Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 05 Φεβ 2018, 00:03

navigator11 έγραψε:Δε νομίζω ότι η μέχρι τώρα εικόνα της σεζόν μπορεί να δικαιολογεί παραινέσεις τέτοιου τύπου στον Ιβάν. Δεν το γράφω κακοπροαίρετα, εννοείται αυτό. Απλά θεωρώ άδικο απέναντι στον Σαββίδη να γίνονται υπαινιγμοί. Μιλάω για μέχρι σήμερα, έτσι; Δε νομίζω ότι στη ζυγαριά της όποιας εύνοιας αναφορικά με τους 3 ο ΠΑΟΚ έρχεται πρώτος! Στόχος σαφώς και δεν είναι στο τέλος να έρθει πρώτος και με διαφορά. Προφανώς ...


Ναβι σε 3 παιχνιδια εχουμε 2 γκολ οφσαιντ.Μεχρι τωρα στο ν ΠΑΟΚ που ξερω εγω δεν εχει ξανασυμβει τετοιο πραγμα.Μου φαινεται λιγο περιεργο.Συμπτωση ?Μπορει δε ξερω .Εγω ξεκαθαριζω τη θεση μου, δε γουσταρω να κερδιζω ετσι.Τοσο απλα.Μη τυχον και τους περνα απ το μυαλο.


ΥΓΣτο μονο παιχνιδι που δε με πειραζω να βαλω 4 γκολ οφσαιντ ειναι με γαυρο.Στο μεταξυ μας ΜΟΝΟ.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 05 Φεβ 2018, 00:04

Ακριβως!!!!
Απλα σαν ΠΑΟΚ τονιζεις οτι θες χρηση βαρ.


Το μονο περιστατικο στο οποιο ο ΠΑΟΚ ζητησε κατι απο τη διαιτησια ηταν μετα το ματς με το γαβρο που δεν εληξε στο κυπελλο.

Να τα λεμε ολα...
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 05 Φεβ 2018, 00:05

rainmaker έγραψε:Παιδιά ειλικρινά συγγνώμη αλλά πάλι την ίδια νεοελληνική ΜΑΛΑΚΙΑ ακούω και βλέπω.

Το να ξεκαθαρίζω τη στάση μου αντρίκια, ζητώντας να μην ευνοούμαι και να τιμωρούνται όσοι με ευνοούν και με ΚΑΘΙΣΤΟΥΝ ΑΠΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΟΓΙΑ.

Είναι προστασία των συμφερόντων μας.

Είναι τιμιότητα.

Είναι απόδειξη οτι δε στήνουμε κανέναν και δε θα μας σύρουν στην εξίσωση με τους βρυκόλακες!!!

Ζητησες var ρειν...
Καποιοι δε τα ηθελαν..

Ζητησες και ξενους διαιτητες.
Παλι δε φανηκαν θετικοι οι ιδιοι καποιοι.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 05 Φεβ 2018, 00:11

kataramenos5 έγραψε:Ευχαριστουμε γι αυτο που ζησαμε σημερα το βραδυ.Τον γονατισες.

ΥΓ Γαυροι δε θελαμε να γινουμε ποτε.Μη προσπαθησεις να μας βαλεις στη θεση τους.

++
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9449
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 05 Φεβ 2018, 00:23

kataramenos5 έγραψε:
navigator11 έγραψε:Δε νομίζω ότι η μέχρι τώρα εικόνα της σεζόν μπορεί να δικαιολογεί παραινέσεις τέτοιου τύπου στον Ιβάν. Δεν το γράφω κακοπροαίρετα, εννοείται αυτό. Απλά θεωρώ άδικο απέναντι στον Σαββίδη να γίνονται υπαινιγμοί. Μιλάω για μέχρι σήμερα, έτσι; Δε νομίζω ότι στη ζυγαριά της όποιας εύνοιας αναφορικά με τους 3 ο ΠΑΟΚ έρχεται πρώτος! Στόχος σαφώς και δεν είναι στο τέλος να έρθει πρώτος και με διαφορά. Προφανώς ...


Ναβι σε 3 παιχνιδια εχουμε 2 γκολ οφσαιντ.Μεχρι τωρα στο ν ΠΑΟΚ που ξερω εγω δεν εχει ξανασυμβει τετοιο πραγμα.Μου φαινεται λιγο περιεργο.Συμπτωση ?Μπορει δε ξερω .Εγω ξεκαθαριζω τη θεση μου, δε γουσταρω να κερδιζω ετσι.Τοσο απλα.Μη τυχον και τους περνα απ το μυαλο.


ΥΓΣτο μονο παιχνιδι που δε με πειραζω να βαλω 4 γκολ οφσαιντ ειναι με γαυρο.Στο μεταξυ μας ΜΟΝΟ.


Δε διαφωνώ. Αν συνεχιστεί, θα επικριθεί κι από εμένα. Δεν πιστεύω ότι παίζει τέτοια περίπτωση. Θα δείξει όμως.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό paoki_ » Δευτ 05 Φεβ 2018, 03:22

Σε αυτο το σημειο ηρθε η ωρα να πουμε ενα μεγαλο μπραβο για αυτα που εχεις καταφερει. Τα βαζεις με ελληνικα τερατα που μας ταλαιπορουν για παρα πολλα χρονια και αυτην την στιγμη φαινεται να κερδιζεις. Πηρες μια ομαδα με τεραστια δυναμικη και ποτενσιαλ που ΚΑΝΕΝΑΣ για πολλα χρονια δεν υπολογιζε και δεν της εδειχνε τον σεβασμο που της αξιζει, και εχεις αρχισει να την οργανωνεις σε τετοιο επιπεδο που πλεον οι απο κατω εχουν τρομοκρατηθει. Νομιζω η δυναμικη που αναπτυσουμε σιγα σιγα παει να ξεπερασει καθε προηγουμενο. Ειμαστε επιτελους πρωταγονιστες σε καθε επιπεδο, αγωνιστικο, διοικιτικο αλλα και στον λαο. Εκανες τον κακομαθημενο μπουλη να κλαιγεται για την διαιτησια και εδειξες οτι αυτο το γατακι χωρις το παρασκηνιο ειναι ενα τσιρκο. Με τα αρχικα σου στραβοπατηματα μας αγχωσες, αλλα απο καθε λαθος σου εδειξες πως πονεσες, εμαθες και εκανες τις σωστες κινησεις για να μην ξανασυμβει. Σε πολεμησαν ολοι, σε υποτιμησαν, σε λοιδορισαν αλλα δεν το εβαλες κατω και μεσα σε λιγα χρονια εφερες τουμπα ολο το status quo του ελληνικου ποδοσφαιρου και οχι μονο. Πλεον φαινεται οτι γυρισε η σελιδα. Δεν θυμαμαι ποτε να νιωθω τοσο σιγουρος και ασφαλης οτι αυτη η ομαδα θα παρει οτι της αξιζει, οτι και αν ειναι αυτο. Αν αξιζουμε το πρωταθλημα, θα το παρουμε. Και μονο ετσι το θελουμε. Γιατι αν καποιος αποδειχθει ΔΙΚΑΙΑ καλυτερος δεν εχουμε θεμα. Θεμα εχουμε οταν μας παιρνουν μεσα απο τα χερια μας αυτο που μας αξιζει.
Η ομαδα παιζει πολυ καλο ποδοσφαιρο, ο λαος επιτελους κ@@λωσε, αλλα αυτα τα ειχαμε ξαναδει. Το κομματι που μας ελειπε τις προηγουμενες φορες αυτην την φορα το εχουμε. Σε ευχαριστουμε για αυτο, οπου και αν καταληξει αυτο το ταξιδι τελικα, ακομη και αν δεν παρουμε τελικα την κουπα, γιατι η μπαλα ειναι Πορνη ορισμενες φορες, Ειναι η πρωτη φορα που εχουμε την καλυτερη ομαδα, τον καλυτερο λαο και την καλυτερη διοικηση στην Ελλαδα. Και αυτο δεν αλλαζει. Μακαρι να συνεχισεις να μας ανεβαζεις επιπεδα και να φτασουμε στην κορυφη, και αυτα που ελεγες για τις τροπαιοθηκες οταν ηρθες και σε κοροιδευανε να γινουν πραγματικοτητα.

Понтий сумасшедший :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
paoki_
 
Δημοσιεύσεις: 928
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2010, 11:08

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 05 Φεβ 2018, 08:37

potamda έγραψε:Εάν βγάλουμε ανακοίνωση για ένα διαιτητικό λάθος υπέρ μας, μην περιμένετε από την επόμενη μέρα να ξαναπάρουμε σφύριγμα. Όλες τις αμφισβητούμενες φάσεις θα τις δίνουν στον αντίπαλο. Δηλαδή σε αδικώ με κράζεις, σε ευνοώ πάλι με κράζεις, άρα ένα και το αυτό. Δε θα σε υπολογίζει κανένας. Και φυσικά μιλάω για τα ανθρώπινα λάθη...
Σε όλο τον κόσμο το φυσιολογικό είναι αυτό που ζούμε φέτος. Σφυρίγματα υπέρ και εναντίον όλων των ομάδων, με τους δυνατούς να παίρνουν τα σπόρια. Εμείς στο πρωτάθλημα πρώτη φορά ευνοηθήκαμε και μας πιάσανε οι τύψεις; Ας βάζαμε αυτογκόλ να ξεκινούσαμε από το 1-1.
Η πιο καλή, όχι τέλεια, λύση είναι το var που από πέρσι ζήτησε ο Ιβάν. Νομίζω εκεί πρέπει να εστιάσει η ΠΑΕ ΠΑΟΚ και η ανακοίνωση αν είναι να βγει.
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Slade » Δευτ 05 Φεβ 2018, 08:50

Σας ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου για το γεγονός ότι γίναμε ο φόβος αυτών που κατέστρεφαν τα όνειρά μας όταν ήμασταν παιδιά.
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 05 Φεβ 2018, 08:58

Τους έκανες Μάρθα Βούρτση ρε Ιβάν.

Όταν εμείς ζητούσαμε το VAR και το πλήρωνε ο Ιβαν από την τσέπη του, δεν το θέλατε. Τότε δεν σας βόλευε. Τώρα κλαίγεστε. Ανθρωπάκια.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11058
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 05 Φεβ 2018, 09:23

Ξανακουσα σήμερα τις δηλώσεις Μαρινάκη.

Ο άνθρωπος αυτός , αν καταλάβατε καλά , έχασε ντέρμπυ από τη ξαδέρφη εντός έδρας και δεν ανέφερε ούτε μια φορά το όνομα ΑΕΚ.

Μόνο Σαββίδης στις δηλώσεις του.


Το ότι θα πήδαγες ασάλιωτα το μεγαλύτερο εγκληματία βιαστή του Ελληνικού αθλητισμού , το ότι θα τον ανάγκαζες να βγαίνει στη τηλεόραση να κάνει δηλώσεις με κόκκινα μάτια και πνιχτή φωνή , το ήλπιζα αλλά δε το περίμενα. Ήταν παντοδύναμη η σαπίλα για να πιστέψω ότι μπορεί να ανατραπεί.

Σε ευχαριστώ ρε Ιβαν κι αν έχουμε πει καμιά κουβέντα παραπάνω νερό κι αλάτι.
Κι ας μη ξέρεις να φτιάχνεις ποδοασφαιρικές ομάδες.

Μόνο και μόνο που τους πάτησες και σε βλέπουν στους εφιάλτες τους , σε ευχαριστώ
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9449
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 05 Φεβ 2018, 09:24

Αυτο πρεπει να το κανει σημαια ο ΠΑΟΚ!!!το θεμα των var
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Δευτ 05 Φεβ 2018, 09:36

paoki_ έγραψε:Σε αυτο το σημειο ηρθε η ωρα να πουμε ενα μεγαλο μπραβο για αυτα που εχεις καταφερει. Τα βαζεις με ελληνικα τερατα που μας ταλαιπορουν για παρα πολλα χρονια και αυτην την στιγμη φαινεται να κερδιζεις. Πηρες μια ομαδα με τεραστια δυναμικη και ποτενσιαλ που ΚΑΝΕΝΑΣ για πολλα χρονια δεν υπολογιζε και δεν της εδειχνε τον σεβασμο που της αξιζει, και εχεις αρχισει να την οργανωνεις σε τετοιο επιπεδο που πλεον οι απο κατω εχουν τρομοκρατηθει. Νομιζω η δυναμικη που αναπτυσουμε σιγα σιγα παει να ξεπερασει καθε προηγουμενο. Ειμαστε επιτελους πρωταγονιστες σε καθε επιπεδο, αγωνιστικο, διοικιτικο αλλα και στον λαο. Εκανες τον κακομαθημενο μπουλη να κλαιγεται για την διαιτησια και εδειξες οτι αυτο το γατακι χωρις το παρασκηνιο ειναι ενα τσιρκο. Με τα αρχικα σου στραβοπατηματα μας αγχωσες, αλλα απο καθε λαθος σου εδειξες πως πονεσες, εμαθες και εκανες τις σωστες κινησεις για να μην ξανασυμβει. Σε πολεμησαν ολοι, σε υποτιμησαν, σε λοιδορισαν αλλα δεν το εβαλες κατω και μεσα σε λιγα χρονια εφερες τουμπα ολο το status quo του ελληνικου ποδοσφαιρου και οχι μονο. Πλεον φαινεται οτι γυρισε η σελιδα. Δεν θυμαμαι ποτε να νιωθω τοσο σιγουρος και ασφαλης οτι αυτη η ομαδα θα παρει οτι της αξιζει, οτι και αν ειναι αυτο. Αν αξιζουμε το πρωταθλημα, θα το παρουμε. Και μονο ετσι το θελουμε. Γιατι αν καποιος αποδειχθει ΔΙΚΑΙΑ καλυτερος δεν εχουμε θεμα. Θεμα εχουμε οταν μας παιρνουν μεσα απο τα χερια μας αυτο που μας αξιζει.
Η ομαδα παιζει πολυ καλο ποδοσφαιρο, ο λαος επιτελους κ@@λωσε, αλλα αυτα τα ειχαμε ξαναδει. Το κομματι που μας ελειπε τις προηγουμενες φορες αυτην την φορα το εχουμε. Σε ευχαριστουμε για αυτο, οπου και αν καταληξει αυτο το ταξιδι τελικα, ακομη και αν δεν παρουμε τελικα την κουπα, γιατι η μπαλα ειναι Πορνη ορισμενες φορες, Ειναι η πρωτη φορα που εχουμε την καλυτερη ομαδα, τον καλυτερο λαο και την καλυτερη διοικηση στην Ελλαδα. Και αυτο δεν αλλαζει. Μακαρι να συνεχισεις να μας ανεβαζεις επιπεδα και να φτασουμε στην κορυφη, και αυτα που ελεγες για τις τροπαιοθηκες οταν ηρθες και σε κοροιδευανε να γινουν πραγματικοτητα.

Понтий сумасшедший :opaokara: :opaokara:
+1926

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kos » Δευτ 05 Φεβ 2018, 09:50

για την διατησια τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα. εαν δεν θελεις σφυριγματα δεν τα παιρνεις.
δεν μπορω να δεχτω οτι ειναι πρωτοβουλιες διατητων που εχουν αντιληφθει μια αλλαγη στην ταξη πραγματων και θελουν να φανουν αρεστοι.
απο εκει και περα ειμαι σε μια ηλικια και κουβαλαω μια εμπειρια ετων ως θεατης σφαγων του ΠΑΟΚ που μπορω να αντιληφθω οτι ειναι ουτοπικο να πιστευει κανεις ενα τετοιο συστημα μπορει να πεσει χωρις αγωνα και χωρις πολυ χρημα ή οτι θα ριξεις ενα συστημα για και θα αφησεις τα πραγματα στην τυχη τους. το ζητουμενο ειναι να υπαρχει μετρο σε ολο αυτο για να μην ξεφτιλιστουμε εντελως.
ανακοινωσεις κτλ ειναι γραφικοτητες.
η μαγκια ειναι να παρεις καθαρα και αντρικια τα δυο ντερμπι. στην συνειδηση του μεσου φιλαθλου εκει θα φανει ο πρωταθλητης και το ποσο καθαρος θα ειναι. να βαλεις κατω και να τους ξεφτιλισεις να μην τολμησουν να ξαναμιλησουν.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4935
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 05 Φεβ 2018, 10:27

sourmenetes έγραψε:Αυτο πρεπει να το κανει σημαια ο ΠΑΟΚ!!!το θεμα των var
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Δευτ 05 Φεβ 2018, 10:56

paoki_ έγραψε:Ειναι η πρωτη φορα που εχουμε την καλυτερη ομαδα, τον καλυτερο λαο και την καλυτερη διοικηση στην Ελλαδα.


Τον καλύτερο λαό τον έχουμε από πάντα.Φετος το συνειδητοποιησες.
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Kokovios και 30 επισκέπτες