Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 26 Μάιος 2018, 00:39

kataramenos5 έγραψε:Hσυχια εχουμε ας κανουμε λιγο σαματα μικρα μου χρυσοψαρακια

από kataramenos5 » Παρ Ιουν 02, 2017 12:30 am

obanebane έγραψε:
Κατ,γίνε πιο ξεκάθαρος ρε φιλε,πες τι θέλεις να πεις;
Θεωρείς ότι ο Ιβάν δεν προασπίζεται τα συμφέροντα της ομαδας,επειδή δεν μπορεί,επειδή μας δουλεύει,επειδή δεν θέλει;
Εξήγησε σε παρακαλώ.


Το χω ξαναπει,μακαρι να ξερα το γιατι ρε μπανε.Ομως αυτη η επαναληψη εδω και χρονια ,με το ιδιο μοτιβο μου λεει οτι δεν υπαρχει θεληση .Δεν μπορει ο μελ να πηδαει το γαυρο με κοντρα διαιτησια σε 6 μηνες κι εσυ 5 χρονια να σαι με το σταυρο στο χερι ** και να κανεις τα ιδια καθε χρονο(αλλαγη προπονητη,κυρησσεις πολεμο για 2 μηνες και μετα ολα καλα) .Περσι ελεγε οτι θα ζητησει ποινικες ευθηνες για τα κορακι κλπ.Τι εγινε?το καλοκαιρι ολα ξεχαστηκαν και ... Παμε για πρωταθλημα.Δε ειναι λογικο.Η πολεμας το συστημα συνεχως (οχι για κανα διμηνο ) η ο πολεμος που κηρρυσεις καθε ανοιξη ειναι για τα ματια του κοσμου.Το γιατι, ειναι αυτο που δε μαφηνει να κλεισω ματι τα βραδια.


από obanebane » Παρ Ιουν 02, 2017 12:41 am
Του έκλασε τα @@ του γαύρου ο τίγρης φίλε,το πρωτάθλημα του το πήρε κανείς; Όχι
Όταν και όποιος του το πάρει ξαναμιλαμε.
17 πόντους πίσω από τον χειρότερο γαύρο της 20ετιας τερμάτισε ο τίγρης.
Το να πάρει στην έδρα του 5-6 σφυρίγματα δε μου λέει κάτι, άλλωστε δεν είναι δύσκολο να μπεις στα αποδυτήρια των διαιτητών στο ημίχρονο και να αρχίσεις τα θα σε θάψω στημενε εσενα και τους οικείους σου,όλα απλοποιούνται.
Έτσι δεν έγινε η κάνω λάθος;
Ποιο ήταν το κέρδος το δικό του και της ομαδας του,ένα παιχνίδι,δύο παιχνίδια,σιγά τα ωά.


Κορινθιε περιμενω μια απαντηση τωρα. :lol: :lol:
Αλλα δε τα γραψα για αυτο...Τα γραψα γιατι βλεπω μια απ τα ιδια παλι ,μια ηρεμια μια σιγουρια οτι με ολα αυτα που γινονται στη κουλα το πρωταθλημα το χουμε σιγουρο.Ειμαστε χαλαροι ,σιγουροι οτι ο Λουτσεσκου θα κανει παπαδες παλι φετος,οτι οι αλλοι θα διαλυθουνε οτι ο γαυρος..ποιος γαυρος μωρε παει αυτος..
Εγω δεν ειμαι καθολου μα καθολου σιγουρος οτι ο λουτσεσκου θα τη βγαλει τη χρονια(κι ο λουμπος...) οτι αν στραβωσει το Τσουλου δε θα του φορτωσουν(αφου συμφωνησε) ολες αυτες τις τουλαχιστον περιεργες μεταγραφες.
2-3 στραβα αποτελεσματα μετα, -9 απο γαυρο ή κουλα κι αντιο ζωη.δεν ειμαι σιγουρος οτι δε θα με ξανασφαξουν παλι ,οτι δε θα πεσουμε απ τα συννεφα και παλι ομαδικως,οτι δε θα ζησουμε τα ιδια που δε μας αφηναν να κοιμηθουμε Μαρτη μηνα.Τα ιδια κι απαραλαχτα που ζουμε καθε χρονο.
Ξεχαστηκε ο πολεμος , η επανασταση,τα συλλαλητηρια (καταλαβες τωρα Γκορανιε) ολα βαινουν καλως και παλι,
Ολα καλα μεχρι να ρθει ο Μαρτιος ....Η μερα της Μαρμοτας ξεκινησε ξανα .Κι ειμαστε ακομα στην αρχη.


ΥΓ Συμπαθατε με που σας χαλαω τη ζαχαρενια παραμονη μεγαλης γιορτης (του Αγιου Σαλαχ του αχωνευτοδιωχτη) Καταραμενος ανθρωπος, ησυχια δεν εχω.

Λύγισα... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 26 Μάιος 2018, 10:15

DimitrisS έγραψε:Κατ, εχεις αμφιβολιες για τις προθεσεις του Ιβαν ή για τις πρακτικες που σιγουρα εκ του αποτελεσματος εως τωρα δεν κρινονται και εντελως επιτυχημενες;

Το ρωταω γιατι γραφεις οτι δεν βλεπεις θεληση.
Οταν τοσα χρονια λες θα τους κυνηγησεις θα καθαρισεις θα κανεις θα δειξεις και μετα 2 μηνες τα ξεχνας ολα και πας και υπογραφεις οτι γουσταρει το ΠΟΚ ε κατι δε κολλαει. Δε γινεται οι σφαγες 6 χρόνων να ξεχνιουνται καθε Ιουνιο. Το 14 σ εσφαξε ο κ@μινης με το ληκι, κι ειπες τα ιδια, πολεμος, ο λαος στους δρομους, θα κινηθουμε νομικα και αλλα τετοια επαναστατικα.ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΤΙΠΟΤΑ. 3 χρονια μετα παλι κ@μινης με ζελο σε σφαζει κανονικα σφυρας αδιαφορα. Και το αποκορυφωμα φετος, στο ματς που κρινει το πρωτάθλημα, δεχεσαι να σε σφυριξει ο ιδιος σφαγεας, αυτος που θα κυνηγουσες νομικα, αυτος που ξερεις οτι θα σε ξανασφαξει. Και το δεχεσαι αδιαμαρτυρητα , ουτε κιχ. Ακριβως τα ιδια που εκανες ενα μηνα πριν με @ρετοπουλο και την πατησες παλι.Ιδια περιπτωση. Ειναι δυνατον? Δε μπορουσε ο ΠΑΟΚ να ζητησει διαιτητή κοινής αποδοχής? Ο ΠΑΟΚ εισαι οχι ο Πλατανιας. Το προσπαθησε τουλάχιστον?
Αληθεια πιστευετε οτι ολα αυτα ειναι τυχαια? Οτι ειναι απλα λαθη επαναλαμβανόμενα και παραλειψεις?
Εγω λοιπον λεω οτι δε βλεπω θεληση απ την ΠΑΕ ΠΑΟΚ να πολεμησει πραγματικα το συστημα. Το ποιος αποφασιζει γι αυτη τη στρατηγικη δε το ξερω αλλα σιγουρα εχει ευθηνη και ο βανιας(λιγο πολυ δε ξερω) μιας και αυτος ηγειται.

Στο σχολειο μου μαθανε οτι απ τη στιγμη που δεν αλλαζουν οι συνθηκες ενος πειράματος το αποτέλεσμα θα ναι παντα το ιδιο οσες φορες κι αν το επαναλαβεις. Κι εδω τιποτα δεν αλλαξε. Και του χρονου τα ιδια θα ζησουμε.

Υγ κοντεψαν να καουν 4 ανθρωποι, να θρυνησουμε θυματα παλι και τα ξεχασαμε ολα μ ενα κυπελλακι. ΟΚ αρχισαν και οι μεταγραφες εχουμε δικαιολογια.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 26 Μάιος 2018, 11:07

Τον Ισπανό διαιτητή ποιος τον επέβαλε ο μελισσανιδης; με αρέσει που απαιτουμε από έναν πού είχε πλήρη άγνοια του συστήματος αλλά είχε και έχει καλες προθέσεις να καθαρίσει το σκστοσυστημα άμεσα ..... Και λέμε ότι είναι ύποπτος το σκουλήκι της αμφισβήτησης των προθέσεων Ιβάν είναι βούτυρο στο ψωμί του ποκ, περίμεναν μετά τις φετινές σφαγές να στραφούμε κατά του Ιβάν, δεν υπάρχει ποιο αυτό καταστροφικό πράγμα από αυτό.... ΌΧΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΡΙΤΙΚΉ ΤΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΏΝ ΤΟΥ ΚΆΤΙ ΑΠΌΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΌ, ΑΛΛΆ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ.... πολύ άδικο και αυτοκτονικο και μιλάμε σήμερα στην επέτειο της ανάληψης από γουμενο της προεδρίας από μπατατουδη......Να την γιορτάσουμε κάνοντας συμβολικά προσφυγή στην φιφα κατά του ΠΑΟΚ, σαν παίκτες του ΠΑΟΚ......του χρόνου θα πάρουμε πρωτάθλημα κατ..... Καμία σχέση δεν έχει η σημερινή διοίκηση με τις αόρατες οικονομικά ευάλωτες παλιές.... Τα 520 χλμ από τα κέντρα αποφάσεων είναι το πρόβλημα αν η ομάδα ήταν Αθήνα με Ιβάν τωρα θα είχε 3 πρωτάθληματα.... Γιαυτό και ο χρόνος που θα διανύσουμε σαν ομάδα της Θεσσαλονίκης για να πάρουμε τιτλο είναι πολύ περισσότερος....αλλά είναι πολύ κοντά....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9773
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 26 Μάιος 2018, 11:35

Συμφωνώ σε πολλά με τον Κατ και εξηγούμαι άμεσα, παραθέτοντας τις απόψεις μου για το τι έπρεπε να γίνει...

Αντί για μεταγραφές, απ τις 13 Μαΐου, η διοίκηση του Π.Α.Ο.Κ. θα έπρεπε να "δουλεύει" τις απαραίτητες αλλαγές στο θεσμικό πλαίσιο του ΠρωΚταθλήματος (ΚΑΠ), για να φύγει επιτέλους αυτό το γ@μημένο το "Κ" απ την μέση... :evil:

Φυσικά μαζί με την "δικιά μας" την ΕΠΟ και την σούπα λίγδα που έχει σαν "ισχυρό άντρα" της τον μπαμπά του δικού μας Γενικού Διευθυντή και αντιπροέδρου της ΠΑΕ, του μοναδικού που υπογράφει "Αντ' Αυτού" για τον Ιβάν...

Κάποιοι θα πείτε ότι "είμαστε μόνοι, δίχως συμμάχους, για να πετύχουν τέτοιες κινήσεις", αλλά δεν το δέχομαι...
Θα απαντήσω λοιπόν ότι κανένας σύμμαχος δεν θα χρειαζόταν για να γίνουν τα παρακάτω απ την διοίκηση μας...

Έπρεπε να παρουσιάσει, διαφανέστατα, ΔΗΜΟΣΙΑ, με υπομνήματα, την όποια ανικανότητα αυτών που μας έκλεψαν, ζητώντας να εξαφανιστούν απ τον χάρτη και να μην ξανασφυρίξουν ούτε πρόβατα έξω από στάνη στα βουνά...

Κάποτε ΠΡΕΠΕΙ να ξεκινήσει η αντεπίθεση μας, έστω και απ το επικοινωνιακό κομμάτι, όμως ΜΕ ΠΡΑΞΕΙΣ!!!!

Τώρα έπρεπε όλα αυτά να απασχολούν όλα τα πρωτοσέλιδα αθλητικών και μη εφημερίδων και τα δελτία ειδήσεων...

Τώρα θα πρεπε να κουνιέται συθέμελα όλο το σάπιο ποδοσφαιρικό κατασκεύασμα των εγκληματικών οργανώσεων..

Π.Α.Ο.Κ. είσαι... :pano: ... :nairepaok: Πρέπει να το καταλάβουν όλοι στην διοίκηση μας!!!!

Αν γίνονταν αυτά, τότε ναι, θα λέγαμε μετά, σε κάθε περίπτωση, ότι "κάναμε ό,τι μπορούσαμε", ώστε, έστω ακόμα κι αν είχαμε επανάληψη του ίδιου έργου, πιθανά με άλλη σκηνοθεσία, να λέγαμε "αλλά πάλι βρήκαν τρόπο"...

Τώρα όμως τι μπορούμε να πούμε, πέραν της όποιας και όσο σωστής υπέρβασης γίνει (ξανά) στο αγωνιστικό?
Τι θα λέμε πάλι του χρόνου, αν βρεθούν οι τρόποι να μπουν απ το παράθυρο και να μας ληστέψουν οι εγκληματίες?

Οι μεταγραφές είναι καθαρά θέμα Τεχνικού Διευθυντή και προπονητή, με ένα οριστικό ΟΚ ή όχι απ την διοίκηση!!!!
Η κυριότερη δουλειά της διοίκησης (ειδικά στο χαβουζοβοθρολιμανιστάν) είναι να προστατεύει τον οργανισμό Π.Α.Ο.Κ. από κάθε εγκληματία, είτε μεμονωμένο, είτε οργανωμένο...Η δικαιολογία για άγνοια δεν ισχύει πια... :twisted:

Βασικά για μένα, δεν ίσχυε ποτέ, σαν αυτή της άγνοιας του Συντάγματος που δεν δικαιολογείται σε κανένα πολίτη!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 26 Μάιος 2018, 11:38

eorptol1 έγραψε:Τον Ισπανό διαιτητή ποιος τον επέβαλε ο μελισσανιδης; με αρέσει που απαιτουμε από έναν πού είχε πλήρη άγνοια του συστήματος αλλά είχε και έχει καλες προθέσεις να καθαρίσει το σκστοσυστημα άμεσα ..... Και λέμε ότι είναι ύποπτος το σκουλήκι της αμφισβήτησης των προθέσεων Ιβάν είναι βούτυρο στο ψωμί του ποκ, περίμεναν μετά τις φετινές σφαγές να στραφούμε κατά του Ιβάν, δεν υπάρχει ποιο αυτό καταστροφικό πράγμα από αυτό.... ΌΧΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΡΙΤΙΚΉ ΤΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΏΝ ΤΟΥ ΚΆΤΙ ΑΠΌΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΌ, ΑΛΛΆ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ.... πολύ άδικο και αυτοκτονικο και μιλάμε σήμερα στην επέτειο της ανάληψης από γουμενο της προεδρίας από μπατατουδη......Να την γιορτάσουμε κάνοντας συμβολικά προσφυγή στην φιφα κατά του ΠΑΟΚ, σαν παίκτες του ΠΑΟΚ......του χρόνου θα πάρουμε πρωτάθλημα κατ..... Καμία σχέση δεν έχει η σημερινή διοίκηση με τις αόρατες οικονομικά ευάλωτες παλιές.... Τα 520 χλμ από τα κέντρα αποφάσεων είναι το πρόβλημα αν η ομάδα ήταν Αθήνα με Ιβάν τωρα θα είχε 3 πρωτάθληματα.... Γιαυτό και ο χρόνος που θα διανύσουμε σαν ομάδα της Θεσσαλονίκης για να πάρουμε τιτλο είναι πολύ περισσότερος....αλλά είναι πολύ κοντά....

Αν πιστεύεις ότι αν η ομάδα ήταν στην Αθήνα, ο Ιβάν από "Ρώσος" θα βαφτιζόταν "Αμερικανός", τότε πάσο... :geek:
Εγώ δεν το πιστεύω, ο Θεός ο ίδιος να κατέβει μπροστά μου και να με το βεβαιώσει... :shock:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kastrakis » Σάβ 26 Μάιος 2018, 12:05

Σε καμία περίπτωση δεν αμφισβητώ τις καλές προθέσεις του Ιβαν.
Ωστόσο έχει δίκιο ο Κατ, ότι πρόκειται για μεγάλη αποτυχία η προσπάθεια του να ελέγξει τα "κέντρα εξουσίας' και να επιβάλλει ισονομία !!!
Και μιλάμε για μια χρονιά που κέρδισε μετά κόπων και βασάνων τις εκλογές στην επο και είχαμε το χειρότερο στήσιμο ever.

Κι ενώ εμείς ασχολούμαστε με το αν ο Χατσεριδης είναι αργός ή όχι & πόσο εύκολα (λένε οι μπουκ ότι θα) πάρουμε το πρωτάθλημα , ακούγονται παράξενα πράγματα όπως πχ. ότι ο κομινης -λέει- μπορεί να παραμείνει κι επίσης ότι θα τοποθετηθεί "τοποτηρητής" λέει της ουεφα-μαφία στην επο !!!

Η ευθύνη του Ιβάν είναι τεράστια την νέα σεζόν. Πρέπει να επιβληθεί η ισονομία με κάθε τρόπο . Η ομάδα δεν επιτρέπεται να υποστεί ξανά τέτοια κλοπή!!! Με κάθε κόστος. Ιβάν εσύ ...

ΥΓ. Όταν ο τιγρακος λέει ότι "όποιον θέλουμε τον κρατάμε" δεν εννοούσε παίκτες και προπονητές. Τον Big Tom εννοούσε. Γιώργη τ ακούς???
Ας μην μας τυφλώσει το κύπελλο!
kastrakis
 
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:09

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 26 Μάιος 2018, 12:21

goran και λοιποί για να καταλάβω,ο Ιβάν μπορεί άλλα δεν θέλει ή θέλει άλλα δεν μπορει;
Ο Κατ ήταν ξεκάθαρος,να γίνεται και εσείς που συμφωνείτε μαζί του.
Και κάτι άλλο,αυτό με τα πρωτοσέλιδα και όλα τα μμε της χωρας,φαντάζομαι το έγραψες για αστείο.
Ρε φίλε παγκόσμιος πόλεμος να ξεκινήσει,αν δεν θέλουν οι εκδότες που στην συντριπτική τους πλειοψηφία ξέρουμε από ποιους ελέγχονται ούτε στις αναγγελίες γάμου δε θα την δεις την είδηση.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 26 Μάιος 2018, 13:22

Μπάνε, δεν είμαι μέσα στην ΠΑΕ, για να πω με μεγάλη σιγουριά κατά πόσο θέλει αλλά δεν μπορεί ή το αντίθετο...

Αυτά όμως που βλέπω (απ έξω, σαν οπαδός κρίνοντας) να λέει, με οδηγούν στο συμπέρασμα ότι θέλει, ενώ απ όσα κάνει, άλλα αποδεικνύονται ημίμετρα και άλλα αποτυγχάνουν, με το τελικό αποτέλεσμα να γράφει ότι δεν μπορεί...

Βέβαια σε όσα (δεν) κάνει (βγάζω απ έξω το αγωνιστικό κομμάτι) κάποιοι μέσα απ την διοίκηση βοηθάνε και κάποιοι εκτός αυτής επηρεάζουν, αλλά εδώ σημειώνω ότι τα βασικά στελέχη της διοίκησης παραμένουν ίδια 6 χρόνια τώρα...

Τα συμπεράσματα λοιπόν είναι του καθενός, συμπληρώνοντας ότι τον Ιβάν δεν τον έχω να βασίζεται πολύ σε 3ους...

Τα ΜΜΕ είναι υποχρεωμένα να μεταδώσουν μια είδηση που θα τους στείλεις μέσω του γραφείου τύπου σου, όπως επίσης μια συνέντευξη τύπου που θα κάνεις, με θέμα το ελληνικό ποδόσφαιρο και το (ζοφερό) μέλλον του...

Το αν θα το βάλουν στα πρωτοσέλιδα ή όχι, είναι ανάλογο του τι "θόρυβο" θα κάνεις εσύ για να το πετύχεις...
Δεν εννοώ φυσικά να βγεις με κανένα όπλο και να πυροβολάς στον αέρα, αλλά τις "επώνυμες" καταγγελίες, όπως για παράδειγμα, του υπουργού, διαιτητών, ιατροδικαστών, δικαστικών, όλων όσων σε λήστεψαν και θα το ξανακάνουν!

Το σύστημα δεν πέφτει με αβολίδωτα, αλλά μονάχα με ευθείες και δυνατές βολές, ακριβώς μάλιστα στον στόχο...
Εγώ προσωπικά, βαρέθηκα, κουράστηκα, πόνεσα κι αηδίασα, να κάνουμε θόρυβο πασχαλινής στρακαστρούκας!!!!
Αυτό βέβαια δεν θα με κάνει να παρατήσω την ομάδα μου, γιατί σαν οπαδός έχω υποχρέωση να είμαι εκεί ΠΑΝΤΑ!!!!
Εκτός κι αν διαπιστώσω ότι τελικά γίναμε "χαλίφηδες στην θέση του χαλίφη", κάτι που δεν συνάδει με τις αξίες μου!

Πείτε με και γραφικό ή ακόμα ακόμα ουτοπικό, δεν με ενδιαφέρει, μιας και έτσι τα "ξέρω εγώ τα γράμματα"...

:pano:


Υ.Γ. Στα συλλαλητήρια ΕΓΩ ΕΤΡΕΞΑ Μπάνε μου, όποτε με προσκάλεσαν, μα κανέναν απ την οικογένεια δεν είδα!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Σάβ 26 Μάιος 2018, 14:34

Εγώ λέω ότι ευτυχώς Γρηγόρη δε μπορεί να ελέγξει αυτά που κάποιοι εδώ μέσα - όχι εσύ - ίσως να ήθελαν να ελέγχει...
Κατα τα άλλα συμφωνώ μέχρι οξείας με τα λεγόμενα σου
Τέρμα οι στρακαστρουκες - κάτι που ισχύει και για τους οπαδούς
Έχουμε Ομάδα
Πηδα τους ανελέητα εντός του αγωνιστικού χώρου
:nairepaok:
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 26 Μάιος 2018, 15:10

eorptol1 έγραψε: ΌΧΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΡΙΤΙΚΉ ΤΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΏΝ ΤΟΥ ΚΆΤΙ ΑΠΌΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΌ, ΑΛΛΆ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ.


Οταν οι ενεργειες ΤΗΣ ΠΑΕ(σ αυτην αναφερομαι) απεναντι στις σφαγες που ζησαμε εδω κι 6 χρονια περιοριζονται σε 5-6 ολες κι ολες αναρτησεις του κυρ κυρ για κανα διμηνο , δηλαδη ειναι ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ ουσιαστικα, ε τοτε ναι αμφισβητω τις προθεσεις τους.Κι επειδη θα μου πειτε για ΕΠΟ και γραμμενους θα σας πω ποια ΕΠΟ?Τα παιχνιδια με γαυρο και κουλα δε τα χασες λογω ΕΠΟ τα χασες γιατι ησουν λιγος.
Δε τολμησες να σταθεις στο υψος που αρμοζει στην ιστορια σου, στο λαο σου και πλεον στο ποδοσφαιρικο σου μεγεθοςκαι να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ διαιτητη (σιδηροπουλο πχ) που δε θα τολμησει να κανουν το μεγαλο εγκλημα,αυτο που φοβοσουν και περιμενες(ειδικα απο γαυρο).Αντιθετα δεχθηκες να σε παιξει ο οπαδος του γαυρου σε ματς με το γαυρο :shock: :shock: κι αυτος που ΘΑ κυνηγουσες νομικα .Τι να λεμε τωρα.
Μη κανετε σα τους πολιτικους και πατε να δικαολογησετε τα αδικαιολογητα.Δε γινεται να βαζεις στο σπιτι σου εξι χρονια δολοφονους και να λες δεν ηξερα οτι θα με σφαξουν.Δε γινεται ολα αυτα τα περιεργα να ναι απλα λαθη και παραλειψεις και δε γινεται τα ιδια λαθη να επαναλαμαβανονται ξανα και ξανα.Μια φορα δυο μπορει να ναι συμπτωση αλλα εδω περασαν χρονια κι μεις βλεπουμε το ιδιο εργο.

obanebane έγραψε:goran και λοιποί για να καταλάβω,ο Ιβάν μπορεί άλλα δεν θέλει ή ;
Το χω ξαναπει ,παιζει και το δε τον νοιαζει τοσο,δε καιγεται.Εχει βαλει αλλους να τρεχουν την ομαδα κι αυτος δε πολυενδιαφερεται για το τι γινεται στη λιγδα.Ισως των νοιαζουν περισσοτερο οι μπιζνες και η πολιτικη.
Για μενα το "θέλει άλλα δεν μπορει" δε στεκει .οχι γι αυτον.

eorptol1 έγραψε:του χρόνου θα πάρουμε πρωτάθλημα κατ..

Μακαρι ρε πτολεμαιδα αλλα 6 χρονια σφαλιαρα με κανουν ν α μην ειμαι τοσο αισιοδοξος .6 χρονια το ιδιο ακουω.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 26 Μάιος 2018, 20:22

Δηλαδή για να καταλάβω, αν όντως δεν τον ... "πολυκαίει" το πρότζεκτ ΠΑΕ ΠΑΟΚ, για ποιό λόγο να "πέφτουν", με πρόοδο γεωμετρική, ιδίως τα τελευταία 2,5 χρόνια, χοντρά φράγκα για το αγωνιστικό; Κι ας μοιάζουν ψίχουλα για αρκετούς από εμάς για το οικονομικό του μέγεθος! Ας μη βάλουμε στην εξίσωση την υπόθεση επο, δε χρειάζεται. Μέχρι σήμερα, τι ακριβώς έχει κερδίσει σε άλλα επίπεδα ο Σαββίδης από την ενασχόλησή του με τον ΠΑΟΚ; Να καταλάβω δηλαδή αν θεωρεί ο κατ ή όποιος άλλος φίλος ότι έχει παίξει ας πούμε κάποιο ρόλο η ταύτιση του Βάνια με τον ΠΑΟΚ με την πώληση της σεκαπ σε ΙΑΠΩΝΕΣ, με το λιμάνι της Θεσσαλονίκης ή όποια άλλη του δραστηριοποίησή του επιχειρηματικά στη Βόρειο Ελλάδα. Βλέπουμε εδώ και αρκετούς μήνες πόσο μεγάλη ... αξία έχουμε σαν ΠΑΟΚτσήδες και συντριπτικά στηρίζοντες τον Σαββίδη για τους πολιτικούς, επιχειρηματικούς, δημοσιο-γραφικούς κοκ μαϊντανούς της χαβούζας!
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Azrael » Σάβ 26 Μάιος 2018, 20:30

αν δεν τον ενοιαζε δεν θα μπουκαρε στο γηπεδο εξω φρενων.μην διαβαζω χαζομαρες ρε.μετα απο τοσα χρονια ειναι δυνατον να το πιστευει καποιος αυτο;
Stare in the raven's eye
Your time has come to die
Welcome to my world
Άβαταρ μέλους
Azrael
 
Δημοσιεύσεις: 4648
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 21:03
Τοποθεσία: Dagobah

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 26 Μάιος 2018, 20:46

Καταραμενε πες καθαρά τι σε έχει ενοχλήσει ή τι επιθυμείς για να κλείσει το θέμα.


Το να τριγυρνάς από τοπικ σε τοπικό μέρες τώρα και να βάζεις φυτίλια με διάφορες θεωρίες περί Ιβάν και υπαλλήλων της παε είναι από καταστροφικό σε τόσο θετική περίοδο έως και ύποπτο.


Δεν είναι δυνατόν κάθε φορά που πάμε να στρώσουμε να εμφανίζονται δικοί μας και να τα γράφουν όλα μαύρα.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 26 Μάιος 2018, 21:39

kataramenos5 έγραψε: ΥΓ Συμπαθατε με που σας χαλαω τη ζαχαρενια παραμονη μεγαλης γιορτης (του Αγιου Σαλαχ του αχωνευτοδιωχτη) Καταραμενος ανθρωπος, ησυχια δεν εχω.

Εσύ λοιπόν τον καντέμιασες;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89375
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 26 Μάιος 2018, 21:42

obanebane έγραψε:goran και λοιποί για να καταλάβω,ο Ιβάν μπορεί άλλα δεν θέλει ή θέλει άλλα δεν μπορει;
Ο Κατ ήταν ξεκάθαρος,να γίνεται και εσείς που συμφωνείτε μαζί του.
Και κάτι άλλο,αυτό με τα πρωτοσέλιδα και όλα τα μμε της χωρας,φαντάζομαι το έγραψες για αστείο.
Ρε φίλε παγκόσμιος πόλεμος να ξεκινήσει,αν δεν θέλουν οι εκδότες που στην συντριπτική τους πλειοψηφία ξέρουμε από ποιους ελέγχονται ούτε στις αναγγελίες γάμου δε θα την δεις την είδηση.

+1
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89375
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron