PAOK TV & PAOK New Media

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Όσοι έχετε πρόβλημα, βλέπετε τα παιχνίδια:

Ενσύρματα (Με καλώδιο Ethernet συνδεδεμένο στον υπολογιστή).
23
43%
Ασύρματα (Μέσω Wi-fi)
24
45%
Αλλιώς (Από browser τηλεόρασης, κλπ)
6
11%
 
Σύνολο ψήφων : 53

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 17 Σεπ 2019, 19:48

cronos έγραψε:
Ζαντός έγραψε:Ελπίζω εκεί να γίνει σωστή επιλογή προσώπου για τις μεταδόσεις........



Αν έχεις κουμπάρους.... κάτι....... γίνεται. :lol:
Εδώ κάποιοι πήραν σήμερα κανάλι με συνοπτικές διαδικασίες με τους κουμπάρους. :?



Χμμμμ κουμπαριά δεν έχω ακριβώς, αλλά στάμπαρα κάτι εντός ΚΑΕ πολύ πρόσφατα... 8-)






ΑποστόληςΑ έγραψε:
Ζαντός έγραψε:
Chuck Norris έγραψε:Θα γίνουν πολλά ωραία πράγματα. Στην ερτ έδειχνε σε κάποια φάση Barcelona TV που είχαν και εκπομπές όπως τα καλύτερα γκολ με φάουλ, καλύτερες αποκρούσεις κλπ, καλύτερα 100 γκολ του Μεσσι...
Εμείς μπορούμε να κάνουμε τα 20 καλύτερα κουρέματα του Πασχαλακης, 10 καλύτερες ρίψεις αντικειμένων, 10 χειρότερες διαιτησίες... Όρεξη να υπάρχει



Δέκα καλύτερα τρίποντα του Τσόχλα.

Πότε έβαλε 10 τρίποντα; Θα πρέπει να πάνε πίσω στο 2004.


Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47100
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό okkas73 » Τρί 17 Σεπ 2019, 19:49

Αγοραστηκε το ετήσιο πακέτο....
θέλω πάντως να δω τι θα κάνουν με τα πειρατικα τυπου sportzone και με τα καθε τυπου link. Εκεί ειναι όλο το ζουμί κατά τη γνώμη μου. Να αναφέρω ότι το ματς με τη Σλοβαν το έβλεπα από το PAOKTV και κολλησε στο γκολ του Σβιντερφσκι. Το υπόλοιπο το ειδα από το sportzone σε αντίστοιχη ποιοτητα, με κανονική περιγραφή και χωρις κολληματα.....
Θεωρώ ότι, δυστυχώς, είναι πολύ δύσκολο να μπλοκάρουν τα παράνομα. Εδώ η nova δεν έχει καταφέρει να τα μπλοκάρει για δεκαετιες.... Ειδωμεν.
ΠΑΟΚ πρωταθλητής, 2018 στο γήπεδο 2019 και στα χαρτιά
Άβαταρ μέλους
okkas73
 
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Δευτ 03 Μαρ 2014, 23:18
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Τρί 17 Σεπ 2019, 19:54

Το πήρα κ εγώ.

Για μένα ο στόχος είναι οι 50κ συνδρομητές παρόλο που ξέρω πως είναι δύσκολο και μεγάλο νούμερο. Απλά να υπενθυμίσω ότι τα έσοδα της παε δεν θα είναι μόνο συνδρομές αλλά και χορηγοί που όσο αυξάνεται η βάση συνδρομητων θα αυξάνονται.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 17 Σεπ 2019, 19:58

Είμαστε πολλά μέλη τελικά που πήραμε το πακέτο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό skalon » Τρί 17 Σεπ 2019, 20:11

Ευτυχώς ή δυστυχώς, κάποιοι -όσο ΠΑΟΚτσήδες και να είναι- δεν είναι διατεθειμένοι να πληρώνουν για την ομάδα τους, όπως δεν πλήρωναν ούτε όταν η ομάδα ήταν στη νόβα, ούτε όταν έπαιζε κύπελλο στην cosmote.

Δεν τους κακίζω... Δεν λειτουργούν όλοι οι άνθρωποι με τον ίδιο τρόπο. Και εδώ μέσα ακόμα ακούστηκε αντίλογος για το PAOKtv, με ορισμένα επιτυχημένα (όσο και αν δεν θέλουμε να το παραδεχτούμε) επιχειρήματα. Από την άλλη, τα 5, 10, ή 70 €, που για εμένα δεν είναι τίποτα, για άλλον μπορεί να είναι σημαντικό ποσό. 'Η ενδεχομένως να είναι "πεταμένα" χρήματα (όπως για παράδειγμα είναι για εμένα το 3ευρο του καφέ).

Από την άλλη, το έχουμε πει και είναι δεδομένο... Τα λεφτά της νόβα, είναι ΠΟΛΥ δύσκολο να τα πιάσουμε με τον τρόπο αυτό. Αν ήταν τόσο απλό, δεν θα ξεκινούσαμε καν διαπραγματεύσεις... θα το ξεκινούσαμε από πριν. Ο λόγος που δεν κλείσαμε με τη νόβα ήταν ότι μας έδιναν λιγότερα από άλλες ομάδες (στον αήττητο νταμπλούχο)!

Για να μπορέσουμε να φτάσουμε και να ξεπεράσουμε τα νούμερα αυτά, θα πρέπει να συμβούν δύο πράγματα:
Να βλέπουν σταθερά 10.000 αντίπαλοι τον κάθε αγώνα και
να δραστηριοποιηθεί η ομάδα στο θέμα των διαφημίσεων.

Και επειδή τίποτα από αυτά δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί, ας είμαστε ρεαλιστές... ο σκοπός είναι να μπορέσουμε απλά να δείξουμε στην κάθε νόβα ότι δεν τη χρειαζόμαστε (5 πάνω - 5 κάτω δεν έχουν διαφορά) και "φεύγοντας από το κοπάδι" να έχουμε ένα ισχυρό διαπραγματευτικό χαρτί στα διαδραματιζόμενα στη λίγκα.
Οπότε, ένα νούμερο 30-40.000 συνδρομές, είναι απόλυτα αποδεκτό νούμερο.
Αν τελικά φτάσει στις 50.000, τότε θεωρώ ότι πιάνουμε και την προσφορά της νόβα (μαζί με τα εξτραδάκια).
Παραπάνω δεν νομίζω ότι μπορεί να φτάσουμε.
Αλλά δεν έχει και καμία σημασία... :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό psiras67 » Τρί 17 Σεπ 2019, 20:13

από το μεσημέρι είμαι και εγώ πακετάκιας !
Όσο για την πειρατεία εγώ παιδιά διαφωνώ ,δεν νομίζω ότι μπορείς να την σταματήσεις και δεν πρέπει να είναι και στόχος σου αυτός .
Όπως και με της ταινίες η μεγάλες εταιρίες μάθαν να της χρησιμοποιούν για διαφήμιση και κυνηγάνε απλώς για να μην πάρει τεράστιες διάστασης η πειρατεία !
Εγώ ιδεολογικά είμαι υπέρ της ελεύθερης διακίνησης και παρόλο που αγαπώ την ΠΑΟΚΑΡΑ μου δεν μπορώ να αλαξω άποψη :roll:
Άιντε ΠΑΟΚΑΡΑ ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥΣ ΌΛΟΥΣ !!! :pano: :pano: :pano: :pano:
psiras67
 
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τετ 12 Απρ 2017, 22:31

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Jipakos » Τρί 17 Σεπ 2019, 20:20

Καλησπέρα, είχα κάνει και παλιότερα την ερώτηση, αλλά δεν μου απάντησε κάποιος. Με Chromecast βλέπει κάποιος;. Εγώ έχω δύο συσκευές που έχουν ενσωματωμένο. Μια της wind. Και μια Xiaomi android box. Σε καμία από τις δύο δεν παίζει.
Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Jipakos
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Δευτ 01 Σεπ 2008, 20:11

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 17 Σεπ 2019, 20:23

Με το δικό μου, φτωχό, μυαλό, αν κάνουμε μια αντιστοίχιση του αριθμού των εγγεγραμμένων μελών του forum, με τους πλέον συχνά ενεργούς (τους γράφοντες ή έστω τους ψηφίζοντες για MVP, στους αγώνες), ίσως και να έχουμε μια (τουλάχιστον "κοντινή") αναλογία για το ποιο ποσοστό ΠΑΟΚτσήδων, παγκοσμίως, θα αγοράσουν το "πακέτο"..

Εκτιμώ ότι αυτή είναι η αναλογία των οπαδών μας, με αυτούς που η ζωή τους ξεκινάει και τελειώνει με Π.Α.Ο.Κ.!!
Το ζητούμενο νούμερο είναι αυτό του αριθμού των ΠΑΟΚτσήδων, των διασκορπισμένων σε ολόκληρη την Γη....
Νούμερο που δεν μπορεί να υπολογιστεί, ούτε καν με μικρή απόκλιση στατιστικού λάθους, σαν των ψηφοφόρων..

Δεν πρόκειται, προσωπικά, να με "τρομάξει", θετικά ή αρνητικά, κανένα νούμερο, απ το 20.000 έως το 50.000, όχι μόνο επειδή είναι καινοτόμο το εγχείρημα, αλλά επειδή πολύ λίγοι δεν το βλέπουν(με), οι ίδιοι, μόνο σαν διασκέδαση και άλλοi αρκετοί σαν επιχειρηματικό επιχειρείν, βλέποντας το σαν (εκ)κίνηση ανεξαρτησίας απ την βρωμιά των στημένων ΜΜΕ και παράλληλα σαν μια πράξη απόρριψης των μεθόδων του χαβουζοβοθρολιμανιστάν!
Εδώ πάνω, πάντα προσωπικά, τονίζω, θα ήθελα ο ΠΑΟΚ να στηρίξει, ευσχήμως, την καμπάνια προώθησης του...
Επίσης θεωρώ ότι, με τέτοια οικονομική επιφάνεια που διαθέτει ο Ιβάν, το εγχείρημα θα συνεχιστεί, επί χρόνια...


Υ.Γ. Δύσκολη η ζωή και πολύ απαιτητική η καθημερινότητα, για πολύ περισσότερους απ όσους φανταζόμαστε...
Το έγραψα και στο πρώτο μου post εδώ, στο topic, ότι το "ταληράκι" έχει πολύ διαφορετική αξία, για πολλούς...
Γι αυτό δεν πρόκειται να απαξιώσω κανέναν αν τυχόν τα μεμονωμένα p.p.v. ξεπερνάνε σε νούμερα τα "πακέτα"...
Δεν υπάρχει μεγαλύτερο μέσο φθοράς, έως τέλειας καταστροφής, του ανθρώπινου νου, από την φτώχεια...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό kos » Τρί 17 Σεπ 2019, 20:58

Αν έπαιζε ο ΠΑΟΚ την επόμενη Τετάρτη με την Ντόρτμουντ, μας έδιναν οι Γερμανοί όσα θέλαμε και τα δίναμε μόνο σε Έλληνες της Γερμανίας, πόσα θα έφευγαν?
Ο Έλληνας της Γερμανίας που θα πήγαινε να δει το ματς θα ξόδευε λιγότερα από το κόστος του πακέτου?

Σε κάθε περίπτωση όμως το τηλεοπτικό είναι ένα καινούργιο προϊόν και πρέπει να διαφημιστει τώρα που είναι αρχή. Δεν ξέρω αν τρέχει κάποια καμπάνια σε σοσιαλ αλλά θεωρώ ότι είναι απαραίτητη η διαφήμιση του προϊόντος. Να χτιστεί μια βάση και χρόνο με τον χρόνο να μεγαλώνει.

Με την κατάλληλη προώθηση οι 100χιλ είναι ρεαλιστικός στόχος.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4935
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 17 Σεπ 2019, 21:10

3500 για πρώτη μέρα δεν το λες και άσχημα.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό theodorosstefan » Τρί 17 Σεπ 2019, 21:11

Ένα δημοψηφίσμα δεν μπορεί να μπει πια μέλη πήρα θα πάρουν η δεν θα πάρουν το πακέτο..
Άβαταρ μέλους
theodorosstefan
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Δευτ 29 Δεκ 2014, 00:21

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 17 Σεπ 2019, 21:17

Δεν βλέπω τον λόγο, γιατί πώς θα διαπιστώνεται, αν η όποια δήλωση, θετική ή αρνητική, είναι αληθής?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό theodorosstefan » Τρί 17 Σεπ 2019, 21:23

Δεν βρίσκω λόγο να πει κάποιος ψέμα....
Άβαταρ μέλους
theodorosstefan
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Δευτ 29 Δεκ 2014, 00:21

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό ramboutla » Τρί 17 Σεπ 2019, 21:25

Ένα σημείο κλειδί είναι οι επαγγελματικοί χώροι. Αν θυμάμαι σωστά, κάπου είχα διαβασει ότι οι επαγγελματικοι χώροι - καφετέριες στην Ελλάδα είναι 30.000. Αν υποθέσουμε ότι οι μισοί από αυτούς λόγω των αγώνων με χαρτί και gay θελήσουν να δείξουν έστω και μια φορά PAOK TV είναι υποχρεωμένοι να πληρώσουν το 200ευρω. Επομένως αυτό μεταφράζεται σε 3 μύρια. Το θέμα είναι πως δεν γνωρίζω αν ισχύει το νούμερο των 30.000.
Άβαταρ μέλους
ramboutla
 
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 22:17

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 17 Σεπ 2019, 21:31

Δεν είναι υποχρεωμένοι να δώσουν 200 ευρώ. Θα πάρουν ατομικές συνδρομές, ανάλογα με τον αριθμό συσκευών, που θα θέλουν να προβάλλουν τους αγώνες.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες