PAOK TV & PAOK New Media

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Όσοι έχετε πρόβλημα, βλέπετε τα παιχνίδια:

Ενσύρματα (Με καλώδιο Ethernet συνδεδεμένο στον υπολογιστή).
23
43%
Ασύρματα (Μέσω Wi-fi)
24
45%
Αλλιώς (Από browser τηλεόρασης, κλπ)
6
11%
 
Σύνολο ψήφων : 53

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Eagle1980 » Σάβ 21 Σεπ 2019, 22:46

markos4 έγραψε:
navigator11 έγραψε:
markos4 έγραψε:Πολλά μαγαζιά στην νότια Ελλάδα θα πληρώσουν 8€ και θα δείξουν με χαρτί,γαυρο και αντε βαζελο.
Με δύο τρεις που μίλησα σήμερα το αυριανό δεν θα το δείξουν.


Αυτό θα είναι παράνομο. Στο χέρι και των συνοπαδων σε εκείνα τα μέρη, πέρα από τους όποιους ελέγχους μπορεί να οργανώσει η ίδια η ΠΑΕ, να καταγγείλουν τέτοιας πρακτικής μαγαζιά.

Στα μέρη που βρίσκομαι και με πληθυσμό κατω των 3000 κατοίκων,αυτο συνεπάγεται οτι σχεδόν όλοι μεταξύ μας γνωριζόμαστε. Είμαστε 3 παοκτσηδες... καταγγελία δεν μπορεί να γίνει για ευνόητους λόγους.

Και να γίνει καταγγελία σε ορεινά χωριά π.χ της Αρκαδίας της Κορινθίας της Αργολίδας ποιος θα ασχοληθεί;
Είναι καινούριο το πρότζεκτ καινούριο το εγχείρημα και δύσκολα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα η παε θα μπορεί να λάβει σοβαρά όλους αυτούς τους παραμέτρους.Του χρόνου και αν συνεχιστεί το ΠΑΟΚΤΒ πιστεύω θα είναι διαφορετικά τα πράγματα.

Η εταιρία που έχει αναλάβει την αντιμετώπιση της πειρατείας μπορεί με τεχνολογία ανευρεσης Ι.P. αναπασα στιγμή να δει ποιο πακέτο δουλεύει το κατάστημα. Αν δεν είναι των 200 ευρω θα το αναφέρει με αρχεία στην Π.αε. και θα γίνουν οι ανάλογες ενέργειες. Κάλο θα είναι και φίλαθλοι μας να πουν στην Π.Α.Ε. οπού υπάρχει παρανομία..προστατευουμε το συμφερον της ομαδας μας...
Άβαταρ μέλους
Eagle1980
 
Δημοσιεύσεις: 2614
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιαν 2016, 05:50

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό pilotos » Σάβ 21 Σεπ 2019, 22:48

Τόσες μέρες, βλέπω γράφω παρακολουθώ κλπ... Ενας δεν είπε ένα μπράβο , σε αυτόν τον τύπο που προνόησε, να υπάρχει το ΠΑΟΚ TV και βασικά να μην πάμε στην ν9βα, τη στιγμή που ουδείς γνώριζε ότι πιθανόν να γίνει αλλαγή στο ιδιοκτησιακό της καθεστώς.
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Σάβ 21 Σεπ 2019, 22:50

Eagle1980 έγραψε: Η εταιρία που έχει αναλάβει την αντιμετώπιση της πειρατείας μπορεί με τεχνολογία ανευρεσης Ι.P. αναπασα στιγμή να δει ποιο πακέτο δουλεύει το κατάστημα. Αν δεν είναι των 200 ευρω θα το αναφέρει με αρχεία στην Π.αε. και θα γίνουν οι ανάλογες ενέργειες. Κάλο θα είναι και φίλαθλοι μας να πουν στην Π.Α.Ε. οπού υπάρχει παρανομία..προστατευουμε το συμφερον της ομαδας μας...

Η εταιρεια δεν γινεται να ξερει ποια IP αντιστοιχει σε ποιον πελατη. Το μονο που μπορει να ξερει με εισαγγελικη αδεια (αν θυμαμαι καλα) ειναι να ζητησει να μαθει σε ποιον ανηκει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ IP

Αλλα δε γινεται να ζητησει στοιχεια 30.000 ατομων για να βρει ποιες ανηκουν σε μαγαζια
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11404
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό pilotos » Σάβ 21 Σεπ 2019, 22:52

Μιλήστε για κάτι που τείνει στην πραγματικότητα κι όχι για πειρατεία στο ίντερνετ...
Ότι κλειδώνει, ξεκλειδώνει τόσο απλά.

Τα διαφυγοντα κέρδη, είναι μέσα στις παραμέτρους που έχουν ήδη υπολογιστεί. Μην ασχολείστε.
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό psiras67 » Σάβ 21 Σεπ 2019, 23:00

Wonderland έγραψε:Ενδιαφερον εγχειρημα με τα καλα του και τα κακα του. Το καλό ειναι οτι ο ΠΑΟΚ γινεται πιο αυτονομος, οσοι ζουμε εξωτερικο συμβαλλουμε κι εμεις στην ομαδα και βλεπουμε με καλη εικονα κτλ. Τα αρνητικά δυστυχως ειναι πιο πολλά. Ο ΠΑΟΚ αυτη τη στιγμή θα πρεπε να τανε σε ανοιχτο κανάλι να τον βλεπει ολη η Ελλαδα και να βγαζει καινουριους οπαδους. Τα 8 ευρώ τα θεωρω υπερβολικά για παιχνιδι ελληνικου πρωταθληματος, πολλοι συγκρινουνε τις τιμες για δυο παιχνιδια με τις συνδρομες σε καναλι που μεταδίδει ολη μερα προγραμμα, δεν ειναι το ιδιο. Αν αρχισει η ομαδα να παραπαταει για κανα διμηνο τα νουμερα, πολυ υψηλα για την ωρα και μπραβο μας, θα παραμεινουν τα ιδια; Επισης με παραξενευει το γεγονος οτι τα λεφτα πανε στην Dimera κι οχι στην ΠΑΕ, λογικα η Dimera πρεπει να εχει μετοχες στον ΠΑΟΚ (Δε γνωριζω την μετοχικη συνθεση της ΠΑΕ). Και η τελευταια μου ενσταση που ειναι εντελως προσωπικη τοποθετηση, ολο αυτο το κυνηγι κατα της πειρατειας μου καθεται καπως, ο ΠΑΟΚτσης δηλαδη να κανει και τον χωροφυλακα, να καταγγελει καφετεριες απο δω κι απο κει, τα πειρατικα sites, νομιζω οτι ερχεται σε αντιθεση με το ιστορικο dna του ΠΑΟΚτση.

Απο την αλλη, δεν ειχαμε και αλλη επιλογή, ειναι και το προιον της πλακας δυστυχως. Η ερτ εκανε πισω, και καλυτερα εδω που τα λεμε, που να χαμε παρει τα 7 απο κει τι θα ακουγαμε και τι θα γραφανε καθε μερα δε περιγραφεται. Η νοβα απ οτι φαινεται παει για φουντο και με καινουριο ιδιοκτητη τον βασικο μας αντιπαλο (συγκρουση συμφεροντων ηθελα να ξερα δεν ισχυει στην Ελλαδα;) οποτε ηταν καπου μονοδρομος το ολο εγχειρημα.

Συμφωνώ απόλυτα με την πειρατεια, δεν γίνεται να κάνουμε τους μπάτσους ! Όσο για την κώλο ερτ εγώ δεν ήθελα να πάμε όχι για το τη θα πούνε η αλόθρησκοι γιατί και τώρα που δεν πήγαμε μας την λένε ! δεν γλιτώνεις από την ηλιθιότητα, αλλά γιατί εγώ θέλω να είμαστε καλά εμείς με τον εαυτό μας και να μην κάνουμε αυτά που κάνανε η άλλοι !
psiras67
 
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τετ 12 Απρ 2017, 22:31

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 21 Σεπ 2019, 23:01

markos4 έγραψε:
navigator11 έγραψε:
markos4 έγραψε:Πολλά μαγαζιά στην νότια Ελλάδα θα πληρώσουν 8€ και θα δείξουν με χαρτί,γαυρο και αντε βαζελο.
Με δύο τρεις που μίλησα σήμερα το αυριανό δεν θα το δείξουν.


Αυτό θα είναι παράνομο. Στο χέρι και των συνοπαδων σε εκείνα τα μέρη, πέρα από τους όποιους ελέγχους μπορεί να οργανώσει η ίδια η ΠΑΕ, να καταγγείλουν τέτοιας πρακτικής μαγαζιά.

Στα μέρη που βρίσκομαι και με πληθυσμό κατω των 3000 κατοίκων,αυτο συνεπάγεται οτι σχεδόν όλοι μεταξύ μας γνωριζόμαστε. Είμαστε 3 παοκτσηδες... καταγγελία δεν μπορεί να γίνει για ευνόητους λόγους.

Και να γίνει καταγγελία σε ορεινά χωριά π.χ της Αρκαδίας της Κορινθίας της Αργολίδας ποιος θα ασχοληθεί;
Είναι καινούριο το πρότζεκτ καινούριο το εγχείρημα και δύσκολα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα η παε θα μπορεί να λάβει σοβαρά όλους αυτούς τους παραμέτρους.Του χρόνου και αν συνεχιστεί το ΠΑΟΚΤΒ πιστεύω θα είναι διαφορετικά τα πράγματα.


Αν μιλάμε όμως για Αττική, Κρήτη, Πάτρα κλπ, πρέπει να υπερισχύσει η ανάγκη προστασίας των συμφερόντων του ΠΑΟΚ έναντι τυχόν διαπροσωπικών σχέσεων με ... κουτοπόνηρους μαγαζάτορες/καταστηματάρχες.

Όσον αφορά στο επιχείρημα ότι δεν ταιριάζει στον ΠΑΟΚτσή να αναλαμβάνει και ρόλο "αστυφύλακα", αυτό που έχω να πω είναι ότι, επειδή η λογική αυτή στη Μπανανία της Βαλκανικής θεωρείται αποδοκιμαστέα, έχουμε πήξει σε ένα βουνό αυθαιρεσίες, που υπό συνθήκες έχουν ήδη στοιχίσει και πολύ δύσκολα στο μέλλον δε θα στοιχίσουν κι άλλες απώλειες, άψυχες και έμψυχες.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

PAOK TV

Δημοσίευσηαπό geopol4 » Σάβ 21 Σεπ 2019, 23:09

Αφού δεν είμαι τυχερός να είμαι κοντά στην ομαδάρα μας και στον ναό, δεν υπήρχε καλύτερος τρόπος για να στηρίξω! Πραγματικά αυτή η κίνηση είναι ένα τίποτα μπροστά στις συγκινήσεις, τις χαρές, την περηφάνια που μας χαρίζουν τα 4 αυτά ιερά γράμματα.

ΠΑΟΚ tv, ο πόνος όλων των αλλόθρησκων “λογιστών”

Εικόνα



Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
geopol4
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2019, 12:17

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό psiras67 » Σάβ 21 Σεπ 2019, 23:15

παιδιά σταματήστε να είστε τόσο απόλυτοι με τα μαγαζιά ,δεν είναι όλοι ίδιοι ! Τα περισότερα μαγαζάκια καφέ τα έχουνε ξεσκίσει με την φορολογία τον ενφια ,την ΑΕΠΙ που τους κυνηγάει για την μουσική την ΝΌΒΑ και τον οτε που τους κυνηγάει πόσα πιστεύετε ότι μπορεί να πληρώνει για να είναι νόμιμος ? Μόνο την τηλεόρασην η το ραδιόφωνο να έχουν στο μαγαζί ,για να είναι νόμιμη πρέπει να πληρώνουν 3 εταιρίες πνευματικών δικαιωμάτων ,δηλαδή περίπου για ένα μαγαζί 60 τετραγωνικών περίπου 2.400 ευρώ τον χρόνο !! Βάλε τον οτε και την νόβα περίπου 2-3000 ευρώ !Για να πουλήσουν όταν έχει κανένα ντέρμπι γιατί όταν δεν έχει ντέρμπι βαράν μύγες !Δεν είναι όλα τα πράγματα απλά !
βλέπω να ξεκινάει κυνήγι μαγισον και δεν μου αρέσει :|
psiras67
 
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τετ 12 Απρ 2017, 22:31

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό psiras67 » Σάβ 21 Σεπ 2019, 23:27

Αν μιλάμε όμως για Αττική, Κρήτη, Πάτρα κλπ, πρέπει να υπερισχύσει η ανάγκη προστασίας των συμφερόντων του ΠΑΟΚ έναντι τυχόν διαπροσωπικών σχέσεων με ... κουτοπόνηρους μαγαζάτορες/καταστηματάρχες.

Όσον αφορά στο επιχείρημα ότι δεν ταιριάζει στον ΠΑΟΚτσή να αναλαμβάνει και ρόλο "αστυφύλακα", αυτό που έχω να πω είναι ότι, επειδή η λογική αυτή στη Μπανανία της Βαλκανικής θεωρείται αποδοκιμαστέα, έχουμε πήξει σε ένα βουνό αυθαιρεσίες, που υπό συνθήκες έχουν ήδη στοιχίσει και πολύ δύσκολα στο μέλλον δε θα στοιχίσουν κι άλλες απώλειες, άψυχες και έμψυχες.[/quote]

Ο χοντρός με 3 τόνους πρέζας είναι πρωθυπουργός της Ελλαδίτσας μας ,ο παπαγεωργόπουλος έφαγε 40 εκατίμιριά και είναι έξω ! Τα κοπρόσκυλα της ENERGA φάγαν 200 μύρια και είναι έξω ! Αν συνεχίσω θέλω 150 σελίδες να σου γράφω ,και εσείς θέλετε να κυνηγάμε τους διπλανούς μας για της φοβερές παρανομίες τον 200 ευρώ ? Συγνώμη αλλά δεν έχετε κάνει ποτέ παρανομία εσείς ? Δεν κατεβάσατε ποτέ κανένα τραγούδι από το youtube? καμία ταινία ?Δεν είδατε ποτέ ματς από παράνομο σάιτ ?
Δεν ξέρω τί να πω !! :cry: :cry:
psiras67
 
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τετ 12 Απρ 2017, 22:31

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Σάβ 21 Σεπ 2019, 23:33

Ο αριθμός των συνδρομών μέχρι τώρα που ξεπέρασε ταχύτατα τις 21,000 έχει ξεφτιλίσει όλους τους εχθρούς μας αλλά και τους χρήσιμους ηλίθιούς τους.

"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3293
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Σάβ 21 Σεπ 2019, 23:38

psiras67 έγραψε:Μόνο την τηλεόρασην η το ραδιόφωνο να έχουν στο μαγαζί ,για να είναι νόμιμη πρέπει να πληρώνουν 3 εταιρίες πνευματικών δικαιωμάτων ,δηλαδή περίπου για ένα μαγαζί 60 τετραγωνικών περίπου 2.400 ευρώ τον χρόνο !!

Το νουμερο αυτο απο που προκυπτει;

Ουτε το 15% αυτου δεν ειναι, με βαση την εμπειρια που εχω...
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11404
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό psiras67 » Σάβ 21 Σεπ 2019, 23:41

pgetsos έγραψε:
psiras67 έγραψε:Μόνο την τηλεόρασην η το ραδιόφωνο να έχουν στο μαγαζί ,για να είναι νόμιμη πρέπει να πληρώνουν 3 εταιρίες πνευματικών δικαιωμάτων ,δηλαδή περίπου για ένα μαγαζί 60 τετραγωνικών περίπου 2.400 ευρώ τον χρόνο !!

Το νουμερο αυτο απο που προκυπτει;

Ουτε το 15% αυτου δεν ειναι, με βαση την εμπειρια που εχω...

Αεπι 800. αυτοδιαχηρηση 700 ,GEA δεν ξέρω ακριβώς αλλά ζητάν περίπου τα ίδια ! Άντε δεν είναι 2.400 είναι 2000!
psiras67
 
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τετ 12 Απρ 2017, 22:31

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό psiras67 » Σάβ 21 Σεπ 2019, 23:52

ξέχασα και την άδεια μουσικών οργάνων από το δήμο 150 ευρώ ,όπου μουσικό όργανο θεωρείτε και αν έχεις μόνο τηλεόραση !
psiras67
 
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τετ 12 Απρ 2017, 22:31

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Σάβ 21 Σεπ 2019, 23:59

Gea - ΑΕΠΙ κτλ σε μαγαζι οχι ιδιαιτερα μικρο συγγενικου προσωπου 1ο ετος ειναι 340 μαζι (110 και 230), στον Δημο πληρωμη για τις τηλεορασεις και τη μουσικη τιποτα (ισως εξαρταται απο τον δημο), 180€ για 2 χρονια αν θελει να κανει live

2ο ετος ισως ανεβει λιγο η GEA που κανει εκπτωσεις σε ενα μαγαζια. 2.000+ σιγουρα οχι παντως στα περισσοτερα μαγαζια
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11404
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Κυρ 22 Σεπ 2019, 00:17

Πιστεύω κάνεις ΠΑΟΚτσης δε θα έκανε κατταγελια ή παραπονα στο συνοικιακό καφέ που βγάζει τα προς το ζην από 3 καφέδες και 5 μπύρες.

Αλλά μαγαζια που σε κάθε ματς έχουν 20+ άτομα και στα ντέρμπι βγάζουν τραπεζάκια μέχρι τον δρόμο, είναι αδιανόητο να μην έχουν κανονική συνδρομή.

Επειδή έχω βρεθεί σε πολλές καφετέριες σε Αθήνα και Λάρισα, μπορώ να πω με σιγουριά πως τα 200ε θα τα βγάλουν και με το παραπάνω μόνο από τον αυριανό αγώνα. Επίσης και στις 2 παραπάνω πόλεις που ήμουν κάτοικος, έχω γνωρίσει καταστηματάρχες τόσο κομπλεξικους με τον ΠΑΟΚ που και 50 ευρώ να ήταν η ετήσια πάλι δε θα τα έδιναν. Για αυτούς δεν είναι θέμα χρημάτων, είναι θέμα κόμπλεξ και μίσους.

Οπότε ο καθένας ας πράξει ανάλογα.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7679
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες