Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 13:28

Ααααχχχχ...Τα λεγε κι ο κυρ Νίκος όταν ξεσκόνιζε εκείνα τα συμβόλαια, αλλά τον φάγανε μπαμπέσικα... :roll:
Τον νου σου λοιπόν Μπιλ... :D :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 16:31

Paoki-nrw έγραψε:
Chuck Norris έγραψε:Παιδια μήπως να συνεχίζατε την συζήτηση σας σε κάποιο άλλο θέμα? Πχ αυτο του Ιβαν ?


Πιστευω οτι αφορα γενικα το φορουμ, και οχι τον Ιβαν η καποιον αλλον ειδικα.
Εχει να κανει με προσπαθεια μεσω του φορουμ, επηρεασμου της γνωμης, σκεψης και αντιδρασης, των οπαδων και φιλαθλων της ομαδας μας.

Εγω οταν γραφω, επικοινωνω την δικια μου γνωμη για να γινει διαλογος η αντιλογος.
Καποιοι το κανουν με τετοιο τροπο και υφος, για να επηρεασουν τους υπολοιπους.
Ειναι αλλο η αντιπαραθεση , και ειναι λογικο να μην εχουμε ολοι την ιδια γνωμη, και ειναι τελειως διαφορετικο η προσπαθεια επηρεασμου.
Τελος παντων ειναι βαρετο να γραφεται με διαφορετικα λογια, το νοημα το οποιο βγαινει στο τελος και ο σκοπος της αντιπαραθεσης εδω.
Δεν εχω σκοπο να το βουλωσω οταν καποιος με θεωρει Π Ρ Ο Β Α Τ Ο και προσπαθει να με ταιζει σανο.
Αν θελω το βρισκω και μονος μου στους ΑΡΔ. Φαινετε ομως οτι υπαρχουν και ΑΡΟ




Όποιοι δε νιώθουν ... πρόβατα, ας κάνουν δουλειά τους, ας γράφουν όσα θέλουν, είτε επειδή, όντως, τα πιστεύουν είτε ενδέχεται να μην είναι αποκλειστικά αυτός ο λόγος, μόνο ότι τα πιστεύουν δηλαδή, κι ας αφήσουν τις τακτικές επηρεασμού δήθεν και τα ρέστα. Η δε ... πρόταση για δημοψήφισμα, αν είμαστε 'φχαριστημένοι με το αγωνιστικό μετά από 5 χρόνια Σαββίδη, είναι τόσο "άδολη", όσο η κριτική του σκαι στους νυν κυβερνώντες. Όχι, δεν είμαστε. Πάρε μια απάντηση από ένα "πρόβατο".
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Paoki-nrw » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 17:17

Υπαρχει μια διαφορα στο ειμαι προβατο και κανω το προβατο.
Μερικες φορες καποιος δεν θελει να μπει στο τρυπακι της αντιπαραθεσης, και αυτο εκλαμβανεται ως αδυναμια.
Εχω ηδη ανοιξει ενα νεο θεμα με δημοψηφισμα, το οποιο ακομα δεν εχει εγκριθει.
Ο σκοπος μου δεν ειναι προβοκατορικος αν καποιος θελει ετσι να το δει, μπορει να εχει την δικια του γνωμη και ειναι απολυτως σεβαστη.
Ειμαι μονο περιεργος να δω τι πιστευουν ολοι οσοι συμμετεχουν εδω, ετσι ωστε να μην αφηνουμε το περιθωριο καποιοι να παρουσιαζουν οπως αυτοι θελουν την πραγματικοτητα.
Paoki-nrw
 
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Δευτ 20 Ιουν 2016, 21:43

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό dimbar » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 18:03

@despe
το παρακάτω είναι σε συνέχεια της κουβέντας μας από το άλλο τόπικ.

Η άποψη μου είναι ότι η αποτυχία του Σαββίδη στο αγωνιστικό, ή αν θέλεις για να μη θεωρηθεί ότι προκαλώ, το αναλογικά πολύ μικρό αγωνιστικά κέρδος του σε σχέση με την τεράστια επένδυση που έχει κάνει μεχρι στιγμής, οφείλεται στην δομή και στην στελέχωση του οργανισμού της ΠΑΕ.
Δεν θα αναλύσω την δομή γιατί θα πάει η κουβέντα σε άλλο επίπεδο.
Θα σταθώ όμως στα στελέχη που τουλάχιστον έχουν ονοματεπώνυμο και τα ξέρουμε όλοι.Η άποψη μου είναι ότι δεν είναι της εμβέλειας που χρειάζεται για να υποστηρίξουν είτε έμμεσα είτε άμεσα, το πλάνο που έχει ο Ιβάν για τον αγωνιστικό ΠΑΟΚ, και το λέω ευγενικά.
Κλείνω με το εύλογο ερώτημα ''το βλέπεις εσύ και δεν το βλέπει αυτό ο Ιβάν?''.
Αυτό είναι ένα μεγάλο ζήτημα στο οποίο όμως δεν μπορώ να τοποθετηθώ δημόσια.
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό simba » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 18:04

buffalobill4 έγραψε:διαβαζω οτι η κουλα ζηταει τη ρητρα για σιμοες (7.5 μυρια) και ουτε ευρω λιγοτερο. επισης ζηταει λεφτα και για τον γιοχανσον παρολο που το συμβολαιο του τελειωνει.

και εχουμε σε εμας να ειμαστε ετοιμοι να δανεισουμε πληρωμενους η ακομα και να πληρωσουμε για να σπασουμε συμβολαια των παικτων μας.

λεφτα λεφτα λεφτα πεταμενα στον καλαθο των αχρηστων. και ολα αυτα επειδη εσυ προεδρε το θελεις. αποκλειστικα δικη σου ευθυνη. δεν εχεις εξασφαλισει καμια συνεχεια στην ομαδα. καμια πολιτικη επενδυσεων και πωλησεων. οποιος θελει παιρνει παικτη οποιος θελει πουλαει με οσα θελει. ακουσα τον τδ να "πουλαει" τον πριγιοβτς ακομα και τον γεναρη με τιμη κατω απο την ρητρα του.

αλλος προπονητης στηνει την ομαδα, αλλος την προετοιμαζει, αλλος την οδηγει στο πρωταθλημα.

τα λαθη σου ειναι απιστευτα στο αγωνιστικο. βεβαια, χρηματα σου ειναι και δεν μπορω να σου πω γιατι τα σκορπας. δεν λυπαμαι παρολαυτα ουτε ενα ευρω απο αυτα που εχεις οντως πεταξει. ειναι επιλογη σου να τα πετας. λυπαμαι που οπως το πας, ομαδα δεν θα δω ακομα και τα διπλα και τα τριδιπλα να βαλεις.

Μπιλαρε, εχω τις εξης παρατηρησεις.

1. δν ειμαστε στο τοπικ του Μιχελ, που εκει θα ταιριαζαν ως επι τω πλειστω τα παραπανω.. :mrgreen: εκτος αν μεμφεσαι τον Ιβαν, που του εμπιστευτηκε ολα αυτα in the first place (αποδεσμευσεις, πωλησεις, επικοινωνιακο στον τομεα αυτο, χτισιμο ομαδας, διαπραγματευση συμβολαιων, δικτυο για να ξεφορτωνουμε καποιους κ να μην σπαμε συμβολαια -τα παχυλα που εμεις δινουμε-)

2. Επειδη η κουλα κ ο επικοινωνιακος της μηχανισμος (μαθαινουν απ'του γκει, για να τσιμπησουν την τιμη και να ακουγονται τα ονοματα τους), λενε κ λενε για σιμοες, σημαινει οτι θα τον πουλησουν και τοσο? Ή τον Γιοχανσον?

Παντως οπως κ ναχει, πολλοι πρεπει να σκεφτουν το ποσο απαξιωνουν παικτες αλλων ομαδων που κακα τα ψεματα κανουν ενα γκελ στο εξωτερικο, οπως αυτοι ή οι μπεργκ,καρελης,ζεκα,ντιντακ, μιλιβογεβιτς,χολεβας,μαζουακου,ντουρμαζ,ντοσεβι,σαμαρης,φεισα, ακομα κ οι σιωβας,κολοβος! (οσο κ αν δεν εχουμε σε υποληψη αρκετους του γκει, εχουν πιασει..ανεξαρτητως ποσων κ πλυντηριων.)

3. Ολοι δανειζουν μικρους πληρωμενους..Για μεγαλυτερους παιζουν πολλα ρολο. Το δικτυο που εχεις, η αξια των παικτων που θες να δωσεις και φυσικα το συμβολαιο που τους εχεις κανει.

Για ζαιρο, σαμπο, ενρικε, δν ισχυει αυτο π λες, τα πληρωνουν οι ομαδες τους. Αντε για χαριση-κιτσιου-γιαννουλη να καλυπτουμε ενα μικρο μερος, που κ παλι δν το νομιζω. Μονο στις περιπτωσεις ουαρντα-χατζη-κορο, αντε να δινουμε τα μισα.
Ολα αυτα ειναι πανω κατω φυσιολογικα, μερος του process.
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 19:46

dimbar έγραψε:@despe
το παρακάτω είναι σε συνέχεια της κουβέντας μας από το άλλο τόπικ.

Η άποψη μου είναι ότι η αποτυχία του Σαββίδη στο αγωνιστικό, ή αν θέλεις για να μη θεωρηθεί ότι προκαλώ, το αναλογικά πολύ μικρό αγωνιστικά κέρδος του σε σχέση με την τεράστια επένδυση που έχει κάνει μεχρι στιγμής, οφείλεται στην δομή και στην στελέχωση του οργανισμού της ΠΑΕ.
Δεν θα αναλύσω την δομή γιατί θα πάει η κουβέντα σε άλλο επίπεδο.
Θα σταθώ όμως στα στελέχη που τουλάχιστον έχουν ονοματεπώνυμο και τα ξέρουμε όλοι.Η άποψη μου είναι ότι δεν είναι της εμβέλειας που χρειάζεται για να υποστηρίξουν είτε έμμεσα είτε άμεσα, το πλάνο που έχει ο Ιβάν για τον αγωνιστικό ΠΑΟΚ, και το λέω ευγενικά.
Κλείνω με το εύλογο ερώτημα ''το βλέπεις εσύ και δεν το βλέπει αυτό ο Ιβάν?''.
Αυτό είναι ένα μεγάλο ζήτημα στο οποίο όμως δεν μπορώ να τοποθετηθώ δημόσια.

Πραγματικά το αγωνιστικο κέρδος αναλογικά με τα χρήματα που έχουν δαπανηθεί την τελευταία τριετία θα έλεγα εγώ και όχι πενταετία είναι πολύ μικρό.
Αλλά είμαστε η μόνη νεόπλουτη ομάδα παγκοσμίως που δεν έχει καταφέρει να συνδιάσει την εισροή εκατομμυρίων με αγωνιστικες επιτυχίες?
Υπάρχουν πολλά παραδείγματα ομάδων του εξωτερικού που ειτε δεν κατάφεραν είτε τους πήρε πολύ χρόνο ώστε να εξαργυρώσουν τις οικονομικές επενδύσεις σε αγωνιστικες επιτυχίες.
Θεωρώ ότι είναι και αυτό ένα από τα πράγματα που κάνουν το ποδόσφαιρο μοναδικό.

Όσο για τα στελέχη που αναφερεις,μην ξεχνάς ότι είμαστε η ομάδα που έφερε και έναν αρνεσεν.
Και στο κάτω κάτω ο ανταγωνισμός ποια στελέχη διαθέτει και πόσο ανώτερα είναι από τα δικά μας?

Όσο για την τελευταία σου πρόταση, σορρυ αλλά δεν με καλύπτει και αφήνει πολλά στον αέρα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 20:29

sourmenetes έγραψε:
Dimg4 έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Εγω ξερω οτι οταν ο μεγαλομετοχος πεταει σημαντικο ποσο για να διωξει παικτη βλ.τζαβελλα,σου φερνει γρηγορα παικτες στην αρχη της σεζον(ασχετα αν δεν ηρθε φορ),σε ενισχυσε με φορ το χειμωνα,σου εφερε βοηθο που ηθελες το χειμωνα,αγωνιστικα σε εμπιστευθηκε.

Το αν εσυ εφερες τον καμπος που δεν μπορουσε να βρει διχτυα ή τον μπισεσβαρ που ηθελε ενα μηνα για προσαρμογη κακο δικο σου και του μιχελ.
Βεβαια το λαθος με τον τιαμ ηταν της διοικησης,αλλα και οσους εφερες μεσοεπιθετικα δε σου προσφεραν και ιδιαιτερα γκολ.

Το οτι η ομαδα δεν εφερνε για δυο βδομαδες προπονητη παλι δειχνει οτι ο ΠΑΟΚ περιμενε το βλανταν.

Εγω ειδα οτι σε ενα μεγαλο ποσοστο ο βλανταν αγωνιστικα καλυφθηκε.με μιση χρονια καλη δεν μπορεις να ζητας παραλογα πραγματα .σιγουρα κανεις δε θελει κανεναν πανω απο το κεφαλι του,αλλα ως ενα σημειο ειναι σχετικα αποδεκτο.

Γιατι απο την αλλη μπορουσε και η διοικηση να του πει βλαντανακο εγω ομιλους ηθελα να παιξω και συ απο πρωτος βγηκες τελευταιος.μονο δυο ματς κερδισες και εγινες ρομπα μεσα στην τουμπα δυο φορες.

Να τα λεμε σωστα.
Με μισο βαζελο επαιζες και εχασες.
Εγω εκει δινω αδικο στο βλανταν.πρωτα επρεπε να ισχυροποιηθει και μετα να απαιτησει και το κατι παραπανω το οποιο δεν ηταν αγωνιστικο.

Θεωρουσε οτι θα δουλευε καλυτερα ο ΠΑΟΚ και μπορει να δουλευε,αλλα αυτος ειναι αφεντικο μεσα στο γηπεδο στα αποδυτηρια στους παικτες.
Δεν ξερω αν ζητησε να μην ακουμπησει κανεις το δικο του τομεα,αλλα οπως ανεφερα παραπανω φανηκε οτι του εδωσαν σχετικα πληρη ελεγχο.
Παραπανω ειναι αλλος αφεντικο και αλλος κανονιζει.


Πηρε κυπελλο. Ρομπα εγινε και ο αλλος φετος σε καθε ματς εκτος εδρας που μας γλενταει ο καθε πικραμενος ενω εχεις πολυ καλυτερο ροστερ απο περσι.

Αρα επειδη πηρες ενα κυπελλο μπορεις να ζητας τα παντα.
Το οτι κολλας παντου τον Λουτσεσκου δεν το καταλαβαινω.


Συγνωμη, το οτι ειναι προπονητες νυν και πρωην ειναι ασχετα?? Επειδη πηρε κυπελλο απεδειξε οτι μπορει να εχει απαιτησεις. Ο αμπαλος που εχουμε τωρα τι εχει αποδειξει μεχρι τωρα? αποκλεισμο, φαπες απο καθε χωριο εκτος, 2 φαπες στα ντερμπι και αποκαρδιωτικη εμφανιση με την καλαμαρια.
Dimg4
 

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό dimbar » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 21:56

desperando έγραψε:
dimbar έγραψε:@despe
το παρακάτω είναι σε συνέχεια της κουβέντας μας από το άλλο τόπικ.

Η άποψη μου είναι ότι η αποτυχία του Σαββίδη στο αγωνιστικό, ή αν θέλεις για να μη θεωρηθεί ότι προκαλώ, το αναλογικά πολύ μικρό αγωνιστικά κέρδος του σε σχέση με την τεράστια επένδυση που έχει κάνει μεχρι στιγμής, οφείλεται στην δομή και στην στελέχωση του οργανισμού της ΠΑΕ.
Δεν θα αναλύσω την δομή γιατί θα πάει η κουβέντα σε άλλο επίπεδο.
Θα σταθώ όμως στα στελέχη που τουλάχιστον έχουν ονοματεπώνυμο και τα ξέρουμε όλοι.Η άποψη μου είναι ότι δεν είναι της εμβέλειας που χρειάζεται για να υποστηρίξουν είτε έμμεσα είτε άμεσα, το πλάνο που έχει ο Ιβάν για τον αγωνιστικό ΠΑΟΚ, και το λέω ευγενικά.
Κλείνω με το εύλογο ερώτημα ''το βλέπεις εσύ και δεν το βλέπει αυτό ο Ιβάν?''.
Αυτό είναι ένα μεγάλο ζήτημα στο οποίο όμως δεν μπορώ να τοποθετηθώ δημόσια.

Πραγματικά το αγωνιστικο κέρδος αναλογικά με τα χρήματα που έχουν δαπανηθεί την τελευταία τριετία θα έλεγα εγώ και όχι πενταετία είναι πολύ μικρό.
Αλλά είμαστε η μόνη νεόπλουτη ομάδα παγκοσμίως που δεν έχει καταφέρει να συνδιάσει την εισροή εκατομμυρίων με αγωνιστικες επιτυχίες?
Υπάρχουν πολλά παραδείγματα ομάδων του εξωτερικού που ειτε δεν κατάφεραν είτε τους πήρε πολύ χρόνο ώστε να εξαργυρώσουν τις οικονομικές επενδύσεις σε αγωνιστικες επιτυχίες.
Θεωρώ ότι είναι και αυτό ένα από τα πράγματα που κάνουν το ποδόσφαιρο μοναδικό.

Όσο για τα στελέχη που αναφερεις,μην ξεχνάς ότι είμαστε η ομάδα που έφερε και έναν αρνεσεν.
Και στο κάτω κάτω ο ανταγωνισμός ποια στελέχη διαθέτει και πόσο ανώτερα είναι από τα δικά μας?

Όσο για την τελευταία σου πρόταση, σορρυ αλλά δεν με καλύπτει και αφήνει πολλά στον αέρα



Και Αρνεσεν φέραμε και Στέφενς φέραμε και καταφέραμε και τους απαξιώσαμε, όπως τώρα με τον Μίχελς.
Σε σχέση με τα στελέχη του ανταγωνισμού, ενδεικτικά και μόνο δες ποιούς είχε στον πάγκο η Κούλα και ποιούς εμείς.
Δες ποιούς κατεβάζουν οι του ΠΟΚ σε επιτροπες της Λίγκας και της ΕΠΟ και ψάξε να βρείς ποιούς κατεβάζουμε εμείς.
Το ότι και άλλες ομάδες παγκοσμίως έχουν ανάλογα ζητήματα δεν εχει σχέση μ αυτό που συζηταμε.

Δεν χρειάζεται το σόρρυ, λογικό να μη σε καλύπτει η τελευταία πρόταση, το ξέρω και το καταλαβαίνω, ωστόσο δεν αναιρεί απο μόνη της, τον προβληματισμό περί οργάνωσης και στελεχών.
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 13 Νοέμ 2017, 00:25

Το έχω γράψει σχετικά πρόσφατα, αλλά το ξαναγράφω, αφού κολλάει σε αυτά που λέει ο dimbar, για στελέχωση...

Σκεφτείτε, προ 2ετίας τον Π.Α.Ο.Κ. του Ιβάν Σαββίδη, με Πρόεδρο Μίχελ, Τ.Δ. Άρνεσεν, προπονητή Στέφενς, (με παίχτες ανάλογους των σημερινών, αλλά το θεωρώ δευτερεύον), πώς θα τον αντίκριζε η ποδοσφαιρική Ευρώπη...
Μόνο που σκέφτομαι την υπόλοιπη ομάδα που θα έφτιαχναν σε υφισταμένους τους, οι 3 πυλώνες, με πιάνει δέος!!!!

:pano:


Υ.Γ. Βέβαια κάποιοι ίσως πουν ότι αυτό δεν θα ταν Π.Α.Ο.Κ., ίσως γιατί θα έλειπε το ασπρόμαυρο D.N.A., ουπς!!!! :oops:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 13 Νοέμ 2017, 10:08

Paoki-nrw έγραψε:Υπαρχει μια διαφορα στο ειμαι προβατο και κανω το προβατο.
Μερικες φορες καποιος δεν θελει να μπει στο τρυπακι της αντιπαραθεσης, και αυτο εκλαμβανεται ως αδυναμια.
Εχω ηδη ανοιξει ενα νεο θεμα με δημοψηφισμα, το οποιο ακομα δεν εχει εγκριθει.
Ο σκοπος μου δεν ειναι προβοκατορικος αν καποιος θελει ετσι να το δει, μπορει να εχει την δικια του γνωμη και ειναι απολυτως σεβαστη.
Ειμαι μονο περιεργος να δω τι πιστευουν ολοι οσοι συμμετεχουν εδω, ετσι ωστε να μην αφηνουμε το περιθωριο καποιοι να παρουσιαζουν οπως αυτοι θελουν την πραγματικοτητα.
Ο σκοπός σου δεν είναι ευδιάκριτος, τι θέλεις να αποδείξεις λες την γνώμη σου και τέλος.... Κανένας δεν φιμωνει κανέναν αρκεί να μην βρίζει.... Τα δημοψήφισματα τι τα θέλεις;

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 13 Νοέμ 2017, 11:56

Πρόεδρε, πιστεύω να είδες-γνωρίζεις πια ότι ομάδα δεν φτιάχνεται με διαρκή πήγαινε έλα (έστω) καλών παιχτών!
Αν κάποιος ισχυρίζεται-επιμένει γαι το αντίθετο, πες του: "Κοίταξε αγόρι μου, εδώ δεν είναι Football Manager"...
Ακόμα κι αν δεν έχεις καν χαμπάρι τι ακριβώς είναι αυτό, αφού δεν είναι και...........της ηλικίας μας...
Μην παρασύρεσαι και προ πάντων, μην υποκύπτεις στην αδυναμία που έχεις στο.........συναίσθημα σου...
Το καράβι Π.Α.Ο.Κ. είναι τεράστιο και θέλει καπετάνιο-τιμονιέρη με γερά μπράτσα, αλλά και μπόλικο μυαλό!!!!

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 13 Νοέμ 2017, 12:21

Dimg4 έγραψε:
sourmenetes έγραψε:
Dimg4 έγραψε:[quote="sourmenetes"]Εγω ξερω οτι οταν ο μεγαλομετοχος πεταει σημαντικο ποσο για να διωξει παικτη βλ.τζαβελλα,σου φερνει γρηγορα παικτες στην αρχη της σεζον(ασχετα αν δεν ηρθε φορ),σε ενισχυσε με φορ το χειμωνα,σου εφερε βοηθο που ηθελες το χειμωνα,αγωνιστικα σε εμπιστευθηκε.

Το αν εσυ εφερες τον καμπος που δεν μπορουσε να βρει διχτυα ή τον μπισεσβαρ που ηθελε ενα μηνα για προσαρμογη κακο δικο σου και του μιχελ.
Βεβαια το λαθος με τον τιαμ ηταν της διοικησης,αλλα και οσους εφερες μεσοεπιθετικα δε σου προσφεραν και ιδιαιτερα γκολ.

Το οτι η ομαδα δεν εφερνε για δυο βδομαδες προπονητη παλι δειχνει οτι ο ΠΑΟΚ περιμενε το βλανταν.

Εγω ειδα οτι σε ενα μεγαλο ποσοστο ο βλανταν αγωνιστικα καλυφθηκε.με μιση χρονια καλη δεν μπορεις να ζητας παραλογα πραγματα .σιγουρα κανεις δε θελει κανεναν πανω απο το κεφαλι του,αλλα ως ενα σημειο ειναι σχετικα αποδεκτο.

Γιατι απο την αλλη μπορουσε και η διοικηση να του πει βλαντανακο εγω ομιλους ηθελα να παιξω και συ απο πρωτος βγηκες τελευταιος.μονο δυο ματς κερδισες και εγινες ρομπα μεσα στην τουμπα δυο φορες.

Να τα λεμε σωστα.
Με μισο βαζελο επαιζες και εχασες.
Εγω εκει δινω αδικο στο βλανταν.πρωτα επρεπε να ισχυροποιηθει και μετα να απαιτησει και το κατι παραπανω το οποιο δεν ηταν αγωνιστικο.

Θεωρουσε οτι θα δουλευε καλυτερα ο ΠΑΟΚ και μπορει να δουλευε,αλλα αυτος ειναι αφεντικο μεσα στο γηπεδο στα αποδυτηρια στους παικτες.
Δεν ξερω αν ζητησε να μην ακουμπησει κανεις το δικο του τομεα,αλλα οπως ανεφερα παραπανω φανηκε οτι του εδωσαν σχετικα πληρη ελεγχο.
Παραπανω ειναι αλλος αφεντικο και αλλος κανονιζει.


Πηρε κυπελλο. Ρομπα εγινε και ο αλλος φετος σε καθε ματς εκτος εδρας που μας γλενταει ο καθε πικραμενος ενω εχεις πολυ καλυτερο ροστερ απο περσι.

Αρα επειδη πηρες ενα κυπελλο μπορεις να ζητας τα παντα.
Το οτι κολλας παντου τον Λουτσεσκου δεν το καταλαβαινω.


Συγνωμη, το οτι ειναι προπονητες νυν και πρωην ειναι ασχετα?? Επειδη πηρε κυπελλο απεδειξε οτι μπορει να εχει απαιτησεις. Ο αμπαλος που εχουμε τωρα τι εχει αποδειξει μεχρι τωρα? αποκλεισμο, φαπες απο καθε χωριο εκτος, 2 φαπες στα ντερμπι και αποκαρδιωτικη εμφανιση με την καλαμαρια.[/quote]
Εγω αλλα πραγματα λεω εσυ αλλα λες.

Σου ξαναλεω,αν θες να καταλαβεις,δε μιλαω για αγωνιστικες απαιτησεις.
Ουτε καν τα περι αναμειξης του μικρου σαββιδη.

Αν θες καταλαβαινεις.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 13 Νοέμ 2017, 12:32

Αλλά είμαστε η μόνη νεόπλουτη ομάδα παγκοσμίως που δεν έχει καταφέρει να συνδιάσει την εισροή εκατομμυρίων με αγωνιστικες επιτυχίες?


Παίζει και να ήμαστε.
Ειδικά με τον τρόπο που δεν έρχονται οι αγωνιστικές επιτυχίες παίζει να έχουμε ρεκόρ.
Πχ, έχουμε σίγουρα παγκόσμιο ρεκόρ θλάσεων σε μια ομάδα σε μία σεζόν.
Έχουμε φέρει προπονητή για 3η φορά και υπηρεσιακό για άλλες τόσες
κι άλλο ωραία και γλαφυρά.

Και κάτι άλλο γενικότερο.
Αυτή η απίστευτη τάση δικαιολόγησης των πάντων, με την αιτιολογία ''μα κι οι άλλοι τα κάνουν/παθαίνουν
γιατί οχι κι εμείς'' (δεν το λέω επί προσωπικού, αλλά εξ αφορμής γι αυτό και το quote είναι κενό)
δεν ξέρω τι δείχνει αλλά για καλό μάλλον δεν είναι.
Που είναι το κακό δηλαδή, να παραδεχτείς ότι τα σκάτωσες,
πχ, ο Λεβέκ είναι σαπάκι, ο Μπρίκιτς είναι ΑΜΕΑ, ο Ελ Καντούρι παλτό κτλ
μπας και μπορέσεις να το διορθώσεις, απ το να ψάχνεις τρύπα στο δεκάρικο μπας και.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 16 Νοέμ 2017, 12:17

Ιβάν: «Να βοηθήσουμε τους πληγέντες»

ινπαοκ - 16. Νοεμβρίου 2017 12:07 Χρήστος Παυλίδης

Ο Ιβάν Σαββίδης δεν ήταν δυνατόν να μείνει αποστασιοποιημένος από την τραγωδία που έχει χτυπήσει με τις πλημμύρες την Αττική και δείχνοντας για πολλοστή φορά την ευαισθησία του, ζήτησε να αναζητηθούν άμεσα τρόποι για να βοηθήσει εμπράκτως τους πληγέντες.

Ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΟΚ, επικοινώνησε με στελέχη του Δικέφαλου και ζήτησε να επικοινωνήσουν με όλους τους αρμόδιους φορείς για να βρεθεί άμεσα τρόπος να βοηθήσει η οικογένεια του ΠΑΟΚ και ο ίδιος τους πλημμυροπαθείς, τις οικογένειες των θυμάτων και τους πληγέντες.

Μέσα στις επόμενες ώρες αναμένεται να υπάρξουν επαφές και όσο πιο γρήγορα ευοδωθούν οι προσπάθειες της επικοινωνίας, τόσο πιο σύντομα θα υπάρξει και η βοήθεια από την πλευρά του Ιβάν Σαββίδη και του ΠΑΟΚ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 16 Νοέμ 2017, 12:24

Συμφωνία Σαββίδη-Βρυώνη για το Εpsilon

ινπαοκ - 16. Νοεμβρίου 2017 11:54 Γιάννης Σωτηρίου

Εικόνα

Η συμφωνία του Ιβάν Σαββίδη και του Φίλιππου Βρυώνη για το Epsilon ολοκληρώνεται αυτόματα μετά τον οικονομικό έλεγχο που έγινε και το υπόλοιπο 49% του καναλιού περνάει στον ισχυρό άνδρα του ΠΑΟΚ.

Θέμα χρόνου είναι πλέον το Epsilon να περάσει ολοκληρωτικά στον Ιβάν Σαββίδη μετά τον οικονομικό έλεγχο που έγινε και τη συγκατάθεση του Βρυώνη.

Η Grant Thornton διενέργησε οικονομικό έλεγχο τα αποτελέσματα του οποίου έκανε αποδεκτά ο Φίλιππος Βρυώνης.

Ετσι, ολοκληρώνεται αυτόματα και η συμφωνία για τη μεταβίβαση και του υπόλοιπου 49% του Epsilon στη Dimera Μedia Investments.

Η διαδικασία αναμένεται να ολοκληρωθεί ως και τις 2 Δεκεμβρίου.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες