Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 12 Οκτ 2019, 19:45

Αμφιβάλλω πολύ για το αν ισχύει κάτι τέτοιο... Εδώ είπαν ότι ξεπεράσαμε τα 2000 διαρκείας!! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46415
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 12 Οκτ 2019, 19:58

Πιο πιθανό θεωρώ το ότι έγινε, παρά το ότι τον αβαντάρει ο συγκεκριμένος υπαλληλίσκος του κούλεως χρυσού...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 12 Οκτ 2019, 20:21

goran 64 έγραψε:του κούλεως χρυσού...


:lol: :lol: :lol: :lol:


Σιγά μην τον αβάνταρε. Παραπληροφόρηση, πιθανότατα.. Μπορεί να μπερδεύεται με το 99 που είχαμε βγει τότε.

Θα το ψάξω πάντως...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46415
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό trouman » Πέμ 17 Οκτ 2019, 06:04

Χωσε Σαββίδη! Κραξε μέχρι να σε καλέσει, ο ζωντανός τελικά αθλητικός δικαστής, και εκεί κανε αυτό που πρέπει, γιατί δεν έχουν ιερό και όσιο....
Καλά ρε Αυγενακη με τον Κουντουρη συνάντηση? Προφανώς θέλετε να προκαλέσετε και να κάνετε επίδειξη θράσους αλλά δεν έχετε απέναντι πια ηγούμενος θοδωρες κλπ..
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 17 Οκτ 2019, 07:42

Ο κάποτε έμμεσος (;) υποστηρικτής των δολοφόνων του οπαδού του Εθνικού Α@γεν@κης, νυν ... σταυροφόρος κατά της βίας, είναι εντεταλμένο υπαλληλάκι. Ξετσίπωτος.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό pilotos » Πέμ 17 Οκτ 2019, 18:20

Γιατί ρε τι κακό έκανε ο Κουντούρης; Σκότωσε κανέναν;
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Πέμ 17 Οκτ 2019, 18:35

Το διαβασα γρήγορα και νομιζα οτι λεγατε για τον Καντουρι. Και καλα τον καλεσε για να ρωτήσει γιατι τραυματιζεται συνέχεια

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Παρ 18 Οκτ 2019, 00:10

Τι πόστο έχει αυτός ο φεικ Καντούρι και συναντήθηκε με το φυτευτό;

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό trouman » Παρ 18 Οκτ 2019, 08:07

trouman έγραψε:Χωσε Σαββίδη! Κραξε μέχρι να σε καλέσει, ο ζωντανός τελικά αθλητικός δικαστής, και εκεί κανε αυτό που πρέπει, γιατί δεν έχουν ιερό και όσιο....
Καλά ρε Αυγενακη με τον Κουντουρη συνάντηση? Προφανώς θέλετε να προκαλέσετε και να κάνετε επίδειξη θράσους αλλά δεν έχετε απέναντι πια ηγούμενος θοδωρες κλπ..


Καλά, εγώ αυτό το έγραψα για τον Γιώργο Σαββίδη, που τα χώνει χωρίς μέτρο, Πώς βρέθηκε στο τοπικ του Ιβάν?
Σαμποτάζ. Ή πάλι έκανα μ@λ@κια Εγώ? :mrgreen:
Η ουσία δεν αλλάζει βέβαια..
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 18 Οκτ 2019, 08:30

Besuch 2 έγραψε:Τι πόστο έχει αυτός ο φεικ Καντούρι και συναντήθηκε με το φυτευτό;

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Πρόεδρος του ΑΣ γαύρος.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46415
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 21 Οκτ 2019, 13:27

Συνάντηση Σαββίδη- Μητσοτάκη!

Με τον πρωθυπουργό της χώρας, Κυριάκο M@ριν@κη συναντήθηκε το πρωί της Δευτέρας (21/10) ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΟΚ, Ιβάν Σαββίδης, στο Μέγαρο Μαξίμου.

Μάλιστα, μεταξύ άλλων συζητήθηκε και θέματα για την ανέγερση του νέου γηπέδου του Δικεφάλου στην Τούμπα, αλλά και ζητήματα για το λιμάνι Θεσσαλονίκης και την επένδυση του ομογενούς επιχειρηματία στο Παλιούρι Χαλκιδικής.

Η σχετική επίσημη ενημέρωση από το γραφείο του πρωθυπουργού αναφέρει:

Ο Πρωθυπουργός Κυριάκος Μ@ριν@κης συναντήθηκε σήμερα, Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2019, στο Μέγαρο Μαξίμου με τον επιχειρηματία Ιβάν Σαββίδη. Στη συνάντηση συζητήθηκαν τα θέματα του γηπέδου του ΠΑΟΚ, του λιμανιού της Θεσσαλονίκης και της επένδυσης στο Παλιούρι Χαλκιδικής.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46415
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό GEOL » Δευτ 21 Οκτ 2019, 14:00

Άλλος είναι ο πρωθυπουργός :mrgreen:
GEOL
 
Δημοσιεύσεις: 2257
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:11

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 29 Οκτ 2019, 10:42

Ο Ιβάν αλλάζει τον χάρτη
Επενδύσεις, που προκαλούν ίλιγγο από τον πρόεδρο του ΠΑΟΚ


PAOK24

Οι επόμενες κινήσεις του προέδρου της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Στην Θεσσαλονίκη και στον ΠΑΟΚ, ο Ιβάν Σαββίδης έκλεισε επτά χρόνια, έχοντας καταφέρει να δώσει το στίγμα του και φυσικά να ξεκαθαρίσει τις προθέσεις του.

Όλοι, πια, έχουν συνειδητοποιήσει ότι στην Ελλάδα δεν ήρθε για λίγο, δεν ήρθε για να φύγει, αλλά ήρθε για… πάντα. Φαίνεται πως έφτασε η ώρα για να… κλιμακώσει τα επενδυτικά του σχέδια και μέσα απ΄ αυτή τη διαδικασία να «ριζώσει» στην Ελλάδα και στη Θεσσαλονίκη…

Την Δευτέρα, ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ πήγε στο Μέγαρο Μαξίμου για μία προγραμματισμένη συνάντηση με τον Κυριάκο Μητσοτάκη. Ήταν στην ατζέντα των δύο εδώ και καιρό, έγινε τελικά αυτή την εβδομάδα. Και ήταν η αφορμή για να έρθουν στην επιφάνεια τα σχέδια του Πόντιου επιχειρηματία, που τον δένουν ακόμη περισσότερο με την Ελλάδα.

Αυτά τα σχέδια αφορούν τόσο τις επιχειρηματικές του δραστηριότητες, που θα γίνουν πιο έντονες στην Ελλάδα, όσο και την ενασχόλησή του με τον ΠΑΟΚ, που είναι το μεγάλο αθλητικό πρότζεκτ της οικογένειας στη Θεσσαλονίκη.

Σε ότι αφορά τα επιχειρηματικά του σχέδια, ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ, έχει καταστήσει σαφές ότι ρίχνει μεγάλο βάρος στην επένδυση στο Λιμάνι της Θεσσαλονίκης, το οποίο σκοπεύει να το αναβαθμίσει, καθιστώντας το έναν σημαντικότατο κόμβο στα Βαλκάνια και στην ανατολική Μεσόγειο, και η επένδυση σ’ αυτό, θα είναι πάρα πολύ μεγάλη.

Ο Ιβάν Σαββίδης, σχεδιάζει να επεκταθεί και στον τουρισμό, έχοντας πλέον ψηλά στην ατζέντα του την αξιοποίηση της έκτασης στο Παλιούρι της Χαλκιδικής, όπου βρίσκεται το παλιό ΞΕΝΙΑ, μιας έκτασης περίπου 300 στρεμμάτων, την οποία έχει πάρει για 99 χρόνια, προχωρώντας σε μια επίσης μεγάλη επένδυση, που καλά πληροφορημένες πηγές λένε πως «θα ταράξει τα νερά της Χαλκιδικής».

Εκτός των άλλων, είναι γνωστό ότι ο Σαββίδης έχει εκδηλώσει ενδιαφέρον και για το συγκρότημα του Πόρτο Καράς, το οποίο είναι προς πώληση και παραμένει ένα από τα σπουδαιότερα τουριστικά «φιλέτα» της Βόρειας Ελλάδας και «μήλον της έριδος» για μεγάλους «παίκτες» στον τομέα του τουρισμού.

Μέσα στην εβδομάδα είδαν το φως της δημοσιότητας και πληροφορίες, που θέλουν τον πρόεδρο του ΠΑΟΚ να προχωρά σε επιχειρηματική συνεργασία με τον Ευάγγελο Μυτιληναίο. Πίσω από τον καπνό, υπάρχει… μπόλικη φωτιά και η συνεργασία αυτή αναμένεται να επεκταθεί σε πολλά επίπεδα, πέραν της ενέργειας, όπου αυτή την εποχή έχει ρίξει μεγάλο βάρος ο γνωστός επιχειρηματίας.

Στο αθλητικό κομμάτι, ο Σαββίδης είναι έτοιμος να προχωρήσει σε μια μεγάλη επένδυση για την κατασκευή της νέας Τούμπας.

Ο ίδιος έχει καταστήσει σαφές ότι το έργο θα γίνει με δική του χρηματοδότηση, κι από την ώρα, που θα ξεκινήσει, σε περίπου 2 χρόνια ο ΠΑΟΚ θα έχει ένα νέο, υπερσύγχρονο γήπεδο στο ιδιόκτητο οικόπεδο στην Τούμπα, με χωρητικότητα άνω των 40.000 θέσεων, που θα το καταστήσει το μεγαλύτερο ιδιόκτητο γήπεδο στην Ελλάδα.

Η επένδυση για την κατασκευή αυτού του γηπέδου θα αγγίζει τριψήφιο αριθμό εκατομμυρίων.

Οι επενδύσεις του Σαββίδη στην Ελλάδα, ύψους αρκετών εκατοντάδων εκατομμυρίων είναι ξεκάθαρο ότι τονώνουν οικονομικά την περιοχή και καθιστούν και τον ίδιο έναν πολύ σημαντικό «πόλο».

Το βέβαιο είναι ένα. Μέσα από μια σειρά επενδύσεων στην πατρίδα του, ο Ιβάν Σαββίδης σκοπεύει να ανεβάσει το ποσοστό των επιχειρηματικής του δραστηριότητας στην Ελλάδα, σε σχέση με την επιχειρηματική του δραστηριότητα στη Ρωσία, και να πατήσει πολύ πιο γερά στην Ελλάδα.

Κι άνθρωποι, που κινούνται γύρω του, τονίζουν με κάθε βεβαιότητα ότι ξεκινά μια περίοδος, στην οποία αναμένονται πολλά και μεγάλα βήματα από τον ομογενή επιχειρηματία.

Πηγή : FORZA
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89370
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό spiridoula » Πέμ 31 Οκτ 2019, 20:29

spiridoula
 
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: Τρί 04 Ιουν 2019, 20:26

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Πέμ 31 Οκτ 2019, 20:44

Άλλοι σκάνε 300+ μύρια ΚΑΙ δημιουργούν έξτρα δουλειές ενώ σε άλλους ¨χαρίζονται¨ 300+ μύρια...
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες