PAOK TV & PAOK New Media

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Όσοι έχετε πρόβλημα, βλέπετε τα παιχνίδια:

Ενσύρματα (Με καλώδιο Ethernet συνδεδεμένο στον υπολογιστή).
23
43%
Ασύρματα (Μέσω Wi-fi)
24
45%
Αλλιώς (Από browser τηλεόρασης, κλπ)
6
11%
 
Σύνολο ψήφων : 53

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό icue » Δευτ 13 Ιαν 2020, 12:17

Disharmonic έγραψε:Στο πρώτο ημίχρονο έβλεπα απευθείας μέσω Cosmote και έπαιζε χάλια(240p κυρίως). Κατά την διακοπή συνδέθηκα με VPN και η ποιότητα ανέβηκε στο 1080p. Θεωρώ ότι είτε το CDN του ΠΑΟΚΤΒ δεν επαρκεί για την Ελλάδα ή η Cosmote, και ίσως και άλλοι ISP, περιορίζουν το bandwidth για το ΠΑΟΚΤΒ. Ας το κοιτάξουν οι υπεύθυνοι. Ειδικά στη δεύτερη περίπτωση θα πρέπει να κινηθούν νομικά


Θα τσεκαρω το επομενο ματς με VPN γιατι εχει βαση το σκεπτικο σου. Ειναι φανερο οτι υπαρχει θεμα με το πως φτανει στον καθενα.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 13 Ιαν 2020, 12:29

icue έγραψε:
Disharmonic έγραψε:Στο πρώτο ημίχρονο έβλεπα απευθείας μέσω Cosmote και έπαιζε χάλια(240p κυρίως). Κατά την διακοπή συνδέθηκα με VPN και η ποιότητα ανέβηκε στο 1080p. Θεωρώ ότι είτε το CDN του ΠΑΟΚΤΒ δεν επαρκεί για την Ελλάδα ή η Cosmote, και ίσως και άλλοι ISP, περιορίζουν το bandwidth για το ΠΑΟΚΤΒ. Ας το κοιτάξουν οι υπεύθυνοι. Ειδικά στη δεύτερη περίπτωση θα πρέπει να κινηθούν νομικά


Θα τσεκαρω το επομενο ματς με VPN γιατι εχει βαση το σκεπτικο σου. Ειναι φανερο οτι υπαρχει θεμα με το πως φτανει στον καθενα.


Αυτό ακριβώς είναι που πιστεύω και εγώ. Ακόμα κι αν δεν μας σαμποτάρουν, σίγουρα μπορούν να μας βοήθησουν. Φυσικά όμως δεν θα το κάνουν γιατί Cosmote TV και Nova είναι πρακτικά ανταγωνιστές και εχθροί μας αντίστοιχα.

Γι' αυτό ρώτησα χθες για παρόχους και δεν απάντησε κανείς. Το "24άρα" προσωπικά δεν μου λέει τίποτα γιατί πρώτον από εταιρία σε εταιρία, αυτό που παίρνεις και αυτό για το οποίο πληρώνεις απέχουν πολύ και δεύτερον θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε αν τα προβλήματα του κόσμου σχετίζονται με έναν πάροχο μόνο.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό constadine » Δευτ 13 Ιαν 2020, 12:35

Εγώ είχα προβλήματα με Cosmote με 50άρα γραμμή .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Disharmonic » Δευτ 13 Ιαν 2020, 12:49

Και μένα 50αρα είναι και συγχρονίζει και κοντά στο 50,
Άβαταρ μέλους
Disharmonic
 
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:04

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό icue » Δευτ 13 Ιαν 2020, 12:52

Και εγω με οτε ειμαι απλα ολες τις προηγουμενες φορες δεν ειχα κανενα προβλημα. Επισης και δευτερος εξακριβωμενος που ειχε προβλημα χθες (ενω δεν ειχε και αυτος τις προηγουμενες) ειναι με οτε.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Maximus » Δευτ 13 Ιαν 2020, 13:14

Και εγώ με ΟΤΕ πρόβλημα χτες πρώτη φορά...!

Άρα κάτι βρωμάει εδώ...

Μάγκες, βλέπουμε streaming με την γριά χρόνια τώρα, νετφλιξ κλπ. Τόσο χάλια ποιότητα σε εικόνα, ποτέ ξανά!

Τα έχουμε δει όλα με τους αθηνεζους, δεν μου κάνει τίποτα εντύπωση πλέον
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό savvastheod » Δευτ 13 Ιαν 2020, 13:19

ΟΤΕ γενικα χαλια εδω και μια εβδομάδα
savvastheod
 
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: Δευτ 16 Νοέμ 2015, 10:51

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Taseos » Δευτ 13 Ιαν 2020, 13:20

Εδώ έχουν ονομάσει οπτική ίνα τον χαλκό ρε φίλε.τι περιμενεις
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Δευτ 13 Ιαν 2020, 13:26

Αυτο μπορει να γινει ευκολα απο εναν παροχο γενικα να στραγγαλισει το throughput ενος ιστοτοπου το εκαναν οι εταιριες τηλεποικοινωνιων στην Αμερικη στο Netflix γιατι αρνουταν να πληρωσει μεγαλυτερο κομμιστρο για να εχει υψηλες ταχυτητες και φυσικα το μεγαλυτερο Αμερικανικο Lobby καρτελ T-Mobile κτλπ για μια εβδομαδα το ριξαν στα ταρταρα και φυσικα το Netflix πληρωσε. Τωρα αμα η Cosmote εχει κανει κατι τετοιο ειναι σκανδαλο αλλα ειναι και αδυνατο να αποδειχτει κατι τετοιο μονο εικασιες μπορεις να κανεις. Εγω ημουν σε καφετερια και ηταν χαλια συνεχεια αν και δεν ηταν τις προκοπης το καφε, και αναγκαστικα ανοιξα κινητο οπου με 4g επαιζε μια χαρα. Εβλεπα δηλαδη το ματς απο Κινητο σε καφετερια οταν τελειωσε το ματς στην καφετερια ηταν στο 88 λεπτο και ακομα κωλουσε πολυ χαλι και ολοι βριζαν το PAOKTV αντι να βριζουν οτι εχουν wifi μαγαζιου να δειχνει το ματς.

Γενικα λογω τεχνολογικης αναπηριας στην Ελλαδα ουτε ηχο δεν μπορουσαν να βαλουν στο μαγαζι απο το pc στα ηχεια, συν οτι βαζουν wi-fi μαγαζιου που σερνεται ή εχει μεγαλα Drops υπαρχει μεγαλη δυσφορια απεναντι στο PAOKTV, προσωπικα δεν θα δω κανενα αλλο ματς εκτος σπιτιου μου.
Άβαταρ μέλους
Argaliad
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 18:36

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό kostanast » Δευτ 13 Ιαν 2020, 13:46

Maximus έγραψε:Και εγώ με ΟΤΕ πρόβλημα χτες πρώτη φορά...!

Άρα κάτι βρωμάει εδώ...

Μάγκες, βλέπουμε streaming με την γριά χρόνια τώρα, νετφλιξ κλπ. Τόσο χάλια ποιότητα σε εικόνα, ποτέ ξανά!

Τα έχουμε δει όλα με τους αθηνεζους, δεν μου κάνει τίποτα εντύπωση πλέον


Αναφέρω και την δική μου εκνευριστική εμπειρία για εχθές... συνδέθηκα στις 6,30 χθές για το pre-game.. στις τελευταίες στιγμές των συνεντεύξεων εμφανίστηκε εκείνος ο ριμαδοκύκλος του κολλήματος...ώπα είπα την ..βάψαμε υπομονή..μόλις μπήκαν οι ομάδες ξανά περισσότερη ώρα ο κύκλος....βρισίδια στο full...κάθε κλώτσημα της μπάλας ο κύκλος εκεί ακλόνητος....αρχίζουν οι ..ενέργειες χαμηλότατη ανάλυση = ποιο αργός κύκλος αλλά κύκλος...reset του router χάσημο κάποια λεπτά από το παιχνίδι ...νεύρα...5 λεπτά ηρεμίας και να ο κύκλος...απόφαση δικτατορίας = όλη η οικογένεια έξω από το internet ..όλες οι συσκευές κλείσιμο...μάταια μου έβγαλε την πίστη ότι και να έκανα...επιτέλους στο ημίχρονο ηρέμησε ο ..κύκλος και απόλαυσα ένα τέλειο ημίχρονο διαφημίσεων κλπ...μέχρι που οι ομάδες μπήκαν ξανά στο γήπεδο και άρχισαν οι παίκτες να κλωτσούν την μπάλα...σαν να κλωτσούσαν τον κύκλο χαχαχα...παιδιά όντως κάτι πρέπει να μας κάνουν....έχω σύνδεση οτε με το pc συνδεδεμένο με καλώδιο στο router και κάθε φορά τά ίδια....περιττό να πώ ότι στο ίδιο Pc απολαμβάνω netflix kodi οτεtv go και άλλα streaming σε full ποιότητα χωρίς θέμα......το ίδιο πρόβλημα του κύκλου και στο tablet με wifi...Μας ραντίζουν μήπως ;;;;;;
kostanast
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ 22 Σεπ 2019, 15:53

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 15:55

Εγω με αλλο παροχο χθες πηγαινε σφαιρα σε απλη 24ρα γραμμη. Και 3-4 αλλες συσκευες με Wi-Fi . Κανενα προβλημα.
Καντε κανα poll με παροχους που εχουν προβλημα να δουμε μηπως ο οτε δε μας τα λεει καλα
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Eagle1980 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 16:03

Πρεπει να το ψαξει η Π.Α.Ε. για τους παροχους αν εγινε σε πολλους κατι τετοιο με ειδικους εμπειρογνωμονες..και αν εχει γινει κατι να αποδιχτει και να ζητησει τα δεοντα...
Άβαταρ μέλους
Eagle1980
 
Δημοσιεύσεις: 2614
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιαν 2016, 05:50

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό prax » Δευτ 13 Ιαν 2020, 16:07

στο πρι γκειμ κολλουσε του πουστη.
μολις αρχησε το ματσακιον ομως ηταν πενα..

αλλα, μηπως ξερει κανεις πως μπορω να βελτιωσω την αναλυση στο λαπιτοπιον μου? τουμπανακι μακ μπουκ προ εχω, δε μπορει να ειναι ετσι, σιγουρα θα μπορω να αυξησω την αναλυση.
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Παρ 17 Ιαν 2020, 02:28

Να ευχαριστήσουμε την ΠΑΕ που μας διαβάζει και κυκλοφόρησε από χθες το μεσημέρι αυτοκόλλητα ΠΑΟΚ στο Viber!

Το Paok Community φτάνει πλέον τις 21.000 μελη και εφεξής προβλέπω μεγάλη αύξηση, αφού έχουμε και κομφορ...

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 17 Ιαν 2020, 16:34

Αντε καθ στο messenger.... Μπράβο καλή κίνηση....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες