PAOK TV & PAOK New Media

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Όσοι έχετε πρόβλημα, βλέπετε τα παιχνίδια:

Ενσύρματα (Με καλώδιο Ethernet συνδεδεμένο στον υπολογιστή).
23
43%
Ασύρματα (Μέσω Wi-fi)
24
45%
Αλλιώς (Από browser τηλεόρασης, κλπ)
6
11%
 
Σύνολο ψήφων : 53

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό xrictoforoc » Κυρ 03 Νοέμ 2019, 23:09

Εμένα πάντως μέχρι το ημίχρονο μου έβγαζε error ο σέρβερ. Πρώτη φορά συνέβη. Όλα τα προηγούμενα ματς τα έχω δει στην Κρήτη κομπλέ σήμερα Αθήνα χαλια μαύρα. Είναι δυνατόν να καταφέρω να δω μόνο το δεύτερο ημίχρονο; Ντροπή και εδώ..

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrictoforoc
 
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Δευτ 15 Νοέμ 2010, 22:30
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό skalon » Κυρ 03 Νοέμ 2019, 23:16

SunAce16 έγραψε:Τα οποία προβλήματα όλων μας κατά την μετάδοση του αγώνα από το PAOK TV είναι καθαρά θέμα ή του
υπολογιστή μας ή του browser μας ή της ταχύτητας του internet μας ή συνδιασμός κάποιων από τα προηγούμενα ή συνδιασμός όλων των προηγούμενων.
Σήμερα το 1ο ημίχρονο το είδα με chrome και είχα προβλήματα, το 2ο το είδα με opera και ήταν όλα καλά.


50άρα γραμμή ίντερνετ, με μετρημένη ταχύτητα στο ημίχρονο 35Mbps.
Μοναδική συσκευή στο router, το laptop.
ΠΑΝΤΑ ελλιπή frames (σε όλους τους αγώνες).
Ακόμα και με χαμηλή ανάλυση!
Σήμερα ακόμα χειρότερα... σε ορισμένες στιγμές πήγαινε σαν slow-motion, και μετά το γύριζε σε fast-forward.
Τα τελευταία 10 λεπτά ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ να τα δώ... Κολλούσε ΣΥΝΕΧΩΣ, και αναγκάστηκα να τα δω κανένα 10λεπτο μετά!
Και με chome, και με opera.
Κάθε αγώνας και χειρότερα...

Και ας μη μιλήσουμε για το Σπυρόπουλο... σήμερα με έβγαλε από τα ρούχα μου! Δεν είδε ούτε το χτύπημα στο Βιερίνια, ούτε το πέναλτυ ...

Όσο ΠΑΟΚτσής και να είμαι, όσο και αν υποστήριζα φανατικά το εγχείρημα αυτό στην αρχή, αισθάνομαι βαθιά προδομένος... Δεν με ενδιαφέρουν τα λεφτά, θα πλήρωνα και τα 10πλάσια για να βλέπω τον ΠΑΟΚ.
Αυτά τα 80+ € όμως, τα κλαίω, γιατί μάλλον πήγαν τζάμπα!
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 03 Νοέμ 2019, 23:31

Καθόλου τζάμπα δεν πήγαν.... Να είσαι σίγουρος

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9773
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Δευτ 04 Νοέμ 2019, 00:08

Τα χρήματα τα δίνουμε για να μην αναγκαζεται η ΠΑΕ να τα ζητάει από τον χοντρό ή από τον φίλο του χοντρού που κάνει κουμάντο στο εθνικό υποχρεωτικό μας νετφλιξ πριν το νετφλιξ. Πάμε παρακάτω.

Χωρίς 5G, δεν θα έχουμε ποτέ 60fps, όπως είναι λογικό άλλωστε. Η εικόνα είναι μια χαρά. Όχι τέλεια αλλά πολύ καλή.

Το λάθος ήταν που ορίσαμε τον νεροβραστο ποιητή της κακιάς ώρας ως μέτρο... αντικειμενικότητας. Πλέον είναι φανερό ότι προσπαθεί απεγνωσμένα να δείξει στους μικρούς νοτιους φίλους του ότι δεν έχει ξεπουληθεί στον κακο Σαββίδη αλλά παραμένει ανεξάρτητος. Προσωπικά είμαι υπέρ της μη μετάδοσης (μονο ενδειξεις στην οθόνη ξερωγω) ή έστω της μετάδοσης στα αραβικά με ή και χωρις υπότιτλους αλλά, μιας και αυτά δεν γίνονται δυστυχώς, συμβιβαζομαι και με Κύπριο α λα Βαλερενγκα ΠΑΟΚ 2009.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 04 Νοέμ 2019, 00:11

Τρικυμίας έγραψε:Το λάθος ήταν που ορίσαμε τον νεροβραστο ποιητή της κακιάς ώρας ως μέτρο... αντικειμενικότητας. Πλέον είναι φανερό ότι προσπαθεί απεγνωσμένα να δείξει στους μικρούς νοτιους φίλους του ότι δεν έχει ξεπουληθεί στον κακο Σαββίδη αλλά παραμένει ανεξάρτητος. Προσωπικά είμαι υπέρ της μη μετάδοσης (μονο ενδειξεις στην οθόνη ξερωγω) ή έστω της μετάδοσης στα αραβικά με ή και χωρις υπότιτλους αλλά, μιας και αυτά δεν γίνονται δυστυχώς, συμβιβαζομαι και με Κύπριο α λα Βαλερενγκα ΠΑΟΚ 2009.


Γκουχ. :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Δευτ 04 Νοέμ 2019, 00:17

:lol:

Κι εσύ στα ελληνικά μεταδίδεις όμως άρα για μένα κοβεσαι εκτός αν διαθέτεις κυπριακή προφορά.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 04 Νοέμ 2019, 00:19

Ρε αν με πληρώσουν αναλόγως, μεταδίδω και στα Πορτουγκέζικα.

Δεν ξέρω, αλλά θα κάτσω να μάθω.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Δευτ 04 Νοέμ 2019, 00:31

Στο πρώτο τέταρτο είχα χαμηλή ανάλυση, αλλά ρουφαγε κι ένα τάμπλετ από το σήμα. Από εκεί και μετά μέχρι τέλους απρόσκοπτα και πολύ καλή ποιότητα εικόνας.

Εμετός Σπυρόπουλος, αλλά νομίζω ότι το παίζει υπέρ το δέον αμερόληπτος για να μη μας την λένε για μεροληπτικές μεταδόσεις ή για να μη χαρακτηρίσουν τον ιδιο, πιο πιθανό αυτό.

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Δευτ 04 Νοέμ 2019, 00:32

Ψυχοβγαλτικη ιστορια. Κοληματα, πηδηματα, αργες κινησεις μετα γρηγορες, μια στο ταμπλετ μια στο κινητο, στο απλ τβ. η σμαρτ τβ (του 2014 καλο μοντελο) ουτε εικονα εβγαζε και κολουσε συνεχως. 50αρι ιντερνετ. Τι να κανουμε ομως ας οψονται η γαυρονοβα, η εο και η καινουρια κυβερνηση. Χιλιες φορες ομως ετσι παρα να υποταχθω στην μαφια τους.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Δευτ 04 Νοέμ 2019, 00:39

Παιδιά από τα λίγα που ξέρω, δεν φταίει το ΠΑΟΚ τβ. Το όλο θέμα είναι οι σέρβερ που μεταφέρουν τα δεδομένα στους παρόχους. Το distribution πρέπει να επιλυθεί.
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Δευτ 04 Νοέμ 2019, 00:48

Σήμερα η μετάδοση (σε μένα τουλάχιστον) ήταν επιεικώς απαράδεκτη. 50ρα VDSL και σερνόταν με μαύρο χάλι, τραγική ανάλυση αν το είχα στο auto μιας και μου το έδειχνε με την χαμηλότερη. Αν το έβαζα παραπάνω κόλλαγε και μετά από κάποια λεπτά έμπαινε μόνο του στο αυτόματο και συνέχιζε το χάλι. Παίζει να είδα το 90% του αγώνα με την χειρότερη δυνατή ανάλυση και ενδιάμεσα μου έβγαζε και κάτι 500 server error! Είπαμε να στηρίξουμε την ομάδα αλλά μην μας δουλεύουν κιόλας. (δοκίμασα όλους τους browsers που έχω εγκαταστημένος, έκανα επανεκκίνηση, η γραμμή ήταν χαλαρή και όχι φορτωμένη, το λαπτοπ είναι στην πένα και γενικά όλα δούλευαν ρολόι .... εκτός το paok tv!
Τελευταία επεξεργασία από hasio_john και Δευτ 04 Νοέμ 2019, 00:51, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 04 Νοέμ 2019, 00:50

Σε μένα έπαιξε τέλεια. :D
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Δευτ 04 Νοέμ 2019, 01:49

hasio_john έγραψε:Σήμερα η μετάδοση (σε μένα τουλάχιστον) ήταν επιεικώς απαράδεκτη. 50ρα VDSL και σερνόταν με μαύρο χάλι, τραγική ανάλυση αν το είχα στο auto μιας και μου το έδειχνε με την χαμηλότερη. Αν το έβαζα παραπάνω κόλλαγε και μετά από κάποια λεπτά έμπαινε μόνο του στο αυτόματο και συνέχιζε το χάλι. Παίζει να είδα το 90% του αγώνα με την χειρότερη δυνατή ανάλυση και ενδιάμεσα μου έβγαζε και κάτι 500 server error! Είπαμε να στηρίξουμε την ομάδα αλλά μην μας δουλεύουν κιόλας. (δοκίμασα όλους τους browsers που έχω εγκαταστημένος, έκανα επανεκκίνηση, η γραμμή ήταν χαλαρή και όχι φορτωμένη, το λαπτοπ είναι στην πένα και γενικά όλα δούλευαν ρολόι .... εκτός το paok tv!
Vdsl με πόσο τρέχει;

Τα λεφτά που δίνουμε φέτος είναι για την ανεξαρτησία του ΠΑΟΚ. Σταδιακά ολα θα βελτιωθούν.

Εμένα με εως 24 γραμμή με 2 κινητά συνδεδεμένα στο ίντερνετ επαιζε τέλεια.

Σε όσους δεν παίζει πολύ καλά δοκιμαστε να το δείτε με καλώδιο στο μοντεμ και όχι με wifi

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Δευτ 04 Νοέμ 2019, 02:44

Το είδα στο τάμπλετ...

ήχος κανονικά,εικόνα με σπασίματα.

Ακουμπάω οθόνη,ροή εικόνας κανονική για 3 sec,κολλούσε για 3 sec και ξανά μανα
Χτυπάω οθόνη με δάχτυλο συνεχόμενα....ππππσσσσ......μια χαρά το είδα το ματς

Απλά.... το δάχτυλό μου, μου ζητάει νάρθηκα, και να το φωνάζω woody τρυποκάρυδο....
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό xanapaok » Δευτ 04 Νοέμ 2019, 07:47

Πρώτη φορά που προσπάθησα να δω ζωντανά το ματς στο paok tv και απλά δεν το είδα
Άβαταρ μέλους
xanapaok
 
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Πέμ 18 Οκτ 2018, 19:02

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης