Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 24 Απρ 2018, 13:39

Δηλαδή ρε Sick θα παιχτεί τελικός.
Θα παιχτεί επί ίσοις όροις. Υποτίθεται.

Εγώ ως οργανισμός , για να αποδείξω την αξία μου , θα πρέπει να οργανώσω μια ανευ προηγουμένου εκδρομή με περιφρούρηση , συνεννοήσεις , να κρατήσω μαντρωμένη όλη την οργή του κόσμου , να συνεννοηθώ με μπάτσους ώστε να ρίχνουν μόνο φρέσκα χημικά κι όχι ληγμένα κλπ κλπ κλπ ... Οργάνωση αντάξια ίσως και δυσκολότερη της επίσκεψης Πούτιν στο Αμερικα. Και αν δε το κάνω θα ζυγιστώ λίγος ; Και να δείξω και προσοχή μη τυχόν και ξεφύγει κάτι;

Για να μπορούν τα πουστοχάνουμα να πιούνε το καφε τους το πρωί του Σαββάτου , να φάνε τα σουβλάκια τους και να έρθουν κρέμα στο γήπεδο ; Τη στιγμή που εμείς θα είμαστε 24 ώρες στους δρόμους; Και το πουτανοσπερμα ο Μπάρκας να ανεβάζει μπουγάτσες και το Λευκό Πύργο;

Και εγώ να τα κάνω όλα τέλεια , αλλιώς τι ; Θα ζυγιστώ λίγος ως οργανισμός; Που δε συνεργάστηκα για να κυλήσει ομαλά αυτή η γιορτή του ποδοσφαίρου; Που υποθήκευσα την επόμενη χρονιά; Τη ποια ; Tη ποδοσφαιρική χρονιά; ή μήπως τη δικαστική; Ο josh έχει μπερδευτεί , αλλά ας τον ενημερώσω πως υποθηκευμένη είναι η επόμενη 20ετία ( όπως και η προηγούμενη ) όχι η επόμενη χρονιά.

Και να το βάλουμε και στην κεντρική; Κάτσε να το εκτυπώσω γιατί μου τέλειωσε το κωλοχαρτο.
Τελευταία επεξεργασία από giapas και Τρί 24 Απρ 2018, 13:46, έχει επεξεργασθεί 4 φορά/ες συνολικά
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9367
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Rizla » Τρί 24 Απρ 2018, 13:44

Sick Bastard έγραψε:
joshua έγραψε:Οπως εγραψε και ο φιλος πιο πανω.Αν δεν δω συναντηση διοικησης οργανωμενων,αν δεν δω ομαδες περιφρουρησης σε πρωτοφανεις μαλιστα αριθμους,αν δεν δω ανθρωπους της διοικησης να ειναι συνεχως διπλα στους εκδρομεις,(Α ρε Ποικιλιδη ολο τον τελικο διπλα στην ταφρο τον ειχες βγαλει),αν δεν δω γενικα προσπαθειες να προστατευτει η ομαδα ,να μην γινει το παραμικρο και αντιθετα να βρουμε καθε πιθανο και απιθανο ,ευρηματικο τροπο, να εκφρασουμε την οργη μας,χωρις να δωσουμε αφορμες να μας τελειωσουν απο τον Μαιο και για την επομενη χρονια, τοτε θα εχουμε αποδειχθει λιγος ως οργανισμος σε καθε επιπεδο.


ΚΕΝΤΡΙΚΗ


Ναι χμ...ναι βεβαια...και γιατι να μην στήσω και κώλο στο κάτω κάτω; :twisted:
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 24 Απρ 2018, 14:00

Τωρα εγω αν πω ας μην τα εκαναν τατιανα τα πρωτοπαλικαρα μας περσι στον Βολο αναγκαζοντας την παε να δεχτει ανευ ορων απο τον Σεπτεμβρη την διεξαγωγη στο ΟΑΚΑ παλι αφελης θα ειμαι...Εγω λεω να συμμαχισουμε και με τον γαυρο στην προσπαθεια του να ριξει τη διοικηση Γραμμενου που μας εστησε και φετος...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24063
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Τρί 24 Απρ 2018, 14:06

Καλά η διοίκηση Γραμμένου είτε πέσει είτε μείνει, ένα και το αυτό.
Την μεγαλύτερη αδικία στην ιστορία του, ο σύλλογος τη βίωσε με ''δικό του'' πρόεδρο στην ΕΠΟ.
Από γλάστρες χορτάσαμε. Ο άλλος τσόνταρε 5 ευρώ κι ένα τσιπικάο στην όλη φάση, έβαλε τον Δέδε να κόβει και να ράβει και κάνει ό,τι θέλει.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Τρί 24 Απρ 2018, 14:13

Στο τσιπικάο έκλαψα.
:lol: :lol: :lol:
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τρί 24 Απρ 2018, 14:16

Μπαρμπα Θωμά είχε ο νιάου. Για αυτό τα έβαλε με θείο ο χοντρός που έκανε το κονέ του μπαρμπα Θωμά στο νιάου λόγω Ιντραλότ - ΟΠΑΠ
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Τρί 24 Απρ 2018, 14:25

Ξεκίνα αντεπίθεση.Άρση χορηγίας για αρχή.Επικοινωνιακό πόλεμο μέσω εφημερίδων και Epsilon.Στην τελική αγόρασε και καμμία "αντικειμενική"κωλοφυλλαδα της χαβουζας.Ενίσχυσε το επιτελείο της ομάδας με μπαρουτοκαπνισμενους του υποκόσμου και οχι με παιδάκια του σεις και του σάς.Μας έφαγε το savoir vivre.Πρόταση σε ότι συμβόλαιο πρωτοκλασατου της χαρταεκ λήγει το συμβόλαιο(Οικοδόμος,Μπακακης,Johansonn,Simoes,Vranjes) και δανεικου(Araujo,Livaja)Καντους πουτανα.Να τρέχουν και να μη φτάνουν.
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 24 Απρ 2018, 14:49

joshua έγραψε:Τωρα εγω αν πω ας μην τα εκαναν τατιανα τα πρωτοπαλικαρα μας περσι στον Βολο αναγκαζοντας την παε να δεχτει ανευ ορων απο τον Σεπτεμβρη την διεξαγωγη στο ΟΑΚΑ παλι αφελης θα ειμαι...Εγω λεω να συμμαχισουμε και με τον γαυρο στην προσπαθεια του να ριξει τη διοικηση Γραμμενου που μας εστησε και φετος...

Το ότι πέρσι ήταν προδιαγεγραμμένο να προκληθούν οι δικοί μας, ώστε να γίνει τέτοια μανούρα, που να μην αρχίσει καν το ματς, αλλά να αναβληθεί για την επόμενη βδομάδα στην "ασφάλεια" και την θαλπωρή του ΟΑΚΑ δεν το πιασες?

Το ότι έμεινε αφύλαχτη απ τους μπασκίνες η πεζογέφυρα (αυτή που κλείνουν πρώτη πρώτη οι ίδιοι σε κάθε ματσάκι Νίκη Βόλου-Λάρισα ή/και Τύρναβος πλέον, μάλιστα μόλις με 2-3.000 κόσμο εκατέρωθεν) και επέτρεψαν στα χανούμ να φτάσουν πάνω απ τους δικούς μας, πετώντας τους πυρσούς και δολοφονικές σιδεροσωλήνες, μήπως δεν το είδες?

Το ότι αντί να ανέβουν άμεσα μια-δυο διμοιρίες μπάτσων πάνω για να καθαρίσουν την κουλοκατάσταση, απλά επέτρεψαν στους δικούς μας να ανέβουν από μια σκάλα που φύλαγαν αυτοί οι κωλόμπατσοι δεν σε ξένισε καθόλου?

Το ότι ο χαρτογκάγκστερ έφτασε πολύ "αργοπορημένα" στο γήπεδο και δεν δέχτηκε να κάτσει με τον Ιβάν, ούτε?

Το ότι ο παρατηρητής του γηπέδου, πάνω στην έκθεση του οποίου στηρίχτηκε η εξοντωτική για φέτος τιμωρία μας, έγραψε λάθος ώρα, επειδή "μπερδεύτηκε", κάτι που δεν γινόταν να αλλάξει βάση δικαστικών "νόμων" (μη χέσω) με την συμπληρωματική του κατάθεση, όπου δήλωσε την αληθινή ώρα, κατά την οποία οι αποστολές των ομάδων δεν είχαν φτάσει ακόμα στο γήπεδο, οπότε και δεν κινδύνευαν να τιμωρηθούν, δεν σε ψίλιασε με τίποτα ρε αδερφέ?

Ε μα πια, αν τίποτε απ αυτά δεν σου λέει κάτι, τότε μάλλον δικαίως εκτιμώ ότι αυτοχαρακτηρίζεσαι ως αφελής...

Η δουλειά ήταν από πέρσι για φέτος στημένη, έτσι ακριβώς όπως είναι κι από φέτος για του χρόνου, στο ΟΑΚΑ!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 24 Απρ 2018, 15:33

Ενα τελευταιο θα πω και μετα θα σιωπησω παλι.Ψοφαμε κυριολεκτικα να θετουμε εαυτον σε θεση θυματος,στην πραγματικοτητα μαλλον δεν φυγαμε ποτε απο αυτη.Το φετινο πρωταθλημα οσο και αν ενοχλει καποιους να το ακουνε δεν ηταν στημενο εντος των 4 γραμμων.Δεν ειχε καμια σχεση με οτι εχουμε ζησει στο παρελθον.Μπορει η κουλα στο γενικο ταμειο να βρεθηκε κερδισμενη στο θεμα των σφυριγματων αλλα σε γενικες γραμμες εγινε προσπαθεια να υπαρξουν διαιτητικες ισορροπιες με τις μεγαλες ομαδες να τσιμπανε απο κανενα σφυριγμα καθε τοσο,ενα ευρωπαικο θα ελεγα προτυπο,λογικο αν σκεφτει κανεις πως την διαιτησια ηλεγχε η ουεφα.Ακριβως ομως επειδη εντος του γηπεδου τα περιθωρια δεν ηταν πολλα,η μαχη μεταφερθηκε ως mind game εκτος αυτου και εκει χασαμε κατα κρατος.Η κουλα εστησε εναν ολοκληρο επικοινωνιακο μηχανισμο που ηθελε τον ΠΑΟΚ να ευνοειται σκανδαλωδως, με αποτελεσμα η τελευταια γιαγια, στο τελευταιο χωριο της Ελλαδας που δεν ηταν ΠΑΟΚ, να λεει πως το πρωταθλημα εχει στηθει υπερ του ΠΑΟΚ με εντολη Τσιπρα, την στιγμη που εμεις χαζογελουσαμε στα σοσιαλ μιντια και ενώ όποιος ασχολείται με το ποδόσφαιρο ήξερε πως ο Γραμμένος βγήκε με την στήριξη ΚΑΙ του Μελισανιδη εμείς κρίναμε φρόνιμο να δηλώνουμε δημόσια πως ήταν δική μας επιλογή.Την στιγμη που ο γαυρος δηλωνε πως με την παραμικρη ευκαιρια θα φυγει απο το γηπεδο, με το αλοθι της περιπτωσης Ιβιτς να εχει ηδη δημιουργησει κλιμα εναντιων μας, (giapas θα θυμασαι πως λιγες ωρες μετα το παιχνιδι με τον γαυρο εγραψες πως ηξερες οτι θα το βρουμε μπροστα μας), εμεις επιτρεπαμε σε τζαμπατζηδες να δινουν παρον στην πιο ακριβη θυρα του γηπεδου για να κανουν επιδειξη βλαχομαγκιας.Την ωρα που ο Μελισανιδης διερρεε συναντηση με τον Περειρα, εμεις δεχομασταν αβιαστα τον ορισμο του Κομινη, ενος διαιτητη που το ιδιο επικοινωνιακο παιχνιδι ειχε στιγματισει ως διαιτητη που μας ευνοησε σκανδαλωδως σε 2 ντερμπι,το ενα τελικος κυπελου και το αλλο παιχνιδι που διεκοπη υπερ μας.Αποτελεσμα αυτου, οταν εκατσε μια περιεργη φαση, γιατι οσο ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ και αν ηταν βαση κανονισμων, ολοι μας ξερουμε πως ηταν περιεργη,αυτος να τα κανει πανω του στην πρωτη διαμαρτυρια παικτη της κουλας που ενας Θεος ξερει τι του σουρανε.Καλα καλα ουτε την μπουκα Σαββιδη δεν καταφεραμε να απολαυσουμε, καθως αυτη δεδομενα θα λειτουργουσε και λειτουργησε υπερ μας, οδηγωντας τις ομαδες στα αποδυτηρια και τον Κομινη με την ανεση του ριπλει να μετραει τελικα το γκολ γιατι ξεχασαμε ενα οπλο σε μια θηκη, μια εικονα που ολοι δαγκωθηκαμε οταν την ειδαμε και αναφωνησαμε σιωπηρα η φωναχτα ''τωρα την πουτσισαμε''.Τα οσα ακολουθησαν εντος των δικαστικων αιθουσων ηταν απολυτως αναμενομενα και οποιος λεει το αντιθετο απλα ονειροβατει.Απο την στιγμη που γαυρος και κουλα αποφασισαν να παιξουν ακομα και με σεναριο υποψηφιο για χρυσο βατομουρο, το θεατρικο εργο του τραυματισμενου και τρομοκρατημενου αντιστοιχα, κανενα δικαστηριο, υπο το βαρος 2 πραγματικων γεγονοτων, μιας ρηψης αντικειμενου και μιας θεασης οπλου,οσο και αν αυτα πηραν διαστασεις που δεν τους αναλογουσαν, δεν θα τιμωρουσε με -10, τα προφανως εντος εισαγωγικων θυματα.Με εναν διαφορετικο ΚΑΠ και εδω θα συμφωνησω με τον Γκοραν πως ειναι πρωτιστης σημασιας αυτος να αλλαξει και να κανει τους κανονες του παιχνιδιου απολυτα σαφης και συγκεκριμενους, θα μπορουσε να υπαρχει ελπιδα, αλλα με τον υπαρχον και υπο το βαρος του κλιματος που δημιουργηθηκε ηταν πρακτικα αδυνατο.Ολα αυτα τα αναφερω γιατι στο δικο μου μυαλο τουλαχιστον εχουμε πετυχει ηδη παρα πολλα.Ο Σαββιδης εχει ηδη κερδισει πολλες μαχες αλλα εχουν απομεινει καποιες καθοριστικης σημασιας που μενει ακομα να δωσει και ειναι μαχες μυαλου.Πρεπει να σταματησουμε να ειμαστε παρορμητικοι και αφελης.Οπως και οι αντιπαλοι μας πρεπει και εμεις να στησουμε τον δικο μας μηχανισμο προστασιας της ομαδας,τοσο επικοινωνιακα,οσο και πρακτικα.Οχι αλλο instagram.Κινησεις εκει που πραγματικα εχουν αποτελεσμα.Τιποτα δεν εχει υποθηκευτει για τα επομενα χρονια οπως εγραψε ο giapas,εκτος και αν τους το προσφερουμε πρωτα εμεις στο πιατο.

Υ.Γ Συγνωμη για το σεντονι.
Υ.Γ1 Αν οι μοντ κρινουν το κειμενο εκτος γραμμης και κλιματος ας το διαγραψουν.
Υ.Γ2 Οσοι διαφωνουν ας το κανουν ευγενικα.Δεν εχω καμια διαθεση για αντιπαραθεση με συνοπαδους.Μου φτανουν οσα τραβαω καθε μερα σε καθε κοινωνικη δραστηριοτητα και καθε Αθηναιος καταλαβαινει τι εννοω.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24063
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Τρί 24 Απρ 2018, 15:55

Αφιερώνει o Josh σήμερα. Συμφωνώ σε ότι έχει γράψει .

goran64 όσο και να σε προκαλούν έχεις πάντα την επιλογή να μην πεσεις στην παγίδα τους. Αλλά ξέρεις κι εσύ ότι αυτοί που ήταν πάνω στην πεζογέφυρα δεν πήγαν να δούνε τον τελικό πήγαν να κάνουν αυτά που έκαναν και αν δεν ήταν η πεζογέφυρα θα ήταν κάπου αλλού . Τύποι σαν αυτούς και σαν αυτόν που πέταξε το ρόλο πρέπει επιτέλους να σταματήσουν να θεωρούνται συνοπαδοι μας και να απομονωθούν .
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2412
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 24 Απρ 2018, 15:59

Josh , σωστά θυμάσαι τι έγραψα για Ιβιτς και δε το παίρνω πίσω . Για μένα ήταν από τα μεγαλύτερα σφάλματα που έχουμε κάνει . Αυτά που χάσαμε ήταν περισσότερα από αυτά που κερδίσαμε.

Στα υπόλοιπα αυτά που γράφεις είναι στη πλειοψηφία γεγονότα που δεν επιδέχονται αμφισβήτησης. Η ερμηνεία όμως των γεγονότων είναι διαφορετική σε εμάς τους δυο αυτή τη χρονική στιγμή. Εσύ όπως λες πιάστηκαν από τις αφορμές. Εγώ σου λέω ότι τις δημιούργησαν. Γιατί αν ο αρετόπουλος σφυρίξει και καλέσει τις ομάδες να ξεκινήσουν το ματς , στα παπαρια μου αν έφυγε ο Γκαρσία σε ιδιωτική κλινική και παίζει το ψόφιο κοριό. Ο ρεφερι ήταν ο στημένος και η απόδειξη ήταν ο όλος χειρισμός του στο ρολό χαρτί. Που χωρίς να έχει καμία ιατρική γνωμάτευση διέκοψε το ματς με το έτσι θέλω. Και από τη στιγμή που ήταν στημένος , ακόμα και να ήσουν καλό παιδάκι και να μη πέταγες το ρολό θα έβρισκε άλλο τρόπο. Το ξαναλέω , ΉΤΑΝ ΣΤΗΜΕΝΟΣ. Λες δηλαδή το στήσιμο να αφορούσε μόνο τη περίπτωση που έπεφτε ρολό; ΗΤΑΝ ΣΤΗΜΕΝΟΣ και για πλάκα θα έβρισκε μια αφορμή. Εδώ ο Μάριν χτες έπεσε κάτω και έκανε μήνυση στο ρεφ. Στη Τούμπα θα κολλάγανε ; Για πλάκα θα έβρισκε την επόμενη αφορμή. Μένω στο κομμάτι του διαιτητή γιατί συμφωνώ μαζί σου πως στα δικαστήρια ήταν μάλλον αναμενόμενο αυτό που έγινε.

Και τέλος , ο γαύρος δεν είχε φέτος τη δύναμη να στήσει οτιδήποτε. Με τη συνδρομή της κούλας ήρθε ο στημένος Αρετόπουλος. Με τη συνδρομή της κούλας οργανώθηκε το σχέδιο για το γκρέμισμα της ομάδας από τη κορυφή . Και να ήσουνα 100% άψογος σε αυτό το ματς , θα ανέβαιναν οι τόνοι και θα σε στήνανε στη Τρίπολη ή με τη κούλα εντός.

Το σκηνικό της Τούμπας δεν ήταν ένα τυχαίο γεγονός, ένα ρολό χαρτί που έπεσε στο Γκαρσία και όλοι είδαν φως και μπήκαν. Το περίμεναν. Αντέδρασαν ακαριαία και με σχέδιο. Το ξέρανε . Ήταν έτοιμοι.

Δεν έχω καμιά διαφορά μαζί σου στη παράθεση των γεγονότων. Όλοι τα είδανε , όλοι τα ζήσανε , όλοι μας αρρωστήσαμε.

Η ερμηνεία τους όμως , διαφέρει . Και τα συμπεράσματα. Εσύ θεωρείς ότι του χρόνου παίζεται. Και να κάτσουμε καλά. Εγώ σου λέω πως τα επόμενα χρόνια είναι υποθήκη. Ποτέ δεν έπαψαν να είναι σε υποθήκη. Από τη στιγμή που σχεδίασαν και υλοποίησαν σχέδιο στησίματος για φέτος , με και καλά δική σου ΕΠΟ , του χρόνου θα το διεκδικήσεις μόνο αν στο δώσουν αυτοί και πάνε πάσο. Ή αν μπορείς να παρουσιάσεις αντίμετρα και αντίποινα στο στήσιμο.

Και καμία γραμμή δεν υπάρχει εδώ. Με σένα και το σικ συμφωνώ 9 φορές στις 10.
Ε , αυτή είναι η 10ατη.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9367
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τρί 24 Απρ 2018, 16:05

Ρε Γκοραν μη δουλευομαστε μεταξύ μας, οι Σέρβοι με τα μαχαίρια ήρθαν από το Βελιγράδι γιατί προκλήθηκαν τα παλικάρια μας στην αερογέφυρα?
Συγγνώμη μετά από τόσα χρόνια το στόρι καλά παιδιά αλλά τόσο αγαθά γιατί προκαλουμαστε δεν μπορώ να το δεχτώ και απορώ πως μπορείτε τόσοι παλιοί ΠΑΟΚτσήδες που κι αν έχουν δει τα μάτια σας
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5494
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 24 Απρ 2018, 16:10

Αφιερώνει o Josh σήμερα. Συμφωνώ σε ότι έχει γράψει .

goran64 όσο και να σε προκαλούν έχεις πάντα την επιλογή να μην πεσεις στην παγίδα τους. Αλλά ξέρεις κι εσύ ότι αυτοί που ήταν πάνω στην πεζογέφυρα δεν πήγαν να δούνε τον τελικό πήγαν να κάνουν αυτά που έκαναν και αν δεν ήταν η πεζογέφυρα θα ήταν κάπου αλλού . Τύποι σαν αυτούς και σαν αυτόν που πέταξε το ρόλο πρέπει επιτέλους να σταματήσουν να θεωρούνται συνοπαδοι μας και να απομονωθούν .

Μπορεί να ισχύουν πολλά απ αυτά που λες, αλλά ποιος με διασφαλίζει ότι "αυτοί που δεν πήγαν να δουν τον Τελικό" θα καναν κάτι κακό για τον Π.Α.Ο.Κ., σε χώρο που να τον βλάψουν, αν δεν τους προκαλούσαν και μάλιστα φυσιολογικότατα, αφού κινδύνεψε η σωματική ακεραιότητα, μέχρι και η ίδια τους η ζωή, απ όσα έβλεπα εγώ απ την τηλεόραση, τόσων ανθρώπων απ αυτά που πετούσαν, ανενόχλητα απ τους μπάτσους, τα χανούμ?

Ποιος με λέει ότι μετά τον τελικό δεν θα παιρναν την αντίθετη κατεύθυνση και δεν θα προλάβαιναν τα χανούμ στην γνωστή Αλαμάνα για τα σαταπατακιούτα τους? Μπορεί ακόμα και χάρτινος να ισχυριστεί κάτι τέτοιο με βεβαιότητα?

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΣΤΙΓΩΜΑ, ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ!
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Τρί 24 Απρ 2018, 16:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 24 Απρ 2018, 16:11

giapas έγραψε:Δηλαδή ρε Sick θα παιχτεί τελικός.
Θα παιχτεί επί ίσοις όροις. Υποτίθεται.

Εγώ ως οργανισμός , για να αποδείξω την αξία μου , θα πρέπει να οργανώσω μια ανευ προηγουμένου εκδρομή με περιφρούρηση , συνεννοήσεις , να κρατήσω μαντρωμένη όλη την οργή του κόσμου , να συνεννοηθώ με μπάτσους ώστε να ρίχνουν μόνο φρέσκα χημικά κι όχι ληγμένα κλπ κλπ κλπ ... Οργάνωση αντάξια ίσως και δυσκολότερη της επίσκεψης Πούτιν στο Αμερικα. Και αν δε το κάνω θα ζυγιστώ λίγος ; Και να δείξω και προσοχή μη τυχόν και ξεφύγει κάτι;

Για να μπορούν τα πουστοχάνουμα να πιούνε το καφε τους το πρωί του Σαββάτου , να φάνε τα σουβλάκια τους και να έρθουν κρέμα στο γήπεδο ; Τη στιγμή που εμείς θα είμαστε 24 ώρες στους δρόμους; Και το πουτανοσπερμα ο Μπάρκας να ανεβάζει μπουγάτσες και το Λευκό Πύργο;

Και εγώ να τα κάνω όλα τέλεια , αλλιώς τι ; Θα ζυγιστώ λίγος ως οργανισμός; Που δε συνεργάστηκα για να κυλήσει ομαλά αυτή η γιορτή του ποδοσφαίρου; Που υποθήκευσα την επόμενη χρονιά; Τη ποια ; Tη ποδοσφαιρική χρονιά; ή μήπως τη δικαστική; Ο josh έχει μπερδευτεί , αλλά ας τον ενημερώσω πως υποθηκευμένη είναι η επόμενη 20ετία ( όπως και η προηγούμενη ) όχι η επόμενη χρονιά.

Και να το βάλουμε και στην κεντρική; Κάτσε να το εκτυπώσω γιατί μου τέλειωσε το κωλοχαρτο.


Δεν έχει τίποτα να αποδείξει ο ΠΑΟΚ σε κανένα.
Ούτε λίγο θα ζυγιστεί.
Συμφωνώ με την ουσία (έτσι όπως την κατάλαβα), πως ο ΠΑΟΚ ας κάνει ότι περνάει απ το χέρι του, να πάει να τους γαμήσει αγωνιστικά και να τελειώνουμε.
Οι άλλες λύσεις είναι ή να μην κατέβει να παίξει, ή να παίξει χωρίς κόσμο.
Δεν υπάρχει τίποτα άλλο, ρεαλιστικά δεν έχει κάτι άλλο να γίνει.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 24 Απρ 2018, 16:14

Tolaros έγραψε:Ρε Γκοραν μη δουλευομαστε μεταξύ μας, οι Σέρβοι με τα μαχαίρια ήρθαν από το Βελιγράδι γιατί προκλήθηκαν τα παλικάρια μας στην αερογέφυρα?
Συγγνώμη μετά από τόσα χρόνια το στόρι καλά παιδιά αλλά τόσο αγαθά γιατί προκαλουμαστε δεν μπορώ να το δεχτώ και απορώ πως μπορείτε τόσοι παλιοί ΠΑΟΚτσήδες που κι αν έχουν δει τα μάτια σας

Η πρόληψη αδερφέ μου Τόλη, δεν επιβεβαιώνει την ύπαρξη δράσης, ειδικά κάπου όπου δεν θα χρειαστεί τέτοια...
Επειδή λοιπόν τα δικά μας μάτια έχουν δει πάρα πολλά, αφήστε μας να ξέρουμε και κάποια πράγματα καλύτερα...
Σιγά να μην πηγαίναμε για Τελικό Κυπέλλου στον Βόλο, σαν σε ημερήσια εκδρομή στο δασάκι του Κουρί ξέρω γω...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες