Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 14 Μαρ 2018, 23:18

goran 64 έγραψε:
gpap έγραψε:
desperando έγραψε:......
Αυτοπαραμυθιαζομαστε λέω εγώ.
Το σπυρί προκαλεί προβληματα, εμείς τι έχουμε προκαλέσει όλα αυτά τα χρόνια σ αυτούς?
Μόνο γελιο.
Γελάνε με την πάρτη μας και φέτος γελάνε δέκα φορές πιο δυνατα.
Σε τι να ποντάρω? Στον κόσμο?
Ο ίδιος κόσμος δεν είναι αυτός που του στέρησαν τη ζωή και το μέλλον των παιδιών του και δεν έκανε τίποτα? Που κάθησε στον καναπέ του στην ασφάλεια των 500€, άνοιξε την τηλεόραση και έβαλε σορβαιβορ για να ξεχαστεί?

Ναι υπάρχει και μια χούφτα τρελών αλλά είναι πολύ λίγοι για να κερδίσουμε τον πόλεμο.

Αλλάξανε οι καιροί αλλάξαμε και μεις μαζί


φίλε επίτρεψέ μου μια επισήμανση.
Τόσα χρόνια, που μας έκλεβαν και αδικούσαν, και εμείς σκύβαμε το κεφάλι υποταγμένοι (λόγω αδύναμων διοικήσεων κυρίως), τότε γελούσαν και μας χλεύαζαν.
Θυμάσαι λίγα χρόνια πριν, με τον σπάθα τι είχε γίνει;
Φωνάξαμε, τσιρίξαμε, αλλά αυτοί εκεί τον χαβά τους, σαν να μην έγινε τίποτα, σαν απλώς μια ''μύγα'' να τους ενόχλησε και να αδιαφόρησαν παντελώς για τις κραυγές μας.

Σήμερα δεν γίνεται αυτό.
Σήμερα, η πανσπερμία που χαρακτηρίζει την επίθεση όλων (μα όλων) κατά της ομάδος και του προέδρου, μόνο πως δεν μας υπολογίζουν δείχνει.
Ακριβώς επειδή πλέον δεν μπορούν απλά να αδιαφορήσουν, έχουν στήσει όλο αυτό το πανηγύρι που παρακολουθούμε αυτές τις ημέρες, προσπαθώντας να προκαταβάλουν συνειδήσεις και να αλλοιώσουν την αλήθεια.
Άρα φίλε μου, δεν μας χλευάζουν.
Μας φοβούνται.
Και για αυτό έχουν πέσει να μας βγάλουν από την μέση.

Μπράβο ρε gpap...Το βρήκες, συγχαρητήρια και τείνω να συμφωνήσω μαζί σου μεν, αλλά...
Υπάρχει όμως μια μικρή λεπτομέρεια που παρέλειψες...
Ενώ λοιπόν τότε εμείς φωνάζαμε και τσιρίζαμε πίσω απ τα πληκτρολόγια, αναπαυμένοι βολικά στον καναπέ,
τώρα πια λοιπόν, εμείς πάλι, φωνάζουμε και τσιρίζουμε.......................πίσω απ τα πληκτρολόγια...
:o :twisted:
Ίσως βέβαια πλέον κάποιοι να άλλαξαν τον καναπέ τους ύφασμα ή ακόμα κι από τριθέσιο σε διθέσιο... :(
Μεγάλη επιτυχία... :oops:

Οι μεγάλες ομάδες έχουν μεγάλους λαούς, όχι τρόπαια!
Μεγάλος δε λαός, είναι διαχρονικά ο αγωνιστής λαός...


:pano:


Οι μεγαλες ομαδες ομως ΠΡΕΠΕΙ να εχουν και τροπαια
Dimg4
 

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό trouman » Τετ 14 Μαρ 2018, 23:35

Αυτός ο μαζικός επικοινωνιακός βομβαρδισμός εναντίον τοη Σαββίδης, άρχισε ήδη να λειτουργεί όπως τότε με το δημοψήφιασμα, που νόμιζαν ότι πες πεςθα πετύχουν αυτό που θέλουν. Σε όσους έχει μείνει ακόμα φαιά και όχι άλλου χρώματος ουσία, αρχίζουν και την ψιλιάζονται.. Βόλεψε και σε κάποιους για να αλλάξουν ατζέντα, από τα φάρμακα και τη Νοβάρτις σε κάτι, άλλο, που πιστεύουν τους βολεύει...Την έχουν πατήσει ήδη και όχι μόνο με τον λαό μας που τέτοια συσπείρωση δε θα έχει γνωρίσει ποτε, αλλά και με πολλούς άλλους..
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 14 Μαρ 2018, 23:47

Dimg4 έγραψε:
goran 64 έγραψε:
gpap έγραψε:
φίλε επίτρεψέ μου μια επισήμανση.
Τόσα χρόνια, που μας έκλεβαν και αδικούσαν, και εμείς σκύβαμε το κεφάλι υποταγμένοι (λόγω αδύναμων διοικήσεων κυρίως), τότε γελούσαν και μας χλεύαζαν.
Θυμάσαι λίγα χρόνια πριν, με τον σπάθα τι είχε γίνει;
Φωνάξαμε, τσιρίξαμε, αλλά αυτοί εκεί τον χαβά τους, σαν να μην έγινε τίποτα, σαν απλώς μια ''μύγα'' να τους ενόχλησε και να αδιαφόρησαν παντελώς για τις κραυγές μας.

Σήμερα δεν γίνεται αυτό.
Σήμερα, η πανσπερμία που χαρακτηρίζει την επίθεση όλων (μα όλων) κατά της ομάδος και του προέδρου, μόνο πως δεν μας υπολογίζουν δείχνει.
Ακριβώς επειδή πλέον δεν μπορούν απλά να αδιαφορήσουν, έχουν στήσει όλο αυτό το πανηγύρι που παρακολουθούμε αυτές τις ημέρες, προσπαθώντας να προκαταβάλουν συνειδήσεις και να αλλοιώσουν την αλήθεια.
Άρα φίλε μου, δεν μας χλευάζουν.
Μας φοβούνται.
Και για αυτό έχουν πέσει να μας βγάλουν από την μέση.

Μπράβο ρε gpap...Το βρήκες, συγχαρητήρια και τείνω να συμφωνήσω μαζί σου μεν, αλλά...
Υπάρχει όμως μια μικρή λεπτομέρεια που παρέλειψες...
Ενώ λοιπόν τότε εμείς φωνάζαμε και τσιρίζαμε πίσω απ τα πληκτρολόγια, αναπαυμένοι βολικά στον καναπέ,
τώρα πια λοιπόν, εμείς πάλι, φωνάζουμε και τσιρίζουμε.......................πίσω απ τα πληκτρολόγια...
:o :twisted:
Ίσως βέβαια πλέον κάποιοι να άλλαξαν τον καναπέ τους ύφασμα ή ακόμα κι από τριθέσιο σε διθέσιο... :(
Μεγάλη επιτυχία... :oops:

Οι μεγάλες ομάδες έχουν μεγάλους λαούς, όχι τρόπαια!
Μεγάλος δε λαός, είναι διαχρονικά ο αγωνιστής λαός...


:pano:


Οι μεγαλες ομαδες ομως ΠΡΕΠΕΙ να εχουν και τροπαια

Ναι, φυσικά και φυσιολογικά, σε κάποιες ευνομούμενες χώρες όμως...
Όχι σε προτεκτοράτα δουλείας, προδοσίας, διαφθοράς ως την σαπίλα και διαπλοκή των ταγών τους με όλα αυτά!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό paokpool » Τετ 14 Μαρ 2018, 23:51

Το ότι δεν βγαίνει μία εννιαία δυναμική ανακοίνωση όλων των συνδέσμων ή μάλλον ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΗΔΗ, αλλά βγαίνουν κάθε λίγο μεμονομένες με ξεπερνάει!

Σε ποιον απευθύνοντε αυτές οι ανακοινώσεις;;;

Ποιος ρε καρντάσια θα κάτσει να διαφάσει την ανακοίνωση ενός και μόνο συνδέσμου από την στιγμή που σε πολεμάει ακόμα και το BBC και το Al Jazzeera;

Εγώ προσωπικά δεν διάβασα ούτε μία! Και εφόσον εγώ ο ΠΑΟΚτσής δεν μπαίνω καν στον κόπο να κάτσω να διαβάσω την ανακοίνωση ενός και μόνο συνδέσμου (αναιξερέτως όσο ιστορικός και αν είναι αυτός) στις τωρινές περιστάσεις, αναρωτιέμαι για πιον λόγο να μπει στον κόπο να την διαβάσει κάποιος μη-ΠΑΟΚτσής.

Σε πολεμάει όλη η Ελλάδα και όχι μόνο! Ανά δεκάλεπτο. Και αντί να συντονηστεί ΟΛΟΣ Ο ΛΑΟΣ του ΠΑΟΚ σε μία και μόνο ανακοίνωση που θα μας αντιπροσωπευει στο σύνολο, θα βγάζει ο κάθε σύνδεσμος από μία ξεχωριστά;

Προσωπική μου γνώμη, τραγική η συγκεκριμένη στάση! Τραγικότατη.
Άβαταρ μέλους
paokpool
 
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 20:48
Τοποθεσία: Δράμα / Dortmund

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 14 Μαρ 2018, 23:54

Οταν θες να πεισεις καποιον για κατι, χρησιμοποιησε επιχειρηματα σταθερα. Οταν ομως το πας σε σταδιο πρηξιματος και υπερβολης, πετυχαινεις το αντιθετο... αυτο παθαινετε βοδια των μμε.. ο ιβαν δεν ειναι κανας χθεσινος, wait and see.
Θελω το φετινο πρωταθλημα για να τους το τριβω για μια ζωη αλλα λογικα τωρα παμε για -3, -2 του χρονου και κανα 5 κεκλεισμενων.
ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΑΣ, ΙΒΑΝ ΒΓΑΛΕ ΤΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΤΩΡΑ
Dimg4
 

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Maniaq@Deepwood » Πέμ 15 Μαρ 2018, 00:09

paokpool έγραψε:Το ότι δεν βγαίνει μία εννιαία δυναμική ανακοίνωση όλων των συνδέσμων ή μάλλον ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΗΔΗ, αλλά βγαίνουν κάθε λίγο μεμονομένες με ξεπερνάει!

Σε ποιον απευθύνοντε αυτές οι ανακοινώσεις;;;

Ποιος ρε καρντάσια θα κάτσει να διαφάσει την ανακοίνωση ενός και μόνο συνδέσμου από την στιγμή που σε πολεμάει ακόμα και το BBC και το Al Jazzeera;

Εγώ προσωπικά δεν διάβασα ούτε μία! Και εφόσον εγώ ο ΠΑΟΚτσής δεν μπαίνω καν στον κόπο να κάτσω να διαβάσω την ανακοίνωση ενός και μόνο συνδέσμου (αναιξερέτως όσο ιστορικός και αν είναι αυτός) στις τωρινές περιστάσεις, αναρωτιέμαι για πιον λόγο να μπει στον κόπο να την διαβάσει κάποιος μη-ΠΑΟΚτσής.

Σε πολεμάει όλη η Ελλάδα και όχι μόνο! Ανά δεκάλεπτο. Και αντί να συντονηστεί ΟΛΟΣ Ο ΛΑΟΣ του ΠΑΟΚ σε μία και μόνο ανακοίνωση που θα μας αντιπροσωπευει στο σύνολο, θα βγάζει ο κάθε σύνδεσμος από μία ξεχωριστά;

Προσωπική μου γνώμη, τραγική η συγκεκριμένη στάση! Τραγικότατη.

το βρίσκεις εύκολο να μαζευτούν 200 άτομα και να γράψουν μια ανακοίνωση?
ή νομίζεις πως θα γίνει καμιά τηλεδιάσκεψη όπως στο σταρ γουορς ,κι αν δεν μπαίνεις στον κόπο να διαβάσεις τι γράφουν και πως εκφράζονται τι σε νοιάζει και κριτικάρεις τόσο εύκολα?!!!
Maniaq@Deepwood
 
Δημοσιεύσεις: 648
Εγγραφή: Δευτ 28 Απρ 2014, 20:41

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Πέμ 15 Μαρ 2018, 00:22

Τον Νοέμβρη βγήκε ένα παραπεμπτικό βούλευμα που έκανε την εγκληματική οργάνωση, συμμορία. Τον Δεκέμβρη γύρισε πίσω, γιατί η ελάφρυνση των κατηγοριών δεν στοιχειοθετούνταν.
Τι γίνεται σ' αυτήν την υπόθεση; Πέντε μήνες πέρασαν. Για πες μας ρε Βασιλειάδη. Πού είναι και ο Κοντονής;
Εγώ προτείνω ο ΠΑΟΚ να επιμείνει να μην ξεκινήσει κανένα πρωτάθλημα, μέχρι να τελεσιδικήσουν οι υποθέσεις αυτές και να εφαρμοστούν και οι αντίστοιχες ποινές στις ομάδες των οποίον οι παράγοντες εμπλέκονται.
Τσακίστε τους στην νομιμότητα.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Πέμ 15 Μαρ 2018, 00:32

Mīngus έγραψε:Τον Νοέμβρη βγήκε ένα παραπεμπτικό βούλευμα που έκανε την εγκληματική οργάνωση, συμμορία. Τον Δεκέμβρη γύρισε πίσω, γιατί η ελάφρυνση των κατηγοριών δεν στοιχειοθετούνταν.
Τι γίνεται σ' αυτήν την υπόθεση; Πέντε μήνες πέρασαν. Για πες μας ρε Βασιλειάδη. Πού είναι και ο Κοντονής;
Εγώ προτείνω ο ΠΑΟΚ να επιμείνει να μην ξεκινήσει κανένα πρωτάθλημα, μέχρι να τελεσιδικήσουν οι υποθέσεις αυτές και να εφαρμοστούν και οι αντίστοιχες ποινές στις ομάδες των οποίον οι παράγοντες εμπλέκονται.
Τσακίστε τους στην νομιμότητα.

+ + +
ΝΑ ξεκαθαρίσει και το ιδιοκτησιακό της αεκ
Νομιμότητα uber alles !
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3618
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό PAOKpanta » Πέμ 15 Μαρ 2018, 00:46

https://secure.avaaz.org/el/petition/Pr ... K/?cEVHRmb

Συλλογή υπογραφών "Κάτω τα χέρια σας από τον ΠΑΟΚ!"
Κατα κρίση συνυπογραφή

Ισως αξιζει τον κόπο και μια τέτοια κίνηση
μεγαλε ΠΑΟΚ η δυναμη σου ειμαστε εμεις οι οπαδοι σου
Άβαταρ μέλους
PAOKpanta
 
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Πέμ 03 Ιουν 2010, 13:27

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό prist64 » Πέμ 15 Μαρ 2018, 00:52

Εγω πα ας λεω κατ΄.
"Σαντέτες ειμαι,σκυλ΄υιός,ματωνω κι ματούμαι".

Αέτς ειπες μας και αέτς θελω να ελέπω σε.

Κι αν χρας βοηθειαν, ολοι σουμά σ΄θα ημες.
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Πέμ 15 Μαρ 2018, 00:56

Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Φαντασμα » Πέμ 15 Μαρ 2018, 01:16

Αν πιστευεις οτι ηρθε η ωρα για ξεμπροστιασμα κανεις μια συνεντευξη στο Εψιλον με Ελληνες και ξενους δημοσιογραφους και μεσα (ria novosti, sputnik). Μιλας για ολους και ολα και προβαλεις στοιχεια-νουμερα-βιντεο απο εγκληματα των ''αλλων'' που μενουν ατιμωρητα και αποσιωπημενα. Μιλας για το αθηναικο συστημα διοικησης που αποδεικνυει στην πραξη οτι διαχρονικα δεν θελει χρημα και αναπτυξη στην περιφερεια (αποβιομηχανιση, εσωτερικη μεταναστευση, ανεργια, χαμηλη προτεραιοτητα σε επιδοτησεις και εργα, γιγαντισμος της αθηνας σε χρημα και διεκδικησεις που χρεωνουν ολη την χωρα αλλα μοιραζουν ψιχουλα), οτι λεει ψεματα για αναπτυξη και φερνει εμποδια στις επενδυσεις σου (συκοφαντιες για λαθρεμπορια, ψεματα και κρυμενα προστιμα, συνεχεις αναβολες στα τουριστικα προτζεκτ, προπαγανδα των αμερικανων), οτι δεν θελει ανταγωνισμο και ξενα κεφαλαια στο ποδοσφαιρο οπως στα προηγμενα πρωταθληματα (Τσελσι, Μιλαν, Παρι). Παρουσιαζεις δλδ την εικονα της αθηναικης διοικησης η οποια ακομα και σε περιοδο κρισης εξακολουθει να στερει απο την περιφερεια δικαιη και ιση κατανομη πλουτου και ευκαιριων διακρισης, να αρνειται να εκσυγχρονιστει και να υπηρετησει την ισονομια. Δειχνεις ευθεως την πορεια του χρηματος του τσουλου, ποιος ωφελειται, ποιοι τρωνε, ποιοι εχουν συμφεροντα χωρις τα οποια απειλειται η επιβιωση τους. Δειχνεις την καταστροφη απο οπου σε εδιωξαν (Μεγκα). Αφηνεις αιχμες για πολιτικη δραση και απειλεις με νεα λιγκα ενω ταυτοχρονα ανακοινωνεις πλανα για νεες αμεσες επενδυσεις. Στελνεις τελεσιγραφο σε βορειοελλαδιτες πολιτικαντηδες οτι αν δεν σταθουν διπλα μας ανοιχτα και στην πραξη να μη περιμενουν τιποτε πια απο σενα. Και φυσικα -οπως ειπαν κι αλλοι- αποσυρεις το χρημα σου απο την μπιζνα μπαλα-τιβι δλδ οχι νοβα, οχι χορηγια και δικο σου ραδιοφωνο ετσι για να την ακουσουν και οι εδω τζαμπα μαγκες που τρωνε ψωμακι απο τον ΠΑΟΚ για να τον κραζουν στα ραδιοφωνα. Αυτα για αρχη. Και συντονισμενα. Ετσι θα στρεψει πολυ περισσοτερος κοσμος το κεφαλι του προς την μερια του δικαιου.
Φαντασμα
 
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν 2017, 13:31

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό B&W » Πέμ 15 Μαρ 2018, 01:16

.
Τελευταία επεξεργασία από B&W και Πέμ 15 Μαρ 2018, 02:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
B&W
 

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Πέμ 15 Μαρ 2018, 02:27

https://www.altsantiri.gr/parapolitika/ ... ona-video/

Άρρωστο ΠΑΟΚτσακι ο Άδωνις
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 15 Μαρ 2018, 08:33

Dimg4 έγραψε:
Μαυρο Χιονι έγραψε:Εγώ πάντως αν ήμουν ο Σαββιδης ήδη θα καταστρωνα την εκδίκηση μου!


Θα ηταν αφελες αν νομιζαμε οτι δεν το κανει ηδη

+1
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89362
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες