Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 13 Οκτ 2018, 22:55

Ρε Κατ ήθελα να στο πω και νωρίτερα αλλά βλέπω επανέρχεσαι.

Αφού ωρύεσαι τόσο καιρό για τα κακώς κείμενα και ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ μας νουθετείς ότι όλα αυτά καμιά σχέση με τα ποδοσφαιρικά δεν έχουν, εδώ μέσα γιατί τα γράφεις;

Έχεις προσωπικά να καταγγείλεις κατι για τις επιχειρηματικές κινήσεις του Σαββίδη; Πήγαινε γράψτα στο ivansavvidis.gr.

Εδώ μέσα τί είναι δηλαδή δίοδος να γράφεις τα δικά σου για τα λάθη του Ιβάν και όλοι οι άλλοι να μη μπορούν να σχολιάσουν σχετικά με τα όσα συνδέουν τις κινήσεις του Ιβάν και τον ΠΑΟΚ;

Δεν βλέπεις οτι είναι περίεργο να τα λες εδώ μέσα και παράλληλα να ξεκόβεις κάθε σύνδεση με τα του ποδοσφαίρου;

Αμα δεν έχουν σχέση τότε τι τα αναφέρεις ΕΔΩ;

Εκτός κι αν το μόνο που θέλεις είναι να λέμε πόσο κακός είναι ο Ιβάν.


Κι οχι τίποτα άλλο, αλλά στηριγμένος στο οτι ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ.

Άκουσον άκουσον ιστορικό έγκλημα.


Την ΙΔΙΑ στιγμή που λες να μη τα συνδέουμε με το ποδόσφαιρο, την ΙΔΙΑ ακριβώς λες οτι ως αρχηγός του ΠΑΟΚ απαγορεύεται να συναντιέται με αυτούς (καλά αυτό είναι προφανές λάθος, ιστορικά παγκοσμίως όλες οι κεφαλές κρατών, εταιριών, ομάδων είχαν και έχουν επικοινωνία).




Και για να μη παρεξηγηθώ και ακούω πάλι την ίδια μαλακία περί υπεράσπισης, τα πράγματα για μένα ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ είναι απλή : Έχουμε ΞΕΚΑΘΑΡΗ εικόνα του τι συνέβη ή συμβαίνει; Τους είδαμε να συνεργάζονται σε κάτι; Έχουμε κάτι έστω χειροπιαστό για συνεργασία τους; Η απάντηση είναι ξεκάθαρα ΟΧΙ. Οπότε δεν έχουμε κάτι να πούμε πέρα από φήμες ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ύποπτης προέλευσης.

ΑΝ

ΑΝ

ΑΝ αποκτήσουμε στο μέλλον κάτι πιο χειροπιαστό, ΟΛΟΙ θα θέλουμε να το κατακρίνουμε.

Μέχρι τότε απλά γινόμαστε μάντεις κακών.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13125
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 14 Οκτ 2018, 00:28

Τετοια διαστρεβλωση ουτε ο ψηλος δικηγορος....
Δεν εχει νοημα...

Εγω βλεπω καποια περιεργα πραγματα εσεις μπορει οχι.Δε ζηταω να καταδικασει κανεις το Βανια μιας και οπως σωστα λες δεν υπαρχουν αποδειξεις.Εγω λεω να μαστε λιγο επιφυλακτικοι και γι αυτον και για τις προθεσεις του σχετικα με τον ΠΑΟΚ Για να μη πεφτουμε παλι απ τα συννεφα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26729
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Κυρ 14 Οκτ 2018, 00:47

Παλι θεωρίες για άγριους με διαστρεβλώσεις;


Άμα γράφεις λειψες εκφράσεις μέσες άκρες και όλο νόημα και δε μπορείς να τις εξηγήσεις μέσα σ' ένα 24ωρο σταματα να παριστάνεις ότι διαστρεβλώνουν άλλοι τα λόγια σου.

Γράψε ένα κείμενο δύο τριών παραγράφων με αρχή μέση και τελος μπας και καταφέρεις να εκφράσεις αυτό που πασχίζεις 7 μήνες τώρα να καταλάβουμε κι εμείς ρε φίλε.

Στην ανάγκη προστασιας του ΠΑΟΚ συμφωνώ και συμφωνούμε ολοι μαζί.

Στην α πριορι καταδίκη του Ιβάν, του Χ υπαλλήλου ή όλης της ΠΑΕ μαζί γιατί κάτι νομιζεις, κάτι άκουσες ή κάτι νομίζεις ότι άκουσες , διαφωνώ.

Στην Ελλάδα ευδοκιμεί η καταστροφολογια και ο σασταλεγισμος.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13125
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό george188 » Κυρ 14 Οκτ 2018, 01:07

Mετά απο 6 χρόνια ο καθένας μπορεί να κρίνει τις προθέσεις του Βάνια για την ομάδα μας. Προφανώς ο καθένας απο τη δική του σκοπιά. Σεβαστή απόλυτα η αποψησου kataramenos. Θα παραθέσω και γω τη δική μου
-Είναι ενας άνθρωπος με τα καλά του και τα άσχημα του. Όλοι μας έχουμε άλλωστε. Άργησε να μας μάθει και να τον μάθουμε και το πλήρωσε αυτό και ο ίδιος (μιας και δικα του λεφτά χαλάει) και η ομάδα μας πάνω απ όλα. Κατά την άποψη μου προσπαθεί πολύ εδώ και 3 τουλάχιστον χρόνια (απο τη στιγμή που κατάλαβε τη παίζει) να καθαρίσει αυτόν το γαμημένο βούρκο, αυτό το σύστημα που ελέγχει επι δεκαετίες την διαιτησία κτλ. Προφανώς δεν τα έχει καταφέρει απόλυτα αλλά έχουν γίνει έστω κάποια βήματα. Μέχρι και τον γαυρο-υπουργό επιστράτευσαν πέρυσι για να μας σταματήσει..
- Επιχειρηματίας ειναι ,δεν το αρνήθηκε ποτέ, και προφανώς μέσω του Π.Α.Ο.Κ. μας ακούστηκε και παραπάνω και είχε ακόμα μεγαλύτερη δυναμική. Βέβαια λόγω του Π.Α.Ο.Κ. χάλασε πολλές φορές την εικόνα του.
'Ένας άνθρωπος που φαίνεται ότι γουστάρει που είναι εδώ και δεν δίστασε να τσαλακώσει την εικόνα του στους υπόλοιπους Αιλλοιναις για την "αρρώστια" του/μας.
Οι παπαριές των αμερικάνων ξεκίνησαν από τη στιγμή που πήρε τον ΟΛΘ. Το ότι έχει σχέσεις με τον Πούτιν δεν νομίζω να το έκρυψε ποτέ. Ούτε θα μπορούσε άλλωστε, έχει εκλεγεί μαζί του χρόνια τώρα. Το αν εχει εμπλοκή για το μακεδονικό δεν το γνωρίζω. Εσύ μπορείς να πεις οτι αυτό λένε οι αμερικάνοι, εγώ μπορώ να σου πω οτι το διέψευσε ο ζάεφ. Ο ίδιος έχει δηλώσει ότι είναι κατά της συμφωνίας και λογικό απ όπου και αν το δεις. Βέβαια Θα μπορούσε πολύ εύκολα ο ιβάν μέσω των δικών του ΜΜΕ του να πάρει καθαρή θέση κατα της συμφωνίας, πράγμα που δεν έχει συμβεί μέχρι τώρα.
Τεσπα δεν θα επεκταθώ περαιτέρω γιατί όλοι ξέρουμε τα πεπραγμένα του και κρίνουμε ανάλογα. Ο καθένας έχει την αποψη του όπως είπα παραπάνω και το βλέπει διαφορετικά. Εμένα προσωπικά δεν μου έχει δώσει το δικαίωμα να τον βλέπω καχύποπτα. Αν ποτέ πιστέψω ότι είναι αντίθετος με τα συμφέροντα της ομάδας προφανώς και δεν θα σιωπήσω. Αυτά τα ολίγα και σορρυ για το μακρυνάρι παιδιά.
Αν ποτέ το δώσει τότε εδώ είμαστε και τα ξαναλέμε.
Τελευταία επεξεργασία από george188 και Κυρ 14 Οκτ 2018, 02:44, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2691
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 14 Οκτ 2018, 01:53

Πολύ σωστός ο George στην κριτική του συμφωνώ σε όλα..... Επί της ουσίας ουσιαστική στήριξη θέλει από μας που την έχει σε πολύ μεγάλο ποσοστό τίποτε άλλο..... Όλοι τον ίδιο στόχο έχουμε..... Το σύστημα που πολεμά νομίζαμε ότι είναι αήττητο δεν είναι όμως και άρχισε να αχνοφαίνεται......με τα καλα αλλά και τα λάθη του και τα δικά μας θα πορευτουμε μέχρι τέλους και θα πετύχουμε.....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Taseos » Κυρ 14 Οκτ 2018, 08:48

Εχπυμε λοιπον εναν τυπο με επισημη περιουσια 1,9 δις δολλαρια και εναν αλλον με 600 εκ δολλαρια.αλλα επειδη ο πρωτος εχει τον ΠΑΟΚ κ ο δευτερος τον ολυμπιακο αν κ ειναι συναιτεροι στο μεγκα απαγορευεται να μιλανε κ να συναντιουνται.καποιοι νομιζετε οτι εχετε ακομη οικονομικο μεγεθος γουμενου να του χτυπαν την πλατη στοργικα.χαμπαρι δεν παιρνετε απο μεγεθη.και συναντιουνται κςι λυκοφιλιες κανουν.αυτο ειναι το επιχειρειν. Αλλα αυτο με τις φοβιες να το κοιταξετε σοβαρα.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3859
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 14 Οκτ 2018, 10:11

Μισό λεπτό παιδιά μισό λεπτό..Επιφυλακτικοί ν μαστε είπε ο κατ γιατί κπ πράγματα δεν κολλάνε δεν είπε κάτι αλλο
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 14 Οκτ 2018, 10:28

Taseos Εσενα αν ο συνεταιρος σου σου βιασει την οικογενεια 6-7 φορες συνεχισε να κανεις μπίζνες μαζι του. Υπαρχουν και καποια ορια και ισχυει για ολους τους ανθρωπους, επιχειρηματίες η μη. Γινεται να ξεχασεις ολα οσα σ εχουν κανει σαν Σαββιδη τοσα χρονια? Εχεις κατεβασει κοσμο στο δρομο εναντια στο χοντρο. Δεν ειναι απλα δυο ανταγωνιστες που δε μιλιουνται στο γκολφ. Εκτος κι αν δε σε νοιάζει τοσο η οικογενεια σου....
Τες πα επειδη κουρασαμε και γυριζουμε στα ιδια εγω ετσι το βλεπω αλλος μπορει να λεει δε τρεχει καστανο μια χαρα ειναι.
Δικαιωμα του καθενος ειναι να βλεπει τα πραματα διαφορετικα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26729
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Paoki94 » Κυρ 14 Οκτ 2018, 11:38

@kat δεν έχω καταλάβει αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε.

Από τη μία, αναγνωρίζεις ότι ο Σαββίδης είναι επιχειρηματίας με τεράστια περιουσία κι ότι συναντήθηκε με τον Μαρινάκη για επιχειρηματικά-πολιτικά παιχνίδια, άσχετα με τον ΠΑΟΚ. Αναγνωρίζεις, ότι ο Σαββίδης κάνει στροφή από τον Σύριζα στην Ν.Δ., που είναι δεμένη με κουμπαριές με τον Μαρινάκη. Αναγνωρίζεις ότι έχουν ξανά καθήσει στο ίδιο τραπέζι για άλλες δουλειές και ότι είναι συνιδιοκτήτες του Mega.

Από την άλλη, εξαιτίας όλων αυτών, παρ' ότι θεωρείς ότι δεν έχουν καμία σχέση με τον ΠΑΟΚ, μας συμβουλεύεις να κρατήσουμε μικρό καλάθι για τον Ιβάν γιατί κάνει συμφωνίες με τον διάβολο, ο οποίος στο παρελθόν του έχει "βιάσει" την οικογένεια.

Φιλικά πάντα, αλλά κάτι δεν αντιλαμβάνομαι στον συλλογισμό σου.
Paoki94
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 14 Οκτ 2018, 12:12

Μα σου απντησα προσωπικα παραπανω. Αν δε καταλαβες απ την απαντηση στο ποστ σου ποιος ειναι ο προβληματισμος μου δεν εχει νοημα η κουβεντα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26729
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Κυρ 14 Οκτ 2018, 12:52

Οι άλλοι στο epsilon παίρνουν τον Νικολακόπουλο για την αθλητική εκπομπή. Δεν πάμε καλά.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6273
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 14 Οκτ 2018, 12:56

Γενικα στο E εχουν κανει περιεργες κινησεις
Dimg4
 

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 14 Οκτ 2018, 13:10

kataramenos5 έγραψε:Αν δε καταλαβες απ την απαντηση στο ποστ σου ποιος ειναι ο προβληματισμος μου δεν εχει νοημα η κουβεντα.

Φυσικά και δεν έχει νόημα η κουβέντα ρε kat...
Το 90% των Ελλήνων ήταν, είναι και θα είναι με τον ισχυρό...Αυτό είναι κάτι θέσφατο, που δεν αμφισβητείται...
Τώρα πια αυτό ισχύει ΚΑΙ για το 90% των ΠΑΟΚτσήδων, κατά την προσωπική μου άποψη, πού βλέπεις το περίεργο?

"Προοπτική" για μεγάλο Π.Α.Ο.Κ., "όπως τον ονειρευόμαστε όλοι", δίχως (τίμιο μέχρι Θεοποίησης) Ιβάν Σαββίδη δεν διαφαίνεται πουθενά, οπότε μέσα στον νου μας δεν χωράει κάτι διαφορετικό απ το να είναι τουλάχιστον "άγιος"...
Μας ξενίζει ρε αδερφέ να ακούμε αρνητικά για τον "μοναδικό" Πρόεδρο που μας οδηγεί στην Γη της επαγγελίας...

Είναι σαν να προσπαθείς να πείσεις έναν παλαιότερο και επίμονο ψηφοφόρο του δικομματισμού, από εκείνους τους "αναποφάσιστους" που ανεβοκατέβαζαν "διαφορετικές" κυβερνήσεις, με την "σοφή" επιλογή τους "την τελευταία στιγμή", ξέρεις, τον οποίο μάλιστα κάποιος απ τους δύο τελικά τον "βόλεψε" κάπως, αλλά, όταν ψιλοξεβολεύτηκε με καμιά μείωση μισθού των Δ.Υ. ψήφισε Χ.Α., ως ψήφο "διαμαρτυρίας", "περνώντας το μήνυμα" στους "δημοκράτες", τώρα να ξεκινήσει να ψηφίζει μονοκούκι το "ουτοπικό" (γι αυτόν) ΚΚΕ, ξέρω γω...Γίνεται? Ε δεν γίνεται, στο λέω...

Θα σε πει, δίχως να το πολυσκεφτεί μάλιστα:
Δεν είναι εφικτό να πάμε μπροστά με ουτοπίες...Προτιμώ να "περνάω το μήνυμα μου" στους θέσφατα αποτυχημένους, ελπίζοντας ότι, παίρνοντας αυτό το μήνυμα, θα βελτιωθούν και θα γίνουν πλέον όπως πρέπει...
Το πολύ πολύ να σε πει, "αγανακτισμένος" πλέον, κάτι που εξαρτάται απ το πόσα χρόνια τραβάει "ζόρια":
Πφφφφφφ...Σιγά να μην πάω να ψηφίσω κιόλας, για να επιβραβεύσω το πολιτικό τους σύστημα...Αποχή βρε...

Mīngus έγραψε:Οι άλλοι στο epsilon παίρνουν τον Νικολακόπουλο για την αθλητική εκπομπή. Δεν πάμε καλά.

Μαααα...Γιατί το λες αυτό και τι εννοείς λέγοντας "οι άλλοι"? :?
Αφού...

Αν έμπαινε με απόλυτο ύφος κόντρα σε όλους πόσο θα έπαιζε η εκπομπή;
Άλλο η καθαρή προσπάθεια άλλο η προπαγάνδα.
Αν τους αποκλείσει όλους δεν έχει νόημα να έχει κανάλι.

Θα τους πολεμήσουμε με τα δικά τους όπλα, όπως πολλοί ισχυρίζονται ότι πρέπει να κάνουμε...
Με την (άραγε όχι ουτοπική?) προοπτική όμως στον νου τους, δίχως να γίνουμε σαν αυτούς...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό paoki19 » Κυρ 14 Οκτ 2018, 13:30

Εκεί στο OPEN TV πήρατε Νικολαιδη τώρα Νικολακοπουλο , πάρτε και για τον ΠΑΟΚ τον Γούναρη να δέσει το γλυκό... :evil: :shock:
Ρε τι γίνεται...
Άβαταρ μέλους
paoki19
 
Δημοσιεύσεις: 2331
Εγγραφή: Τρί 22 Ιαν 2008, 17:29

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 14 Οκτ 2018, 14:05

Δεν απευθύνεται μόνο σε ΠΑΟΚτσηδες και δεν πρέπει όλοι πρέπει να έχουν εκπροσώπηση απλά επιτέλους θα έχει ο ΠΑΟΚ τον χρόνο που του αξίζει σαν μέγεθος..... Ο εκπρόσωπος του ΠΑΟΚ πρέπει να είναι δυνατός αυτό μας ενδιαφέρει και ας φέρει σαν εκπρόσωπο του γαβρου τον τσουκαλά..... Πρέπει η συννεφιασμένη οπότε κερδίζει ο ΠΑΟΚ Κυριακή να ξεφτιλίστει από την καινούρια αθλητική εκπομπή..... Αν ήταν να βάζαμε μόνο ΠΑΟΚτσηδες και να τα βλέπουμε μόνο εμείς δεν κάνουμε τίποτε.....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες