Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Σάβ 15 Σεπ 2018, 23:48

Είναι σα να έχουμε ακούσει δύο τικ κι ενα τακ, ως στιγμής...

Τικ

Τακ

Τικ

Και μακάρι να επονταν ήχος από ξυπνητήρι...

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6131
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Κυρ 16 Σεπ 2018, 07:52

Κάποιοι ελπίζουν ότι δεν θα σκάσει η βόμβα...
Και όταν σκάσει, θα φταίει η βόμβα και όχι αυτός που την έβαλε.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 16 Σεπ 2018, 10:02

Δυστυχώς φέτος ούτε καν κουτοπονηριές δεν έχει
Από την αρχή δείχνουν τι γίνεται με διαιτησία
Λίγοι βαθμοί θα χαθούν έτσι ...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 16 Σεπ 2018, 10:20

Το να λέμε κάποιοι τα ίδια και τα ίδια, εδώ και τουλάχιστον τρία χρόνια, ίσως και να καταντάει......αντιτουριστικό...

Εύχομαι λοιπόν φέτος να μην τον έρθει να μπουκάρει στο γήπεδο, μέσω κανενός home cinema που βλέπει τα ματς...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gpaok » Κυρ 16 Σεπ 2018, 15:46

Ρε παλληκάρια, να γίνουμε πιο συγκεκριμενοι;τι ακριβώς ζητάτε από τον Ιβαν; και μην πείτε...να προστατευσει την ομάδα, ας βρει τρόπο. Ας υποθεσουμε οτι ανοιγει ο Ιβαν το τοπικ και σας διαβαζει....τι ακριβώς τον συμβουλεύεται να κανει;
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Κυρ 16 Σεπ 2018, 15:51

Δεν γράφονται εδώ μέσα αυτά
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gpaok » Κυρ 16 Σεπ 2018, 15:59

Τότε εγώ δεν τα θελω.... ας φυγουμε απο το πρωταθλημα καλυτερα.
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 16 Σεπ 2018, 16:05

Να γίνει ... κασκολοπνίχτης. Αυτό ζητείται. Δεν μπορώ να σου πω ότι θα επιθυμούσα σφοδρά, θα ανεχόμουν ή θα αποκήρυσσα χωρίς δεύτερη σκέψη να ... καταντήσει εκεί και ο Σαββίδης. Αλλά η ουσία των φωνών σε βάρος του εκεί επικεντρώνονται και αυτό ζητούν. Δε χρειάζεται να κοροιδευόμαστε. Δεν υπάρχει εναλλακτική, από τη στιγμή που θεσμικά δεν υπάρχει καμία απολύτως διάθεση να επέλθουν ριζικές βελτιώσεις στο χώρο. Ο μπουχέσας ο υφικουργός δε βλέπει πού πηγαίνει η δουλειά; Ιδίως μετά από όσα άθλια προηγήθηκαν μόλις πριν λίγους μήνες; Ποσώς τον νοιάζει. Ο Περέιρα γλάστρα του κερατά. Προσωπικά έχω απίστευτες αμφιβολίες για την ποιότητα των φετινών ξένων διαιτησιών, που θα δούμε. Ο τελικός κυπέλλου ήταν αγώνας σε πάρα πολύ τεταμένο κλίμα, που δε σήκωνε να γίνει νέα απόπειρα αγωνιστικού πραξικοπήματος. Τελείως διαφορετικό πράγμα οι διαιτησίες σε αγώνες πρωταθλήματος. Εκτός αν κάποιοι πιστεύουν ότι μπορεί ο Σαββίδης μετά από κάθε αγωνιστική να πιέζει και να πετυχαίνει να ... ξυρίζεται ο κάθε καμπουρόπουστας, αλεξεάπουστας, διαμαντοπουλόπουστας. Κι όχι μόνον αυτοί αλλά και όσοι σπρώχνουν προκλητικά τους άλλους δυο πουστογ@υρους.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Κυρ 16 Σεπ 2018, 16:16

Για μένα δεν έχει να κάνει μόνο με διασφάλιση του απαιτούμενο σεβασμού. Που προφανώς στην Ελλάδα, ή θα τους γ@μας για να σε σεβαστούν ή θα σε γ@μανε αυτοί. Έτσι πάει. Κανείς μας δεν νομίζω να ζητάει κάτι περισσότερο από το 50-50.
Έχει να κάνει όμως και με απόδοση δικαιοσύνης. Κι αυτό για μένα είναι ακόμη πιο σημαντικό.
Γιατί εμάς μας ρωτάει κανείς πώς αισθανθήκαμε πέρσι;
Αν κάποια βράδια μπορούσαμε να κοιμηθούμε από τα νεύρα;
Όταν βλέπω έναν από αυτούς που μας μαύρισαν την ψυχή, τον Κομίνη π.χ., να συνεχίζει να βρίσκεται στη διαιτησία και μάλιστα να έχει 3/3 παιχνίδια, νιώθω ότι δεν υπάρχει ούτε καν η πιο απλή τιμωρία, που είναι να φύγει απ' το ποδόσφαιρο.
Δηλαδή εσείς δε θα θέλατε να δείτε άτομα σαν κι αυτόν, να παίρνουν αυτό που τους αξίζει;
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Κυρ 16 Σεπ 2018, 17:01

Και εγώ έχω φτάσει σε σημείο αγανάκτησης πολλές φορές αλλά δεν επιθυμώ να εξομοιωθω με τους γάβρους κίτρινους -κόκκινους.
Όποιος ζηλεύει τις μεθόδους τους ας αλλάξει ομάδα.
Αν μας ενοχλεί μια φορά τον Ιβάν τον ενοχλεί 100 όσα και τα εκατομμύρια που έχωσε.
Ευχαριστώ τον Ιβάν για το ήθος του και την ομάδα που έφτιαξε.


Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 16 Σεπ 2018, 17:11

Αν εχουν χιουμορ θα ορισουν κομινη με κουλα
Dimg4
 

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 16 Σεπ 2018, 17:33

Ρε μας δουλευετε? Οι ιδιοι ανθρωποι λετε να ζητηθουν ξενοι διαιτητες για τα ντερμπι. Εκει πως θα το ζητουσαμε και θα γινοταν δηλαδη αφου δε μπορουμε να κανουμε τιποτα. Ο Π@πας, ο αγαπημενος του χοντρου ξανασφυριξε ? Ποιος τον εφαγε εκεινον? Δε μπορεις πριν απ το ντερμπι να ζητησεις διαιτητη κοινης αποδοχης ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ στα Μμε αλλιως θα θεωρηθει υποπτος ο καθε κ@μοινης?
Δε μπορει πριν την εναρξη του πρωταθλήματος ο ΠΑΟΚ να ζητησει ναφυγουν οι νιντζα αλλιως δε ξεκιναει η λιγδα? Δεν εχει το μεγεθος? Δεν υπαρχουν τροποι να πιεσεις?
Μαλλον οπαδοι του λεβαδειακου θα ειστε για να την υπολογιζετε ΤΟΣΟ λιγο την ομαδα σας. Η ετσι σας καταντησαν.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26757
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Rorschach » Κυρ 16 Σεπ 2018, 17:36

Αν εχουμε διαιτησιες τυπου νεας σμυρνης και ηρακλειου φοβαμαι πως δεν τελειωνει το ματς.
Rorschach
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Δευτ 18 Φεβ 2008, 02:05

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 16 Σεπ 2018, 18:19

Ερώτηση. Πέρυσι ξηλώθηκαν αρκετά, γνωστά σε όλους μας, πουτανάκια του παραγκοσυστήματος. Έγινε αναντίρρητα μια κάθαρση, όχι αμελητέα. Ποιές οι συγκλονιστικές διαφορές πέρυσι με το που μπήκε η κούρσα στο πλέον κρίσιμο σημείο του; Δεν κατανοείτε ότι κατά μεγάλο ποσοστό δεν είναι θέμα ανικανότητας; Δε βλέπετε ότι υπάρχουν πρόθυμοι διαμαντόπουλοι, καμπούρηδες και ένα κάρο άλλοι αλητήριοι, έτοιμοι να αρπάξουν την ευκαιρία από τα μαλλιά, προσφέροντας με το αζημίωτο υπηρεσίες; Μπορεί ο Σαββίδης, θεωρείτε, κάθε σχεδόν βδομάδα να ζητάει να αποπέμπεται κι ένας - δυο από τα τσιράκια; Εδώ δε μιλάει και στοχοποιείται σχεδόν κάθε μέρα, με ψέμματα και μυθεύματα. Ναι, θα μπορούσε να πιέσει να εξαφανιστεί ο κομπίνης από το χάρτη. Μπορεί και να το έκανε αλλά το αποτέλεσμα να είναι αυτό που βλέπουμε. Δηλαδή θα έβγαινε ο ΠΑΟΚ προ της έναρξης του πρωταθλήματος να ζητήσει την αποπομπή του Κουτσιαύτη, του Παπαδόπουλου κοκ; Να είμαστε και λίγο λογικοί παρά την εύλογη αγανάκτηση ρε γαμώτο.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Κυρ 16 Σεπ 2018, 18:32

Dimpatra έγραψε:Και εγώ έχω φτάσει σε σημείο αγανάκτησης πολλές φορές αλλά δεν επιθυμώ να εξομοιωθω με τους γάβρους κίτρινους -κόκκινους.
Όποιος ζηλεύει τις μεθόδους τους ας αλλάξει ομάδα.
Αν μας ενοχλεί μια φορά τον Ιβάν τον ενοχλεί 100 όσα και τα εκατομμύρια που έχωσε.
Ευχαριστώ τον Ιβάν για το ήθος του και την ομάδα που έφτιαξε.


Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δηλαδη εσυ οπως το γραφεις εισαι ενα ποδοσφαιρικο ειδος μαζοχιστη, που τον χτυπανε και το ευχαριστιεται κατα καποιο τροπο. Και φυσικα ο Ιβαν πρεπει να ειναι πιο σκασμενος απο εμενα, γιατι αυτος ειναι που πληρωνει με χρημα, ενω εγω χαλαω μονο την ψυχικη μου υγεια καθημερινα. Το προβλημα ειναι οτι ο Ιβαν δεν εχει βρει την λυση στο προβλημα η δεν θελει για δικους του λογους να την εφαρμοσει. Γιατι οσο δυσκολο και αν ειναι, λυση υπαρχει και δεν ειναι κατα αναγκη μαφιοζικη.
Η ισονομια για παραδειγμα και η εφαρμογη των κανονισμων και νομων θα ηταν ενα πολυ καλο βημα. Οποιο κορακι κανει μαλακιες και χειρουργικες διαιτησιες να πηγαινει κατευθειαν σπιτι του. Οσους και να εχουν αναπληρωματικους καποια στιγμη και οι διαιτητες θα καταλαβουν οτι πρεπει να παιξουν στα ισα.
Η λυση ξενων κορακιων ναι μεν αλλα. Οσο υπαρχει δακτυλος Υιου με δυο μπαμπαδες στην κορυφη, το να ερχονται και να σε σφαζουν ειναι πολυ ευκολο. Εξαλου το εχουμε ζησει στα ευρωπαικα ματς, και ξερουμε οτι πολυ πιθανο να εγινε για να παει η μεγαλη μπαζα μονο σε μια ομαδα.

Περυσι δεν χαρηκα την κατακτηση του κυπελλου οσο θα ηθελα γιατι επεσα και εγω στα διχτυα της προπαγανδας και τρωγοντας το παραμυθι οτι 1 λεπτο πριν πεναλτι στον Κρεσπο δεν υπηρξε. Λιγες μερες μετα ομως και βλεποντας το μεγεθος της προπαγανδας, αλλαξα ροτα. Και ολα αυτα που συνεβησαν φετος με δικαιωνουν. Δηλωνω υπευθυνα οτι ομαδα δεν προκειτε να αλλαξω ομαδα, ακομα και αν περνω πεναλτι 5 μετρα εξω απο την περιοχη, αν ο παικτης μου βαζει γκολ με οφσαιτ 20 μετρων, αν η εστια των αντιπαλων εχει διαστασεις διπλασιες απο την δικη μας, ακομα ακομα και αν παιρνει ο αντιπαλος 4 κοκκινες στο πρωτο δεκαπενταλεπτο για να παιρνω το ματσακι νωρις, και να εχω δυναμεις για το μεσοβδομαδο παιχνιδι.

Εχω βαρεθει το φιλικο χτυπημα στην πλατη και τα καλα λογια οταν εχανα σφαζομενος. Εγινε ολοκληρο θεμα με τον Πασχαλακη ( ναι μαλακια του μεγαλη ) αλλα δεν εγινε θεμα οταν ο μιραλας εφτυνε τον μπακα. Βλεπεις ο βελγος επρεπε να παιξει εναντιων μας μηπως και βαλει γκολ ο αναπηρος. Και η συνειδηση των χαρτινων το αντεξε γιατι ηταν ο σκοπος που αγιαζε τα μεσα.

ΞΥΠΝΑΤΕ γιατι με τον σημερινο τροπο μονιμως στην φαπα θα μας εχουν.

Ιβαν δες μερικες ταινιες με εκβιασμους για να παρεις ιδεες, αφου τα τζιμανια που εχεις συμβουλατορες δεν νιωθουν.
Ενα πολυ απλο καθημερινο παραδειγμα. Στελνεις ενα κοριτσαρο στον χ διαιτητη για επισκεψη και βραδυνο περιπατο. Το καταγραφεις και του το στελνεις. Αν ο διαιτητης χ εχει αλλα γουστα και συνηθειες, τις μαθαινεις και πρατεις αναλογα.
Ουτε ανατιναξεις ουτε πιστολια, ουτε ξυλοδαρμους αλα μπακα σε ταξι.
Ομορφα και πολιτισμενα, και εννοειτε οτι εμεις δεν προκειτε να το μαθουμε ποτε. Απλα θα δουμε το αποτελεσμα στο γηπεδο.
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες