Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Σάβ 29 Ιουν 2019, 13:07

100 % σωστος ο Σαββιδης. Παντα σε εγρηγορση τους ειχε. Δυτικος τροπος σκεψης κ μακακιες τουμπανες. Η νοοτροπια πρωταθλητισμου ειναι ετσι. Οταν εσκαζε τα πριμ τον λεγανε βλακα τον Σαββιδη. Ο ανθρωπις ειδε να του κλεβουν τον κοπο του να τον αποκαλουν αοατεωνα κ πιστολερο. Τωρα η πιεση θα ειναι εις διπλουν. Μπραβο στο Σαββιδη. Και ο αγιος φοβερα θεκει.
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 29 Ιουν 2019, 13:17

renegade έγραψε:Δεύτερος σειρά προπονητής που μας αφήνει στα κρύα του λουτρού.
Προσωπικά πιστεύω ότι η παρακάτω δήλωση του λουτσέσκου κρύβει τους λόγους.


"Οι δύο τελευταίοι μήνες ήταν απίστευτοι, παρόλο που ήμασταν σε μια εξαιρετική κατάσταση.

Μετά από έναν αγώνα τον οποίο κερδίσαμε εντός έδρας με 3-0 (σ.σ. αναφέρεται στο ΠΑΟΚ – Λαμία 3-0), ενώ υπήρχαν τρεις αγωνιστικές μέχρι το τέλος, επικοινώνησε τηλεφωνικά και άρχισε να μας κατηγορεί για την εμφάνιση, μας τα έψαλλε. Eίπε ότι δεν μπορούσαμε καθόλου, “τι είδους ποδόσφαιρο είναι αυτό”. Και είχαμε κερδίσει 3-0!

Ο επόμενος αγώνας, με τη Λάρισα, έληξε ισόπαλος 1-1. Αμέσως μετά το παιχνίδι ενημερώθηκα ότι θα έχουμε μια συνάντηση στη Θεσσαλονίκη. Από τη Λάρισα μέχρι Θεσσαλονίκη, υπήρξε ένας τεράστιος ενθουσιασμός στους οπαδούς, επειδή δεν τους επιτρεπόταν να είναι στο γήπεδο. Φώναζαν, ήταν ευτυχισμένοι. Τότε μόνο ο ιδιοκτήτης σκέφτηκε ότι θα ήταν καλύτερα να έκανε την συνάντηση την επόμενη μέρα.

Λίγες μέρες αργότερα είχαμε έναν αγώνα για να περάσουμε στον τελικό του κυπέλλου. Γύρω μας, πάντως, όλοι μιλούσαν για την φιέστα του πρωταθλήματος, αν και ο ΠΑΟΚ δεν είχε κερδίσει τίποτα εδώ και 30 χρόνια. Μετά την πρόκριση για τον τελικό του κυπέλλου, είπα στον αντιπρόεδρο (σ.σ. τον Μάκη Γκαγκάτση): «Ελπίζω να μην έχουμε μια συνάντηση απόψε». Είπε όχι, και να μείνω ήρεμος. Δέκα λεπτά αργότερα ήρθε και μου είπε ότι ο ιδιοκτήτης μας καλούσε σε συνάντηση...

Εκεί, λοιπόν, ήταν που μας ισοπέδωσε! Για 40-45 λεπτά! Μου είπε ότι δεν επιτρέπεται να είμαι συναισθηματικός, παρά μόνο σε εκείνον. Πρέπει να είμαι λογικός και να κρατώ τους παίκτες με τα πόδια τους στο έδαφος, προσγειωμένους"

Τι μόνο που θα του έλεγα του ανθρώπου που άλλαξε την ιστορία του ΠΑΟΚ, είναι να προσπαθήσει λίγο να προσαρμοστεί στον δυτικό τρόπο συμπεριφοράς, γιατί μόνος του βάζει εμπόδια στο ίδιο του το οικοδόμημα

Επιτέλους κι ένα ποστ, στο θρεντ που, μετά (και) τα χθεσινά, περίμενα να είναι πολύ πιο hot, αλλά του κάκου...
Συμφωνώ, τόσο με την οπτική γωνία που κοιτάζει τα γεγονότα ο renegade, όσο και με την παραίνεση του...

Μόνο :pano: ....

Υ.Γ. Πάει πάνω από ενάμισι χρόνος τώρα, που δεν έχει γραφτεί, εδώ μέσα το πολυγραμμένο: "Ευχή και κατάρα"...
Μακάρι να συνεχιστούν οι επιτυχίες μας και να μεγαλώσουν και στην Ευρώπη, για να μην ξαναγραφτεί, ποτέ πια...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 29 Ιουν 2019, 13:17

Όταν ακούω αυτά για Δυτικό τρόπο συμπεριφοράς και πολιτισμό βγάζω σπυριά.

Του κώλου τα εννιάμερα .

Πιο δυτικός τρόπος συμπεριφοράς από το να απαιτείς αποτελέσματα όταν σκας εκατομμύρια, ΔΕΝ ΕΧΕΙ.

Και σχετικά με το συγκεκριμένο παράδειγμα, ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ο Σαββίδης όταν τους έλεγε ότι παρά τις νίκες δεν παίζουν σοβαρή μπάλα.

Γιατί αυτό ακριβώς συνέβαινε. Συμπαγής ομάδα, αποτελεσματικότατη, με ιστορικά επιτεύγματα. Πόσα πραγματικά ποιοτικά ματς θα θυμόμαστε όμως; Είτε αμυντικά είτε επιθετικά; Κάτω από πέντε. Αυτή είναι η αλήθεια.

Μπορεί αυτό να συνέβαινε γιατί υπήρχε άγχος, εμμονή για τίτλο, χίλια δυο. Συνέβαινε όμως. Και μια ομάδα που κοστίζει τόσα εκατομμύρια είναι αδύνατον να το δικαιολογεί αυτό ελαφρά τη καρδία



Και, ξανατονιζω, αυτά τα έγραφα σε ΟΛΗ τη διάρκεια της χρονιάς. Δεν κωλοτουμπιαζω
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13147
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 29 Ιουν 2019, 14:12

Ναι και επειδή τον ενόχλησε τον Λουτσεσκου ο μη δυτικός τρόπος συμπεριφοράς του Ιβαν ,είπε να πάει στη Σαουδικη Αραβια... Ε καλό εεεεε...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kayde » Σάβ 29 Ιουν 2019, 14:28

Γιατι αυτα που ελεγε και ο Σαββιδης,και εμεις δε τα λεγαμε ή κανω λαθος? Μετα την Μπενφικα εβλεπες τον κοσμο να μαλωνει μεταξυ του και να κραζει τον Λουτσεσκου.Καλως,κακως αυτο συνεβαινε.Μετα απο κακες εμφανισεις ο κοσμος μουρμουριζε,αλλα λογω στοχου το προσπερνουσε γρηγορα.Εδω στο φορουμ θυμαμαι συνεχεια σχολια οτι "δε παιζουμε μπαλα",τα ξεχναμε?
Οσο για την πιεση που ακουγεται,μπορει να μου πει καποιος μια δουλεια χωρις πιεση και απαιτησεις,να τη κανω και εγω να σωθω.Ποια απο τα μεγαλα κλαμπ του πλανητη δεν εχουν πιεση,εδω κατα καιρους ομαδες της πλακας απολυουν προπονητες και παικτες γιατι δε πιασανε στοχους,αλλα ξαφνικα στον ΠΑΟΚ παθαινουν ολοι ψυχολογικα και πιεζονται.
Στην αραβια δηλαδη που πηγαινει,δε θα εχει πιεση απο τους κελεμπιες αμα κανει ηττες? Ας ρωτησει τον Πριγιοβιτς τι γινοταν στις αρχες που δε σκοραρε.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2114
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Σάβ 29 Ιουν 2019, 14:45

rainmaker έγραψε:Όταν ακούω αυτά για Δυτικό τρόπο συμπεριφοράς και πολιτισμό βγάζω σπυριά.

Του κώλου τα εννιάμερα .

Πιο δυτικός τρόπος συμπεριφοράς από το να απαιτείς αποτελέσματα όταν σκας εκατομμύρια, ΔΕΝ ΕΧΕΙ.

Και σχετικά με το συγκεκριμένο παράδειγμα, ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ο Σαββίδης όταν τους έλεγε ότι παρά τις νίκες δεν παίζουν σοβαρή μπάλα.

Γιατί αυτό ακριβώς συνέβαινε. Συμπαγής ομάδα, αποτελεσματικότατη, με ιστορικά επιτεύγματα. Πόσα πραγματικά ποιοτικά ματς θα θυμόμαστε όμως; Είτε αμυντικά είτε επιθετικά; Κάτω από πέντε. Αυτή είναι η αλήθεια.

Μπορεί αυτό να συνέβαινε γιατί υπήρχε άγχος, εμμονή για τίτλο, χίλια δυο. Συνέβαινε όμως. Και μια ομάδα που κοστίζει τόσα εκατομμύρια είναι αδύνατον να το δικαιολογεί αυτό ελαφρά τη καρδία



Και, ξανατονιζω, αυτά τα έγραφα σε ΟΛΗ τη διάρκεια της χρονιάς. Δεν κωλοτουμπιαζω



Δεν ησουν ο μονος που τα εγραφες, αλλα γενικα τετοια σχολια μπαιναν εστω και με το ζορι, κατω απο το χαλι, για το καλο της ομαδας και τον στοχο του πρωταθληματος.
Δεν βρισκω καθολου αδικο να απαιτουσε ο Ιβαν οπως και αρκετοι εδω μεσα, εμφατικες νικες με αποδοση, και οχι ενα 15λεπτο καλης αποδοσης και μετα ρελαντι.
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 29 Ιουν 2019, 15:18

Και σε ότι αφορά την πίεση, εγώ ξέρω ότι μπορεί να μην είμαι ο καλύτερος εργαζομενος στη γη αλλά σε όποια δουλειά πήγα η πίεση οι απαιτήσεις και το κράξιμο ήταν πάντα δεδομένα. Απο όλα τα αφεντικά και προς όλους τους υπαλλήλους.


Στον ΠΑΟΚ που τον χαντακωναν επί τριάντα χρόνια άτομα με κακώς εννοουμενα δημοσιοϋπαλληλικός συμπεριφορές έχουμε επιτέλους έναν άνθρωπο που τα σκάει χοντρά και έχει απαιτήσεις.

Προφανώς αν τους διαλύει και τους απειλεί είναι ανεπίτρεπτο.

Αλλά το να τους κράζεις για να παίξουν σύμφωνα με όσα πληρώνονται δεν κατάλαβα γιατί είναι κακό; Ίσως επειδή παγκοσμίως στο ποδόσφαιρο όλοι βγάζουν λεφτά χωρίς να προσφέρουν σχεδόν τίποτα;


Από όλους αυτούς τους "επαγγελματίες" υπήρξε ποτέ κανένας που να παρουσιάσει ακριβές πλάνο ανάπτυξης της ομάδας, του πότε θα δέσει, πότε θα παίξει έτσι και πότε αλλιώς;

Είναι όλοι τους τόσο επαγγελματίες ώστε απλά κάνουν ότι τους κατέβει, όποτε τους κατέβει απλά για να βρουν λύσεις και να μην απολυθουν.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13147
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Taseos » Σάβ 29 Ιουν 2019, 17:09

Ε οταν παιρνουν τοσα χρηματα ια εχουν και την αναλογη πιεση
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3862
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Σάβ 29 Ιουν 2019, 17:59

Κατά τη γνώμη μου όποιος σπέρνει ψεϋτικες ειδήσεις εναντίον τής οικογένειας Σαββίδη εδώ μέσα για να ικανοποιήσει τα κόμπλεξ, το μίσος και τη ζήλεια του για αυτούς τους ανθρώπους που έχουν ευεργετήσει την ομάδα αξίζει δια βίου μπαν λαι να πάει να πει τις φανταστικές του ιστορίες στα φόρουμ των εχθρών, εκεί που θα τον δεχθούν σαν ήρωα. Νομίζω οτι έχει παραγίνει το κακό Να περιμένουν μονίμως στη γωνία τον Ιβάν και το γιο του μερικοί κάθε φορά που βρίσκουμε μια δυσκολία.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3297
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό HeartOfDarkness » Σάβ 29 Ιουν 2019, 18:42

Rexaris έγραψε:Κατά τη γνώμη μου όποιος σπέρνει ψεϋτικες ειδήσεις εναντίον τής οικογένειας Σαββίδη εδώ μέσα για να ικανοποιήσει τα κόμπλεξ, το μίσος και τη ζήλεια του για αυτούς τους ανθρώπους που έχουν ευεργετήσει την ομάδα αξίζει δια βίου μπαν λαι να πάει να πει τις φανταστικές του ιστορίες στα φόρουμ των εχθρών, εκεί που θα τον δεχθούν σαν ήρωα. Νομίζω οτι έχει παραγίνει το κακό Να περιμένουν μονίμως στη γωνία τον Ιβάν και το γιο του μερικοί κάθε φορά που βρίσκουμε μια δυσκολία.


Αυτό!

Σε κάποια κέντρα εξουσίας είναι ανεπιθύμητος και προσπαθούν να τον φθειρουν με fake news.

Κ γω πιστευω πως έχει παραγίνει και επειδή τα καστρα πέφτουν από μέσα θα πρέπει να ληφθούν μέτρα.

Προφανώς και κάποιος μπορεί απλά να παρασύρθηκε αλλά ποστς με εμπάθεια για την οικογένεια δεν πιστεύω πως χωράνε εδώ μέσα.
Άβαταρ μέλους
HeartOfDarkness
 
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Παρ 13 Δεκ 2013, 14:28

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 29 Ιουν 2019, 18:43

joshua έγραψε:Ναι και επειδή τον ενόχλησε τον Λουτσεσκου ο μη δυτικός τρόπος συμπεριφοράς του Ιβαν ,είπε να πάει στη Σαουδικη Αραβια... Ε καλό εεεεε...


χαχαχα αστα να πανε
Dimg4
 

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό HeartOfDarkness » Σάβ 29 Ιουν 2019, 19:32

Dimg4 έγραψε:
joshua έγραψε:Ναι και επειδή τον ενόχλησε τον Λουτσεσκου ο μη δυτικός τρόπος συμπεριφοράς του Ιβαν ,είπε να πάει στη Σαουδικη Αραβια... Ε καλό εεεεε...


χαχαχα αστα να πανε


Και όπως είπε και ένας σοφός :

"Ceterum censeo saudi barbariam esse delendam."

:D
Άβαταρ μέλους
HeartOfDarkness
 
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Παρ 13 Δεκ 2013, 14:28

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό shogoon » Σάβ 29 Ιουν 2019, 21:21

Καλα μωρε τι ζητησαμε. Έναν άνθρωπο να βάζει 125 εκατομμύρια να χτιζει γήπεδο διακοσίων και να συμπεριφέρεται όπως γουστάρουμε εμείς. Πολλά ζητάμε?
Άβαταρ μέλους
shogoon
 
Δημοσιεύσεις: 1353
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 08:47

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 29 Ιουν 2019, 21:31

Ιβάν προχωρά, το επίπεδο της ομάδας μόνο με λεφτά ανεβαίνει στη σύγχρονη εποχή.
Εγώ πιστεύω ότι θες το καλύτερο.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Σάβ 29 Ιουν 2019, 21:41

Να φερει εναν προπονητη που να ξερει να κανει ροτεισο.Απο τιτλους χορτασαμε.Α,και να μη βρωμανε οι μασχαλες του.Γιατι καλο,χρυσο και το ροτεισο αλλα αν ειναι βρωμυλος τι να τον κανω?
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες