PAOK TV & PAOK New Media

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Όσοι έχετε πρόβλημα, βλέπετε τα παιχνίδια:

Ενσύρματα (Με καλώδιο Ethernet συνδεδεμένο στον υπολογιστή).
23
43%
Ασύρματα (Μέσω Wi-fi)
24
45%
Αλλιώς (Από browser τηλεόρασης, κλπ)
6
11%
 
Σύνολο ψήφων : 53

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Κυρ 08 Δεκ 2019, 10:39

rainmaker έγραψε:Για άλλη μια φορά είδα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα το ματς, σε φουλ αναλυση


Το ίδιο και μάλιστα για πρώτη φορά στο κινητό, στα Γιάννενα.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Δεκ 2019, 11:09

rainmaker έγραψε:Για άλλη μια φορά είδα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα το ματς, σε φουλ αναλυση



Εσείς οι απόδημοι που κατοικείτε σε πολιτισμένες χώρες, δεν αποτελείτε συγκρίσιμο δείγμα. Είστε πολίτες και πελάτες εκτός συναγωνισμού!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Iznogoud4 » Κυρ 08 Δεκ 2019, 11:24

Έχει μερικές μέρες που ανέβηκε η beta στο LG Store για Smart TVs. Χθες το πήρα χαμπάρι εγώ αλλά δεν μ'άφηνε να μπω με τους κωδικούς μου. Μάλλον είναι για λίγους testers ακόμα.

https://i.imgur.com/tW3JntL.jpg
Άβαταρ μέλους
Iznogoud4
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ 06 Μαρ 2014, 22:06

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό wickerman » Κυρ 08 Δεκ 2019, 13:57

Μπράβο για τα χθεσινά ριπλέι. Το ριπλέι κι η γραμμή δίνονται από την κάμερα που βρίσκεται στην ευθεία του σημείου όπου σφυρίζεται το offside κι όχι από την κάμερα στο χώρο του κέντρου του γηπέδου, ώστε να φαίνεται από το πλάι και να την "μαγειρεύει" η κάθε nova όπως τη συμφέρει, ανάλογα με τις εντολές των αφεντικών τους. Επίσης η γραμμή είναι λεπτή κι όχι ένα τεράστιο πράγμα, με αποτέλεσμα να φαίνεται ξεκάθαρα αν προεξέχει κάτι από αυτήν. Μπράβο και για τα πλάνα της εξέτασης του VAR, που φαίνεται ξεκάθαρα, ο διαιτητής, να κάνει ανενόχλητος τη δουλειά του, δίχως να δέχεται απειλές ή εξωτερικές πιέσεις από κανέναν. Γι' αυτό είμαστε ΠΑΟΚ. Συνεχίστε έτσι και αφήστε τους υπόλοιπους ξεφτίλες να το παίζουν αδικημένοι. Έχουν μαλώσει με την αλήθεια χρόνια τώρα, προτιμούν το αμάσητο σανό.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3438
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 08 Δεκ 2019, 15:05

Maximus έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Κάτοπιν ιδέας άλλων ξεκίνησα να βλέπω με καθυστέρηση 43 δευτερολέπτων και είδα όλο τον αγώνα (και ακόμη βλέπω) χωρίς κανένα πρόβλημα.


Ακριβώς!
Αυτό και σε συνδυασμό με ανάλυση 480, ποτέ, μα ποτέ, κανείς δεν έχει πρόβλημα!

ΥΓ. (Αν και η 480 ενδεικνυται μόνο για PC και όχι για TV, καθως "χάνει" πολύ σε ποιότητα)

Εγώ δεν κατέβασα την ανάλυση. Μια χαρά ήταν και δεν την πείραξα. Η μικρή χρονοκαθυστέρηση (ΑΝ είναι αυτή η αιτία) συνετέλεσε στο να μην υπάρχουν κολλήματα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 08 Δεκ 2019, 15:08

skalon έγραψε: Αυτό που συμπέρανα εγώ από αυτή την εμπειρία μου είναι ότι η ποιότητα έχει κάτι να κάνει με την κατάσταση του Η/Υ.

Κι εγώ είχα πολλά προβλήματα. Το προηγούμενο εντός έδρας αγώνα τον είδα στο tablet (wi-fi) μια χαρά και χθες στον ίδιο - παλιό Η/Υ, με ενσύρματη σύνδεση και με μικρή χρονο-καθυστέρηση και ήταν super!
Θα φανεί στο μέλλον αν ήταν τυχαίο ή όχι.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Мир » Κυρ 08 Δεκ 2019, 16:40

Η ποιότητα εικόνας λογικά είναι λόγο της συμπίεσης που γίνεται για αποδοτικότερο streaming/bandwidth ανά χρήστη, δεν νομίζω να έχει να κάνει πάντα με το pc.
Ακόμα και στα μαγνητοσκοπημένα παιχνίδια, σε 1080p φαίνονται ατέλειες στην εικόνα στα κοντινά πλάνα. Έχω δοκιμάσει και σε PC(chrome) & με XBOX(edge) χωρίς να δω διαφορά στην ποιότητα εικόνας.
Ελπίζω κάποια στιγμή να βγάλουν και τα LG/Samsung apps ώστε να μην χρειάζεται να τραβάμε HDMI καλώδια.

Το πιο εκνευριστικό για μένα είναι η μπάρα με το σκορ/χρόνο (πάνω αριστερά), τις οποίας πλαίσιο φαίνεται σαν να τρεμοπαίζει (flickering?).

Το κάνει και σε τηλεόραση αλλά και στον υπολογιστή, δεν ξέρω αν φαίνεται κ στα tablet, δοκίμασα να απενεργοποιήσω και στα smart features της τηλεόρασης αλλά τπτ.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Το λογότυπο PAOKTV (πάνω δεξιά) φαίνεται μια χαρά χωρίς να τρεμοπαίζει, οπότε κάτι άλλο πρέπει να παίζει.
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6263
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 09 Δεκ 2019, 16:30

Το θεμα δεν ειναι να δειχνει καλα στο pc η το ταμπλετ αλλα σε μια tv > 40" Hd και τη σωστη αποσταση. Δε μπορεις να καταλαβεις την ποιοτητα σε οθονες <32 για HD αναλυση και αποσταση >2 μετρα πχ.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό icue » Δευτ 09 Δεκ 2019, 16:42

Στο πρωτο ημιχρονο ειχε καποια σπασιματακια η κινηση, αλλα στο δευτερο επαιξε τελεια σε 1080p. Το προβλημα που ειχε συνηθως που βγαζει στη μεση τον κυκλο του loading και πρεπει να πας κανα δυο δευτερολεπτα πισω και μετα ξανα στο live για να φυγει, δεν μου το εκανε ουτε μια φορα.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 09 Δεκ 2019, 17:59

Είδα τα highlight από το ΠΑΟΚ TV και δεν καταλαβαίνω γιατί λείπουν τουλάχιστον οι μισές φάσεις
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14124
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Τρί 10 Δεκ 2019, 20:17

Με αφορμή το παρακάτω σχολείο του φίλου Μάκη

makispaspartou έγραψε:Επίσημα δεν έχει γραφεί πουθενά, αλλά στην εκπομπή όχι άλλο κάρβουνο που κάνουν δύο ΠΑΟΚΤΣΑΚΙΑ μιλάνε για 50.000 πακέτα .. ενώ τα μεμονωμένα σε ματς που δεν είναι ντέρμπι κινούνται κάτω από αυτό το νούμερο. Επίσης τα επαγγελματικά είναι γύρω στα 1000.. Ειλικρινά τα θεωρώ τραγικά αυτά τα νούμερα τόσο για το μέγεθος όσο και για την ποιότητα του ΛΑΟΥ μας.. ΜΟΝΟ η προσφυγιά έπρεπε να έχει 50.000 πακέτα... και άλλα τόσα η Ελλάδα. Τα δε επαγγελματικά έπρεπε να είναι τουλάχιστον 5000 ενω τα μεμονωμένα έπρεπε να αγγίζουν μία Τούμπα στα μικρά παιχνίδια και καμιά 100.000 στα ντέρμπι. Κατά την προσωπική μου άποψη πάντα... για να μπορούμε να πούμε ότι κάναμε την κίνηση ματ και τη στηρίξαμε..


θα ηθελα να πω πως και εγώ δεν κρύβω ότι στην αρχή θεωρούσα τις 100 χιλιάδες συνδρομές ρεαλιστικό στόχο αλλά αφού έκατσε η σκόνη του αρχικού μου ενθουσιασμού προσγειώθηκα στην όχι και τόσο (τελικά) άσχημη πραγματικότητα.

Όλη η χώρα λοιπόν είναι 11 εκατομμύρια.
Από αυτούς το 1,5 είναι ξένοι.
Από τα 9,5 που απομένουν οι μισοί δεν ασχολούνται.
Από τα 5 ας είναι 2 το πολύ που δεν χάνουν αγώνα της ομάδας τους.

Από τα 2 αυτά εκατομμύρια οι
800 χιλιάδες είναι του γαύρου,
500 του ΠΑΟ,
400 του ΠΑΟΚ και
300 της ΑΕΚ.

Από τους δικούς μας 400 χιλιάδες
240.000 βλέπουν τα ματς σε καφενεία, οι
30.000 στο γήπεδο και
130.000 στο σπίτι τους ή στον γείτονά τους
(50.000 ετήσιες συνδρομές*2 άτομα + 15.000 μεμονωμένες*2 άτομα).

Το μεγάλο "μπέρδεμα" λοιπόν είναι με τα μαγαζιά, όπου οι επαγγελματικές συνδρομές είναι μόλις 1000 με Μ.Ο. 80 πελάτες. Ναι αλλά. 1000*80= 80.000 πελατες, οι υπόλοιπες 160.000;
Οι υπόλοιπες 160.000 βλέπουν σε μαγαζιά τα οποία δεν πληρώνουν επαγγελματικό πακέτο αλλά ιδιωτικό.

160.000/80=2.000 μαγαζιά με απλή σύνδεση.
2000 μαγαζιά * 20 αγώνες * 6€= 240.000€ αντί για
2000 μαγαζιά * 200€ (επαγγελματικό)= 400.000€
Διάφορα ύψους 160.000€.
Το ποσό δεν είναι μεγάλο αλλά η προσέγγιση φαίνεται (νομίζω) απολύτως ρεαλιστική όπως άλλωστε και το πλήθος των καταστημάτων.
800 καταστήματα η Θεσσαλονίκη και από
120 Μ.Ο. οι υπόλοιποι νόμοι της Μακεδονίας μας κάνουν 2.240 + 760 η υπόλοιπη χώρα.

Τα νούμερα λοιπόν θα άλλαζαν προς το καλύτερο μόνο αν ο κόσμος αποφάσιζε να μη πάει στα μαγαζιά και να δει τους αγώνες από το σπίτι του αγοράζοντας ιδιωτικά πακέτα και ανεβάζοντας κατακόρυφα τις εισπράξεις της ομάδας. Αυτό όμως είναι μη ρεαλιστικό καθώς πλέον ο μέσος Έλληνας θα βγει από το σπίτι του 3-4 φορές τον μήνα και από αυτές οι 2-3 έχουν ως αφορμή την μάζωξη της παρέας για την παρακολούθηση των αγώνων.

Σύνολο εσόδων ΠΑΕ
50.000 ετήσιες συνδρομές * 70€ = 3.500.000€
1.000 επαγγελματικές -||- *200€ = 200.000€
17.000 μεμονωμένες * 6€ * 20 ματς = 2,040.000€
Σύνολο περίπου 5.740.000€.

Εμένα λοιπόν, με περιπου 6 εκατομμύρια έσοδα και εφόσον οι διαφημίσεις, τα δικαιώματα κλπ έσοδα του καναλιού, καλύπτουν το κόστος της παραγωγής, με κάνει να πιστεύω πως το στοίχημα για την 1η χρονιά αυτού του ρυζοσπαστικού κυριολεκτικά εγχειρήματος, έχει κερδηθεί.
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 10 Δεκ 2019, 20:23

Με μια σειρά κειμένου: η φετινή σεζόν ήταν πιλοτική, του χρόνου όλοι μαζί καλύτερα.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό icue » Τρί 10 Δεκ 2019, 20:35

Η cosmote εβγαλε ενα android box για ott (με λιγα λογια εναν αποκωδικοποιητή αποκλειστικα μονο μεσω ιντερνετ) και καπου πηρε το ματι μου οτι μελλοντικα στα apps που θα υποστηριζει η συσκευη θα ειναι και το paoktv. Παραλληλα μου εκανε εντυπωση προσφατα, πριν το δω αυτο, η αυξηση διαφημίσεων cosmote στο open, ειτε κανονικες ειτε χορηγουμενες σαν ειδησεις μεσα απο το δελτιο για καινουριες τεχνολογιες κλπ.

Δεν ξερω αν ισχυει το πρωτο αλλα αν ισχυει ισως υπαρχει καποια σχεση με την ξαφνικη αγαπη της cosmote με το open.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 10 Δεκ 2019, 20:38

Περιμέντε τα play-off για να βγάλετε συμπεράσματα.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Τετ 11 Δεκ 2019, 09:35

icue έγραψε:Η cosmote εβγαλε ενα android box για ott (με λιγα λογια εναν αποκωδικοποιητή αποκλειστικα μονο μεσω ιντερνετ) και καπου πηρε το ματι μου οτι μελλοντικα στα apps που θα υποστηριζει η συσκευη θα ειναι και το paoktv. Παραλληλα μου εκανε εντυπωση προσφατα, πριν το δω αυτο, η αυξηση διαφημίσεων cosmote στο open, ειτε κανονικες ειτε χορηγουμενες σαν ειδησεις μεσα απο το δελτιο για καινουριες τεχνολογιες κλπ.

Δεν ξερω αν ισχυει το πρωτο αλλα αν ισχυει ισως υπαρχει καποια σχεση με την ξαφνικη αγαπη της cosmote με το open.


Εξαιτίας του αποκλεισμού μας στην Ευρώπη, το αθλητικό πακετό της κοσμοτέ δεν είναι άμεσα ανταγωνιστικό με το PAOK TV και ούτε πρόκειται να είναι όσο η κοσμοτέ δεν παίζει σουπερλίγδα, πλην των τριών εντός έδρας που θα παίξουμε στο κύπελλο καλώς εχόντων των πραγμάτων (16, 8, 4). Ίσως η ΠΑΕ θέλει να δίνεται η εντύπωση ότι συνεργάζεται πιο στενά με την κοσμοτέ.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες