Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό mike » Τετ 19 Οκτ 2016, 13:01

πάρα πολύ ωραία σχολίασαν οι: back in black και καταραμένος5 την ιδιότητα του μεγάλου Γιώργου Κούδα, ενώ προσωπικά θα ήθελα να πω ότι και μόνο η διάθεση να αποδώσουμε αυτή του την τοποθέτηση σε "συμβολική", "χρηστική", αναγκαία ή μη, ή ότι άλλο, με θλίβει
ας κάθεται δίπλα στον Ιβάν μέσα στην Τούμπα και μόνο από αυτό που αποπνέει η προσωπικότητά του ας μεταλαμπαδεύει το DNA του ΠΑΟΚ στον Πρόεδρο και σε όλο το γήπεδο
ο άνθρωπος είναι τοτέμ για την ομάδα μας, είναι ένα "πίστευε και μη ερεύνα" και δεν χρειάζεται παραπάνω ψάξιμο το θέμα

goran μιας και πιάστηκες με τον μεγάλο Κούδα θα ήθελα να γυρίσω καμιά 10ριά χρόνια πίσω, στα γενοφάσκια του ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ και με λίγη συγκίνηση να θυμηθώ την "πρίχτηκη" θέση μου απέναντι στους τότε διαχειρηστές για τη στάση τους απέναντι σε αυτό το μεγάλο σύμβολο. Η φιγούρα του που σήμερα κοσμεί την πρώτη σελίδα του σαιτ, μαζί με το Μπάνε και το Ζαγόρ ήταν απούσα και ο λόγος ήταν ότι κάποιος τότε διαχειριστής δεν μπορούσε να συγγχωρήσει την ιστορία με τα περί μετακίνησής του στο λιμάνι. Κάποια στιγμή το είδωλο έκατσε στη βάση του και ζήσανε αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα. Οι αρχαιοκάπηλοι μπορούν να σκαλίσουν τα αρχεία :)
Άβαταρ μέλους
mike
 
Δημοσιεύσεις: 907
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 14:25
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 19 Οκτ 2016, 13:10

Ωραίος @mike... ;)


Υ.Γ. Κατ, στο τέλος για σένα λέει κάτι θαρρώ... :mrgreen:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 19 Οκτ 2016, 13:12

Δε ειδα κατι για ριγανες.. :mrgreen:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 20 Οκτ 2016, 10:55

giapas έγραψε:
goran 64 έγραψε:...
Ευκαιρία όμως είναι θαρρώ να δούμε μέσα ΚΑΙ απ αυτό το topic ποιοι οπαδοί μας γνωρίζουν αλλά και πόσο πολύ σέβονται (ή ατυχώς και όχι μερικοί) την ζωντανή Ιστορία του Π.Α.Ο.Κ.!!!! 8-)
...


και πώς πάει το πράγμα ως τώρα; έχουμε αποτελέσματα;


Διάβαζε όλα τα posts για να κρίνεις μόνος σου αν θέλεις... :roll:
Δεν νομίζω να έχω καμιά υποχρέωση να σε δίνω και ραπόρτο... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 07 Νοέμ 2016, 00:50

Γιώργαρε έχε τον από κοντά μην τυχόν αρχίσει από απόψε και μαζεύει ξανά το.........."ανώτατο σοβιέτ"... :shock:

Κάτι στρατηγούς, πρώην Προέδρους (σειρά του Λάκη μήπως είναι?) και συνταξιούχους ΑΡΔ, ξέρεις εσύ!!!! :pano:


Υ.Γ. "Χικ"..."χικ"...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 23 Νοέμ 2016, 15:38

Τις καλύτερες ευχές μου στον πρώτο των πρώτων ΓΙΩΡΓΑΡΟ ΚΟΥΔΑ που σήμερα κλείνει αίσια τα 70 του χρόνια!!!!

Να τα εκατοστήσεις με υγεία ρε ΓΙΩΡΓΑΡΕ και να παραμείνεις για πάντα ο ένδοξος ΜΕΓΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του μπιζίμ Π.Α.Ο.Κ. αλλά και του σύγχρονου Ελληνικού ποδοσφαίρου!!!!
Να είσαι για πάντα Η ΤΙΜΗ ΚΑΙ Η ΔΟΞΑ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ & ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΜΑΣ!!!!


Υ.Γ. Ανατρίχιασα και μόνο που ανέσυρα απ την μνήμη μου κάποιες στιγμές απ τα παιχνίδια σου!!!! :nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 23 Νοέμ 2016, 15:46

Χρόνια πολλά ρε θρύλε της Τούμπας!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 23 Νοέμ 2016, 17:54

Χρόνια πολλά κύριε Κούδα
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό slidar » Τετ 23 Νοέμ 2016, 18:13

Η παε τρουμπας εστειλε χρονια πολλα?

Απορια το ειχα.. :redcard:
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 23 Νοέμ 2016, 18:54

goran 64 έγραψε:
giapas έγραψε:
goran 64 έγραψε:...
Ευκαιρία όμως είναι θαρρώ να δούμε μέσα ΚΑΙ απ αυτό το topic ποιοι οπαδοί μας γνωρίζουν αλλά και πόσο πολύ σέβονται (ή ατυχώς και όχι μερικοί) την ζωντανή Ιστορία του Π.Α.Ο.Κ.!!!! 8-)
...


και πώς πάει το πράγμα ως τώρα; έχουμε αποτελέσματα;


Διάβαζε όλα τα posts για να κρίνεις μόνος σου αν θέλεις...


Να ένα παράδειγμα ντροπής, μόλις το από πάνω δηλαδή...
Κόκκινη κάρτα στον Γιώργαρο Κούδα επειδή...έχει τα γενέθλια του!!!!
Τι άλλο θα δούμε εδώ μέσα δηλαδή, δεν μπορώ να φανταστώ...


Υ.Γ. Αλλά..."αγάπη μόνο..."!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 30 Νοέμ 2016, 15:56

Τώρα σε θέλω εσένα να πεις την άποψη σου, όχι μόνο στον Ιβάν αλλά και δημόσια ακόμα...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τετ 30 Νοέμ 2016, 16:00

Άστον ήσυχο τον άνθρωπο..........

SM-G935F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 30 Νοέμ 2016, 16:12

Τον άνθρωπο φυσικά...Τον σύμβουλο του Ιβάν όμως γιατί???

Είπαμε εξ άλλου ότι δεν είναι γλάστρα...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Τετ 30 Νοέμ 2016, 16:48

goran 64 έγραψε:Τον άνθρωπο φυσικά...Τον σύμβουλο του Ιβάν όμως γιατί???

Είπαμε εξ άλλου ότι δεν είναι γλάστρα...


σωστός
βεβαια την άποψη του δε χρειάζεται να την πει δημοσια αλλα στους υπευθυνους
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 31 Ιαν 2017, 14:13

goran 64 έγραψε:Τώρα σε θέλω εσένα να πεις την άποψη σου, όχι μόνο στον Ιβάν αλλά και δημόσια ακόμα...


pilotos έγραψε:Άστον ήσυχο τον άνθρωπο..........

SM-G935F


goran 64 έγραψε:Τον άνθρωπο φυσικά...Τον σύμβουλο του Ιβάν όμως γιατί???

Είπαμε εξ άλλου ότι δεν είναι γλάστρα...


Αυτή η στιχομυθία μου με τον pilotos έγινε στις 30 Νοεμβρίου, την μέρα που "έδωσε στεγνά" ο Βλάνταρος τον ακατανόμαστο μπροστά στις κάμερες...Θεώρησα απαραίτητη την παρεμβολή του Κούδα σε κείνη την κρίσιμη στιγμή, γνωρίζοντας πολύ καλά τον παρορμητισμό του Ιβάν στον τρόπο που παίρνει αποφάσεις αλλά και την εκτίμηση που τρέφει στο πρόσωπο του Μεγαλέξανδρου μας!!!!

Θαρρώ ότι δικαιώθηκα και ότι ο Γιώργαρος ο Κούδας έκανε ακριβώς αυτό που χρειαζόταν, ακριβώς την ώρα που χρειαζόταν μάλιστα να το κάνει!!!! Για το καλό του Π.Α.Ο.Κ. πάνω απ όλα και απ όλους!!!!

Αν δείτε-διαβάσετε προσεκτικά τα όσα είπε ο Γιώργαρος σε αθλητικό ραδιόφωνο της πόλης μας (είναι γραμμένη η συνέντευξη του στην στήλη δεξιά στην κεντρική "Τι λένε τα ΜΜΕ" με τίτλο "Να μείνει 10 χρόνια ο Ίβιτς στον Π.Α.Ο.Κ.") καταλαβαίνετε όπως κι εγώ άλλωστε ότι η "ενεργοποίηση" του Γιώργου Κούδα μετά από εκείνο το περιστατικό (όπως δηλώνει ο ίδιος και δημόσια πλέον φυσικά) και η "ενημέρωση-συμβουλή" του στον Πρόεδρο της ομάδας, τότε που έπρεπε και όπως όφειλε, συνέβαλε τα μέγιστα ώστε να δοθεί χρόνος κι εμπιστοσύνη απ τον, πιο ήρεμο πλέον μετά την παρέμβαση Κούδα, Ιβάν Σαββίδη στο δίδυμο Μίχελ-Ίβιτς, με τελικό αποτέλεσμα σήμερα να βλέπουμε έναν εντελώς διαφορετικό Π.Α.Ο.Κ., μέσα κι έξω απ το γήπεδο!!!!

Βλέπουμε πλέον έναν Π.Α.Ο.Κ. ομάδα, αλλά και μια ομάδα-οικογένεια!!!!
Πάρα πολύ σημαντικό γεγονός για την ακόμα πιο υγιή συνέχεια στην πορεία του οργανισμού Π.Α.Ο.Κ.!!!!
Οπότε...

Γιώργαρε Κούδα...Σ ευχαριστούμε πολύ!!!!

:pano: :nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες