Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 27 Μάιος 2018, 12:45

Δεν εχω ανακατευτει πολλες φορες σε αυτην την κουβεντα,θα το κανω μια φορα αλλα δυσκολα να συνεχισω σε αυτην γιατι δε λυνεται γραπτως.απο κοντα τα πραγματα ισως ειναι πιο ευκολα.

Η γενικη φιλοσοφια που εκφραζει ο κατ ειναι σωστη,γιατι αναφερθηκε ο ΠΑΟΚ πολλακις στο συστημα το οποιο θα ριξει και θα πολεμησει με ολη του τη δυναμη.

Και ειδαμε στη συνεχεια οτι εφαγες στη μαπα γαυρετοπουλο και κομινη φετος και αλλα παρομοια περυσι και προπερσι.

Αρα δικαιολογημενα καποιοι βρισκουν αντιφαση σε αυτα που ειπε ο Ιβαν.

Το ζητημα ποιο ειναι ομως.
1) Ο ιβαν εκανε πολλα και αρκετα βηματα στο να χτυπησει το συστημα. Εκανε 10 αλλα αφησε και 1.τα 10 του Ιβαν ειναι σημαντικα,το 1 ομως που αφησε τον σκοτωσε.
2)Η ενασχοληση των αλλων συμμετεχοντων χρονια στο παρα-αθλημα.ο ιβαν οσο και να το κανουμε ειναι μια πενταετια και την παρα-μπαλα ακομα την μαθαινει.
3) η διαφορετικη νοοτροπια του Ιβαν.και αυτο ειναι το σημαντικοτερο και πιο ισχυρο.ο ιβαν δεν εχει τη νοοτροπια που εχουν οι αλλοι.απλο παραδειγμα το γκολ με την αεκ.
Αν ηταν στο οακα δεν υπηρχε περιπτωση να αλλαξει αποφαση, μα τα χιλια βαρ.

Σου λεει αν αλλαξω αποφαση,με τιγρινιο,δυσκολα να ξημερωσει επομενη μερα.
Ο ιβαν δε λειτουργει ετσι,καλως ή κακως.

Θα διεκδικησει το δικαιο του,θα προσπαθησει να λυσει ζητηματα,προστατεψε την ομαδα μεχρι ενα σημειο,ειχαμε καλυτερη αντιμετωπιση φετος αλλα στη δυσκολη ωρα υπερισχυει η παρα-μπαλα.

Θα μου πεις γιατι τοτε κανει δηλωσεις για προστασια και θα τους τελειωσουμε κτλ κτλ.
Τις κανει γιατι
α)τις πιστευει και σιγουρα εχει κανει παρα πολλα βηματα ωστε να τις εκπληρωσει.
β)πρεπει να τις κανει για να δειξει οτι ειναι δυνατος και να υψωσει αναστημα.
γ)καμια σχεση η δυναμικη του ΠΑΟΚ πριν 5 χρονια με τη δυναμικη του ΠΑΟΚ τωρα.

Ο ΠΑΟΚ στο δικο μου το μυαλο καπως ετσι λειτουργει και δε θα θελα να περασει στην οχθη του να φοβουνται καποιοι για τη ζωη τους για ενα οφσαιντ ή μια καρτα.θα χασει αξια ο τιτλος που παιρνω, δε θα τον χαρω,θα χασει το νοημα ο ΠΑΟΚ που υποστηριζω.

Προφανως και κανεις απο αυτους που απαιτουν πιο συνεπη Ιβαν στις δηλωσεις του,δε ζητα να απειλει ζωες ο προεδρος, αλλα οταν οι υπολοιποι συμμετεχοντες φτανουν σε αυτο το σημειο παντα θα εισαι σε μειονεκτικη θεση.

Μελος του paokmania μπορει να σας πιστοποιησει για απειλες, απο πρωην προεδρο της αεχ, σε διαιτητη για τα παιδακια του.

Δε θελω να φτασουμε σε αυτο το σημειο.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Κυρ 27 Μάιος 2018, 12:50

Εγώ επιμένω ότι δεν έχω καταλάβει τι έχει γίνει και υπάρχει αυτή η έξαρση αρνητισμου από ένα ή περισσότερα μέλη του φόρουμ εδώ και κάποιες μέρες.

Θεωρούμε ύποπτο τον Ιβάν;

Τον αμφισβητούμε ευθέως γιατί έκανε ή δεν έκανε κάποια πράγματα;

Θεωρούμε ότι μας λένε ψέμματα ο ίδιος ή υπάλληλοι του;

Θεωρούμε ότι βλέπουμε περίεργες κινήσεις για οικονομικό συμφέρον;


Δεν καταλαβαίνω τι έχει συμβεί τον τελευταίο καιρό και μπορεί να σχετίζεται με όλα αυτά.

Κατηγορούμε τον ΠΑΟΚ που δεν λύνει σε ένα δύο τρία χρόνια το προαιώνιο πρόβλημα της Ελλάδας και της σκατιλας που κυριαρχεί;

Πλάκα μου κάνετε;
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13147
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 27 Μάιος 2018, 12:54

Goran
Δεν άλλαξε τίποτα όσον αφορά τον Α Σ, οποίος θέλει γίνεται μέλος στον ερασιτέχνη,το μόνο που χρειάζεται είναι να συνυπογράψουν για αυτόν δύο είδη τακτοποιημένα μελη και μετά από έναν χρόνο έχει δικαίωμα του εκλέγειν και του εκλέγεσθαι..
Ναι μπορεί ο ερασιτέχνης να μην έχει καμία σχέση με την ΠΑΕ αλλά μην ξεχνάς ότι είναι ένας μέτοχος του 10% και η μαμά του συλλόγου.
Γι αυτό προσωπικη μου άποψη είναι ότι όλοι οι ΠΑΟΚτσιδεςς είναι υποχρεωμένοι να είναι ενεργά μέλη του ΑΣ
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 27 Μάιος 2018, 12:57

ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- έγραψε:Το ποδοσφαιρο στην Ελλαδα ειναι μπλεγμενο με την πολιτικη και τα οικονομικα διαπλεκομμενα συμφεροντα εδω και 70 χρονια
Ο Ιβαν τους χαλασε το "" πανηγυρη"" και αυτο τους τρελανε....και τους ενωσε ταυτοχρονα
Εχει τοσο βαθιες και δυνατες ριζες το πολιτικοοικονομικο κατεστημενο στην Ελλαδα που θελει πολυ μεγαλο αγωνα για να το ξεπατωσεις....παρα πολυ μεγαλο....
Για αυτο "" εργο"" θα εχει και συνεχεια....πιστη υπομονη και επιμονη...

Υ.Γ.Οταν ξεκινησε η επανασταση του 21 και ελευθερωθηκε η Ελλαδα...
Η Μακεδονια εμεινε αλλα 100 χονια υπο Οθωμανικο ζυγο....100 .....ετσι για να μην ξεχνειωμαστε...


Υ.Γ(2) Ιβαν Σαββιδης...Μεγας ευεργετης τουΠΑΟΚ
Υ.Γ(3)και για να μην τον ξεχασω...... τιμη και δοξα στους Αθηναιους ΠΑΟΚτσηδες
Όλα αυτά συν τα 520 χλμ μακριά από τα κέντρα αποφάσεων μια ζωή.....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 27 Μάιος 2018, 13:00

rainmaker έγραψε:Εγώ επιμένω ότι δεν έχω καταλάβει τι έχει γίνει και υπάρχει αυτή η έξαρση αρνητισμου από ένα ή περισσότερα μέλη του φόρουμ εδώ και κάποιες μέρες.

Θεωρούμε ύποπτο τον Ιβάν;

Τον αμφισβητούμε ευθέως γιατί έκανε ή δεν έκανε κάποια πράγματα;

Θεωρούμε ότι μας λένε ψέμματα ο ίδιος ή υπάλληλοι του;

Θεωρούμε ότι βλέπουμε περίεργες κινήσεις για οικονομικό συμφέρον;


Δεν καταλαβαίνω τι έχει συμβεί τον τελευταίο καιρό και μπορεί να σχετίζεται με όλα αυτά.

Κατηγορούμε τον ΠΑΟΚ που δεν λύνει σε ένα δύο τρία χρόνια το προαιώνιο πρόβλημα της Ελλάδας και της σκατιλας που κυριαρχεί;

Πλάκα μου κάνετε;
Και όμως δεν κάνουν πλάκα....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό dim-cyprous-paok » Κυρ 27 Μάιος 2018, 13:02

Σας διαβάζω για το παρών τοπικ εδώ κ 3 μέρες κ μου έχετε ανακατέψει τα έντερα.
ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΙ.
Κάποιοι που εμφανιστηκατε 2-3 χρόνια πριν έχετε γίνει χοροφυλακες φίλε goran κ κουνάτε σε όλους το δάχτυλο σαν άλλοι κεχαγιαδες ( κ μην μου αρχίσεις τώρα τις ψευτομαγκιές του Διαδικτύου που πουλιούνται εύκολα πίσω από το πληκτρολόγιο, το συνηθίζεις άλλωστε ). Όσο για τον καταραμενο5 θα πω το εξής : οκ έχεις κάποιους προβληματισμούς
Το σέβομαι αλλά ρε φίλε ξέρεις κάτι η προσπαθείς εδώ κ 3 μέρες να μας πείσεις για κάτι που απλά σβουρίζει στο καιφαλι σου;
Αν ξέρεις κάτι πέστο να ανοίξουν κ τα δικα μας τα γκαβα, αν όχι κ απλά έχεις κουραστεί κάνε στην άκρη , ξεκουράσου κ προσπάθησε να καθαρίσεις τον νου σου.
Στο φιναλε γράψτε κανένα σενάριο για καμία ταινία με κατασκόπους·», μην πάει κ χαμένο τόσο ταλέντο .
Κ οι υπόλοιποι ΠΑΨΤΕ να κουνάτε το δάχτυλο κ να είστε παντογνώστες του foroum.
Κουράσατε .......
Όπου βρίσκεται δυποδο μηρυκαστικο ζώο εξ Αθηνών απλά ξεφτιλιστε το!!!!
Άβαταρ μέλους
dim-cyprous-paok
 
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Σάβ 01 Αύγ 2015, 10:16

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 27 Μάιος 2018, 13:15

rainmaker έγραψε:Εγώ επιμένω ότι δεν έχω καταλάβει τι έχει γίνει και υπάρχει αυτή η έξαρση αρνητισμου από ένα ή περισσότερα μέλη του φόρουμ εδώ και κάποιες μέρες.

......
Δεν καταλαβαίνω τι έχει συμβεί τον τελευταίο καιρό και μπορεί να σχετίζεται με όλα αυτά.
......
;


Απλο ειναι ρειν κατο χω ξαναπει. Ολα αυτα τα γραψα γιατι απλα δε θελω του χρονου να ξαναζήσω τα ιδια. Γιατι βλεπω οτι ξεχασαμε τι γινοταν πριν 2 μηνες. Γιατι πιστευω οτι τιποτα δεν άλλαξε . Οτι και του χρονου τα ιδια θα δουμε. Διαβαστε και λιγο προσεκτικα τι λεει ο αλλος γιατι σ αυτα που εγρψα 5 φορες τα ιδια ειδα 40 διαφορετικες ερμηνεις. Αυτα και τελος απο μενα. Κουρασαμε.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 27 Μάιος 2018, 13:20

Έχοντας διαβάσει με πολλή προσοχή τα παραπάνω posts των sourmenetes και rainmaker, θα το τελειώσω κάπου εδώ, υπενθυμίζοντας μια δήλωση του Ιβάν, για ένα θέμα, που όλοι γνωρίζουμε το φετινό τελικό αποτέλεσμα...

Ιβάν Σαββίδης:

Ναι, εγώ ήθελα να σώσω τον Παναθηναϊκό, γιατί...μπλα μπλα μπλα...

Ο β@ζελος σώθηκε τελικά απ τον υποβιβασμό, μέσα απο μια ψηφοφορία ενός συστήματος ομάδων, το οποίο όλοι λέμε (και έτσι φαίνεται πεντακάθαρα) ότι πολεμάει τον ποδοσφαιρικό Π.Α.Ο.Κ. και ότι πάμε κόντρα σ αυτό...
Βρίσκει κανένας κάποια λογική στα δύο παρακάτω?

1...Στο πώς γίνεται ο Ιβάν να ταυτίζεται με τα θέλω αυτού του βρώμικου "συστήματος", που "έχουμε πόλεμο"?
2...Στο ότι τελικά αυτό που ήθελε ο Ιβάν, εν τέλει έγινε απ το "σύστημα", ενώ άλλα που θέλει δεν γίνονται?

Όποιος βρει κάποια λογική σ αυτά, γνωρίζοντας όλοι μας ποιο είναι το ΠΟΚ και πώς πρέπει να πολεμηθεί, μέχρι να εξαϋλωθεί, όχι μόνο το κάθε κεφάλι του απ τα 3, ξεχωριστά αλλά και κάθε υποκατάστημα του, ας το γράψει!

Σοβαρή-λογική αιτιολογία όμως, όχι τίποτα λόγια περί γραφικότητας του Ιβάν, που θέλει δυνατό ΠρωΚτάθλημα, με δυνατό β@ζελο, γιατί αυτά προσωπικά δεν τα καταπίνω αμάσητα, σας το δηλώνω εκ των προτέρων...


Υ.Γ. Για να μην με ρωτάτε και πρέπει να επανέρχομαι μετά, λέω εκ των προτέρων ότι αυτό είναι ένα παράδειγμα, τέτοιο που με κάνει να θολώνω με τον Ιβάν και με το τι θέλει και τι δεν θέλει και τι μπορεί και τι δεν μπορεί... :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 27 Μάιος 2018, 13:32

desperando έγραψε:Goran
Δεν άλλαξε τίποτα όσον αφορά τον Α Σ, οποίος θέλει γίνεται μέλος στον ερασιτέχνη,το μόνο που χρειάζεται είναι να συνυπογράψουν για αυτόν δύο είδη τακτοποιημένα μελη και μετά από έναν χρόνο έχει δικαίωμα του εκλέγειν και του εκλέγεσθαι..
Ναι μπορεί ο ερασιτέχνης να μην έχει καμία σχέση με την ΠΑΕ αλλά μην ξεχνάς ότι είναι ένας μέτοχος του 10% και η μαμά του συλλόγου.
Γι αυτό προσωπικη μου άποψη είναι ότι όλοι οι ΠΑΟΚτσιδεςς είναι υποχρεωμένοι να είναι ενεργά μέλη του ΑΣ

Γνωρίζω πολύ καλά την λειτουργία και τους κανονισμούς του ερασιτέχνη, είμαι πολύ κοντά του σαν οπαδός, με διαρκείας, τόσο σε πολλά τμήματα του, όσο και σε ανθρώπους του και είναι επιλογή μου να μην είμαι μέλος του, για προσωπικούς λόγους, που δεν χρειάζεται να αναφέρω...Σε ξανατονίζω ότι κρίνω τις πράξεις ως οπαδός!!!!

Με ενδιαφέρει η σωστότερη λειτουργία της ΠΑΕ και του οργανισμού Π.Α.Ο.Κ. και γράφω εδώ ό,τι θεωρώ σωστό!
Δεν προσπαθώ ούτε να σπιλώσω ούτε να αδικήσω κανέναν, παραθέτοντας σχεδόν πάντα τα γεγονότα και μόνο...

Εσύ όμως μας πρότεινες να πάμε στις Γ.Σ. της ΠΑΕ, να συνομιλήσουμε με τους "άχρηστους" κάτι το οποίο, αφ ενός είναι κάτι σχεδόν αδύνατον να γίνει και αφ ετέρου δεν θα το επέλεγα, για το καλό της υγείας μου πάνω απ όλα...
Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι διευκρινίσεις δεν θα παιρνα από κανέναν εκεί μέσα...Ξέρω πώς ενεργούν όλοι τους, έχοντας την δει παραπάνω από Πάπες, που πάντα προσπαθούν να διοχετεύσουν το κάθε λάθος μακριά τους...

Κάνοντας λοιπόν τέτοιου είδους τσιτάτες προτάσεις εσύ, δεν λύνονται θέματα που μας απασχολούν, αυτό λέω...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Κυρ 27 Μάιος 2018, 13:55

dim-cyprous-paok έγραψε:...........
ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΙ.
Κάποιοι που εμφανιστηκατε 2-3 χρόνια πριν έχετε γίνει χοροφυλακες φίλε goran κ κουνάτε σε όλους το δάχτυλο σαν άλλοι κεχαγιαδες ( κ μην μου αρχίσεις τώρα τις ψευτομαγκιές του Διαδικτύου που πουλιούνται εύκολα πίσω από το πληκτρολόγιο, το συνηθίζεις άλλωστε ). .........
......
Στο φιναλε γράψτε κανένα σενάριο για καμία ταινία με κατασκόπους·», μην πάει κ χαμένο τόσο ταλέντο .
Κ οι υπόλοιποι ΠΑΨΤΕ να κουνάτε το δάχτυλο κ να είστε παντογνώστες του foroum.
Κουράσατε .......



:lol: :lol: :lol:

ενα εχω να πω.....

μεγαλε την ...γαμησες....
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 27 Μάιος 2018, 14:00

Ο Ιβάν έχει πει ότι ξεχωρίζει τις ομάδες από αυτούς που τις διοικούν και δημιουργούν προβλήματα.

Έχει δηλώσει επισης ότι για αυτόν είναι σημαντικό να συμμετέχουν όλες οι λεγόμενες μεγάλες ομάδες.
Μας ξενίζει λίγο γιατί συνηθίσαμε μέχρι σήμερα να βλέπουμε τους παράγοντες να κάνουν τα πάντα για να πετύχουν τους στόχους τους, αν μπορούσαν να παίζουν μόνοι τους θα το έκαναν ( βλέπε the dictator).
Εμένα προσωπικά με κάνει να νιώθω περήφανος που ο πρόεδρος μου ενδιαφέρεται και για το ποδόσφαιρο ως άθλημα και όχι μόνο για την ομάδα του.
Η σοβιετική του κουλτούρα τον κάνει να αντιλαμβάνεται την αξία του αθλητισμού
Για μένα μόνο μπράβο αξίζει η συμπεριφορά του
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 27 Μάιος 2018, 14:02

Και η προπαγάνδα συνεχίζετε κατα Σαββίδη γιατί λέει διχάζει την Ελλάδα χρησιμοποιώντας τον ΠΑΟΚ, και όμως εκεί κάτω τα πιστεύουν https://youtu.be/8dhOl0vD34Y
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 27 Μάιος 2018, 14:20

Δικαίωση καταραμένου :lol:
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 27 Μάιος 2018, 14:37

Στέφανε, :lol: :lol: :lol: :lol:
Μην αμησυχείς αδερφέ...Δεν απαντάω δα και στον κάθε μυστήριο που αποκαλεί κάποιους ΠΕΡΙΕΡΓΟΥΣ... :geek:
Ούτε που όσα προτείνει στους άλλους (π.χ. "άραγμα και ξεκούραση") δεν τα κάνει πρώτα πρώτα ο ίδιος... 8-)

"Don't feed the troll"... ;)

Υ.Γ. Desperando, τώρα τον συγχαίρεις τον Ιβάν για την "σοβιετική" νοοτροπία που αναφέρεις, σε σχέση με την σωτηρία του β@ζελου και την αγάπη του προς το άθλημα (sorry αλλά μ αυτό γέλασα πάρα πολύ, το ομολογώ), αλλά παλιότερα νευρίαζες, όταν του υποδείκνυες εσύ τι να κάνει "μπας και σηκώσει κανένα Πρωτάθλημα", που αν δεν το κάνει "ας κάτσει να κοιτάει να τα σηκώνει ο κολλητός του", έτσι? Προσωπικά δεν με έπεισες, να ξέρεις...

Το να αλλάζει φωτογραφικά κάποιος νόμος, για να γλιτώσει ένας απ το ΠΟΚ και μάλιστα ο Ιβάν να λέει ότι το ήθελε να τον γλιτώσει ο ίδιος αυτόν, ε συνεχίζει να με θολώνει πέρα για πέρα του λόγου μου, το ομολογώ...

Αν π.χ. αυτό γινόταν αύριο για τον πουστόγ@υρο ή την κούλα, θα με θόλωνε εξ ίσου, το ομολογώ κι αυτό...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 27 Μάιος 2018, 15:24

Έχεις δίκιο πολλά έχω γράψει και είμαι σίγουρος ότι δεν μπορώ εγώ προσωπικά να συγχωρήσω κανέναν από το ποκ για αυτά που μου έχει κάνει. Ο φανατισμός μου και το πάθος μου για τον ΠΑΟΚ ( ίσως και η παιδεία μου)είναι σίγουρο ότι δεν μου επιτρέπουν να σκέφτομαι και να πρατω το σωστό.
Χαίρομαι όμως που ο πρόεδρος μου έχει αυτή τη διαύγεια που μου λείπει και με κάνει χειρότερο ανθρωπο

Υγ η πρώτη μου γυναίκα ήταν σερβιδα, η δεύτερη ( κατά κόσμον) ρωσοποντια...πίστεψέ με έχω ανακαλύψει εκ των έσω τι εστί αθλητική κουλτούρα για τους πρώην σοβιετικους
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: mikeblack, rosinante και 45 επισκέπτες