Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Descartes » Πέμ 09 Νοέμ 2017, 15:05

Dimg4 έγραψε:
dimbar έγραψε:Η τηλεδιάσκεψη του Ιβάν Σαββίδη με τους Γκαγκάτση, Μίχελ, Γκοντσάρεβα και Κυριάκο, είχε προφανώς θέμα συζήτησης και τον Ράζβαν Λουτσέσκου, για τον οποίον επιβεβαιώθηκε, για μια ακόμα φορά, πως θα παραμείνει στον πάγκο της ομάδας, και μάλιστα… ισχυροποιημένος.

Ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ απαίτησε από όλους όσους βρίσκονται στο ποδοσφαιρικό τμήνα να στηρίξουν ουσιαστικά τον Ρουμάνο προπονητή, και να είναι βοηθοί του σε ο,τιδήποτε χρειάζεται.

Μάλιστα, το μεγαλύτερο ενδιαφέρον έχει ότι δόθηκε η εν λευκώ ευχέρεια του Λουτσέσκου να υποδείξει ότι κάποιος ή κάποιοι ποδοσφαιριστές πρέπει να αποχωρήσουν από την ομάδα. Σε αυτήν την περίπτωση, οι αποφάσεις θα εκτελεστούν από τη διοίκηση της ΠΑΕ άμεσα…


Από inpaok.com Κατηγορία: Ρεπορτάζ ΠΑΟΚ | Μ.Μ.Ε.
Ετικέτες Ιβάν Σαββίδης Ράζβαν Λουτσέσκου



Τρικυμία εν κρανίω!



οχι ρε πουστη μ.... ωχ


Μια χαρά. Προφανώς ακόμη υποπτεύονται τρυπήματα.

Στον αγύριστο όλοι οι υπάλληλοι που σαμποντάρουν την ομάδα απο μέσα.

'Η το μπουρδ#λο θα γίνει ομάδα, ή θα φύγουν. Συμφωνώ απόλυτα με τη διοίκηση στα πρόστιμα και στα μέτρα για να στεγανοποιηθεί η ομάδα.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Πέμ 09 Νοέμ 2017, 15:16

Descartes έγραψε:....... Συμφωνώ απόλυτα με τη διοίκηση στα πρόστιμα και στα μέτρα για να στεγανοποιηθεί η ομάδα.



Τα σκληρά μέτρα μάλλον ξεκίνησαν από σήμερα! :lol: :mrgreen:

"""" Το δώρο του Λουτσέσκου

Ένα καλό κι ένα κακό νέο επεφύλασσε το πρωινό για τους παίκτες του ΠΑΟΚ.

Το (αναγκαίο) κακό ήταν πως οι ρυθμοί και οι ένταση ανέβηκαν σε επίπεδα προετοιμασίας και ότι η χρονική διάρκεια της προπόνησης είχε και... παράταση.

Το καλό ήταν πως ο Ράζβαν Λουτσέσκου επιβραβεύοντας την άψογη συμπεριφορά τους όλες αυτές τις μέρες μετά την ήττα από την ΑΕΚ και την ανταπόκρισή τους στη δουλειά που γίνεται αποφάσισε να τους χαρίσει την απογευματινή.Το πρόγραμμα είχε ασκήσεις κυκλοφορίας της μπάλας, παιχνίδια υψηλής έντασης σε μικρό χώρο, τακτική και τελειώματα από οργανωμένη επίθεση. """""
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9522
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 09 Νοέμ 2017, 15:44

paoki_sweden έγραψε:
Dimg4 έγραψε:Παρακολουθουσα σχεδον συνεχως τον Βιερινια στη Γερμανια. Δεν τον ειδα ποτε αριστερο μπακ. Μαγικα του ανικανου ειναι να εξαφανισει το υπεροπλο. Τσιμιροτ πηγε αριστερο εξτρεμ σε ενα ματς φετος, δε θυμαμαι ακριβως σε ποιο αλλα ειχα παθει πλακα πως καταφερε να στειλει τον τσιμι εκει



Kai o Aggelos me Klaous aristero extrem pire diplo me gay.......


Ki emeis me aristero back vierinia pirame dipli fapa sto oaka kai karaiskaki
Dimg4
 

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 09 Νοέμ 2017, 15:45

hasio_john έγραψε:
Descartes έγραψε:....... Συμφωνώ απόλυτα με τη διοίκηση στα πρόστιμα και στα μέτρα για να στεγανοποιηθεί η ομάδα.



Τα σκληρά μέτρα μάλλον ξεκίνησαν από σήμερα! :lol: :mrgreen:

"""" Το δώρο του Λουτσέσκου

Ένα καλό κι ένα κακό νέο επεφύλασσε το πρωινό για τους παίκτες του ΠΑΟΚ.

Το (αναγκαίο) κακό ήταν πως οι ρυθμοί και οι ένταση ανέβηκαν σε επίπεδα προετοιμασίας και ότι η χρονική διάρκεια της προπόνησης είχε και... παράταση.

Το καλό ήταν πως ο Ράζβαν Λουτσέσκου επιβραβεύοντας την άψογη συμπεριφορά τους όλες αυτές τις μέρες μετά την ήττα από την ΑΕΚ και την ανταπόκρισή τους στη δουλειά που γίνεται αποφάσισε να τους χαρίσει την απογευματινή.Το πρόγραμμα είχε ασκήσεις κυκλοφορίας της μπάλας, παιχνίδια υψηλής έντασης σε μικρό χώρο, τακτική και τελειώματα από οργανωμένη επίθεση. """""


γελαει ο κοσμος
Dimg4
 

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Πέμ 09 Νοέμ 2017, 16:02

Συνεχίζει να μου προξενεί πολύ μεγάλη εντύπωση, που ούτε και χθες, ούτε και σήμερα, δεν υπάρχει στο πρωτοσέλιδο του Έθνους ούτε μισή γραμμή αναφορά για τον χοντρό.
Aπό την άλλη μου φαίνεται και λογικό, διότι το τρέχουν οι 24.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6273
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 09 Νοέμ 2017, 16:46

Descartes έγραψε:
Dimg4 έγραψε:
dimbar έγραψε:Η τηλεδιάσκεψη του Ιβάν Σαββίδη με τους Γκαγκάτση, Μίχελ, Γκοντσάρεβα και Κυριάκο, είχε προφανώς θέμα συζήτησης και τον Ράζβαν Λουτσέσκου, για τον οποίον επιβεβαιώθηκε, για μια ακόμα φορά, πως θα παραμείνει στον πάγκο της ομάδας, και μάλιστα… ισχυροποιημένος.

Ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ απαίτησε από όλους όσους βρίσκονται στο ποδοσφαιρικό τμήνα να στηρίξουν ουσιαστικά τον Ρουμάνο προπονητή, και να είναι βοηθοί του σε ο,τιδήποτε χρειάζεται.

Μάλιστα, το μεγαλύτερο ενδιαφέρον έχει ότι δόθηκε η εν λευκώ ευχέρεια του Λουτσέσκου να υποδείξει ότι κάποιος ή κάποιοι ποδοσφαιριστές πρέπει να αποχωρήσουν από την ομάδα. Σε αυτήν την περίπτωση, οι αποφάσεις θα εκτελεστούν από τη διοίκηση της ΠΑΕ άμεσα…


Από inpaok.com Κατηγορία: Ρεπορτάζ ΠΑΟΚ | Μ.Μ.Ε.
Ετικέτες Ιβάν Σαββίδης Ράζβαν Λουτσέσκου



Τρικυμία εν κρανίω!



οχι ρε πουστη μ.... ωχ


Μια χαρά. 1) Προφανώς ακόμη υποπτεύονται τρυπήματα.

2) Στον αγύριστο όλοι οι υπάλληλοι που σαμποντάρουν την ομάδα απο μέσα.

3) 'Η το μπουρδ#λο θα γίνει ομάδα, ή θα φύγουν. Συμφωνώ απόλυτα με τη διοίκηση στα πρόστιμα και στα μέτρα για να στεγανοποιηθεί η ομάδα.


Ελπίζω το πρώτο, αυτό με τα πολύ μεγάλα, να μην το εννοείς αληθινά, γιατί τότε βιάζεται η λογική κατ εμένα... :shock:
Όσον αφορά το δεύτερο, μαζί σου, αλλά σου θυμίζω ότι "υπάλληλοι" δεν υπάρχουν μόνο μέσα στο χορτάρι... :roll:
Για το τρίτο πάλι, αναρωτιέμαι: "τι βλέπεις ότι άλλαξε φέτος, ώστε να θεωρείς πια πως είμαστε μπουρδ#λο τώρα"? :?
Ή έχεις μήπως την γνώμη ότι ήμασταν και προηγουμένως, οπότε να σε ρωτήσω ποιος φταίει παραπάνω γι αυτό? :ugeek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 09 Νοέμ 2017, 17:25

Οταν εφυγε ο τρυπιος 31 η ομαδα εστρωσε. Τωρα γιατι δε μπορεσαν να κρατησουν Ιβιτς να παρουμε περπατωντας πρωταθλημα μαλλον πλεον γνωριζουμε ολοι.
Dimg4
 

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Aigle_Noir » Πέμ 09 Νοέμ 2017, 17:37

Πως το ξέρετε όλοι ρε παιδιά κι εγώ έχω μείνει με την απορία; Θα μου πείτε και μένα;
Και μυαλό να είχα, πάλι ΠΑΟΚ θα πάθαινα!
Άβαταρ μέλους
Aigle_Noir
 
Δημοσιεύσεις: 439
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:34

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 09 Νοέμ 2017, 17:51

Κι εμένα, γιατί δεν έχω ιδέα
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 09 Νοέμ 2017, 18:00

Mīngus έγραψε:Συνεχίζει να μου προξενεί πολύ μεγάλη εντύπωση, που ούτε και χθες, ούτε και σήμερα, δεν υπάρχει στο πρωτοσέλιδο του Έθνους ούτε μισή γραμμή αναφορά για τον χοντρό.
Aπό την άλλη μου φαίνεται και λογικό, διότι το τρέχουν οι 24.


αρκετά ενδιαφέρουσα παρατήρηση
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό vs40 » Πέμ 09 Νοέμ 2017, 18:14

Dimg4 έγραψε:Παρακολουθουσα σχεδον συνεχως τον Βιερινια στη Γερμανια. Δεν τον ειδα ποτε αριστερο μπακ. Μαγικα του ανικανου ειναι να εξαφανισει το υπεροπλο. Τσιμιροτ πηγε αριστερο εξτρεμ σε ενα ματς φετος, δε θυμαμαι ακριβως σε ποιο αλλα ειχα παθει πλακα πως καταφερε να στειλει τον τσιμι εκει

Εγω παντως βλεπω οτι προσφερει περισσοτερα ως μπακ απο εξτρεμ. Στο ροστερ υπαρχει πληθωρα εξτρεμ με Μακ κ Λημνιο εκτος. Ουτε ο Τζαλμα παιρνει χρονο. Σε καποια φαση επιστρεφει κ ο Μυστα. Αριστερο μπακ ο Λεοβατς εχει κανει πολλα τραγικα παιχνιδια. Οποτε τον γυρναει πισω τα οβερλαπ που κανουμε μυριζουν γκολ. Καταλαβαινω Ντιμ οτι δεν τον γουσταρεις, ουτε εγω τον θελω στον παγκο, αλλα δεν ειναι αναγκη να τα βλεπουμα ΟΛΑ αρνητικα to make our point stronger. Μπροστα δεν εχει δωσει την ταχυτητα που θελουμε ακομη. Για μενα το λαθος του, εγκληματικο ειναι η μη χρησιμοποιηση του Μπισεσβαρ που στα 15 λεπτα που μπαινει παντα μας αποδεικνυει οτι ειναι ο καλυτερος. Ειναι προπονητης που δεν αποδιδει ποδοσφαιρικη δικαιοσυνη, αλλά εξυπηρετει άλλα, προσπαθωντας να μας βγαλει τρελους απο αυτο που ολοι βλεπουμε απο τον Καντουρι: μηδεν στατς σε ολα btw, αλλα και καθολου ομαδικοτητα. Πολλες φορες μαλιστα ηταν αδιαφορος. Μονο με Μπισεσβαρ η ομαδα θα ειχε 4 ποντους παραπανω. Εγκλημα. Τελοσπαντων, η ουσια δεν ειναι τοσο τα προσωπα και τα συστηματα ή αν παιζει μπακ ο Σαλπι ή ο Βιειρινια, αλλα η συνολικη εικονα που ειναι τραγικη. Περιμενω απο τον προπονητη να μεταδωσει mentality. Προφανως του αναγνωριζω οτι ο Λουτσεσκου μεταφερει το δικο του, που ειναι η φοβικοτητα, η αναποφασιστικοτητα και η ηττοπαθεια. Ευγε στα παιδια της διοικησης για την επιλογη τους. Οι παικτες ακομη δε βγαζουν την ποιοτητα τους και δε μπορει κανεις να πει οτι πλεον εχουμε γατακια στιλ Γεωργιαδη, Ουαρντα. Εχουμε περισσοτερο αρσενικους στην 11αδα απο τους αντεγωνιστες μας. Για μενα εχει 50% ευθυνη ο προπονητης, 40% η διοικηση και 10% οι παικτες. Τοσα χρονια που δουλευω αλλα και διοικηση που σπουδαζω, μονο στον ΠΑΟΚ λενε οτι γινεται να εχουν 25/25 εργαζομενους κακη αποδοση κ να φταινε οι εργαζομενοι. Συνηθως μεμονομενα ειναι τα περισσατικα πχ 4/25 εργαζομενους, οπου κ παλι 4 ειναι αρκετοι κ πρεπει να αναλυσεις τι δεν κανεις σωστα. Για να ειμαι ακριβης 1-2 οταν ειναι τα περιστατικα, τοτε ξερεις οτι κατι ο παικτης δεν κανει καλα και μπορει να ειναι το πιοτο πχ ή η ελλειψη κινητρου. Δε γινεται οι 11δατοι να εχουν απαθεια και να μην φταιει πρωτα ο line manager. Φυσικα στο μακροχρονιο - γενικο πλαισιο το προβλημα ειναι της ανωτερης διοικησης και προφανως κανει γελοιο recruiting εκτος των αλλων. Ακουσα και τις δηλωσεις του Κυριακου, που τον συμπαθω, αλλα τον λυπηθηκα. Αυτος δεν εχει καμια ευθηνη και τα ακουει αδικως.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5254
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 09 Νοέμ 2017, 19:29

Sick Bastard έγραψε:Κι εμένα, γιατί δεν έχω ιδέα

:mrgreen:
+1
Αυτό που έχω ακούσει είναι ότι ο Ivic ήθελε να είναι το απόλυτο αφεντικό και να μην ανακατεύονται άλλοι στη δουλειά του. Προσωπικά μου φαίνεται πολύ αστείο να έχει φύγει γι' αυτό.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 09 Νοέμ 2017, 19:35

Αν δεν έχει ευθύνη ο Κυρ Κυρ, να παραιτηθεί.
Τι κάθετε και κάνει, το φερέφωνο;
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 09 Νοέμ 2017, 20:48

Επειδη ολοι λετε οτι ξερετε θελετε να μας πειτε και εμας να μαθουμε;;;

Γιατι απο αυτα που ξερουμε εμεις δεν ειναι και τοσο λογικα ολα οσα ζητηθηκαν απο μεριας βλανταν.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Πέμ 09 Νοέμ 2017, 21:01

Οπότε ας πει κάποιος τελικά , τι ήθελε ο ιβιτς συγκεκριμένα που δεν μπορούσε ή διοίκηση να του εγγυηθεί;
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9911
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες