Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 21 Μαρ 2018, 00:15

Συμπτωματικα ψαχνοντας βρηκα και αυτο.
Δειτε ολο το βιντεο με προσοχη και βγαλτε συμπερασματα.




Υ.Γ.Αν θυμαμαι καλα ειναι το πρωτο μου ματς στην Τουμπα.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Jairo » Τετ 21 Μαρ 2018, 03:58

Απο την στιγμή που αρετόπουλος και κομίνης βρήκαν σπίτι να πάνε μετά απο αυτά που έκαναν στην τούμπα, δέν θα αλλάξει τίποτα.Όχι με αυτόν τον τρόπο.Και το λέω γιατί το δικαστικό σύστημα, όσες μηνύσεις και να κάνεις, πάντα θα προστατεύει την διαπλοκή τους.Και ο επόμενος καμικάζι θα κάνει τα ίδια και χειρότερα.Είμαι πολύ περίεργος να δώ πώς θα το αλλάξεις αυτό...
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1545
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kos » Τετ 21 Μαρ 2018, 10:41

sourmenetes έγραψε:
kos έγραψε:σορυ αλλα δεν μπορω να κρατηθω αλλο.
κραζουμε τους αλλοθρησκους και τους λεμε προβατα αλλα δεν βλεπω να διαφερουμε και πολυ απο αυτους.
κραζαμε τους γαυρους που εβγαλαν δημαρχο τον μωραλη αλλα δεν μας ενοχλει ο ζαγορακης στην ευρωβουλη.
κανε κομμα ιβαν και εμεις μαζι σου...
εστειλε επιστολη στον πουτιν ο ιβαν για τους ελληνες στρατιωτικους. σε ποιον πουτιν ξερουμε? σε αυτον που του εριξε ο τουρκος το αεροπλανο με νεκρους ρωσους πιλοτους και πριν περασει ενας χρονος τους δινει s-400 για να μην πεταει τιποτα στο αιγαιο και σχεδιαζει να τους κανει πυρηνικο εργοστασιο σε σημειου που αν γινει στραβη δεν θα ξαναγεννηθει ελληνοπουλο με λιγοτερο απο 3 ποδια και 4 χερια.
καλη η μπαλα για να περναμε το χρονο μας αλλα υπαρχουν σημαντικοτερα πραγματα στην ζωη.
βγηκε αλλος (μαλλον κανενα 15χρονο) κανει ηλεκτρονικο δημοψηφισμα να μην παει ο Παοκτσης στην επιστρατευση.
για εμενα αυτος ειναι πιο γελοιος απο το πλαστικο σουργελο που ειπε για βουλγαριες. και ναι υπαρχουν γελοιοι που ειναι Παοκτσηδες οπως υπαρχουν και Παοκτσηδες που ειναι γελοιοι.
στον στρατο πηγα οταν με καλεσε η πατριδα, και θα ξαναπαω αν με καλεσει. η πατριδα ομως, οχι ο ιβαν ή ο ΠΑΟΚ.
ιβαν ειμαστε μαζι. για τον ΠΑΟΚ και το πρωταθλημα. ελπιζω να σου αρκει....

ΥΓ. το σχολιο μου ειναι γενικο και δεν θελω να προσβαλω κανενα μελος. ελπιζω να γινει κατανοητο. αν δεν γινει ζητω εκ των προτερων συγνωμη.

1)Εσυ ποιον ΠΑΟΚτση ειδες να ναι χαρουμενος με το ζαγορακη σαν ευρωβουλευτη??Επισης πες μου τι σχεση εχει η θεση του Ευρωβουλευτή με αυτη του δημαρχου μιας πολης σαν τον βρωμοπειραια. Αμφιβαλλω αν το 90% ξερει καποιον αλλον ευρωβουλευτη.
2)Τωρα τι παιχτηκε με τον Πουτιν και με την επιστολή που λες μπορει να υπαρχει σεναριο μπορει να υπαρχει και πολυ σαλτσα. Αυτο που ξερουμε ειναι οτι ο Ιβαν Σαββιδης ηταν εκ των βασικοτερων συντελεστων στο ανοιγμα της Παναγιας Σουμελά στον Ποντο. Τωρα παιζει δεν παιζει ρολο δεν το ξερουμε εμεις.
3)Ο αλλος και ο καθε αλλος ΠΑΟΚτσης δεν εκανε δημοψηφισμα ηλεκτρονικο για να αποδειξει στο ελληνικο κρατος αν θα παει στην επιστρατευσει. Την αντιθεση του σε αυτο το μπουρδελοκράτος ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
δείχνει.
4)Απαντησε μου και μενα ενα ερώτημα. Την ωρα που σε ξεβρακωνουν σαν χωρα εδώ και 20 μερες με δυο στρατιωτικους σε κρατηση στην Τουρκια, σαν κράτος ασχολεισαι επί μιαμιση βδομάδα με τον "Τρομοκράτη, Ολιγάρχη, Ρώσσο Σαββίδη".
Για πες μου δυο λογάκια για αυτό, πες μου δυο λογάκια για το καθεστώς της Αθήνας επί πόσα χρόνια, που βγήκε ενας ισχυρός επιχειρηματίας και το χτυπάει στα ίσα και ταρακουνιέται όλη η Ελλάδα.

Για αυτό το κράτος μιλάμε και για αυτούς τους γελοίους τύπους. Αν σε πείραξε το πιτσιρίκι το "γελοίο" όπως λες ίσως θα ταν καλύτερο να ψάξεις γιατί αυτό το πιτσιρίκι το φτάσανε εκεί.
Είναι πάγια τακτική του συστήματος να σε στέλνει με ψυχοφάρμακα στο τρελάδικο και μετά άντε να πιστέψεις τον τρελό.

Δε σου κάνω ούτε κήρυγμα ούτε τίποτα.

Απλά δυστυχώς η καρπαζιά πλέον δεν περνάει στη Συμπρωτεύουσα. χαχαχα...Η μοναδική χώρα λέει που έχει Συμπρωτεύουσα για να μην στεναχωριούνται οι Θεσσαλονικείς, λένε τα βόδια, τα αμόρφωτα. Αλλά αυτό μας ταίσανε τοσα χρόνια και έλεγαν τους βόρειους γραφικούς με τις ιστορίες τους.

Τη χαρά που στερούν τόσα χρόνια, όχι μόνο από τον ΠΑΟΚ, είναι λογικό να την βλέπουν σαν μίσος πλέον. Το ποδόσφαιρο έίναι ένας εύκολος τρόπος να κατατάξουμε τους ανθρώπους σε ορκ, σε Βούλγαρους, σε μπουγατσομάχους, σε αλήτες.
Τι διαφέρει όμως αυτή η κοινωνία του ποδοσφαίρου με την κοινωνία του λαδώματος, των μιζών, του βγάζω αυθαίρετη άδεια, του πνίγω και σκοτώνω κόσμο για να δικαιωθώ. Κάποιοι σκοτώθηκαν έτσι εύκολα για κάποιον μπαγλαμά που οικονομάει από τα καράβια. Το είδες να παίζει πουθενά πρώτη είδηση επί μια βδομάδα???

Τέλος πάντων το πήγα μακρυά απλά είναι τοσο πούστικη αυτή η κοινωνία που σε γαμάει και της λες και ευχαριστώ. όλοι κλάψαμε σαν παιδιά για αγώνες που έχασε ο ΠΑΟΚ, για στημένους αγώνες που μας πήραν γιατί ο ΠΑΟΚ ήταν ο παρατρεχάμενος. Αυτα ριζώνουν μέσα σου και δύσκολα βγαίνουν.

Να χεις το Σαβιτς, να τους έχει κάνει κουτούς τον γαμωδήμαρχο-προδότη και τον τάρπλευ και να στον βγάζει ετσιθελικά για να μην πάρεις το ματς. Αυτό εμένα φίλε μου χει μείνει και δε θα το ξεχάσω ποτέ. Ο πατέρας μου είναι στο ματς στη θεσ/νικη και γω να κλαίω στο σπίτι για τον ΠΑΟΚ.
Αντε γαμηθείτε!!!


δεν ειμαστε σαν τα προβατα του πειραια που εβγαλα δημαρχο τον μωραλη αλλα προτρεπουμε τον σαββιδη να κανει κομμα και να κατεβει για υποψηφιος πρωθυπουργος. δεν μπορει να μην βλεπεις τον παραλογισμο...
το κρατος των αθηνων θα το χτυπησεις οταν αποφασισεις ως κοινωνια της βορειου ελλαδος να εκλεξεις σοβαρους ανθρωπους και οχι με την ιδρυση κομματων διαμαρτυριας συγκεκριμενης γεωργαφικης στοχευσης....
οσο στελνεις στο αθηνοκεντρικο κρατος αντιπροσωπους τυπου ψωμιαδη, μπουταρη, παπαγεωργοπουλου, τζιτζι, ζαγορακη, κουρακη, φαμελλου και τριανταφυλλιδη δεν εχεις καμια ελπιδα.
και φυσικα δεν εχεις καμια ελπιδα με ενα κομμα διαμαρτυριας με μπροσταρη ενα βαθυπλουτο επιχειρηματια.
σχηματα τυπου λεγκα του βορρα μπορει να δουλευουν στην ιταλια (που δεν δουλευουν) αλλα η ιταλια δεν εχει θεματα στα βορεια συνορα της.
ξαναλεω για να μην παρεξηγηθω. διπλα στον ιβαν για το πρωταθλημα και τον μεγαλο ΠΑΟΚ.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4935
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 21 Μαρ 2018, 11:12

Kos , η γραμμή στο θέμα που αναφέρεις είναι ιδιαίτερα λεπτή και ο καθένας τη προσεγγίζει ανάλογα με τις πεποιθήσεις του , τη κουλτούρα και τη παιδεία του. Είναι πολύ δύσκολο να κρατήσει κάποιος την οπαδική του ταυτότητα σε διαφορετικό συρτάρι από την εθνική και τη πολιτική του. Κι έχει αποδειχθεί σε μια σειρά από θέματα της καθημερινότητάς μας.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9449
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 21 Μαρ 2018, 11:36

Βασικά, αν ο Σαββίδης ποτέ θελήσει να κάνει τον οποιονδήποτε σχηματισμό, πολιτικό φορέα κοκ, θα τον κάνει, ούτως ή άλλως, χωρίς να ρωτήσει την άποψη του οποιουδήποτε εξ ημών. Ας αφήσουμε στην άκρη την αποπροσανατολιστική αυτή συζήτηση για την ώρα. Αν ποτέ έρθει η στιγμή, καθένας θα πράξει αναλόγως πολλών παραμέτρων. Δε μας αγγίζει αυτό το ζήτημα τώρα. Τώρα είμαστε εν αναμονή επισημοποίησης της κλοπής ενός ακόμα πρωταθλήματος από τον ΠΑΟΚ. Της χυδαιότερης εβερ!
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 21 Μαρ 2018, 11:42

Πράγματι η διαχωριστική γραμμή είναι πλέον πολύ λεπτή...Η δε ένθεν κακείθεν πληροφόρηση μπερδεύει άνετα...

Μέχρι κι η σκουπιδοφυλλάδα των αρχιεθνικιστών, η Ελεύθερη Ώρα, πάει να εκμεταλλευτεί την κατάσταση, βγάζοντας την πρόταση του Ιβάν στον Πούτιν στο πρωΚτοσέλιδο της και γράφοντας πηχαίους τίτλους παπαρολογίας για τον δήθεν "άνθρωπο του Θεού που ακονίζει την μάχαιρα της Δικαιοσύνης", σπεκουλάροντας πάνω στην πλάτη του Π.Α.Ο.Κ., αλλά κυρίως πάνω στην οργή των οπαδών του, για φασιστοειδείς λόγους...

ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ Ο ΧΕΙΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΣΗΜΕΡΙΝΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ...
ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΧΑΛΕΠΟΙ ΚΑΙ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΕΝΤΟΝΑ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΤΗΣ ΠΡΟΧΙΤΛΕΡΙΚΗΣ ΒΑΪΜΑΡΗΣ...
ΚΑΝΕΝΑΣ ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΙ ΑΠ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΑΠΑΙΔΕΨΙΑ, ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ 'Η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ...
Ο ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΙΑ ΠΟΝΤΙΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟΜΕΤΟΧΟΣ ΤΟΥ Π.Α.Ο.Κ.!!!! ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τετ 21 Μαρ 2018, 12:10

Εμενα δεν μου καθεται καθολου ασχημα και ως αντιπαλο πολιτικο δεος ο Σαββιδης. Ιδιως οταν την πολιτικη σκηνη λυμαινονται καθε ειδους λαμογια, οποιασδηποτε αποχρωσης και ΜΟΝΟ αυτα. Και ιδιως οταν ο ιδιος μεχρι στιγμης, επιδεικνυει ενα προσωπο τιμιο και δικαιο ΕΜΠΡΑΚΤΑ. Προσωπο που εχουμε ξεχασει πως μοιαζει στην χωρα της π@υστιας. 40τοσα χρονια που θυμαμαι τον εαυτο μου και τη χωρα, δεν εχω δει ποτε αλλοτε ΕΝΑΝ μεγαλοεπιχειρηματια ή ΕΝΑΝ πολιτικο του οποιου οι πραξεις να αποπνεουν τετοια σοβαροτητα και αξιοπιστια. ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ. Κανενος χρωματος.

Το αστειο ειναι πως δεν με εκφραζει καθολου ο πολιτικος χαρακτηρας του Σαββιδη, που μαλλον κλινει προς τα δεξια. Δεν με εκφραζει το "πατρις,θρησκεια,οικογενεια". Παρ' ολα αυτα ομως, ο Σαββιδης με εμπνεει απειρως περισσοτερο απο αλλους που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ πως εκφραζουν πολιτικες αποψεις που ειναι πιο κοντα σε μενα. Οι ιδεολογιες δεν εχουν κανενα νοημα οταν δεν υπαρχει το βασικο συστατικο της δικαιοσυνης. Και βεβαια, αυτο που λεει ο Παλαιολογος για πολιτικους απεξαρτημενους απο τα αθηνοκεντρικα κομματα ειναι κατι που το εχουμε αναγκη.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τετ 21 Μαρ 2018, 12:21

Επισης βρισκω τελειως ατοπο να γινεται συγκριση με καταστασεις τυπου "δημαρχος Πειραια". Εκει ειχαμε εναν μεγαλομαφιοζο με τη γνωστη σε ολους δραση του, να τοποθετει (δια των προβατων του) το αρχιτσιρακι του (μια μαριονετα απο φελο) στη θεση του Δημαρχου. Στην περιπτωση Ιβαν, εχουμε εναν ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ μεγαλοεπιχειρηματια, που επι 5 χρονια εχει κανει επενδυτικες κινησεις που δεν εχουμε δει ΠΟΤΕ στη Βορεια Ελλαδα και παρ' ολα αυτα, επι 5 χρονια, οχι μονο δεν απεκτησε στρατο-προβατων, αντιθετα εχει δεχτει τεραστια αμφισβητηση ακομα και απο τους ιδιους τους ΠΑΟΚτσηδες. ΑΝ κανει οποιαδηποτε πολιτικη κινηση, θα εχει κερδισει με το ΣΠΑΘΙ του και με τις πραξεις του την οποια συμπαθεια και στηριξη λαβει. Εχει ολο αυτο καμια σχεση με τον μωραλη; Μην τρελαθουμε κι ολας.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 21 Μαρ 2018, 12:56

Εγώ πάλι, ανήκοντας προσωπικά στην εργατική τάξη, ίσως ξεκινήσω να τον βλέπω σαν έναν επίδοξο αλλά έστω και απλά καλούτσικο αρχηγό πολιτικού φορέα, που μπορεί να με συγκινούσε, υπό τις παρακάτω προϋποθέσεις:

1...Αν κάνει (απο σήμερα κιόλας) δημόσιο αίτημα στα Υπουργεία Εργασίας και Οικονομικών, ώστε να του δοθεί ειδική άδεια να πληρώνει, όλους τους εργαζόμενους του, με διπλάσιους των προβλεπομένων μισθούς...

2...Αν προχωρήσει με όλους τους εργαζομένους στις επιχειρήσεις του, σε υπογραφή συλλογικών συμβάσεων εργασίας αορίστου χρόνου, ανάλογα με τον κλάδο που ανήκει η κάθε ελληνική του επιχείρηση φυσικά, με πλήρεις αναφορές στην μισθοδοσία και στα εργασιακά τους δικαιώματα και όχι σε ατομικές, όπως σίγουρα είναι τώρα...

3...Αν τους ασφαλίσει όλους ιδιωτικά, ώστε να χουν πλέον πλήρη και δωρεάν ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, σε ιδιωτικές κλινικές, με τα τυχόν επιπλέον έξοδα, αν και όποτε χρειαστούν να καλύπτονται απ την επιχείρηση...

4...Αν αναλάβει την δωρεάν παροχή παιδείας των παιδιών των πλέον χαμηλόμισθων εργαζομένων του...

Συνοπτικά, όλα τα παραπάνω τα θεωρώ ένα πολύ καλό πρακτικό ξεκίνημα για να δελεαστώ, πάντα με την προϋπόθεση, πρώτα να γίνουν όλα αυτά πράξη σε όλες τις επιχειρήσεις του και φυσικά ότι μετά, θα δεσμευτεί προεκλογικά να γίνει ακριβώς το ίδιο και σε όλες τις υπόλοιπες επιχειρήσεις της χώρας, όταν εκλεγεί...


Υ.Γ. Δηλώνω κατηγορηματικά ότι δεν βρίσκομαι υπό την επήρεια αλκοόλ ή άλλων παραισθησιογόνων ουσιών, όπως επίσης ότι δεν γράφω αυτό το μήνυμα μέσα από κάποιο ίδρυμα, όπου είναι έγκλειστοι τίποτα άφρονες...

Υ.Γ. 2...Αυτή η συζήτηση εκτιμώ ότι είναι αποπροσανατολιστική απ τα του Π.Α.Ο.Κ. και δεν θα επεκταθώ άλλο!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Descartes » Τετ 21 Μαρ 2018, 13:26

Δεν κατάλαβα? Ποιόν πρέπει να ρωτήσει για να θα φτιάξει κόμμα? Πρέπει να πάρει άδεια απο τη βοθροελίτ της τριτοκοσμικής ψευδοπρωτεύουσας?

Εγώ θα κατέβαινα και τους γα#@!σα το σπίτι.

Και μη μιλάτε για πατρίδες σε εμάς που έχουμε υπηρετήσει στον ΕΒΡΟ ΤΗ ΘΗΤΕΙΑ ΜΑΣ. Μη συγχέεται την Πατρίδα με το Ελληνικό ΜΠΟ@#$#@#λοκράτος

Αυτή τη στιγμή:

1. Ξεπουλούν την Ιστορία και το Όνομα της Μακεδονίας.

2. Καταδίκασαν τη Μακεδονία στην Ανεργία και την έλλειψη επενδύσεων.

3. Κυνηγούν και απειλούν το ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΠΕΝΔΥΤΗ στη Μακεδονία.

4. Υπερφορολογούν τους Μακεδόνες.

5. Καταδίκασαν τους Θεσσαλονικείς να ζούνε σε μια πόλη ΧΩΡΙΣ βασικές υποδομές (Μέσα Μαζικής Μεταφοράς).

6. Κλέβουν τα Πρωταθλήματα σε όλα τα αθλήματα απο τη μεγαλύτερη Ομάδα της Βόρειας Ελλάδας.


Γ*ΜΩ ΤΗ ΧΩΡΑ ΣΑΣ λοιπόν. Το φύλλο πορείας θα γίνει Κωλόχαρτο και θα σας το στείλω χρησιμοποιημένο. ΝΑ ΠΑΕΙ Η ΚΑΒΛΟσπυρακκι, οι βίζιτες και ο μπουμπούκος να πολεμήσει μαζί με τον αλαικση και τις βοθροπαρέες τους.
Τελευταία επεξεργασία από Descartes και Τετ 21 Μαρ 2018, 13:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 21 Μαρ 2018, 13:36

Φόρου Υποτελεις- Ιθαγενείς του κράτους των Αθηνών.... Θα έρθουν πάλι να μας δώσουν καθρεφτάκια...... Θα τους χειροκροτησουμε πάλι εμείς οι συμπρωτευουσιανοι η ερωτική πόλη.....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τετ 21 Μαρ 2018, 13:40

Goran αυτα που εσυ περιγραφεις ως "ενα καλο πρακτικο ξεκινημα για να δελεαστεις", αν τα εκανε καποιος, εβαζε υποψηφιοτητα για θρησκεια οχι για κομμα.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 21 Μαρ 2018, 13:44

kos έγραψε:
sourmenetes έγραψε:
kos έγραψε:σορυ αλλα δεν μπορω να κρατηθω αλλο.
κραζουμε τους αλλοθρησκους και τους λεμε προβατα αλλα δεν βλεπω να διαφερουμε και πολυ απο αυτους.
κραζαμε τους γαυρους που εβγαλαν δημαρχο τον μωραλη αλλα δεν μας ενοχλει ο ζαγορακης στην ευρωβουλη.
κανε κομμα ιβαν και εμεις μαζι σου...
εστειλε επιστολη στον πουτιν ο ιβαν για τους ελληνες στρατιωτικους. σε ποιον πουτιν ξερουμε? σε αυτον που του εριξε ο τουρκος το αεροπλανο με νεκρους ρωσους πιλοτους και πριν περασει ενας χρονος τους δινει s-400 για να μην πεταει τιποτα στο αιγαιο και σχεδιαζει να τους κανει πυρηνικο εργοστασιο σε σημειου που αν γινει στραβη δεν θα ξαναγεννηθει ελληνοπουλο με λιγοτερο απο 3 ποδια και 4 χερια.
καλη η μπαλα για να περναμε το χρονο μας αλλα υπαρχουν σημαντικοτερα πραγματα στην ζωη.
βγηκε αλλος (μαλλον κανενα 15χρονο) κανει ηλεκτρονικο δημοψηφισμα να μην παει ο Παοκτσης στην επιστρατευση.
για εμενα αυτος ειναι πιο γελοιος απο το πλαστικο σουργελο που ειπε για βουλγαριες. και ναι υπαρχουν γελοιοι που ειναι Παοκτσηδες οπως υπαρχουν και Παοκτσηδες που ειναι γελοιοι.
στον στρατο πηγα οταν με καλεσε η πατριδα, και θα ξαναπαω αν με καλεσει. η πατριδα ομως, οχι ο ιβαν ή ο ΠΑΟΚ.
ιβαν ειμαστε μαζι. για τον ΠΑΟΚ και το πρωταθλημα. ελπιζω να σου αρκει....

ΥΓ. το σχολιο μου ειναι γενικο και δεν θελω να προσβαλω κανενα μελος. ελπιζω να γινει κατανοητο. αν δεν γινει ζητω εκ των προτερων συγνωμη.

1)Εσυ ποιον ΠΑΟΚτση ειδες να ναι χαρουμενος με το ζαγορακη σαν ευρωβουλευτη??Επισης πες μου τι σχεση εχει η θεση του Ευρωβουλευτή με αυτη του δημαρχου μιας πολης σαν τον βρωμοπειραια. Αμφιβαλλω αν το 90% ξερει καποιον αλλον ευρωβουλευτη.
2)Τωρα τι παιχτηκε με τον Πουτιν και με την επιστολή που λες μπορει να υπαρχει σεναριο μπορει να υπαρχει και πολυ σαλτσα. Αυτο που ξερουμε ειναι οτι ο Ιβαν Σαββιδης ηταν εκ των βασικοτερων συντελεστων στο ανοιγμα της Παναγιας Σουμελά στον Ποντο. Τωρα παιζει δεν παιζει ρολο δεν το ξερουμε εμεις.
3)Ο αλλος και ο καθε αλλος ΠΑΟΚτσης δεν εκανε δημοψηφισμα ηλεκτρονικο για να αποδειξει στο ελληνικο κρατος αν θα παει στην επιστρατευσει. Την αντιθεση του σε αυτο το μπουρδελοκράτος ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
δείχνει.
4)Απαντησε μου και μενα ενα ερώτημα. Την ωρα που σε ξεβρακωνουν σαν χωρα εδώ και 20 μερες με δυο στρατιωτικους σε κρατηση στην Τουρκια, σαν κράτος ασχολεισαι επί μιαμιση βδομάδα με τον "Τρομοκράτη, Ολιγάρχη, Ρώσσο Σαββίδη".
Για πες μου δυο λογάκια για αυτό, πες μου δυο λογάκια για το καθεστώς της Αθήνας επί πόσα χρόνια, που βγήκε ενας ισχυρός επιχειρηματίας και το χτυπάει στα ίσα και ταρακουνιέται όλη η Ελλάδα.

Για αυτό το κράτος μιλάμε και για αυτούς τους γελοίους τύπους. Αν σε πείραξε το πιτσιρίκι το "γελοίο" όπως λες ίσως θα ταν καλύτερο να ψάξεις γιατί αυτό το πιτσιρίκι το φτάσανε εκεί.
Είναι πάγια τακτική του συστήματος να σε στέλνει με ψυχοφάρμακα στο τρελάδικο και μετά άντε να πιστέψεις τον τρελό.

Δε σου κάνω ούτε κήρυγμα ούτε τίποτα.

Απλά δυστυχώς η καρπαζιά πλέον δεν περνάει στη Συμπρωτεύουσα. χαχαχα...Η μοναδική χώρα λέει που έχει Συμπρωτεύουσα για να μην στεναχωριούνται οι Θεσσαλονικείς, λένε τα βόδια, τα αμόρφωτα. Αλλά αυτό μας ταίσανε τοσα χρόνια και έλεγαν τους βόρειους γραφικούς με τις ιστορίες τους.

Τη χαρά που στερούν τόσα χρόνια, όχι μόνο από τον ΠΑΟΚ, είναι λογικό να την βλέπουν σαν μίσος πλέον. Το ποδόσφαιρο έίναι ένας εύκολος τρόπος να κατατάξουμε τους ανθρώπους σε ορκ, σε Βούλγαρους, σε μπουγατσομάχους, σε αλήτες.
Τι διαφέρει όμως αυτή η κοινωνία του ποδοσφαίρου με την κοινωνία του λαδώματος, των μιζών, του βγάζω αυθαίρετη άδεια, του πνίγω και σκοτώνω κόσμο για να δικαιωθώ. Κάποιοι σκοτώθηκαν έτσι εύκολα για κάποιον μπαγλαμά που οικονομάει από τα καράβια. Το είδες να παίζει πουθενά πρώτη είδηση επί μια βδομάδα???

Τέλος πάντων το πήγα μακρυά απλά είναι τοσο πούστικη αυτή η κοινωνία που σε γαμάει και της λες και ευχαριστώ. όλοι κλάψαμε σαν παιδιά για αγώνες που έχασε ο ΠΑΟΚ, για στημένους αγώνες που μας πήραν γιατί ο ΠΑΟΚ ήταν ο παρατρεχάμενος. Αυτα ριζώνουν μέσα σου και δύσκολα βγαίνουν.

Να χεις το Σαβιτς, να τους έχει κάνει κουτούς τον γαμωδήμαρχο-προδότη και τον τάρπλευ και να στον βγάζει ετσιθελικά για να μην πάρεις το ματς. Αυτό εμένα φίλε μου χει μείνει και δε θα το ξεχάσω ποτέ. Ο πατέρας μου είναι στο ματς στη θεσ/νικη και γω να κλαίω στο σπίτι για τον ΠΑΟΚ.
Αντε γαμηθείτε!!!


δεν ειμαστε σαν τα προβατα του πειραια που εβγαλα δημαρχο τον μωραλη αλλα προτρεπουμε τον σαββιδη να κανει κομμα και να κατεβει για υποψηφιος πρωθυπουργος. δεν μπορει να μην βλεπεις τον παραλογισμο...
το κρατος των αθηνων θα το χτυπησεις οταν αποφασισεις ως κοινωνια της βορειου ελλαδος να εκλεξεις σοβαρους ανθρωπους και οχι με την ιδρυση κομματων διαμαρτυριας συγκεκριμενης γεωργαφικης στοχευσης....
οσο στελνεις στο αθηνοκεντρικο κρατος αντιπροσωπους τυπου ψωμιαδη, μπουταρη, παπαγεωργοπουλου, τζιτζι, ζαγορακη, κουρακη, φαμελλου και τριανταφυλλιδη δεν εχεις καμια ελπιδα.
και φυσικα δεν εχεις καμια ελπιδα με ενα κομμα διαμαρτυριας με μπροσταρη ενα βαθυπλουτο επιχειρηματια.
σχηματα τυπου λεγκα του βορρα μπορει να δουλευουν στην ιταλια (που δεν δουλευουν) αλλα η ιταλια δεν εχει θεματα στα βορεια συνορα της.
ξαναλεω για να μην παρεξηγηθω. διπλα στον ιβαν για το πρωταθλημα και τον μεγαλο ΠΑΟΚ.


Εγω που αναφερθηκα σε κομμα;;;

Εγω δεν αναφερθηκα σε κομμα και συ μου αραδιαζεις περι κομματων.

Δε χρειαζεται να γραψω κατι αλλο.δες το προηγουμενο ποστ μου.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 21 Μαρ 2018, 13:54

sic-4 έγραψε:Goran αυτα που εσυ περιγραφεις ως "ενα καλο πρακτικο ξεκινημα για να δελεαστεις", αν τα εκανε καποιος, εβαζε υποψηφιοτητα για θρησκεια οχι για κομμα.

Συμπάθα με αλλά εγώ γι αυτά αγωνίζομαι και αυτά περιμένω να δω κάποτε αδερφέ...
Ούτε κόμμα που ψηφίζω θέλω να αλλάξω ούτε θρησκεία, με φτάνουν με το παραπάνω αυτά που έχω...
"Ο μόνος χαμένος αγώνας είναι αυτός που δεν δόθηκε"...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Τετ 21 Μαρ 2018, 14:46

Καλα γκοραν αυτα μονο η google τα κανει...

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ...
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 36 επισκέπτες