Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 03 Σεπ 2019, 17:44

Ο Μάκης Γκαγκατσης γιατί απέτυχε.... Είναι πολύ μεγάλη η βοήθεια του γιαυτό έχει και την εκτίμηση του ιβαν..... Και αυτό μετράει.... Εσύ και εγώ δεν ξέρουμε όλες τις καταστάσεις για να κρίνουμε σωστά.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Τρί 03 Σεπ 2019, 17:44

Ναι αλλά ο τσιμιροτ?
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 03 Σεπ 2019, 17:47

Τι είναι καλά; τι έγινε :) :)

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 03 Σεπ 2019, 17:51

Το λαθος του Ιβαν ειναι πως προκειται για αρκετα ανυπομονο εργοδοτη και αρκετα συγκεντρωτικο.
Αν ειχε δείξει εμπιστοσυνη και εδινε πιστωση χρονου τοσο στον Αρνεσεν οσο και στον Μιχελ τωρα ισως να ηταν ακομη εδω και οι δυο, και μαλιστα να ειχαμε ακομη καλυτερα αποτελεσματα.
Θεωρω πως κανενας απο τους τεχν. διευθ. μας μεχρι σημερα δεν ετυχε της απολυτου εμπιστοσυνης του και πως δεν ρους εδωσε το ςλευθερο να κινηθουν οπως θελουν.
Επομένως το να δεχθεί την παραιτηση Μπρανκο τη στιγμη που στηριζει Φερειρα μου φανταζει λαθος, και φυσικα αν επιβεβαιωθει πως σκεφτεται να επαναφερει βρυζα τοτε θα μιλαμε για εγκλημα κατ εμε.
Κανενας δεν ειναι αλανθαστος και κανενας στο απυροβλητο. Η κριτικη ομως δεν αποσκοπει στο να τον αποδομησουμε και να τον διωξουμε, αλλα στο να επισημάνουμε τα λαθη μηπως και αλλαξει κατι στο μελλον.
Βεβαια θα μου πεις τωρα, σε ενα φορουμ οπαδικο τα λεμε, δεν επηρεαζουμε κανεναν και δεν μας ακουει κανεις! Δεκτο, αλλα αν ειναι ετσι να σταματησουμε να γραφουμε...


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10909
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 03 Σεπ 2019, 17:53

eorptol1 έγραψε:Ο Μάκης Γκαγκατσης γιατί απέτυχε.... Είναι πολύ μεγάλη η βοήθεια του γιαυτό έχει και την εκτίμηση του ιβαν..... Και αυτό μετράει.... Εσύ και εγώ δεν ξέρουμε όλες τις καταστάσεις για να κρίνουμε σωστά.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μπορει να τον αδικω τον Γκαγκατση. Αλλα ακομη και ετσι ενας ειναι. Ο μονος με στιβαρη , κατα τα λεγομενα σας , διοικητικη παρουσια. Δεν θα πρεπε να χουμε κανα 2 διπικητικα στελεχη ακομη με γνωσεις επι του ποδοσφαιρου? μς προσωπικοτητα και ικανοτητα στην οργανωση ποδοσφαιρικου τμηματος?


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10909
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 03 Σεπ 2019, 17:54

Για να είσαι σίγουρος για την κριτική σου πρέπει να ξέρεις όλα τα δεδομένα που σίγουρα δεν τα ξέρουμε..... Η εποχή Σαββίδη είναι η ποιο επιτυχημένη στην ιστορία μας μέχρι τώρα.... Τα αρχικά μεγάλα λάθη λόγω άγνοιας της ελληνικής κατάστασης μειώθηκαν πολύ με αποτέλεσμα πλέον να έχουμε αποτέλεσματα και ο γαβρος ο αρχών του παρασκηνίου να ασχολείται μόνιμα μόνο με μας..... Είμαστε πλέον ο αντίθετος πόλος όχι μόνο στα λόγια αλλά και στην πράξη...... Στην πορεία αυτή ειδικά ο Μάκης Γκαγκατσης πρόσφερε πολλά.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 03 Σεπ 2019, 17:57

Αφου λοιπον θεωρειτε πως δεν υπαρχει χωρος για κριτικη, διατύπωση αποψεων και φυσικα για περαιτέρω βελτιωση της ομαδας. Και αφου το οτι διανυουμε την καλυτερη περίοδο μας με 3 συνεχεις χρονιες ευρωπαικων αποτυχιων δεν αφηνει περιθωρια βελτιωσης, παω πασο.
Ολα καλα λοιπον
Στα δικα μου ματια κατι δεν παει τόσο καλα σε διοικητικο και οργανωτικο επιπεδο. Μακαρι να κανω λαθος και να εχετε δικιο

υ.γ. αν δουμε κανά βρυζα να επανερχεται τοτε να το αποδωσετε στην καλυτερη μας περιοδο...
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10909
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Τρί 03 Σεπ 2019, 17:58

Για πείτε μου και μένα ρε παιδιά από που ακούσατε για βρυζα, είμαι πολύ περίεργος.
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 03 Σεπ 2019, 17:59

Ολα τα αρδακια βγηκαν και κανουν προμοσιον τον Βρυζα απο το πρωί...
και δυστυχως οταν σκανε κατι τετοια, συνηθως παιζουν σαν ενδεχομενο...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10909
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Τρί 03 Σεπ 2019, 18:05

Ποια αρδακια ρε φίλε πουθενά δεν βλέπω κάτι για βρυζα.
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Τρί 03 Σεπ 2019, 18:11

Gospi έγραψε:Αφου λοιπον θεωρειτε πως δεν υπαρχει χωρος για κριτικη, διατύπωση αποψεων και φυσικα για περαιτέρω βελτιωση της ομαδας. Και αφου το οτι διανυουμε την καλυτερη περίοδο μας με 3 συνεχεις χρονιες ευρωπαικων αποτυχιων δεν αφηνει περιθωρια βελτιωσης, παω πασο.
Ολα καλα λοιπον
Στα δικα μου ματια κατι δεν παει τόσο καλα σε διοικητικο και οργανωτικο επιπεδο. Μακαρι να κανω λαθος και να εχετε δικιο

υ.γ. αν δουμε κανά βρυζα να επανερχεται τοτε να το αποδωσετε στην καλυτερη μας περιοδο...


Φίλε Gospi αν στο πρώτο γκολ του Άγιαξ στην Τούμπα είχε υποδειχθεί το οφ σάιτ ή στον επαναληπτικό με την Σλόβαν είχε δοθεί το πέναλντι στον Αουγκούστο αυτή την στιγμή θα την κάναμε αυτή την συζήτηση;
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Τρί 03 Σεπ 2019, 18:17

Να ταν μόνο το οφσάιντ Καλα θα ταν. Όργια πρωτοφανή έγιναν για να μείνουμε έξω από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, ακόμα και με τα λάθη που μνημονευονται με 50-50 διαιτησία θα ειμασταν ομίλους.
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 03 Σεπ 2019, 18:21

Μπορει και ναι μπορει και οχι...
Μπορει να περνουσαμε τον αγιαξ και να αποκλειομασταν στα πλει οφ
Μπορει να περνουσαμε στο γιουροπα και να καναμε την περσινή τραγικη πορεια.
Ολα ειναι σχετικά.
Και ναι, συμφωνω ειναι ακομψο να κανεις κριτικη μετα την στραβη γτ φανταζεις κομπλεξικος (για μένα μιλαω) που οεριμςνει στην γωνια την ομαδα να κανει γκελα και να κραξει.
Αλλα ειναι το ιδιο ακυρο και ακομψο να κανεις κριτικη στην ομαδα οταν τα παει περίφημα.
Περσι τολμησα αν θυμαμαι καλα να κραξω Λουτσεσκου για το συστημα που επαιζε και για την ελλειψη αναγνωσης του αγωνα και τις λαθος αλλαγες που εκανε. Ηταν μια περιοδος που πηγαιναμε τρενο αλλα εγω εβλεπα πως οποτε μας πιεζαν ψηλα στα χαφ η ομαδα μπλοκαρε. Πεσαν λοιπον ολοι να με φανε.
Δεν ξερω αληθεια λοιπον ποτε πρεπει να γινεται κριτικη και ποτε πρεπει να τα συζηταμε αυτα.
Αυτο που ξερω ειναι πως εχουν γινει πολλα λαθη και πολλα καλα στα χρονια του Σαββιδη. Και σιγα σιγα θα πρεπει να αρχισουμε να δειχνουμε οτι μαθαινοτμε απο τα λαθη. Ας κανουμε καινούρια λαθη, οχι ομως ξανα και ξανα τα ιδια...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10909
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Τρί 03 Σεπ 2019, 18:26

Μα φίλε μου παιρνοντας τον αγιαξ ήταν εξασφαλισμενοι οι όμιλοι γιουροοα λιγκ, τι μπορεί ναι μπορεί και όχι μου λες?
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 03 Σεπ 2019, 18:28

Γτ περσι στους ομιλους εθελξες και δεν το θυμαμαι?
Δλδ αν μπαιναμε στους ομιλους του γιουροπα θα ηταν ολα καλα?
Ολα μονο εκ του αποτελεσματος?
Περσι δλδ σου αρκουσε που μπηκες? κι ας εγινες σακος του μποξ στα χωρια?

Και στη. τελικη τη σχεση εχει η πορεια της ομαδας με την αρχικη μου τοποθετηση.
Δεν αναφερθηκα στην πορεια της ομαδας.Εγω αναφερθηκα στις εναλλαγες τεχνικων διευθυντων ως αποτυχημενων, στην ελλειψη στελεχων με τεχνοκρατικα χαρακτηριστικα και στην προοπτικη να ξανα ερθει ο βρυζας.
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10909
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες