Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Τρί 24 Απρ 2018, 23:18

goran 64 έγραψε:Αδερφέ, συμπάθα με σε παρακαλώ, αλλά εγώ ντουβάρια με το κεφάλι δεν γκρεμίζω...Όποιος είχε μάτια είδε... :ugeek:
Εσύ κάθεσαι και με γράφεις για την εξέλιξη, παραλείποντας το ξεκίνημα, που δεν ξέρω καν αν είδες πώς έγινε...
Αν όμως το είδες, τότε στο έγραψα ήδη: Λυπάμαι πολύ για όσα γράφεις... :(
Πάμε παρακάτω...Βάση διαλόγου δεν βλέπω να υπάρχει, οπότε τζάμπα το κουράζουμε το ζήτημα...Λήξις... 8-)


Βάση διαλόγου δεν υπάρχει γιατί ποτέ δεν κάνεις διάλογο. Έχεις μονίμως ένα δεσποτικό ύφος και όποιος διαφωνεί μαζί σου ή χαζός είναι ή αλλόθρησκος . Ξέρεις τι είδα ποτέ το είδα και με λυπάσαι κι όλας . Πώς να γίνει διάλογος έτσι;

Βασικά δεν θα βγάλουμε ακρη και τζάμπα θα κουράσουμε και τους άλλους οπότε δεν έχει νόημα να το συνεχίσουμε .
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2412
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gpaok » Τρί 24 Απρ 2018, 23:45

joshua έγραψε:Ενα τελευταιο θα πω και μετα θα σιωπησω παλι.Ψοφαμε κυριολεκτικα να θετουμε εαυτον σε θεση θυματος,στην πραγματικοτητα μαλλον δεν φυγαμε ποτε απο αυτη.Το φετινο πρωταθλημα οσο και αν ενοχλει καποιους να το ακουνε δεν ηταν στημενο εντος των 4 γραμμων.Δεν ειχε καμια σχεση με οτι εχουμε ζησει στο παρελθον.Μπορει η κουλα στο γενικο ταμειο να βρεθηκε κερδισμενη στο θεμα των σφυριγματων αλλα σε γενικες γραμμες εγινε προσπαθεια να υπαρξουν διαιτητικες ισορροπιες με τις μεγαλες ομαδες να τσιμπανε απο κανενα σφυριγμα καθε τοσο,ενα ευρωπαικο θα ελεγα προτυπο,λογικο αν σκεφτει κανεις πως την διαιτησια ηλεγχε η ουεφα.Ακριβως ομως επειδη εντος του γηπεδου τα περιθωρια δεν ηταν πολλα,η μαχη μεταφερθηκε ως mind game εκτος αυτου και εκει χασαμε κατα κρατος.Η κουλα εστησε εναν ολοκληρο επικοινωνιακο μηχανισμο που ηθελε τον ΠΑΟΚ να ευνοειται σκανδαλωδως, με αποτελεσμα η τελευταια γιαγια, στο τελευταιο χωριο της Ελλαδας που δεν ηταν ΠΑΟΚ, να λεει πως το πρωταθλημα εχει στηθει υπερ του ΠΑΟΚ με εντολη Τσιπρα, την στιγμη που εμεις χαζογελουσαμε στα σοσιαλ μιντια και ενώ όποιος ασχολείται με το ποδόσφαιρο ήξερε πως ο Γραμμένος βγήκε με την στήριξη ΚΑΙ του Μελισανιδη εμείς κρίναμε φρόνιμο να δηλώνουμε δημόσια πως ήταν δική μας επιλογή.Την στιγμη που ο γαυρος δηλωνε πως με την παραμικρη ευκαιρια θα φυγει απο το γηπεδο, με το αλοθι της περιπτωσης Ιβιτς να εχει ηδη δημιουργησει κλιμα εναντιων μας, (giapas θα θυμασαι πως λιγες ωρες μετα το παιχνιδι με τον γαυρο εγραψες πως ηξερες οτι θα το βρουμε μπροστα μας), εμεις επιτρεπαμε σε τζαμπατζηδες να δινουν παρον στην πιο ακριβη θυρα του γηπεδου για να κανουν επιδειξη βλαχομαγκιας.Την ωρα που ο Μελισανιδης διερρεε συναντηση με τον Περειρα, εμεις δεχομασταν αβιαστα τον ορισμο του Κομινη, ενος διαιτητη που το ιδιο επικοινωνιακο παιχνιδι ειχε στιγματισει ως διαιτητη που μας ευνοησε σκανδαλωδως σε 2 ντερμπι,το ενα τελικος κυπελου και το αλλο παιχνιδι που διεκοπη υπερ μας.Αποτελεσμα αυτου, οταν εκατσε μια περιεργη φαση, γιατι οσο ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ και αν ηταν βαση κανονισμων, ολοι μας ξερουμε πως ηταν περιεργη,αυτος να τα κανει πανω του στην πρωτη διαμαρτυρια παικτη της κουλας που ενας Θεος ξερει τι του σουρανε.Καλα καλα ουτε την μπουκα Σαββιδη δεν καταφεραμε να απολαυσουμε, καθως αυτη δεδομενα θα λειτουργουσε και λειτουργησε υπερ μας, οδηγωντας τις ομαδες στα αποδυτηρια και τον Κομινη με την ανεση του ριπλει να μετραει τελικα το γκολ γιατι ξεχασαμε ενα οπλο σε μια θηκη, μια εικονα που ολοι δαγκωθηκαμε οταν την ειδαμε και αναφωνησαμε σιωπηρα η φωναχτα ''τωρα την πουτσισαμε''.Τα οσα ακολουθησαν εντος των δικαστικων αιθουσων ηταν απολυτως αναμενομενα και οποιος λεει το αντιθετο απλα ονειροβατει.Απο την στιγμη που γαυρος και κουλα αποφασισαν να παιξουν ακομα και με σεναριο υποψηφιο για χρυσο βατομουρο, το θεατρικο εργο του τραυματισμενου και τρομοκρατημενου αντιστοιχα, κανενα δικαστηριο, υπο το βαρος 2 πραγματικων γεγονοτων, μιας ρηψης αντικειμενου και μιας θεασης οπλου,οσο και αν αυτα πηραν διαστασεις που δεν τους αναλογουσαν, δεν θα τιμωρουσε με -10, τα προφανως εντος εισαγωγικων θυματα.Με εναν διαφορετικο ΚΑΠ και εδω θα συμφωνησω με τον Γκοραν πως ειναι πρωτιστης σημασιας αυτος να αλλαξει και να κανει τους κανονες του παιχνιδιου απολυτα σαφης και συγκεκριμενους, θα μπορουσε να υπαρχει ελπιδα, αλλα με τον υπαρχον και υπο το βαρος του κλιματος που δημιουργηθηκε ηταν πρακτικα αδυνατο.Ολα αυτα τα αναφερω γιατι στο δικο μου μυαλο τουλαχιστον εχουμε πετυχει ηδη παρα πολλα.Ο Σαββιδης εχει ηδη κερδισει πολλες μαχες αλλα εχουν απομεινει καποιες καθοριστικης σημασιας που μενει ακομα να δωσει και ειναι μαχες μυαλου.Πρεπει να σταματησουμε να ειμαστε παρορμητικοι και αφελης.Οπως και οι αντιπαλοι μας πρεπει και εμεις να στησουμε τον δικο μας μηχανισμο προστασιας της ομαδας,τοσο επικοινωνιακα,οσο και πρακτικα.Οχι αλλο instagram.Κινησεις εκει που πραγματικα εχουν αποτελεσμα.Τιποτα δεν εχει υποθηκευτει για τα επομενα χρονια οπως εγραψε ο giapas,εκτος και αν τους το προσφερουμε πρωτα εμεις στο πιατο.

Υ.Γ Συγνωμη για το σεντονι.
Υ.Γ1 Αν οι μοντ κρινουν το κειμενο εκτος γραμμης και κλιματος ας το διαγραψουν.
Υ.Γ2 Οσοι διαφωνουν ας το κανουν ευγενικα.Δεν εχω καμια διαθεση για αντιπαραθεση με συνοπαδους.Μου φτανουν οσα τραβαω καθε μερα σε καθε κοινωνικη δραστηριοτητα και καθε Αθηναιος καταλαβαινει τι εννοω.


Έγραψες αδερφέ. Συμφωνώ μέχρι κεραίας. Και Ναι, ως Αθηναίος ΠΑΟΚΤΣΗΣ αντιλαμβάνομαι απόλυτα τι λες.Επετρεψτε μου επίσης να πω πως.... Μόνο ένας αποστασιοποιημένος από τα δρώμενα της Θεσσαλονίκης θα μπορούσε να εκφράσει μια τέτοια ξεκάθαρη κ κατά τη γνώμη μου σωστότατη αποψη
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1910
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Jairo » Τετ 25 Απρ 2018, 04:43

Μιά χαρά τα έγραψε ο goran64,
...απορώ με αυτούς που κάνουν οτι δέν καταλαβαίνουν ενώ γνωρίζουν την αλήθεια, και αραδιάζουν ένα κάρο ...φιλοσοφίες (sικ) μόνο και μόνο για να υποβαθμίσουν τα λεγόμενα του.Την αλήθεια έγραψε.Τέλος.
Δέν θα αλλάξετε εσείς τα γεγονότα και την σημασία τους επειδή θέλετε να πείτε κάτι διαφορετικό.

Κάτι που άκουσα και με προβλημάτισε χτές, ήταν για τον άνθρωπο απο την προσωρινή επο, που προσέλαβε τους τακτικούς δικαστές (αυτούς που αποφασίζουν πρωτοβάθμια-δευτεροβάθμια κλπ) μετά την τροπολογία κοντονή...μα τόσο άχρηστοι είμαστε ρε γμτο? Καθόλου μυαλό? Και κάναμε και έφεση ? :redcard:
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1512
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 25 Απρ 2018, 07:58

chrisg4 έγραψε:
goran 64 έγραψε:Αδερφέ, συμπάθα με σε παρακαλώ, αλλά εγώ ντουβάρια με το κεφάλι δεν γκρεμίζω...Όποιος είχε μάτια είδε... :ugeek:
Εσύ κάθεσαι και με γράφεις για την εξέλιξη, παραλείποντας το ξεκίνημα, που δεν ξέρω καν αν είδες πώς έγινε...
Αν όμως το είδες, τότε στο έγραψα ήδη: Λυπάμαι πολύ για όσα γράφεις...
:(
Πάμε παρακάτω...Βάση διαλόγου δεν βλέπω να υπάρχει, οπότε τζάμπα το κουράζουμε το ζήτημα...Λήξις... 8-)


Βάση διαλόγου δεν υπάρχει γιατί ποτέ δεν κάνεις διάλογο. Έχεις μονίμως ένα δεσποτικό ύφος και όποιος διαφωνεί μαζί σου ή χαζός είναι ή αλλόθρησκος . Ξέρεις τι είδα ποτέ το είδα και με λυπάσαι κι όλας . Πώς να γίνει διάλογος έτσι;

Βασικά δεν θα βγάλουμε ακρη και τζάμπα θα κουράσουμε και τους άλλους οπότε δεν έχει νόημα να το συνεχίσουμε .

Άσε τις ανυπόστατες κριτικές για πάρτη μου, που δεν με γνωρίζεις καν και απάντησε σ αυτά, να κάνουμε διάλογο...
Ελπίζω ότι γράφω σωστά τα ελληνικά κι ότι εσύ ξέρεις εξ ίσου σωστά να τα διαβάζεις, μήπως και συνεννοηθούμε...
Απ αυτά όμως που έγραψα παραπάνω και τονίζω με bold, εσύ άλλα κατάλαβες-γράφεις και εκτίθεσαι ανεπανόρθωτα!
Δεν φταίνε πάντα και για τα πάντα αυτοί που πιστεύετε-θέλετε(?), δίχως να ξέρω γιατί...Δείτε μπας και καταλάβετε...
goran 64 έγραψε:
Τωρα εγω αν πω ας μην τα εκαναν τατιανα τα πρωτοπαλικαρα μας περσι στον Βολο αναγκαζοντας την παε να δεχτει ανευ ορων απο τον Σεπτεμβρη την διεξαγωγη στο ΟΑΚΑ παλι αφελης θα ειμαι...Εγω λεω να συμμαχισουμε και με τον γαυρο στην προσπαθεια του να ριξει τη διοικηση Γραμμενου που μας εστησε και φετος...

Το ότι πέρσι ήταν προδιαγεγραμμένο να προκληθούν οι δικοί μας, ώστε να γίνει τέτοια μανούρα, που να μην αρχίσει καν το ματς, αλλά να αναβληθεί για την επόμενη βδομάδα στην "ασφάλεια" και την θαλπωρή του ΟΑΚΑ δεν το πιασες?

Το ότι έμεινε αφύλαχτη απ τους μπασκίνες η πεζογέφυρα (αυτή που κλείνουν πρώτη πρώτη οι ίδιοι σε κάθε ματσάκι Νίκη Βόλου-Λάρισα ή/και Τύρναβος πλέον, μάλιστα μόλις με 2-3.000 κόσμο εκατέρωθεν) και επέτρεψαν στα χανούμ να φτάσουν πάνω απ τους δικούς μας, πετώντας τους πυρσούς και δολοφονικές σιδεροσωλήνες, μήπως δεν το είδες?

Το ότι αντί να ανέβουν άμεσα μια-δυο διμοιρίες μπάτσων πάνω για να καθαρίσουν την κουλοκατάσταση, απλά επέτρεψαν στους δικούς μας να ανέβουν από μια σκάλα που φύλαγαν αυτοί οι κωλόμπατσοι δεν σε ξένισε καθόλου?

Το ότι ο χαρτογκάγκστερ έφτασε πολύ "αργοπορημένα" στο γήπεδο και δεν δέχτηκε να κάτσει με τον Ιβάν, ούτε?

Το ότι ο παρατηρητής του γηπέδου, πάνω στην έκθεση του οποίου στηρίχτηκε η εξοντωτική για φέτος τιμωρία μας, έγραψε λάθος ώρα, επειδή "μπερδεύτηκε", κάτι που δεν γινόταν να αλλάξει βάση δικαστικών "νόμων" (μη χέσω) με την συμπληρωματική του κατάθεση, όπου δήλωσε την αληθινή ώρα, κατά την οποία οι αποστολές των ομάδων δεν είχαν φτάσει ακόμα στο γήπεδο, οπότε και δεν κινδύνευαν να τιμωρηθούν, δεν σε ψίλιασε με τίποτα ρε αδερφέ?

Η δουλειά ήταν από πέρσι για φέτος στημένη, έτσι ακριβώς όπως είναι κι από φέτος για του χρόνου, στο ΟΑΚΑ!!!!

Να συμπληρώσω επίσης ότι τουλάχιστον τέσσερεις δικοί μου γνωστοί, που βρέθηκαν στον Βόλο για εκδρομή και τσίπουρα, πήγαν "χαβαλέ" στο γήπεδο και περνώντας 4 (ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ) ελέγχους μπασκιναράδων, δηλώνοντας και στους 4 (ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ) ότι δεν έχουν εισιτήριο και παίρνοντας πάντα την ίδια απάντηση: "Από δω" απ όλους τους, μετά τον τελευταίο κατάλαβαν ότι βρίσκονται στις κερκίδες ενός γηπέδου που βλέπανε για πρώτη φορά στην ζωή τους...

Ελπίζω να θυμάσαι ότι έγινε από πολύ νωρίς σύσκεψη του διαιτητή με τους παράγοντες του Τελικού, με θέμα ΤΗΝ ΑΝΑΒΟΛΗ του, η οποία αποφεύχθηκε εν τέλει μετά κόπων και βασάνων, την τελευταία στιγμή, δεν ξέρω πώς...
Θυμίζω επίσης ότι διαιτητής του Τελικού ήταν ο περιβόητος πλέον ΚΟΜΠΙΝΗΣ, ναι, αυτός που μας γ@μησε φέτος, στερώντας μας ακόμα ένα Πρωτάθλημα, που ίσως στις 12 Μαΐου γινόταν και το πρώτο μας ΝΤΑΜΠΛ!!!!

Αν δεν σε λένε κάτι και όλα αυτά, περί του ποιος ήταν ο πρωταίτιος των επεισοδίων, ε τότε πάω πάσο...Πάντως...

Η "διακριτική απουσία" των μπασκιναραίων στον περσινό Τελικό-ντροπή ΤΟΥΣ ήταν στημένη απ τον γκάγκστερ!!!!
Αυτό δεν είναι η άποψη μου, αλλά ένα ασφαλέστατο συμπέρασμα που βγαίνει με βάση τα γεγονότα και το ποιον του!
Όποιος θέλει να εθελοτυφλεί ας το κάνει και ας συνεχίζει να αδιαφορεί αν φέτος μας κάνει τα ίδια μεσ' στο σπίτι του!

Την καλημέρα μου...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Τετ 25 Απρ 2018, 16:19

Διαβάζουμε: «Την ίδια στιγμή, από τον ΠΑΟΚ τέθηκε και θέμα έδρας του τελικού, όμως ο πρόεδρος της ΕΠΟ, Βαγγέλης Γραμμένος ξεκαθάρισε ότι η έδρα του τελικού είναι οριστική και δεν αλλάζει.»

Κυριε γραμμενε ή γραμμένο ή όπως στο διάολο σας λένε, σας απαντώ με την προκήρυξη του κυπέλλου:

«Ο τελικός αγώνας θα διεξαχθεί στο στάδιο του Ο.Α.Κ.Α. Η Ε.Π.Ο., μετά από πρόταση της Επιτροπής Κυπέλλου, δύναται να αποφασίσει διαφορετικά και να ορίσει άλλο γήπεδο για την διεξαγωγή του Τελικού αγώνα, το οποίο θα πληροί το σύνολο των προϋποθέσεων για την ασφαλή διεξαγωγή του.»


Άλλος ένας γενίτσαρος της Θεσσαλονίκης, που έγινε μάγκας χάρη σε σένα και τώρα πουλάει εκδούλευση αλλού.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 25 Απρ 2018, 16:46

Τι το κουράζουμε το θέμα.
Αν θέλουν οι σκ@τομπατσοι να γίνουν επεισόδια θα γίνουν,αν κάνουν σωστά την δουλειά τους δεν θα γίνει τίποτα.

Είδατε εχθές για παράδειγμα τι έγινε στην Αγγλία έξω από το γήπεδο και τι μέσα σ' αυτό
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Τετ 25 Απρ 2018, 17:40

goran64

Με τον τρόπο που ξεκινάς επιβεβαιώνεις αυτό που έγραψα περί δεσποτικού ύφους.
Για αυτο είχα πάρει απόφαση εδώ και πολύ καιρό να μην μπαίνω σε διαδικασία απάντησης όταν βλέπω ότι δεν πρόκειται να γίνει ουσιαστικός διάλογος, γιατί έχετε μια τάση μερικοί να νομίζετε ότι είστε οι πιο έξυπνοι στον κοσμο που πάντα μπορείτε να βλέπετε πράγματα που εμείς οι χαζοί δεν μπορούμε και στο τέλος η κουβέντα ξεφεύγει . Τώρα τι μ επιασε και το έκανα δεν ξέρω. Το μετάνιωσα πάντως . Και για να μην παρεξηγηθω . Δεν κρίνω τις απόψεις σου. Το αν είναι σωστές ή λάθος λίγη σημασία έχει . Σίγουρα εχεις και απόψεις σωστές και τις έχω διαβάσει με πολύ ενδιαφέρον . Κι εγώ δεν διεκδικώ το αλάθητο άλλωστε . Κρίνω τον τρόπο που τις υπερασπίζεσαι ο οποίος όπως είπα πριν δεν αφήνει περιθώρια ουσιαστικού διαλόγου .

Από εκεί και πέρα δεν χρειαζόταν όλη αυτή η ιστορία με τους φίλους σου . Το τι έγινε στον τελικό το ξέρω . Αυτό που είπα είναι ότι όσες παγίδες και να στησουν οι άλλοι ο μόνος τρόπος να δουλέψουν είναι αν πέσουμε εμείς μέσα. Το ποιοι είναι και πως λειτουργούν το ξέρουμε. ΟΛΟΙ. Οπότε δεν υπάρχει δικαιολογία πλέον αν ξαναπεσουμε στην παγίδα τους. Ούτε εμείς σαν λαός ούτε η ΠΑΕ.

Επίσης εγώ να δεχτώ ότι υπήρχαν και άτομα που το έκαναν για να προστατέψουν τους υπόλοιπους. Δεν το πιστεύω αλλά ας το δεχτώ. Ξέρεις πολύ καλά ότι υπήρχε και ένα πολύ μεγάλο κομμάτι από αυτούς που ήταν στην γέφυρα που πήγε στον τελικό με μοναδικό σκοπό να πλακωθεί με το κομμάτι των απέναντι που πήγαν για τον ίδιο σκοπό. Το να αρνουμαστε να δούμε ότι υπάρχουν κι αυτοι μέσα στον κόσμο μας εκτός από αφελές είναι και επικίνδυνο. Αυτοί λοιπόν πρέπει να απομονωθούν .

Αυτα και τέλος. Καλή συνέχεια .
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2412
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 25 Απρ 2018, 18:08

Εντάξει δεν είναι δύσκολο να καταλάβουμε ότι σε έναν τόσο μεγάλο όγκο οπαδών όπως αυτοί του ΠΑΟΚ θα υπάρχει και ένα απειροελάχιστο ποσοστό που δεν θα ενδιαφερθεί για την μπάλα.
Αυτα τα άτομα είναι υποχρεωμένη η αστυνομία να τα αποτρέψει να πράξουν πράξεις παράνομες και επικίνδυνες για τον υπόλοιπο κοσμο
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Jairo » Τετ 25 Απρ 2018, 19:18

Πάντα τα ίδια λέτε (δέν θα πέσουμε σε παγίδες δέν το ένα δέν το άλλο) και πάντα χαμένοι βγαίνουμε.
Το θετικό θα ήταν εάν εμείς τους στήναμε παγίδα, αλλά δέν...
Το μπαλάκι το πέταξε ο ξεγραμμένος σήμερα > Οι ομάδες θα είναι υπεύθυνες για ότι γίνει στον τελικό, είπε.
Το πόσο υπεύθυνη είναι η αστυνομία το βλέπουμε 40 χρόνια τώρα...
Καλά ξεμπερδέματα εύχομαι.
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1512
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 25 Απρ 2018, 20:32

chrisg4 έγραψε:goran64
...
...

Επίσης εγώ να δεχτώ ότι υπήρχαν και άτομα που το έκαναν για να προστατέψουν τους υπόλοιπους. Δεν το πιστεύω αλλά ας το δεχτώ. Ξέρεις πολύ καλά ότι υπήρχε και ένα πολύ μεγάλο κομμάτι από αυτούς που ήταν στην γέφυρα που πήγε στον τελικό με μοναδικό σκοπό να πλακωθεί με το κομμάτι των απέναντι που πήγαν για τον ίδιο σκοπό. Το να αρνουμαστε να δούμε ότι υπάρχουν κι αυτοι μέσα στον κόσμο μας εκτός από αφελές είναι και επικίνδυνο. Αυτοί λοιπόν πρέπει να απομονωθούν .

Αυτα και τέλος. Καλή συνέχεια .

Είδες που με μια μικρή παράγραφο, πάνω στην ουσία όμως, μπορούμε να συμφωνήσουμε 100% κι ας μην πιστεύεις?
ΕΔΩ ΣΥΜΦΩΝΩ λοιπόν...Ταυτίζομαι με τις απόψεις σου αν και πιστεύω ότι οι πρώτοι που ανέβηκαν δεν ήταν ΟΡΚ!!!!

Βγάζοντας τώρα το ενικό συμπέρασμα γι αυτό που ήταν το αρχικό μας θέμα, δηλαδή "η φετινή έδρα του τελικού":

1...Οι μπασκιναράδες λοιπόν έστησαν το μακελειό δια της απουσίας τους, επιτρέποντας στα ΟΡΚ του γκάγκστερ να περάσουν πάνω και απέναντι και να αρχίσουν τις εγκληματικές τους ενέργειες σε βάρος του λαού μας...
2...Οι ίδιοι μπασκιναράδες "εξαφανίστηκαν" και δεν ανέβηκαν να τους αντμετωπίσουν πριν ανέβουν οι δικοί μας...
3...Οι ίδιοι μπασκιναράδες "άφησαν ανοιχτή την κερκόπορτα" για να ανέβουν δικοί μας και μπόλικα ΟΡΚ μας...

Ο λόγος? Εντολή του γκάγκστερ, ο οποίος δεν μπορούσε να χωνέψει ότι δεν θα γίνει ο Τελικός στην έδρα του και ήθελε πάση θυσία την αναβολή του, ώστε να περάσει το δικό του...Και αφού δεν πέρασε, μέσω της σύσκεψης που κάλεσε ο κομπίνης, τότε "έπεισε" τον παρατηρητή να "μπερδέψει" την ώρα για να μας εκδικηθεί, με 1ο τον Ιβάν!!!!

Τώρα, όποιος θέλει μπορεί να πιστεύει ότι φέτος δεν θα μας στήσει χειρότερα σκηνικά...Εγώ όμως ΔΕΝ το τρώω...
Στο κάτω κάτω όμως, ας πάρει η ΠΑΕ μας ΟΛΑ τα απαραίτητα μέτρα, για να μην ξαναπέσουμε στις παγίδες του...
Προσωπικά όμως, δεν θεωρώ σωστό μέτρο πρόληψης το: "όσο λιγότεροι δικοί μας κατέβουν, τόσο καλύτερα"...


Υ.Γ.
Αυτά όλα, διαφέρουν παααάρα πολύ από ένα "αφελέστατο" "ας μην τα έκαναν όλα πουτάνα οι δικοί μας πέρσι"!!!!

Υ.Γ. 2...Αν τύχει να γνωριστούμε, μετά θα λαμβάνω υπ όψιν μου και τα σχόλια σου για το "δεσποτικό ύφος" μου...
Μέχρι τότε όμως, ακόμα και να τα δημοσιεύεις, δεν θα τα δίνω σημασία, όσο κι αν δίνουν πατήματα και σ άλλους...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό XALIAS » Παρ 27 Απρ 2018, 05:37

Καλημερα....κι απο μενα σοβαροτατο θεμα για μενα υπαρχει με το επιτελειο που υπαρχει γυρω απο τον Σαββιδη..
απο το ....
νομικο επιτειλειο,δεν βλεπω να κερδιζουν καμια μαχη...
συμβουλους, μεχρι στιγμης οι συμβουλες τους περι στρατηγικης και λυκοσυμμαχιες μας εχουν στοιχηση παρα πολλα
ποιους πλαισιωνουν τον Λουτσεσκου στον παγκο,ποιος ο ρολος του σβουρα?
τεχνικους διευθηντες,κουραζει πολυ ο Μιχελ :redcard: διοτι αυτον ειδε στο τελος ο Ιβαν και τρελαθηκε με την κουλα
σκαουτινγκ, πολλα κοκορια λιγες οι καλες επιλογες...
ακαδημιες.....ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ........ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΔΕΚΑΔΑΤΟΣ
XALIAS
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί 03 Απρ 2018, 19:42

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 27 Απρ 2018, 07:12

Όλοι άχρηστοι..... Με στημένο σκηνικό περίμενες εσύ να κερδίσει το νομικό επιτελείο μας; πόσο αφελείς είμαστε.....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό jibbie » Παρ 27 Απρ 2018, 07:39

καλα, σε οτι αφορα τα mind games, ακομη δεν ειδαμε τιποτα. του χρονου με το σκουληκι θα δουμε ακομη χειροτερα. ως οργανισμος πρεπει να ωριμασουμε στο κομματι της επικοινωνιας και στο εσωτερικο μας και προς τους υπολοιπους. τεραστιο ελλειμα.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Παρ 27 Απρ 2018, 08:52

Το παιχνίδι έχει ως εξής με λίγα και όσο πιο απλά λόγια γίνεται:
1. Ο ΙΒΑΝ φανερά είναι ανεπιθύμητος από τον Αμερικλάνικο παράγοντα και σε αυτό συναινεί και η Ευρώπη... Γιαυτό και η σπουδή UEFA-FIFA για ότι γίνεται στο αιλαντα, αντίθετα πχ με το θέμα Μπεσίκτας στην Τουρκία. Ως γνωστόν για να κτυπήσεις τον ΙΒΑΝ, τί πιο απλό και αποτελεσματικό από το να κτυπήσεις τον ΠΑΟΚ.
2. Από την άλλη ο ΙΒΑΝ χαλάει την γκαγκστερική σούπα που τόσα χρόνια ψήνεται στο αιλυνικό ποδόσφαιρο- ποιος είναι αυτός ο μ@λ@κ@ς που επενδύει χρήματα και χαλάει την πιάτσα; Όλα αυτά συνηγορούν σε ένα : "Χτυπάμε ΠΑΟΚ για να κτυπήσουμε τον ΙΒΑΝ και χτυπάμε ΙΒΑΝ για να μείνει ο ΠΑΟΚ ο φτωχός συγγενής που θα του βαράμε που και που φιλικά την πλάτη"
Απλά και κατανοητά πιστεύω!
:evil:
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 27 Απρ 2018, 09:28

+ 1...

3...Με κείνον τον ενδιάμεσο-dealer των αμερικλάνων, τον κούλη, τον κουμπάρο του χοντρέμπορα λουκουμόσκονης, να χει βγάλει στο κατόπι του/μας "σεριάνι το χαφιεδότσουρμο" του, αυτό των βαμπιροβοθροτσοντοκάναλων του! :twisted:


Ιβάν, γερά...Βγες μπροστά, κατάγγειλε ανοιχτά τις βρωμιές και κάνε ουσιαστικές προτάσεις για καλύτερο μέλλον!!!!
Όλοι μαζί μπορούμε να το πετύχουμε και το ξέρεις πολύ καλά...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης