairo έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:Απαντηση σ σαυτα που ρωτησα δεν εδωσε κανεις .Ολα τυχαια?


Ρε κατ, πέρυσι τέτοια εποχή τα είπαμε όλα.Και ονόματα και γεγονότα και τα πάντα.Εκτεθήκαμε χωρίς λόγο.
Εσύ ακόμα να καταλάβεις, και ρωτάς τα ίδια πράγματα? Μόνο ο προπονητής άλλαξε απο πέρυσι και τίποτα άλλο.
Είσαι σίγουρος οτι θέλεις να ξανανοίξουμε την κουβέντα?Εγώ πάντως όχι.
Αυτό δέν σημαίνει οτι δέν συμφωνώ με τις σκέψεις σου.Κάθε άλλο.
Ξεκαθάρισε τα στο μυαλό σου και αν δέν αντέχεις, μήν ασχολείσαι άλλο, κακό κάνεις στον εαυτό σου...
Βάλε άλλη μία να παίξει η απονομή του κυπέλου στο οακα, και θα καταλάβεις.


Αφού πω ότι συμφωνώ και με τους δυό σας, στέκομαι στην εξής πρόταση που είναι και η ουσία

Μόνο ο προπονητής άλλαξε απο πέρυσι και τίποτα άλλο.

Το θέμα είναι γιατί δεν άλλαξε τίποτε άλλο και δεν έχει να κάνει ούτε με τις προθέσεις του Ιβάν ούτε με τίποτα 'υποπτο η σκοτεινό.Ο Ιβάν όπως όλοι μας έχει την δική του προσωπικότητα/χαρακτήρα/ιδιοσυγκρασία/χούγια/εμμονές πείτε το όπως θέλετε.Αυτά μέχρι στιγμής τουλάχιστον έχουν κάνει συγκεκριμένους ανθρώπους που θα μπορούσαν αποδεδειγμένα να προσφέρουν (όχι σαν υπάλληλοι κατ ανάγκη) στην ''οχύρωση'' της ΠΑΕ, να κρατούν μια απόσταση Το ίδιο ισχύει και απο την μεριά του Ιβάν προς αυτούς αν και με κάποιους κατα καιρούς είχε στενότατες προσωπικές σχέσεις.Το αποτέλεσμα είναι, κατά την άποψη μου, μια πολύ αδύνατη έως αναιμική οργάνωση ιδαίτερα ανεπαρκης για την στηριξη του αγωνιστικού τμήματος της ΠΑΕ.
Το γράφω σαν παράδειγμα και μόνο δεν μπορεί να κάνεις πρωταθλητισμό στο χορτάρι και στο Αθλητικό Δικαστήριο να παρουσιάζεις ομάδα 3ης εθνικής, κλπ, κλπ.
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό dim-cyprous-paok » Κυρ 27 Μάιος 2018, 16:22

abg12d34 έγραψε:
dim-cyprous-paok έγραψε:...........
ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΙ.
Κάποιοι που εμφανιστηκατε 2-3 χρόνια πριν έχετε γίνει χοροφυλακες φίλε goran κ κουνάτε σε όλους το δάχτυλο σαν άλλοι κεχαγιαδες ( κ μην μου αρχίσεις τώρα τις ψευτομαγκιές του Διαδικτύου που πουλιούνται εύκολα πίσω από το πληκτρολόγιο, το συνηθίζεις άλλωστε ). .........
......
Στο φιναλε γράψτε κανένα σενάριο για καμία ταινία με κατασκόπους·», μην πάει κ χαμένο τόσο ταλέντο .
Κ οι υπόλοιποι ΠΑΨΤΕ να κουνάτε το δάχτυλο κ να είστε παντογνώστες του foroum.
Κουράσατε .......



:lol: :lol: :lol:

ενα εχω να πω.....

μεγαλε την ...γαμησες....



Δεν ιδρώνει τ αυτί μου φίλε ....
Όπου βρίσκεται δυποδο μηρυκαστικο ζώο εξ Αθηνών απλά ξεφτιλιστε το!!!!
Άβαταρ μέλους
dim-cyprous-paok
 
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Σάβ 01 Αύγ 2015, 10:16

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Κυρ 27 Μάιος 2018, 23:49

desperando έγραψε:Έχεις δίκιο πολλά έχω γράψει και είμαι σίγουρος ότι δεν μπορώ εγώ προσωπικά να συγχωρήσω κανέναν από το ποκ για αυτά που μου έχει κάνει. Ο φανατισμός μου και το πάθος μου για τον ΠΑΟΚ ( ίσως και η παιδεία μου)είναι σίγουρο ότι δεν μου επιτρέπουν να σκέφτομαι και να πρατω το σωστό.
Χαίρομαι όμως που ο πρόεδρος μου έχει αυτή τη διαύγεια που μου λείπει και με κάνει χειρότερο ανθρωπο

Υγ η πρώτη μου γυναίκα ήταν σερβιδα, η δεύτερη ( κατά κόσμον) ρωσοποντια...πίστεψέ με έχω ανακαλύψει εκ των έσω τι εστί αθλητική κουλτούρα για τους πρώην σοβιετικους



ντεσπε......
κοσμογυρισμενο σε βλεπω.. :D :D

για το υστερογραφο σου.....ενα εχω να πω

εαν δεν εχεις ζησει σε καποιο πρώην....σοβιετικο κρατος....δεν αρκει η σχεση σου για να ξερεις ...να γνωρισεις.....την αθλητικη κουλτουρα αυτων των....τοτε....λαων..

καθαρη επιστημη

ερευνα...εφαρμογη...ελεγχος...αξιολογηση αποτελεσματος...επαναληψη επαναληψη επαναληψη
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6009
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Κυρ 27 Μάιος 2018, 23:59

Ιβαναρε περιμένω να προτείνεις στα ντέρμπυ εκτός της παρουσίας ξενου διαιτητή-βοηθών,αντι-ντοπινγκ κοντρόλ και var και την ύπαρξη αντιτρομοκρατικής και όχι απλής αστυνομίας κυρίως στους αγώνες με την αεχ
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Hermann » Δευτ 28 Μάιος 2018, 00:08

Και διχτυα πισω απο τους παγκους!!!
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3493
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 28 Μάιος 2018, 09:27

abg12d34 έγραψε:
desperando έγραψε:Έχεις δίκιο πολλά έχω γράψει και είμαι σίγουρος ότι δεν μπορώ εγώ προσωπικά να συγχωρήσω κανέναν από το ποκ για αυτά που μου έχει κάνει. Ο φανατισμός μου και το πάθος μου για τον ΠΑΟΚ ( ίσως και η παιδεία μου)είναι σίγουρο ότι δεν μου επιτρέπουν να σκέφτομαι και να πρατω το σωστό.
Χαίρομαι όμως που ο πρόεδρος μου έχει αυτή τη διαύγεια που μου λείπει και με κάνει χειρότερο ανθρωπο

Υγ η πρώτη μου γυναίκα ήταν σερβιδα, η δεύτερη ( κατά κόσμον) ρωσοποντια...πίστεψέ με έχω ανακαλύψει εκ των έσω τι εστί αθλητική κουλτούρα για τους πρώην σοβιετικους



ντεσπε......
κοσμογυρισμενο σε βλεπω.. :D :D

για το υστερογραφο σου.....ενα εχω να πω

εαν δεν εχεις ζησει σε καποιο πρώην....σοβιετικο κρατος....δεν αρκει η σχεση σου για να ξερεις ...να γνωρισεις.....την αθλητικη κουλτουρα αυτων των....τοτε....λαων..

καθαρη επιστημη

ερευνα...εφαρμογη...ελεγχος...αξιολογηση αποτελεσματος...επαναληψη επαναληψη επαναληψη

Σίγουρα. Αλλά επειδή ο πρώην κουνιάδος μου ήταν/ είναι προπονητής χάντμπολ( μπορεί κάποιος να ακούει χάντμπολ και να γελάει, αλλά στην Σερβία έχει πολύ υψηλή θέση και επαγγελματισμό) αυτά που μου έχει πει είναι επιστημονική φαντασία για εμάς.
Πέρα απ' αυτό όμως είναι εντυπωσιακό πόσο μεγάλο μέρος του πληθυσμού ασχολείται ενεργά με τον αθλητισμό και σε πιάνει κατάθλιψη όταν κάνεις την σύγκριση με την πιο παχύσαρκη χώρα της Ευρώπης
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό takis4 » Δευτ 28 Μάιος 2018, 09:58

η ελλάδα είναι η χωρα που εκτός όλων των άλλων, έβγαλε και τους ολυμπιακούς αγώνες, και έχει πάρει τίτλους που σε αναλογια με τον πληθυσμό της δεν το έχει καταφέρει καμια χωρα... έλεος που θα μας διδάξουν οι σλάβοι και οι ρώσοι...
takis4
 
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Κυρ 26 Νοέμ 2017, 18:57

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 28 Μάιος 2018, 10:01

Τι σχέση έχεις με εκείνη την Ελλάδα που έβγαλε τους ολυμπιακούς?
Το μόνο κοινό μας είναι ότι κατοικούμε στη ίδια γεωγραφική περιοχή
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 28 Μάιος 2018, 10:04

takis4 έγραψε:η ελλάδα είναι η χωρα που εκτός όλων των άλλων, έβγαλε και τους ολυμπιακούς αγώνες, και έχει πάρει τίτλους που σε αναλογια με τον πληθυσμό της δεν το έχει καταφέρει καμια χωρα... έλεος που θα μας διδάξουν οι σλάβοι και οι ρώσοι...
Πάλι η πρόγονο λατρεία οι σύγχρονοι Έλληνες τι κάνουν;

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 28 Μάιος 2018, 10:07

takis4 έγραψε:η ελλάδα είναι η χωρα που εκτός όλων των άλλων, έβγαλε και τους ολυμπιακούς αγώνες, και έχει πάρει τίτλους που σε αναλογια με τον πληθυσμό της δεν το έχει καταφέρει καμια χωρα... έλεος που θα μας διδάξουν οι σλάβοι και οι ρώσοι...

Πες αλήθεια ότι τρολάρεις, σε παρακαλώ... :o
Υποτίθεται ότι στην αρχαία Ελλάδα ανακαλύφθηκε και η δημοκρατία, όταν οι βόρειοι "ζούσαν πάνω στα δέντρα ακόμα" (έστω και καθ υπερβολήν), αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι σήμερα θα πάμε να κάνουμε μαθήματα δημοκρατίας-κοινωνίας, π.χ. στους Σουηδούς...
Ή μήπως κάνω λάθος και η "βαφτισμένη" δημοκρατία που (λέμε ότι) έχουμε είναι "καλύτερη" της δικής τους?
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Δευτ 28 Μάιος 2018, 10:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό takis4 » Δευτ 28 Μάιος 2018, 10:07

ε λογικό μετά από 1700 χρονια σκλαβιάς να έχει αλλοιωθεί το dna , αλλα ακόμα βγάζουμε έλληνες , και ο έλληνας διαπρέπει σε όλα τα επίπεδα ... παρόλα αυτά , για να έρθουμε στο σήμερα , δεν ξέρω άμα το έχεις προσέξει αλλα έχουμε πάρει τίτλους που σε αναλογια με τον πληθυσμό μας είναι απλά τρελό , και δεν το έχει καταφέρει καμια χωρα ... και αυτό δεν γίνετε στην τύχη , είναι αποτέλεσμα ομαδικής εργασίας σε όλα τα επίπεδα ...
takis4
 
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Κυρ 26 Νοέμ 2017, 18:57

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 28 Μάιος 2018, 10:08

Τι να πουν τότε οι Σέρβοι η οι Κροάτες; 8 εκατ οι πρώτοι 4 οι οι άλλοι....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 28 Μάιος 2018, 10:21

Καταρχάς, οι Ολυμπιακοί αγώνες δεν είναι κάποιο εσπεριδοειδές που φυτρώνει στην Ελλάδα, είναι αγώνες που τελούνταν στην αρχαιότητητα και απλούστατα -τίμης ένεκεν- η Ελλάδα διοργάνωσε τους πρώτους σύγχρονους Ολυμπιακούς Αγώνες, το 1896. Δεν τους "βγάλαμε" εμείς.

Όσο περί των γνωστών παραληρημάτων περί του πώς μια τόσο μικρή χώρα τα βάζει με θηρία και κερδίζει κτλ κτλ, ας πιάσουμε το παράδειγμα της Σερβίας, λοιπόν, που ανέφερε κι ο desperando.

Πληθυσμός 7 εκατομμύρια, δομές καθημαγμένες λόγω εμφυλίου, οικονομική κατάρρευση, αλλά η Σερβία, ως ανεξάρτητη χώρα, έχει να επιδείξει:
α) στο μπάσκετ, 3 ευρωμπάσκετ + 2 χαμένους τελικούς, 2 μουντομπάσκετ + 1 χαμένο τελικό και 2 αργυρά ολυμπιακά μετάλλια
β) στο πόλο, 5 ολυμπιακά μετάλλια (1 χρυσό, 1 αργυρό, 3 χάλκινα), 3 παγκόσμια πρωταθλήματα + 2 χαμένους τελικούς, 6 ευρωπαϊκά (!) + 1 χαμένο τελικό
γ) στο βόλει, 2 ευρωπαϊκά + 1 χαμένο τελικό, 1 αργυρό και 1 χάλκινο σε παγκόσμια πρωταθλήματα, 1 χρυσό κι ένα χάλκινο ολυμπιακό μετάλλιο.
δ) τον Νόβακ Τζόκοβιτς, με 12 τίτλους grand slam

Έχουν και κάτι σκόρπια μετάλλια σε handball, οι γυναίκες σε ολα αυτά τα αθλήματα είναι επίσης top επιπέδου, και εννοείται δεν θα πιάσουμε τα άπειρα μετάλλια που έχουν παντού, στις νεαρές ηλικίες.

Ξεκάθαρα, λοιπόν, όπως προκύπτει από τα παραπάνω, η Ελλάδα είναι μια περίπτωση μοναδική στην ιστορία της ανθρωπότητας, διότι ως γνωστόν έχει πολλά κιλά αρχίδια η ψυχή μας, δεν έχουμε αίμα αλλά ιχώρ των ολύμπιων θεών στις φλέβες μας, και δεν έχουμε τίποτα να ζηλέψουμε από τις αθλητικές δομές των Σέρβων.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό takis4 » Δευτ 28 Μάιος 2018, 10:24

Aureliano Buendia έγραψε:Καταρχάς, οι Ολυμπιακοί αγώνες δεν είναι κάποιο εσπεριδοειδές που φυτρώνει στην Ελλάδα, είναι αγώνες που τελούνταν στην αρχαιότητητα και απλούστατα -τίμης ένεκεν- η Ελλάδα διοργάνωσε τους πρώτους σύγχρονους Ολυμπιακούς Αγώνες, το 1896. Δεν τους "βγάλαμε" εμείς.



τι άλλο θα διαβάσουμε :lol:
takis4
 
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Κυρ 26 Νοέμ 2017, 18:57

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 28 Μάιος 2018, 10:25

σωστά, εδώ διαβάζουμε γόνιμες και τεκμηριωμένες απόψεις περί dna και αλλοίωσης, πράγματι ρίχνω το επίπεδο, είναι φανερό :lol: :lol: :lol: :lol:
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 28 επισκέπτες