Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 22 Απρ 2019, 21:08

Σε ευχαριστώ πελώριε Έλληνα Ιβάν Σαββίδη, το έκανες your way, καθαρά και τίμια, παρόλο που μπορούσες και τον εύκολο βρώμικο δρόμο ίσως.
Σε έναν κόσμο του φαίνεσθαι που σε έκριναν από τα ρούχα (και εμείς μαζί) έδειξες πως η ουσία μετράει πιο πολύ.
Τα είπαν όλοι και πιο καλά πιο πριν, αλλά ξέρω πως βάζεις τους αμέσως μεγαλύτερους στόχους. Και αν με επιτρέπεις μια πρόβλεψη, αν με το καλό περάσουμε φέτος στους ομίλους, ξέρεις που σηκώνεται η κούπα με τα μεγάλα αυτιά, εε;
Στην Πόλη μας ;)

Τρέλανέ μας κι ανέβασέ μας
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 22 Απρ 2019, 22:02

ΙΒΑΝΑΡΕ,

Перестро́йка τελος, καιρος ν αλλαξω και αβαταρ ρε μπαγασα. να σαι καλα για ολα.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Alastor » Δευτ 22 Απρ 2019, 22:29

Το μεγαλυτερο μεριδιο της επιτυχιας το εχει αυτος ο ανθρωπος κακα τα ψεματα. Οταν ηρθε στον ΠΑΟΚ,υποτιμησε την μαφια των αθηνων, για αυτο παρα τα λεφτα που εχωνε,παντα του την φερναν με τον εναν η τον αλλον τροπο.

Αλλα ο Σαββιδης εχει τεραστιο πεισμα και βημα βημα καθε χρονο βελτιωνε την νοοτροπια και τον τροπο διοικησης της ομαδας. Αποκορυφωμα η περσινη χρονια,οπου του κλεψαν το πρωταθλημα στο ψαχνο,με αποτελεσμα φετος υποψιασμενος απο περσι,να τα κανει ολα τελεια,σπαζοντας το ενα ρεκορ μετα το αλλο και κατακτωντας(αν ολα πανε καλα) το πρωτο αηττητο πρωταθλημα επι επαγγελματικου ποδοσφαιρου που εχει κατακτησει ελληνικη ομαδα.

Υποψιαζομαι πως αυτο που ζουμε φετος θα ναι μονο η αρχη. Εχω την εντυπωση πως πραγματι βρηκε στον ΠΑΟΚ κατι που δεν ειχε βρει μεχρι στιγμης στην ζωη του ,ο ανθρωπος ειναι δισεκατομυρριουχος και δεν εχει σκοπο να βγαλει ουτε φραγκο απτην ομαδα,γιατι πολυ απλα δεν χρειαζεται να το τσεπωσει,απλα γουσταρει που γουσταρουμε

Εχουμε εναν προεδρο που σεβεται το παρελθον,το παρων αλλα και το μελλον της ομαδας και αυτο ειναι οτι καλυτερο θα μπορουσε να εχει οποιαδηποτε ομαδα στον κοσμο.

Τεραστιε Ιβαν Σαββιδη,μια μεγαλη υποκλιση απο μενα και ενα τεραστιο ευχαριστω για τα οσα εχεις προσφερει μεχρι στιγμης στην ομαδα
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Descartes » Τρί 23 Απρ 2019, 12:41

ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΗΓΕΤΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΎΜΕ.

:pano: :pano: :pano: :pano:
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τρί 23 Απρ 2019, 23:24

Ένα τεράστιο ευχαριστώ για οσα μας έχεις δώσει μέχρι τώρα αλλά και για ολα όσα είναι σίγουρο ότι θα δούμε και στην συνέχεια.
ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΙΒΑΝ
Спасибо большое Иван!
:pano: :pano: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Τετ 24 Απρ 2019, 07:16

Ιβάν δεν είσαι απλά ένας από εμάς, είσαι χειρότερος από εμάς.
Η φωτογραφία να είσαι αραχτός και το κύπελλο στο τραπεζάκι μπροστά τα λέει όλα.
Έχεις ακριβά γούστα όσον αφορά τα τσαγια να ξες. ......
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό klainmein » Τετ 24 Απρ 2019, 09:54

Σε μια πενταετία, που θα έχει ριζώσει για τα καλά επιχειρηματικά και ο Γιωργος θα είναι πιο ώριμος και έτοιμος για την προεδρία, τον βλέπετε για πρωθυπουργό;

Σοβαρά το λέω, ειλικρινά είναι το όνειρό μου, μετά τον Π.Α.Ο.Κ. να διοικήσει ΟΛΗ τη χώρα που έχουμε φτάσει να τη σιχαινόμαστε...Να καθαρίσει τα πάντα, να γίνουν δίκαια τα πάντα...

Αλλά μάλλον είναι πολύ πολύ καθαρός για να μπλέξει με τόση βρωμιά...
klainmein
 
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 15:35

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 24 Απρ 2019, 10:15

paok re niamou έγραψε:Ιβάν δεν είσαι απλά ένας από εμάς, είσαι χειρότερος από εμάς.
Η φωτογραφία να είσαι αραχτός και το κύπελλο στο τραπεζάκι μπροστά τα λέει όλα.......

:pano:
Εικόνα :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 24 Απρ 2019, 10:17

Ας μην υπερβάλλουμε...

Ιβάν ευχαριστούμε :pano:
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό klainmein » Τετ 24 Απρ 2019, 10:21

Για εμένα το λες; Εντάξει ουτοπία αυτό που λέω...
Αλλά ξέρετε εσείς κανέναν τόσο ΔΥΝΑΤΟ σε μυαλό και διοικητικά και επιχειρηματικά που ταυτόχρονα να είναι συναισθηματικός, να τον νοιάζει το ΔΙΚΑΙΟ και να φροντίζει τόσο κόσμο;
Πολιτικά δεν τον βλέπετε ούτε για Δήμαρχο δηλαδή; Αφού έχει πολιτικό παρελθόν...
klainmein
 
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 15:35

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 24 Απρ 2019, 10:27

Θα γίνει Μπερλουσκόνι δηλαδή;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89363
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό klainmein » Τετ 24 Απρ 2019, 10:29

ΑποστόληςΑ έγραψε:Θα γίνει Μπερλουσκόνι δηλαδή;


Αυτός είναι κατακάθι ρε συ...

Νομίζω ξέρω από πού πηγάζει αυτή η επιθυμία μου...
Μου γυρνάνε τα μυαλά άνθρωποι ΑΣΧΕΤΟΙ από ΠΑΟΚ και Σαββίδη να γυρνάνε και να λένε "αυτοί...όλοι ίδιοι είναι, τα λεφτά σας θέλουνε και αυτός με το όπλο δεν ήταν και το ένα και το άλλο...Και όλοι αυτοί κάνανε λεφτά σε μια νύχτα".Και κάθομαι και τους λέω πόσα μα πόσα καλά έχει κάνει αυτός ο άνθρωπος κια πόσο αληθινός είναι...

ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ να τον ειρωνεύονται και να πετάνε υπονοούμενα για το πρόσωπό του.
πχ ο Τσαλτίδης είχε πει στην εκπομπή του μία φορά "Πιάσανε πακιστανούς με λαθραία τσιγάρα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης...χμμμ από που να είναι αυτά άραγε" κλπ κλπ
Και λέω ρε πούστη τί γελοίος είναι. Λαθραία είχε στο κέντρο από μωρό παιδί που ήμουν και τώρα είμαι 35.
Ειρωνεύεσαι ρε πούστη έναν άνθρωπο που μόλις ακούσει για τη ζωή ενός παιδιού, τις δυσκολίες μιας οικογένειας πάει και δίνει τα λεφτά του για να βοηθήσει;;;;; ΝΤΡΟΠΗ.

Αυτό θέλω πιο πολύ από όλα, ΝΑ ΤΟΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΚΤΙΜΟΥΝ Ο Λ Ο Ι κάποια μέρα γιατί το αξίζει, να γίνει σαν τον Παύλο και τον Θανάση Γιαννακόπουλο που όλοι τους εκτιμούσαν ανεξαρτήτως ομάδας...
Τελευταία επεξεργασία από klainmein και Τετ 24 Απρ 2019, 10:35, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
klainmein
 
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 15:35

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 24 Απρ 2019, 10:31

Ας μείνει για την ώρα στον ΠΑΟΚ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89363
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 24 Απρ 2019, 10:35

Να απαιτείται η σύμφωνη γνώμη του εργοδότη για απεργία, ζήτησε ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΟΚ σε επιτροπή της Βουλής. "Ή με τις επενδύσεις ή με το Μάρξ", είπε, σχολιάζοντας ότι έτσι είναι η κοινωνία, υπάρχουν πλούσιοι και φτωχοί

Ας μείνει ο Ιβάναρος για πάντα στον ΠΑΟΚ και ας βρούμε για πρωθυπουργό κάποιον άλλον.
Ας μην μπερδεύουμε μπάλα και πολιτική.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό klainmein » Τετ 24 Απρ 2019, 10:36

ΑποστόληςΑ έγραψε:Ας μείνει για την ώρα στον ΠΑΟΚ.



Για αυτό είπα...σε 5 σε 10 χρόνια, που θα μπορούν να αναλάβουν εξ' ολοκλήρου ο Γιώργος με τον Νίκο...
klainmein
 
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 15:35

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες