Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Κυρ 15 Απρ 2018, 23:11

ελπιδες δεν δινω παρα ελαχιστες στην εφεση,αλλα ποτε δεν ξερεις.
παντως το μονο θετικο της σεζον ειναι η σταση του κοσμου του ΠΑΟΚ

πραγματικα του αξιζουν μπραβο!παρακολουθουσε μια φιεστα που την περιμενε απο το 85 να εκτυλισσεται σε θεατρο παραλογου και παρολαυτα εξεπληξε του παντες! θυμησε ευρωπαικο γηπεδο
δεν εκανε το παραμικρο(με εξαιρεση εναν τυπο ,που παλι καλα ανοιχτο ρολο εριξε,δεν εριξε και τπτ αξιο λογου,βεβαιως αψυχολογητη ενεργεια και αυτη που δινει αφορμη και μονο,σε ενα γηπεδο που ηταν αληθινα αυτο που λεμε εκκλησια!οπως ποτε αλλοτε σε ματς με ολυμπιακο,ουτε ενας πυρσος δεν αναψε! )
εβλεπε μπροστα του να εκτυλισσεται το αδιανοητο για κατι που ποθουσε τοσες δεκαετιες,μεσα στην εδρα του
εβλεπε την σταση αντιπαλων,διαιτητων κ.λπ

και ομως η συμπεριφορα του ητανα πολυτως αψογη! σχεδον αδιανοητη δεδομενων των συνθηκων
χιλια μπραβο


και τελικα δυστυχως πηρε και το ευχαριστω,θα κλεισουμε σε λιγο 10 αγωνιστικες κεκλεισμενων,μειον ποσο βαθμοι κ.λπ
κριμα

τελος παντων
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό trouman » Κυρ 15 Απρ 2018, 23:25

sic-4 έγραψε:Γιαννενα, οποιος θελει καλυτερο κοσμο, δεν γουσταρει να κλεβει ουτε στο ποδοσφαιρο, ουτε στο ταβλι, ουτε τα ρεστα του περιπτερα. Απο κει ξεκιναμε.


Σωστό
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Δευτ 16 Απρ 2018, 00:18

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you and then you win. Κάπως έτσι το είχε πει ο Μαχατμα
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Δευτ 16 Απρ 2018, 06:38

Σφάξε με ΠΟΚ ν' αγιάσω!

Σύμφωνα με τον λαογράφο Νικόλαο Πολίτη, η φράση αυτή «ελέχθη υπό ΠΑΟΚτσήδων, οι οποίοι αντί ν' αμυνθώσιν, υπέρ της ζωής των, δειλιάζοντες προ των αλλοπίστων, υπέμενον άνευ αντιστάσεως τον θάνατον, προσδοκώντες τον στέφανον του μαρτυρίου..."
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5756
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 16 Απρ 2018, 09:09

GI4NNEN4 έγραψε:Σφάξε με ΠΟΚ ν' αγιάσω!

Σύμφωνα με τον λαογράφο Νικόλαο Πολίτη, η φράση αυτή «ελέχθη υπό ΠΑΟΚτσήδων, οι οποίοι αντί ν' αμυνθώσιν, υπέρ της ζωής των, δειλιάζοντες προ των αλλοπίστων, υπέμενον άνευ αντιστάσεως τον θάνατον, προσδοκώντες τον στέφανον του μαρτυρίου..."

Ασχοληθήκαμε 3-4 άνθρωποι με τα γραφόμενα σου, προσπαθώντας να σε εξηγήσουμε τι πρεσβεύει ο Π.Α.Ο.Κ.!!!!
Εσύ πάλι, όταν τελειώνουν τα δήθεν επιχειρήματα σου, αρχίζεις την προπαγανδιστική ειρωνεία με μαλακίες? :? :twisted:
Είναι ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ ΡΕ αυτά τα ΨΕΜΑΤΑ που γράφεις, ακόμα κι αν είσαι 10 χρόνων, αλλά ΠΑΟΚτσής... :oops:

Ο Π.Α.Ο.Κ. θα έχει σφαγιασθεί μόνο αν αποχωρήσει ή αν γίνει σαν τα μούτρα τους...Αυτά που ζητάς εσύ δηλαδή...
Και ναι ρε, τρελαινόμαστε όταν γράφουν οπαδοί του Π.Α.Ο.Κ. τέτοια ψέματα εδώ μέσα και καλά κάνουμε κιόλας...

Άμα δεν γουστάρεις, είπαμε, ξεκουράσου, παράτα τα, άλλαξε ομάδα, αλλά τρέλα μην ξαναπουλήσεις εδώ μέσα!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Δευτ 16 Απρ 2018, 10:28

Goran μην εξάπτεσαι! Όντως, 3-4 ασχοληθήκατε μαζί μου αλλά μόνο ένας μου επιτέθηκε. Εσυ! Μην προσπαθείς συνέχεια να έρθεις σε προσωπική αντιπαράθεση. Ηρέμησε! Κι αν δεν σου κάνει κόπο, πάρε πίσω τη μια ντουζίνα χαρακτηρισμούς που αράδιασες! Που και που θα εμφανίζεται και κάποιος "εκτός γραμμής". Ο ΠΑΟΚ είμαστε εμείς. Εμείς διαφέρουμε μεταξύ μας. Συνεπώς, ο ΠΑΟΚ είναι πολλά πράγματα (γνώμες) και όχι ένα. Κάποιοι νομίζετε ότι κατέχετε την "μόνη αλήθεια" και οι υπόλοιποι είναι αιρετικοί. Δεν μου ακούγεται και πολύ ΠΑΟΚ αυτό. Δεν γίναμε όλοι ΠΑΟΚ για τους ίδιους λόγους, ούτε κάτω από τις ίδιες συνθήκες.
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5756
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gkaletsi » Δευτ 16 Απρ 2018, 10:46

Δεν θα αμφισβητήσω το αν είσαι Π.Α.Ο.Κ. ή όχι. Αυτό το ξέρεις εσύ καλύτερα από μένα.
Απλά θα σου πω ότι Π.Α.Ο.Κ. σημαίνει περηφάνια. Αυτό που γράφεις είναι μια άλλη λέξη από "π" που τελειώνει σε "στια".
Το "σφάξε με Αγά'μ ν'αγιάσω " δεν σημαίνει ότι πρέπει να γίνουμε εμείς αγάδες και να σφάζουμε κόσμο, αλλά να αντισταθούμε και να ρίξουμε τον Αγά. Αυτό είναι εντελώς αντίθετο με αυτό που γράφεις.
Φιλικά, ξανασκέψου το. Αν πάλι επιμένεις σε αυτήν την άποψη, ίσως θα πρέπει να επαναπροσδιορίσεις το ποια ομάδα θέλεις να υποστηρίζεις. Ο Π.Α.Ο.Κ. που ξέρω εγώ δεν θέλει να γίνει χαλίφης στην θέση του χαλίφη. Σιχαίνεται τους χαλίφη δες.
Αν πάλι κάνω λάθος, πείτε το και σε εμάς που το βλέπουμε έτσι. Μπορεί να αλλάξουμε εμείς ομάδα (κομματάκι αδύνατο) ή να σταματήσουμε να ασχολούμαστε (πιο πιθανό).
Π.Α.Ο.Κ. παντού
Άβαταρ μέλους
gkaletsi
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:36
Τοποθεσία: Ασπρόμαυρη γη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Δευτ 16 Απρ 2018, 10:57

Θα ήταν ίσως χρήσιμο να διευκρινίσω κάτι με ένα απλό παράδειγμα. Δεν θέλω -ως ΠΑΟΚ- να γυρνάμε έξω και να δέρνουμε κόσμο. Αν κάποιος όμως μας επιτεθεί, θέλω να του ανοίξουμε το κεφάλι. Αυτό ζητάω και νιώθω ότι δεν το βλέπω. Ήρθαν Ολυμπιακός+ΑΕΚ+Αρετόπουλος+Κομίνης και μας πήδηξαν. Ε εγώ ζητάω -με τη σειρά μας- να τους πηδήξουμε κι εμείς. Ζητάω να απαντήσουμε! Ζητάω να τους πληρώσουμε με το ίδιο νόμισμα! Δεν θέλω ο ΠΑΟΚ να εξασφαλίζει το πρωτάθλημα από τον Νοέμβριο. Δεν θέλω να γίνω Ολυμπιακός, ούτε ο Ιβάν Μαρινάκης. Θέλω ένα καθαρό πρωτάθλημα αλλά όποιος μας σκάβει τον λάκκο να φροντίζουμε να πέφτει μέσα ο ίδιος. Δεν ανέχομαι να με πηδάνε και να μην απαντάω! Στο δικό μου μυαλό, το να ανέχεσαι δεν είναι ΠΑΟΚ. Κι αντέ, παλιότερα με κάτι ιδιοκτήτες "μικρούς", ε δεν μπορούσα να αντιδράσω. Τώρα που έχω ιδιοκτήτη ισχυρό, γιατί ρε γαμώτο να μην αντιδρώ; Κάνουμε συλλαλητήρια και κλαίμε που μας πήραν το πρωτάθλημα. Δεν έληξε ακόμη το πρωτάθλημα. Πάρε αυτό που σου στέρησαν. Παρ' τους το με τον ίδιο τρόπο που προσπάθησαν να σου το πάρουν.
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5756
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 16 Απρ 2018, 11:09

GI4NNEN4 έγραψε:Goran μην εξάπτεσαι! Στο γραψα ότι εξάπτομαι όταν διαβάζω από Π.Α.Ο.Κ.τσήδες ιδέες ακριβώς αντίθετες απ αυτές που πρεσβεύει ο Π.Α.Ο.Κ.!!!! Όντως, 3-4 ασχοληθήκατε μαζί μου αλλά μόνο ένας μου επιτέθηκε. Εσυ!Αρχικά, μετά το πρώτο σου post, προσπάθησα να κάνω διάλογο μαζί σου, κάνοντας σου απλές ερωτήσεις κι εσύ απάντησες άλλα αντί άλλων και ολοκλήρωσες με υφάκι του στυλ "για να τελειώνουμε" κι έτσι, επιμένοντας στην μοναδική αλήθεια που κατέχεις εσύ, αλλά δεν συνάδει μ αυτήν του Π.Α.Ο.Κ.!!!! Μην προσπαθείς συνέχεια να έρθεις σε προσωπική αντιπαράθεση. Ηρέμησε! Μια χαρά ήρεμος ήμουν, μέχρι που το πρωί διάβασα την ειρωνεία σου περί λαογράφου και ρητών του κώλου που έγραψες ότι ειπώθηκαν από Π.Α.Ο.Κ.τσήδες!!!! Κι αν δεν σου κάνει κόπο, πάρε πίσω τη μια ντουζίνα χαρακτηρισμούς που αράδιασες! Για βρες και δείξε μου έναν χαρακτηρισμό προς το πρόσωπο σου...Που και που θα εμφανίζεται και κάποιος "εκτός γραμμής". Αν θεωρείς "γραμμή" τις αρχές, τις αξίες και τα ιδανικά του Π.Α.Ο.Κ., τότε νυχτώθηκες βαθιά!!!! Ο ΠΑΟΚ είμαστε εμείς. Εμείς διαφέρουμε μεταξύ μας. Συνεπώς, ο ΠΑΟΚ είναι πολλά πράγματα (γνώμες) και όχι ένα. Σίγουρα έχεις μπερδεμένα κάποια πράγματα στο μυαλό σου, ιδίως για τα standards του Π.Α.Ο.Κ. και των οπαδών του...Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι αυτό που πρεσβεύουν τα 4 Ιερά του γράμματα και οι οπαδοί του είναι αυτοί που τα σέβονται, τα πιστεύουν, τα ακολουθούν και τα στηρίζουν!!!! Κάποιοι νομίζετε ότι κατέχετε την "μόνη αλήθεια" και οι υπόλοιποι είναι αιρετικοί. Κοιτάξου στον καθρέφτη, αφού πρώτα ξαναδιαβάσεις πόσες φορές έγραψες για την "αδυναμία" του Σαββίδη να γίνει σαν τα μούτρα των χαβουζοβοθρολιμανίσιων, επειδή έτσι γουστάρεις εσύ!!!! Δεν μου ακούγεται και πολύ ΠΑΟΚ αυτό. Δεν γίναμε όλοι ΠΑΟΚ για τους ίδιους λόγους, ούτε κάτω από τις ίδιες συνθήκες. Δεν με ενδιαφέρει καν ο λόγος και οι συνθήκες που έγινες Π.Α.Ο.Κ. εσύ ή πολλοί άλλοι...Εδώ μέσα όμως, στο πολυπληθέστερο οπαδικό site του Π.Α.Ο.Κ., όπως και μέσα στο κάθε γήπεδο που βρίσκεσαι για να υποστηρίξεις τον Π.Α.Ο.Κ., οφείλεις να σέβεσαι τις αρχές της ομάδας, να μην ζητάς να γίνουμε χαλίφηδες στην θέση του χαλίφη για ένα γαμωπρωΚτάθλημα που θα σε κάνει να αισθανθείς καλύτερα και φυσικά να μην ειρωνεύεσαι τους υπόλοιπους, όποτε ξεμένεις από επιχειρήματα!!!!

Ελπίζω να έγινα πλέον κατανοητός...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 16 Απρ 2018, 11:18

GI4NNEN4 έγραψε:Θα ήταν ίσως χρήσιμο να διευκρινίσω κάτι με ένα απλό παράδειγμα. Δεν θέλω -ως ΠΑΟΚ- να γυρνάμε έξω και να δέρνουμε κόσμο. Αν κάποιος όμως μας επιτεθεί, θέλω να του ανοίξουμε το κεφάλι. Αυτό ζητάω και νιώθω ότι δεν το βλέπω. Ήρθαν Ολυμπιακός+ΑΕΚ+Αρετόπουλος+Κομίνης και μας πήδηξαν. Ε εγώ ζητάω -με τη σειρά μας- να τους πηδήξουμε κι εμείς. Ζητάω να απαντήσουμε! Ζητάω να τους πληρώσουμε με το ίδιο νόμισμα! Δεν θέλω ο ΠΑΟΚ να εξασφαλίζει το πρωτάθλημα από τον Νοέμβριο. Δεν θέλω να γίνω Ολυμπιακός, ούτε ο Ιβάν Μαρινάκης. Θέλω ένα καθαρό πρωτάθλημα αλλά όποιος μας σκάβει τον λάκκο να φροντίζουμε να πέφτει μέσα ο ίδιος. Δεν ανέχομαι να με πηδάνε και να μην απαντάω! Στο δικό μου μυαλό, το να ανέχεσαι δεν είναι ΠΑΟΚ. Κι αντέ, παλιότερα με κάτι ιδιοκτήτες "μικρούς", ε δεν μπορούσα να αντιδράσω. Τώρα που έχω ιδιοκτήτη ισχυρό, γιατί ρε γαμώτο να μην αντιδρώ; Κάνουμε συλλαλητήρια και κλαίμε που μας πήραν το πρωτάθλημα. Δεν έληξε ακόμη το πρωτάθλημα. Πάρε αυτό που σου στέρησαν. Παρ' τους το με τον ίδιο τρόπο που προσπάθησαν να σου το πάρουν.

Τώρα μάλιστα...Έτσι μπορεί να γίνει συζήτηση πάνω σ αυτήν την βάση της λογικής και των επιχειρημάτων...
Αλλά για πες μου σε παρακαλώ πολύ...Ο τρόπος που βρήκαν για να μας κλέψουν φέτος δεν είναι πρωτόγνωρος?
Οι ενέργειες που έχουν γίνει μέχρι τώρα απ τον Ιβάν ίσως δεν προέβλεψαν κι αυτό το φετινό "εξωγήινο" σενάριο...
Όντως οφείλουμε να ζητήσουμε να κάνει περισσότερες, κάτι όμως που σίγουρα το έχει κατά νου και ο ίδιος πλέον...
Αλλά, έχοντας "πόλεμο", δεν είναι η κατάλληλη ώρα να κάνουμε αυτήν την κουβέντα, όπως σου έγραψα και χθες...
Κανέναν δεν ανεχόμαστε πλέον και το ΩΣ ΕΔΩ που φωνάξαμε ενωμένοι, ολόκληρος ο οργανισμός Π.Α.Ο.Κ., ΑΣ, ΠΑΕ, ΚΑΕ, ΤΑΠ και οπαδοί, στο Συλλαλητήριο της Καμάρας, το ξεκαθάρισε μια και καλή σε όλους τους!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 16 Απρ 2018, 12:06

Εγω λεω να τους κρεμασουμε και τους δυο στο επομενο συλλαλητηριο(και Παλαιολογο ,κατι δε μ αρεσει στη φατσα του) Εξαλλου το λεει κι ο Μπαμπης ο Σουγ.....εεεε.. ο navigator .Δε πεφτει εξω αυτος ,χειροτερος απ τον Kat ειναι.
Γκορανιε δε ξερω ποια ειναιη σωστη ηθικη ΠΑΟΚτσηδικη πλευρα αλλα ειναι πολλες φορες που θελω να τους ανοιξω το κεφαλι και να τους κανω να κλαψουν με 3 πετσινα πεναλτι.Οπως καναν κι αυτοι τοσα χρονια.




Υγ Για κρυφογαυρο με κοβω τελικα.Αργα τo καταλαβα ο μ......
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 16 Απρ 2018, 12:21

Μην απαντησεις σοβαρα, σε βλεπω :mrgreen:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Jairo » Δευτ 16 Απρ 2018, 12:27

Ρε παιδιά πηγαίνετε στο καφενείο να βγάλετε τα μάτια σας, εδώ είναι τόπικ του Ιβάν, Έλεος.
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Δευτ 16 Απρ 2018, 12:31

GI4NNEN4 έγραψε:Πολύ εύκολα τρελαίνεστε ρε παιδιά! Μην τρελαίνεστε! Εγώ τον Ιβάν, ναι, τον βλέπω αδύναμο. Αρχικά, δεν προστάτεψε την ομάδα με τους ορισμούς Αρετόπουλου και Κομίνη. Έπειτα, δεν φρόντισε έστω να πεισθούν οι συγκεκριμένοι διαιτητές να συντάξουν ένα κανονικό, αληθινό ΦΑ. Η ιστορία με τον γαύρο, πάει, τελεσιδίκησε. Στον αγώνα με την ΑΕΚ, που έχουμε όλο το δίκιο με το μέρος μας, θα το βρούμε; Φροντίζει για αυτό; Μένει να το δούμε. Εμπιστοσύνη στην Ελληνική δικαιοσύνη δεν έχω καμία. Η απόφαση θα βγει υπέρ αυτού που πίεσε περισσότερο. Απλά πράγματα. Το αν ο Ιβάν έχει περισσότερη ή λιγότερη δύναμη, θα φανεί στην έφεσή μας και μετά τα ξανασυζητάμε.

Εγώ, δεν σας το κρύβω, θα ήθελα σήμερα ο Ιβάν να μπορεί να "δώσει" τρία πέναλτι στον Πλατανιά. Ναι, θα ήθελα να παίζουμε το άθλημα με τους κανόνες που το παίζουν και οι άλλοι. Έτσι την αντιλαμβάνομαι εγώ την ισονομία στο ποδόσφαιρο. Με πηδάς, θα σε πηδήξω. Αν είναι να κάνουμε τους σταυροφόρους, ας το κάνουμε για κάτι που να αξίζει και όχι για το ποδόσφαιρο. Για μπάλα μιλάμε. Ηθική και αξίες και ισονομία και τρίχες κατσαρές στο... ποδόσφαιρο; :lol: Αν θέλετε να φτιάξετε έναν κόσμο καλύτερο, ε είναι κρίμα να διαθέσετε τις δυνάμεις σας για την αναμόρφωση του ελληνικού ποδοσφαίρου. :mrgreen:


εδώ που τα λέμε δίκιο έχει
έτσι ακριβώς
γιατί εσείς εκεί στην Ελλάδα πιστευετε, ότι η πατρίδα θα σηκώσει κεφάλι οικονομικά χωρίς πουστιά...;
δε γίνεται
με πηδάς σε πηδώ
και ναι ο Σαββίδης με τους ορισμούς Κομίνη και Aρετοπουλο έδειξε ξεκάθαρα ποσο Χαλίφης είναι.....τριχίες δηλαδή
αλλα δε μπορεί να είναι και μπουνταλάς
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Jairo » Δευτ 16 Απρ 2018, 12:36

Η εκδίκηση γιατρέ είναι κρύο πιάτο, χαλαρώστε λίγο και θα πληρώσουν όλοι αυτοί που πρέπει με το νόμισμα που αναλογεί στον καθένα.
Εάν νομίζετε οτι ο ΠΟΝΤΙΟΣ θα τα παρατήσει κάνετε λάθος.
Γιατρέ το `μπουνταλάς` ο Σαββίδης, εδώ μέσα, μάλλον ένα ακόμα λάθος σου.
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες